Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Stratilo to význam: Tak to skončite, poslanci

14
reakcií
149
prečítaní
Tému 23. februára 2020, 00:22 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 2. 2020, 00:22 avatar
Stratilo to význam: Tak to skončite, poslanci
Peter Zajac-Vanka
22. februára 2020 12:20,, klubnarodohospodarov,

klubnarodohospodarov.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Parlament NR SR bol už dlho často zosmiešňovaný samotnými poslancami v našej histórii. Nič nového, veď sú nepostihnuteľní …nedotknuteľní…ale ak by sme si zobrali poučenie z tej západnej histórie, začal by som sa báť: Oliver Cromwell, veľmi vážený anglický politik 17.storočia, už v histórii raz neplodný cirkus v parlamente vytrestal:

Na pozadí týchto cirkusov a divadiel platených zo štátneho rozpočtu (celý je vo výške 17,5 miliardy Eur na rok 2020 a „tečú“ z neho teraz peniaze na úradne schválenú predvolebnú kampaň súčasných parlamentných politických strán 7 dní pred voľbami do NR SR!) – tak na pozadí týchto kortešačiek sa nedozvieme, ako si vlastne stojíme odteraz do budúcna v hospodárstve Slovenska.

Už tretí deň sa ani Europarlament nevie zjednotiť a dohodnúť na sedemročnom pláne svojho rozpočtu po odchode Británie a včera tam chvalabohu Slovensko bolo zastúpené Ing.Andrejom Babišom, českým premiérom, ktorý odmietol navrhovaný rozpočet kvôli diskriminácii krajín ako ČR, SR, vôbec menšie krajiny, a zastupoval tam chýbajúceho slovenského úradujúceho premiéra. Stačí to na ukážku, aké dôležitejšie udalosti Slovensku teraz unikajú?

ZA EXPORT NEDOSTÁVAME NIČ DO ŠTÁTNEHO ROZPOČTU!
Uniká nám, že za export slovenskej výroby za 67 miliárd Eur nedostávame do štátneho rozpočtu NIČ, minimum ide cez optimalizované dane, asi  21,5 milióna. MÁLO!

Už to mám overené, pretož Ministerstvo zahr.vecí SR „sa pochválilo“, že za rok 2019 „urobilo“ Slovensko v exporte až 67 miliárd Eur. Vraj „sme exportovali“ v takej hodnote. Tak ako je potom možné, že v roku 2019 kapitola A3 štátneho rozpočtu pod názvom „Dane z medzinárodného obchodu a transakcií“vykazuje iba sumu 21 miliónov 517 tisíc Eur, teda mizivé percento zo 67 miliárd vraj „slovenského exportu“? A to sú ešte len dane, lebo štát Slovenská republika neexportuje NIČ, nemá vlastné tovary a podniky a tak z tržieb v zahraničnom obchode dostáva do štátneho rozpočtu: NULU!

Ak by boli tie evidenčné čísla exportu SR (prevažne automobily, strojárske komodity, výroba vo vlastníctve zahraničných investorov,atď)  podložené skutočnými financiami do štátneho rozpočtu, náš rozpočet by sa „zdvihol“ v príjmoch i výdajoch štvornásobne a odrazu by neboli žiadne problémy s financovaním zdravotníctva, školstva, infraštruktúr, voda i enrgie by mohli mať symbolické ceny.

ALE PARLAMENTNÝ CIRKUS SI PLATÍME
Ako to politické strany vôbec vyúčtujú do nákladov na volebnú propagáciu?

Ale nie je tomu tak – a toto pozadie je zakryté divadelným ba až cirkusovým predstavením predvolebnej kortešačky 11 až 7 dní pred voľbami. Iba Ľudová strana Naše Slovensko dala podnet Generálnej prokuratúre ako Oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich  spáchanie trestného činu blokovaním činnosti NR SR 6 poslancami NR SR  www.naseslovensko.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  …ostatní pokračujú v predvolebnej kortešačke ZADARMO – teda za výdavky hradené daňovými poplatníkmi celej SR.

