hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Stratená generácia 21. storočia

príspevkov
72
zobrazení
6
tému vytvoril(a) 23.7.2009 16:37
posledná zmena 25.7.2009 02:15
1
23.07.2009, 16:37
hmm, ľudia narodení od 1989...údajne

odkaz
none
2

1. 23.07.2009, 16:37

hmm, ľudia narodení od 1989...údajne

http://bratislava.sme.sk/c/4945946/mladez-sa-zabava-pitim-do-bezvedomia.html

23.07.2009, 16:42
rada by som patrila do tej stratenej generacie...
none
4

2. 23.07.2009, 16:42

rada by som patrila do tej stratenej generacie...

23.07.2009, 16:45
A to už prečo?
none
7

4. 23.07.2009, 16:45

A to už prečo?

23.07.2009, 16:48
mala by som o niekoľko rôčkou menej..... kebyže tam patrím
none
9

7. 23.07.2009, 16:48

mala by som o niekoľko rôčkou menej..... kebyže tam patrím

23.07.2009, 16:51
Neviem či by som chcela mať o niečo menej rokov ako mám.Možno je to tým že nie som ani v stredných rokoch.
none
6

2. 23.07.2009, 16:42

rada by som patrila do tej stratenej generacie...

23.07.2009, 16:46
ja patrím...akurát, že na park nám už dávajú pozor policajti
none
8

6. 23.07.2009, 16:46

ja patrím...akurát, že na park nám už dávajú pozor policajti

23.07.2009, 16:50
ether Ty beťár jeden.Aké máš ty zajačie úmysli?
none
36

6. 23.07.2009, 16:46

ja patrím...akurát, že na park nám už dávajú pozor policajti

24.07.2009, 11:03
ether ani sa nečudujem,ale nie je to vaša vina a ani vašich rodičov,ale skôr odcudzenia od dôslednej výchovy..ja som odisšla od školstva práve preto,že som už nemohla vychovávať deti,iba ich učiť-rodičia žalovali za všetko,od nás žiadali stopercentnú výchovu a starostlivosť súvisiacu akoby pre dieťa "vyvolené",žiaľ nezrealizovateľnú pri takom počte detí,aby po prebratí z m.š. si mohli kľudne v ten deň za tým dieťaťom si dať "fajočku"..Po víkende sme sa pýtali kde boli s rodičmi..hm no kde,doma pred telkou,alebo sami vonku so súrodencami
none
43

36. 24.07.2009, 11:03

ether ani sa nečudujem,ale nie je to vaša vina a ani vašich rodičov,ale skôr odcudzenia od dôslednej výchovy..ja som odisšla od školstva práve preto,že som už nemohla vychovávať deti,iba ich učiť-rodičia žalovali za všetko,od nás žiadali stopercentnú výchovu a starostlivosť súvisiacu akoby pre dieťa "vyvolené",žiaľ nezrealizovateľnú pri takom počte detí,aby po prebratí z m.š. si mohli kľudne v ten deň za tým dieťaťom si dať "fajočku"..Po víkende sme sa pýtali kde boli s rodičmi..hm no kde,doma...

24.07.2009, 12:37
sára, stále si nemyslím, že by to bolo týmto...moja teória je nižšie v rozhovore s Mojkou...
none
46

43. 24.07.2009, 12:37

sára, stále si nemyslím, že by to bolo týmto...moja teória je nižšie v rozhovore s Mojkou...

24.07.2009, 12:40
Ja si myslím, že je to limitované len urovnou vibracií a nie rokom narodenia. Skratka ine duse ina farba aury a iný kmitocet ine fungovanie myslenia a videnia sveta .
none
50

46. 24.07.2009, 12:40

Ja si myslím, že je to limitované len urovnou vibracií a nie rokom narodenia. Skratka ine duse ina farba aury a iný kmitocet ine fungovanie myslenia a videnia sveta .

24.07.2009, 12:52
len ide mi o to, že tento zlom nastáva práve tým rokom...
none
53

50. 24.07.2009, 12:52

len ide mi o to, že tento zlom nastáva práve tým rokom...

24.07.2009, 12:59
osobne-nevidím to tak.
none
10

1. 23.07.2009, 16:37

hmm, ľudia narodení od 1989...údajne

http://bratislava.sme.sk/c/4945946/mladez-sa-zabava-pitim-do-bezvedomia.html

23.07.2009, 17:41
no ja som už videl svojich kamarátov opitých...tancovali ožratí bez tričiek na železničnej zastávke o tretej poobede..
ďalší mal červené ústa a vyhováral sa na malinovku...
čo ste si vychovali to máte
none
3
23.07.2009, 16:43
ether ale nie je to vždy tak.
none
5

3. 23.07.2009, 16:43

ether ale nie je to vždy tak.

23.07.2009, 16:45
samozrejme, že to neplatí na všetkých, ale všimol som si aj v svojom okolí tento trend "stratených existencií"
none
11
23.07.2009, 17:48
dost zle
vecer na jazere sedia vo vode a chlascu,ze parada prazdniny
none
12
23.07.2009, 18:06
hah...áno, fajčenie je zlé, dávajú sa nálepky na krabičky a podobné veci...a alkohol nič...
👍: ruwolf
none
13
23.07.2009, 18:40
ether, iba veľmi málo som prečítala z toho čo si nám tu dal. Aj to málo stačilo, dávali to už aj na TA3. Roztrhali sme tú reláciu na cucky v našom fajčiaskom kútiku na chodbe. Teraz si mi dal príležitosť vykričať sa aj tu, aj keď viem, že nie každý mi dá za pravdu
_______
Hej páni Radniční, kam sa podeli bývalé S-cluby a V-cluby,ktoré boli v každom meste, kde sa mládež schádzala a aj discotéky boli bez alkoholických nápojov. Ten kto fajčil, musel ísť vonku a keď sa náhodou stalo, že vonku si " uhli z načierno donesenej flašky " podguražení už dnu nemohli, nepustil ich zodpovedný usporiadateľ. Ano páni radniční, každej meskej časti, každého mesta, cluby zožral pes a vaše Povolenia na privatizáciu, ale už iných Clubov. Takých, kde sú automaty a predavajú alkohol aj maloletým. Hej píni radniční, tie vysoké pokuty, ktoré sú vyrubané, kam pôjdu ? Hádam mi nechcete páni radniční povedať, že na zriadenie Clubov pre mladých, tak ako každá mestská časť má - Klub pre dôchodcov. Keď sa najdú finančné prostriedky pre Kluby dôchodcov, prečo sa v rozpočte nepamätá aj na mladých ? Však sú držiteľkamí rána - povedané ročou básnika...
_______
Páni Radniční spamätajte sa ! Vláda ( akákoľvek ) riešiť to za vás nebude, od toho sú regiónálne parlamenty, ktoré majú slúžiť svojim voličom a nie za malé peniaze
none
15

