Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Sme hlúpy?

29
reakcií
2023
prečítaní
Tému 28. apríla 2009, 07:30 založil cingelova zuzana.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
29. 10. 2011
16
04. 05. 2016
0
13. 10. 2013
238
 
 


1.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   28. 4. 2009, 07:30 avatar
Píšem s Vami z miesta, kde teraz bývam, kde ma vyhnali páni. Je to miesto mimo civilizácie. Predsa nikdy nie som sama. Ľudia ma nájdu z celého sveta a spájame sa Nezáleží na tom, akou rečou rozprávame, dôležité je to ,čo hovoríme, čo myslíme. Mám veľa kamarátov . Veď boj o práva občana o dôstojný život sa týka nás všetkých rovnako.
Kapitalisti sa vedeli spojiť voči obyčajným ľuďom. Majú rozum. Tak prečo by sme mali byť mi, obyčajný ľudia hlúpy? Neverme tomu, že mi nevieme, aké máme práva! Verím tomu, že sme jednotný a nedovolíme , aby sme boli dlhodobo novodobými otrokmi. Jedine tak sa to môže zmeniť, keď aj mi pochopíme, že ja nás veľa a nebudeme sa báť postaviť voči násilnostiam pánov. Pokora a strach nepomôže. Pomôže iba to, ak sa nebojíme byť slobodným občanom. Je nás už veľa. Každým dňom viac a viac. Dajme o sebe vedieť. To je naša sila. Súhlasíš?
Súhlasí Boris


2.
označiť príspevok

laila
   28. 4. 2009, 08:35 avatar
Zuzka,určite nie sme hlúpy. To máš pravdu. Ale veľmi sme ovplyvniteľný a preto si nechávame klásť aj tie najťažšie bremená na seba. a tá ovplyvniteľnosť? Nie je to naša slabosť? Teba donútili páni, ja ti osobne závidím, ale v tom dobrom ,to miesto, kde žiješ. Ja som dlhý čas bola doslova hnusná na ľudí, pretože som tak bola vedená rodinou, aby som nikdy nikomu neverila, pretože každý ,komu uverím, ma sklame. Možno to je pravda, možno nie, ale spoznala som človeka, pri ktorom som zistila, že ľudský život je ten, kto je pre mňa najdôležitejší v živote a preto sa usmievam na každého, keď môžem, pomôžem, ak viem ako na to, stačí len jeden úsmev a nemusím ani nič povedať a ten druhý vie, že niekto má ľudí aj rád. Nie sme hlúpy, sme slabí niesť už tieto bremená tebou zvaných "pánov". a dokedy ich unesieme? To sama neviem, ale verím, že my tú silu nájdeme , všetko, čo je živé na zemi treba milovať a to ostatné treba využiť tak, aby to prinieslo osoh práve pre tie žijúce bytosti.Musíme mať len silu,aby sme neboli negatívne ovplyvňovaní.


3.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   28. 4. 2009, 09:57 avatar
laila,
pekný deň Ti prajem. Silu máme. Iba zle to využívame. Silu využívame na zvládanie uniesť bremena, čo na nás kladú páni. Sila by sa malo použiť na to, aby sme sa postavili na odpor voči takýmto praktikám pánov.


4.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 4. 2009, 13:22 avatar
Zuzana, mohla by si mi už konečne prezradiť, že akí páni ťa to vyhnali, a kam? Za kladné vybavenie žiadosti, vopred ďakujem!


