Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Súdny deň britských kresťanov sklamal

11
reakcií
1021
prečítaní
Tému 18. januára 2013, 20:37 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 1. 2013, 20:37 avatar
Súdny deň britských kresťanov sklamal
Miloslav Surgoš, Reuters | 15.01.2013 15:11, aktualizované: 16.01.2013 09:41

Zamestnávatelia už nemusia mať s krížmi kríž. Európsky súd pre ľudské práva rozhodol, v akých prípadoch môžu od svojich zamestnancov požadovať odstránenie náboženského symbolu a kedy je to neprípustné.
Bývalá letuška Nadia Eweidaová ukazuje krížik, pre ktorý sa dostala pred Európsky súd pre ľudské práva. Eweidaová ako jediná zo štvorice britských kresťanov uspela so žalobou na diskrimináciu.
Autor: TASR

Vo štvorici prípadov, v ktorých sa kresťania sťažovali na diskrimináciu, však veriaci ťahali za kratší koniec. Uspeli len v jednom z nich. Súd pririekol odškodné letuške, ktorú prepustili za nosenie krížika. Sestričke v nemocnici v rovnakom prípade za pravdu sudcovia nedali. Neuspeli ani dvaja zamestnanci, ktorí z náboženského presvedčenia odmietali poskytovať služby homosexuálom.
„Neexistuje dôkaz, že by nosenie iných, predtým schválených náboženských symbolov, ako sú turbany a hidžáby inými zamestnancami malo negatívny dosah na značku British Airways alebo jej imidž,“ zdôvodnil súd, prečo sa priklonil na stranu 60-ročnej Nadie Eweidovej. „Skutočnosť, že spoločnosť neskôr upravila svoj kódex a umožnila viditeľné nosenie šperkov s náboženským významom dokazuje, že predchádzajúci zákaz nebol dôležitý,“ vysvetlili sudcovia.
Koptskú kresťanku letecká spoločnosť v roku 2006 poslala domov bez nároku na mzdu za to, že odmietla skryť retiazku s krížikom. Spoločnosť argumentovala tým, že letecký personál nosí uniformy a akékoľvek viditeľné šperky sú v rozpore s pravidlami obliekania. Eweidová podala žalobu pre diskrimináciu a dôvodila tým, že sikhovia a moslimovia na znaky svojej viery nárok majú. Britské súdy jej žalobu zamietli, okrem iného preto, že kresťanská viera nosenie krížika vyslovene nevyžaduje. Letuška zažalovala Britániu na Európskom súde pre ľudské práva. Ten rozhodol, že jej právo na vyjadrenie náboženského presvedčenia bolo v tomto prípade obmedzené a pririekol jej odškodné dvetisíc eur a náhrady vo výške 30-tisíc eur.
Zdravotná sestra Shirley Chaplinová však s rovnakou žalobou nepochodila. Aj jej zamestnávateľ, nemocnica v Devone, prikázal skryť retiazku s krížikom. Keď Chaplinová odmietla a neprijala ani kompromisný návrh, umožňujúci nosiť kríž na odznaku, vedenie nemocnice ju od pacientov preradilo do kancelárie. Štrasburskí sudcovia však v tomto prípade dali za pravdu zamestnávateľovi. Kým v prípade letušky proti sebe stálo náboženské presvedčenie a imidž, v prípade sestričky súperilo vierovyznanie s otázkami zdravia a bezpečnosti. Nemocnica totiž akékoľvek retiazky a prívesky personálu, starajúcemu sa o pacientov, zakázala preto, aby ich nemohli chorí strhnúť a ublížiť si. „Nikdy to nebola otázka bezpečnosti, nie je žiadny dôkaz, že by to niekedy spôsobovalo také problémy,“ citoval britský denník Daily Mail Chaplinovú po vynesení rozsudku.
So sťažnosťou na diskrimináciu neuspeli ani ďalší dvaja. Garyho McFarlana na hodinu prepustili z charitatívnej organizácie Relate, kde pôsobil ako manželský poradca. McFarlane tvrdil, že ako kresťan nemôže poskytovať rady o sexuálnom živote homosexuálnym párom, čo ho stálo miesto. Súd argumentoval, že keď McFarlane prijímal miesto poradcu v organizácii, vedel, že si nebude môcť klientov vyberať podľa ich sexuálnej orientácie.
S podobnou žalobou neuspela ani oddávajúca Lillian Ladeleová z Islingtonu, ktorá sa dostala so sporu so zamestnávateľom po tom, ako odmietla uzatvárať registrované partnerstvá osôb rovnakého pohlavia.


2.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   18. 1. 2013, 20:50 avatar
To už bol súdny deň?    Kua zas som niečo prespal.   