13. 23.07.2009, 18:40

ether, iba veľmi málo som prečítala z toho čo si nám tu dal. Aj to málo stačilo, dávali to už aj na TA3. Roztrhali sme tú reláciu na cucky v našom fajčiaskom kútiku na chodbe. Teraz si mi dal príležitosť vykričať sa aj tu, aj keď viem, že nie každý mi dá za pravdu
_______
Hej páni Radniční, kam sa podeli bývalé S-cluby a V-cluby,ktoré boli v každom meste, kde sa mládež schádzala a aj discotéky boli bez alkoholických nápojov. Ten kto fajčil, musel ísť vonku a keď sa náhodou stalo, ž...

23.07.2009, 22:06
ide mi hlavne o to, že prečo to mládež takto robí...a nejde o tie kluby...
none
17

15. 23.07.2009, 22:06

ide mi hlavne o to, že prečo to mládež takto robí...a nejde o tie kluby...

23.07.2009, 22:50
ether, možno zase poviem veľkú hlúposť, ale na všetko zle, čo sa teraz deje, moja mama vravieva - to je daň za vyše 60 ročný mier ! Niečo na tom predsa len pravdy bude. Najdi si na youtube.com - Modlitbu - Marty Kubišovej, započúvaj sa do textu. Stala sa vlastne hymnou po páde bývaleho režimu. Žiaľ tá Modlitba stala sa už minulosťou, zmenili sa ľudia a tým aj ich deti. Bez vypočutia textu tej Modlitby som ti ether vlastne nič nepovedala a ty vôbec ma nemôžeš pochopiť...
none
18

17. 23.07.2009, 22:50

ether, možno zase poviem veľkú hlúposť, ale na všetko zle, čo sa teraz deje, moja mama vravieva - to je daň za vyše 60 ročný mier ! Niečo na tom predsa len pravdy bude. Najdi si na youtube.com - Modlitbu - Marty Kubišovej, započúvaj sa do textu. Stala sa vlastne hymnou po páde bývaleho režimu. Žiaľ tá Modlitba stala sa už minulosťou, zmenili sa ľudia a tým aj ich deti. Bez vypočutia textu tej Modlitby som ti ether vlastne nič nepovedala a ty vôbec ma nemôžeš pochopiť...

23.07.2009, 22:54
no vlastne môže byť, zrejme je to zbytočnosť, čo táto stratená generácia cíti...nemáme vojnu, máme pomerne voľný režim etc...vlastne pomaly ani nemáme problém...
none
20

18. 23.07.2009, 22:54

no vlastne môže byť, zrejme je to zbytočnosť, čo táto stratená generácia cíti...nemáme vojnu, máme pomerne voľný režim etc...vlastne pomaly ani nemáme problém...

23.07.2009, 23:17
ether, ja som samozrejme vojensku základnu službu neabsolvolala, ale si myslím, že ďalšou hlúpusťou bola uplna profesionalizácia armády. Však na VZS išli chlapci a vrátili sa chlapi. Naučili sa okrem obrany vlasti aj podriaďovať sa a disciplíne a čo ja viem čo ešte ich tam učili. Dnes nič také nie je a tak vaše problémy v 18 - rastu bez toho, aby ste si to vôbec uvedomovali, aký to bude mať dopad na vašu budúcnosť. Však aj vaša generácia bude čo nevidieť - rodičovská. Aký príklad môže dať taký nastavajúci rodič, pozdejšie svojmu synovi, alebo terajšie dievčata svojím budúcim dcéram. Nemysli si, že som staromodna, ale taký je kolobeh života. Len si všimni, ako sa vyjadril leden diskutér, ktorý je ináč tiež veľmi inteligentny...Netreba to brať tragicky, môže to byť aj horšie a všetko zle je na niečo dobré. Nuž čo ja v požívavani alkoholu v nadmernom množstvo, to teda neviem a a ni netužim vedieť na čo to bude dobre. Možno mi to ty vysvetliš z tvojho pohľadu, rada sa poučím, keď je čo...
none
23

20. 23.07.2009, 23:17

ether, ja som samozrejme vojensku základnu službu neabsolvolala, ale si myslím, že ďalšou hlúpusťou bola uplna profesionalizácia armády. Však na VZS išli chlapci a vrátili sa chlapi. Naučili sa okrem obrany vlasti aj podriaďovať sa a disciplíne a čo ja viem čo ešte ich tam učili. Dnes nič také nie je a tak vaše problémy v 18 - rastu bez toho, aby ste si to vôbec uvedomovali, aký to bude mať dopad na vašu budúcnosť. Však aj vaša generácia bude čo nevidieť - rodičovská. Aký príklad môže dať taký n...

24.07.2009, 00:25
Mojka, nemyslím si, že by toto chlapci potrebovali, i keď v niečom by to bolo fajn. Skôr to, že sme prakticky nevyužiteľní.
none
24

23. 24.07.2009, 00:25

Mojka, nemyslím si, že by toto chlapci potrebovali, i keď v niečom by to bolo fajn. Skôr to, že sme prakticky nevyužiteľní.