5.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   30. 4. 2009, 18:20 avatar
Petrana, to je komplikovaný príbeh. No pokúsim sa to jednoducho napísať
. Pán Cehelník Štefan bol mojím druhom osem rokov. Podľa jeho slov sa spolu s mojou kamarátkou Zuzanou sa dohodli s U.S.Steel , že budú s nimi spolupracovať a pripravia ma o všetko, čo som nadobudla ja, ako aj moja rodina. Tak ma pripravil o dom, kde som bývala. Nájomnú zmluvu sme spísali po prevode domu na jeho meno, na základe tej skutočnosti, že moja rodina mu zaplati 980 000 SK. Keď sme splnili všetky podmienky. Pán Cehelník sa oženil s mojou kamarátkov, dal príkaz mestu Moldava nad Bodvou, aby nám zrušili trvalí pobyt. Dán nás odpojiť od pitnej vody, elektriky, plynu. Darmo som sa bránila. Nič nerešpektovali. Trvali na tom, že nájomná zmluva je neplatná. Dali sme to súdu SR, aby sa súd rozhodol. No nečakali na súdne rozhodnutie. Dozvedeli sme sa, že predal dom a noví majiteľ nám rozbil všetko čo sme mali v dome, pred nami nosil veci naše preč z domu a polícia nám nepomohla. Vedeli o tom, čo sa deje. Dávali sme tesné oznámenia, ale zbytočne. Do dneska je iba v prípravnom konaní všetko. Bratovi povedala p. Perliková pred mojim synom Otom, že ak nevypadne z domu, tak ho zabije. Bolo to v prítomnosti pána Ing. Ternaioho, ktorého poverila Perlíkova , aby rozbil zámok na dome a aby rozbíjal a kradol. Do dnešného dňa nerozhodol súd v tejto právnej veci. Do dnešného dňa nájomná zmluva nie je zrušená. No policajti, mesto a všetky štátne organy nás ignorovali a nepomohli. Dokonca mesto sa rozhodoval bez súdu, tak isto elektrárne a plynárne. Tak to pokračuje do dneska. Zostali sme v jedných šatách , čo sme mali na sebe. Všetko ostatné na zlikvidovali.
Ale žijeme. Sme šťastní a nebojíme sa od boja za spravodlivosť. Netreba nás ľutovať. To je daň za to, že som poukázala na to, že v spoločnosti U.S.Steel sa porušujú zákonom dané predpisy o bezpečnej práci a ochrane života zamestnancov.

Som toho vedomá a neľutujem to, že som sa postavila na odpor.


6.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   30. 4. 2009, 18:40 avatar
rozpísala som sa, ale nie som smutná. Som spokojná. Zvládame to. Máme sa radi.


8.
označiť príspevok

laila
   2. 5. 2009, 08:48 avatar
Zuzi, máš priateľov, napísala som ti odkaz v téme "Jednoduchý život". Mýlila som sa, niekedy sa tomu neubránime, ale keď človek nevidí veľa vecí, tak si veľakrát vysvetlí všetko po svojom.verím, že si šťastná, ja práve preto chcem zmeniť životný štýl a nebyť na nikom závislá, pretože vzťahy medzi ľuďmi a to, že si vzájomne pomáhajú je oveľa hodnotnejšie ako to, či má niekto 500 šiat a niekto len jedny.začala som na tom pracovať, ale potrebujem poradiť, pretože viem, že to bude ťažká cesta, ale ja verím, že ten svoj cieľ nájdem. a práve vďaka takým ľuďom ako si ty.


7.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   2. 5. 2009, 08:34 avatar
Petrana, dúfan, že Tvojej žiadosti som vyhovela,v zákonom danej lehote. Zostávam s úctou


9.
označiť príspevok

Petrana žena
   2. 5. 2009, 09:20 avatar
Ďakujem Zuzana, že si mi to vysvetlila, už som v obraze, veľa vecí síce nechápem, ale už ťa tým nebudem zbytočne rozrušovať...iba ak by si mala chuť, prečo si ten dom previedla na druha, a ešte mu za to tvoja rodina mala zaplatiť 980 tisíc??? Ako sa zdá, je to zložitejšie, ale vpodsate si naletela druhovi na jeho sľuby? Má tvoj bývalý druh nejaké funkcie niekde v politickej strane? - nechcem ťa tým obťažovať, zrejme máš starostí nad hlavu!


