Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Strata a zmena funkcie rodiny

270
reakcií
1852
prečítaní
Tému 12. marca 2013, 19:28 založil Pegas.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Pegas muž
   12. 3. 2013, 19:28 avatar
Už takmer nikto z okolia sa dnes nepozastaví nad tým, že niekto sa rozvádza. Veď je to v dnešnej dobe úplne bežný jav a načo ohrozovať svoje emocionálne bezpečie a pohodu? Rozvod sa žiaľ považuje za absolútne formálny fenomén, ktorý sa neustále rozširuje. Pred svadbou a samotným založením rodiny všetko vyzerá inak. Partneri sú ústretovejší, ešte stále zamilovaní a plní plánov do budúcnosti. Každý deň je nový a vzrušujúci, pre oboch nie je problém spraviť pár ústupkov, či sa dohodnúť. Ako sa hovorí, žiadne šťastie netrvá večne. A to platí aj o manželstve. Po niekoľkých dobrých rokoch strávených v láske a pohode, v kruhu svojej rodiny príde jedného dňa kríza a už ide všetko dole kopcom. Rozvodové štatistiky to len potvrdzujú. Ani pri tých najlepších úmysloch sa nemusí všetko vydariť tak, ako ste si plánovali. Aké sú najčastejšie dôvody na rozvod ? Dôvody sú rôzne. Môžeme za ne považovať vzťahové vyhasínanie v dôsledku zamerania sa na finančné a osobné presadenie jednotlivca v spoločnosti, ekonomické dôvody, zlý výber partnera na začiatku vzťahu, nezvládnutie výchovnej funkcii v rodine a mnohé iné. V takom veľkom množstve rozvodov sa nájdu rôzne typy ich realizácie. Napríklad vášnivé, pri ktorých sa manželia správajú ako pomätený, alebo nevyvážené pri ktorých jeden človek úmyselne ničí druhého, pričom mu neprekáža, že okrem iného ubližuje celej rodine, ale aj sebe, hlavne , že spor „vyhrá“. Treba si uvedomiť, že rany, ktoré človek utŕži od milovanej osoby sa vždy hoja ťažko, najťažšie tie, ktoré narušili našu absolútnu dôveru. Veľké i malé rany treba liečiť vzájomnou komunikáciou, vyhojiť sa môžu až potom, ak sa nám podarí chybu odpustiť, či problém skutočne odstrániť, inak budú skryte mokvať, pobolievať a jedného dňa sa vrátia s nečakanou silou. Páry, ktoré sú už spolu dlhú dobu a sú šťastné, neskrývajú, že museli prekonať mnoho problémov, vždy sa však poučili a ich vzťah, či manželstvo vyšlo z krízy silnejšie a pevnejšie. Zrejme väčšina z nás by si želala, aby rozvodovosť bola nulová, prípadne čo najnižšia. Pretože z reálneho hľadiska to možno považovať za nemožné a neuveriteľne, nezatvárajme oči pred situáciou v tejto oblasti a pokladajme ju za krutú realitu a dokonca za dosť vážny spoločenský problém. Ale na druhej strane si treba uvedomiť, že je lepšie rozísť sa v dobrom ako žiť v zlom manželstve. Myslím si, že v niektorých prípadoch naozaj je lepšie rozísť sa, ako zotrvávať v dysfunkčnej rodine, čo by mohlo mať omnoho katastrofálnejšie následky a taktiež to, že sa s druhým rodičom navzájom opustiť neznamená, že prestanú byť dobrým otcom alebo mamou. Je potvrdené zo skutočnosti, keď väčšina dospelých z dysfunkčných rodín bola raz deťmi z dysfunkčných rodín. Veľmi často vytvárame rodiny podobné tým, v ktorých sme vyrastali, pretože dysfunkcia má tendenciu prenášať sa z generácie na generáciu, lebo „to, s čím žijeme, sa naučíme. To, čo sa naučíme, robíme. To, čo robíme, z nás robí to, kým sme. To, kým sme, má svoje dôsledky“...


27.
označiť príspevok

servis žena
   12. 3. 2013, 20:43 avatar
holá pravda hlavne toto: Veľmi často vytvárame rodiny podobné tým, v ktorých sme vyrastali, pretože dysfunkcia má tendenciu prenášať sa z generácie na generáciu, lebo „to, s čím žijeme, sa naučíme. To, čo sa naučíme, robíme. To, čo robíme, z nás robí to, kým sme. To, kým sme, má svoje dôsledky“...

Viac na: Strata a zmena funkcie rodiny#ixzz2NM9AdsiC

akokoľvek sa snažím, vždy doľahne detstvo, adolescencia a nefunkčná rodina v ktorej som vyrastala a následne zodpovednosť finančná a aj morálna za rodiča. Ako z toho von?...keď partner má problém iný a to s autoritami a rešpektom?
Súhlasí repress, Pegas, havran


68.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 09:35 avatar
Často ľuďom pomáha, že vidia vo svojom okolí pozitívne vzory. Ak to nestačí a situácia je neznesiteľná treba navštíviť odborníka nie je to nič zahanbujúce a predíde sa tým veľkým problémom...


69.
označiť príspevok

havran
   13. 3. 2013, 09:42 avatar
Pegas - dobre radíš , ale to platí pre jednotlivcov. Ak je to celospoločenský jav , tak to treba "odborne " riešiť za účasti ľudových más , bez politických a kapitálových parazitov.
Súhlasí Pegas


76.
označiť príspevok

servis žena
   13. 3. 2013, 10:19 avatar
Havran, chápem že máš, máme a je potrebná zmena lebo skĺzneme do amorálneho asociálneho hnoja. Ale túto spoločnosť tvoria jednotlivci a ak sú ľudia ako Pegas, čo vidia a vedia pomenovať problém jednotlivca tak prečo sa brániť a nepožiadať o pomoc. Pred cca tromi rokmi bol zo mňa iný človek, keď sa prevalil problém, myslela som si že dospelí rozumní ľudia to zvládnu. Stalo sa iba to, že slepý ostal slepým a ja si musím pomáhať "psychobarličkami" aby som ostala žiť, ako tak. Tak si myslím, že nikdy nie je neskoro a pomalá zmena začínajúca jednotlivcom môže preniknúť spoločnosť. Raz som to tu aj spomenula, je to cesta dlhá, možno niekoľkogeneračná, ale správna. Je vo vytváraní pozitívnych vzorov pre naše deti a nakoniec aj pre nás samotných. Vieš byť sám sebe vzorom a byť na seba hrdá, že som nesklamala sama seba na svojej ceste.
Súhlasí Pegas


78.
označiť príspevok

havran
   13. 3. 2013, 10:35 avatar
servis - asi by bolo na mieste hovoriť o vzťahu jednotlivec a spoločnosť. Niečo iné je vnútorná disharmónia jednotlivca a niečo iné je rozpor jednotlivec a spoločnosť. Samozrejme nedá sa to v normálnom živote oddeliť. Ak má človek individuálne problémy a nevie si pomôcť sám zo svojho vnútra, lebo na to nemá silu , potom je dobré , keď žije v spoločnosti ktorá má na to nástroje , aby takého jedinca zachytila a pomohla mu. No dnes je faktom , že naša spoločnosť ni je dostatočne sofistikovaná. Stačí si uvážiť ten nárast kriminality , sociálnej biedy , úpadok kultúry a jej nedostupnosť pre bežného človeka.....Napríklad: "modré z neba" v Markíze , len odhaľuje tragické sociálne osudy ľudí našej spoločnosti , baví nás tým , no podstatu v skutočnosti nerieši. Ba ešte to lepí v podtexte reklamy na FICA. Chápem , že to nie je v skutočnosti bojovník za sociálne práva občanov. Je to lokaj kapitálu , ako všetky strany v kapitalistickom režime a nehovoriac , že ten náš je primitívny a surový.
Súhlasí servis, Pegas


80.
označiť príspevok

servis žena
   13. 3. 2013, 10:45 avatar
To máš úplnú pravdu. Vyrastá nám tu veľká skupina arogantných, sociálne nevzdelaných hlupákov, ignorantov....Teraz nehovorím o inteligencii, schopnosti sa vzdelávať, pretože tá sa za posledné roky posunula výrazne dopredu. Zabudli sme, že existuje nejaký morálny kódex a ten nám nevhupne automaticky do hlavy vo vyučovacom procese. Ten získame len vzormi.
Súhlasí havran, Pegas


84.
označiť príspevok

havran
   13. 3. 2013, 10:52 avatar
servis - nechcem byť pesimista , no keď sa snažím zhliadnúť kam vedie dnešná cesta spoločnosti , tak asi mám už slabý zrak , lebo vidím len nejasné kontúry toho čo vás a naše budúce generácie tam čaká. No som presvedčený , že ľudia nakoniec nájdu správnu cestu , tak ako mnoho krát doteraz. Ak by to tak nefungovalo , tak tu už dávno nie sme.
Súhlasí Pegas


87.
označiť príspevok

servis žena
   13. 3. 2013, 10:56 avatar
možno stačí nestratiť ideály a žiť pre ne.
Súhlasí Pegas


89.
označiť príspevok

havran
   13. 3. 2013, 11:09 avatar
servis - to by bolo v poriadku , ak by bolo zaručené , že nastupujúca generácia dostala nedeformované ideály , ktoré sú objektívne a kontinuálne v potrebách spoločnosti .
Súhlasí Pegas


91.
označiť príspevok

servis žena
   13. 3. 2013, 11:27 avatar
Záruky máš len v tých pár rovných ľuďoch čo vidia správnu cestu. Dúfam, že sa budú množiť geometrickým radom a prenikať spoločnosť. Tu sa natíska fakt, že skutočne ideálni bezchybní ľudia neexistujú. No neexistujú, ich rovnosť je v tom, že vedia správne naložiť aj so svojimi omylmi.
Súhlasí Pegas


72.
označiť príspevok

abraxass muž
   13. 3. 2013, 09:58 avatar
je to k veci a vyborne napisane aj ked len na malej ploche. priznacne pre poprevratovu debilizaciu nasej spolocnosti je to obrovske mnozstvo (zaplava) clankov s takouto alebo obdobnou temou ktore vsak vobec nic neriesia, nic nehovoria, len nejake blablabla, zopar vykrikov z okna. su to nesurode kompilaty roznych vyrokov, velmi casto nepodarene preklady z casopisov v ktorych dominuje obrazova stranka pred pisanou (amerika ma najvacsie percento takych co maju tazkosti s citanim preto preferuju obrazky).
Súhlasí vladobronx, Pegas


90.
označiť príspevok

Ranexill muž
   13. 3. 2013, 11:11 avatar
Hm, to robi ten anal mam taky dojem. 


