Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Smrť Panny Márie a jej žezlo nad Zemou od jej syna a Pána Ježiša

8
reakcií
1507
prečítaní
Tému 7. októbra 2015, 09:42 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 10. 2015, 09:42 avatar
10.4. Smrť Panny Márie, jej pohreb a nanebovzatie

Dom svätej Panny naplnila bolesť a obavy. Jej pomocníčka bola veľmi rozrušená, chodila hore-dole po dome, padala na kolená a plačúc sa modlila s rozpätými rukami.

Svätá Panna tíško odpočívala vo svojej izbičke. Celá bola zakrútená do dlhej nočnej košele, len ruky mala odokryté. V poslednom čase už nič nejedla, len z času na čas prehltla lyžičku šťavy, ktorú jej pomocníčka vytlačila zo žltého bobuľovitého ovocia podobného hroznu.

Podvečer si svätá Panna uvedomila, že nadišiel jej čas. Podľa Ježišovej vôle sa chcela rozlúčiť s apoštolmi, učeníkmi a prítomnými ženami. Jej spálňa bola zo všetkých strán otvorená a ona sedela na lôžku. Tvár mala bledú a žiarivú, akoby premenenú. Svätá Panna sa modlila a každého požehnala, kladúc im ruky na čelo. Potom k nim všetkým prehovorila tak, ako jej to kázal Ježiš v Betánii.

Keď k nej podišiel Peter, videla som, že v ruke má pergamenový zvitok. Jánovi povedala, čo majú urobiť s jej telom. Taktiež mu povedala, aby jej šatstvo rozdelil medzi jej pomocníčku a inú chudobnú pannu, ktorá bývala v tom kraji a niekedy jej pomáhala. Svätá Panna potom ukázala na komoru naproti jej spálni a jej pomocníčka ju išla otvoriť a potom ju znovu zavrela. V komore boli všetky šaty svätej Panny.

Po apoštoloch k nej pristúpili učeníci a aj ich požehnala.

Potom sa muži vrátili do prednej časti domu a pripravovali sa na bohoslužbu. Medzitým prišli k lôžku svätej Panny ženy, kľakli si a dostali požehnanie. Jedna z nich sa sklonila k Márii a ona ju objala.

Zatiaľ prichystali oltár a apoštoli si obliekli dlhé biele rúcha. Piati z nich mali oblečené slávnostné kňazské rúcha. Bohoslužbu celebroval Peter. Jeho kňazský plášť bol vzadu veľmi dlhý, ale bez vlečky. Na spodnej časti mal obrubu a bol zaoblený.

Apoštoli sa ešte obliekali, keď prišiel Jakub starší s tromi spoločníkmi. S láskou ho uvítali a niekoľkými slovami ho poslali k svätej Panne. Umyli mu nohy, upravili šaty a spolu so svojimi spoločníkmi išiel ešte v cestovnom oblečení k svätej Panne. Aj on dostal jej požehnanie a po ňom jeho traja spoločníci. Potom sa aj on pripojil k bohoslužbe.

Počas bohoslužby prišiel z Egypta Filip s jedným sprievodcom. Aj on išiel hneď za svätou Pannou a dostal požehnanie. Veľmi plakal.

Peter medzičasom zavŕšil svätú obetu, premenil Pánovo telo, prijal ho a rozdal apoštolom a učeníkom. Svätá Panna nemohla vidieť oltár, ale počas celého obradu sedela na svojom lôžku a rozjímala. Peter jej priniesol svätú Hostiu a dal jej pomazanie chorých.

Sprevádzali ho všetci apoštoli v slávnostnom sprievode. Tadeáš niesol kadidlo, Peter Oltárnu sviatosť v skrinke v tvare kríža. Za ním išiel Ján, ktorý niesol tanierik, na ktorom bol kalich s najsvätejšou krvou a niekoľkými malými nádobkami. Kalich bol malý, biely a hrubý, akoby bol liaty. Mal vrchnák a takú krátku stopku, že sa dala uchopiť len dvomi prstami.

