hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Sociokultúrny vývoj Slovákov v priamom prenose

príspevkov
19
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 27.2.2020 16:30 kntsz
posledná zmena 3.3.2020 12:49
1
27.02.2020, 16:30
Všimnime si čím prešlo Slovensko od svojho vzniku 01.01.1993.:
Relevantná väčšina voličov bola nadšená vodcom Mečiarom, ktorý vynikal svojou výrečnosťou zrozumiteľnou najmä šedému intelektuálnemu priemeru. Jeho vedomosti ohurovali. Nikomu ani na um neprišlo, že je to len cielená fabulácia na oklamanie voličov a dosiahnutie svojho, alebo tých za ním - skrytí - dnes môžeme tvrdiť, že to boli štbáci na čele s gen. lorencom vysiacom na Ruskom cecku nachystaní rozkradnúť či pardon - sprivatizovať túto republiku.
Trvalo 6 rokov (čo je relatívne málo), aby tá relevantná väčšina voličov pochopila podvod a zvolila si demokratickejších zástupcov.
Áno, môžeme si povedať demokratickejších, lebo nás dostali do EU a eurozóny, čo nebolo z historického hľadiska málo.
Čas však ukázal, že aj v tejto partaji bolo množstvo jemne povedané s ochočeným svedomím. Možno už ani toľko nekradli, ale v každom prípade tolerovali a Gorila ukázala, že aj spolupracovali s eštébácko- mecárovskou privatizačnou chuntou. Nenašli odvahu chytiť, potrestať a dostať za mreže a to tam boli vraj takí demokrati a intelektuáli ako Palko, Mikloško, Zajac jeden druhý, nevraviac o Miklošovi a Dzurindovi.....
Na scéne sa však objavil niekto nový, mladý, vraj "čistý" (komunista - vedúci mládežníckeho mecárovho HZDS ) Fico, ktorý si svoju slávu založil na rétorike, že Slovensko nie je právny štát - ergo, on ten právny štát vybuduje.
Slovenský volič sa po ďalšom sklamaní vracia k populistom, ktorí to šibnutím prútika vyriešia.
Nevyriešili. Oklamali a vykradli a čo je horšie štát dali do rúk vrahom a ich posluhovačom - Ficova predstava právneho štátu bola jeho svojvôľa.
Sociokultúrny vývoj je naozaj ošemetná vec.
Je to veľmi pomalé.
Často sa to deje len tým, že tí neschopní vývoja zomierajú.
Dnes to vyzerá na riadny skok dopredu.
Nech sa víťazi volieb už konečne poučia a pochopia, že bez pokánia a hlavne potrestania vinníkov to nepôjde, lebo tí lumpi, zlodeji, ktorí sa neštítia ani vraždenia sú stále skrytí, stále zostávajú tu a sú pripravení naliesť naspäť oknami, cez povalu, alebo kľúčovými dierkami.
Čiaru za minulosťou nie je možné nikdy urobiť, keď sa s minulosťou nevysporiadame t.j. vinníkov nepotrestáme a doživotne ich neodstavíme od nakradnutého majetku a akéhokoľvek verejného účinkovania.
Nevysporiadali sme sa s kolaborantami prvého Slovenského štátu a máme ich tu zatiaľ ako kriklúňov s krížami na prsiach späť, nevysporiadali sme sa s Pacem in terris a v cirkvi strašia dodnes a likvidujú ju z vnútra, nevysporiadali sme sa s eštebáckymi komunistami a rozkradli a stále rozkrádajú republiku.
Nie je to jednoduché, všetci tí, čo už mali byť na pravde Božej, alebo hanbou čušať doma a prinajhoršom pestovať mrkvu a zemiaky už majú svojich potomkov. Potomkov rovnako mravne zdegenerovaných a čo je horšie šíriacich svoju zvrátenosť podstatne sofistikovanejším spôsobom.
Že je takých požehnane aj na tomto DF je podobnosť čiste "náhodná".
Sociokultúrny vývoj národa ako celku je naozaj ošemetná vec, je síce pomalý, ale zastaviť sa nedá.
none
12

1. kntsz 27.02.2020, 16:30

Všimnime si čím prešlo Slovensko od svojho vzniku 01.01.1993.:
Relevantná väčšina voličov bola nadšená vodcom Mečiarom, ktorý vynikal svojou výrečnosťou zrozumiteľnou najmä šedému intelektuálnemu priemeru. Jeho vedomosti ohurovali. Nikomu ani na um neprišlo, že je to len cielená fabulácia na oklamanie voličov a dosiahnutie svojho, alebo tých za ním - skrytí - dnes môžeme tvrdiť, že to boli štbáci na čele s gen. lorencom vysiacom na Ruskom cecku nachystaní rozkradnúť či pardon - sprivatizovať...