270.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2013, 19:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.271.
označiť príspevok

Pegas muž
   15. 8. 2013, 20:17 avatar
Viem o čom to bolo. Veľa mojich príbuzných, odišlo do zahraničia Kanada, USA, Záp. Nemecko, Rakúsko. Preto sme boli "po normalizácii" potenciálny škodcovia budovania socializmu... Aj my sme zažili domové prehliadky. Rodičov to nezlomilo ani nenarušilo ich vzťah. Mali partnerský vzťah vybudovaný na pevných základoch a taký vydrží i ťažké životné prekážky...
Súhlasí repress


2.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2013, 19:39 avatar
Nejako mi uniká pointa........
Súhlasí Pegas


5.
označiť príspevok

Pegas muž
   12. 3. 2013, 19:43 avatar
To nič.Možno ak si to prečítaš pozornejšie a viackrát ...
Súhlasí repress, servis


6.
označiť príspevok

repress žena
   12. 3. 2013, 19:43 avatar
..ja by som povedal, že pointov je, získať silu a výdrž pre manželstvo na celý život....iba tým, že sa to naučíš to dosiahneš....
Súhlasí Pegas, servis, Josef_II.


9.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2013, 19:45 avatar
A to sa dá ?     Všetko nasvedčuje tomu, že to je ilúzia........ja by som zmenil aj manželský sľub- prežite spolu zopár pekných rokov.........     načo sa hne´d vyhrážať smrťou.......  


11.
označiť príspevok

Pegas muž
   12. 3. 2013, 19:52 avatar
Z praxe viem, že nie je to len ilúzia  


29.
označiť príspevok

servis žena
   12. 3. 2013, 20:47 avatar
Žiadna ilúzia, je to tvrdá práca, bez záruky dobrého výsledku...diela.
Súhlasí vladobronx, Pegas, abraxass


3.
označiť príspevok

repress žena
   12. 3. 2013, 19:40 avatar
..posledná veta nemá chybu..už som ju niekde počula...nemusím hovoriť kde!! 


4.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 19:42 avatar
Nebudem to ani citat,aby som sa nenasral ;-)


8.
označiť príspevok

Pegas muž
   12. 3. 2013, 19:44 avatar
Priateľu rád ťa vidím ;-)


13.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 19:54 avatar
Daj radsej zradlo rybam do rybniku,aby som mal co chytat v lete na udicu a nie ze tam nahadzes stare bagandze )))))))))))))))))))))))))))
Súhlasí Pegas, repress


15.
označiť príspevok

Pegas muž
   12. 3. 2013, 19:57 avatar
Voloďa kojo kapry už plávajú tesne pod hladinou.Paráda čistá voda. Nebudeš potrebovať ani udice stačí ti staré vrece od zemiakov miesto podberáka  
Súhlasí vladobronx, repress


18.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 20:08 avatar
Ako sa povie samicka od kapra?
Súhlasí repress, Josef_II.


28.
označiť príspevok

Alfonz od Trnofajov muž
   12. 3. 2013, 20:46 avatar
Asi mrena. :-)))))
Súhlasí vladobronx


31.
označiť príspevok

repress žena
   12. 3. 2013, 20:54 avatar
..venuj sa Ty radšejpočtom výrastkov zlatého jeleňa....do rýb sa jednoznačne nem rozumieš...to prenechaj nám, odborníkom!!  
Súhlasí Josef_II., Pegas, vladobronx


38.
označiť príspevok

Alfonz od Trnofajov muž
   12. 3. 2013, 21:03 avatar
Ja rozumiem rybam iba okolo sedemnasteho marca. :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Súhlasí repress, Pegas, vladobronx


39.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2013, 21:04 avatar
Jeeeej to je taaak smiešne, hihihi, huhuhu, hahahaha


45.
označiť príspevok

repress žena
   12. 3. 2013, 21:09 avatar
..drahý majo, to hu hu hú mi pripomína niečo iné :-))))))))))))))))))))
Súhlasí Pegas, vladobronx


56.
označiť príspevok

repress žena
   12. 3. 2013, 21:31 avatar
..aj to Ti trvalo dlho, kým si im porozumel :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Súhlasí Pegas, vladobronx


41.
označiť príspevok

servis žena
   12. 3. 2013, 21:04 avatar
a manžel mreny? Že by Mrenica? Len potrebujem trochu humoru....dnes večer
Súhlasí Pegas, vladobronx


42.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2013, 21:04 avatar
Tak sa bavte ........


30.
označiť príspevok

servis žena
   12. 3. 2013, 20:53 avatar
kaprica?...ha,ha,ha, si dnes prvý čo ma rozosmial, ale nech, nedajú sa rozoznať vizuálne, sú len mliečniaci a ikernačky. To len na margo, lebo sama som sa s tým ešte vlastne do dôsledkov nezaoberala. Len to čo som pochytila od rybárov. No možno voda je tá čo mení ich pohlavie na hermafrodit? Neviem, poučte ma.
Súhlasí vladobronx, Pegas


32.
označiť príspevok

viluette muž
   12. 3. 2013, 20:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 20:57 avatar
Asi mas pravdu,stukne ju a plava si dalej ;-)


34.
označiť príspevok

clear1 muž
   12. 3. 2013, 20:57 avatar


36.
označiť príspevok

viluette muž
   12. 3. 2013, 21:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

viluette muž
   12. 3. 2013, 21:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

servis žena
   12. 3. 2013, 21:06 avatar
vilu, máme smolu, človek je mužského rodu. Alebo že by to bola výzva?
Súhlasí viluette


44.
označiť príspevok

Alfonz od Trnofajov muž
   12. 3. 2013, 21:06 avatar
Moze byt aj vaciak, v niektorych pripadoch vajciak. :-))))


46.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 21:11 avatar
No prosim a ako by si prelozil manzelku od jeba? ))))))))))))))))))))))))))
Súhlasí Pegas


48.
označiť príspevok

servis žena
   12. 3. 2013, 21:12 avatar
a to je čo? neodvažujem sa spýtať kto...
Súhlasí vladobronx, Pegas


52.
označiť príspevok

Alfonz od Trnofajov muž
   12. 3. 2013, 21:15 avatar
To neviem, ale urcite ju treba prelozit. :-)))
Súhlasí vladobronx, Pegas


53.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 21:17 avatar
Este som nepocul,aby mali v hasicskom klube zensku,Ty ano?


54.
označiť príspevok

Alfonz od Trnofajov muž
   12. 3. 2013, 21:23 avatar


47.
označiť príspevok

servis žena
   12. 3. 2013, 21:11 avatar
nie je nič lepšie ako liečenie humorom...pegas bude iste súhlasiť.


51.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 21:14 avatar
Suhlas +++


7.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 19:44 avatar
Veľmi často vytvárame rodiny podobné tým, v ktorých sme vyrastali, pretože dysfunkcia má tendenciu prenášať sa z generácie na generáciu, lebo „to, s čím žijeme, sa naučíme. To, čo sa naučíme, robíme. To, čo robíme, z nás robí to, kým sme. To, kým sme, má svoje dôsledky“...

Tak ten moj sa sice nikdy nerozviedol,ale deti mal po svete.
Súhlasí repress, Pegas, abraxass


10.
označiť príspevok

Pegas muž
   12. 3. 2013, 19:50 avatar
Voloďa poznám ľudí, ktorí sa zaprisahávali, že oni nikdy nebudú ako ich rodičia ale lepší... teraz po desaťročiach som im to niektorým pripomenul a uvedomujú si, že zlyhali ... Ale poznám aj tie lepšie prípady...
Súhlasí vladobronx, repress, servis


12.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 19:52 avatar
Keby som tu zacal pisat pribehy o panickach a ich neverach,tak presmeruju aj letisko z Viedne na Kabul.
Súhlasí repress, Pegas


14.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2013, 19:56 avatar
Vzťahové vyhasínanie je podľa mňa úplne prirodzená vec a je hlavnou príčinou rozpadu vzťahov a vôbec nesúvisí s ekonomikou, súvisí s našimi prirodzenými vlastnosťami a nič s tým neurobíme. Práve ekonomická viazanosť najmä žien v minulosti bola hlavnou príčinou akože udržania vzťahu........pritom išlo iba o východisko z núdze a nie dobrovolné rozhodnutie.
Súhlasí repress


35.
označiť príspevok

servis žena
   12. 3. 2013, 20:59 avatar
Majo a ako vysvetlíš, keď nie je ekonomická viazanosť a predsa sa nedá odstúpiť od seba. Nie sú ani malé deti ani priestor, ktorý by sa nedal zaplniť, ani odpor ani nepochopenie a stále pretrváva príťažlivosť...bojím sa to nazvať chorobný zvyk.


37.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2013, 21:02 avatar
Bavíme sa o tom, že práve tá príťažlivosť nepretrváva a je to celkom bežné.......ak u niekoho pretrváva aj po 40 rokoch spolužitia tak fajn, budem sa nútiť aby som tomu uveril.........


49.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 21:12 avatar
Majo,ked sa rozvedies po 40-ke ostanes na holickach,rozmyslaj.


