Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Slovenský poslanec Blaha k 17. novembru

18
reakcií
362
prečítaní
Tému 19. novembra 2017, 16:34 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 11. 2017, 16:34 avatar
Slovenský poslanec Blaha k 17. listopadu: Naši tátové postavili po válce republiku na nohy. Mám místo nich oslavovat nějaké ožraly a privatizátory? Nikdy
Parlamentní listy, 18. 11. 2017 20:03

Poslanec slovenské Národní rady Luboš Blaha (SMER-SD) se na svém facebookovém profilu rozčílil. „Víte, co mě skutečně zlobí? Když se někdo snaží pohanět život našich otců a dědů, kteří tu desetiletí budovali vše, co dnes máme – školy, nemocnice, továrny, silnice, sídliště, mosty, zkrátka vše,“ podotkl Blaha.

Tito dobří lidé po válce podle jeho slov postavili Slovensko na nohy. „Vlastníma rukama. Ale prý je nemáme oslavovat. Máme z nich být prý znechucení. Oslavovat se mají nějací ožralci a převlékači kabátů, kteří odevzdali po roce 1989 naši vlast západním mocnostem a nadnárodním koncernům. Promiňte, ale nikdy!“ poznamenal Blaha.
On sám si podle svých slov váží generace lidí, kteří tu žili před rokem 1989, včetně upřímných komunistů, kteří věřli, že budují nový svět bez chudoby a nerovnosti. „Po roce 1989 se ze všech těchto lidí dělají ‚opice‘, které jen bezmyšlenkovitě skákaly, jak režim pískal, nebo ještě hůř: dělají z nich ‚zločince‘, kteří se přičinili o gulagy a vraždění. Proboha, vždyť tu žily miliony lidí, kteří věřili v ideály rovnosti a spravedlivosti,“ dodal.

Československo, jak uvádí, byl moderní a vyspělý stát, který měl vlastní průmysl a staral se o lidi. „To, že byly zavřené hranice a tajné služby pronásledovaly opozici, je samozřejmě špatné, ale to byl důsledek studené války, za kterou mohl jak Sovětský svaz, tak i USA. Takovéto projevy jsou běžné i dnes v kapitalismu, když spolu vedou spory mocnosti: nijak to nesouvisí se socialismem. To, co se socialismem jako takovým souvisí, to bylo to, že lidé měli práci, bydlení, vzdělání a zdravotní péči. Že děti nefetovaly, nebyli tu gangsteři, mafiáni, teroristi ani žádné finanční skupiny. Lidé budovali svoji vlast a tvrdě pracovali,“ poznamenal.

„A tuto generaci lidí chce dnes někdo jen tak odpískat? Jejich život vyhlásit za selhání, omyl, smůlu, zbytečnost? Nebo rovnou za zločin? A kdo bude tyto lidi soudit? Zloději, převlékači kabátů, privatizátoři či oligarchové?“ zeptal se.

Jak dodal závěrem, je mu zle z toho, že vidí neúctu některých liberálních mladých lidí ke generaci vlastních rodičů a dědů. „Ne, mě nikdo nikdy nepřinutí, abych dehonestoval lidi, kteří věřili v komunismus před rokem 1989 a kteří budovali ČSSR,“ uzavřel s poukázáním na zlo, které přinesl současný kapitalistický režim.

Celý příspěvek Luboše Blahy:

Viete, čo ma naozaj hnevá? Keď sa niekto snaží znegovať život našich otcov a starých otcov, ktorí tu desaťročia budovali všetko, čo dnes máme – školy, nemocnice, továrne, cesty, sídliská, mosty, skrátka, všetko. Títo dobrí ľudia po vojne postavili Slovensko na nohy. Vlastnými rukami. Ale vraj ich nemáme oslavovať. Máme z nich byť vraj znechutení. Oslavovať sa majú nejakí ožrani a prevracači kabátov, ktorí odovzdali po roku 89 našu vlasť západným mocnostiam a nadnárodným koncernom. Prepáčte, ale nikdy!

