Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ste za finančnú odluku cirkvi od štátu?

18
reakcií
1188
prečítaní
Tému 3. februára 2014, 21:25 založil Lemmy.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 2. 2014, 21:25 avatar
Prezidentská anketa: www.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Gyula Bárdos: Nie

Vysvetlenie:

Táto téma momentálne ešte nie je dostatočne prediskutovaná.

Ján Čarnogurský: Áno

Vysvetlenie:

Áno, ale len v prípade, že by s tým súhlasili všetky zúčastnené strany (štát a všetky registrované cirkvi). Odluka by bola existenčným problémom pre malé registrované cirkvi.

Pavol Hrušovský: Áno

Vysvetlenie:

Za predpokladu, že takéto rozhodnutie bude prijaté po vzájomnej dohode oboch strán. Som za slobodnú a nezávislú Cirkev v demokratickom štáte. Nastaviť ju treba tak, aby bola finančne únosná nielen pre katolícku cirkev, ale aj pre ostatné cirkvi na Slovensku.

Andrej Kiska: Nie

Vysvetlenie:

Viem si predstaviť model, v ktorom sú štát a cirkvi finančne odlúčené, viem si predstaviť efektívnejšie fungujúci súčasný model. Rozumiem názorom, podľa ktorých by prezident mohol byť moderátorom takejto diskusie a nebránil by som sa tomu, ak je možná spoločná dohoda. Ale mojimi prioritami, ktoré trápia ľudí, chcem ich riešiť a do nich aktívne vstupovať, sú nedostatok práce, nekvalitné školstvo a zlyhávajúce zdravotníctvo. Tieto problémy spolu s korupciou považujem za dôležitejšie.

Milan Kňažko: Áno

Vysvetlenie:

Áno, ale predpokladá to dohodu s cirkvami.

Helena Mezenská: Áno

Vysvetlenie:

Skutočná cirkev má byť spoločenstvom veriacich, nie príspevkovou organizáciou štátu.

V zmysle ochrany práva na slobodu vierovyznania nie je dôvod, aby štát ekonomicky ovplyvňoval život cirkví.

Radoslav Procházka: Áno

Vysvetlenie:

Hovorím o potrebe finančnej odluky už niekoľko rokov, ale zatiaľ si to všimla iba cirkev.  Rozbehnúť a zastrešiť túto debatu je jednou z mojich programových priorít do prezidentského úradu. Pomôže to obom stranám a v ich vzájomných vzťahoch to nastolí základný poriadok. Dôležité je, aby sa to opieralo o vzájomnú dohodu všetkých zúčastnených a aby to neznamenalo existenčné ohrozenie malých cirkví.
Súhlasí Scarletshadow, Blanka


2.
označiť príspevok

zarra muž
   3. 2. 2014, 21:37 avatar
Presne pre toto vas Lenin zovsadial vyzenu aj s ruwolfom.

Sirite nenavist nielen voci veriacim (90%), ale aj medsi sebou.
Súhlasí Romanov


4.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   3. 2. 2014, 21:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

zarra muž
   3. 2. 2014, 21:46 avatar
nevidim dovod opakovat vsetko po inych

s touto otazkou nie je nijaky problem, len Lenin ma asi 1000. temu na sirenie nenavisti
Súhlasí Romanov


6.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   3. 2. 2014, 22:35 avatar
Klasika: Zlodej kričí: "Chyťte zlodeja!"  
Súhlasí Lemmy, Wolfe


9.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   3. 2. 2014, 22:47 avatar
Označiť nevinnú požiadavku odluky cirkví od štátu za šírenie nenávisti môže len chorý mozog na úrovni nebezpečných islamských fundamentalistov...


12.
označiť príspevok

zarra muž
   3. 2. 2014, 22:51 avatar
vam nejde o odluku cirkvi od statu  


3.
označiť príspevok

dodo...best muž
   3. 2. 2014, 21:39 avatar
...inaaaak,t0t0k,nieje d0bra 0tazka,na d0br0m mieste...tu sme r0vn0,ak0by p0d 0ltar0m...iba ja s0m za dverami..)))


7.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 2. 2014, 22:40 avatar
Otrepaná rtéme, veriací to chcú, teda opo väčšine, ale neveriací pllitici určite nie, lebo vedia, o čo by prišli. Mládež kašle na voľby a neuvedomije si, že si tým píli ikonáre pod sebou, tak im treba, keď nemajú ani štipku zodpovednosti ppred samnými sebou, malio by hľadieť aspom na svoje deti. Babky s dajú opiť rožkom a nedaj bože niečo zlé povedať na Robka pred kostolom, červený jako ruská riť a vô§bec by som sa nedivil, keby sa dal odfotiť jako katolík s oblátkou. Babkam by to náramne ulahodilo,.
Takže naša mládež, oni rozhodujú za vás a rozhodujú tak, ako im to ich manipulátori naservírujú. A podľa toho to aj dnes vyzerá a nie len dnes, však je vraj ľavica takmer všade, ale kto nevie premietnúť voľby do svojej peňaženky, mal by zostatť radšej doma a ak demokracia, tak potom by som dal nech radšej volby trvajú aj dva týždne, ale nech je to poriadne a napriek tomu, že nemám titul, predsa by som zvýhodnil hlasay inteligemntnejších proti zapálkeným nadšencom z nižších vrstiev.

mám kurevsky nápad.

