Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Špinavé veľmoci USA a Rusko, kolektívne vedomie a prečo

76
reakcií
1478
prečítaní
Tému 29. augusta 2018, 11:11 založil apriórne poznanie.

podobné témy:1.
označiť príspevok

apriórne poznanie muž
   29. 8. 2018, 11:11 avatar
Zaujímalo by ma, čím rozmýšľate a ktorý orgán vo vašich telách vás núti v rámci čiernobieleho pohľadu na svet, ktorý si vytvárate, aby ste sa vo svete nestratili, vybrať si medzi USA a Ruskom, Ruskom a USA.

Predpokladám, že o histórii máte rôzne výcucné informácie, nerozumiete súvislostiam a najďalej sa dostanete po: kto koho zbombardoval a ten druhý nie.

Ďalej predpokladám, že pri svojom rozhodovaní neaplikujete žiadne hlbšie analýzy sveta a seba, žiadne obrazy kolektívneho ne/vedomia, a napriek tomu svoj postoj pokladáte za neotrasiteľne nemenný a jediný správny.

A pritom každý silný je silný len preto, lebo niekto je slabším a žiadne status quo nikdy neexistovalo; len čo sa premiestňovali zdroje a moc nakladať s nimi.

Pri ochrane týchto zdrojov a moci nad nimi by veľmoci - ktorákoľvek - v prípade ohrozenia neváhali vyhladiť vašu osad-ehm krajinu, lebo reakcia na ohrozenie je základný pud plazieho mozgu na úrovni jedinca i kolektívu/národa.

Povedzte mi potom, prečo? Prečo? Sa naťahujete, ktorá špinavá veľmoc je menej špinavšia než druhá? (Zašpinili ich slzy a krivdy na slabších).
Súhlasí panoramix


5.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   29. 8. 2018, 15:54 avatar
Rozhodujú o tom červie diery!!!!
Prečo sa naťahujeme? Je akútny nedostatok prezervatívov, tak aby sme aspoň niečo naťahovali.  


11.
označiť príspevok

apriórne poznanie muž
   29. 8. 2018, 20:01 avatar
Jedine ak tá tvoja vieš kde. Myslím, že v nej máš aj myseľ...  


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   29. 8. 2018, 12:14 avatar
vybral by som si činu, keby bolo veľmi zle vybral by som si obchod a tvorenie bohatstva, keby bolo veľmi zle

k tvojim výčitkám len toľko, potenciál je vec náhody, je náhoda že niekto 14 rokov trpí a obohatí svet vedomosťami, je náhoda, že Ježiš odišiel a prišiel duch sv. je náhoda, že ľudia si volia tých, ktorí by mali zametať mestá


3.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 8. 2018, 12:40 avatar
Podľa mňa si nepochopil pointu.
Tu som o tom písal.

 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/rusofilia">Rusofília

Je to špinavá, propagandistická hra.,


4.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 8. 2018, 12:41 avatar


6.
označiť príspevok

BlairWitch žena
   29. 8. 2018, 18:00 avatar
sprosti pocitaju ruble , a mudri BTC
Súhlasí Osvietený


7.
označiť príspevok

meaculpa muž
   29. 8. 2018, 18:14 avatar
Pekny pesimizmus


12.
označiť príspevok

apriórne poznanie muž
   29. 8. 2018, 20:02 avatar
Prosím? To fakt?


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 8. 2018, 19:41 avatar
Nie je tajomstvo množstvo historických faktov našej krajiny v súvislostiach s USA a ZSSR

Prvý medzník USA považujem vznik Československa .

Chápem však že zopár extremistov ombucmanov zložineckých režimov nevie odpustiť USA že Fašizmu a komunizmus vznikol v Europe .

Po tom ako ZSSR v spojnectve s Nemeckom rozpútali druhú svetovú vojnu a vazalským system si v tajnej dohode porcovali europu započatím anexiou Poľska pokračovali ZSSR brutálným utokom bez vyhlásenia vojny na iné krajiny . Kde hneď vo Fínsku dostali výprask a mini finsko pochovalo statisíce neschopných sovietských vojakov s dlhým nosom sa vrátila stalinova neschopná armáda z tohoto fiaska . To bol popud Hitlera že ZSSR hravo zdolá čo by sa bolo i stalo Keby sa USA neboli angažovali v boji proti fašizmu . Otvorenie druheho frontu vylodenie v Normandii otočilo vývoj vojny . ZSSR ktoré bolo uplne na dne v hodine 12 zachránila gigantický materialna pomoc hlavne americka LEND LEASE bez ktorej by nemali ani najmenšiu šancu prežiť . Po skončení 2 svetovej vojny sa i našej krajine dostala obrovská pomoc USA UNRRA . Je pomerne slušne spracovaná a obrovský objem potravín strojov odevov atd a hlavne liekov v ktorých sa na naše uzemie dostali prvé antibiotiká bola naozaj obrovská kto chce vedieť viac napríklad

UNRRA: Na pomoc v najťažšej chvíli sa nezabúda zurnal.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

VHÚ Praha Československo a poválečná pomoc UNRRA

alebo wikipedia Správa Spojených národů pro pomoc a obnovu

Pomoc UNRRA mala však i druhú časť tou bol naväzujúci

Marshallov plán alebo oficiálne Plán európskej obnovy (European Recovery Program)

bol plán prijatý Kongresom 3. apríla 1948 s cieľom organizovane zabezpečiť americkú pomoc povojnovej Európe. Po jeho odmietnutí zo strany krajín východného bloku bol plán napokon obmedzený len na západnú Európu (pozri mapu) a v konečnom dôsledku bránil rozširovaniu komunizmu.

