Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Smutná nevedomosť o zmysle života

76
reakcií
1342
prečítaní
Tému 17. novembra 2013, 18:31 založil markus.

podobné témy:1.
označiť príspevok

markus muž
   17. 11. 2013, 18:31 avatar
Všetky generácie obyvateľov tejto zeme, nasledujúce jedna za druhou sa javia ako jedna veľká štafeta nevedomosti. Nevedomosti o tom najdôležitejšom, čo v živote človeka vôbec jestvuje. Nevedomosti o skutočnom zmysle a účele vlastného bytia.

A táto zarážajúca nevedomosť sa odráža vo všetkom, čo ľudia robia, ako žijú, ako uvažujú a ako hovoria. Týmto všetkým dávajú najavo fatálnu nevedomosť o účele vlastného jestvovania. Ľudia nevedia, aký má ich bytie zmysel a táto nevedomosť sa šíri z generácie na generáciu ako prekliatie už po celé stáročia. A dokonca ani doba vedecko technického pokroku na tom celkom nič nezmenila.

Mnohokrát je až dojemné pozorovať mladých rodičov, ako sa svojim deťom snažia dať len všetko to najlepšie. Ako sa ich snažia finančne dobre zabezpečiť, ako sa im snažia poskytnúť čo najlepšie vzdelanie, ako sa snažia rôznymi záujmovými činnosťami zmysluplne vyplniť ich voľný čas. Je dojemné sledovať, aké veľké nádeje vkladajú do svojich detí, ako veľmi chcú, aby dosiahli oveľa viac, ako oni.

A za všetkým tým cítiť určité nevedomé prianie, aby sa aspoň ich deťom podarilo uskutočniť to jediné a veľké, čo sa nepodarilo dosiahnuť a uskutočniť im samotným.

Nie, nejde tu o veci hmotné , ku ktorým to všetko nakoniec skĺzne a pri ktorých to napokon všetko skončí. V tomto podvedomom, samým sebou nepriznanom prianí mnohého rodiča je skrytá túžba, aby sa aspoň ich deťom podarilo nájsť, pochopiť a naplniť skutočný zmysel ľudského bytia.

Je to však niečo iba slabo tušené a ťažko pomenovateľné, čo nakoniec skĺzne len do toho vonkajšieho, fyzického a viditeľného. Do riešenia otázok hmotného zabezpečenia svojich detí, ich dobrého vzdelania, vhodnej práce a vhodného životného partnera. A vo víre života, naplneného uspokojovaním obrovského množstva hmotných potrieb zrazu nečakane nadíde čas, keď už ich deti majú svoje vlastné deti.

A oná začarovaná reťaz fatálnej nevedomosti o poznaní a naplňovaní zmyslu ľudského bytia pokračuje ďalej bez toho, že by sa našiel niekto, kto by ju dokázal preťať.

Aký je teda zmysel ľudského bytia? V čom spočíva?

Jeho pochopenie sa skrýva v poznaní, že človek je bytosťou duchovnou. Z ríše ducha vstúpil do hmotnosti, aby sa napokon do ríše ducha vrátil nazad. Do hmotnosti vstúpil nevedomý a neznalý a naspäť sa má vrátiť plne vedomý a znalý. Návrat späť je úlohou každého človeka a skutočným zmyslom jeho bytia. Je ním opätovný návrat do ríše ducha, podmienený jeho primeranou zrelosťou a ľudskou veľkosťou.

Hmotnosť, v ktorej sa človek nachádza je teda akousi školou, ktorá slúži na to, aby v rôznych životných situáciach zbieral skúsenosti prostredníctvom vlastného prežívania a tak postupne duchovne dozrieval. Dozrieval v osobnosť vysokého ľudského, morálneho a mravného rozmeru, ktorá spĺňa kritéria vstupu do ríše ducha. Tam totiž môžu vstúpiť a vrátiť sa nazad iba tí, ktorí spĺňajú tie najvyššie kritériá. Kritériá čistoty a ušľachtilosti, kritéria spravodlivosti, ľudskosti, čestnosti a dobroty srdca. Jedine pred takýmito ľuďmi sa otvorí brána, umožňujúca im vstup do večnej nádhery ríše ducha. Jej krása sa nedá porovnať s ničím, čo sa nachádza tu na zemi.