24.07.2009, 00:27
a ptm, nie je to problém len chlapcov...
none
30

23. 24.07.2009, 00:25

Mojka, nemyslím si, že by toto chlapci potrebovali, i keď v niečom by to bolo fajn. Skôr to, že sme prakticky nevyužiteľní.

24.07.2009, 10:17
ether nerozumiem. Prečo si myslíš, že ste -nevyužiteľní ? Keby si upresnil, čo pod tým myslíš, ale tak, aby som tomu aj ja rozumela...
none
45

30. 24.07.2009, 10:17

ether nerozumiem. Prečo si myslíš, že ste -nevyužiteľní ? Keby si upresnil, čo pod tým myslíš, ale tak, aby som tomu aj ja rozumela...

24.07.2009, 12:40
príspevok 18
none
19

17. 23.07.2009, 22:50

ether, možno zase poviem veľkú hlúposť, ale na všetko zle, čo sa teraz deje, moja mama vravieva - to je daň za vyše 60 ročný mier ! Niečo na tom predsa len pravdy bude. Najdi si na youtube.com - Modlitbu - Marty Kubišovej, započúvaj sa do textu. Stala sa vlastne hymnou po páde bývaleho režimu. Žiaľ tá Modlitba stala sa už minulosťou, zmenili sa ľudia a tým aj ich deti. Bez vypočutia textu tej Modlitby som ti ether vlastne nič nepovedala a ty vôbec ma nemôžeš pochopiť...

23.07.2009, 22:55
Mojka, úroveň spoločnosti sa meria nielen na jej vrcholoch, ale aj na jej dne...
radšej ale vypínam pc, vonku sa deje dačo bláznivé - ide búrka 🙂))
none
21

19. Nadja 23.07.2009, 22:55

Mojka, úroveň spoločnosti sa meria nielen na jej vrcholoch, ale aj na jej dne...
radšej ale vypínam pc, vonku sa deje dačo bláznivé - ide búrka 🙂))

23.07.2009, 23:21
máš pravdu Nadi, lenže ryba smrdi od hlavy...
_____
u nás nič bláznivého nie je, iba tá horúčava, aj zajtra budeme mať 32 stup. pfu...
none
22

19. Nadja 23.07.2009, 22:55

Mojka, úroveň spoločnosti sa meria nielen na jej vrcholoch, ale aj na jej dne...
radšej ale vypínam pc, vonku sa deje dačo bláznivé - ide búrka 🙂))

23.07.2009, 23:54
Potom ju kopni do prdele, nech príde aj k nám
none
60

22. ruwolf 23.07.2009, 23:54

Potom ju kopni do prdele, nech príde aj k nám

24.07.2009, 14:12
ešte ostala
none
71

60. 24.07.2009, 14:12

ešte ostala

24.07.2009, 16:15
Čo/kto ostala?
Ja som myslel Nadju, nech kopne búrku.
none
14
23.07.2009, 20:06
Netreba sa na to pozerať tragicky. Môže to byť aj horšie. A všetko je na niečo dobré...
👍: Kaies
none
16

14. nrbatas 23.07.2009, 20:06

Netreba sa na to pozerať tragicky. Môže to byť aj horšie. A všetko je na niečo dobré...

23.07.2009, 22:40
batas, ty budeš ideálnym otcom V pondelok povieš synovi - neber to tak tragicky. Na oplátku ti syn v utorok povie, tatko, neber to tak tragicky
none
27

16. 23.07.2009, 22:40

batas, ty budeš ideálnym otcom V pondelok povieš synovi - neber to tak tragicky. Na oplátku ti syn v utorok povie, tatko, neber to tak tragicky

24.07.2009, 08:48
Mojka. To, čo Baťas napísal mierne provokatívne, by sa dalo napísať ešte provokatívnejšie. Napríklad takto: To, že mladí si nevedia poradiť so svojim životom, alkoholizmus, drogy a podobne, je pozitívne. Pretože je v tom nádej, že si niečo uvedomíme. Že niečo nie je v poriadku. A to, čo nie je v poriadku, nespočíva v tom, že mladí pijú a drogujú - to je len dôsledok. Príčina toho všetkého je niekde inde, má hlbšie korene. Treba skúmať a zamýšľať sa nad tým, prečo je toľko ľudí nešťastných, prečo čoraz mladší ľudia (dokonca deti) rezignujú už nielen na akékoľvek hodnoty, ale aj na samotný život. Je chyba naozaj v nich? Nie je chyba v tých ostatných, ktorí sa tvária, že je všetko tak, ako má byť. Tí, ktorí svojim postojom reprezentujú jednostranný konzumný životný štýl bez akejkoľvek hodnotovej orientácie? A najmä tí ostatní, ktorí mladým odovzdávajú len toľko: "Nič sa nedá robiť, musíte sa naučiť žiť tak, ako ostatní, inak sa ani nedá, nič nezmôžete a ani sa o to nepokúšajte..."

Práve na tom množstve mladých ľudí, ktorí páchajú samovraždy, pijú, drogujú... je vidno, že sa nechcú prispôsobiť, že cítia, že to tu nie je v poriadku, že im niečo chýba. Nevedia však čo, všetko sa im čoraz viac vzďaľuje, priepasť sa zväčšuje. Nenájdu, neobjavia. Nenaučili sme ich hľadať a objavovať. Naučili sme ich len: "Ak chceš prežiť, musíš sa prispôsobiť." Mnohí však nedokážu prežiť. A niektorí ani nechcú svoj život len "prežívať".
A to je dobre. Ak by všetci žili tak, že je všetko v poriadku, nebola by nádej na zmenu. Je pokrytecké poburovať sa nad životným štýlom mladých a nevidieť, že je to nie je problém, ale len dôsledok skutočného problému. A znamením, že ešte je nádej. Ak si to znamenie správne vysvetlíme...
👍: dorota , nrbatas
none
28

27. Kaies 24.07.2009, 08:48

Mojka. To, čo Baťas napísal mierne provokatívne, by sa dalo napísať ešte provokatívnejšie. Napríklad takto: To, že mladí si nevedia poradiť so svojim životom, alkoholizmus, drogy a podobne, je pozitívne. Pretože je v tom nádej, že si niečo uvedomíme. Že niečo nie je v poriadku. A to, čo nie je v poriadku, nespočíva v tom, že mladí pijú a drogujú - to je len dôsledok. Príčina toho všetkého je niekde inde, má hlbšie korene. Treba skúmať a zamýšľať sa nad tým, prečo je toľko ľudí nešťastných, preč...

