Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Sú katolíci kresťania ? Kuknite videjko

19
reakcií
1312
prečítaní
Tému 28. novembra 2016, 08:57 založil Themistocles.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Themistocles muž
   28. 11. 2016, 08:57 avatar


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   28. 11. 2016, 10:06 avatar
počúvaj svojho pána, inak príde trest, padlí anjeli radi trestajú, archanjeli milujú


3.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 11. 2016, 10:56 avatar
Ešte vždy ale sa musíme zamyslieť nad tým, či to náhodou predsa nie je len naopak. Akom nás komunisti presviedčali, že o čo je,lepší socializmus, ako kapitalizmus, ale tí, čo utekali sa nedali presvedčiť. Lebo celá táto propaganda o katolicizme je vyprcovaná podobne ako ta z moskovského VuMLu. A znova začal VUML pracovať a znova tie idiotiny do sveta, ktoré nerobia idiotov z nikoho iného , iba z tých, čo to vymysleli. a dodnes sú američani najväčšie svine na svete iba že maličkosť sa vlúdila, ak sme zistili v 89, tam kde bola bagandža sa zarábalo dvdsať krát viacej a kdfe bola čžma, bol hladomor, ako napríklad v polsku za Jaruzelského. A my sme to ani nevedeli, až teraz sa prestali poliacio ahnbiť a priznali, že roky nemali nič iné v obchode, len niťovky a ocot. a hovoria nám, vy tu v československu ste nemali žiadny socializmus. Celá vartšavská zmluva vám závidela, ešte aj rusi. Ale propaganda ide ďalej a div sa svete nachádza neúrekom veriacich, aké je rusko dobré a amerika najhorší humus. Nejde mi teraz ani o rusov a ani o američanov, ide miteraz o systém propagandfy, ktorá sa tvári, že ide z ľudu, že je to pravda, ako ľud samotný, ale ak len niekto trošku verí, že človek neskape ako pes a po živote príde iný život, kde sa bude účtovať, to sa samozrejme niekomu nepáči a taká pravda ide niekomu na nervy.-
Vraj boh trestá a ja hovorím, že ak tresty sú na ochranu dobrých, a teda ja sj myslím že tiež som dobrý, potom trestá mizerne málo. Načo nosíme kľúče vo vreckách a platíme drahé zabezpečovacie zariadenie, pretože zlodeji sú stále medzi nami, lebo tieto tresty sú mizerné. V amerike tiež mali celé oblasti, kde sa nič nezamykalo a v noci sa spávalo pri otvorených oknách a dverách, vyskúšajte si tou nás v lete???? Dnes prišli aj o to imugráciou z mexikaq a všetko sa znova dôkladne zamyká. Na tomto najviac trump získal. Stačilo poivedať trumpovi, že znova tu bude nebo a nič sa nebusde muisieť zamykať a clintonka so svojou demokratickou toleranciou ku všetkému, ešte aj ku zlodejom,vyzerá akoidiot, lebo je viac záíkonue na ochranu zlodeja počas súdenia a vo väznici ako pár mizerných zákonov na ochranu človeka pred zlodejmi. To je ich svet, lebo sa dokázali presadiť v parlamentoch a yvrtvoriť si pre seba zákony.

A preto tu vládmne zločin a pomyslenie na nebo sa nám vyčáíta ako niečo choré.
Kolko ľudí zabili neveriací akolko kom,unistim iba v posledmostorocčí, niekolkobosoriek a amožno aj miliony nie je možné inteligentnému človeku zrovnávať s obetiami prevej, druhej a všetkých vojen v hidstorii.
Vraj každý katolícky kňaz je pedofil, ale celosvetove to je iba pár tisíc nech aj desať tisíce,m ale čo ak sa priznalo v televízii, že pedofilia je až v 7 % rodín, a to sú aké tisíce ??????
Ale ak niekto nevidí vidí v druhom oku triesku a nevidí vo svojom brvno, tak to zase je len propaganda na urovni VUMLA, pre nejširšie vrstvy idiotov. Ale, oni cez demokraciu vládnu, lebo ich je vždy väčšina. A pre toto zase ja nenávidím demokraciu.
Ja som začal študovať vysokú školu a nedokončil som a pretože sú takí, čo ju dokončili, mám týchto ľudí vždy nad sebou, lwebo dokázali to, čo som ja nedokázal a ale preto chcem aby tam vo vláde boli tí, čo niečo vedia , čo niečo dokázali a nie ako komunisti,korí bazírovali iba na tom aby tam boli iba robotníci. Ja nemám nič proti robotníkom a ani proti ich mysleniu, ale ak niekto dokázal viac, ako ja, tak ja tam pošlem radšej jeho, než aby som kul pikle jak inteligentov dodrbať a sám sa tam za každú cenu nasáčkovať.