Plán prvý raz vyhlásil štátny tajomník USA George C. Marshall 5. júna 1947 v prejave na Harvarde. Bol iniciátorom a tvorcom plánu. V rokoch 1948-1952 v rámci tohto plánu poskytli USA západnej Európe pomoc vo výške približne 13 miliárd dolárov. Marshallov plán prispel k hospodárskej rekonštrukcii západnej Európy, obnovil priemysel, poľnohospodárstvo a oživil medzinárodný obchod. USA si touto hospodárskou pomocou zabezpečili vplyv a prestíž v Európe, ktorá sa postupne rozdelila železnou oponou na ekonomicky vyspelejší Západ a zaostávajúci Východ. Generál Marshall bol za svoju celoživotnú prácu ocenený Nobelovou cenou za mier.

Marshallov plán nám však naši bratia ktorí nas z fašizmu uviedli rovno do komunizmu a nastolili totalitnu babkovú vladu jednej strany nedovolili čerpať .

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Vrátim sa k ZSSR ktoré rozputalo 2 svetovu v spojenectve s Nemeckom a v našej krajine nastolili zločinecký totalitný režim .

Dlhé roky po vojne putovali ľudia z československa do gulagov odhad je 120 000 odvlečených NKVD do týchto najbrutalnejších koncentrákov sveta .

Po vojne sovieti doslova rabovali v našej krajine rozmontovavali stroje vybíjali dobytok uplne svojvolne .

V roku 1968 nás okupačne napadli a nainštalovali 100 000 okupantov ktorých sme živili 23 rokov a ktorí zanechali vrajinu v ekologickej a ekonomickej katastrofe

Odsunom okupantov však vôbec nič neskončilo ZSSR dohnilo a plnohodnotne túto mašineriu nahradilo Rusko ktoré v roku 1998 zbankrotovalo .

Po bankrote sa ako tak postavili rusi na nohy pokračovalo vyvraždovanie statisícov čečenských civilistov a zase sa išlo tak ako za sovietov stale vladli komunisti moci sa ujal šef zločineckej organizácie KGB súdruh Putin .
Krajinu však tak ako za ZSSR ovláda dodnes mafia - vor v zakone

Okupacia pokračuje zaberá sa uzemie Gruzínska , Abchazko , Osetsko , Moldavsko , Podnestersko atď . V roku 2014 nastupuje okupacia Ukrajiny anexia Krymu 10 000 obetí .

Slovensko má však nohy v teple lebo je súčasťou aliancie kolektívnej obrany nato . Práve našej aliencii sa Rusi bežne vyhrážajú jadrovým utokom .

Čo je však pre mňa kľučové je vedenie hybridnej vojny voči našej krajine
Dezinformačnou vojnou za ktorú by sa nemusel hanbiť ani Goebels lživou propagandou vstupujú do hláv najmä hlupejších a mladých jedincov to je hnus velebnosti !!!

Rusko podporuje neonacisticke hnutia v europe a to i finančne . Inernetov vstupujú do volieb mnohých krajín sveta čo sa už i preukazalo a v nejednej krajine . Nemajú zabrany utočiť ZHN v členskej krajine nato či trenovať jadrový utok na Poľsko . Ba dokonca by chceli rozhodovať ktorá krajina si môže svoju obranu zabezpečiť kolektívnou obranou a ktorá musí podľa ruska zostať uplne bezbranná .

Hnus ruských dezinfostranok lží a bludov to ma naozaj už dosť nasralo !!!

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Toľko zopár skusenosti v čom je rozdiel medzi USA a Ruskom .


34.
označiť príspevok

Kaies muž
   30. 8. 2018, 15:56 avatar
8. Osvietený, v histórii máš celkom slušné medzery. V tvojom prípade však ide o zámer, preto Ťa tu nebudem dopĺňať a opravovať.

Každý priemerne vzdelaný človek vie, že obrat v druhej svetovej vojne sa udial ešte v roku 1943 a k vylodeniu v Normandii došlo až v júni 1944, ale u Teba je to zrejme naopak. 


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 16:06 avatar
Presne tak Kaies neopravuj lebo by som ťa ťažko upratal ako priemerneho nevzdelanca .

Po výprasku sovietov vo Fínsku ťahala neschopná stalinova armáda domov .

Ten dátum si skoro trafil kedy započal ten obrat

Ten hlavný medzník pre ZSSR bol lend lease

Po napadnutí ZSSR sa krajina v lete a na jeseň 1941 dostala do ťažkej vojenskej situácie, ktorú sťažoval fakt, že nacisti okupovali najbohatšie a priemyselne aj poľnohospodársky najvyspelejšie časti krajiny. Situácia sa zhoršila v priebehu roku 1942, kedy bol napadnutý Stalingrad, prerušené vodné spojenie po Volge, pričom bola vyradená ďalšia veľká obilnica a ropné polia v Predkaukazsku. V tomto období sa Sovietsky zväz nachádzal vo veľmi ťažkej situácii.

Dodávky zo Spojených štátov a ďalších Spojencov Sovietskemu zväzu uľahčili zásobovaciu situáciu a odľahčili ťažko skúšanej vojnovej ekonomike. Jednalo sa o napr. o dodávky potravín. Do ZSSR boli dodávané hlavne vysokokalorické potraviny (za kritické roky 1941 - 1942 to bolo napr. 50% spotreby cukru, zeleniny, 40% spotreby tukov, 100% spotreby sušených a koncentrovaných potravín, čokolády a pod.)[5]

Do krajiny bolo dodaných 34 miliónov vojenských uniforiem, 15 miliónov párov topánok, 350 000 ton výbušnín, 3 milióny ton nafty, 4,5 miliónov ton potravín (asi 25% potravinových zásob potrebných počas vojny), 12 000 železničných vagónov, 1860 lokomotív, 375 000 nákladných automobilov a 50 000 džípov.[1] Nesmierne dôležité boli dodávky 18 000 stíhacích a bombardovacích lietadiel a 15 000 leteckých motorov.[6] Významné boli dodávky kovov, najmä ocele, ktoré umožnili opäť rozbehnúť produkciu tankov a delostreleckých zbraní.