24.07.2009, 09:28
Napísal si to úžasne, nad tou zodpovednosťou rodičov dnešnej mládeže som večer uvažovala, a potom ešte nad tým, že vždy sa dospelým zdála mládež skazená a oveľa horšia, ako generácia predošlá...
none
35

28. Nadja 24.07.2009, 09:28

Napísal si to úžasne, nad tou zodpovednosťou rodičov dnešnej mládeže som večer uvažovala, a potom ešte nad tým, že vždy sa dospelým zdála mládež skazená a oveľa horšia, ako generácia predošlá...

24.07.2009, 10:44
Nadi prepáč, ale ja to až tak úžasne nevidím. Poznám dosť rodičov, ktorí sú zodpovední a kamaratsky vedú svoje deti k zodpovednosti. Napriek tomu všetkému sa im to nedarí ! Čím mi to Nadi vysvetlíš ?
_______
ano, poznám : stará garda má pocit, že s ňou lepší svet odchádza. Mladá generácia má pocit, že s ňou lepší svet prichádza...
ibaže, ako čitaš dnešná mladá generácie ( samozrejme nie všetci ) majú pocit, že sú nevyužiteľný...
čím by si mi tento ich pocit vysvetlila ty...
_______
podľa mňa najlepšie vysvetlenie k danej problematike - alkoholu - dajú tí, ktorých sa to vekovo týka. My sa iba dohadovať môžme, ich pocity a túžby nepoznáme - môj názor...
none
37

35. 24.07.2009, 10:44

Nadi prepáč, ale ja to až tak úžasne nevidím. Poznám dosť rodičov, ktorí sú zodpovední a kamaratsky vedú svoje deti k zodpovednosti. Napriek tomu všetkému sa im to nedarí ! Čím mi to Nadi vysvetlíš ?
_______
ano, poznám : stará garda má pocit, že s ňou lepší svet odchádza. Mladá generácia má pocit, že s ňou lepší svet prichádza...
ibaže, ako čitaš dnešná mladá generácie ( samozrejme nie všetci ) majú pocit, že sú nevyužiteľný...
čím by si mi tento ich pocit vysvetlila ty... <br...

24.07.2009, 11:06
Mojka, poznáš dosť takých, a poznáš dosť iných. Nemôžeš vyberať jednotlivé prípady, ale mládež ako celok.
Napriek tomu mám dojem, že Kaies písal presne to isté čo ty inými slovami. Vždy rezignovala staršia generácia, mladší boli plní entuziazmu a bojovnosti. Tá bojovnosť teraz vyhasína aj u mladých, ale je to len otázka času - o to silnejšie sa vzoprú, až nastane správny čas... takže aj táto fáza má svoje miesto, svoj význam. Vždy tomu tak bolo a historia sa opakuje
none
29

27. Kaies 24.07.2009, 08:48

Mojka. To, čo Baťas napísal mierne provokatívne, by sa dalo napísať ešte provokatívnejšie. Napríklad takto: To, že mladí si nevedia poradiť so svojim životom, alkoholizmus, drogy a podobne, je pozitívne. Pretože je v tom nádej, že si niečo uvedomíme. Že niečo nie je v poriadku. A to, čo nie je v poriadku, nespočíva v tom, že mladí pijú a drogujú - to je len dôsledok. Príčina toho všetkého je niekde inde, má hlbšie korene. Treba skúmať a zamýšľať sa nad tým, prečo je toľko ľudí nešťastných, preč...

24.07.2009, 09:46
Kaies nato tvoje zamyslanie sa mám jeden postreh. Asi vieš, že mozgy ľudí sa vyvijaju dosť zavratným sposobom. V nemecku existuje nejaký inštitut čo sa týmto zapodieva a dlhodobe sleduje softverove zmeny, ktoré naše mozgy robia za poslednych -mozno az 50-60 rokov. Trebárs taká pikoška o sposobe ako vidíme dnes . Je v tom rozdiel oproti ludom z čias vojny . Tí zrakový vnem viedli ešte cez nejake podvojné centra . My to dnes už nerobíme a je vytvorený priamy most až k zrakovemu ustrediu. Miery tolerancií sa nesmierne zmenili a mnoho dalsích vecí . Skratka mozog najposlednejsej generacie ludí využíva i zmyslove organy trochu ináč . Tato zmena ma exponencialnu krivku a tak sa deje, že rodicia su iní než ich deti . Ináč uvažuju ináč vnímaju rovnake vnemy ako ich deti. Tu vzniká priepasť neporozumenia a detom su ich rodiacia čímsy ako cudzím druhom . Preto je veľmi náročné pre rodičov dneška chapať svoje decká. I keď su mozgy rovnake "soft" v nich už býva iný. Skratka takato nekompatibilita "softu" robí aj na podvedomych urovniach nedorozumenia , co ma za nasledok odcudzenie detí a samovychovu pri rovnakych ako su sami. To samozrejme vedie i k negatívam ako drogy-ale ja to tragicky nevidím i ked to casto tragedie robí . Najsilnejsí prežiju a poucia sa . Slabosy sa znicia.
none
31

29. 24.07.2009, 09:46

Kaies nato tvoje zamyslanie sa mám jeden postreh. Asi vieš, že mozgy ľudí sa vyvijaju dosť zavratným sposobom. V nemecku existuje nejaký inštitut čo sa týmto zapodieva a dlhodobe sleduje softverove zmeny, ktoré naše mozgy robia za poslednych -mozno az 50-60 rokov. Trebárs taká pikoška o sposobe ako vidíme dnes . Je v tom rozdiel oproti ludom z čias vojny . Tí zrakový vnem viedli ešte cez nejake podvojné centra . My to dnes už nerobíme a je vytvorený priamy most až k zrakovemu ustrediu. Miery tol...