29.02.2020, 14:37
kntsz- máš v tom chaos, čo je pre teba príznačné. Podstata problému je celkom inde. Snaha o postupné zotročenie Slovákov je stále jasnejšia. Oni nás tu potrebujú z jedného základného dôvodu. Sme jednoducho kolónia , ktorá nikdy nebude mať šancu na ekonomické vyrovnanie.Tak sme to zažili , keď prosperujúce Českoslovenko hodili Hitlerovi , aby si zachránili svoju prdel. Nakoniec mušiel prísť ruský medveď, čo ho nakoéniec stálo veľa chlpov a USA veľa na tom trhlo. 2/3 Vojnových reparácii šlo do USA. ZSSR prišlo o milióny ľudí a nevyčísliteľné majetkové straty./70000 miest a dedín, rozvrátené hospodárstvo.... Toto nedokážeš pochopiť a dať do pomeru s tým, čo nakoniec získali Amíci.
none
15

12. havran 29.02.2020, 14:37

kntsz- máš v tom chaos, čo je pre teba príznačné. Podstata problému je celkom inde. Snaha o postupné zotročenie Slovákov je stále jasnejšia. Oni nás tu potrebujú z jedného základného dôvodu. Sme jednoducho kolónia , ktorá nikdy nebude mať šancu na ekonomické vyrovnanie.Tak sme to zažili , keď prosperujúce Českoslovenko hodili Hitlerovi , aby si zachránili svoju prdel. Nakoniec mušiel prísť ruský medveď, čo ho nakoéniec stálo veľa chlpov a USA veľa na tom trhlo. 2/3 Vojnových reparácii šlo do USA...

02.03.2020, 12:03
45-
havran - máš v tom chaos, čo je pre teba príznačné....
To by som však nevidel u teba ako hlavný problém.
Tvojim problémom je historický balast či už z tvojho podivného života, alebo života tvojich predkov, ktorých ako správny syn "musíš" nasledovať a hájiť.
Len ak sa zbavíš tejto záťaže, budeš môcť konečne uvažovať triezvo a racionálne, pokiaľ na samostatné uvažovanie vôbec máš výbavu. Z tvojich príspevkov občas zavanie vetrík, že by si tú výbavu mohol mať.
Na lepšie zorientovanie, by si si mohol trošku naštudovať akú hospodársku silu má Slovensko, akú "neopomenuteľnú" strategickú polohu má, aké má "obrovské" prírodné zdroje a iné....čo by stálo za to, aby nás napr. USA potrebovalo. Prebuď sa, nikdy nás nepotrebovalo a ani potrebovať nebude, lebo vedia aj to, koľkých vysiacich na ruskom cecku tu máme a koľkí ako ty, by boli pre nich bezpečnostným rizikom. Majú spoľahlivejších spojencov, ktorí s Rusmi majú nezmazateľnu a veľmi krvavú historickú skúsenosť - Poliakov, tam si urobia základne aké by len chceli a Poliaci ich o to priamo žiadajú. Vedia prečo, na rozdiel od takých ako si ty.
Slovensko so svojimi5,5 mil. obyvateľov je taká väčšia štvrť bežného amerického mesta a vedz, že okrem našich prisťahovalcov Američania ani nevedia, že také niečo bijúce sa v slovanské prsia existuje.
Ak Slovensko niekedy vôbec bolo kolóniou, tak to bolo 44 rokov kolóniou Ruska ak opomenieme Rakúsko Uhorsko. O tom, kto hodil ČSR Hitlerovi a ako to vôbec bolo, je na dlhý historický výklad a tvoje "úderné" argumenty svedčia len o tvojej zaslepenosti, neznalosti a zaujatosti - čo sa babe chcelo, to sa babe snilo.
👍: ondrej61
none
16

15. kntsz 02.03.2020, 12:03

45-
havran - máš v tom chaos, čo je pre teba príznačné....
To by som však nevidel u teba ako hlavný problém.
Tvojim problémom je historický balast či už z tvojho podivného života, alebo života tvojich predkov, ktorých ako správny syn "musíš" nasledovať a hájiť.
Len ak sa zbavíš tejto záťaže, budeš môcť konečne uvažovať triezvo a racionálne, pokiaľ na samostatné uvažovanie vôbec máš výbavu. Z tvojich príspevkov občas zavanie vetrík, že by si tú výbavu mohol mať.
Na lepšie zor...