Ja si vážim generácie ľudí, čo tu žili pred rokom 1989, vrátane úprimných komunistov, ktorí verili, že budujú nový svet bez chudoby a nerovnosti. Po roku 1989 sa zo všetkých týchto ľudí robia "opice", ktoré len bezmyšlienkovito skákali, ako režim pískal, alebo ešte horšie: robia z nich "zločincov", ktorí sa pričinili o gulagy a vraždenia. Preboha, však tu žili milióny ľudí, ktorí verili v ideály rovnosti a spravodlivosti! ČSSR bol moderný a vyspelý štát, ktorý mal vlastný priemysel a staral sa o ľudí. To, že boli zavreté hranice a tajné služby prenasledovali opozíciu je samozrejme zlé – ale to bol dôsledok studenej vojny, za ktorú mohol rovnako ZSSR, ako aj USA. Takéto prejavy sú bežné aj dnes v kapitalizme, keď spolu vedú spory mocnosti: nijako to nesúvisí so socializmom. To, čo so socializmom ako takým súvisí, to bolo to, že ľudia mali prácu, bývanie, vzdelanie a zdravotnú starostlivosť. Že decká nefetovali, neboli tu gangstri, mafiáni, teroristi ani žiadne finančné skupiny. Ľudia budovali svoju vlasť a tvrdo pracovali!

A túto generáciu ľudí chce dnes niekto len-tak "odpísať"?! Ich život vyhlásiť za zlyhanie, omyl, smolu, zbytočnosť?! Alebo rovno za zločin?! A kto ide týchto ľudí súdiť? Zlodeji, prevracači kabátov, privatizéri či oligarchovia? Tí, čo tu po novembri 89 rozkradli všetko, čo sa nehýbalo? Tí, ktorí tu vytvorili jeľcinovský mafiánsky kapitalizmus 90. rokov? To sú tí hrdinovia novembra?! Tí, čo sprivatizovali strategické národné bohatstvo, ktoré tu desaťročia budovali komunisti?! Tí, čo sa zo dňa na deň zázračne premenili z marxistov-leninistov na reagano-thatcheristov? Títo farizeji?!

Je mi zle z toho, keď vidím tú neúctu niektorých liberálnych mladých ľudí ku generácii vlastných rodičov a starých rodičov: nech sa zamyslia, čo urobili pre Slovensko ich rodičia a čo robia pre Slovensko oni zo svojich luxusných kancelárií v západných korporáciách, kde dnes zarábajú ťažké prachy vďaka vzdelaniu, ktoré im zaplatil náš štát. A hneď po štátniciach zdupkali zo Slovenska za lepšími peniazmi – pre svoj osobný profit. Ostal tu po nich len nezaplatený účet za oslavu promócie. Toto je ich príspevok do dejín Slovenska – k rozvoju vlastného štátu. A dnes kopú do komunistov, do staršej generácie, ktorá tu vybudovala všetko, čo máme.

Nie, mňa nikdy nikto neprinúti, aby som dehonestoval ľudí, ktorí verili v komunizmus pred rokom 1989, a ktorí budovali ČSSR. Nikdy. Ľudia, čo žili pred rokom 1989, pracovali a verili v ideály socializmu, majú moju plnú úctu. Zaslúžia si obdiv, zaslúžia si rešpekt, zaslúžia si rehabilitáciu. Novembrovej mytológii o dobrých havloch a zlých komunistoch verí čoraz menej ľudí. Kapitalizmus priniesol zlo. Veľa ľudí sa cíti byť podvedených a sklamaných. A ja budem vždy stáť na ich strane. Nie preto, že by som si idealizoval bývalý sovietsky režim, ale preto, že vidím, aké strašné zlo priniesol súčasný kapitalistický režim.
Pekný deň, priatelia!
Súhlasí nrbatas


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 16:41 avatar
Bývalý kresťan (naozaj?) Eduard Chmelár, ktorému sa podarilo byť až rektorom, tvrdí, že komunisti to len predstierali.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

nrbatas muž
   19. 11. 2017, 18:44 avatar
Názory a postoje Ľuboša Blahu sú zaujímavé, ale strana, ktorej je členom, ide úplne iným smerom. Takisto predseda strany, ktorého sa Ľuboš Blaha často zastáva, je niečo úplne iné. Ak by však Ľuboš Blaha nebol členom Smeru, nebol by poslancom NR SR.
Súhlasí Kasafran


9.
označiť príspevok

panoramix muž
   19. 11. 2017, 20:16 avatar
Ide mu len o poslanecký plat.