A odrazu sa objavilo hodnotenie, s ktorým sa stotožní veľa súdnych voličov: „Bratislava 22. februára (Teraz.sk) – Nezaradení poslanci okolo Miroslava Beblavého svojou tortovou obštrukciou podľa publicistu Juraja Hrabka sadli na lep predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi (SNS) a lídrovi Smeru-SD Robertovi Ficovi. „Smer-SD a SNS sa rozhodli naťahovať čas, vychutnať si to. Ak by im to nevyhovovalo, nechal by Andrej Danko ten druhý rečnícky pultík priniesť okamžite. Veď to nie je žiadna novinka, urobil to už Dankov predchodca Pavol Paška, keď za rečníckym pultom ostal stáť Alojz Hlina,“ povedal Hrabko v TABLET.TV“.

Takže sme ich „prekukli“ – robia si za peniaze štátneho rozpočtu predvolebnú kortešačku – a to už oba proti sebe stojace politické tábory.

POUČME SA Z HISTÓRIE: Odídte!
No tak už odíďte! Poučme sa z histórie:
„Keď sa početne obmedzený parlament (tzv. kusý, angl. „rump“) utápal v neplodných diskusiách, ktoré napokon Cromwella rozhnevali natoľko, že 20. apríla 1653 vtrhol s jednotkou mušketierov do parlamentu a po plamennom prejave ho nechal rozpustiť. Cromwellove ostré slová sa dosť často citujú v odbornej i v laickej tlači, pretože na adresu poslancov použil veľmi ostré výrazy.“ toto je doložené prameňom od Mgr.Patrika Kunca, PhD, zverejnené v historyweb.dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

 ODKAZ OLIVERA CROMWELLA CEZ HISTÓRIU DO SÚČASNOSTI
 Pre zaujímavosť uvádzam preklad záveru  prejavu Lorda Kancelára Olivera Cromwella z 20.4.1653 a posúďte, nakoľko sa hodí pre súčasnú situáciu cirkusu v našom parlamente:
„Je najvyšší čas ukončiť Vaše zasadnutie, ktoré ste zneuctili Vaším pohŕdaním všetkými cnosťami a znesvätili praktizovaním všetkého zla; ste banda ničomníkov a nepriatelia akejkoľvek blahodarnej vlády; ste horda žoldnierskych lotrov, za misku kaše by ste predali Vašu krajinu podobne ako Ezau, zradili by ste Boha za pár drobných ako Judáš. Je medzi Vami nejaká obyčajná cnosť? Je nejaká hanebnosť, ktorú by ste nespáchali? Nie ste viac veriaci ako môj kôň; zlato je vaším Bohom. Kto z vás nezapredal svoje svedomie za úplatok? Je medzi vami vôbec niekto, kto má aspoň nepatrný záujem o blaho Commonwealthu? Vy špinavé prostitútky, či ste Vašimi nemorálnymi princípmi a ohavnými praktikami neznesvätili toto sväté miesto a nepremenili ste chrám Pána na hniezdo zlodejov? Ste hnusne odporní celému národu, ktorým ste tu boli vyslaní, aby ste riešili jeho sťažnosti! Takže si zbaľte svoje saky-paky a zavrite za sebou dvere. V mene božom choďte!“

No tak, skončite to, prekukli sme vás.

Dôležitý pre nás bude už až nový zákonodarný zbor Slovenskej republiky, ktorý musí postaviť konštituovanú vládu pred ťažké rozhodnutie: buď sa u budeme hrať ako doteraz na úspory a limitovanie výdavkov, alebo pochopíme, že sme legálne ako kolónia ročne pripravovaní o ťažké miliardy Eur, ktoré tu vyrobíme, ale nič z nich nemáme a ZASIAHNEME.

Ten parlamentný predvolebný cirkus dokázal, kto to myslí vážne s voľbami a hospodárskym programom pre Slovensko. Je to na vás, spoluobčania. Nebudem sa zatajovať, že v rámci 15 Programových priorít a Desatora Ľudovej strany Naše Slovensko máme zázemie a praktický postup hneď. Najmä zmeniť tú hospodársku politiku, ktorá dovoľuje dnes exportovať zo Slovenska hodnotu 67 000 000 000 Eur, tj. 67 tisíc miliónov Eur a dostať za to sotva 21 miliónov 517 tisíc Eur, tj. sova 0,03% hodnoty exportu.

Ing.Peter Zajac-Vanka, predseda OZ Spolok národohospodárov Slovenska
(niekto mal pocit, že sa skrývam, tož kliknite si aj na webstránku)


4.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 2. 2020, 12:46 avatar
Čakal som odkaz na stránky s predajom mydla, konopných povrazov a mocných vetiev stromov.      