02.03.2020, 12:19
kntsz zabudol si na dialektický vývoj, ftak jarabak ti to rad vysvetlí
none
5
28.02.2020, 09:59
Bolo by zaujímavé ešte sociologické vysvetlenie toho, prečo má podporu Matovič, ktorý ruší zásady a zvyklosti parlamentnej demokracie, má za sebou porušovanie daňových zákonov, použitie bieleho koňa aby sa vyhol daňovej kontrole, 600km denne jazdiacu babku a kopec mediálnych obvinení a odsúdení bez dôkazov.....Teda zaujímalo y ma akú predstavu o morálke politika a jeho dôveryhodnosti majú jeho voliči........Rovnako a zaujíma akú predstavu o spravodlivosti a morálke majú voliči Kisku, ktorý zbohatol na úžerníckych firmách, mal daňové priestupky či pravdepodobne aj trestné daňové činy , tiež by ma zaujímalo, prečo sa nikto nedovoláva po spravodlivosti za tkz. privatizáciu strategických podnikov, čím sa výrazne oslabili príjmy štátneho rozpočtu ale aj naša ekonomická suverenita v tých odboroch a to nehovorím o možnej korupcii pri predajoch......
Čo sa týka súčasnej koalície, nikto doteraz nič nedokázal Nikomu z hlavných predstaviteľov koalície žiaden trestný čin ani riešený a právoplatný priestupok, napriek tomu ich nazývajú zlodejmi.......Ano ja si myslím že tieto volby budú posledné výrazne zmanipulované médiami a záujmovými skupinami a v ďalších už ľudia natolko zmúdrejú a poučia sa , že budú voliť podľa reálnych výsledkov hlavne v ekonomike ale náväzne vo všetkých dôležitých oblastiach spoločenského života, lebo v tom prostredí reálne žijeme a tiež žijeme iba z toho čo si my a tento štát zarobí . Nežijeme v sľubotechne a nereálnych malovánkach . aby sa zaručila potrebná rovnováha v našej parlamentnej demokracii, tak by bolo fajn mať dve hlavné strany s výraznou podporou voličov, ktoré budú vzájomne súťažiť o moc a kontrovať sa vzájomne . Ludia by si mali všímať viac programy strán, porozumieť im a nereagovať na emotívne konanie väčšinou nepravdivé a vyvolávajúce vášne a rozkol v spoločnosti . Osobne by som sa rád pozrel na právnickú fakultu, čo to tam vlastne učia, pretože vo všetkých významnejších funkciách sú právnici a podla mňa majú choré predstavy o spravodlivosti a nemajú potrebné schopnosti riadiť štát...........
none
8
29.02.2020, 12:32
majko1 - zlodej vie že má kričať "chyťte zlodeja"
none
9
29.02.2020, 13:21
32-
ďakujem ti za úprimné odhalenie, v akej zmätenej a dezorientovanej situácii sa dnes môžu nachádzať ľudia istej sociokultúrnej úrovne.
Splietaš z nejaký dôvodov rôzne nesúvisiace udalosti, ktoré nám sprostredkovávajú viacej či menej objektívne média, alebo média úplne neobjektívne, alebo ktoré sa nám cielene a klamstvom snažia nabulíkať poniektorí politici.
Tieto informácie má dnes už sprístupnené (chvála Bohu) každý, čo sa o túto problematiku zaujíma.
Podstatnejšie však je, aby sme sa otvorili všetkým informáciám a nerobili selekciu predom iba pre "modré oči" toho, či onoho politika.
No a úplne najpodstatnejšie je, aby každá informácia, ktorej máme sklon uveriť prešla posudzovaním v našom svedomí. Opakujem v našom osobnom svedomí a neprijali ju iba preto, že ju tvrdí "svedomie" niekoho iného a to len preto, že z nejakých (možno aj pochybných) dôvodov k nemu inklinujeme.
Ak s čistým svedomím usúdime, že informácia je, či môže byť pravdivá, tak len a len za pomoci svedomia sa rozhodujeme - pokiaľ ju chceme zrovnávať s inými informáciami, ju vôbec s inými informáciami je možné zrovnávať.
Teraz k tvojmu príspevku:
Ak Matovič, alebo Kiska, mali v minulosti nejaké prehrešky (kto ich nemal?), tak je to v prvom rade vecou daňových úradov a tí ak zistia trestný čin, tak to postupujú orgánom činným v trestnom konaní. Firmy oboch menovaných boli preukázateľne ročne niekoľko krát podrobované daňovým kontrolám, ktoré pochopiteľne vždy niečo museli nájsť, aby boli zaplatení a áno kontrolované subjekty realizovali doplatky na daniach aj s príslušnými sankciami. Ani v jednom prípade neboli zistenia charakteru trestných činov, ale iba charakteru účtovných chýb.
Prehrešky vo firmách s podvojným účtovníctvom aké mal Matovič a Kiska je to zložitejšie, lebo majiteľ firmy reálne s účtovníctvom nemá nič spoločné - má na to učtovníkov a na konci sa realizuje ešte aj audit nezávislým audítorom, ktorý tým preberá na seba právnu zodpovednosť.
To, že po premlčacej dobe ide niekto znovu otvárať daňové kontroly a určovať, že to boli trestné činy a mali byť tak posudzované má iba jeden a to politický cieľ - pošpiniť protivníka, lebo on s tým, že to teraz nejaký smerácky poskok posudzuje ako trestný čin, nemá nič spoločné. V prvom rade mali v tomto prípade podať trestné oznámenie na ďaňový úrad, že nesprávne klasifikovali účtovný priestupok.
U Kisku je to ešte vypuklejšie. Robiť z človeka, ktorý celý svoj 5 ročný prezidentský plat (cca 300 000 €) rozdal a svojim Bielym andelom preukázateľne pomohol v ťažkej životnej situácii tisíckam rodín podvodníka a úžerníka je už hyenizmus.
Ak by si s čistejším svedomím posudzoval Matoviča s Kiskom, tak by si sa nečudoval prečo ich ľudia volia.