10.
označiť príspevok

nazor
   2. 5. 2009, 15:27 avatar
cingelova - vy ste bojovali za ľudské práva? Ako žeriavnička ste ale nemali zlý plat a keďže ste nepracovali v Číne, si myslím,že to s ľudskými právami nebolo až tak zlé. Čo ma však mrzí, je to,že ste,ako vravíte prišli o všetok majetok, ktorý ste počas života nadobudli. Ten váš boj je skôr o veterných mlynoch,ako o pánoch. Ak by bola chyba v pánoch,tak by sa to riešilo štrajkami,ako v minulosti,alebo niekde inde na svete. Je to nepríjemné ako ste dopadli na súde, ale aspoň viete, čo to obnáša,keď si človek ide sám za svojím cielom. Prajem všetko dobré a hlavne zdravíčko  


11.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   2. 5. 2009, 15:35 avatar
nazor, asi tak to vyzerá s ľudskými právami na Slovensku. Prečitaj si podanie môjho brata, ktorého iba za to, aby mňa imlčali, prenasledovali. 1.
22C 44/05 -Okresný súd Košice II

Na základe Uznesenia vydaného súdom dňa 7.1.2009 v konaní pod spis.zn.22C 44/05-Čl.434,žaloba návrh z dňa 12.9.2005 dopĺňa nasledovne:

Dňa 7.7.2005 žaloba po skončený pracovnej doby o 14.00 sa osprchoval na šatni a išiel autobusom z vysokých peci smerom k vrátnici 2B, aby sa dostal na vstupný areál, a tak aj domov do Moldavy nad Bodvou .
Žalobca mal zablokovanú identifikačnú kartu. Dialo sa to viac krát opakovane aj pred dňom 7.7.2005. Žalobca vyzval zamestnanca SBS, aby ho vypustil cez bránu 2B.Zamestnanec SBS žalobcovi prikázal, aby s ním išiel do jeho kancelárie a prikázal žalobcovi , aby sa vyzliekol. Žalobca nemohol opustiť túto kanceláriu. Na príkaz zamestnanca SBS sa musel žalobca obliekať a vyzliekať viac krát. Raz donaha. Keď žalobca kládol odpor, zamestnanec SBS fyzicky žalobcu napadol. Zamestnanec SBS žalobcovi povedal, že aj jeho dokope tak, ako bola dokopaná žalobcova sestra Zuzana Cingeľová.
Následne došiel ďalší zamestnanec SBS, ktorý odfotil žalobcu tak, že požiadal žalobcu , aby si obliekol na seba vec, čo bolo položené na lavičke. Na hole telo obliekol žalobca žalobcom neznámu vec, za účelom fotenia . Musel tak konať . Žalobca musel dodržiavať pracovný poriadok vydaný žalovaným. Mál plniť príkazy zamestnancov SBS.

Po fotení žalobca bol prevážaný zamestnancom SBS na miesta ,kde žalobca nešiel dobrovoľne, a to budova SBS, šatňa na vysokých peciach . V kancelárii p. koordinátora sedel p. Varga, ktorý žalobcovi povedal, že ak jeho sestra nebude robiť problémy ,tak ho neprepustia z práce. Mal si to rozmyslieť počas cesty z jeho kancelárie do šatni na vysokých peciach. Žalobca požiadal zamestnanca SBS, ktorý ho odvážal na šatňu na vysokých peciach, aby ho zobral naspäť do kancelárie ,kde bol zanesený prvý krát z vrátnice 2B. Pán Varga žalobcu čakal. Žalobca mu povedal, že on sa nemôže miesto sestry rozhodovať.

2.
Žalobca sa stretol s p. Vargom dňa 7.7.2005 druha krát v tejto kancelárii. Dňa 7.7.2005 to nebolo prvé stretnutie .Prvý krát sa žalobca stretol s pánom Vargom, keď žalobcu trestali za to, že bol pod vplyvom alkoholu v zamestnaní, aj keď laboratórne krvné výsledky nepotvrdili tieto tvrdenia zamestnávateľa. Vtedy bol prvý krát upozornený žalobca na to, aby jeho sestra Zuzana Cingeľová prestala robiť problémy v spoločnosti U.S.Steel, v opačnom prípade bude on trestaný spoločnosťou. Žalobca bol potrestaný aj pri tejto udalosti./Listinné dôkazy sú súčasťou spisu/
Dňa 7.7.2005 P. Varga žalobcovi povedal, aby prostredníctvom p. Dankóovej Heleny dal vedieť spoločnosti, ako sa sestra rozhodla.

