hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Sv. Augustín - Vyznania I, 2. kap.

príspevkov
17
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 2.12.2020 00:17 humanitárny bombardér
posledná zmena 5.12.2020 16:54
1
02.12.2020, 00:17
Ako mám vzývať svojho Boha, svojho Boha a Pána? Lebo do seba ho budem volať,3 keď ho budem vzývať. Kde je to miesto vo mne, kam príde Boh môj? Kam vo mne môže prísť Boh, Boh, ktorý stvoril nebo i zem? Či naozaj, Pane Bože môj, je niečo vo mne, čo by ťa mohlo obsiahnuť? Či ťa môže obsiahnuť nebo i zem, ktoré si sám stvoril a v ktorých si aj mňa stvoril?

Či preto, že bez teba nebolo by nič z toho, čo je, či ťa preto zahrnuje všetko, čo jestvuje? A keďže aj ja som, prosím, aby si prišiel ku mne, lebo mohol by som byť, keby si ty nebol vo mne? Nie som ešte na druhom svete, a ty si predsa aj tam. Lebo „ak zostúpim do podsvetia, aj tam si“ (Ž 139,8). Nebolo by ma, Bože môj, vôbec by ma nebolo, keby si ty nebol vo mne. Ba nebolo by ma skôr vtedy, keby som nebol ja v tebe, z ktorého, skrze ktorého a pre ktorého je všetko (porov. Rim 11,36)? Veru tak, Pane, veru tak. Kam ťa volám, keď som v tebe? Alebo odkiaľ prídeš ku mne? Kam ustúpim totiž mimo neba a zeme, aby mohol odtiaľ prísť ku mne môj Boh, ktorý povedal: „Nuž, či nezaplňujem ja nebesá“ (Jer 23,24)?
none
4

1. humanitárny bombardér 02.12.2020, 00:17

Ako mám vzývať svojho Boha, svojho Boha a Pána? Lebo do seba ho budem volať,3 keď ho budem vzývať. Kde je to miesto vo mne, kam príde Boh môj? Kam vo mne môže prísť Boh, Boh, ktorý stvoril nebo i zem? Či naozaj, Pane Bože môj, je niečo vo mne, čo by ťa mohlo obsiahnuť? Či ťa môže obsiahnuť nebo i zem, ktoré si sám stvoril a v ktorých si aj mňa stvoril?

Či preto, že bez teba nebolo by nič z toho, čo je, či ťa preto zahrnuje všetko, čo jestvuje? A keďže aj ja som, prosím, aby si prišiel k...

02.12.2020, 00:43
1, ... a vieš že aj ježiš mal "svojho Boha"?
Ale ak by bol on Bohom, ... môže mať Boh svojho Boha?
Hádaj, ...???
-------------------------------------------------------
Zjavenie 3, 12 ...... "Toho, kto zvíťazí, urobím stĺpom v chráme svojho Boha, z ktorého už viac nevyjde von. A napíšem naň meno svojho Boha a meno mesta svojho Boha, nového Jeruzalema, ktorý zostupuje od môjho Boha z neba, ako aj moje vlastné nové meno. "
none
2
02.12.2020, 00:24
To nebolo moc vtipne 😉
none
5
02.12.2020, 01:05
Augustín aj napísal: .... "Čomu nerozumiem, tomu neverím" !
--------------------------------------------------------------------------------------------
Aj preto odmietam trojicu, a iné nepochopiteľné tajomstvá, lebo sa jej nedá rozumieť!
👍: ondrej61
none
6

5. Shagara 02.12.2020, 01:05

Augustín aj napísal: .... "Čomu nerozumiem, tomu neverím" !
--------------------------------------------------------------------------------------------
Aj preto odmietam trojicu, a iné nepochopiteľné tajomstvá, lebo sa jej nedá rozumieť!