Veľký význam Spojeneckej pomoci krajine hodnotili kladne Stalin, Žukov[7] aj Mikojan, ktorý bol počas vojny zodpovedný za zásobovanie Červenej armády. V neskoršom povojnovom období sa však sovietska histografia stavala k tejto pomoci viac kriticky. Sovietsky zväz nakoniec zaplatil len okolo 722 miliónov dolárov a väčšia avšak nie celá časť dlhu bola krajine podobne ako ostatným odpustená.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


37.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 20:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 21:47 avatar
To Fíni hnali sovietov nemýl si to    

Zimná vojna (fín. talvisota) alebo fínsko-sovietska vojna bol ozbrojený konflikt medzi ZSSR a Fínskom, súčasť druhej svetovej vojny. Vypukla 30. novembra 1939, keď ZSSR bez vyhlásenia vojny napadol Fínsko, za čo bol v decembri vylúčený zo Spoločnosti národov. Nepresvedčivý výkon Červenej armády v tejto vojne viedol k prudkému prepadu jej prestíže a presvedčil Hitlera, že ZSSR ľahko porazí.

            

Teda len tých čo prežili hnali

Medzi Fínskom a Sovietskym zväzom existoval pakt o neútočení uzatvorený v roku 1939


41.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 21:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 8. 2018, 21:54 avatar
.... Zimná vojna skončila Moskovským mierom 13. marca 1940, v ktorého podmienkach Fínsko muselo odstúpiť veľkú časť svojho územia a pristúpiť na väčšinu sovietskych podmienok....


47.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 22:05 avatar
era ano tak to vždy byvalo a je dodnes že rusi zaberajú územia nejake to stalo i Finsko .

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Keby sa neboli ubranili Fíni a nepochovali státisíce neschopných sovietov mohli byť dnes tam kde ukrajina zbedačené Fínsko v područí Kremľa

Keď na Fínských 30 tankov utočilo 3000 ruských na 130 lietadiel utočilo 3800 lietadiel

Ty máš pocit že je potrebné napadnutie Fínska troška legitimizovať ???    


49.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 8. 2018, 22:21 avatar
Legitimizovať vôbec nie. Ale že by Fíni Rusov HNALI, to mi tam proste nesedí.

Je fajn, že sa Fíni bránili a že sa aj väčšinou ubránili.

K okupáciám:
Hranice štátov sa v minulosti stále menili. Západ Európy sa postupne stabilizoval aj čo sa hraníc týka, ale východ nie je západ, tam sa to proste ešte nestabilizovalo a podľa mňa ešte sa dlho nestabilizuje.
Stačí si pozrieť:
http://www.youtube.com/watch?v=DAdEYj2S6bI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=youtu.be&t=154


52.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 22:26 avatar
-era- všeličo sa menilo i z Mongolskej ríše sa rusko stalo    

Vlastne okupacia Fínska bola celkom správna či ???    

Mimochodom nie len Finsko nakopalo obrovsku stalinovú armadu ZSSR bez vyhlásenia vojny napadol Fínsko, za čo bol v decembri vylúčený zo Spoločnosti národov.


54.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 22:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 8. 2018, 09:59 avatar
ad "Vlastne okupacia Fínska bola celkom správna či ?"

Ideme do sféry filozofovania? Moralizovania?

To by sme museli mať nejaký parameter, podľa ktorého sa hodnotí správnosť a nesprávnosť. Podľa čoho by sme posúdili správnosť okupácie Fínska?
Podľa toho, či bolo v obchodoch plno tovaru, či mali ľudia najnovšie výdobytky techniky pre osobné použitie?
Nuž, z takéhoto hľadiska to bolo veľmi nesprávne.

A že si vlády USA a Veľkej Británie sadli za jeden rokovací stôl s bankovým lupičom a zločincom Stalinom a rokovali s ním o povojnovom rozdelení Európy, to bolo akiste veľmi správne.

A že tým negramotným barbarom Rusom dodávali vojenský materiál, aby zničili Nemeckú armádu, bolo takisto správne.
A že Nemecko prišlo o rozsiahle územia, ktoré obsadili Poliaci, čisto z rozhodnutia týchto troch "veľmocí", to bolo akiste tiež správne, rovnako ako odpočúvanie telefónu nemeckej premiérky americkou rozviedkou.
A samozrejme, Mníchovská dohoda, tá bola určite správna, pretože bolo potrebné poslať Nemca na východ, nie na západ.

Podľa akého morálneho princípu chceme posudzovať to, čo si mocné národy proste urobia.


50.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 22:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 16:18 avatar
Viac by ma však zajímalo ako ty vnímaš + a - ZSSR a USA pre našu krajinu ???
Súhlasí veriaci


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 8. 2018, 19:43 avatar
Chcel som naozaj stručne ale stručnejšie to neviem     a to som ešte mnoho vecí vynechal  


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 8. 2018, 19:44 avatar
Ale čítal som jeden ešte stručnejší blog s ktorým sa viem stotožniť

Američané nám pomohli, Rusové akorát do hrobu

Ten perfektní text koluje po Facebooku a sdílí jej hodně lidí. Na nezpochybnitelných faktech dokazuje, jak to bylo v našich dějinách s Rusy a Američany. Z Ruska pro nás nikdy nevzešlo nic dobrého.

Rusofilie je buď nebezpečnou duševní poruchou, nebo kolaborací a vlastizradou. Jiné vysvětlení neexistuje a uvádím onen text.