3.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   18. 1. 2013, 20:56 avatar
EU opäť jasne pretláča homoagendu pred právom na výhradu na svedomie.
Homosexuáli sú vo významnej miere zodpovední za úpadok Európy.Podobne, ako pár desaťročí homosexuáli boli na počiatku nacizmu.
Súhlasí elemír


7.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 1. 2013, 23:47 avatar
Neuspeli ani dvaja zamestnanci, ktorí z náboženského presvedčenia odmietali poskytovať služby homosexuálom.

TO, tvoje náboženské presvedčenie je rovnaké ako rasistické. Rovnako by neuspeli ani dvaja zamestnanci, ktorí by z rasistického presvedčenia odmietali poskytovať služby černochom.
Súhlasí Bojislav


4.
označiť príspevok

pollio
   18. 1. 2013, 22:33 avatar
a kedy príde rad na päťcípe hviezdy?


5.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 1. 2013, 22:56 avatar
Pollio,
myslíš všetky tie biele v modrom poli...?
Súhlasí pollio


6.
označiť príspevok

pollio
   18. 1. 2013, 23:21 avatar
možno holý zadok by nikomu nevadil... to je neutrálny znak.


8.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 1. 2013, 00:46 avatar
Po II.sv. vojne založil Adenauer europu na kresťanských základoch. Keď príde europan medzi arabov nesmie dať najavo svoje kresťanské symboly, lebo mu odtnú hlavu ako prasati na fašiangy. Keˇpríde arab do europy, zvesíme kríž a nech sa páči, zaceste si sem, čo chcete. Prečo ???
1. Je to o inteligencii ?? My europani sa robíme inteligentnejší a všetko im dovolíme, lebo oni sú nie inteligenti a mohli by sa nahnevať a občas niekde zabiť dvesto, či 500 ľudí z dôvodov pre europanov nepochopiteľných ? Kristus povedal jasne: Budú vraždiť a budú si myslieť, že tým slúžia Bohu ! Aj jeho zabili židia a mysleli si že tým slúžia bohu a pri tom zabili vlastného syna toho boha, ktorému si mylsleli, že slúžia.
2. Sme jednoducho poserovia a nevieme si obhájiť svoj vlastný domov pre svoje vlastné tradície, potreby a deti ?
Europa draho zaplatila z túto benevolentnosť a boh asi kašle na Europu od štiepenia kresťanstva v sterdoveku a vyviezol vieru do Južnej ameriky, Tam má ešte viacej veriacich, ako je dnes v celej Europe.
Koľko ľudí zbytočne zahynulo v bitkách oboch vojen a dodnes sú mená padlých na dedinách a mestách a teraz sa takto ľahko a zbabelo vzdávame ľuďom, ktorých inteligencia je taká, že im je jedno, či zabije kozu, alebo 300 nevinných ľudí.
80% ľudí v Europe sú ateisti, len tak z pohody, veď zatiaľ sa nič nedeje, na tomto DF sa počítajú bohu obete starého zákona na tisíce a hitlerove a stalinove milony sú im ľahostajné ? Prečo si myslia, že sa stále zatiaľ nič nedeje, kedy sa chcú prebutiť, toto im nestačí, že strhnú letuške z krku kríž a prepustia ju z roboty, veď toto kedysi bývali tresta za veľké zločiny.
Takže ešte stále veríte, že sa nič nedeje, ak nosenie krížika na krku, zavesenie kríža v nemocnici a v škole sa stáva zločinom podľa NAŠICH SUDOV A NAŠICH SUDCOV ?? Dnes ráno som čítal na tomto fore o povolení zoofile, ako vehementne sa totho ateisti dožadovali, že pre nich to vraj nie je hriech, lebo sú neveriací. Ale to, že sa týmto znížili pod úroveň týchto zvierat, si zabudli všimnúť? Toto je eortická sloboda, ak chlap nemá väčšiu inteligenciu, ako dedinský cap, lebo skočí na každú kozu, čo mu privedú v jeseni a otočia zadkom ? Koľko zvierat má oveľa väčšiu inteligenciu sexuálneho života ako ľudia?
Čo si myslia ateisti, že čo tu bude, ak sa zakáže kresťanstvo ? Ono tu už tu aj je, teraz sa iba čaká na jednu krištálovú noc, na zlomový bod a od vtedy sa za dnešnú satanovú slobodu začne kúrevsky platíť. A potom ani len slovvkom nebudete môcť naznačiť, že ste ateisti. A až potom budete nútení uveriť a veriť a jasne dávať najavo........(akí ste boli dnes ....)
Funguje to strašne jednoducho, ak sa Europa vykašle na Boha, vykašle sa BOH na Europu a keď ju konečne zaplavia tí, čo dnes tie kríže zvesujú, nebudú mať s nej nič ani oni, lebo ju nechajú spľundrovať ako romovia činžiak za pár rokov.