Dňa 21. 7. 2005 žalobca bol takisto prevážaný zamestnancami SBS na prejedanie priestupku z dňa 7. 7. 2005. Žalovaný dopredu pripravené násilie voči žalobcovi , napriek námietkam žalobcu neprejedal, ba naopak, dopredu pripravený dokument o tom, že žalobca porušil pracovný poriadok tým, že nenastúpil na svoju pracovnú smenú z dôvodu , že následkom neplatnej identifikačnej karty nenastúpil na svoju pracovnú smenú , tak bolo žalobcovi vykázaná absencia.

Vypočutý svedkovia potvrdili, že dokument podpísali, ako aj to je jasné z podpísaného dokumentu, že ani jeden z podpísaných nenapísal , že súhlasí iba v časti s podpísaným dokumentom. Na základe dokumentu z dňa 21. 7 2005 je jasné, že dokument bol podpísaný v celom znení.

Dňa 22. 7. 2005 vyhotovil dokument žalobca a poslal právnemu odd. JUDr. Černej Oľge ako aj koordinátorovi aj prezidentovi spoločnosti./Dokumenty sú súčasťou spisu/

Žalovaný nerešpektoval prezumpciu neviny, bez možnosti obrany žalovaný obvinil žalobcu z nelegálneho konania.
O tom že bude prepustený, aj zabití ho informovala zamestnankyňa spoločnosti Helena Dankóová na vstupnom areáli USS, keď žalobca bol chorý následkom pracovného úrazu a chodil na rehabilitáciu. Zdrojom úrazu bol elektrický prúd. V tejto právnej veci chcel vypovedať p. Šiler Miroslav, ktorý žalobcu o tom informoval pred súdnym pojednávaním v budove súdu v tejto právnej veci dňa 24.11.2006 okolo 10.50 hod.
Pán Šiler Miroslav po tejto udalosti zomrel násilnou smrťou v spoločnosti U.S.Steel dňa 16.12.2006. V dokumente , ktorý dokument vyhotovilo spoločnosť U.S.Steel o 6.10 hod., je uvedené že o 6.24 minúť ho zrazil vlak./ Dokument pripájam k spisu/
Pracovný úraz žalobcu, kde zdrojom úrazu bol elektrický prúd nebol hlásený zamestnávateľom nikde.

Žalovaný zneužijúc služby SBS USS, dlhodobo prenasledoval žalobcu a podroboval žalobcu ekonomickým, fyzickým, psychickým násilnostiam.

Žalovaný nepovažoval žalobcu hodného ani toho, aby vypočul , čo sa stalo dňa 7. 7. 2005 na vstupnej bráne 2B.
3.
Vypočutý svedkovia pred súdom Slovenskej republiky potvrdili aj tú skutočnosť, že žalobca bol obmedzený na osobnej slobode, bol prevážaný na miesta kde nešiel dobrovoľné.

Následne žalovaný trval na tom na súde Slovenskej republiky, že žalobca sa priznal ku krádeži na miestach, kde bol obmedzený na osobnej slobode. Napriek tej skutočnosti, že svedkovia potvrdili svojimi výpoveďami túto skutočnosť, žalovaný sa snažil zavádzať súd a nepravými svedeckými výpoveďami potvrdiť, že žalobca sa priznal ku krádeži.

Právnici spoločnosti U.S.Steel na základe nepreverených informácii výlučne verili zamestnancom SBS, čo vo svojom svedeckom výpovedi pred súdom potvrdil aj p. Varga dňa 30.1.2007 .