Pred človekom, ktorý však vyššie spomínané kritériá vo svojom živote nenaplňuje zostáva brána ríše ducha zatvorená a to až dovtedy, kým aj on duchovne nedozreje. To znamená, že až dovtedy bude musieť žiť v hmotnom svete, aby sa v ňom učil, prežíval poznával a dozrieval. Aby v ňom nadobudol požadovanú ľudskú veľkosť.

Čas k tomu je však vymedzený! Vymedzený trvaním hmotného sveta, pretože všetko hmotné raz vzniklo a preto raz musí aj zaniknúť. Raz teda celkom určite zanikne aj naša slnečná sústava i celý náš okolitý vesmír, ale i oblasť jemnejšej hmotnosti, kam odchádzajú duše ľudí po fyzickej smrti. Škola života totiž pokračuje aj v tejto jemnejšej rovine bytia. Aj tu pokračuje príprava človeka na jeho vstup do ríše ducha. Aj tu pokračuje jeho ďalšie dozrievanie tak, aby sa stal schopným splniť požadované kritériá pre vstup do duchovnej ríše.

Úlohou každého človeka je zodpovedne na sebe pracovať a stihnúť správnym spôsobom dozrieť dovtedy, kým trvá hmotný svet. Ak by to totiž z nejakých dôvodov nestihol, ak by sa nedokázal včas odpútať od hmotnosti a vstúpiť do bezpečia ríše ducha, museli by ho rozomlieť mlyny rozkladu hmotného sveta, v ktorom by zostal uväznený.

Zmyslom života každého človeka na tejto zemi je stať sa natoľko zrelým, aby raz mohol vstúpiť do večnej ríše ducha! Všetko ostatné je len prostriedkom k tomuto účelu! Celý náš život na zemi je len prostriedkom k tomuto účelu. Na to nikdy nezabúdajme!

Človek môže usilovať o svoje finančné zabezpečenie, o svoje vzdelanie, môže sa realizovať vo svojej práci a môže mať mnoho záujmov. Môže mať rodinu i deti a mnoho ďalších vecí, avšak vždy by si mal byť vedomý toho, že na nijakú z týchto vecí sa nesmie pripútať tak, aby sa stala zmyslom jeho života. Aby ho úplne pohltila!

Vždy a za každej situácie si musí byť vedomý skutočného zmyslu svojho bytia, ktorým je duchovné dozrievanie. Ktorým je nadobúdanie spôsobilosti dosiahnuť kvalitou svojho života kritérií, oprávňujúcich ho k vstupu do ríše ducha.

Ak máme hovoriť o kritériách, ktoré musí človek splniť, ak máme hovoriť o tom, aký musí byť a ako má jednať, aby mu to mohlo byť umožnené, všetko, čo v tomto smere potrebujeme vedieť nám veľmi jednoducho a jasne pomenoval už Mojžiš vo svojom desatore a po ňom Kristus vo svojom učení. Ak sa budeme vytrvalo snažiť takýmto spôsobom myslieť, cítiť, hovoriť a jednať, potom budeme kráčať svojim životom správne. Potom budeme napĺňať jeho skutočný zmysel. Potom budeme duchovne dozrievať tak, až sa napokon staneme zrelou ľudskou osobnosťou, ktorá môže vstúpiť do ríše ducha, pretože splnila všetky k tomu požadované kritériá.

Toto je zmyslom ľudského bytia! Toto má dosiahnuť každý človek a o toto má usilovať. Týmto snažením naplní nie len zmysel vlastného bytia, ale zároveň tým dá i iný, omnoho vyšší a ušľachtilejší rozmer všetkému okolo seba. Svojim vzťahom k ľuďom, k rodine, k spoločnosti, k zamestnaniu, k prírode, ale i k peniazom a k majetkom.