55.
označiť príspevok

servis žena
   12. 3. 2013, 21:27 avatar
majo, hlavne si odmysli, že budeš naveky príťažlivý, vizuálne aj povahove. A toto nefunguje hlavne u tých ktorí sa rozhodli po dlhodobom spolužití žiť s niekým iným, novým, príťažlivým a to nehovorím vôbec, že mladším, stačí keď seba presvedčím, že to je ten pravý. Tam to chce oveľa väčšiu dávku tolerancie ako v dlhodobom vzťahu, kde už človek vie čo očakávať a roky ho vída ako sa vizuálne mení...telesná schránka a pozná muchy brnkajúce na nervy a odolá pokušeniu zabiť ich.
Súhlasí vladobronx, repress, Pegas


57.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 21:35 avatar
Tolko pravdy v jednom prispevku +++
Súhlasí repress


16.
označiť príspevok

Pegas muž
   12. 3. 2013, 20:01 avatar
Funkcia rodiny je nesmierne potrebná a dôležitá, aby sa dokázalo vytvoriť spoločenstvo, ktoré bude trvať po celý ich život, v ktorom sa dokážu vytvárať základné predpoklady zdravého duševného vývinu dieťaťa ktoré má vyrastať v prostredí citovo vrelom a stálom. Skôr si ale myslím, že ak chce niekto uzavrieť zväzok manželský a založiť si rodinu, mal by si to veľmi dobre rozmyslieť, aby to nebolo na mesiac, či na rok, ale na celý život. Aby mohol naozaj s čistým svedomím hovoriť tie krásne slová: „V chorobe aj v zdraví, v nešťastí i v šťastí, po všetky dni nášho života, až kým nás smrť nerozdelí.“ Pretože je krásne zobúdzať sa s vedomím pocitu nehy a lásky a na sklonku života si povedať: „Nežil som len pre seba, ale aj pre teba láska moja. A nielen pre nás, ale aj pre všetkých ktorých sme splodili a vychovávali, pre všetko čo sme všetci spoločne dosiahli. Pretože nebol som len ja a ty, ale aj celá naša rodina“.
Súhlasí Malá Zoe, repress, servis


17.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2013, 20:06 avatar
Deti potrebujú rodičov a teda prostredie rodiny, čo nutne nemusí byť manželstvo, iba nejakých povedzme 15 rokov intenzívne ešte menej. Človek žije povedzme 80 rokov, teda deti ho prestanú potrebovať povedzme v 40tke, čo chceš robiť zvyšných 40 rokov ?


19.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 20:11 avatar
majo,co tak vnucata?


21.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2013, 20:14 avatar
Akože dôvod na partnerské spolužitie vnúčatá ?    


22.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 20:16 avatar
Boze moj majo,mozes cestovat po svete,sportova a sam si si dal odpoved:čo chceš robiť zvyšných 40 rokov ?


23.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2013, 20:18 avatar
Predsa sa nebavíme o tom že je nejaká nuda, bavíme sa o partnerskom vyhasínaní.........


24.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 20:25 avatar
Ked je zena v 40ke a nudi sa,co asi spravi,kasle na Teba pokial jej Ty sam nenajdes nejaky nahradny program a potom si mozes buchat hlavu o stenu a uz bude pozde a ver nie ona je na chybe,zalezi aj od Teba.
Súhlasí servis


25.
označiť príspevok

repress žena
   12. 3. 2013, 20:30 avatar
...časom sa všetko "okuká"...ale Ty si predsa šiel do vzťahu s tým, že si sa pred tým "učil"....a tak si rozoberieš, akú látku si ešte neprebral znovu...oživíš ju a ideš ďalej za účasti toho, že iskra tam je, nenecháš ju vyhasnúť a preskúšaš ožnosti jej znovuzahorenia....nájsť radosť v niečom, čo je spoločné vaše a tak prejsť tým vyhasínaním...dajme tomu tie vnúčatá..pozrieš na ne a vidíš kus svojho života...snáď by si to nechcel zahodiť a zhasnúť to...alebo v ďeťoch...Veď to je Vaša spoločná práca....samozrejme nehovorím o extrémoch, keď naozaj nemá človek možnosť inak...ale z vlastnej skúsenosti viem, že chybu treba hľadať na začiatku....presne tam v tom učení ako píše drahý Pengi
Súhlasí servis, Pegas


26.
označiť príspevok

repress žena
   12. 3. 2013, 20:30 avatar
..hups, drahý Pegas  
Súhlasí Pegas


58.
označiť príspevok

servis žena
   12. 3. 2013, 22:03 avatar
re...veľmi výstižné. V určitom veku keď začneš vysoko vyskakovať nabiješ si hlavičku. Energia ešte je ale rekonvalescencia po úraze je náročná ak nie nemožná. Majo má asi ešte vek kedy sa egocentrizmus akceptuje ako vyliečiteľná choroba....pri novom partnerovi. A prepáč ak ti vadí, že ťa volám re...len mi to niečo evokuje.
Súhlasí Pegas


63.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 09:02 avatar
Majo je vidieť, že máš iba chabé skúsenosti aj vedomosti o manželstve rodine výchove. Dá sa povedať, že sa na to pozeráš v duchu:" Svet gombička"... No realita je skutočne iná...
Súhlasí repress


64.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 3. 2013, 09:05 avatar
No keď myslíš, ale strašne sa mýliš, ale to neva....... 


67.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 09:22 avatar
Keď to priznáš nie je na tom nič zlé. Ale to neva  
Súhlasí repress


59.
označiť príspevok

Scarllet žena
   12. 3. 2013, 23:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

zajomato
   13. 3. 2013, 03:59 avatar
všetci sme jedna veľká RODINA, tak sa už nehádajte, kto je lepší
Súhlasí vladobronx, Pegas


96.
označiť príspevok

vladobronx muž
   13. 3. 2013, 16:12 avatar
Zajomato,ale ja chcem byt kapitanom v Rodine a zastupovat ma moze jedine Petrana ))))))))))))))
Súhlasí Pegas


20.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   12. 3. 2013, 20:11 avatar
Ja ani nemám čo dodať a to mi zvykne kecať furt...
Súhlasí repress, Pegas


50.
označiť príspevok

vladobronx muž
   12. 3. 2013, 21:14 avatar
+++ suhlas
Súhlasí repress, Pegas, Josef_II.


61.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 3. 2013, 06:45 avatar
Veľmi ma pobavili úvahy o mojom veku.....     ale v dobrom    . Vy si tu ale pletiete dve veci, našu túžbu o večnom partnerskom šťastí a zväzku ktorý potrvá celý život, o láske ktorú každý miluje, no a ja píšem o realite, o tom, že zrejme tieto ciele ktoré nám všepujú niektoré náboženstvá či kultúry, sú nereálne a zrejme z nejakého dôvodu proti evolúcii, ktorá stále prebieha . Jednoducho príroda nás nevybavila tak aby sme tieto ciele naplnili......Počet rozpadnutých zväzkov to potvrdzuje, hoci verím že všetci išli do vzťahu s tým že si želali aby to trvalo večne. Za rozpadnutý vzťah považujem nielen oficiálny rozvod ale iste viete aj zo svojho okolia, kolko nefunkčných vzťahov existuje........To všetko nemôže byť náhoda, preto si myslím, že je lepšie poznať pravdu o vzťahoch a pripraviť sa na ňu. Nechcem týmto nikomu brať ilúzie, nech si ich kľudne nechá, ale ak ide o rozumného človeka, tak sa aspoň nad týmto zamyslí . Vo výbere partnera, teda tým čo chcú tvrdiť, že oni si dobre vybrali odkazujem, že toto je zase chiméra, neexistuje dobrý výber resp. existuje ale s úplne iným účelom ako večnou láskou, ide do značnej miery o náhodu a ide v podstate iba o výber sexuálneho partnera pre rozmnoženie. Neviem prečo si niektorí myslia, že sme čosi viac ako ostatné zložky prírody.........


65.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   13. 3. 2013, 09:19 avatar
Majo, a čo potom tých pár vzťahov, ktoré skutočne vydržali celý život? Čiže v našom ponímaní skutočne akoby "vydržali večne"? Pretože tak, ako vidíme v okolí nefunkčné vzťahy, tak vidíme aj tie funkčné, hoci ich je mizivé percento, uznávam, ale sú.. prečo to u nich "príroda" neplatí? V čom sú iní ? :-)


71.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 3. 2013, 09:58 avatar
V evolúcii sa vždy vyskytujú aj okrajové javy alebo výnimky, nazvi si to ako chceš. Ale štatisticky významný jav je ten rozchodový.....čiže ak nepripúšťam verziu, že drvivá väčšina partnerov sú debili, tak je to minimálne na zamyslenie prečo je to tak. Možno to minimum malo jednoducho šťastie, šťastie v tom že sa stretli také povahy ktoré si nadmieru vyhovujú, ale nie je to ich zásluha, je to proste náhoda. Aby bolo jasno, aj mne by sa páčilo keby vzťah bol na celý život, myslím dobrý vzťah, ale nefunguje to tak, napriek tomu že všetci ideme do toho s tým že to tak chceme. Kedže to nefunguje, tak to má nejakú príčinu, ja iba pátram po nej. Možno by bolo dobré v tejto debate si povedať, čo by mali partneri robiť aby to vydržalo čo najdlhšie, resp. čo by nemali robiť......ale pochybujem že to nájde nejakú reálnu odozvu.......


75.
označiť príspevok

abraxass muž
   13. 3. 2013, 10:12 avatar
nejde o stastie, ale o pravidla, ktore niekto respektuje a snazi sa ich dodrziavat, by sa to dalo pracovne nazvat "tradicny pristup". obdobie zamilovanosti trva asi tak tri roky, je to podmienene fylogenezou cloveka. potom musi nastupit nejaka "partnerska nadstavba" - ti co tym presli vedia co tym myslim, ktori nie, tym to musi vysvetlit pegas v dalsom clanku...


77.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 3. 2013, 10:21 avatar
Kde sa tí čo sa berú majú dozvedieť o nejakej partnerskej nadstavbe ? Kto ich o tom poučí, informuje ? Nikto, namiesto toho všade počúvajú keci o večnej láske.......Ja by som partnerské spolužitie vyučoval v škole, namiesto rôznych zbytočností.....ale ani tam nie je záruka že to všetkým víde......je nesmierne ťažké odhadovať osobný vývin od ktorého to dosť závisí a to samozrejme nemyslím na nejakú fyzickú krásu.......Ja si myslím že vzdelávaním v tomto smere by sa veci minimálne pomohlo. Kde učia ženy, že nemajú večne prerábať svoje okolie a hlavne partnera na svoj obraz a kde učia mužov že domácnosť je poriadna záťaž a práca a treba sa nej spoločne podielať ? Nikde.