24.07.2009, 10:23
to je sice pravda, ale v kontexte s problemom to vyznie ako vyhovorka. rodicia by sa nemali vzdavat postavenie autority.
ja vidim problem v rodicoch a tom ako mozno mykaju plecom a krutia hlavou,ze nachpu dnesnej mladezi.
none
32

31. dorota 24.07.2009, 10:23

to je sice pravda, ale v kontexte s problemom to vyznie ako vyhovorka. rodicia by sa nemali vzdavat postavenie autority.
ja vidim problem v rodicoch a tom ako mozno mykaju plecom a krutia hlavou,ze nachpu dnesnej mladezi.

24.07.2009, 10:25
ani my sme neboli lepší, len akosi sme na to pozabudli
none
34

32. 24.07.2009, 10:25

ani my sme neboli lepší, len akosi sme na to pozabudli

24.07.2009, 10:28
zabudli sme na pristup nasich rodicov.
none
38

29. 24.07.2009, 09:46

Kaies nato tvoje zamyslanie sa mám jeden postreh. Asi vieš, že mozgy ľudí sa vyvijaju dosť zavratným sposobom. V nemecku existuje nejaký inštitut čo sa týmto zapodieva a dlhodobe sleduje softverove zmeny, ktoré naše mozgy robia za poslednych -mozno az 50-60 rokov. Trebárs taká pikoška o sposobe ako vidíme dnes . Je v tom rozdiel oproti ludom z čias vojny . Tí zrakový vnem viedli ešte cez nejake podvojné centra . My to dnes už nerobíme a je vytvorený priamy most až k zrakovemu ustrediu. Miery tol...

24.07.2009, 11:06
A-čko, máš pravdu v tých zmenách, ktoré spôsobujú rozdiely vo vnímaní.Nemôžeme však všetky stránky ľudského života stavať na tom, že všetko je tak, ako to väčšina vníma. Receptory (alebo zmysly) majú byť najmä sprostredkovateľom niečoho, nie tvorcom. Inak povedané - majú byť prostriedkom na dosiahnutie cieľa, nie cieľom.
Zmeny sa diali aj budú diať a stále rýchlejšie. Sú však aj isté univerzálne hodnoty, ktoré sa nemenia plynutím času. Môžu sa meniť len určité normy, tiež však nie úplne. Preto sa dá rozoznávať, v čom sa ľudstvo vyvíja a v čom degeneruje.
Dosť šokujúca sú Tvoje posledné dve vety: "Najsilnejší prežijú a poučia sa. Slabosi sa zničia." Ak to aplikujeme na morálku, prežijú "svine" a tí, čo sa im prispôsobia...
Vo svojom príspevku som však mal na mysli osi hlbšie. Niečo, o čom sa nedá poučiť. Niečo, čo je potrebné nájsť...
👍: nrbatas
none
41

38. Kaies 24.07.2009, 11:06

A-čko, máš pravdu v tých zmenách, ktoré spôsobujú rozdiely vo vnímaní.Nemôžeme však všetky stránky ľudského života stavať na tom, že všetko je tak, ako to väčšina vníma. Receptory (alebo zmysly) majú byť najmä sprostredkovateľom niečoho, nie tvorcom. Inak povedané - majú byť prostriedkom na dosiahnutie cieľa, nie cieľom.
Zmeny sa diali aj budú diať a stále rýchlejšie. Sú však aj isté univerzálne hodnoty, ktoré sa nemenia plynutím času. Môžu sa meniť len určité normy, tiež však nie úplne. Pre...

24.07.2009, 11:23
Kaies samozrejme na univerzalne platnych hodnotach je možné stavat mosty ..ale musia to vacsmi chciet tí vyspelejší nez tí menej vyspelí. Zatial je to v tej urovni, ze sa tu deje pretek o kazdy zvanec a preto sa prehlbuju rozdiely medzi tým ku comu nas nuti diktat doby (honba za peniazmi) a medzi tým co ma skutocne hodnotu. Takže je to tak trochu na hranu noža a vysledok tohto procesu si netrufnem odhadnut.
none
39

29. 24.07.2009, 09:46

Kaies nato tvoje zamyslanie sa mám jeden postreh. Asi vieš, že mozgy ľudí sa vyvijaju dosť zavratným sposobom. V nemecku existuje nejaký inštitut čo sa týmto zapodieva a dlhodobe sleduje softverove zmeny, ktoré naše mozgy robia za poslednych -mozno az 50-60 rokov. Trebárs taká pikoška o sposobe ako vidíme dnes . Je v tom rozdiel oproti ludom z čias vojny . Tí zrakový vnem viedli ešte cez nejake podvojné centra . My to dnes už nerobíme a je vytvorený priamy most až k zrakovemu ustrediu. Miery tol...

24.07.2009, 11:09
A-čko a čo indigové deti..o ich softe radšej pomlčím
none
40

39. 24.07.2009, 11:09

A-čko a čo indigové deti..o ich softe radšej pomlčím

24.07.2009, 11:20
sára indigové deti , Lekari su o indigovej ak su dobrí lekari schopní perfektne analyzovat, kdežto zdravotne sestry su zvycajne o zelenej-co je skutocna farba uzdravovania. Ja osobne mam indigovu ,alebo fialovu cert to vem ..je to fuk a mame som nikdy nerozumel a dodnes je medzi nami divna priepast i ked sa snazí, a ja jej emocie akosi nevnímam,ale ona sama ide o inej frekvencii. Vlastne to je problem mnohych ludí .
none
42

40. 24.07.2009, 11:20

sára indigové deti , Lekari su o indigovej ak su dobrí lekari schopní perfektne analyzovat, kdežto zdravotne sestry su zvycajne o zelenej-co je skutocna farba uzdravovania. Ja osobne mam indigovu ,alebo fialovu cert to vem ..je to fuk a mame som nikdy nerozumel a dodnes je medzi nami divna priepast i ked sa snazí, a ja jej emocie akosi nevnímam,ale ona sama ide o inej frekvencii. Vlastne to je problem mnohych ludí .