Ku každému voličšskému lístku by sa mal pripojiť asi 5 minútový test inteligencie a koľko bodov by v teste získal, toľko by sa pripočítalo tomu, koho volil. lenže to by potom bol hon na inteligentov a nie na romov, ako dnes.
Jwe to nezmysel.lebo toľko inteligencie naraz by mohlo slovensku aj vážne uškodiť.

Takže necháme to radšej na tie babky ???, po starom a držať hubu a krok, lebo dnes už ani pred kostolom nemôžete povedať niečo zlé na Robka.


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 2. 2014, 22:42 avatar
A ktorí sú tí neveriaci politici?


10.
označiť príspevok

zarra muž
   3. 2. 2014, 22:48 avatar
inteligentni su najnebezpecnejsi


11.
označiť príspevok

zarra muž
   3. 2. 2014, 22:48 avatar
test inteligencie pred volbami sposobi, ze tu budu vladnut horsi


13.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 2. 2014, 07:12 avatar
Prečo len finančnú ? Celkovú, absolútnu, dokonalú, ja si moje koníčky financujem sám a nikoho tým nezaťažujem.........O pár desaťročí sa budú naši vnuci čudovať že čo to cirkev bola.........


14.
označiť príspevok

Blanka žena
   4. 2. 2014, 08:04 avatar
zastaralá cirkev už stráca svoj status, ľudia sa od nej odkláňajú a hľadajú si svoju novú vieru v nového Boha, ktorá ich naozaj niečím naplňa;
zrovna včera ukazovali že v Argentíne vznikla nová cirkev s názvom Maradona (podľa futbalistu Maradona), je to ich " Boh, má svoju modlu, cirkev má svoj počet nemalý prívržencov, a ako sa jeden vyjadril " s týmto Bohom sa môžem aj rozprávať", celkom milé , majú svoju modlitbu k Bohovi Maradonovi, symbol cirkvi je futbalová lopta na miesto kríža, v mene Boha Maradona robili cirkevné legálne obrady ako sobáše a iné posviacky, normálne legálne, a podľa nich sa cirkev n ičím nelíši od iných, že však" aj Ježiš začínal sám s 12 účenníkmi" nikdy neviete, : )

A že v akejsi džungli domorodci uctievajú svojho Boha Filipa, syna anglickej kráľovnej, je pre nich Bohom, modlou, veria že je to Boh sily a nádeje, ich ochranca.

Súčasná cirkev už neplní tú morálnu funkciu čo kedysi mala, je to dobrovoľná organizácia, tak ako aj viera je dobrovoľná a na základe čoho z rozpočtu štátu na ňu doplácajú neveriaci ? Je to veľmi diskutabilné, odluka by nebola asi jednoduchá, nakoľko cirkev má hlboko poprepletané korene a náväznosti, majetky , nuž neviem.


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 2. 2014, 08:11 avatar
Skor to vidim len v peniazoch.
Organizacia, ktora je uplne bez kontroly, kedze neplati dane je nesmierne skodlivou, pokial tuto blahosklonnost statu nepouziva na dobro.
V USA dostala scientologicka cirkev takyto status a jedna z prvych evci co vyviedli bolo, ze si zriadili svoju tajnu sluzbu so vsetkym co ku tomu patri, aby ovladli spolocnost, kde parazituju.
Mesto v ktorom maju hniezdo opustila vacsina obyvatelstva, lebo mesto bez dani, je mrtve mesto. Ale ich to samozrejme netrapi. Navzdory tomu i tak beru peniaze za tzv. auditing- naozaj vysoke sumy a pritom zaznamenavaju rozhovory a vypovede ludi pod lahkym tranzom. (viete si domysliet, naco im neskor sluzia)
Je to taka evolucia krestanstva, tato spoved. Len krestanske nabozenstvo si nic nenahrava, je to iba o danom knazovi a o tom veriacom.
Jendoducho, su to zaiste obrovske peniaze o ktore prichadza stat, aj ludia v nom- fakt je to len o peniazoch.