Vedľa lôžka svätej Panny, v kútiku vyhradenom pre modlitbu bol pred krížom pripravený malý oltárik. Pomocníčka priniesla stolík, ktorý prikryla červeným a bielym obrusom. Na ňom boli zapálené svetlá, myslím, že to boli sviece a lampy. Svätá Panna ležala na chrbte, bola bledá a mĺkva. Zrak upierala nahor a bola ako v extáze. Prenikla ju clivosť a ja som cítila tú jej nostalgiu, ktorá ju ťahala hore... Ó, moje srdce túžilo spolu s jej srdcom vystúpiť k Pánovi!

Peter podišiel k nej a udelil jej pomazanie chorých približne tak, ako sa to robí dnes ? posväteným olejom, ktorý priniesol Ján, jej pomazal tvár, ruky, nohy a bok, kde mala v šatách otvor. Apoštoli sa zatiaľ spoločne modlili. Potom jej Peter podal Oltárnu sviatosť. Mária sa bez podopierania vzpriamila, aby prijala Sviatosť, a potom klesla nazad. Apoštol sa chvíľku modlil a potom sa Mária znovu vzpriamila, ale menej než predtým a prijala od Jána kalich. Vo chvíli, keď dostala najsvätejšiu Sviatosť, som videla, ako do nej vstúpilo svetlo. Potom bola ako vo vytržení a už nehovorila. Apoštoli sa vrátili k oltáru a pokračovali v bohoslužbe. Pri svätej Panne zostalo len niekoľko žien.

O niečo neskôr som videla apoštolov a učeníkov znovu sa modliť okolo lôžka svätej Panny. Jej tvár prekvitala, usmievala sa ako za čias svojej mladosti. Oči, ktoré mala upreté na nebo, jej žiarili od radosti.

Tu som uvidela čosi dojímavého a úžasného. Strop nad Máriinou izbou zmizol a zostupoval k nej nebeský Jeruzalem. Videla som oslnivé oblaky a množstvo anjelov rozdelených na dva zbory. Z oblakov vyšiel lúč svetla. Túžobne vystrela ruky a jej telo sa vznášalo nad lôžkom. Zrazu jej duša vyšla z tela ako malá jagavá postavička s rukami vystierajúcimi sa nahor a vedená svetelným lúčom stúpala do neba.

Anjelské zbory obklopili jej dušu a oddelili ju od svätého tela. V tej chvíli Máriine ruky klesli na kríž, ktorý mala na prsiach a telo sa zviezlo na lôžko.

Duša vystúpila sprevádzaná mojím pohľadom do nebeského Jeruzalema, až k trónu Najsvätejšej Trojice. Úctivo ju vítali mnohé šťastné duše, medzi ktorými som rozpoznala mnohých patriarchov a Joachima, Annu, Jozefa, Alžbetu, Zachariáša a Jána Krstiteľa. Ona sa však medzi nimi vznášala až k trónu Boha a jej Syna. Z Ježišových rán vyžarovalo oslepujúce svetlo a zaplavovalo celý výjav. S božskou láskou uvítal svoju Matku, podal jej čosi ako žezlo a ukázal jej zem, akoby jej odovzdal moc nad ňou.
a-repko.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí kesha1


2.
označiť príspevok

kesha1
   7. 10. 2015, 09:57 avatar
Prekrasne Lea , dakujem , idem sa modlit a rozjimat ku ruzencu .


3.
označiť príspevok

bystrik muž
   7. 10. 2015, 11:34 avatar
Aká panna, veď mala viacero detí...???

"31Tu prišla Jeho matka a Jeho bratia; zostali vonku a poslali po Neho. 32Zástup, ktorý sedel okolo Neho, Mu povedal: Ajhľa, Tvoja matka a bratia i sestry sú vonku a hľadajú Ťa. " Marek - 3. kapitola.