Zatímco Amerika dle požadavků TGM prosadila vznik Československa, tou dobou se komunisti v Rusku snažili za všech sil zmasakrovat naše legionáře. Zatímco Amerika nám nabídla Marshallův plán, SSSR odvlekl tisíce našich občanů na Sibiř a ON rozhodl, že MY americké peníze nechceme.
Zatímco SSSR rozjezdil tanky pražské jaro, Amerika přijímala tisíce našich uprchlíků.
Zatímco SSSR se nikoho na nic neptal a nastěhoval k nám jaderné hlavice, USA u nás chtěly postavit radar a nepostavily, protože naši současní bolševici ho tady nechtěli.
Zatímco země na západ od nás osvobozené USA 50 let vzkvétaly, ty východní obsazené SSSR šly od deseti k pěti.
Zatímco před 89 utíkaly tisíce lidí na západ, na východ dneska nikdo neprchá.

To je přece naprosto čistá pravda, žádná rusofobie. Když se někdo neumí smířit s pravdou, je to jeho problém. A ještě dodám další fakta. USA nám po roce 1945 poskytly pomoc v rámci akce UNRRA. Jak uvedl brněnský historik Libor Vykoupil v publikaci Slovník českých dějin, například Československo z ní získalo od května 1945 do konce roku 1947 zboží za 270 milionů dolarů, přepočteno na dnešní ceny se jednalo řádově o desítky miliardy korun.

Naše země tak dostala 793 451 tun potravin, polovinu z toho tvořily obilí a mouka, dále pak maso, masové a rybí konzervy, mléko, káva a kakao. Do naší země také dorazily potraviny, které byly za války prakticky nedostupné. K nim patřily rýže, špagety, burská pomazánka, různé druhy čajů, pro děti pak čokoláda, burské oříšky, cukrovinky, ovocné šťávy, ovocné konzervy, jablečné protlaky a džemy.

V tucích a olejích pokrývaly dodávky UNRRA 33% naší celostátní spotřeby, v mase a obilí pak 15%. Důležité byly i dodávky strojů, dopravních prostředků a spotřebního zboží. Mezi nimi byly například i traktory a zemědělské stroje, které k nám byly dovezeny přímo z Ameriky, takže není pravdou, že by se jednalo pouze o přebytky, které nám tady Američané zanechali.

Výrazně nám také pomohla dodaná léčiva, hlavně antibiotikum - penicilin, který se u nás tehdy nevyráběl a jenž pomohl zachránit životy tisíců nemocných lidí.

Pro srovnání to ještě porovnejme s chováním Rusů v poválečném Československu. To například přiblížil ministr financí v čs. exilové londýnské vládě Ladislav Feierabend v knize Politické vzpomínky, díl III., kterou vydalo brněnské nakladatelství Atlantis, takto. „Rusové si nic nepřivezli sebou a žijí ze země. Vybíjejí dobytek, hlavně dojnice, a hromadně porážení prasata. Kdyby to tak šlo delší dobu, nebude ani maso, ani mléko, ani hnůj.“

Ministr zahraničních věcí Jan Masaryk také ještě v květnu 1945 protestoval u sovětského velvyslance Valerije Zorina proti tomu, že vojáci Rudé armády demontují a odvážejí strojní zařízení československých továren, které v žádném případě nespadají do kategorie válečné kořisti. A na ústřední čs. orgány v Praze došly stovky stížností místních národních výborů na bezohledné chování ruských vojsk, rabování a svévolně zabírání soukromých majetků.

A Američané nás na rozdíl od Rusů nikdy neokupovali.

Zdroj: ziegler.blog.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

ardzun muž
   29. 8. 2018, 20:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 8. 2018, 20:50 avatar
Na veľa si sa nezmohol zem a vekovič hlavnosprávovič . Takto z teba nebude vedúci kolotoča na aeronete    

Ja som konkretizoval čo mi vadí na ZSSR , Rusku a USA a naopak uviedol to kladné a záporné . Faktom je že tých kladov som pri rusku narátal pre našu krajinu presnú nulu    


16.
označiť príspevok

ardzun muž
   29. 8. 2018, 21:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 8. 2018, 20:57 avatar
Ale ak nám Rusko raz poskytne 2 ročnú materialnu bezplatnú akou bola UNRRA viedel by som povedať ďakujem

Ak by nám Rusko uvolnilo taku gigantickú pomoc ako bol Marshallov plán vedel by som poďakovať a neodmietnuť

To isté by mal urobiť i súdruh z KGB poďakovať sa USA za pomoc a zapojenie sa do druhej svetovej vojny ktorú ZSSR rozpútali a poďakovať sa za pomoc lend lease ktorá nebola taká maličká súdruh osviež si pamäť

Z ruska sme sa v našej krajiny dočkali okupacie , gulagov a nastolenia totalitnej komunistickej zvratenej ideologie a babkovej vlady v područí kremľa od tých čias ľud slovenska nemal čo voliť iba jednu totalitnu stranu ktorá na svoje víťazstvo nepotrebovala ani len jediný hlas lebo svoju totalitu mala zakotvenú riamo v ustave


17.
označiť príspevok

ardzun muž
   29. 8. 2018, 21:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Scarlette žena
   29. 8. 2018, 21:33 avatar
17. Boa ti amici su ale machri , ovladaju cely svet cool


26.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   29. 8. 2018, 21:34 avatar
Čo svet, ovládajú celý vesmír mojko !!!!!!!!!!    


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 8. 2018, 21:16 avatar
si sa bol posilniť na zem a veku či rovno aeronete ???    

Bavím sa    

Takže 3 perly z tej tvojej splagiatovanej fekalie .
Pre nedostatok času

1937 - Jeden vojenský střet s Japonskem.

            

1994 - Rusko. První a druhá čečenská kampaň. Podpora džihádistov.
                   

USA boli v rusku teraz už chapem prečo vybombardovali a zavraždili rusi tie statisíce žien a detí v čečensku lebo tam zasahovali USA                             

2003 - Převrat v Gruzii.

USA zabrali Abchazko a Osetsko alebo že by to boli rusi ???