02.12.2020, 06:55
čomu nerozumiem, tomu neverím....Vieš vôbec čo tým hovoríš Shagara?.....Ved ty tým znehodnocuješ Boziu mudrosť....a vyvýšuješ svoju.....Tvoj rozum, ktorý nechape ti hovorí NEVER!!!!! svoj usudok teda staviaš nad Bozie tajomstvo????????.....
none
7

6. ondrej61 02.12.2020, 06:55

čomu nerozumiem, tomu neverím....Vieš vôbec čo tým hovoríš Shagara?.....Ved ty tým znehodnocuješ Boziu mudrosť....a vyvýšuješ svoju.....Tvoj rozum, ktorý nechape ti hovorí NEVER!!!!! svoj usudok teda staviaš nad Bozie tajomstvo????????.....

02.12.2020, 07:12
Prečo je napísane, že Bohu sa možno pačiť jedine vierou?....nuž pretože nie všetko môžeme chapať, ale veriť môžeme....čo znamena teda veriť?.....POKORIT SA PRED BOZIM SLOVOM, AJ KED MU NEROZUMIEME VO VSETKOM......A HLAVNE ZOSTAVAT V MILOSTI A NEPREJST DO ZAKONA......
Ano pre jehovistov je to ťažka tema.....svojim odporom ku krestanstvu si zavreli dvere pred živým Bohom
none
10

7. ondrej61 02.12.2020, 07:12

Prečo je napísane, že Bohu sa možno pačiť jedine vierou?....nuž pretože nie všetko môžeme chapať, ale veriť môžeme....čo znamena teda veriť?.....POKORIT SA PRED BOZIM SLOVOM, AJ KED MU NEROZUMIEME VO VSETKOM......A HLAVNE ZOSTAVAT V MILOSTI A NEPREJST DO ZAKONA......
Ano pre jehovistov je to ťažka tema.....svojim odporom ku krestanstvu si zavreli dvere pred živým Bohom

03.12.2020, 21:57
a majstro Shagara neverí, čomu nerozumie....smutne
none
12

6. ondrej61 02.12.2020, 06:55

čomu nerozumiem, tomu neverím....Vieš vôbec čo tým hovoríš Shagara?.....Ved ty tým znehodnocuješ Boziu mudrosť....a vyvýšuješ svoju.....Tvoj rozum, ktorý nechape ti hovorí NEVER!!!!! svoj usudok teda staviaš nad Bozie tajomstvo????????.....

05.12.2020, 16:18
8, .... lenže Biblia píše, že Boh svojmu ľudu zjavuje svoje tajomstvá. To len vy im nerozumiete, lebo nie ste jeho ľudom!
A ak aj niečo bolo v Písme "tajomstvom" nemalo to tak stále zostať. Príklad, prostitútka, neviestka Veľký Babylon bola dlhý čas "tajomstvom" ale už nie je. Tajomstvo bolo odhalené, odkryté a je to - SPOLOK VŠETKÝCH FALOŠNÝCH NÁBOŽENSTIEV !!!
A aj mesiáš a jeho kráľovstvo boli dlhý čas "tajomstvom", ale už to tak nie je! My dnes veríme v Krista a vieme , že on je tým mesiášom!

none
14

6. ondrej61 02.12.2020, 06:55

čomu nerozumiem, tomu neverím....Vieš vôbec čo tým hovoríš Shagara?.....Ved ty tým znehodnocuješ Boziu mudrosť....a vyvýšuješ svoju.....Tvoj rozum, ktorý nechape ti hovorí NEVER!!!!! svoj usudok teda staviaš nad Bozie tajomstvo????????.....

05.12.2020, 16:22
8, .... v každom prípade som rád , že si so mnou súhlasil.
Ja som vedel, že mi raz porozumieš.
none
8
02.12.2020, 12:16
Humanitárny bombardér... mám tomu rozumieť tak, že keď tu dávaš Augustína a jeho Vyznanie, tak si pochopil o čom píše?
A že nemá s RKC nič spoločné?
Veľmi by som ti želal, aby si to pochopil. V tejto konkrétnej knihe priamo popiera bludy RKC, že nikto nemôže mať už na zemi odpustené všetky hriechy.