Toto je oná nevedomá túžba, ktorú nesú v sebe všetky generácie. Podvedome tušená túžba po uskutočnení pravého človečenstva, pred ktorým sa otvára brána raja!

V tomto spočíva oná skrytá, nevedomá a nenaplnená túžba mnohých rodičov, ktorí v neurčitom tušení dúfajú, že práve ich deti budú tými, ktorým sa to podarí. Že práve ich deťom sa podarí zlomiť generačnú kliatbu nedôstojnej nevedomosti o zmysle a naplnení vlastného bytia.


2.
označiť príspevok

salbea žena
   17. 11. 2013, 18:40 avatar
kvôli hypnoze som stratila v sebe intimitu v komorke to svojej pre svoje bytie,pre lasku k cloveku
mozem zvonka existovat,ale vovnutri sa to uz neda
najvacsou kliatbou tohto tisicrocia pre deti je ich strata vnutornej intimity pomocou hypnozy,strata ticha v komorke s Bohom a so sebou
Súhlasí auxiliarius


3.
označiť príspevok

salbea žena
   17. 11. 2013, 18:48 avatar
nedokazem vstupit do lesa medzi ludi,som z kruhu von a som v kruhu ,ktory vytvoril miesto komorky byt s Bohom v jedno Boh ,sme od seba odtrhnute bytosti
preco je clovek bestiou,to nikdy nepochopim
http://www.youtube.com/watch?v=_1lXdLus2WI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 19:00 avatar
pochopi ked clovek zacne skumat seba sameho...


4.
označiť príspevok

winry žena
   17. 11. 2013, 18:57 avatar
Moja dcera je posol bozi, je pod ochranou samotneho Boha, nemam o nu strach


6.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 19:03 avatar
nuz ako vsetci ludia
Súhlasí winry


7.
označiť príspevok

Linda žena
   17. 11. 2013, 19:07 avatar
winry, boli časy..keď som ti bola anjel strážny..
už nie som..niekde si sa mi stratila..
a tak o to väčší strach mám o teba..
kde si sa mi len zatúlala?  
Súhlasí winry


8.
označiť príspevok

winry žena
   17. 11. 2013, 19:08 avatar
Som viac v nebi ako na zemi, asi...to preto..


9.
označiť príspevok

winry žena
   17. 11. 2013, 19:09 avatar
no a mrzi ma to, Prepac mi.
Súhlasí Linda


10.
označiť príspevok

Linda žena
   17. 11. 2013, 19:17 avatar
viac v nebi?
tak tomu nerozumiem..
je ju Enax, s ním si si vždy rozumela..
možno mi to vysvetlí? 
ale aj tak sa bojím o teba..
možno zbytočne..


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 19:26 avatar
mozno ma winry nove povolanie :-) kozmonautka :-)


17.
označiť príspevok

Linda žena
   17. 11. 2013, 19:33 avatar
14/
si robíš srandíčky..
a ja starosti!  


18.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 19:35 avatar
nie :-) ucim ta zahadzovat prehnane starosti :-)


19.
označiť príspevok

Linda žena
   17. 11. 2013, 19:38 avatar
bodaj by boli prehnané.. 


20.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 19:41 avatar
prehnane su vsetky ktore sa nenaplnili :-)


15.
označiť príspevok

winry žena
   17. 11. 2013, 19:27 avatar
Neboj sa Linda, vsetko je v poriadku. Exyno ti to tazko vysvetli, nie som momentalne s nikym v kontakte.., ale ubezpecujem ta, ze zivot je nadheny, ten moj tiez. Vdaka.
Súhlasí EnaXnaY, Linda


11.
označiť príspevok

sta2rky muž
   17. 11. 2013, 19:19 avatar
markus - keby si trochu rozmýšľal, tak nenapíšeš také nezmyselné bláboly, že človek vyšiel z ríše duchovna a po živote v materiálnom svete (ktorý vôbec nie je materiálny, ale energetický) sa má do neho opäť vrátiť. Veď by to bol zbytočný nezmysel, prečo by to robil? No máš bujnú fantáziu poznačenú zrejme náboženským duchovnom. Racionálnejší pohľad na zmysel života je opísaný tu : www.osacr.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený, J.Tull, Wolfe