24.07.2009, 11:29
A-čko zlatíčko ty si indigové deculo..hm tak to potom doma potajme veľa plačeš do vankúša,bo vy ste veľmi precitlivelé duše a milujete počítače,tak by sme ti tu vlastne nemali nič vyčítať
a mame že nerozumieš..hm sestre aspoň trošku áno?
none
44

42. 24.07.2009, 11:29

A-čko zlatíčko ty si indigové deculo..hm tak to potom doma potajme veľa plačeš do vankúša,bo vy ste veľmi precitlivelé duše a milujete počítače,tak by sme ti tu vlastne nemali nič vyčítať
a mame že nerozumieš..hm sestre aspoň trošku áno?

24.07.2009, 12:38
sára už som riadne odrostene decko, a s tou indigovou je to tak , že veci sa menia . Clovek može ist dalej, ale neviem co tým získa okrem toho, že zistí , že mu nik nerozumie .(no obcas aj ano ,ale je ich málo)
none
33

27. Kaies 24.07.2009, 08:48

Mojka. To, čo Baťas napísal mierne provokatívne, by sa dalo napísať ešte provokatívnejšie. Napríklad takto: To, že mladí si nevedia poradiť so svojim životom, alkoholizmus, drogy a podobne, je pozitívne. Pretože je v tom nádej, že si niečo uvedomíme. Že niečo nie je v poriadku. A to, čo nie je v poriadku, nespočíva v tom, že mladí pijú a drogujú - to je len dôsledok. Príčina toho všetkého je niekde inde, má hlbšie korene. Treba skúmať a zamýšľať sa nad tým, prečo je toľko ľudí nešťastných, preč...

24.07.2009, 10:26
nuž Kaies, neviem či baťas písal ozaj až tak provokativne. V niektorej téme, ani nie tak dávno, ospravedlňoval za svoj nočný príspevok, ktorý ako sám priznal, písal pod vplyvom alkoholu...
______
najlepšie, keby sa sám k tomu vyjadril, ako svoj príspevok myslel....
none
47

33. 24.07.2009, 10:26

nuž Kaies, neviem či baťas písal ozaj až tak provokativne. V niektorej téme, ani nie tak dávno, ospravedlňoval za svoj nočný príspevok, ktorý ako sám priznal, písal pod vplyvom alkoholu...
______
najlepšie, keby sa sám k tomu vyjadril, ako svoj príspevok myslel....

24.07.2009, 12:42
Mojka, aj pri písaní toho včerajšieho príspevku som bol pod vplyvom alkoholu a ani teraz nie som najtriezvejší. Ale stojím si za tým, čo som napísal. Ako vždy. Niekedy som pasívnejší, inokedy aktívnejší, niekedy sa príliš angažujem, inokedy som trochu flegmatickejší, lebo sa mi zdá, že príliš sa do niečoho vkladať nemá význam. Keď si vypijem, čo sa teraz stáva veľmi často, mám horúcejšiu hlavu.
Áno, myslel som to provokatívne a Kaies to napísal tak, ako som to myslel. S Kaiesom okrem toho, že sme priatelia, nás spája aj podobný pohľad na svet. Delí nás od seba okolo 80 km, 12 rokov a 4 mesiace (o které je Kaies odomňa starší), ale spája nás aj účasť v tomto DF, do ktorého ma Kaies pred polrokom pozval. Sám by som sa sem nedostal...
Táto téma je skôr Kaiesova, vyjadrím sa večer, ak nebudem zase príliš pripitý. V práci nemôžem toľko netovať ako Kaies ale na rozdiel od neho mám net doma...
none
51

47. nrbatas 24.07.2009, 12:42

Mojka, aj pri písaní toho včerajšieho príspevku som bol pod vplyvom alkoholu a ani teraz nie som najtriezvejší. Ale stojím si za tým, čo som napísal. Ako vždy. Niekedy som pasívnejší, inokedy aktívnejší, niekedy sa príliš angažujem, inokedy som trochu flegmatickejší, lebo sa mi zdá, že príliš sa do niečoho vkladať nemá význam. Keď si vypijem, čo sa teraz stáva veľmi často, mám horúcejšiu hlavu.
Áno, myslel som to provokatívne a Kaies to napísal tak, ako som to myslel. S Kaiesom okrem toho, ž...

24.07.2009, 12:52
no a ja som už deň triezvy...to treba zmeniť...
none
54

51. 24.07.2009, 12:52

no a ja som už deň triezvy...to treba zmeniť...

24.07.2009, 12:59
v lete ? hm si na tom fakt zle..
none
62

51. 24.07.2009, 12:52

no a ja som už deň triezvy...to treba zmeniť...

24.07.2009, 14:40
ak ti to dobre robí, tak prosím... zmeň to...
none
64

62. 24.07.2009, 14:40

ak ti to dobre robí, tak prosím... zmeň to...

24.07.2009, 15:35
Mojka, predstav si, že dnes sa oddám športu
none
65

64. 24.07.2009, 15:35

Mojka, predstav si, že dnes sa oddám športu

24.07.2009, 15:41
ether, slovenskej hádzanej? Napíš výsledok
none
66

65. 24.07.2009, 15:41

ether, slovenskej hádzanej? Napíš výsledok

24.07.2009, 15:44
to si dám najneskôr zajtra, ale dnes idem na futbal
none
68

66. 24.07.2009, 15:44

to si dám najneskôr zajtra, ale dnes idem na futbal

24.07.2009, 15:49
ako divák, alebo hráč ? Po futbale koľko bude hádzanej ?
none
70

68. 24.07.2009, 15:49

ako divák, alebo hráč ? Po futbale koľko bude hádzanej ?