79.
označiť príspevok

servis žena
   13. 3. 2013, 10:38 avatar
Učí sa to v rodine a už v prenatálnom veku. Dieťa vidí, počuje vníma doslova všetko a zapisuje sa mu to do tej veľkej hlavičky.
Súhlasí vladobronx


81.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 3. 2013, 10:47 avatar
Myslím že nie . V rodine sa nedozvieš veľa vecí potrebných na partnerské spolužitie . Rodina je pre deti hlavne zázemie, istota ale nie veľa poučného ako sa správať k budúcemu partnerovi, ve´d to nebude ako otec, bude to niekto iný a práve tá vžitá schéma z rodiny môže aj škodiť.....Ja si myslím, že s výukou treba začať až niekedy v puberte, pri osamostatňovaní detí a najlepšie niekde v škole, vtedy aj rodičia sú nie veľmi braní ako príklad........


86.
označiť príspevok

rastos muž
   13. 3. 2013, 10:55 avatar
Súhlasím s tým, že v rodine sa to často nedozvieš, ale zároveň je rodina ten rámec, kde by sa tieto informácie odovzdávať mali v prvom rade. Ja si to pokladám za povinnosť v mojej rodine, nežiadam, aby ma v tom suplovali iné inštitúcie (aj keď spoluprácu privítam).


82.
označiť príspevok

havran
   13. 3. 2013, 10:47 avatar
majomajo - máš pravdu , tam je problém , ale príručka na to nestačí , to chce kontinuitu v živote spoločnosti pri odovzdávaní "kultúry" a nie balast , ktorým oplývajú masmédia s ich viditeľnou snahou vrážať klin medzi generácie. Kapitál potrebuje spoločnosť nesúdržnú a tozdrobenú , len tak ju dokáže ovládať vo svoj prospech.


66.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 09:19 avatar
Majo ak si prečítaš( musel by som sa opakovať) moju prvú tému tak zistíš určitú náväznosť na túto.Ja viem akí sú dnes ľudia aj viem ako sa správajú.Chýba im zodpovednosť vo vzťahoch a ak sú nejaké vzťahy tak len povrchné... Spoliehať sa na náhodu to by bolo scestné. Treba pracovať v prvom rade na sebe...Tvoje príspevky svedčia o tom, že u teba absentuje to pravé orechové... možno si sa v živote sklamal alebo vidíš vo svojom okolí negatívne príklady a hádžeš všetkých do jedného vreca. Píšeš "prečo si niektorí myslia, že sme čosi viac ako ostatné zložky prírody" Na to je jednoduchá odpoveď" Človek je mysliaci tvor" alebo aspoň by mal byť...na rozdiel od iných živočíchov...Preto by mal používať svoj rozum...
Súhlasí servis, repress, vladobronx


73.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 3. 2013, 10:05 avatar
Nie sme jediný mysliaci tvor a ani to myslenia nás v niektorých oblastiach výrazne nezaraďuje niekde inam . Náš hlavný zmysel života je rozmnožiť sa, neviem síce prečo, ale tak to funguje........Nehádžem všetkých do jedného vreca, iba tých čo tam patria a je ich drvivá väčšina, čiže ja sa iba snažím o nejakú analýzu toho stavu, hľadám príčiny, neidealizujem si, nemýlim si si túžby s realitou........Zodpovednosť vo vzťahu.......čo to je ? Ak by nemali zodpovednosť, tak rozvodovosť by bola 90%.....Akú zodpovednosť môže mať mladý človek nakrmený ideálmi a bez akýchkolvek skúseností vo veku kedy sa obvykle berieme ? Navyše preplnený hormónmi a emóciami.......práve preto je to vždy náhoda, lebo ani sami o sebe nevieme čo z nás bude o 20 rokov napr.


88.
označiť príspevok

havran
   13. 3. 2013, 11:04 avatar
majomajo Zákonitosti fungovania spoločnosti zatiaľ pracujú pre nás. Ľudskému rodu sa podarilo vybrdnúť z kalamít prírodných i spoločenských. To čo nás dnes znepokojuje snáď bude prekonané. Ja to vidím tak , že musíme nájsť "duchovnú " cestu , na ktorú sme materiálne už dorastli , ale spoločenské vedomie ešte nie. Myslím , že spúšťačom nového myslenia budú vonkajšie objektívne prírodné podmienky , ktoré však nevylučujú vnútorný rozpad ľudskej spoločnosti.


93.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 16:02 avatar
Majo nezamieňaj si pudy s racionálnym myslením... nemám veľa času ale zareagujem na tvoju poznámku."Náš hlavný zmysel života je rozmnožiť sa, neviem síce prečo, ale tak to funguje"... Mýliš sa nefunguje to tak... a dôkazy máš aj tu na Slovensku. Prírastky v "počtoch" obyvateľstva nám udržiavajú hlavne Rómovia... Tam nájdeš pre seba aj vodítko na objasnenie pojmu zodpovednosť, hormóny, emócie... ak aspoň trochu poznáš rómsku problematiku... Ja si tiež nič neidealizujem ale snažím sa sofistikovane pomenovať veci pravým menom...
Súhlasí repress, servis


94.
označiť príspevok

vladobronx muž
   13. 3. 2013, 16:10 avatar
Ano rozmnozovat sa,to je to onvo!!!
Súhlasí repress, Pegas


98.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 16:18 avatar
Voloďa len musia byť nato aj životaschopné lososy ;-)
Súhlasí repress


99.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 3. 2013, 16:41 avatar
Mýliš si pojmy, rozmnožovať sa znamená mať dieťa a nie 3 alebo 10 ako romovia. Neponúkol si žiadnu alternatívu zmyslu života......


102.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 17:08 avatar
Alternatívu? Keď sa naučíš pozornejšie čítať a nebudeš silou mocou chcieť dokazovať svojmu okoliu, že si ten čo má odpoveď na všetko možno ju nakoniec nájdeš v mojich príspevkoch...  
Súhlasí repress


103.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 3. 2013, 17:10 avatar
To je dobré, ty ma stále nejako hodnotíš , šacuješ a podobne. Diskusia je o téme, to je všetko.


105.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 18:33 avatar
Majo hodnotíš aj ty.Veď sa nič nestalo. Nesmieš byť úzkoprsý ak ti niekto vytkne, že si nepozorný. Možno ak budeš pozornejší nebudeš potrebovať toľko otázok  


107.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 3. 2013, 18:38 avatar
Zase hodnotíš a posudzuješ mňa, hehehehehe. Otázky sú v diskusii normálne, či ? 


109.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 18:43 avatar
Aj hodnotenie je normálne.Tak prečo sa paprčíš ?  
Súhlasí vladobronx, repress


113.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 18:57 avatar
Majo vo svojom profile píšeš: "Kua kde robim chybu"... Tak potom sa nečuduj, že sa ti ľudia snažia pomôcť   Ak by si tam mal: Dajte mi pokoj vystačím si sám možno by to bolo výstižnejšie...
Súhlasí vladobronx, repress, servis


140.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 07:27 avatar
Ty máš vo svojom profile : komplikovaný........tak sa nečuduj že sa ťa ľudia pýtajú, lebo sa ti nedá rozumieť......    Mal by si tam asi mať domýšľavý........    


145.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 10:35 avatar
Bingó! Veď práve komplikovaný... Ale postupne mi isto budeš rozumieť aj ty len to chce čas. Ja som trpezlivý a nič čo robím a píšem nie je robené zbytočne. To platí i v spojitosti s tvojou osobou.Nie som tvoj nepriateľ ako si to mylne začínaš myslieť ale ten čo chápe aj tvojich smajlíkov v tvojom príspevku a skutočný dôvod, príčinu prečo si ich tam dal. Ale nebudem ťa už trápiť...  
Súhlasí repress, servis


149.
označiť príspevok

servis žena
   14. 3. 2013, 10:47 avatar
Možno sa mýlim, ale majko len v určitej chvíli...aby ho život neporazil...zmenil prístup k nemu a tvrdohlavo sa ho drží.


150.
označiť príspevok

servis žena
   14. 3. 2013, 10:49 avatar
Ale inak je to príjemný virtuálny chlapík, má tu čo povedať.
Súhlasí repress


153.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 10:54 avatar
Servis viem. Inak by som s ním nestrácal čas.  
Súhlasí repress


177.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 13:11 avatar
Na to som príliš velký optimista aby ma život porazil.......ale nie je dobre sa stále krmiť iba ideálmi, prináša to sklamanie...... 


176.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 13:09 avatar
Myslím že si namyslený......písať tu populistické rečičky by vedel každý, umenie je ale vedieť sa pozrieť na veci z viacerých uhlov, aj tých nepríjemných......ale babenky to majú rady, však...... teda tie zidealizované pohľady.....   


178.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 13:16 avatar
..urobil si príliš rýchly záver!...máš na viac, majo
Súhlasí Pegas


180.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 13:41 avatar
V čom ? V zásade mi vadí keď sa diskusia o niečom dostáva do polohy že sa namiesto témy hodnotí účastník diskusie a to práve Pegas robí a už som ho na to viackrát upozornil a nič..... 


181.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 13:44 avatar
..ale vadí Ti to iba ak si to práve Ty....inak si zatiaľ nemal námietky nemal som si všimla, ak sa jednalo na iných témach o iných...si pridal dokonca svojou troškou....ale to len na okraj....nedalo mi  


182.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 13:53 avatar
Brániť by sa mal každý sám za seba, hádam, nie ? Ak to niekde robím, upozorni ma aj prestanem ak to nie je iba moja reakcia na moje hodnotenie.......ale dosť to odvádza od témy, nie ? 


198.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 17:00 avatar
Majo ja som každému vďačný sa jeho názor i za jeho kritiku mojej osoby. To ma v živote vždy posunulo ďalej mohol som na sebe viac pracovať. Veď "Čo ma nezabije to ma posilní ". Človek, ktorý sa nevie odhodlať k tomu, aby zniesol oheň kritiky, by sa vôbec nemal dávať do písania ...  
Súhlasí majomajo


146.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 10:37 avatar
..výstižnejšie by bolo v jeho prípade - múdry, sčítaný a nad vecou...ale to by znelo ako chváľa...