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   17. 11. 2013, 19:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 11. 2013, 19:25 avatar
Ako môže človek vyjsť z duchovnej riše do hmotnej, aby sa poučil, ked sa tam vôbec nemôže nepoučený dostať?
Súhlasí J.Tull, Linda, sta2rky, Wolfe


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   17. 11. 2013, 19:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 11. 2013, 20:51 avatar
Možno existuje nejaké vysvetlenie, zatial to však vyzerá, že nik odpovedať nevie.


28.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 20:56 avatar
zmyslom zivota je zit ho :-) jake jednoduche :-)


30.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 20:58 avatar
nic nehovoriaca tautologia


33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 21:02 avatar
tauto co? :-)


34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 21:04 avatar
vy ten zmysel budete tusim hladat az do smrti :-) dam vam mudrost pre mudrych :-) kym mudry mudruje tak sprosty to davno uz spravil :-)


38.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 21:09 avatar
taotologia. definicia kruhom.

ked tvrdis ze vsetko je take jednoduche, ze voda je voda. to je sice pravda, ale nic ti to nepomohlo


40.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 21:11 avatar
nepotrebujem rozlozit vodu na suciastky aby som vedel preco mi uhasi smad ked som smadny :-)


43.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 21:13 avatar
no vidis a uz nestaci povedat, ze zivot staci zit

musis pit

a dalsich 100 veci


45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 21:15 avatar
nie je za slovom zit skrytych tychto 100 a dalsich milion veci, ktore zivot ponuka? :-)


46.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 21:18 avatar
preto nemas vraviet sice pekne vseobecne, ale nic nehovoriace tautologie..

musis davat presné navody na zivot


47.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 21:20 avatar
ale ja nemusim :-) ja uz ho vidim :-)


49.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 21:24 avatar
vsak keby si nevidel, nemal by si co vraviet


50.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 21:25 avatar
aj ked z toho co vravis, vyplyva, ze nevidis


51.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 21:25 avatar
este stale by som si to mohol vymyslat :-)


52.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 21:28 avatar
to mudrejsi okamzite odhalime


55.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 21:33 avatar
mudrejsi odhalia i tych co sa na mudrych len hraju :-)


57.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 21:37 avatar
mudri odhalia vsetko


58.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 21:39 avatar
vsetko nie :-)


59.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 21:49 avatar
co si dnes varil?


60.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 21:50 avatar
dnes som si uzival vcerajsi navareny gulas :-)


61.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 21:54 avatar
tak si daj prehanadlo, asi sa ti pokazil


63.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 21:56 avatar
to by mi moje brusko uz davno povedalo :-) ale nic take sa nedeje :-)


66.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 22:05 avatar
vypadli senzory..


67.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 22:06 avatar
ked senzory nic nehlasia tak nie je ziadny problem :-)


71.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 22:12 avatar
tak potom je super. ale pre istotu zhasni


72.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 22:14 avatar
ale beata dubasova spieva ze zazni :-) a teraz co? :-) no dilema :-)


35.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 11. 2013, 21:05 avatar
Nie, vychováš deti a môžeš sa ísť odstreliť, už je to fuk... je úplne jedno, či potom budeš žiť, alebo je to možno skôr na škodu, ťažko povedať... míňaš suroviny a si nepotrebný. Surové to je, ale taký je život, niektoré zvieratká si to zariadili tak, že mamku zjedia, a majú z nej najväčší úžitok takto... hehe ))
Lenže nám sa nechce zomierať...