24.07.2009, 15:53
Mojka, ako hráč a dokonca som aj dobrýa po futbale asi len jedno pifko na schladenie...
none
61

47. nrbatas 24.07.2009, 12:42

Mojka, aj pri písaní toho včerajšieho príspevku som bol pod vplyvom alkoholu a ani teraz nie som najtriezvejší. Ale stojím si za tým, čo som napísal. Ako vždy. Niekedy som pasívnejší, inokedy aktívnejší, niekedy sa príliš angažujem, inokedy som trochu flegmatickejší, lebo sa mi zdá, že príliš sa do niečoho vkladať nemá význam. Keď si vypijem, čo sa teraz stáva veľmi často, mám horúcejšiu hlavu.
Áno, myslel som to provokatívne a Kaies to napísal tak, ako som to myslel. S Kaiesom okrem toho, ž...

24.07.2009, 14:38
Kaies, baťas, ether vzdávam sa Všetko som pochopila, iba ničomu nerozumiem. Nadja spomínala okrem iného aj rodičov, ani tomu nerozumiem...
_______
doma sme žili v jednom byte tri generácie, každý fajčill, okem babky a mňa (18-ka) alkohol iba ako sviatočný prípitok. Vulgarizmy žiadne. Raz dedko babke povedal, že sa jej rozum prestal vyvíjať v 9 rokoch. Babka na celý deň onemela. Celá táto omáčka iba preto, ža napriek všetkému pozdejšie stala som sa fajčiarka. Toho zlozvyku neviem sa ani tri pokusy zbaviť. Ako sa zbavuje alkolizmu ? Pokial viem, alkoholizmus sa zatial liečiť nedá, existuje iba abstinujúci alkoholik...
_______
teraz mi povedzte v koľkých rokoch prestal sa vyvíjať môj rozum, keď ako som povedala chápem, ale nerozumiem...
none
48

27. Kaies 24.07.2009, 08:48

Mojka. To, čo Baťas napísal mierne provokatívne, by sa dalo napísať ešte provokatívnejšie. Napríklad takto: To, že mladí si nevedia poradiť so svojim životom, alkoholizmus, drogy a podobne, je pozitívne. Pretože je v tom nádej, že si niečo uvedomíme. Že niečo nie je v poriadku. A to, čo nie je v poriadku, nespočíva v tom, že mladí pijú a drogujú - to je len dôsledok. Príčina toho všetkého je niekde inde, má hlbšie korene. Treba skúmať a zamýšľať sa nad tým, prečo je toľko ľudí nešťastných, preč...

24.07.2009, 12:43
Kaies, vynikajúco, vystihol si prakticky všetko, čo k tejto téme patrilo...
👍: nrbatas
none
25
24.07.2009, 07:37
Ether, sorry, to sa ma netýka....ale starší tomu hovoríme aj "po černobylové deti..."
none
26
24.07.2009, 07:41
...a ten pocit "stratených existencii, nechcem ti brat iluzie jedinečnosti, ale to je spojené s vekom osoby...a povahou, niekto z toho nevyrastie nikd, niekto taký bol len chvílu...

uprimne, už nikdy by som nechcela mat znovu -nást, bolo to strašné...
none
49

26. 24.07.2009, 07:41

...a ten pocit "stratených existencii, nechcem ti brat iluzie jedinečnosti, ale to je spojené s vekom osoby...a povahou, niekto z toho nevyrastie nikd, niekto taký bol len chvílu...

uprimne, už nikdy by som nechcela mat znovu -nást, bolo to strašné...

24.07.2009, 12:49
činčin, ja si nemyslím, že by sa aj iné generácie necítili stratené, samozrejme, istý pocit osamelosti, nepochopenia etc je v tomto veku normálny, ale poznám ľudí, ktorí sú narodení 1988 a menej a v tomto istom veku sa správali trošku inak -miernejšie, postoje, morálka, všetko bolo jemnejšie...ale táto po 1989 ide katastrofálne dole vodou...
none
52

49. 24.07.2009, 12:49

činčin, ja si nemyslím, že by sa aj iné generácie necítili stratené, samozrejme, istý pocit osamelosti, nepochopenia etc je v tomto veku normálny, ale poznám ľudí, ktorí sú narodení 1988 a menej a v tomto istom veku sa správali trošku inak -miernejšie, postoje, morálka, všetko bolo jemnejšie...ale táto po 1989 ide katastrofálne dole vodou...

24.07.2009, 12:58
možno i na to menej pamatajú, u nás boli tiež looseri, čo ukusovali žabám hlavu v deríliu pili si krv, o alkohole ani navykovych larkach nehovorim, bo to je samozrejme. Ked ti poviem, že som navštevovala dva mesiace školu zhulen, neuveriš...ani vroubek za napadnutie...ehm, a to som bola fakt anjelik. Proste boli takí, čo mali všetko v pi..ako sa dnes "kuuul" hovorí. dnes sú možno iné hranice, ktorých prekročenie je "nenormálne", nemyslím tým, že by sa posúvali, len je to inak preorganizované. princíp zostáva ten istý, len na vás sa teraz dochocom lepšie ukazuje prstom, bo ich dlhodoba pamat zlyhava. ...jediný ozaj odlišný trend je odkladanie rodičovstva, ale to už je o inom
none
55

52. 24.07.2009, 12:58

možno i na to menej pamatajú, u nás boli tiež looseri, čo ukusovali žabám hlavu v deríliu pili si krv, o alkohole ani navykovych larkach nehovorim, bo to je samozrejme. Ked ti poviem, že som navštevovala dva mesiace školu zhulen, neuveriš...ani vroubek za napadnutie...ehm, a to som bola fakt anjelik. Proste boli takí, čo mali všetko v pi..ako sa dnes "kuuul" hovorí. dnes sú možno iné hranice, ktorých prekročenie je "nenormálne", nemyslím tým, že by sa posúvali, len je to inak preorganizované. pr...