Takže božie tresty sú mizerné, lebo to čo tu žijeme, je satanov humus a my sme prenasledovaní preto, že sa chceme z tohoto humusu vyslobodiť ????? Čo to je za logika ??????? asi len .........


4.
označiť príspevok

Themistocles muž
   28. 11. 2016, 11:24 avatar
elemír. Dlhšie čítam tvoje príspevky. Tvoje príspevky sú len zhatlanina, zmiešanina katolicizmu, protestantizmu, ezoteriky a vlastných úvah. neodpovedám konkrétne len na tento tvoj príspevok,ale všeobecne som si t všimol u všetkých tvojich príspevkov.
Súhlasí Luther


5.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 11. 2016, 11:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

gabriel pb
   28. 11. 2016, 12:29 avatar
náhodou takto má vyzerať život, pestrý, ďakujem elimír že používaš aj slovo z písma


18.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 11. 2016, 00:41 avatar
Napriek tomu vsetkemu je aj tak Elemir podareny


9.
označiť príspevok

gabriel pb
   28. 11. 2016, 12:24 avatar
pri čítaní tvojho príspevku mám také pokušenie


6.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 11. 2016, 11:48 avatar
Zhatlaniny vidíte preto, že vy sami mate v tom mišuge.
Ja vidím čisté evanjeliu a tak čisté, že si ho nenechám poškvrniť ani samotnou cirkvou. Skúste sa na to takto pozrieť, kde je evanjelium a kde sú náuky rozličných cirkví vrátane katolíckej, čo z toho dokázali vyrobiť.


7.
označiť príspevok

Themistocles muž
   28. 11. 2016, 11:55 avatar
Keby vidíš čisté evanjelium ako je, tak by si tiež všade nedrbal Matku Božiu, ruženec a Ježiša by si bral ako 2 osobu trojjedineho Boha.Tvoje "čisté evanjelium" tak ako ho ty vidíš je len zhatlanina všetkého. Všade len píšeš ja si myslím, ja si myslím, že... tak ako píšeš ty ja si myslím, tak si myslí veľa ľudí niečo iné.
Súhlasí Luther


8.
označiť príspevok

Luther muž
   28. 11. 2016, 12:22 avatar
Presne tak. Pokiaľ by sa držal elemír čistého evanjelia, tak by vedel, že také mantrovanie ruženca je protibiblické. Sám Ježiš nám prizvukoval, aby sme sa nemodlili ako pohania, čo donekonečna rapotajú tie isté veci. Sám Ježiš nám ukázal ako sa máme modliť. K žiadnej Márii, ale k Bohu.
Ináč aká je modlitba zo srdca? Keď Bohu povieš v modlitbe milujem ťa, alebo donekonečna v modlitbe vravieť milujem ťa, milujem ťa, milujem ťa, milujem ťa, milujem ťa.
To máš ako s manželkou. Skús jej povedať milujem ťa žena moja od srdca ako zareaguje. A skús jej 100x za sebou povedať milujem ťa, milujem ťa, milujem ťa ako zareaguje.

A to že sa máš modliť jedine k Bohu Otcovi skrze Ježiša Krista je správne. Modlenie k Márii je nesprávne.
To ako keby si svojej žene povedal milujem ťa, ale milujem ešte jednu ženu, ktorej hovorím to isté a dokonca 10x viac to hovorím inej žene že ju milujem. To je to vaše rapotavé modlenie ruženca k Márii. Pri jedno Popri každom jednom vzývaní Boha v ruženci sa desaťkrát vzýva Mária!

Za prvé. Boh chce aby si sa k nemu modlil od srdca a nerapotal to isté dookola ako pokazená platňa, a za druhé rúhaš sa Bohu, keď sa modlíš k niekomu inému ako k nemu. A to vaše mantrovanie ruženca, kde pri jednom vzývaní Boha sa 10x vzýva Mária je rúhanie sa Bohu.