      

To su perdy a perly jak hovado

Tie nastručnejšie sú uplne štiplavo chytlavé čo poznámka to šleha

Nuž teda a čo na to prevrátená Gruzie ???    

Rusko odhryzlo kus Gruzínska www.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Okupaciu Ukrajiny a anektovanie uzemia ukrajiny spojenými štatmi vynechám slubil som len tri    
Súhlasí Scarlette


20.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   29. 8. 2018, 21:19 avatar
Dnes si si práskol marišku, alebo len tak máš radosť ?         


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 8. 2018, 21:21 avatar
Neuveríš ale dnes Mariška respektíve hovorím jej Maja vyhulila mňa a kedže ja som skromný chlapec tak som ti to vyzvonil .


22.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   29. 8. 2018, 21:22 avatar
Ste sa trtkali cez mobájla ?    


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 8. 2018, 21:25 avatar
Na ostro .


24.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   29. 8. 2018, 21:26 avatar
Bez gumy ?   


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 8. 2018, 21:37 avatar
Ako vždy . Ty si dávaš do vírivky gumu ?
Američania maximalne žuvaciu


28.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   29. 8. 2018, 21:38 avatar
Ty vždy jebeš pod vodou ?    


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 8. 2018, 21:47 avatar
vždy nie niekedy aj nad vodou . Dlhodobým výskumom som zistil že 3 + 1 je najoptimalnejšia formácia dnes som mal iba 1+1 čo nebolo zlé . Taká SNP ferovka


30.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   29. 8. 2018, 21:48 avatar
Píšeš o nejakej novej hre na písíčku ?
Súhlasí Osvietený


31.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 07:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 8. 2018, 21:18 avatar
troška si sa nám zopakoval a teraz podme do reality aeronetáčik

Vojny a vojenské intervencie Ruska (vrátane ZSSR) v 20. a 21. storočí
Juraj Smatana·Nedeľa 27. september 2015

Odkazy vedú na českú/slovenskú wikipédiu, ak v týchto príslušné heslo neexistuje, tak na wikipédiu anglickú.
Vojenské angažovanie sa v Boxerskom povstaní v Číne (1899 - 1901)
Rusko-japonská vojna (1904 - 1905)
Prvá svetová vojna (1914 - 1918)
Vojna proti povstaniu Basmačov (1916 - 1934)
Lotyšská vojna za nezávislosť (1918 - 1920)
Estónska vojna za nezávislosť (1918 - 1920)
Litovsko-sovietska vojna (1918 - 1920)
Ukrajinská vojna za nezávislosť (1917 - 1921)
Ruská občianska vojna (1917 - 1922)
Vojna proti Alašskej autonómii v Kazachstane (1917 - 1920)
Gruzínsko-osetský konflikt (1918 - 1920)
Poľsko-sovietska vojna (1919 - 1921)
Potlačenie Sluckého povstania v Bielorusku (1920)
Turecká vojna za nezávislosť (1919 - 1923)
Vojenské angažovanie sa vo fínskej občianskej vojne (1918)
Vojenská anexia Azerbajdžanu (1920)
Invázia Červenej armády do Gruzínska (1921)
Potlačenie Februárového povstania v Arménsku (1921)
Boje o Horské Arménsko (1921)
Potlačenie východokarelského povstania (1921 - 1922)
Sovietska intervencia v Mongolsku (1921)
Potlačenie Augustového povstania v Gruzínsku (1924)
Vojenské angažovanie sa v Tatarbunarskom bolševickom povstaní v Rumunsku (1924)
Čínsko-sovietsky konflikt (1929)
Vojenské angažovanie v Španielskej občianskej vojne (1937 - 1939)
Sovietsko-japonské pohraničné konflikty (1932 - 1941)
Sovietska invázia do Ujgurska (Sin-ťiangu) (1934)
Vojenské angažovanie sa proti vzbure v čínskej provincii Xinjiang (1937)
Vojenské angažovanie sa v Druhej Čínsko-Japonskej vojne (1937 - 1941)
Sovietsko-japonské boje pri Chalchin-Gol (1939)
Sovietska invázia do východného Poľska (1939)
Sovietsko-fínska Zimná vojna (1939-1940)
Pokračovacia vojna (1941 - 1944)
Laponská vojna (1944 - 1945)
Vojenská anexia Litvy, Lotyšska, Estónska (1940) [článok časopisu Reflex]
Sovietska okupácia Besarábie a Severnej Bukoviny (1940)
Sovietsko-nemecká vojna. Súčasť 2. svetovej vojny, v Rusku zvaná Veľká vlastenecká vojna (1941 - 1945)
Sovietsko-japonská vojna (1945)
Sovietska invázia do Mandžuska (1945)
Boje proti Ukrajinskej povstaleckej armáde UPA (1942 - 1956)
Partizánska vojna v pobaltských štátoch (1944 - 1956)
Anglo-Sovietska invázia do Iránu (1941)
Prvá indočínska vojna (1946 - 1954)
Vojenské angažovanie v Kórejskej vojne (1950 - 1953)
Vojenská intervencia v Nemeckej demokratickej republike (1953)
Vojenská intervencia v Maďarsku (1956)
Vojenské angažovanie v Alžírsku (1954 - 1962)
Vojenské angažovanie v Laose (1960 - 1970)
Vojenské angažovanie vo Vietname (1955 - 1975)
Vojenské angažovanie v Jemene (1962 - 1969)
Kubánska raketová kríza (1962)
Vojenské angažovanie v Arabsko - Izraelskom konflikte (1967 - 1991)
Vojenská intervencia do Československa (1968 - poslední okupační vojaci opustili krajinu v roku 1991)
Sovietsko-čínsky konflikt na Ussuri - Incident o ostrov Ženbao (1969)
Opotrebovacia vojna na Sinaji (1969 - 1970)
Vojenské angažovanie v Kambodži (1970)
Vojenské angažovanie sa v Bangladéši (1972)
Vojenské angažovanie v Jomkipurskej vojne (1973)
Vojna v Eritrei (1974 - 1990)
Vojenské angažovanie v občianskej vojne v Angole (1975 - 1991)
Vojenské angažovanie v Mozambiku (1967 - 1979)
Vojenské angažovanie v Etiópii (1977 - 1979)
Sovietska intervencia a vojna v Afghanistane (1979 -1989)
Vojenské angažovanie v Sýrii a Libanone (1982)
Vojna v Abcházsku (1991 - 1993)
Vojna v Podnestersku (1992 - doteraz/zamrznutý konflikt)
Osetsko-ingušský konflikt (1992)
Občianska vojna v Tadžikistane (1992 - 1997)
Gruzínska občianska vojna (1991 - 1993)
1. Rusko-čečenská vojna (1994 - 1996)
Vojna v Dagestane / začiatok druhej Čečenskej vojny (1999)
2. Rusko-čečenská vojna (1999 -???)
Rusko-gruzínska vojna (2008 -???/zamrznutý konflikt)
Severokaukazská vzbura (2009 - ???)
Anexia Krymu (2014 -???)
Vojna na východnej Ukrajine (2014 -???) - účasť doteraz popieraná
Občianska vojna v Sýrii (2015 -???)
Ak v zozname nájdete chybu, nepresnosť alebo chýbajúci údaj, upozornite na to prosím v diskusii. Cieľom zoznamu nie je hodnotiť opodstatnenosť použitia násilia, takže sú tam aj vojny, v ktorých sa Rusko oprávnene bránilo. Cieľom zoznamu je ukázať v histórii nepoučeným laikom, že Rusko/Sovietsky zväz bolo obyčajnou imperiálnou a koloniálnou mocnosťou, ako všetky ostatné - Británia, Belgicko, USA, Portugalsko, Turecko atď. atď., a blúznenie o vrodenej slovanskej/ruskej/sovietskej mierumilovnosti nemá žiadny faktický základ. Postupne k jednotlivým vojnám dopĺňam linky na heslá vo Wikipédii. (Dopĺňanie liniek som dokončil 8. 4. 2017.)
Súhlasí Scarlette