16.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 2. 2014, 08:15 avatar
Tak to by som ako ateista bral, nech má každý svojho vlastného individuálneho Boha a nikto druhý o tom nebude vedieť......toho by som sa chcel dožiť, ale aj keď som optimista, tak to asi nedožijem........ 


17.
označiť príspevok

Lucifero muž
   4. 2. 2014, 09:25 avatar
Každý veriaci by mal finančne podporovať svoju cirkev, čo by sa mu sťahovalo z príjmov napríklad tak ako daň z príjmu. Pritom by táto, nazvime to daň z členstva v cirkevných spolkoch, bola diferencovaná podľa výšky príjmov jednotlivých veriacich. Napríklad pán Hrušovský, Čarnogurský, Dzurinda a spol. by platili viac ako nesolventné babičky alebo dedkovia žijúci niekde v chudobných dedinkách. Samozrejme, že toto je len koncepcia. Realizovať by to musel štát v spolupráci s príslušnými cirkevníkmi a požiadavky na financovanie cirkevného diania kresťanov katolíkov by mali byť vznesené aj na Vatikán, ktorý má dosť peňazí na podporovanie svojho stáda aj svojich pasákov, pardon, pastierov. Mohli by sa napríklad zaviesť aj vstupenky do kostolov presne stanovenými a diferencovanými sumami napríklad za účasť na omši, spovedi, alebo len samotnej prehliadke cirkevných majetkov a zariadení. Pokiaľ sa tak nestane nebude cirkev odlúčená od štátu, pretože každý politik, ktorý by také čosi chcel zaviesť by prišiel o veľkú časť svojich voličov. A tak to žiaden neurobí.