1Tim 2:5

Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi – človek Kristus Ježiš

Kto prichádza k Bohu cez niekoho iného ako cez Ježiša, nedôjde k Bohu!

2Jn 1:9

Ktokoľvek zachádza ďalej a neostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto ostáva v jeho učení, ten má aj Otca, aj Syna

Rim 1:21-25

Hoci Boha poznali, neoslavovali ho ako Boha, ani mu nevzdávali vďaky; ale stratili sa vo svojich myšlienkach a ich nerozumné srdce sa zatemnilo. Hovorili, že sú múdri, a stali sa hlupákmi. Slávu nesmrteľného Boha zamenili za podoby zobrazujúce smrteľného človeka, vtáky, štvornožce a plazy. Preto ich Boh vydal nečistote podľa žiadostí ich srdca; a tak hanobili svoje vlastné telá tí, čo Božiu pravdu zamenili za lož, uctievali stvorenia a slúžili radšej im ako Stvoriteľovi, ktorý je zvelebený naveky. Amen.

Jn 14:6 Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.


10.
označiť príspevok

Luther muž
   28. 11. 2016, 12:26 avatar
Nepoškvrnené srdce Márie,modlitba ruženca, prosiť Máriu v modlitbách aby ľudí priviedla do neba, vravieť že je nádej naša jediná to je tak okaté rúhanie, že to až bolí.


12.
označiť príspevok

Luther muž
   28. 11. 2016, 12:36 avatar
V písme je dostatočne napísané čo sa má a nemá. Už by ste sa toho mali začať držať. A nezakladať si stále na svojích pocitoch a domienkách že asi to tak bude správne. Ak sa chceš držať čistého evanjelia, tak sa ho drž a neohýbaj písmo tak, ako sa tebe hodí a to, čo nepasuje, jednoducho vytrhneš ako trhací kalendár a nevšímaš si to. Lebo keď to budeš robiť, tak z toho vznikne hatlanina, ktorú máš v hlave len ty sám zmiešaním písma, katolicizmu,protestantizmu, učania svedkov Jehovových, ezoteriky, svojich domienok a úvah ako vyššie napísal Themistocles. Z takého myšungu(chaosu) sa len ťažko potom vysomáriš.


13.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2016, 12:56 avatar
Luther Pismo nas vyzyva neustale sa modlite.... Ak Kristus vycital opakovanie tak z toho dovodu lebo v tej dobe si ludia mysleli ze cim viac krat nieco zopakuju tak tym skor ich Boh vypocuje... Ruzenec je rozjimanie nad evanjeliovymi pravdami a nie mechanicke opakovanie bez myslienky....

Ak by Bohu vadilo opakovanie preco cely tvoj zivot je nadych a vydych...Vecer ides spat, rano sa zobudis, najes sa, osprchujes, povies dobre rano, ides do prace, vratis sa.... Atd atd....

Pises Lebo jeden je Boh a jeden prostrednik Jezis Kristus... Keby si tento vers neukoncil a pokracoval dalej docital by si sa ze Kristus je jediny prostrenik ktory dal seba sameho ako vykupne....
Toto nikto nespochybnuje, ano nie je iny vykupitel len Kristus.... To neznamena ze ini prostrednici neexistuju napriklad co sa tyka modlitby.... V opacnom pripade by sme sa ani my za seba nemohli modlit lebo jediny prostrednik je Kristus.... Chces mi povedat ze bibliu ktoru citas mas priamo od Krista, to on ti ju sprostredkoval alebo ju napisal nejaky clovek, vytlacila firma a ty si si ju kupil....


15.
označiť príspevok

Luther muž
   28. 11. 2016, 13:08 avatar
Klein
napíše to tu posledný krát, tak je na tebe či si to prečítaš , či nie. Zjavne nečítaš čo sem pridávam a ideš si len svoje.

Biblia nás učí, že sa máme modliť k Bohu v mene Ježiša Krista.

Ďalej hovorí, že sa nemáme modliť veľa ako pohania. Spasený človek sa má modliť biblickým spôsobom – používať Božie Slovo a Božie zasľúbenia Božie ako modlitbu. Má sa modliť všade, nie dookola ako mantru,(ruženec) ale celým srdcom, mysľou, vôľou. Na jednej strane má modlitba má svoje vyhradené miesto, ale na strane druhej modliť sa máme všade. Naša bytosť by mala vždy keď sa dá v neustálom rozhovore s Bohom. Modlitba – rozhovor je vždy medzi dvoma. Raz jeden hovorí, raz druhý. No dôraz by mal byť hlavne na reč toho druhého – Boha. Hovor Pane, Tvoj služobník počúva. My sme skôr zvyknutí na modlitbu v štýle: Počúvaj Pane, tvoj služobník rozpráva. Množstvami rapotanej modlitby nedávame žiaden priestor Bohu. Modlitby, v ktorých Boh nedostane priestor aby prehovoril nie sú modlitby.