32.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 07:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 09:46 avatar
vedúci kolotoča veľa si dnes z tho svojho fekála nedostal si v koncoch . Nemaáš žiadnu argumentáciu iba papuchovanie a plagiatovanie . Odignoroval si UNRRA pomoc , Lend Lease , i Marshalov plán na strane druhej glorigikuješ okupaciu v roku 1968 , gulagy , NKVD rabovanie sovietov v našej krajine a asmozrejme ignoruješ dnes vedenú hybridnú vojnu voči europe ktoré vedie rusko . Obmucmanuješ rusko a demonizuješ okupované krajiny ktoré rusi okupujú dodnes . Lebo si súčiastka ruskej propagandy klamstva a hovien . Iný nebudeš tak i zdocneš v svojich zlatých socíkoch ako súdruh a propagandista súdruhov z KGB .


38.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 20:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 20:59 avatar
ardzun nemohol by si mi skpírovať ten odkaz z aeronetu vojenské útoky USA v 20. a 21. storočí vieš ta tabulka kde utočili USA na Ukrajinu zabrali Abchazko a Osetsko atd. Nemlžem to na nete dohľadať . Dakujem . Chcem to aspoň trojmo


42.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 21:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 21:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 21:55 avatar
Čo sa také prevratilo na Ukrajine ??? Že im rusi anektovali Krym , okupujú kus uzemia a povraždili 10 000 ľudí ???

Čo sa prevratilo v Gruzínsku že im rusi zabrali Osetsko a Abchazko ???

   

ty chujík ruský    

V Gruzínsku je vojnový stav, Rusi postupujú

V konflikte v Osetsku už zahynulo najmenej 1400 ľudí, väčšinou civilistov.

10. aug 2008 o 0:05 TASR, SITA

Stalo sa tak po tom, čo v sobotu ruské bombardéry zvýšili frekvenciu náletov na gruzínske mestá s cieľom vytlačiť miestne jednotky zo separatistického regiónu, ktorý má úzke vzťahy s Moskvou.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlette


48.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 22:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 22:24 avatar
Krymčan . Rusko krymská omáčka vznikla    

secure.ce-tescoassets.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

sakašvili to bude nejaký sorosov židojašter z USA

Chudáčisko Janukovič toľké roky musel zdierať banderovcov

   

Ty naša tabulka Vojny, prevraty, útoky a vojenské intervencie USA v 20. a 21. storočí          
Súhlasí Scarlette


53.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 22:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 22:35 avatar
A obyvatelia Čečenska sú rusi preto z nich rusi 250 000 detí a žien vyvraždili bombardovaním zakazanou muníciou v dvoch vojnách     

rus rusovi skratka dopraje

Ty náš zlatý Krymčan    
Súhlasí Scarlette


58.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 22:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 22:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 21:59 avatar
Čurkin odmieta prímerie s Gruzínskom, boje sa rozširujú do Abcházska

Rusko povedalo, že jeho vojenské sily zostanú v Južnom Osetsku, aby chránili etnických Rusov. OSN zároveň oznámila, že boje sa rozširujú aj do Abcházska, ďalšieho separatistického gruzínskeho regiónu.

Zase sa rusi zachranovali    

Podľa ruského veľvyslanca v bojoch dosiaľ zahynulo 2000 civilistov a viac ako 30.000 ľudí opustilo svoje domovy.

   

Špeciálny vyslanec pri OSN pre Gruzínsko Robert Mullet povedal, že boje sa rozširujú aj do Abcházska, ktoré mobilizuje svoje jednotky a pravdepodobne sa dnes ráno chystá k vojenskej operácii v údolí Kodori. Z údolia do bezpečnejšej oblasti po výzve odišlo 15 vojakov z mierovej misie OSN.