Vo svojej svedeckej výpovedi potvrdil aj to, že žalobca mu nepovedal, že vynášal materiál Výpoveď svedka z dňa 30.1.2007 strana 8. Žalobca sa dotazuje svedka . Ja som Vám rozprával o tom, že som vynášal nejaký materiál? Svedok uvádza: nie to mi povedala SBS-ka

Žalovaný si zneužíval svoju nadradenosť v právnych veciach tak pracovno -právnych ako aj trestno-právných konaniach voči žalobcovi. Žalovaný poukazuje aj v odvolaní v konaní o neplatnosť okamžitého skončenia pracovného pomeru, porušovania ľudských práv a o nemajetkovú škodu na svoju nadradenosť voči žalobcovi na postavenie manažmentu a právnikov v spoločnosti U.S.Steel ,ako postavenie nadraďujúce .
Na základe odvolania podaného žalovaným v konaní o neplatnosť okamžitého skončenia pracovného pomeru, porušovania ľudských práv a o nemajetkovú škodu, právnici spoločnosti U.S.Steel máju právo na základe vyjadrenia riaditeľa spoločnosti SBS-U.S.Steel p. Lorinc, ktorý nebol svedkom udalosti z dňa 7.7.200ť, hodnotiť konanie žalobcu ako nelegálne.
Svedok p. Mochňanský dňa 26. 2. 2007 osobne informoval Cingeľovú Zuzanu že bude vypovedať pred súdom , ako aj o tom, že bude klamať. Svedok tejto udalostí Vladimír Klofač , vypovedal pred súdom a potvrdil pravdivosť tohto skutku pána Mohňanského. Pán Varga v domnienke, že svedok Mohňanský bude klamať a potvrdí niečo, čo nie je pravdou, vyhovel právnikom spoločnosti U.S.Steel a prišiel opätovne pred súd , a klamal v tej časti výpovede, že žalobca sa mu priznal, že kradol. Pán Grafy,

Ktorého označil ako svedka p. Mohňanský potvrdil , že p. Mohňanský sa zle pamätá, ak tvrdí, že aj on bol svedkom udalosti, keď žalobca sa priznal ku krádeži.

Je to tak, ako sa vyjadril p. Mohňanský, keď sa ospravedlňoval p.Cingeľovej, že príde pred súd svedčiť a bude svedčiť tak, že bude klamať ako svedok pred súdom. O týchto právnych veciach právnici spoločnosti vedomosť majú.
V tomto právnom prípade nadradenosť právnikov, ktorý sa domnievajú, že žalobca nemá pravo sa vyjadrovať a nemá právo sa ani brániť voči násiliu. Má právo len na to, aby vypočul vyjadrenie právnika, ktorý dopredu si prípravy udalosť. To že to pripravovali právnici spoločnosti U.S.Steel svedčí aj ta skutočnosť, že materiál, ktorý uložilo SBS- U.S.Steel sa nenachádza na mieste uloženina dňa 7.7.2005 a to garaž č. 6. Na základe
4.
vyjadrenia právnika U.S.Steel, tento materiál je uložený na právnom odd. U.S.Steel, u JUDr. Homolyu.

Spoločnosť SBS môže vydať zadržaný materiál iba na základe preukázania tej skutočnosti, že zadržaný materiál je preukázateľné vlastníctvom toho, komu sa materiál vydá.

Je nevyvrátiteľnou skutočnosťou, že materiál sa nachádzal u právnikov Spoločnosti U.S.Steel. Je teda preukázané, kto je vlastníkom veci, ktorá vec bola pripravená na vstupnej bráne 2B.

Právnik , ktorý nie je svedkom udalosti, nepotrebuje nič preveriť, a to iba z toho dôvodu, že právnik vie , čo sa udialo, bez toho aby bol svedkom udalosti. Právnici spoločnosti U.S.Steel nemienia prekaziť úmysel a chuť mučiť a trýzniť žalobcu a to z verejne známych dôvodov že právnici spoločnosti U.S.Steel Košice sú súčinní v ututlaní závažných trestných činov nadradenými, voči robotníkom, ktorí robotníci vyrábajú hodnoty vo veľmi ťažkých pracovných podmienkach.
Žalovaný klame a zavádza súd.