148.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 10:46 avatar
Milá repress každý máme svoje nedostatky...Taktiež sú stále v živote otázky, na ktoré nedokážeme bohužiaľ plnohodnotne odpovedať...
Súhlasí repress


151.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 10:51 avatar
..áno...aj keď Ty si príliš skromný na sbea..vieš dobre, že mne to nedá aby som si odpustila pár slov o Tebe....ber to ako malý spôsob prejavenia vďaky za to, že si !!!!
Súhlasí Pegas


179.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 13:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.183.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 14:00 avatar
Veď to aspekty sú známe ale nikto sa nad nimi nezamýšľa ani ty... Každý si môže zobrať to svoje podľa chuti alebo čo je schopný zobrať ale niekto nedokáže zobrať vôbec nič...Ja nikoho nenútim aby mi poklonkoval.Ak si to myslíš tak máš scestnýn názor. Možno by bolo lepšie poklonkovať "starým" diskutérom tu na fóre potom by si možno bola úplne spokojná. Zrejme nie ste pripravený na niečo iné bez vulgarizmov nechutných atakov. Tam ste doma... Ja nepotrebujem vaše uznanie chválu mňa tešia iba moje praktické úspechy...
Súhlasí repress, vladobronx


200.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 17:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.201.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 17:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.202.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 17:47 avatar
..žiaľ, o tie kvalitnejšie sme prišli kvôli našej neprítomnosti tu na fóre v tej dobe..zato musíme dokola čítať tie Tvoje o ničom.iba ak o podrývaní a o veľkosti Teba  
Súhlasí Pegas, vladobronx


203.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 17:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.205.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 17:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.209.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 18:08 avatar
Scarllet to nemyslíš vážne? Prečo by to mal niekto robiť? Je tu skupinové atakovanie oponenta bežnou praxou? Majo je zábavný chlapík a beriem ho takého aký je. Skôr ja niekomu vadím a leziem "na city"...  
Súhlasí repress, vladobronx


215.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 18:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.248.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 19:37 avatar
K tomuto levelu sa vrátim v nejakéj budúcej téme. Len teraz sme iba na prvej méte. 


206.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 17:53 avatar
..nevedela som, že na verejnej debate si nemôžem napísať názor pod ktorýkoľvek príspevok, ku ktorému mám a chcem niečo povedať.......................................na toto ma faaaakt nik neupozornil...
.keby som bola jeho hovorca, odpovedala by som Ti aj na prvú časť Tvojho príspevku...nemyslíš?....
Súhlasí viluette, Pegas, vladobronx


207.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 17:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.208.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 18:00 avatar
...hovorila som Ti už, že som neposlušná?...........
Súhlasí Pegas, vladobronx


210.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 18:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.211.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 3. 2013, 18:12 avatar
AKe lahke je odrbavat hlupych 


218.
označiť príspevok

vladobronx muž
   14. 3. 2013, 18:21 avatar
A ci som Ti nepisal vodku a nie rum,tak nach Ta to drzi aspon tyzden. ;-)


217.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 18:21 avatar
Ďakujem ti za tieto tvoje slová Scarllet. Veľmi mi pomohli. Už sú mi niektoré súvislosti omnoho jasnejšie   Rád by som si prečítal aj nejaký tvoj kvalitný príspevok( daj link) na tému aby som mohol nabrať od teba skúsenosti, ktoré by ma posunuli dopredu  
Súhlasí vladobronx, repress


220.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 3. 2013, 18:25 avatar
       
jaj Pegas a ja dakujem tebe. Dlho som sa nezarehotal jak sa patrí.   Do kelu, az slzy mi tecu..
Súhlasí repress, Pegas


221.
označiť príspevok

vladobronx muž
   14. 3. 2013, 18:25 avatar
Pegas to nebolo pekne,je to len slaba zenska ;-)
Súhlasí repress, Pegas


234.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 18:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.225.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 18:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.229.
označiť príspevok

vladobronx muž
   14. 3. 2013, 18:36 avatar
Nemozem,Ja som cely zivot pod papucou :-(
Súhlasí repress, Pegas


236.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 19:11 avatar
Pravdepodobnosť je hodnota vyčísľujúca istotu resp. neistotu ... Stupeň objektívnej možnosti nastania náhodnej udalosti, charakterizovanej číslom, nazývame pravdepodobnosť udalosti. Ak chceme kvantitatívne posúdiť možnosť nastania určitej udalosti A, súvisiacej s daným pokusom, môžeme ho napríklad realizovať n-krát a určíme , koľkokrát sledovaná udalosť nastala v danej sérii pokusov... Či je to v tvojom prípade inak?
 


238.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 19:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.244.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 19:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.251.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 19:56 avatar
S linkom si mi nabúrala ego neviem či budem teraz dobre spať  .   Ale teraz vážne. Ďakujem za link Scarllet. Je to vyšší level isto sa k nemu vrátim v novej téme ak bude záujem len nie dnes  
Súhlasí repress


246.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 19:31 avatar
..nemali by sme si zobrať od Vás manuál na prispievanie?.......vyhli by sme sa asi tých hodnotných príspevkov na našu adresu   
Súhlasí vladobronx, Pegas


249.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 19:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.259.
označiť príspevok

servis žena
   14. 3. 2013, 20:30 avatar
Scar...veď o to ide, povedala si to jasne: ja pisem len sama za seba nie za forum. ani neviem co su zac ostatni diskuteri ktori sem prispievaju, a ani to nechcem vediet.

Viac na: Strata a zmena funkcie rodiny#ixzz2NXmLqkiZ

Jasné, každý píše a prispieva sám za seba, ale nezáujem o odozvu oberá o sebareflexiu. Iba že by si sledovala len vlastné diskusie a len pozitívne reakcie.


264.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 23:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.268.
označiť príspevok

Pegas muž
   15. 3. 2013, 11:11 avatar
Veď sa len spoznávame Scarllet. Nič vážne sa nestalo. Či áno?


269.
označiť príspevok

Scarllet žena
   15. 3. 2013, 11:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

rastos muž
   13. 3. 2013, 10:52 avatar
Súhlasím majo s tvojimi pozorovaniami chronológie vzťahu aj s viacmenej náhodnosťou (šťastím?) pri výbere partnera. To, kam sa uberáš v úvahách ďalej, je však už oblasť filozofie. Teda ty vidíš zmysel v rozmnožení sa, a to už je filozofické tvrdenie. Realita (vedecká, ak chceš) je len potiaľ, že vidíme, že ak sa muž a žena dajú dokopy, tak je rozmnožovanie možné.

Preto si na rovnocennej lodi s filozofmi aj s náboženstvami, keď všetci hľadáme zmysel jestvovania. A preto večná láska ako zmysel stále existovať môže, aj keď sa to možno nerovná večnej zamilovanosti.
Súhlasí Malá Zoe, vladobronx, Pegas


92.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 3. 2013, 12:40 avatar
Isteže v hľadaní zmyslu som niekde vo filozofovaní, ale moja filozofia vychádza z reality a pozorovania okolitej prírody, ktorej sme normálnou súčasťou. Ja na rozdiel od náboženstiev nič nesľubujem , iba sa snažím ukázať, že muž a žena sú rozdielne bytosti a ak chcú byť dlhodobe spolu, tak si musia viaceré veci uvedomiť a brať do úvahy .Nikde , v celej prírode som nenašiel iný zmysel ako rozmnoženie, ty poznáš aj nejaký iný zmysel nášho bytia ? Rozmnoženie je nejaký hlavný cieľ, ja netvrdím že jediný ale nič iné podobné som nenašiel.
Súhlasí Scarllet


154.
označiť príspevok

rastos muž
   14. 3. 2013, 10:57 avatar
Keby sme rozmnoženie postavili za hlavný cieľ nášho bytia, potom by sa všetci slobodní ľudia minuli cieľa. A ich z toho predsa nemôžeme vylúčiť. Rozmnoženie je zaiste jedným z účelov života, nemusí sa však týkať všetkých.

Ja vidím zmysel bytia vo vzájomnom spoločenstve a pomoci. Druhí ľudia ma obohacujú, bez nich by som bol neúplný. Samozrejme, niektorí pristupujú k životu viac sebecky a s tými sa veľa nedá, ale iní zas majú vedomie a túžbu po spoluúčasti. Keby som to nazval láskou, asi by to bolo silné slovo, ale vo význame Agapé možno ani nie.
Súhlasí servis, Pegas, vladobronx


160.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 11:27 avatar
A pýtal si sa niekedy tých slobodných či netúžia po rodine s dieťaťom ? Robím z núdze cnosť. Vzájomné spoločenstvo a pomoc nie je nijaký univerzálny klúč k zmyslu života, podopri to štatisticky, tvrdím že takých ľudí je minimum, nie je to hlavný prúd. Veci sa nedejú tak že buď 100% alebo nula, ale ak niečo dosahuje 90% tak to je asi ten hlavný prúd, nemyslíš ? Drvivá ale úplne drvivá väčšina ľudí pristupuje k životu sebecky, lebo ide o zachovanie života, ide o vytvorenie najlepších podmienok na prežitie pre najbližších, nie celé ľudstvo a je to úplne normálne chovanie v prírode.


164.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 11:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.172.
označiť príspevok

rastos muž
   14. 3. 2013, 12:25 avatar
Ďalšia filozofka  


173.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 12:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.174.
označiť príspevok

rastos muž
   14. 3. 2013, 12:34 avatar
Neviem či sa chápeme, ja len k tvojmu 164/ poznamenávam niečo podobné ako je v 83/.


175.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 3. 2013, 12:34 avatar
No to histericke ego, ma aky suvis s historiu?
Nechceli ste napísat, ctena dama, ze historicke ego?


192.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 16:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.185.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   14. 3. 2013, 14:07 avatar
Scarlet, ale môže si taký biologický stroj uvedomiť, že je len biologickým strojom? Nie je to skôr u takejto "pudovej mašinky nemožné? Neposúva ho toto "uvedomenie si" trochu vyššie? :-)


191.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 16:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.167.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 11:53 avatar
Píšeš:"Drvivá ale úplne drvivá väčšina ľudí pristupuje k životu sebecky, lebo ide o zachovanie života, ide o vytvorenie najlepších podmienok na prežitie pre najbližších, nie celé ľudstvo a je to úplne normálne chovanie v prírode."
Práve, že v súčasnosti začína rezonovať egoizmus a pôžitkárstvo v hlavne v Európe( v duchu prístupu ako som to opísal v Epizodickom vzťahu) so zachovaním života to nemá nič spoločné. Starneme... Stačí si pozrieť prírastky populácie v niektorých krajinách... Treba sa zobudiť čo bolo to bolo...
 