Katolíci argumentujú, že modlitba k Márii a svätým sa ničím nelíši od toho, keď niekoho tu na zemi požiadame, aby sa za nás modlil. Preverme teda toto tvrdenie. (1) Apoštol Pavol žiada ostatných kresťanov, aby sa modlili zaňho v Efežanom 6:19. Mnoho biblických veršov uvádza veriacich, ako sa jeden za druhého modlia (2 Korinťanom 1:11; Efežanom 1:16; Filipänom 1:19; 2 Timoteovi 1:3). Biblia nikde nespomína nikoho, kto by žiadal niekoho v Nebi, aby sa za neho modlil. Biblia nikde nepopisuje nikoho v Nebi, kto by sa modlil za niekoho na zemi. (2) Biblia neuvádza ani len náznak toho, že by Mária alebo svätí mohli vypočuť naše modlitby. Mária a svätí nie sú vševedúci. Dokonca aj keď sú oslávení v Nebi, stále sú to len ohraničené bytosti s obmedzeniami. Ako by vôbec mohli vypočuť modlitby miliónov ľudí? Vždy, keď Biblia spomína modlitbu alebo rozhovor s mŕtvymi, je to v kontexte čarodejníctva, bosoráctva, čiernokňažníctva a veštenia - čo sú také aktivity, ktoré Biblia prísne odsudzuje (Leviticus 20:27; Deuteronomium 18:10-13). Jediný prípad, keď sa vyskytol rozhovor so „svätým”, bol rozhovor so Samuelom v 1 Samuelovej 28:7-19, pričom Samuel nebol veľmi nadšený z toho, že ho vyrušujú. Je očividne zrejmé, že modlitba k Márii alebo svätým je úplne odlišná od požiadania niekoho tu na zemi, aby sa za vás modlil. Jeden spôsob modlitby má silný biblický základ, druhý zasa nemá absolútne žiadny biblický základ.

"Toto nikto nespochybnuje, ano nie je iny vykupitel len Kristus.... To neznamena ze ini prostrednici neexistuju napriklad co sa tyka modlitby.... V opacnom pripade by sme sa ani my za seba nemohli modlit lebo jediny prostrednik je Kristus...."

Keď sa za teba pomodlí nejaký živý človek na zemi a modlí sa skrze Krista ako jediného prostrednika k Bohu Otcovi neznamená, že ty keď sa za niekoho modlíš si tiež prostredník. Nemýľ si to. Ty sa modlíš za mňa skrze Krista k Bohu Otcovi, ja sa môžem modliť za teba skrze Krista k Bohu Otcovi. Jediný prostredník však ostáva jedine Kristus medzi nami a Bohom Otcom.

1Tim 2:5
Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi – človek Kristus Ježiš

To keď sa živý človek modlí k Bohu za niekoho živého človeka je biblické. To že sa modlíš k niekomu mŕtvemu, aby sa za teba modlil je nebiblické, protibiblické, Bohu sa to hnusí.
Vždy, keď Biblia spomína modlitbu alebo rozhovor s mŕtvymi, je to v kontexte čarodejníctva, bosoráctva, čiernokňažníctva a veštenia - čo sú také aktivity, ktoré Biblia prísne odsudzuje (Leviticus 20:27; Deuteronomium 18:10-13).
Súhlasí Themistocles, milky945


19.
označiť príspevok

milky945 muž
   29. 11. 2016, 17:26 avatar
áno áno áno ...


14.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2016, 13:07 avatar
Apostol Pavol napisal = Teraz sa radujem v utrpeniach pre vás a na vlastnom tele dopĺňam to, čo chýba Kristovmu utrpeniu pre jeho telo, ktorým je Cirkev.