Navyše spochybňuje aj zákonom daná predpisy, ktoré predpisy nemôže meniť ani súd. Ignoruje písomné podania žalobcu, ešte pred okamžitým skončením pracovného pomeru. Neodpovedá na písomné podanie žalobcu v zákonom predpísanej lehote. Výlučne verí tomu, čo si sám naplánoval a uskutočnil, že súd potvrdí nekalé konanie na základe toho, že svedok, ktorý klamal pred súdom je spoločnosťou U.S.Steel vysoko hodnotený. Tak každý , kto bude používať nekalé postupy k tomu, aby bol vysoko hodnotený, sa stáva netrestným. Na základe úvah právnika spoločnosti U.S.Steel, zamestnanec , ktorý pracuje vo veľmi ťažkých podmienkach stráca svoje práva len za to, že nie je vyslaný do USA.
Žalovaný zneužil služby S.B.S. U.S.Steel, ktorý na základe pracovného poriadku vydaného žalovaným ,v bode 3.1.1.k, mohol podrobovať žalobcu násilnostiam, bez možnosti obrany žalobcu. Pri nesplnení všetkých príkazov zamestnanca SBS by žalobca porušil pracovný poriadok vydaný žalovaným v bode 3.1.1.k.Žalobca tak bol povinný podľa pracovného poriadku splniť všetko, čo mu nariadili zamestnanci SBS,
Žalobca sa odvoláva na listinné dôkazy založené v spise , na svedecké výpovede svedkov vykonané pred súdom Slovenskej republiku v tejto právnej veci. / 22C /44/05/.
Žalobca navrhuje súdu, aby si obstaral spis vedený na
1: Okresnom súde Košice II pod sp .zn. 29C/143-2004,
2: Spis vedený na Generálnej prokuratúre Slovenskej Republiky pod sp.zn.:IV/1Gtp371/04
Žalovaný dlhodobo podroboval žalobcu ,psychickým , morálnym ako aj fyzickým útrapám. Žalovaný jednal s žalobcom ponižujúcim spôsobom. Trval na tom, že žalobca sa pokúsil kradnúť. Na základe žalovaným tvrdeniam bol prepustený okamžitým skončeným pracovného pomeru. Žalovaný pred súdom dokazoval pred verejnosťou že žalobca sa pokúsil kradnúť a nepostupoval podľa zákonom daných predpisov, čím žalobcovi znemožnil brániť sa oficiálnym postupom voči obvineniam, ktoré obvinenia boli vykonštruované. Tieto skutočnosti sa pred súdom Slovenskej republiky potvrdili v plnom znení . Tak, ako to žalobca žiadal od žalovaného ešte pred okamžitým skončeným pracovného pomeru listinami podaniami, čo žalovaný ignoroval . Žalovaný tak konal a
5.
trestal za účelom , aby prinútil sestru žalobcu Zuzanu Cingeľovú, aby niečo konala . O tom žalovaný žalobcu informoval.


12.
označiť príspevok

nazor
   2. 5. 2009, 16:03 avatar
prečítal som si to, no nemám sa k tomu čo vyjadriť.


16.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   2. 5. 2009, 18:33 avatar
nazor,
neviem prečo sa nevyjadruješ .Predsa nie žijeme v Čine.
Okamžite skončenie pracovného pomeru je neplatné, tak sa rozhodol Krajský súd v Košiciach. O tom, či mal môj brat porušené aj ľudské práva vrátil Krajský súd z dôvodu, že Okresný súd sa nezaoberal s tou otázkou, či žalobca mal porušené aj ľudské práva. Okresný súd už raz nariadil pojednávanie, ale JUDr. Černa Oľga , ktorá ma zastupovať žalovaného/U.S.Steel/ sa nedostavila na pojednávanie. Uviedla prostredníctvom svojho kolegu , že má rodinné problémy, z toho dôvodu požiadala súd o odročenie pojednávania. Teraz čakáme na ďalšie pojednávanie. Má sa konať dňa 5.5., uvidíme, ako bude pokračovať tento súdny spor.


13.
označiť príspevok

starec muž
   2. 5. 2009, 16:47 avatar
Sme hlúpi? Áno,sme.Žijeme vo svojom štáte,ale sme tu vlastne ako cudzinci.Platíme cudzím monopolom za to,čo je vlastne naše.Za vodu,ktorá vyviera za našimi domami,za potrubia,el.vedenia,fabriky,ktoré vybudovali naši rodičia platíme cudzincom.
 