15.
označiť príspevok

Kasafran
   24. 2. 2020, 17:08 avatar
(4) Peter67,
ale prečo si až natoľko a tak dlho konzervatívnym - veď už dávno dobre vieš, že mydlá sú už skoro úplne nahradené rôznymi saponátmi, konopné povrazy umelohmotnými a bývalé mocné vetvy stromov hnijú v polomoch a na rúbaniskách...


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 2. 2020, 00:36 avatar
Tohoto konšpirátora a dezinformátora bolševíckeho ako štatistu napísali fašisti na kandidátku s číslom 73.


5.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 2. 2020, 15:28 avatar
že by mal len 21 rokov to sa mi nechce veriť.
Jedine ak by bol kočírovaný totalitným tatkom.


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 2. 2020, 16:10 avatar
Peter Zajac – Vanka
dôchodca , ĽS Naše Slovensko


7.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 2. 2020, 21:47 avatar
Ďakujem, neviem čo som to pozeral, teraz to nemôžem nájsť - asi nejakú inú stranu. 
Súhlasí Osvietený


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 2. 2020, 21:55 avatar
ľsns je nabitá eštebakmi ako súdruh Tkáč ale mnoho ďalších súdruhov .

Možno o 4 roky to bude čisto komunisticka strana .    

Tu je jedna hviezda z kandidatky ľsns

Tkač to je ksicht a zaujímavý príbeh kde náhodne i knaz zomrel .

Marián Tkáč

Postupne pracoval na Mestskej finančnej správe Bratislava (1972 – 1974), na Ministerstve financií (1972 – 1990),

Podľa informácií z archívu Ústavu pamäti národa mal Tkáč byť od októbra 1987 kandidátom spolupráce pod krycím menom Ríman a od októbra 1988 agentom ŠtB pod krycím menom Krajan.ŠtB ho mala získať na základe fotografie s vtedajším pápežom v Ríme, ktorá bola nájdená na fare zavraždeného kňaza Štefana Poláka. Tkáč bol v tom čase vysokým úradníkom na ministerstve financií. Zdrojom SME bol aj Milan Žitný, ktorý pracoval v nezávislej komisii pri Federálnom ministerstve vnútra a ktorý sa Tkáčovmu prípadu venoval aj novinársky.Podľa spisu bol Tkáč od roku 1979 členom KSČ a „od roku 1983 členom výboru ZO KSS na MF“.Podľa Žitného bolo praxou do ŠtB neverbovať členov KSČ. „Evidentne to súviselo s tým, že bol pre nich spravodajsky zaujímavý ako zdroj informácií z ministerstva financií, ako aj z prostredia slovenských katolíkov a duchovenstva, kde sa Tkáč pohyboval," ozrejmil Žitný.[5] Tkáčov spis obsahoval jeho informovanie o dianí na ministerstve financií vrátane tvorby štátneho rozpočtu, ale aj rodinkárstvu medzi zamestnancami.

Okrem toho je to plagiator a všeličo iné viac tu sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Štefan Polák

(* 22. apríl 1940, Plavecký Peter – † 7./8. október 1987, Borovce) bol slovenský rímskokatolícky kňaz. Bol členom prokomunistického združenia Pacem in terris a spolupracoval so Štátnou bezpečnosťou. Po stretnutí s pápežom Jánom Pavlom II. chcel spoluprácu zanechať a členstva v Pacem in terris sa vzdal.

V októbri 1987 bol brutálne zavraždený. Skutočný páchateľ vraždy nebol nikdy odhalený. Podľa niektorých zdrojov stála za jeho smrťou Štátna bezpečnosť

Prípad vyšetrovala kriminálna polícia i Štátna bezpečnosť. Za páchateľa bol označený bezdomovec Ladislav Mácháč, ktorého vo februári 1989 odsúdili na 13 rokov väzenia. V októbri toho istého roku ho však oslobodili.

Po roku 1989 bol prípad trikrát znovu otvorený.
Prípad vyšetrovala kriminálna polícia i Štátna bezpečnosť. Za páchateľa bol označený bezdomovec Ladislav Mácháč, ktorého vo februári 1989 odsúdili na 13 rokov väzenia. V októbri toho istého roku ho však oslobodili.

Po roku 1989 bol prípad trikrát znovu otvorený.