K privatizačným rozkrádačkám, ktorým právny rámec dal Mečiar s HA-RA-BÍ-NOM a ktoré mlčaním prešli Dzurindovým vládnutím a ktoré dostali nevídaný rozkvet a pokračovanie za 12 rokov Ficovej vlády, je už o inom.
Dúfam, že to už budú posudzovať naozaj nezávislí vyšetrovatelia a nielen vinníci skončia v chládku, ale aj rozkradnutý majetok im bude zhabaný.
Preto treba voliť ozajstnú zmenu a nie prezlečenú Ficovu figúrku tváriacu sa na zmenenú ovečku......alebo hnedú lúzu , ktorej správanie v minulosti viedlo cca k 70 miliónom mŕtvych v 2.sv. vojne.
👍: ondrej61
none
14

9. kntsz 29.02.2020, 13:21

32-
ďakujem ti za úprimné odhalenie, v akej zmätenej a dezorientovanej situácii sa dnes môžu nachádzať ľudia istej sociokultúrnej úrovne.
Splietaš z nejaký dôvodov rôzne nesúvisiace udalosti, ktoré nám sprostredkovávajú viacej či menej objektívne média, alebo média úplne neobjektívne, alebo ktoré sa nám cielene a klamstvom snažia nabulíkať poniektorí politici.
Tieto informácie má dnes už sprístupnené (chvála Bohu) každý, čo sa o túto problematiku zaujíma.
Podstatnejšie však je, a...