Ako Mohol toto Pavol povedat ked Kristus je jediny prostrednik a vykonal pre nase vykupenie vsetko... Pavol tym nechcel nic spochybnit ale on svoje utrpenie pripaja ku Kristovmu za cirkev a tym padom si moze hovorit ze je Kristov ucenik... Tak ako Kristus trpel, mame trpiet aj my ale nie zbytocne ale svoje utrpenie pripojit ku Kristovmu a obetovat ho Nebeskemu Otcovi za cirkev....Rovnako je to aj s modlitbou... Tak budes Krista nasledovat lebo kto neberie svoj kazdodenny kriz a nenasleduje ho, nie je ho hoden....
Súhlasí lea_pragmaticka1


17.
označiť príspevok

Themistocles muž
   28. 11. 2016, 13:17 avatar
Čo to má spoločné s nebiblickými modlitbami k mŕtvym?


16.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   28. 11. 2016, 13:16 avatar
13. Pleties trosku jablká a hrusky Modlitba je rozhovor , prosba, vdaka .. Tebe by ako padlo ak by ti tvoj syn denne rapotal dookola naucené frázy ? Rovnake aké rapoce aj susedov syn svojmu otcovi? Aky asi by mal vztah s tebou? Uvazujte trochu a nedajte sa manipulovat tradíciami a vodcami nabozenstiev..


20.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   6. 12. 2016, 10:40 avatar
Corradi bol už v minulosti obvinený zo sexuálneho zneužívania nepočujúcich detí v Taliansku.
Aktivisti bojujúci proti pohlavnému zneužívaniu v radoch cirkvi vyjadrili rozhorčenie nad skutočnosťou, že Vatikán Corradiho nepotrestal, a ten tak mohol pokračovať v údajnom zneužívaní detí priamo v Argentíne, teda v rodnej krajine súčasného pápeža Františka.
www.tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:43,  ondrej61, čo má spoločné 100 dní Matovičovej vlády s najväčším podvodom - budovaním...
dnes, 10:36,  -era-, tisíc rokov po Jeho druhom príchode*21
dnes, 10:36,  Bolo to presne takto zhrnuté na parádu Časy kedy tu bolo tak dobre, že si nás tu režim...
dnes, 10:35,  djjaro, človek sa pretvára telesne i duševne kým žije... ako sa môžu pretvárať utopené...
dnes, 10:34,  Ondrej v roku 1966 keď mal súdruh prezident plat 240 000 a slušným platom bolo 500 výplata a...
dnes, 10:29,  Blaha nám aspoň dočasne ožil a nahral videjko, v ktorom plače nad tým ako ho mali...
dnes, 10:29,  Náš mimoriadne inteligentný dr.blaha pravdepodobne trpí nejakou obsesiou voči Ondrejovi...
dnes, 10:29,  Blaha sa nám zamyslel......
dnes, 10:28,  Luboš mal dnes ťažkú noc. Prúd myšlienok mu nedal zaspať. Prečo ľudia nechcú uznať...
dnes, 10:28,  Jakobín dnes potvrdil, že patrí medzi medzi najväčších a posledných zástancov...
dnes, 10:27,  Život a hlasovanie v NR SR niekedy prinášajú skutočne zaujímavé situácie. Parlament tak...
dnes, 10:27,  Redneck rampage v podaní komunistického poslanca. Všetci dobre vieme, že pred zbesilým...
dnes, 10:26,  Osobný internetový bodyguard markíza z Vinosadov sa pustil do bilancovania prvého roka našej...
dnes, 10:26,  Statusy Ľuboša Blahu nikdy nevynikali nejakým zmyslom pre logiku, ale aby si jednotlivé body...
dnes, 10:26,  Jakobín sa pridáva ku svojmu šéfovi, ktorý tak dlho posielal Erika do teplých krajín, až...
dnes, 10:25,  Priznanie je síce poľahčujúca okolnosť... ale až takto?? RF, TK dnes, v čase od 13:20:...
dnes, 10:25,  Luboško môže v kľude naďalej prskať na klávesnicu, diplomové práce ľudí ako on nikdy...
dnes, 10:25,  Pomätená paródia na komunistického revolucionára sa nás snaží presvedčiť, že Milada...
dnes, 10:24,  Súdruh Jakobín sa nám pustil do moralizovania nad tým, ako je odvolávanie predsedu Národnej...
dnes, 10:23,  Včera sme sa od moralizátora Blahu dozvedeli čosi o predstieraní hodnôt a tiež to, ako...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do školy, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(102 672 bytes in 0,445 seconds)