10.
označiť príspevok

Vlado muž
   20. 1. 2013, 00:26 avatar
Elemir: Dnes ráno som čítal na tomto fore o povolení zoofile, ako vehementne sa totho ateisti dožadovali, že pre nich to vraj nie je hriech, lebo sú neveriací.

Nie ateisti, ale len sám TvojOponent, katolík. Ale možno dobre vravíš, že on nie je kresťan, ale neveriaci.
Súhlasí Kasafran


9.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 1. 2013, 00:20 avatar
Elemír,
týmto príspevkom si ma donútil pozneniť môj doterajší úsudok o Tvojich intelektuálnych, morálnych i etických vlastnostiach...
Vedz, že ten Tvoj boh je nielen bohom kresťanským, ale aj bohom židovským a moslimským. Ak Ti to nedôjde ani po tomto upozornení a neospravedlníš sa svojim židovským a moslimským bratom, potom Ťa ľutujem...


11.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 1. 2013, 07:02 avatar
Každý, kto siahol na Boha a pocítil jeho silu, bez ohľadu, či je kresťan žid, alebo moslim, musel pocítiť, že sa ho viacej dotýka aj satan. Je v životnom záujme satana, aby odradil od cesty k bohu, každého, kto sa čo len otočí tým smerom. Systém jeho klamu je pre človeka nepochopiteľný, lebo aj jeho inteligencia je nepochopiteľne vyššia, ako ľudská a bez vyššej inteligencie ako je on, teda bez Ježiša Krista, nemáme šancu ako obačajní ľudia s ním bojovať.A ako by sa dalo s ním účunnejšie bojovať? Ak si preštuduješ moje témy, tak som v hednej téme vyzýval, aby sme spoločne bojovali proti statanovi veštky cirkvi spolu. Veď ak kresľan bojuje proti moslimovi a aj židovi Bojuje sám proti trom a to je beznádejná šancy na úspech. Ale ak by sme sa spojili, aj napriek rozdielnzm názorm a bojovali spoločne proti satanovi, určite by sme mali väčšiu nádej ho poraziť, lebo by sme bojovali v presile proti nemu. Takto sú naše sily rozdrobené a nikto z nás nemá proti emu najmenšiu šancu. Komu vyhovovalo najviac bezduché vraždenie kresťanov moslimami, napríklad, Bohu, alebo satanovi. Komu vicej vyhovuje rozkol medzi cirkvami stanovi, alebo Bohu, prečo hľadáme iba cesty rozbrojov a nenávisti nepochopenia a neznášanlivosti, prečo nehľadáme cestu zvyšovania sily proti satanovi. Ak moslimovia vraždia kresťanov, že urobili z Ježiša Boha, tak prečo sa bad tým kresťania nezamyslia a neprídu na to, že Ježiš ani nemôže byť Bohom, lebo to nikde v evanjeliu nie je. Ale nemožno na druhej strane riešiť takýto problém vraždami, lebo čo ak budú vraždiť a budú si myslieť, že slúžia Bohu ? Komu takéto vraždenie vic vyhovuje, stanovi, alebo Bohu ? Komu viacej vyhovuje, ak z ježiša robíme neoprávnene Boha, stanovi, alebo Bohu ? Ale ak má satan pevne v rukách špičky oboch cirkví, potom obe cirkve robi to, čo chce on, satan ???? Nebolo bY bohu milšie, ak by sa obaja posadili za stôl a dohodli sa, že ak sa aj nedohodneme na základoch svojích cirkví, dohodnime sa aspom na jednotnom boji proti satanovi. Načo bojujú kresťania proti moslimom a satanovi a načo bojujú moslimovia proti satanovi a kresťanom ak teda jednen vždy bojuje proti dvom, načo vraždenie a vyhrážky a nenávisť, ktoré patria satanovi, miesto porozumenia a vzájomného pochopenia, ktoré patrí Bohu? Nech nás teda moslimovia vraždia a nech si myslia, že tým slúžia Bohu a kresťania nech sa nevzdajú myšlienky, že Ježiš je boh, čo môže dokonca urážať jeho samotného otca, ktorý je ako jediný Boh a komu to potom slúži viacej, Bohu, alebo satanovi. Toto si nevedia uvedomiť predstavitelia oboch cirkví, že súčastným stavom viacej slúžia satanovi, ako Bohu ? Veď kto iný by si mal viacej uvedomiť, čo je to dostať sa do rúk živého Boha ako oni ako špička oboch cirkví? A predsa, satan to má zatiaľ plne pod kontrolu a rehoce sa ako ľahko sa mu darí oblbnúť aj tých najvyšších. Vraždy neznášanlivosť a nenávisť predsa patria stanovi a mier pkoj a porozumenie nášmu spoločnému Bohu, toto nie sú špičky oboch cirkvi pochopiť ?
Europa sa vychvaľuje demokraciou a porozumením, ršpektovaním slobody človeka, ale prečo tu nemôže nosiť ktokoľvek z europanov nosiť na krku kríž, ak bola europa zaloýená na symboloch kresťanstva. To je jednoznačný dúkaz toho, že tu vládne niekto iný, ako kresťania. Ale je to chyba moslimov ?. Vôbec nie, je to chyba europy, že vo vedení sú ateisti, ktorí nenávidia aj kresťanov a aj moslimov. Všetci Bohovia im idú na nervy a tak to riešili a riečia takýmto spôsobom. Takto sa BOh vytráca z europy, lebo v moslimskej viere vládne ešte väčšia diktatúra, na akú sme zvyknutí v katolíckej viere.
Ak si teda nevieme ani kresťania a ani moslimovia spočítať jednoduchým spôsobom na prstoch jednej ruky, čo vyhovuje viac Bohu a čo viac stanovi, potom vyzeráme ako idioti aj pred Bohom a aj pred satanom, lebo nie sme schopní vstať a natiahnúť ruku k tomu druhému, aby sme bojovali dvaja proti jednému, teda satanovi a nie jeden proti dvom. takto náš boj nemá čancu na úspech ani na jednej strane. Jasne víťazí statan, 85 : 15.