01.03.2020, 16:48
Myslím že nesplietam nič a vyjadrujem sa jasne, že ide o morálny profil nie právoplatné trestné činy , či už premlčané alebo nedoriešené....ide iba o morálku a o to či človeku -politikovi možno v takejto situácii dôverovať, ostatné dôsledky treba nechať na políciu súdy, prokuratúru to som predsa tiež tu na fóre písal. Ibaže základom kampane a presvedčovania ľudí zo strany Matoviča aj iných bolo práve spochybňovanie morálneho profilu predstavitelov vládnucej koalície hlavne Smeru, pričom racionálny trestný či napr. daňový priestupok neexistoval. Teda sa správne pýtam či vyjadrujem prekvapenie nad tým čo značná časť našich voličov považuje za morálne a čo už nie . Ja som zdrvený z existujúceho rozmýšľania značnej časti našich voličov, naozaj som si myslel že máme múdrejších a spravodlivejších ľudí, ale zrejme nemáme............
none
18
02.03.2020, 23:13
55-
ty si fakt úkaz na pohľadanie.
V našej rodine si každý slobodne volí koho uzná za vhodné a ja som presvedčený, že volia správne.
Keď ma osočuješ za to, koho som volil, tak si uvedom, že osočuješ 25% všetkých zúčastnených voličov a to je naozaj trúfalosť od voliča, ktorého fürer nedosiahol ani 8% aj keď využil všetky možnosti klamstva a populizmu.
To, čo tvoj fürer presadzuje, je hanbou pre tento národ a nemá s národno štátnymi záujmami Slovenska nič spoločné a o nejakej rovnoprávnosti s inými národmi už vôbec nie, lebo ak by oni mali zastupovať Slovensko, tak by o nich zavadilo možno Boko Haram alebo Taliban. Dokonca ani Taliban už nie, lebo sa práve dohodli s Američanmi
👍: ondrej61
none
19
03.03.2020, 12:49
57-
vieš Kasafran, ja už som vo veku, že ľudí neposudzujem iba podľa toho čo vravia, ale hlavne podľa toho, čo konajú a tým často dávajú svojim slovám pre poslucháča úplne iný význam.
Aj preto som túto tému založil.
Sociokultúrna úroveň obsahuje nielen nejaké parciálne ukazovatele ako je napr. reč, obliekanie, alebo aj správny čin v nejakej nepodstatnej veci...., ale je to komplexný súbor životných skúseností, vedomostí, záujem o poznanie v istých prioritných smeroch človeka a hlavne v jeho duchovnom živote previazanom na jeho svedomie s istou zárukou, že práve to svedomie v kritických situáciách života, ktoré nikoho z nás neminú, sa zachová práve tak, ako sa treba zachovať a ako veriaci si dovolím povedať, zachovať tak, ako si to Boh želá.
Nie je to také jednoduché niekoho odpísať a možno aj preto ti odpovedám podrobnejšie.
Neboj, nezmenil som názor na teba.
Tak ako Kotleba, tak aj ty a ešte viacerí na tomto DF sa oháňate rôznymi heslami - obyčajne prevzatými od podobných krikľúnov.
Nedokážete však nimi zakryť to najpodstatnejšie - svojho ducha, svoj schematický a čistým svedomím nepodložený spôsob myslenia.
Nedokážete zakryť svoju nižšiu sociokultúrnu úroveň a o to viacej vás ani nenapadne, že niekto dokáže vaše myslenie demaskovať.
Prvou hlavnou sociokultúrnou úrovňou človeka bolo, keď mu Boh mohol vôbec odovzdať prostredníctvom prorokov svoje základné požiadavky (desatoro) s tým, že už bude mať myseľ na úrovni ich možného pochopenia.
Druhou hlavnou sociokultúrnou úrovňou človeka bolo, keď Boh mohol zoslať na svet svojho Syna, ktorý desatoro rozmenil na veľmi podrobné v čase prežívajúce podobenstvá, lebo vedel, že človek už na to má.
No a dosiahnutie tretej hlavnej sociokultúrnej úrovne sa práve teraz deje. Je to čas, kedy si človek dokáže uvedomiť, že nič zlé nezostane už skryté, lebo človek bytostne cíti potrebu čistého svedomia a života v pravde. Odlíšiť zrno od plevelu je ťažké, ale ako aj voľby ukázali, dá sa to a je to na dobrej ceste.
Je len a len na každom z nás, kedy si túto pravdu uvedomíme a začneme podľa nej aj žiť.
Ja teba nedokážem presvedčiť, lebo ty sám to máš s presvedčovaním seba veľmi ťažké, ja ti môžem iba naznačiť, ako to zvládam ja a utrum.....
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 114 917 B vygenerované za : 0.114 s unikátne zobrazenia tém : 128 540 unikátne zobrazenia blogov : 1 801 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Ahojte som tu noví a volám sa vlado mam 33 rokov a stala sa mi nečakaná udalosť s ktorou si neviem poradiť a potreboval by som od ľudí súrne potrebujem pomôcť☹️ chcel by som sa opýtať či sa tu nenájde dobrý človek ktorý by mi vedel pomôcť do výplaty...

citát dňa :

Všetci sme iní, ale všetci sme si rovní.