Vyznanie 2.7....."Vyznávam, že mi bolo všetko odpustené; i to zlo, ktoré som svojou vlastnou vôľou vykonal, i to, čo som s Tvojou pomocou nevykonal."

Tt 3:5: "nie zo skutkov spravedlivosti, ktoré by sme asi my boli činili, ale podľa svojho milosrdenstva nás spasil kúpeľom opätného splodenia a obnovením Svätého Ducha,"
none
9

8. stefan 5 02.12.2020, 12:16

Humanitárny bombardér... mám tomu rozumieť tak, že keď tu dávaš Augustína a jeho Vyznanie, tak si pochopil o čom píše?
A že nemá s RKC nič spoločné?
Veľmi by som ti želal, aby si to pochopil. V tejto konkrétnej knihe priamo popiera bludy RKC, že nikto nemôže mať už na zemi odpustené všetky hriechy.

Vyznanie 2.7....."Vyznávam, že mi bolo všetko odpustené; i to zlo, ktoré som svojou vlastnou vôľou vykonal, i to, čo som s Tvojou pomocou nevykonal."

Tt 3:5: "nie zo skutkov ...

03.12.2020, 17:07
No niečo som pochopil a to, že miluje a chváli Boha ako všetci katolícki svätci
Nejde len o sv. Augustína, ktorý žil v 3-4. stor. ale aj o tých svätcov, ktorý žili teraz.
Všetci sa zhodujú v láske k Bohu a uznávaní katolíckej cirkvi.
A odpustenie hriechov, najmä vo sviatosti zmierenia, práve cirkev učí, tak neviem, kde si zobral, že uči opak.
none
13

9. humanitárny bombardér 03.12.2020, 17:07

No niečo som pochopil a to, že miluje a chváli Boha ako všetci katolícki svätci
Nejde len o sv. Augustína, ktorý žil v 3-4. stor. ale aj o tých svätcov, ktorý žili teraz.
Všetci sa zhodujú v láske k Bohu a uznávaní katolíckej cirkvi.
A odpustenie hriechov, najmä vo sviatosti zmierenia, práve cirkev učí, tak neviem, kde si zobral, že uči opak.

05.12.2020, 16:20
11, .... ale to sú "svätí" len podľa vás. Prebrali ste si kompetencie Boha a posielate istých ľudí rovno do neba, a vyučujete istú nebiblickú exkluzivitu jednotlivcov, "svätých"!
none
15

13. Shagara 05.12.2020, 16:20

11, .... ale to sú "svätí" len podľa vás. Prebrali ste si kompetencie Boha a posielate istých ľudí rovno do neba, a vyučujete istú nebiblickú exkluzivitu jednotlivcov, "svätých"!

05.12.2020, 16:32
Nevadí, že je nebiblická, hlavne, že funguje 🙂
none
16

15. -era- 05.12.2020, 16:32

Nevadí, že je nebiblická, hlavne, že funguje 🙂

05.12.2020, 16:34
18, .... a čo funguje? Mikrovlnka, alebo čo?
none
17

16. Shagara 05.12.2020, 16:34

18, .... a čo funguje? Mikrovlnka, alebo čo?

05.12.2020, 16:54
Funguje veľmi veľa z toho, čo popieraš, lebo si sa dobrovoľne obmedzil 🙂
none
11
05.12.2020, 13:09
Otázke si neporozumel
Keby "cirkev" učila odpustenie všetkých hriechov už na zemi tak ako to učil Augustín, neprekliala by túto cestu spásy na Tridentskom koncile
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 124 521 B vygenerované za : 0.168 s unikátne zobrazenia tém : 47 597 unikátne zobrazenia blogov : 793 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Kľúč k viere ... hľadieť na Ježiša, pôvodcu a zdokonaľovateľa viery, ktorý pre radosť, ktorá mu bola predložená, znášal kríž, pohŕdajúc potupou, a je posadený po pravici Božieho trónu. Židom 12,2 My ľudia máme nielen tendenciu zameriavať sa na kaž...

citát dňa :

Snívaš o niečom? Nezačneš - nedokončíš!