37.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 21:08 avatar
vy vsetko vidite len cez peniaze :-)


39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   17. 11. 2013, 21:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 21:13 avatar
ved bud rad :-) nemas rad peniaze, cirkev sa postara o ne uz postara :-) v podstate ti cinia velku sluzbu :-)


41.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 11. 2013, 21:11 avatar
To ti ako napadlo? O peniazoch som ani nepípla, ale o našej planéte... každý živočích žije na ukor iného, aj tie bylinožravce len rastlinky vedia byť nezávislé a brať z obnoviteľných zdrojov, ale my nie.


44.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   17. 11. 2013, 21:14 avatar
lebo dnes je vsetko vyjadritelne sumou v dolaroch :-)


21.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 11. 2013, 19:42 avatar
... smutné je to, že tí, u ktorých absentuje kritické myslenie, trepú o nevedomosti a smutné je hlavne to, že dnešný morálny marazmus zneužívajú na učenie k nemysleniu ...
Súhlasí Lucifero, Bojislav, Nadja, Blanka


22.
označiť príspevok

Krištof
   17. 11. 2013, 20:13 avatar
Ktosi na df.sk raz vyjadril zmysel života ateistu takto:

Filozofické otázky zodpovedané tak aby vyhovovali ateistovi.
Aký je význam ľudskej existencie?
,,Lepšie nevedieť.“
Čo by sme mali robiť?
,,Jesť, piť, močiť, zanechávať trus, reprodukovať sa.
A starať sa o to aby to tak zostalo.
Hlavne sa nepokúšaj obísť smrť je nevyhnutnou súčasťou života.“
Prečo sme tu?
,,Nebolo žiadnej inej planéty s ideálnymi podmienkami.“
Kam pôjdem až sa pominiem?
,,Do zeme.“

Otázky hlbokého nahliadnutia.


23.
označiť príspevok

Krištof
   17. 11. 2013, 20:23 avatar
Nemôžem povedať, že s 1. príspevkom celkom súhlasím. Je to in my opinion len uhol pohľadu alebo jedna stránka veci


24.
označiť príspevok

Bojislav muž
   17. 11. 2013, 20:43 avatar
zmysel zivota si ludia urcuju sami, nejaky kozmicky ucel bytia nemusi existovat lebo bytie samotne na svoju existenciu ten ucel nepotrebuje
Súhlasí Osvietený, Nadja


26.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 20:52 avatar
to akoby si mixer povedal ze on si sam ze zmyslom jeho existencie bude robit lietadlo


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 11. 2013, 20:53 avatar
Zmyslom života človeka je udržať kontinuitu života ľudstva, to je jediný všeobecný zmysel života človeka.. všetky ostatné mu dávame sami.
Súhlasí Osvietený


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   17. 11. 2013, 20:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Krištof
   17. 11. 2013, 21:00 avatar
Ani žiadna vec vyrobená človekom nepotrebuje účel na svoju existenciu. Ale to neznamená, že ten účel nemá. Subjektívne môžem napr. stoličke určiť iný zmysel než má, napr. určím, že je to čln na plávanie. Avšak to nič nemení na tom, že postel nie je čln. Na druhej strane možno niekto nevie, aký je zmysel bytia človeka, preto si ho určí podľa seba


32.
označiť príspevok

Krištof
   17. 11. 2013, 21:01 avatar
oprava: že stolička nie je čln :-P


36.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 21:07 avatar
presne, oni si urcia zmysel zivota uplne nespravne

napr., ze budu lietat

no a ponesu nasledky, ze sa znicia

"ich odsudenie je spravodlive"


54.
označiť príspevok

Krištof
   17. 11. 2013, 21:33 avatar
nechcem ich príliš kritizovať ;-)


56.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 21:37 avatar
myslis, ze by sme ich mali ignorovat? vazne, neviem niekedy ci je lepsie ignorovat..