Súhlasí repress


184.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 14:05 avatar
Písal som o istej sebeckosti v zmysle že v prvom rade každý myslí na seba a svojich blízkych, ty mi podsúvaš nové význami ako egoizmus a pôžitkárstvo.....to som nepísal, zase si niečo domýšľaš......


190.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 16:15 avatar
Zasa si vzťahovačný? Ja ti nechcem zobrať tvoju hračku ... Neboj sa toľko o ňu  . Žiadna domýšľavosť z mojej strany iba som ti dal fakty, že sa vo svojej teórii o "drtivej väčšine" zachovaní života o vytvorenie najlepších podmienok na prežitie pre najbližších mýliš... Ja som v tom pomenovaní zašiel ešte ďalej... Je to ešte horšie ako si to napísal ty...
Súhlasí vladobronx


171.
označiť príspevok

rastos muž
   14. 3. 2013, 12:25 avatar
Štatisticky sa na to dá poukázať jednoducho, väčšina ľudí nežije sama, ale s niekým, či už v partnerstve alebo v rodine. Čistý egoizmus by nás viedol k získaniu čo najväčších hmotných statkov a potom k izolacionistickému užívaniu si ich. Ale my máme v sebe túžbu po "niečom viac s inými ľuďmi". V menšom rozsahu je to partnerský vzťah, vo väčšom rodina, v ešte väčšom širšia komunita...
Súhlasí Pegas, servis


187.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 14:12 avatar
Chceš povedať že vo vzťahu by ti stačili iba tí iní ľudia okolo a ostali by ste bez detí ?
Súhlasí servis


261.
označiť príspevok

servis žena
   14. 3. 2013, 20:54 avatar
Jáj majomajo, čítaj medzi riadkami, deti k tomu patria, kto by inak bol nasledovníkom realizátorom týchto vzťahov.


262.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 20:57 avatar
Mať deti je dominantné, ostatné nie je. Inak ja som nikde nepísal že život je iba o rozmnožovaní........a to bolo dokonca normálne napísané v riadkoch....... 


263.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 22:44 avatar
Doslovne si to nenapísal Majo ale napísal si niečo v tom zmysle citujem ťa: "Náš hlavný zmysel života je rozmnožiť sa, neviem síce prečo, ale tak to funguje"... Majo ja si na rozdiel od iných pamätám čo som napísal... I napriek tomu ti fandím, že sa snažíš byť asertívny... ;-)


265.
označiť príspevok

majomajo muž
   15. 3. 2013, 09:12 avatar
Písal som hlavný zmysel, to znamená niečo ako v matematike nutná podmienka, nie teda postačujúca, o iných veciach čo nám dávajú akýsi zmysel sa môžeme baviť donekonečna, bude to značne rôznorodé ale v celej prírode, nielen u ľudí, nenájdeš univerzálnejší zmysel ako rozmnoženie. Ja som skromný, nestaviam sa voči prírode ako niečo čo sa jej úplne vymyká, som jej súčasťou a dobré je si to uvedomiť, lebo viaceré procesy sa v živote prírody opakujú a nielen v živote ľudí..........
Súhlasí Pegas


266.
označiť príspevok

Pegas muž
   15. 3. 2013, 10:34 avatar
OK chápem. Ty si písal o univerzálnejšom zmysel, ktorým je rozmnožovanie a aj samozrejme odovzdávanie svojich génov svojim potomkom. Ja som ti poukázal, že sa tento podľa teba univerzálny zmysel už začína vytrácať a nastupuje iný "civilizačný fenomén" (pôžitkárstvo, kariéra) pri ktorom sa rozmnožovanie(podľa teba akési univerzum) dostáva na vedľajšiu koľaj.  


62.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 3. 2013, 06:48 avatar
A ešte, oceňujem že po mojom upozornení v podstate prestalo zasieranie tejto zaujímavej témy našimi zabávačmi.....fakt si to vážim a ani som to veľmi nečakal.  


70.
označiť príspevok

-oby- muž
   13. 3. 2013, 09:45 avatar
Moji rodičia vydržali spolu celý život. Neľahký život. Možno to množstvo problémov ktoré museli prekonať ich posilnilo a udržalo spolu. Môžem povedať, spolu dožili v láske. Nikdy som nevidel otca, že by na mamu zdvihol ruku, nikdy som nevidel mamu "bliakať po otcovi. Otec nemal detí po svete, mal ich dosť doma. A manželstvá týchto detí, trvajú a nažívajú si v partnerskej pohode.
Čo som týmto vlastne chcel povedať? Prebehol ,som si diskusiu a názory na rodinu sa rôznia. Ale nič lepšie pre spoločnosť, ako klasickú rodinu, ešte nikto nevymyslel. A kde sa dodržiava princíp klasickej rodiny, nie pod trestom ukameňovania, ale vzájomného sa porozumenia dohovorenia, tam to klape.


74.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 3. 2013, 10:05 avatar
Aj moji boli spolu celý život a iba my deti vieme prečo a ako to bolo v skutočnosti..........


85.
označiť príspevok

servis žena
   13. 3. 2013, 10:54 avatar
majo, teba je ťažko prebiť. Na to som príliš veľký idealista.


97.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 16:14 avatar
Nie je idealista skôr zažil v živote veľké sklamania ( i keď to verejne neprizná)...
Súhlasí repress, Josef_II., servis


130.
označiť príspevok

servis žena
   13. 3. 2013, 21:24 avatar
dík za tri bodky...neviem ako to stránka zoberie, zas hlási chybu :
Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /nfsmnt/hosting2_1/c/5/c5100a80-8890-421f-9b06-247f190ba25b/diskusneforum.sk/web/data/include/functions.inc on line 106

Viac na: Strata a zmena funkcie rodiny#ixzz2NSAUxQct

Mám za to, že si sociológ a dobrý psychoanalytik.
Súhlasí Pegas, repress


142.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 10:25 avatar
Neskrývam, že som znalý určitých "ľudským problémov"...
Súhlasí repress, vladobronx


143.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 10:30 avatar
  rastiem
Súhlasí Pegas, vladobronx


152.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 10:51 avatar
Milá repress za obdobie od prvého nášho stretnutia na diskusiách si veľmi povyrástla. Aj vďaka tvojej húževnatosti a chceniu na sebe pracovať  
Súhlasí repress, vladobronx


155.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 10:58 avatar
..chcenie bolo vždy u mňa.....ber to tak, že som konečne našla tých správnych, ktorých počúvam..............počúvam a učím sa...
Súhlasí Pegas


136.
označiť príspevok

servis žena
   13. 3. 2013, 21:51 avatar
no dobre, stratila som vlastné ideály...na čas dúfam, ale ešte to neznamená že pre iných neexistujú...stále ich dokážem dávať ďalej, stále žijú. Nestratila som vieru v seba...krídla Fénixa obťažené popolom dúfam sa rozprestrú a aj keď už nevzlietnu aspoň dovolia sa nadýchnuť...
Súhlasí majomajo, Pegas, repress


144.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 10:34 avatar
..nesmieš dlho čakať, popol na krídlach môže vznietiť čakaním na oheň...musíš neustále nútiť krídla vulietnuť, aby "nevyšli z cviku".....iba tak dokážeš viere v seba, že ju máš....nestačí si to opakovať....
Súhlasí servis, Pegas, vladobronx


147.
označiť príspevok

servis žena
   14. 3. 2013, 10:43 avatar
Dík za podporu. Situácia je zložitá a nepatrí na verejné fórum. Len sa snažím aby to so mnou tak nemávalo. Aj dfko pomohlo odviesť myšlienky.
Súhlasí repress, Pegas, vladobronx


156.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 11:01 avatar
Rozumiem ti servis. Je to spôsob ventilácie...Takých je tu oveľa viac keď som si prešiel fórum... a možno majú oveľa väčšie problémy ako ty ale na rozdiel od teba ich nedokážu verejne ani naznačiť... Len skúsené oko vidí, že tam nie je niečo v poriadku...
Súhlasí repress, vladobronx


157.
označiť príspevok

servis žena
   14. 3. 2013, 11:10 avatar
Dfko mám za takú formu psychohygieny pri zachovaní anonymity. Tým, že problém aspoň naznačím, dostanem spätnú odozvu, novú myšlienku. Niekedy len čítam, rozmýšľam, aplikujem aj spoznávam "ľudí" skrytých za nickmi.
Súhlasí Pegas, repress, vladobronx


162.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 11:30 avatar
Tebe chcem ešte toto : nie je účelom mojich príspevkov brať niekomu ideály. Tie sú potrebné a aj ja ich mám, ale treba si udržovať duševnú rovnováhu s realitou ak nechceme byť stále sklamaní. Pegas nie je dobrý psychoanalytik, je najmä domýšľavý na základe zopár všeobecných príspevkov. Osobné veci tu neriešim, iba ak sú všeobecného rázu. Okrem toho toto je diskusné fórum a v diskusii je užitočné pozrieť sa na vec aj z iných strán, to je práve neegoistický pohľad..... 
Súhlasí Scarllet


169.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 12:07 avatar
Majo ja ti nechcem brať tvoju hračku df.sk maj si ju... vidím, že máš v nej uspokojenie... Ale už si dosť starý na to aby si vedel, že nemáš patent na rozum. Pre teba je zrejme prijateľné iba to ak sa každý pozerá na vec z tvojej strany...
Súhlasí repress, vladobronx


170.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 12:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.186.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 14:10 avatar
Zase hodnotenie......ale mýliš sa, mne ide o diskusiu a v diskusii sa kladú názory a argumenty, z mojich príspevkov nič také že ja mám patent na rozum vôbec nevyplýva. Predniesol som svoj názor a podporil ho argumentami, to je všetko, ak má niekto lepšie uznám ich a zoberiem to, ale zatial nikto nič nepredložil také čo je v súlade s reálnym životom a s tým súvisiacimi prejavmi ktoré sa dajú hodnotiť štatisticky.


193.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 16:29 avatar
Nemôžem si pomôcť Scarllet zasa si poviem iba svoj názor( čo sa najmä Narcisom nepáči), že zrejme konflikty s týmito diskutérmi na ňom nechali ich viditeľný rukopis ...  
Súhlasí vladobronx


195.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 16:52 avatar
To už ani nie je zábavné, to tvoje stále vyplakávanie o tom aký som ja.....téma nie je o mne, chápeš ?