12.
označiť príspevok

melli žena
   7. 2. 2013, 14:40 avatar
Našťastie súd rozhodol v prospech letušky. Odhliadnuc od náboženskej otázky, je to predsalen diskriminácia. Ktovie, či by sa aj slovenské súdy k takému niečomu dopracovali..... v každom prípade sú u nás súdy rozhodne neorganizovanejšie a v rozsudkoch sú iba frázy. Ako sa v tom má človek vyznať? Ešteže existuje internet www.epi.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:56,  *13*13*13 Zlý sluha bije spoluotrokov! A dobrý sluha bije pánov??*06*06*06*06
dnes, 21:54,  Ty si Lemmy nikdy nič nechápal ohľadom mojej persóny.*39*39*39*39*39 Ja iba keď sa pomýlim,...
dnes, 21:52,  A ako ťa mám osloviť, keď napíšeš čosi z hlúposti?
dnes, 21:52,  Aby ťa nasrala.*39*39*39*39 A darí sa jej to skvele.*04
dnes, 21:52,  Kiska povedal úplne vážne, a neopravoval sa: Nebudem zakladať politickú stranu. Nebudem...
dnes, 21:51,  Lemmy, ty mi ináč asi ani nevieš napísať, iba že som hlupák, že každý okrem teba je tu...
dnes, 21:49,  Načo dáva súhlas na blud?
dnes, 21:49,  Pravda je, že čo sa týka nezakladania strany, to oklamal ľudí, ale to, čo mu vytýka...
dnes, 21:48,  Aspoň si ich trošku potešil, keď sa zasmiali. *04
dnes, 21:46,  Terazky si Lemmy priateľ môj v riadnej riti.*13*13*13*13*13 Otvoril si Pandorinu schránku, to...
dnes, 21:45,  Zasmiali sa, že či vtipkujem. Oni nemajú možnosť ju predať, lebo by od nich aj tak nikto...
dnes, 21:44,  Podaruj žehličku bezdomovcom!!!!
dnes, 21:44,  Zuzka, Osvietený používa tu viacero prezývok, jedna z nich je ardun, čiže ide o tú istú...
dnes, 21:43,  Ty najprv, kým budeš tárať nezmysly, tak si poriadne prečítaj, čo tvrdím ja.
dnes, 21:42,  Prosím, prosím, prestaň, lebo ma budeš mať na svedomí*13*13*13*13*13*13*13 Je každému...
dnes, 21:41,  A Bijoux je tiež nevzdelaná. Dáva slepo súhlas.
dnes, 21:41,  Zhasnutý, táraš ty, žiaden hoax, ja netvrdím, že toľko zarobia v Taliansku, ale že...
dnes, 21:40,  Hneď sa opravil, to on rád robieval. Terazky sa až opravil, keď sa z politika nejako spratal....
dnes, 21:39,  A čo v Rakúsku bude zakázané cestovanie ?
dnes, 21:39,  Kiska to myslel presne naopak, ako sa preriekol chybne, hneď sa opravil.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Dneškom začína zvyšok tvojho života, tak ho nepremárni.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(75 141 bytes in 0,545 seconds)