24.07.2009, 13:02
samozrejme, nemyslím si, že minulé generácie boli sväté...rozprával som sa s mnohými ľuďmi a došlo sa k istému názoru, že to vyzerá ako by sa rodila nová beat gen. , víceméne totálne všetky príznaky od štýlu až po postoje, či ciele sú podobné...
none
56

55. 24.07.2009, 13:02

samozrejme, nemyslím si, že minulé generácie boli sväté...rozprával som sa s mnohými ľuďmi a došlo sa k istému názoru, že to vyzerá ako by sa rodila nová beat gen. , víceméne totálne všetky príznaky od štýlu až po postoje, či ciele sú podobné...

24.07.2009, 13:07
aha, ether, ja idem usporiadane na obed a tyy sa chod usporiadane napit...už to potrebuješ, nič v zlom
none
59

56. 24.07.2009, 13:07

aha, ether, ja idem usporiadane na obed a tyy sa chod usporiadane napit...už to potrebuješ, nič v zlom

24.07.2009, 13:12
až tak o tri hodky
none
57
24.07.2009, 13:08
činčin nič o tebe tak neviem ako to,kedy chodíš presne počas prázdnin na obedy
none
63

57. 24.07.2009, 13:08

činčin nič o tebe tak neviem ako to,kedy chodíš presne počas prázdnin na obedy

24.07.2009, 14:43
to nieje prázdninami ale novou prácou, len v júni tu ešte bola jedna kolegyna a tiež som mala čo robit, aby som sa na všetko informovala...aj na školenia ma furt vysielali..teraz je to utrasené, tak možem aj DF kovat...
none
58
24.07.2009, 13:09
ešte dorota nech zahlási obed..kde je ?
none
67
24.07.2009, 15:48
podľa mňa je to všetko o výchove, hodnotách života a ako k nemu pristupovať a hlavne o peniazoch. Ako je možné, že 12 ročný chlapec nosí pri sebe denno denne 500 korún .. koľko € - ? neviem, a druhý chlapec je vysmiaty kolektívom len za to, že má len na kofolu a zmrzlinu. Tento postoj k životu musia mať jedine z domu..a to sa potom vlečie až do zrelého veku . Druhá vec je výchova ako taká, kedysi dal otec synovi preventívnu facku za to, že prišiel ráno domov opitý /nehovorím že sa má biť ) a syn si dvakrát rozmyslel či to ešte raz urobí .. dnes keby sa to stalo, decko zažaluje rodiča za týranie. Klesla morálka - úroveň človeka sa znížila na hyenizmus .. kto -z koho ..vlastné deti dokážu z rodičov urobiť bezdomovcov.. a tak podobne, toho je veľa čo by sa malo napraviť...peniaze hrajú veľkú rolu aj v tom, že dnes si nemôže každý rodič dovoliť decku platiť nemalé peniaze za aktivity ..sú rodičia čo nemajú prostriedky na vzdelávanie a rozvoj svojich detí .. dnes to nie sú deti čo sedia doma čítajú si knižku.. dnešné deti sa nudia !
none
69

67. 24.07.2009, 15:48

podľa mňa je to všetko o výchove, hodnotách života a ako k nemu pristupovať a hlavne o peniazoch. Ako je možné, že 12 ročný chlapec nosí pri sebe denno denne 500 korún .. koľko € - ? neviem, a druhý chlapec je vysmiaty kolektívom len za to, že má len na kofolu a zmrzlinu. Tento postoj k životu musia mať jedine z domu..a to sa potom vlečie až do zrelého veku . Druhá vec je výchova ako taká, kedysi dal otec synovi preventívnu facku za to, že prišiel ráno domov opitý /nehovorím že sa má biť...

24.07.2009, 15:51
hmm, nóó, my bežne ideme vonku len s pár centami a nakoniec sa poskladáme na skoro všetko...všimol som si, že hoc sa morálka a hodnoty strácajú, tak sme aspoň sociálnejší...teda neviem, minimálne v partii ktorú poznám (a že členov tejto UG komunity je fakt veľa)
none
72

67. 24.07.2009, 15:48

podľa mňa je to všetko o výchove, hodnotách života a ako k nemu pristupovať a hlavne o peniazoch. Ako je možné, že 12 ročný chlapec nosí pri sebe denno denne 500 korún .. koľko € - ? neviem, a druhý chlapec je vysmiaty kolektívom len za to, že má len na kofolu a zmrzlinu. Tento postoj k životu musia mať jedine z domu..a to sa potom vlečie až do zrelého veku . Druhá vec je výchova ako taká, kedysi dal otec synovi preventívnu facku za to, že prišiel ráno domov opitý /nehovorím že sa má biť...

25.07.2009, 02:15
Kto si myslí, že je až tak veľa toho, čo treba napraviť, asi nepochopil... Ale má pravdu.
Nápravy dôsledkov sú nekonečné a neúčinné (ale populárne a politicky účinné). Napríklad si málokto uvedomuje, že ak by sa nejakým zázrakom podarilo zlikvidovať všetky tvrdé drogy na svete, stúpne závislosť na iných drogách (napr. na alkohole) a ak by zmyzli úplne všetky drogy, rapídne stúpne počet samovrážd.
Boj proti drogám má význam, ale malý. Veľký význam by malo začať od koreňa. Trvalo by to však dlho a výsledky by sa do štyroch rokov nemuseli dostaviť, takže...
Prepáč Ónya, už nevládzem, zajtra... Veľa tu už bolo povedané aj na tému nuda.
Čítaj:
odkaz
odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 261 281 B vygenerované za : 0.104 s unikátne zobrazenia tém : 33 458 unikátne zobrazenia blogov : 455 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

V kontexte blogu Nadji som si dovolil k problematike zaujať obšírnejší názor. Naozaj musíme poznať takmer všetko, aby sme si z toho mohli vyberať pravdu? Naozaj musím poznať pokiaľ možno všetku pravdu protistrany, aby som mohol povedať, ale aj nepov...

citát dňa :

Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.