56.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 22:36 avatar
Obyvatelia Abchazka a Ostetska sú tiež rusi vlastne američnania maju to vybombardovanie a zabranie uzemia na triku                   


57.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 22:36 avatar
Obyvatelia Podnesterska zase Rusi    


59.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 22:37 avatar
Obyvatelia Poľska v roku 1939 zase rusi


62.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 8. 2018, 22:38 avatar
Obyvatelia nového kontinentu v roku pána 1603, zase Rusi.   


61.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 22:38 avatar
obyvatelia Litvy , Lotyšska a Estonska boli taktiež rusi    


63.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 22:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 22:46 avatar
súdruh dezinformátor zo zlatých socíkov . Keď okupanti z Ruska sú na Krymskom poloostrove Krymčania čo sú potom Tatari ktorých súdruh Stalin v dobytčákoch po statisícoch vyvážal z Krymu do gulagov . Asi už len mrtvoli ty náš zlatý krymčan skoro rus                                


67.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 22:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 22:43 avatar
Už aj Fíni sú vlastne rusi potom by aj švedi boli rusi aj dani skoro rusi teda aspon podla vyhrozenia kremla jadrovým utokom na Dansko                              

Ruské Dansko v jadrovom hríbe  

Rusko sa vyhráža Dánsku jadrovým útokom

Ruský veľvyslanec Michail Vanin hrozil škandinávskej krajine a nášmu spojencovi v NATO jadrovým útokom, pokiaľ sa kodaňská vláda pripojí k systému americkej protiraketovej obrany.

                      

Keď Dansko nebude bezbrane zautočíme súdruhovia          

www.noviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

už by sa raz trpaslík mohol prebudiť z tých fantasmagorií        


65.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 22:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 22:52 avatar
a romovia nepochadzaju z Indie ale zo slovenska krymčan s.r.o    

História a národnostné zloženie - podtrhnuté a sčítané

Keď si spojíme dohromady fakt, že Rusi sa na Kryme stali národnostnou väčšinou až v máji 1944, s faktom že Krym bol prevedený pod správu Ukrajiny vo februári 1954, vychádza nám šokujúci záver: Krym bol skutočne ruský púhych 9 rokov a 9 mesiacov. Toto je obdobie, na ktorom môže stavať ruská politika, keď hlása, že Krym bol vždy ruský.

Druhý mýtus: Chruščov daroval Krym Ukrajine

Druhým najčastejším mýtom je, že Chruščov, čoby Ukrajinec, daroval Krym Ukrajine. Tento mýtus sa zakladá na dvoch polopravdách.

Po prvé, Chruščov nebol Ukrajinec, ale Rus z oblasti Kurska. Svoju kariéru síce vybudoval na Ukrajine ako jej komunistický vodca od januára 1938 do decembra 1949, s polročným prerušením od marca do decembra 1947, aj ako ukrajinský premiér od februára 1944 do decembra 1947. Nebol však Ukrajincom a na Ukrajinu bol dosadený na základe veľkopanského rozhodnutia z Moskvy.

Po druhé, Chruščov nebol vo februári 1954 vládcom Sovietskeho zväzu, ktorý by si mohol dovoliť darovať Krym Ukrajine. Po smrti Stalina v marci 1953 vznikla v Politbyre šetica mužov, ktorí kolektívne vládli Sovietskemu zväzu: Berija, Molotov, Malenkov, Chruščov, Kaganovič a Bulganin.

Najsilnejší z nich, Lavrentij Berija, po Stalinovej smrti minister vnútra, bol odstránený už v júli 1953 a namiesto neho šesticu doplnil maršál Žukov. Najvážnejším kandidátom na lídra strany a štátu sa stal Georgij Malenkov, ktorý sa po Stalinovej smrti stal premiérom.

Až v marci 1958 sa tak Nikita Chruščov stal jediným vodcom Sovietskeho zväzu, ktorý by si mohol dovoliť „darovať" Krym Ukrajine. Vo februári 1954 to však ešte neplatilo a ZSSR vládla šestica silých mužov - Chruščov, Malenkov, Molotov, Bulganin, Kaganovič a Žukov. Darovanie Krymu bolo kolektívnym rozhodnutím Politbyra a zo šiestich najmocnejších nebol ani jeden Ukrajinec. Chruščov, Molotov, Bulganin a Žukov boli Rusi, Kaganovič bol Žid, Malenkov bol Macedónec a Berija bol Gruzínec.

zase si mudrejší alebo len mrdlejší Krymčan náš Banderovec čakateľ


70.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 22:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 22:55 avatar
ROK 2010

Obávané Tatary vyhnal z Krymu Stalin, na spravedlnost čekají dodnes

Simferopol - (od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Nápisy velebící Alláha, štíhlé minarety a zšeřelá atmosféra harému. Chánský palác v Bachčisaraji byl kdysi mocenským centrem Krymských Tatarů. Obávaní nájezdníci, kteří před stovkami let děsili Evropu, se po válce stali obětí Stalinova teroru. Podle svých slov se ale ani dvacet let po návratu z vyhnanství od ukrajinské vlády nedočkali spravedlivého zacházení.

Krymští Tataři byli kdysi obávanými válečníky. V druhé polovině 16. století vypálili Moskvu a její obyvatele odvlekli do otroctví. O století později společně s Turky podnikli nájezd na Moravu. Během jejich ničivých nájezdů, takzvaných stepních sklizní, prý byly z území dnešní Ukrajiny do otroctví odvlečeny až tři miliony lidí.