75.
označiť príspevok

Krištof
   17. 11. 2013, 22:20 avatar
niečo také, miernejšie reagovať niekedy


77.
označiť príspevok

auxiliarius
   17. 11. 2013, 22:31 avatar
nato sa mi zda lepsie vobec


48.
označiť príspevok

Krištof
   17. 11. 2013, 21:23 avatar
Prof. PhDr. Mirona Zelinu, DrSc. - Život na poschodí bytia:

"Kvalita života akoby sa odvíjala na dvoch úrovniach.
Prvú úroveň tvorí biologické bytie človeka, ktoré smeruje k udržaniu života, rozmnožovaniu a prežitiu človeka ako druhu.
Druhú veľkú úroveň ľudského bytia tvoria činnosti, ktoré nie sú nevyhnutné pre prežitie, sú akoby prepychom bytia.
Hnacou silou pre tieto činnosti sú vyššie city. Dokázalo sa, že už v začiatkoch ľudstva boli tieto vyššie city súčasťou človeka. Vzťahovali sa k najzávažnejším chvíľam ľudského prežívania, akými boli úmrtia, narodenia, svadby.
Základom bytia na poschodí sú city náboženské, mravné, cit pre krásu a city spojené s poznávaním, myslením, city intelektové. U ostatných živočíchov nenájdeme potrebu vyšších citov - zviera nepotrebuje Boha, krásu, ani morálny recept na to, ako má žiť...
Vyššie city človeka sú najsilnejším zdrojom jeho psychickej energie, ktorá robí z človeka človeka. Tieto sily sú dokonca niekedy silnejšie ako biologické potreby... U indiánov Cora a Uitoto je uskutočňovanie rituálov dôležitejšie ako zber úrody a novomexickí indiáni Pueblo svojimi obradmi pomáhajú slnku, aby sa mu dobre išlo po nebeskej klenbe...
Žiť len pre svoju biológiu je ponižujúcim bytím.
Ukazuje sa, že sama adaptácia človeka k životu nestačí. Pred ňou a za ňou je akési sebauvedomenie, uvedomenie svojho zmyslu a významu, a najmä svojich možností...
Kde sa zobral základný pocit zmyslu života a jeho umiestňovanie do vyšších poschodí bytia? A. Maslow tvrdí, že najprv musia byť uspokojené biologické potreby, aby sa mohli rozvinúť vyššie potreby a s nimi spojené city. V. Rollo tvrdí, že to tak nie je, lebo vyššie city existovali neustále v človeku a s človekom...
Nikdy nie je dosť otázok Kierkegaardovskej povahy, ak sa pýtame na kvalitu ľudského života. Nikdy nie je dosť hľadania odpovedí na otázky: strčím prst do zeme, aby som zistil, v ktorej zemi som, strčím prst do existencie: necítim nič. Kde som? Čo mi to chce povedať svet? Ktorý blázon ma tu strčil a nechal stáť? Ako som sa do sveta dostal, prečo sa ma nikto neopýtal, ale jednoducho som strčený do radu, ako keby ma kúpil predavač duší? Prečo som účastníkom veľkého podniku, ktorý sa volá skutočnosťou? Je to nedobrovoľná záležitosť? A keď som prinútený byť tu, kde je potom veľký dirigent tohoto bytia? ..."
Súhlasí Malá Zoe


53.
označiť príspevok

Krištof
   17. 11. 2013, 21:30 avatar
oprava: Miron Zelina, len som to okopčil :-P

Dá sa to povedať tak, že zmysel života je žiť, žiť plnohodnotne, nie len biologicky, pokiaľ ide o reprodukciu (ľudí je už vyše 7 miliárd a počet stále stúpa). Nič proti biologickému množeniu, aj to patrí k životu. Avšak je tu i krása, vzťahy, umenie, veda, podľa mnohých i Boh...
Súhlasí Malá Zoe, elemír


62.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 11. 2013, 21:56 avatar
Zelinu som vždy obdivovala a nie je asi práca, kde by som nepoužila jeho myšlienky,citácie, časti projektov... som rada, že niekto si na neho spomenul aj na tomto fóre :-)
Súhlasí Krištof


64.
označiť príspevok

Krištof
   17. 11. 2013, 22:01 avatar
Zelinu mám rád, je to taký skutočný humanista ;-)
Súhlasí Malá Zoe


65.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 11. 2013, 22:05 avatar
múdrosť i ľudskosť. všetci učitelia by sme mali byť takí ...
Súhlasí Krištof


68.
označiť príspevok

Krištof
   17. 11. 2013, 22:09 avatar
Máš od neho nejaké knihy?