Súhlasí cingelova zuzana


14.
označiť príspevok

Petrana žena
   2. 5. 2009, 18:25 avatar
Nepokúšala si sa spojiť s médiami, televíziou, aby sa tvojim prípadom zaoberali napr. v Lampárni? Nepísala si kancelárii prezidenta? A sú aj ombucmani, krorí sa majú zaoberať porušovaním ľudských práv, ale ty asi konáš ďalej, nie?


17.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   2. 5. 2009, 18:42 avatar
Mila Petrana,
všetkým s Tebou spomínaným som všetko oznámila, vedia čo sa udialo a naďalej sa deje . Nikto údajne nie je kompetentný v týchto veciach zastaviť násilnosti. Nevadí. Stačí, ak sa naša republika sa prezentuje so zákonmi, ktoré zákony nemusia dodržať tí, ktorí máju peniaze a moc.


18.
označiť príspevok

nazor
   2. 5. 2009, 19:28 avatar
zuzana - ale tak to predsa všade fungovalo a fungovať bude, zákony sú len pre chudobných .


19.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   2. 5. 2009, 21:00 avatar
nazor-
možné je ,že to stále tak bolo. Teraz to s určitosťou tak je. Ale je možné aj to, že sa to dá zmeniť. Tak málo by bolo potrebné k tomu . Aby sme sa vedeli spojiť voči zákonom džungľa a vedeli s určitosťou, že “Nie sme hlúpi, ani zbabelí “,a aj tak sa chovali.


20.
označiť príspevok

z1x2c muž
   2. 5. 2009, 21:09 avatar
Keď nie si zbabelá prečo sa skrývaš mimo civilizácie?


21.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   2. 5. 2009, 21:14 avatar
z1x2c,
mýliš sa. Ja sa neskrývam.


22.
označiť príspevok

z1x2c muž
   2. 5. 2009, 21:29 avatar
Tak potom pardon.


23.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   2. 5. 2009, 21:35 avatar
to je v poriadku, ujasnili sme to


15.
označiť príspevok

z1x2c muž
   2. 5. 2009, 18:27 avatar
Radšej keby sa dvihli platy


24.
označiť príspevok

Boris muž
   3. 5. 2009, 02:14 avatar
Aj na tomto fore je casto vidiet ako sa ludia boja co len pomysliet na zmenu. Boja sa poukazat na skutocne problemy spolocnosti ci uz tej nasej, alebo celosvetovej.. na stav nasej planety a na ludi, ktori to maju na svedomi. Clevek cita len same "neda sa, boj s veternymi mlynmi, tak to vzdy bolo aj bude..." iste.. nic sa nezmeni pokial v tychto sebaklamoch clovek chce zotrvavat. Zmena pride len este neviem aka. A to prave zalezi na ludoch. Bud to budeme v starobe nariekat nad nasou zbabelostou a zaslepenostou.. nasi potomkovia nas budu preklinat a zivorit vo vyprahnutom svete..
Alebo budeme v starobe hrdo spomynat na zlom v nasom mysleni, ktory sa nam podarilo zrealizovat a nasi potomkovia sa budu o tomto obdobi ucit ako o revolucnom a zasadnom v historii cloveka na zemi.
Súhlasí cingelova zuzana


27.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 5. 2009, 10:27 avatar
Podľa toho, čo sa pod zmenou rozumie.


25.
označiť príspevok

starec muž
   3. 5. 2009, 08:25 avatar
Pani Zuzka,niekedy je dobré reálne zhodnotiť situáciu.Snažiť sa sám opakovane preraziť hlavou múr na dobre opevnenom hrade to nikde nevedie.Človek si len ublíži a môže s tým stráviť aj celý život a nedočká sa pozitívneho účinku.
Nemusí to byť práve voda zo studne na hrade,z ktorej sa dá napiť,keď sa nájde prameň na čistej lúke,ktorý má ešte lepšiu vodu.
Súhlasí Vlado


26.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   3. 5. 2009, 10:23 avatar
Milý starec.
Ver mi, že ja stále reálne hodnotím danú situáciu. Nechať bez povšimnutia, ako sa trýznia ľudia, zničí sa príroda a to iba za to, že to sa nedá zastaviť, je to podľa mňa iba zbabelosť. Výhovorka.