Moc Osmanské říše ale postupně upadala a v roce 1783 si Krym podmanilo Rusko. Vše definitivně změnila druhá světová válka. Stalin Tatary nařkl z kolaborace s německými okupanty a nechal je vysídlit z úrodného poloostrova do nehostinných stepí Kazachstánu a Uzbekistánu. Nucený exodus si vybral krutou daň, podle tatarských aktivistů do roka zahynula téměř polovina všech vysídlenců.

Po pádu sovětské říše se Krymští Tataři začali vracet zpět do svých původních domovů. Poloostrov dnes patří Ukrajině a má status autonomní republiky.

Kdysi obávaní válečníci na něm tvoří přibližně třináct procent obyvatelstva. Od Ukrajinců a Rusů se liší jednak svým jazykem, který je příbuzný turečtině, a jednak náboženstvím - jsou muslimové.

Krymská místní vláda v Simferopolu tvrdí, že se o své Tatary dobře stará. "Na území Krymu je patnáct škol, které vyučují v tatarském jazyce. V současnosti jsme schopni zajistit vyučování v tatarštině všem, kteří si to přejí," řekl na setkání s českým ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem místopředseda vlády Pavel Burlakov.

Tataři, jejichž historickým centrem na Krymu je Bachčisaraj, však jeho názor nesdílí. Uprostřed města stojí starobylý Chánský palác, někdejší centrum Krymského chanátu. K nebi se pnou štíhlé bílé minarety a stěny paláce zdobí muslimská sgrafita. Podle Tatarů je to poslední památka, která odkazuje na jejich slavnou minulost.

Složitou současnost etnika vysvětlil Schwarzenbergovi mluvčí Krymských Tatarů Mustafa Džemilov. Podle něj Kyjev vytrvale ignoruje jejich požadavky a někdejší obávaní nájezdníci představují nepříjemné kverulanty. Jeden z ministrů prý dokonce v minulosti na jejich adresu pronesl větu "Stalin to nedokončil". Jejich situaci nyní komplikuje i fakt, že na výrazně proruském Krymu podporovali v prezidentských volbách Juliji Tymošenkovou proti vítěznému Viktoru Janukovyčovi.

"Krymští Tataři na dvacáté století velice krutě doplatili. Nejdříve je Stalin vyhodil, během toho přesidlování zahynulo mnoho lidí. Uprostřed Uzbekistánu a Kazachstánu byli vykopnuti z vagonu. Před více než dvaceti lety se začali vracet, ale potíže pokračují, jak ukrajinská, tak krymská vláda je dál utlačují," řekl Schwarzenberg, který se o jejich osud zajímá nejen kvůli důrazu české zahraniční politiky na lidská práva. Podle jeho slov ho dějiny mongolských a tatarských nájezdníků zajímaly už v mládí.

Zdroj: zpravy.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


71.
označiť príspevok

ardzun muž
   30. 8. 2018, 22:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 23:12 avatar
Že by sa zase v Petrohradskom výskume internetu niečo zaseklo ???

Nejako sa opakuje dezinformátor


74.
označiť príspevok

ardzun muž
   31. 8. 2018, 09:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 8. 2018, 23:50 avatar
Krymčania z Kurilských ostrovov sa nasrali a postavili sa občianskej vojne v Tadžikistane


75.
označiť príspevok

ardzun muž
   31. 8. 2018, 09:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 8. 2018, 12:16 avatar
vedel som to robot sa proste zasekáva
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:44,  Sme svedkami splnenia Danielovho proroctva o kráľovi juhu a viditeľného dôkazu, že sa...
dnes, 10:21,  Raz Ježiš povedal, že mne ich nikto nevytrhne z ruky , a potom druhý raz nik nemôže ich...
dnes, 10:20,  krasa.. https://medvec.xperimento.xyz/
dnes, 10:18,  U nas asi nič už neplatí kvoli tomu globalnemu otepľovaniu :D https://medvec.xperimento.xyz/
dnes, 09:19,  “Sám Jehova sa stal kráľom! Je odiaty vznešenosťou; Jehova je odiaty – silou sa...
dnes, 09:08,  Tak u nás na Vianoce sneh nebol, ani nepamatám. Ale je isté, že sneh a mráz určite bude,...
dnes, 09:02,  Kasafran, jedno je isté: V demokratickom štáte už revolúcie robit netreba, lebo ak existuje...
dnes, 08:38,  *11 super
dnes, 08:17,  60. No veď vydali, ale nenazývam to zradou, lebo oni od začiatku kašlali na nejaké...
dnes, 08:14,  https://youtu.be/fgloknLRMGE
dnes, 08:12,  41. Ja nepopieram, že Božie meno je JHVH, len hovorím, že nie v gréčtine ale v starom...
dnes, 08:05,  30. Ako napísal jeden básnik: "Zostarni so mnou! To najlepšie ešte príde"
dnes, 05:37,  “Dávajte pozor a bdejte, lebo neviete, kedy príde určený čas. Je to tak, ako keď človek...
dnes, 04:03,  Trest? Že ich z toho priestoru vytlačili Rusi, lebo tam nemali čo robiť. Ako záleží na...
dnes, 04:01,  Pozorovateľ, veď ty si odpadlík, ovca vo vlčom rúchu, pretože si opustil jehovistov.
dnes, 02:45,  17 - citujem tvoje slová: "teda načase je aby si si vyčistil ten tvoj jazyk." Ja sa...
dnes, 02:38,  3 - presne ako píšeš, citujem: "aby si dali pozor na odpadlíkov, .... na ovce vo vlčom...
dnes, 02:22,  veru Shagara, nie je nadarmo napísané...litera zabija ale Duch oživuje....ktovie prečo....ty...
dnes, 01:53,  1, .... Slovensko /Shagara/ bude spinkať!*06*06*06*06*28*28*28*28*28 *39*39*39*13*13*13*57
dnes, 01:51,  22, .... však som človek, .... a nie anjel!*39 Ach tá tvoja "litera", ....... a čo...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(225 331 bytes in 0,541 seconds)