199.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 17:39 avatar
Prosím ťa nežartuj... Myslel som, že si silnejšia osobnosť... V teste si neuspel ...
Súhlasí vladobronx


212.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 18:15 avatar
V akom teste ? Ty ma testuješ ? A v čom ? Práve že tvoje reakcie sú priveľmi vzťahovačné a v súvislosti so mnou úplne od témy.Ja ti tiež iba narovinu a myslím bez urážania, píšem odpovede . Skús aj ty tak reagovať, ale ja toto vzájomné akože naťahovanie už ďalej nebudem podporovať a reagovať, lebo je to úplne od témy a nič k téme to neprináša. 


213.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 3. 2013, 18:17 avatar
Ty amjo lionela je teraz co? Nevies?


216.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 18:20 avatar
Neviem, myslím že sem ani nechodí.....či ?


219.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 3. 2013, 18:23 avatar
Asi nie. Len som ju dlho nevidel, tak ci vobec existuje, heh


158.
označiť príspevok

servis žena
   14. 3. 2013, 11:13 avatar
Zatiaľ všetkým pekný deň.


95.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 16:11 avatar
Myslíš si, že urobili dobre?
Súhlasí vladobronx


100.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 3. 2013, 16:43 avatar
To by bolo osobné, takže nebudem na túto tému o rodičoch ďalej diskutovať. Ale vo všeobecnosti si myslím, že každý z nás je povinný resp. mal by urobiť všetko čo sa dá, aby bol šťastný, aj sa rozviesť ak vzťah je o ničom......
Súhlasí Pegas, vladobronx


101.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 16:49 avatar
OK súhlasím. Ako som už hore uviedol, že v niektorých prípadoch naozaj je lepšie rozísť sa, ako zotrvávať v dysfunkčnej rodine, čo by mohlo mať omnoho katastrofálnejšie následky. I keď sa takýto partneri rozídu neznamená to, že prestanú byť dobrým otcom alebo matkou.


104.
označiť príspevok

vladobronx muž
   13. 3. 2013, 17:58 avatar
Konecne si na mojej strane a som rad,ze si pochopil moje dva rozvody a ze som dobry otec.
Súhlasí Pegas, repress, Josef_II.


106.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 18:36 avatar
Voloďa veď som to uviedol zámerne v téme.Ty si môj príklad nagyon jó otca  


110.
označiť príspevok

vladobronx muž
   13. 3. 2013, 18:44 avatar
Panbozko s Tebou a mohol by si Zsa-Zsa naucit po madarsky
Súhlasí Josef_II., Pegas, repress


115.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 19:14 avatar
Nem maj strach navarím ti halaszlé  
Súhlasí repress, vladobronx


118.
označiť príspevok

vladobronx muž
   13. 3. 2013, 19:32 avatar
Ked sa budem pacit Linde,tak nam mozes spravit halaszlé na svatobnu noc.
Súhlasí Pegas


122.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 19:57 avatar
Tam to máš isté víťazstvo. Tvoj šarm je neodolateľný. Horšie to bude so mnou neviem čo ti kúpim ako svadobný dar. Veď ty máš už takmer všetko  
Súhlasí vladobronx


131.
označiť príspevok

vladobronx muž
   13. 3. 2013, 21:26 avatar
Som skromny,nove vietnamky a v tych sa budem aj zenit ))))))))
Súhlasí Pegas, repress


135.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 21:45 avatar
Voloďa potešil si mňa i moju peňaženku svojou skromnosťou  
Súhlasí vladobronx, repress


224.
označiť príspevok

vladobronx muž
   14. 3. 2013, 18:29 avatar
Pegas mam sa spolahnut na Teba aj z jarmulkou,ale si mam doniest tu od abece?
Súhlasí Pegas


241.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 19:23 avatar
abece by my poslal iba uslintanú :-)))
Súhlasí repress


108.
označiť príspevok

Linda žena
   13. 3. 2013, 18:41 avatar
s rozvodom nemám skúsenosti..ale asi máš pravdu 
Súhlasí Pegas


111.
označiť príspevok

vladobronx muž
   13. 3. 2013, 18:45 avatar
Zober si mna za muza ))))))))
Súhlasí Pegas


112.
označiť príspevok

Linda žena
   13. 3. 2013, 18:50 avatar
ani za zlaté teľa  
Súhlasí Pegas


114.
označiť príspevok

vladobronx muž
   13. 3. 2013, 19:03 avatar
Mam odlozene nejake zlate tehlicky od sudruha Rudolphusa a isto by sme dostali aj od Ficulienky do daru nejaku tehlicku zlata,nekrenkuj sa. Kupim Ti sliepky a mangalice,aby Ti isiel cas rychlejsie cez den. Tvoj Bronx
Súhlasí Pegas


116.
označiť príspevok

Linda žena
   13. 3. 2013, 19:18 avatar
celkom dobrá ponuka ..ale reč bola o zlatom teľati 
Súhlasí vladobronx


117.
označiť príspevok

vladobronx muž
   13. 3. 2013, 19:30 avatar
Uspokoj sa z mangalicami a este aj papez bude madar,Ty Vies madarsky Ja Viem a budeme si mondokovat. ;-)
Súhlasí repress, Pegas


119.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 19:42 avatar
Ktoré zlaté teľa? To Áronove ?
Súhlasí vladobronx


121.
označiť príspevok

vladobronx muž
   13. 3. 2013, 19:50 avatar
Teraz ani nedycham,cakam na noveho papeza.
Súhlasí Pegas, repress


124.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 20:15 avatar
Nedýchaš? Bojíš sa aby si neodfúkol dym z komína Sixtinskej kaplnky  
Súhlasí repress, vladobronx


231.
označiť príspevok

vladobronx muž
   14. 3. 2013, 18:38 avatar
Nevies ci ho uz zvolili?
Súhlasí Pegas


267.
označiť príspevok

Pegas muž
   15. 3. 2013, 10:47 avatar
Prepáč, že ti odpovedám až teraz Voloďa ale som veľmi vyťažený. Pápeža zvolili Františka prvého jezuitu je z Argentíny ale podľa priezviska korene má v Taliansku. Už sa teším ako bude "rozdávať" chudobným cirkevné majetky, ;-)) nakoľko je jezuita a tí vyjadrujú túžbu, že chcú žiť ako chudobní a slúžiť tým, ktorí žijú v núdzi ...
Súhlasí repress


120.
označiť príspevok

He-Man
   13. 3. 2013, 19:49 avatar
A preco by sa ludia nemohli za seba sami rozhodovat, ci a s kym chcu zit?
Co ak je princip manzelstva chybny?
Súhlasí Scarllet, bielamodrá


123.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 20:07 avatar
Pýtaš sa akoby si žil/a v krajine kde rozhodujú o vstupe do manželstva dvoch ľudí ich rodičia alebo tútori ... V takom prípade je to chybný princíp manželstva i systém v krajine...
Súhlasí repress, vladobronx


127.
označiť príspevok

He-Man
   13. 3. 2013, 20:46 avatar
Tak potom je vsetko v poriadku a to, ze sa manzelstva rozpadavaju je celkom prirodzeny a spravny proces.


128.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 21:12 avatar
V krajinách kde vstupujú do manželstva dvojice nedobrovoľne je samozrejmé, že manželstvá nefungujú tak ako by mali fungovať. Iné je ak človek vstupuje do partnerského zväzku z vlastného rozhodnutia, zodpovedne a s vážnosťou. V takom prípade je lepšie vybudovaný základ na pevný a trvalý zväzok.
Súhlasí repress, vladobronx


129.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 21:14 avatar
Samozrejme o myslené obaja partneri z vlastného rozhodnutia, zodpovedne a s vážnosťou...
Súhlasí repress, servis, vladobronx


137.
označiť príspevok

He-Man
   13. 3. 2013, 23:29 avatar
Mat pijavicu na krku nieje lepsie.


138.
označiť príspevok

viluette muž
   13. 3. 2013, 23:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.141.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 10:21 avatar
Aby sa pijavici na krku predišlo rozhodnutie vstúpiť do manželstva nemôže byť iba emotívne ale treba zapojiť pri rozhodovaní rozum... Myslím si, že dobre je, ak partneri pred uzavretím manželstva spolu nejaký čas žijú samostatne v spoločnej domácnosti aby sa lepšie spoznali po "všetkých" stránkach ...
Súhlasí repress, vladobronx


159.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 11:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.165.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 11:45 avatar
Nie je na všetko 100% recept. Páry ktoré žili spolu dlhšiu dobu sa zobrali iba preto, že by "bolo na už čase" iba z nejakej "zotrvačnosti zvyku" alebo zisku - majetok... Ale pritom nepozerali na nedostatky a problémy, ktoré im to spolužitie prináša s partnermi... Nie je na nič 100% recept ale ja len poukazujem na niektoré riešenia , ktorými sa dá predísť neskorším problémom... Niekde je aj polygamia tradícia ... Nikto nikoho do manželstva tu nenúti ale ak sa raz človek rozhodne udržiavať podľa teba tradície mal by počítať s určitými problémami a je dobré ho predtým vystríhať  
Súhlasí vladobronx, repress


168.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 11:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.194.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 16:43 avatar
Ja viem a budem vedieť ale zdá sa, že niekto iný nevie... Asi nečítaš celý príspevok ...


196.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 16:54 avatar
Práve si teraz nepriamo vyhlásil, že všetci tí rozvedení čo je cca 50% sú hlupáci, lebo nezapojili rozum......no keď myslíš......   


197.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 16:57 avatar
A to si dovolím tvrdiť, že z tej druhej polovice je zase min. polovica spolu z iných dôvodov ako partnerského dobrého vzťahu.....trebárs im v rozvode bráni ekonomika, náboženstvo, alebo nemajú dosť odvahy to urobiť......., takže tých , podľa teba nerozumných je ešte viac......


204.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 17:51 avatar
Nedržali sa tvojej egoistickej rozmnožovacej, živočišnej teórie?  


214.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 18:19 avatar
Prečo, všetci či všetko čo sa v prírode rozmnožuje je teda egoistické ? Možno áno z pohľadu zachovania druhu a čo je na to zlé ? V štatistike je termín významný jav, to je jav ktorý sa významnou mierou opakuje. Vieš uviesť nejaký iný významný jav ako rozmnoženie ? Inak si vôbec neodpovedal na moju 196.......