28.
označiť príspevok

starec muž
   3. 5. 2009, 11:35 avatar
Najstarší známy stratég a mysliteľ, čínsky majster Sun, dávno pred viac ako 2300 rokmi napísal, že kto pozná protivníka a pozná i seba, vybojuje sto bitiek bez strát. Kto protivníka nepozná, ale pozná aspoň svoje sily, raz zvíťazí, raz prehrá. Kto ale nepozná ani protivníka a ani svoje vlastné možnosti, ten prehrá každú bitku.
Myslím si,že stratégia majstra Suna sa dá použiť aj vo všetkých oblastiach života.


29.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   3. 5. 2009, 11:48 avatar
Milý starec, má pravdu majster Suma. Ja som neprehrala ani jednu bitku. Stále vyhrávam. Vieš, mne nevedeli zobrať páni moju hrdosť, moje presvedčenie, moju česť. Ani mojej rodine. Máme to, čo je pre nás dôležité. A čo je pre život nevyhnutné , stále sa dá zaistiť. Pokiaľ by sa nedalo, tak zomrieme. No nebudeme smutný. Žijeme tak, že robíme to, čo je pre nás dôležite . Nie sme otrokmi. Sme šťastný .


30.
označiť príspevok

starec muž
   3. 5. 2009, 11:57 avatar
Záleží od toho,čo človek považuje za víťazstvo.Nemusí to byť len zisk kopy zlata,ale aj sloboda. 
Súhlasí cingelova zuzana
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:54,  Nech to ukončíme !!!!!!!!!!
dnes, 21:54,  Robot z Petrohradu v spolupráci s materskou škôlkou...
dnes, 21:54,  Tak povedz kedy a kde ?
dnes, 21:53,  Ty asociál pojebaný čučkar, čo kradne materi prachy, hanbi sa pred celým svetom ty socka...
dnes, 21:53,  Dakujem že si potvrdil moje slova z príspevku 50 a vyvratil príspevok 49 Iným nebudeš...
dnes, 21:52,  politici chcú vedieť, kto je judáš, pán farár otvorte knihu o ježišovi a biblií
dnes, 21:51,  Potvrdil si moje slová. Ty nie si chlap ty si vyschnuta troska od alkoholu .Prepil si si ten...
dnes, 21:50,  Nemysli si, že ak máš dva metre a 120 kíl, že ti prejde jebanie do ľudí, na každého...
dnes, 21:49,  Nemysli si, že ak máš dva metre a 120 kíl, že ti prejde jebanie do ľudí, na každého...
dnes, 21:48,  Ty nebudeš ticho ani neprestaneš písať lebo ja to nedovolím a ty si slaboch ako z učebnice...
dnes, 21:47,  Do toho kosoštvorca čo máš na čele Kasafran si to napíš
dnes, 21:41,  (8) Mil@níčko, už si to aj píšem...
dnes, 21:39,  chorým ľudom, želajú politici veľké srdce, asi by mal začať chorý človek vykrádať banku
dnes, 21:39,  Takže ty ešte hádžeš vinu na druhého namiesto seba , no ľudia, urobte si obraz sami, ja...
dnes, 21:38,  (7) oprava preklepu: a to viacmenné...
dnes, 21:37,  Klamať a spamovať to je tvoja zaluba ale ine to nebude darmo nemáš invalidak na makovicu ....
dnes, 21:37,  Asi ho bude potrebné ignorovať, lebo debila zdrogovaného sa nezbavíš si píš. *04
dnes, 21:36,  Stojí ti to spammovanie a ojebovanie tu na fóre za to ? Už máš svoj vek, ale myslím si, že...
dnes, 21:34,  (5) Mil@níčko, a to viacmenná dosvietené antislovanské sionfašistické indivíduum si...
dnes, 21:34,  Mňa ani nevyjebali ani nezabanovali z poľovníckých ani iných for na rozdiel od teba ktorý...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(110 876 bytes in 0,226 seconds)