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 2. 2014, 17:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 2. 2014, 13:21 avatar
Neviem, čo to, tu stále meliete dookola,je to mlátenie prázdnej slamy zo všetkých strán. Na Slovensku vládnu Babky demokratka a kto je pre nich sexy, toho volia a ten vyhráva a tí, čo kašlú na voľby môžu akurát tak zatínať zuby. A jkaždému to vhovuje, iditi nenávidia inteligentov, lebo sú tí najhoršín a to čo babky navolia to im stečí aj bez toho, aby tam šli .Odliku od cirkvi chú takmer všetci, veriací, aj neveriací ale jedine tí, čo otom rozhodujú, tým to logicky nevychádza, lebo by prišli o volčské hlasy babiek, ktoré sú najzápalenejšia a najširšia volebná vrstva aktoré o všetkom tozhodujú a náležite si to užívajú. Na ekonomiku sa vysrať, hlavne nech je politik sexy ako robko, alebo mečiar. A tí čo nechodia nenávidia ešte aj Inteligentov, lebo tí sú najhorší a tí ani nemusia ísť k voľbám, lebo im stačí to čo babky vyvolia.
Viete aké sú najhlavnejšie črty politiockého zločinca ??? Nechá sa nelepiť na bilboardy a napíše k tomuj: Milujem slovensk,som pripravený slovesnku pomôcť. A viete prečo, Stačí jeden príklad z tisíca Bratislavské letisko. Za DFzrindu vykrikoval Fico, že také zisky by mali ísť radšej do rúk štátu ako do súkromných rúk. A keď sa nesprivatizovali, zrazu za Fice zmizkli nieklen zisky, ale ešte sa tam drbli aj dve miliardy a cho´dte s pozrieť, kde je letisko teraz, a keddo mohlo byť ak sprivatizované.
Normálnenmu človeku z toho mjusí byť jasné, že peniaze smerom do štátu sa v štáte ani neohrejú a smerujú ďalej do Smeru a tak isto je aj snaha smeru všetko zoštátňovať, aby to smerovalo cez štát do smeru, zrejme asi aj preto ten názov Smer.
Neviem, čo je na tom pravdy, ale keď sa mala prezbrojovať naša polícia, máme v Slovenskej lupči firmu, ktorá vyrába najlôepšie pištole na svet a rusi a američani sa o ne trhajú. A tak prišiel aj nenápadný agent do Lupče a ponúkol,. že by mohol vyhrať tender na dodávku zbraní pre slovenských policajtov, ale že chcú províziu 40%. Samozrejme, že mu hneď vysvetlil, že ten, čo vyrába najlepšie zbrane na svete sa nepotrebuje zúčastňovať žiadnýczh tendrov a ešte za takýchto ponižujúcich podmienok. Hnweď na to mal opbrovské problémy s kamionom do Ruska, ale v čo je logika. Netvrdím, že je to pravda, lebo som to len počul, ale neviem prečo, strašne mi to sedi k politike Smeru.
Kaliňák na to o pár týžDňov vyhlásil, že najpelšie bude, ak si policajti zoženú a budú používať vlastné zbrane. T
Teda každý púolicajt dostane na pisštol peniaZze, kúpi si sám , možno nakoniec aj v tej Lupči, lebo lepšie teraz na svete nie je a le dačo zarobí na kúpe, možno si nechajú ešte aj platiť za popužitie a zase sa to sype von zo štátne pokladne len preto, že nekvaplo na správne steblo.
No a Babky demokratky to žerú ako vysokointeligentné riešenie a na inteligentov saa vys..., lebo tých aj tak každý nenávidí.
Už len to by nám chýbalo, aby nám tu vládli inteligenti, horšie ako KDH.
A tak sa začíname deliť na tých Sme a na Smer. jedno púíesmeno nás delí, ale tak dôkladne, až sa začíname nenávidieť. Ešte aj bezák do toho zapadol a aby nebolo ľúto Skolovi, urobili eštebáka aj zo Strholca, ńapriek to,mu, že mu STB dvakrát zakázali slúžiť omše , no ale Ak tu máme živnú pôdu, ktorá dokáže zožrať aj toto, terba to tam nakydať.
A ježiško, ten nám to hádam nejako odpustí, šak chodíme na príjimanie a možno aj Robka presvedčíme že sa dá natočiť s oblátkou.
A nakoniec odluka? Na to sa vykašlite, to nerozhoduje.
Dobre, poďme trochu za chvíľu vážne.
. Odlukou štát nič nezíska, ušetrené peniaze sa ani nedajú v novom rozpočte vidieť, lebo každý rozpočet je nové riešenie, nikto nikdfy nedokáže, načo sa ušetrené peniaze z odluky použili. Zbytočné bubbnu bu. Ak by sa peniaze do rozpočtu dali a v tom roku zrušili pre cirkev a dali by inde, vtedy áno, ale v novom rozpočte už nie.
.O všetkom nakoniec rozhodnú baky demokratky, lebo na Slovesnkui je to tak, sme národ nenávisti a závistí a závidíme aj rozum inteligentovi a miesto toho, aby sme inteligenta využili, aby nám pomohol, tak keď ten rozum, čo on má a ja nemám, tak nech ho radšej šalk trafí aj s jeho sprstou modrosťou..
.Na Slovesku nepadajú sánky, my predsa nie sme takí sprostí, aby nás niečo prtekvapilo.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:41,  upozorňujem Vás zahraniční emegranti, utekali ste kvôli peniazom do zahraničia, zradili ste...
dnes, 17:14,  V Bejrúte bola odpálená bomba Video: Americký prezident Donald Trump na tiskovce...
dnes, 16:55,  Liberálna fašistka chce trestať
dnes, 16:51,  NAKA zastavila trestné stíhanie pre status Ľuboša Blahu...
dnes, 16:39,  EDU kačný trolling :)
dnes, 16:37,  (57) Dosvietený, už skutočne začínaš len blikať. Už si ani nemáš čím uvedomiť, že...
dnes, 16:30,  (69) Havran, to určite bude - nie však trochu, ale veľmi...!
dnes, 16:10,  !2) Grofik, to zrejme vie - veď aj pes, ktorý by nesral, tak by ho roztrhlo. Dosvietený je...
dnes, 16:02,  (71) Havran, on je zrejme už dávnejšie totálnym mrzákom - nielen na duchu, ale aj na tele!...
dnes, 15:51,  Kurva spojit dva pocitace..drb!!! Dajte mu 10bilionov dolarov!!!Kto vynasiel koleso??? Dajte mu...
dnes, 15:50,  Edko vies sa aspon sam vysrat??? To ti staci k zivotu!!!!:))))
dnes, 15:49,  Zalozit socialny veb je hodne 100miliard aj to je malo dajte Zuckenbergovi rovno 1bilion dolarov...
dnes, 15:16,  hokejis- niečo podobné v tomto duchu som mu pred časom napísal i ja, ale v jeho poročilom...
dnes, 15:13,  Osvietený - netáraj ako absolvent prvého ročníka bohosloveckej fakulty. Ak tu niekto...
dnes, 15:12,  ninka, keď už je ten august a sem tam i zaprší, aj keď človek môže v daždi uviaznuť......
dnes, 15:09,  Osvietený- zase si nepochopil Kasovu jemnú iróniu. Potráp si trochu šedú hmotu, ak tam...
dnes, 15:05,  Kasafran- nebude to na Blikáča trochu zložité?
dnes, 15:02,  Osvietený- nevidíš tam podobnosť s tým čo robí dnešná vláda? Takmer všetko sa na nich...
dnes, 14:59,  Osvietený - kedy vrátiš ten dlh za tu maringotku?*39
dnes, 14:57,  ninka, motýlia záhrada www.youtube.com/watch?v=rpCCym9ondc *21
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď vás práca začína naozaj baviť, znamená to, že ju pravdepodobne robíte zle.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(87 620 bytes in 0,231 seconds)