227.
označiť príspevok

vladobronx muž
   14. 3. 2013, 18:32 avatar
majomajo,moje prve decko bolo stvorene v prirode pod borovicou,myslis ze je egoisticke?
Súhlasí Pegas


228.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 18:36 avatar
Odpovedal som ti tak ako si sa pýtal žartom Majo... Veď práve zachovanie druhu... Ale ak niekto dá druhému život, čo je na tom egoistické a následne ho vychováva, obetuje energiu, čas pre potomstvo? Možno si nešťastne riešil pomenovanie... Egoisti sú tí čo žijú iba pre seba zámerne nedali život inému lebo starosť o potomstvo je pre nich záťaž v ich pôžitkárskom živote, kariére...
Súhlasí vladobronx


230.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 18:37 avatar
Väčšina ľudí si skôr alebo neskôr vo svojom živote želá vlastné deti. Túžba po dieťati a po vlastnej rodine zohráva tak u žien ako aj u mužov centrálnu úlohu pri plánovaní života.

Čítajte viac: primar.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
To nie je dostatočný argument ? 


237.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 19:17 avatar
Veď ty nato nakoniec prídeš Majo, čo je egoizmus a čo nie  
Súhlasí repress, vladobronx


240.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 19:22 avatar
No nič, povedal som že už nereagujem...... 


258.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 20:14 avatar
Dobre robíš. Nič v zlom.Treba si viac naštudovať...Potom možno lepšie obstojíš  
Súhlasí vladobronx, repress


125.
označiť príspevok

servis žena
   13. 3. 2013, 20:17 avatar
ver mi, nie je chybný, len časom sa zabudne na zodpovednosť, ktorú máme voči sebe....a dnes už máloktorý mladý človek pociťuje zodpovednosť, záväzok, ktorý na seba berie uzavretím manželstva.
Súhlasí Pegas, vladobronx


126.
označiť príspevok

He-Man
   13. 3. 2013, 20:45 avatar
V takom pripade su nezodpovedni uz starsi ludia, ich rodicia, pretoze mladi ludia su len "produktom" vychovy predoslych generacii.


132.
označiť príspevok

Pegas muž
   13. 3. 2013, 21:26 avatar
Nie je to len vplyv rodičov... Začína byť preferovaný anti-kultúrny projekt rodina, manželstvo prestávajú byť chápané ako prirodzené a nutné dobro (manželstvo, rodina je predstavovaná ako prekážka lásky a šťastia človeka). Prehlbuje sa privatizácia rodiny vplyv iných inštitúcií nejakým pseudo majiteľom ako napr. médiá...


134.
označiť príspevok

servis žena
   13. 3. 2013, 21:32 avatar
chceme všetko rýchlo a hlavne s pôžitkom a šťastným koncom...nežijeme v rozprávke za 90 minút.
Súhlasí Pegas, vladobronx


139.
označiť príspevok

He-Man
   13. 3. 2013, 23:31 avatar
Ak by to tak aj bolo, co si nemyslim, tak je to potom aj tak v poriadku, pretoze sa deje len to, co ludia dovolia, aby sa dialo, chcu to, zijeme predsa v demokracii, nikto nieje k nicomu nuteny.


161.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 11:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.163.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 11:32 avatar
Samozrejme a je to hádam prirodzené, lásku aj tak nedrží papier ale ten papier prináša praktické výhody .......inde to tak nie je ?


166.
označiť príspevok

Scarllet žena
   14. 3. 2013, 11:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.133.
označiť príspevok

servis žena
   13. 3. 2013, 21:29 avatar
správny začiatok. Tvoj postreh dáva nádej na zmenu.
Súhlasí Pegas, repress, vladobronx


188.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 14:18 avatar
súhlas +++  
Súhlasí vladobronx, Pegas


189.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 14:19 avatar
..hups...to patrilo pod 183  
Súhlasí vladobronx, Pegas


222.
označiť príspevok

vladobronx muž
   14. 3. 2013, 18:26 avatar
...a Ty sa tu co hupsas,ha?
Súhlasí repress


223.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 18:29 avatar
...som si podskočila....mohla som, alebo už ani to nie je povolené :-)))))))))))))))))))
Súhlasí vladobronx, Pegas


226.
označiť príspevok

vladobronx muž
   14. 3. 2013, 18:30 avatar
Opytaj sa majomajo ))))))))


232.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 18:40 avatar
Szia barátom Voloďa!  
Súhlasí vladobronx


233.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 18:41 avatar
Ja tu nič nezakazujem, ja som iba zopár ľudí prosil, aby neznehodnocovali tému svojimi príspevkami o ničom........  


235.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 18:51 avatar
..drahý Pegas by si nevedel predstaviť debatu pod svojou témou bez pár príspevkov nič nehovoriach....teda niekomu nič nehovoriacich...inak sú to doplňujúce príspevky na odbúranie vážnosti, ktorú niektorí prispievatelia do toho vnesú...aby si každý v zápale boja, čo tu niektorí dokážu viesť uvedomil, že virtuál ho predsa nemôže vytočiť...eeeh..neviem, či som to dosť jasne napísala  
...niekedy, keď čítam reakcie, tak si nedokážem tých ľudí predstaviť zoči-voči....asi by si dali pár faciek a bolo by po téme....ber to teda ako "kultúrne vložky" do témy ........aj v telke idú najlepšom reklamy  


239.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 19:21 avatar
Nejde o vážnosť, aj k téme sa dá baviť žartovnejšie, ale dotyční sú úplne od veci a mne to priznám sa vadí a iba v tom, že to zneprehľadňuje reakcie ktoré sú k téme . Mimochodom ja som ani nezačal s osočovaním niekoho ani to všetko neberiem smrtelne vážne, iba sa bavím k téme a diskutujem k téme, to ti vadí ?   


242.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 19:25 avatar
...môj príspevok bol všeobecný....akákoľvek podobnosť s niekým konkrétnym je čisto náhodná  
Súhlasí vladobronx, Pegas


243.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 19:27 avatar
..kua aj s chlapom  ..ukáž mi, kde som povedala, že mi to vadí...???...
Súhlasí vladobronx, Pegas


252.
označiť príspevok

Pegas muž
   14. 3. 2013, 20:05 avatar
Vidieť, že ma poznáš milá repress. Ja som prístupný k širokým masám bez výnimky... i príspevkom na odľahčenie dusnej atmosféry  
Súhlasí vladobronx, repress


255.
označiť príspevok

vladobronx muž
   14. 3. 2013, 20:10 avatar
Privin si ma tiez na svoju zarastenu hrud ))))))
Súhlasí repress, Pegas


257.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 20:13 avatar
..len nech dá pozor, lebo Ty máš aj "podošvy" chlpaté    
Súhlasí Pegas, vladobronx


245.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 3. 2013, 19:29 avatar
Dobre, teda myslím si že nevadí.......    iba som sa pýtal....... 
Súhlasí repress, Pegas


247.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 19:32 avatar
...veď aj ja  
Súhlasí Pegas, vladobronx


250.
označiť príspevok

vladobronx muž
   14. 3. 2013, 19:51 avatar
No len sa pozri akvo je vysmiatvo ))))))))))))))))))))
Súhlasí repress, Pegas


253.
označiť príspevok

repress žena
   14. 3. 2013, 20:05 avatar
..ulej za jedon....
Súhlasí vladobronx


254.
označiť príspevok

vladobronx muž
   14. 3. 2013, 20:09 avatar
Pytaj si od Ranexill ten ma rum,sam mam malo )))))))))))))))))))
Súhlasí repress


256.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 3. 2013, 20:11 avatar
heh uz je vypito


260.
označiť príspevok

vladobronx muž
   14. 3. 2013, 20:39 avatar
Zajtra budes zdravy ako buk ;-)
Súhlasí repress, Pegas
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:55,  Po lend lease bez ktorej by Nemecko nebolo porazené prišla i pre našu krajinu UNRRA A takto...
dnes, 17:54,  Osvietený si jednoducho JAJÁK! A prestávaš mať to v hlave už usporiadané, aj tie tvoje...
dnes, 17:53,  Pearl Harbour bol v USA ?*13*13*13 Jasne že viem koľko zarobili Lend-Lease USA...
dnes, 17:52,  tomas12345, jednorazová pomoc veľa nerieši... má svoje limity,... chudobu je potrebné...
dnes, 17:52,  Veď to havran ten má v hlave poriadny guláš :)
dnes, 17:51,  Pre Eda sú náš vzor, takže máme čo robiť ani v 90-tych rokoch sme ich nedokázali dohnať.
dnes, 17:48,  hokejis- to vieš, ten guláš čo má v hlave korenený nenávisťou nepustí*39*39*39
dnes, 17:46,  No kde je ešte lepšie ako v USA? Vedú v Covite19 a na uliciach sa strieľajú ako divá zver....
dnes, 17:43,  Prepáč hokejis, ale tá otázka bola určená trblietajúcemu sa blikáčovi.
dnes, 17:42,  tomas12345 aké ONI aké dali ??? Z čoho aké ONI dali . To čo si vypočítal za chujoviny ?...
dnes, 17:42,  17-ročná basketbalová hviezda obeťou streľby v New Yorku....
dnes, 17:42,  hokejis- vieš koľko zarobili Amíci na 1. a 2. svetovej vojne a prtom na USA nedopadla ani...
dnes, 17:40,  edo SS ako vieš, že je transparentný ? :)
dnes, 17:40,  havran edo klasika sa zamotáva do lží, raz píše že Rusi tu znásilňovali potom zasa že...
dnes, 17:39,  Záhorák prišiel pobádať ako vieme že je transparentný učet transparentný...
dnes, 17:38,  V Europarlamente protislovenské figúrky ala Šimečka hlasovali za to, aby sme Rómom dali...
dnes, 17:38,  hokejis- počkaj a za chvíľu sa od Eda dozvieš, že Rusi mali špeciálne komando , ktoré...
dnes, 17:37,  havran ja historiu poznám i Konevove koniny na Dukle . ZSSR po dodavkach lend lease mohli...
dnes, 17:37,  Na základe čoho tvrdíš, že sú transparentné ?
dnes, 17:35,  Celá geneza dobreho anjela je verejná a do jedineho centa dostupná...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(546 996 bytes in 0,814 seconds)