9.
označiť príspevok

Bijjou žena
   23. 2. 2020, 22:01 avatar
Osvieteny . čo má byt s tym harabinom. teraz čítam Bránika. vo co go ?

[ Harabin sa v snahe zastaviť ich nezastaví naozaj pred ničím; tuná sa dokonca pokúša zastaviť izraelských nositeľov koronavírusu z japonskej lode! ???? Chudák, ešte nestihol zastaviť hordy pakistanských imigrantov z bratislavských električiek a už sa zas vrhá do boja.
Človek si nemôže v kľude prečítať noviny bez toho, aby naňho nevyskočil nejaký záchranca.. nech už je konečne po voľbách ????]


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 2. 2020, 22:07 avatar
No to je zopár hoaxov čo Števko lepí na facebooku .

Toď ho HIV nahanalo asi Soroš mu ihlu prichystal

Na čerpacích staniciach nastražili nakazené ihly, šíril aj Harabin

Legendu o nakazených ihlách šíri aj bývalý predseda Najvyššieho súdu.

domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Proste sudruhovi to oficialne drbe na gebulu


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 2. 2020, 22:08 avatar
Preto na DF fascinuje podobných debilov ako je sám


12.
označiť príspevok

Bijjou žena
   23. 2. 2020, 22:11 avatar
jáj tááák uz som v obraze . tak ale navštevovat jeho fb je na vlastné nebezpečie
Súhlasí Osvietený


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 2. 2020, 22:20 avatar
MEGA KKT až PRAKKT.

Štefan Harabín - pologramotný človek bez znalosti základných súvislostí a bez kritického myslenia alebo
Štefan Harabín - bezcharakterný klamár a manipulátor, ktorý hlboko pohŕda vlastnými voličmi?

(Admin)

Manuál pre všetkých, ktorí pôjdu do diskusie s týmto človekom. Nenechajte Harabína beztrestne klamať vo verejnom priestore.

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 2. 2020, 12:08 avatar


13.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 2. 2020, 22:17 avatar
stožiar je sivý
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:50,  Nemusí ti byť ľúto ;) Mali dosť času aby sa kajali ;)
dnes, 17:48,  Je mi ich ľúto, ale co je psáno to je dáno ;) Nemali ste písať voloviny ;)
dnes, 17:45,  Buhahahahaha, nové mäsko ;)
dnes, 17:44,  Veď aj budeš za svoje služby odmenený ;) Peklo ti naplníme capmi, hneď ako prebehne...
dnes, 17:41,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/92185448_123915332562874_4184432090684588032_n.jpg?...
dnes, 17:39,  "Sám sa pýtam: Pácham hriech ak idem na spoveď povedzme raz do roka?" Spoveď raz...
dnes, 17:37,  Rado sa stalo ;)
dnes, 17:36,  Ďakujem ti SATANE, čo by SOM bez TEBA robil ;)
dnes, 17:35,  Nahonobil SOM ti celkom slušné stádo ;) Kresťanov je vyše miliarda ;)
dnes, 17:33,  (12) Mil@níčko, veru tak - a to aj s "olizovačom" mikrofónov Sulíkom...
dnes, 17:32,  Mal SOM kopec roboty ;) Toto nie je jediný ovčinec, ktorý spravujem ;)
dnes, 17:28,  Nevedel SOM sa ťa už dočkať ;)
dnes, 17:26,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/92189080_2831509500230502_4491748034484371456_n.jpg...
dnes, 17:20,  Nevadí, vrátil SOM sa a všetko si vysvetlíme ;)
dnes, 17:19,  No jo, ČLOVEK je celkovo dosť nechápavý tvor ;)
dnes, 17:16,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/92341516_1136702173339792_4883849355716460544_o.jpg...
dnes, 17:13,  Dal SOM príkaz milovať aj nepriateľa ;) Ale nikto asi nepochopil, že sa to týka aj SATANA ;)
dnes, 17:12,  Nikto ma nemá rád ;)
dnes, 17:11,  Ty si tu na to aby si pokúšal ČLOVEKA, taká je tvoja úloha ;) Je dôležité aby ČLOVEK...
dnes, 17:10,  A čo JA? ;) Hovoriaci had? ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Usiluj sa, aby si mal to, čo miluješ, inak budeš nútený milovať to, čo máš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(81 598 bytes in 1,418 seconds)