70.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 11. 2013, 22:11 avatar
túto: www.martinus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
a na túto sa chystám: www.martinus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Krištof


73.
označiť príspevok

Krištof
   17. 11. 2013, 22:17 avatar
Aha také učiteľské. ja mám od neho tri knihy: Tvorivosť - piata dimenzia, Sloboda osobnosti, Ako sa stať tvorivým


74.
označiť príspevok

ra.am muž
   17. 11. 2013, 22:19 avatar
Zla zelina nevykape, bol by som pozorny..


76.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   17. 11. 2013, 22:24 avatar
nájdem si čas aj na trochu iný druh kníh od neho, momentálne nestíham ani tie inšpirujúce o výchove ... tvorivosť a humanizmus, to je Miron Zelina :-) a skutočný profesor, nielen jeden z tých, ktorí si tak nechajú hovoriť a sú len obyčajnými učiteľmi ..
Súhlasí Krištof


69.
označiť príspevok

ra.am muž
   17. 11. 2013, 22:11 avatar
Vies ako boli, ked narazis do betonu, ci asfaltu holou hlavou?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:35,  Horšie by to bolo, kebyže 5 ľudí ovláda Slovensko!!!!
dnes, 14:35,  Odpíšem. Včera som mama nesúrodé myšlienky, ale dnes večer budem úplne prítomná....
dnes, 14:34,  Jedine ak je Boh spravodlivý. *01
dnes, 14:33,  Väčšie zlo pochádza z menšieho zla. *04
dnes, 14:33,  Lukašenko na hráááááád!!!!!
dnes, 14:32,  To sa v USA nikdy nemôže stať!!!!!
dnes, 14:31,  U nás sa súdi za dar do 1500€.*03*03*03
dnes, 14:31,  ninka keby som mal kupovať veci v zlave len preto že su v zlave musel by som kupiť tretinu...
dnes, 14:30,  My sme mali skvelý večer!! Síce máme veľa nakazených, ale ujo Igor nás zatiaľ...
dnes, 14:28,  djjaro, iste. Človek nemôže vedieť naisto, či vôbec skutočnosť existuje... čo sa týka...
dnes, 14:27,  Terorista Arafat už umrel, komu ju dajú toho roku? *03*03*03
dnes, 14:27,  U nás na východe, kde nič nie je v osadách si nosia čistú vodičku z potoka!!!! Lebo...
dnes, 14:25,  U nás sa nelúpi!! Iba ťa pre pár €€ rovno zachloštia a štatistiky je to vedené ako...
dnes, 14:24,  t-e-ó-m-a, lenže šarlatáni si vyberajú z hypotéz čerešničky a tie považujú rovno za...
dnes, 14:22,  Marek, takí ako ty umierajú medzi prvými, lebo sa nechcú strápňovať.*04
dnes, 14:21,  Tak ninka a písala si mi, že mi odpovieš.*28*28*28 Napísal som ti pravdu, že ujo skrinku...
dnes, 14:18,  Grofik šrobik, Gautama Buddha dosiahol osvietenie, keď rozjímal nad všetkým získaným...
dnes, 14:18,  JA vždy kupujem iba v akcii a vždy iba veci, ktoré nepotrebujem. *03*03*03 Naposledy čo...
dnes, 14:17,  Známi miliardári, ktorí sa rozhodli rozdať svoj majetok V roku 2010 prišiel Warren Buffet...
dnes, 14:15,  t-e-ó-m-a, z tých učení prevzal mnohé. Z nich a vlastnej skúsenosti vybudoval svoje...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Na to, aby ste na sebe začali pracovať nie je nikdy neskoro. Prestať s tým je však vždy príliš skoro.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(192 537 bytes in 0,455 seconds)