Ďalšie sa mi už nechce rozoberať...len sa opýtam, kde len je aspoň jedno slovo v evanjeliách, žeby Ježiš povedal, že sa majú modliť k jeho pozemskej matke, že ju majú uctievať, kde je o tom aspoň jedná zmienka??? Diabol vedel čo robí, vedel, čo tým spôsobí, ale ľudia prijali túto modlu, vyvýšili ju na roveň Boha, čo ešte sa im trpko vypomstí...Ide o modlárstvo, o nič viac, kde sa porušuje 1. prikázanie...
Súhlasí Wolfe, fajer, Scarlet666


4.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   7. 10. 2015, 13:32 avatar
A ty sa čuduješ,že si kesha z teba robí srandu?
Súhlasí Wolfe


5.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2015, 13:48 avatar
A Harry Potter je kde?
Niekto rad cita beletriu od Valtorty ci koho to...
Problem je, ze niekto to berie ako fakt.


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 10. 2015, 13:52 avatar
Bystrík, stefan5, Wolfe - v prípade záujmu si musíte sami vyhľadať odpovede napr. aj v Biblií.


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2015, 20:36 avatar
Ako mame najst nieco co je vymyslene a co nie je v biblii v biblii?
Súhlasí stefan 5


7.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 16:24 avatar
biblia nie je historická ani vedecká kniha, tak že sa z nej prd nie pravdu dozviete...


8.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 16:30 avatar
Ježiš je pre kresťanov zlatý býk, ako pre moslimov ten čierny šuter/meteorit/ v Mekke....také niečo ako pre indiánov totem...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:11,  V tom prípade treba zaradiť aj LHR *39*39*39*39
dnes, 21:10,  JA keď nemôžem pomôcť, tak aspoň riadne dopletiem. *03*03*03*03
dnes, 21:09,  Som slušňák, tak to tak aj napíšem Ležať Hore Klobásou. *39*39*39*39 Samozrejme, že v...
dnes, 21:08,  Hej? No dik, že mi ich predstavuješ. :-D
dnes, 21:07,  bobor čo to má spoločné s liberalnym , yebo .
dnes, 21:06,  A to jest? *21
dnes, 21:05,  Ja preferujem LHK.*39*39*39*39*39
dnes, 21:04,  Je toľko športov, ktoré sa stále dajú robiť. Napríklad kop rýľom, švih motykou, alebo...
dnes, 21:04,  38. Zuzka ardun a Osvietený jedno telo a jedna duša je. *04*04*04 Tak ako Temnýmyseľ a...
dnes, 21:03,  Ale ty Elemír asi iba občas niečo vysvetľuješ? Či? .. A ako to máš s Máriou, teda?
dnes, 21:01,  Neviem o čom ardun píšeš. Nepochopila som na čo sa Osvietený pýta. Elemír, ja prosto...
dnes, 21:01,  ..a bolo porušené slovo p. Kisku!!!*28*28*28*28 Zavreli nám vleky a strediská zimných...
dnes, 20:58,  Ba práve naopak!! Dala. *39*39*39*39 kto miluje, ten aj trpí. *27*27*27K
dnes, 20:44,  32, no treba byť znovuzrodený a mať Krista za Spasiteľa a Pána. Lebo akože náboženstvo,...
dnes, 20:44,  Niesi ozraty?
dnes, 20:41,  Nooo, uz si si nasiel inu kapitolu ,,,,,,,,,,
dnes, 20:40,  Hlavne, že pravda o židoch a biblii vyšla najavo ;) Že sú to ožrani, ožerú sa a potom...
dnes, 20:39,  Aspon keby si vysiel z telesneho zmyslania tak by som ,, ani muk,,,,
dnes, 20:38,  Ty uz halucinujes od 2006 a dobre je
dnes, 20:36,  Prudký nárast počtu obetí nového druhu koronavírusu v Štokholme vedie k spochybňovaniu...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy sa obliekajú kvôli ženám a vyzliekajú kvôli mužom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(65 294 bytes in 0,427 seconds)