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 11. 2017, 23:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 11. 2017, 18:08 avatar
Corascen Cathar spracovala náročný materiál o vražde amerického prezidenta Lincolna a sionizme v Amerike. Úplne to sedí k 28. výročiu sionistických antisocialistických majetkových prevratov nielen v Československu...
Zničenie Ruska "komunizmom" malo dva hlavné ciele: Paralyzovat Rusko ako veľmoc na svetovom javisku a jeho znepriatelenie hlavne Amerike, lebo prípadné spojenie Ameriky s Ruskom by bolo pochovalo nádeje gangstrov na svetovládu.
Preto Rothschildovci, Morganovci, Gouldovci a iní gangstri zavraždili Lincolna, 14. 04.1865 a cára Alexandra II. 13. 03. 1881. Na Alexandra bolo treba vykonať niekoľko atentátov, kým sa posledný z nich podaril...
Boli to Rusi, čo vyhrali Američanom občiansku vojnu a svet je dnes na prahu katastrofy preto, že opäť naletel na túto špinavú sionisticko-fašistickú hru. Budúcnosť, ak vôbec akási budúcnosť má byť, leží v rukách uvedomenia si, že Rusko - Americké a Rusko - Nemecké vzťahy treba obnoviť a že tieto krajiny sú záujmovo príbuzné. Len umelým štvaním a lžami sa medzi nimi udržiava napätie v prospech sionfašistickej svetovlády

Tu je kritické čítanie pre tých, čo si ešte neuvedomili, ako sa banksteri dostali k moci a aké úžasne silné putá boli, dá sa povedať "prirodzené", medzi Amerikou a Ruskom:

www.dhaxem.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

peter67 muž
   19. 11. 2017, 18:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 11. 2017, 18:41 avatar
Peter67,
takým John Wilkes Bootho určite bol, avšak jeho radikálny menovec John Wilkes v Anglickom takým nebol...


7.
označiť príspevok

peter67 muž
   19. 11. 2017, 18:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 11. 2017, 21:53 avatar
Peter67,
tu sa o ňom dozvieš pomerne veľa, ale daj si slovenský preklad...

en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   19. 11. 2017, 19:01 avatar
Blaha zasa zveličuje, ako vždy. Nikto predsa netvrdí, že tu bola prod 89 čierna diera. Bolo by predsa smutné, keby sa nič nevybudovalo, aj keď tu bol socializmus. Čo v okolitých štátoch, kde nebol socializmus, sa nebudovalo? Všade sa budovalo, aj v Rakúsku, aj v nemecku, aj Poľsku, aj v Rusku, aj u nás. Rozdiel je len v tempe a kvalite. Keby tu nebol socializmus, ale kapitalizmus, tak by tu boli holé role?


10.
označiť príspevok

panoramix muž
   19. 11. 2017, 20:18 avatar
No neviem, či nikto netvrdí. Len tu na fore si to myslia aspoň šiesti  ....ale inač máš pravdu, stavia sa aj teraz len v menšom tempe.....väčšiou sú to zahraničné obchody.....tie sa stavajú rýchlim tempom
Súhlasí Kasafran


11.
označiť príspevok

ardzun muž
   19. 11. 2017, 20:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   19. 11. 2017, 20:38 avatar
Títo ľudia tvrdia, že za socializmu sa nič nevybudovalo? Oni len tvrdia, že tu bol represívny režim a že oproti okolitým krajinám sme hospodársky zaostávali. A to je pravda. Ja som z ich úst nepočul, že by znevažovali prácu bežných ľudí.


13.
označiť príspevok

ardzun muž
   19. 11. 2017, 20:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 22:11 avatar
8,....kapitalisti si mädlia ruky,...lebo ešte aj dnes profitujú z toho,čo sa vybudovalo za socializmu.
Ale úsmevné je to,že vždy ako sa mení režim,....tak tu máme toľko uvedomelých ľudí,že až strach.
Pri pohári piva si zanadávali na komunistov a hneď sa mnohí stali disidentami. Prezliecť kabát v takýchto prípadoch býva ľahké,...a nikto si to ani nemusí všimnúť.  
Súhlasí Kasafran


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 22:17 avatar
Aspoň môžme chodiť kde chceme,....čo tam potom že s holým zadkom?! Ale samozrejme nie všetci,.....krikľúni z tribún to vymákli,......a bezbrehá privatizácia im zabezpečila lístky do nablýskaného sveta,....a drahých destinácií.
A tak premýšľam,....čo je lepšie:"Plný válov,alebo čisté svedomie"? 
Súhlasí Kasafran


18.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 11. 2017, 22:12 avatar
(8) Slušný človek,
ja si myslím, že Blaha nezveličuje, ale ako "správny" sociálny demokrat skôr otupuje ostrie rozporov medzi socializmom a kapitalizmom...
Zrejme, podobne ako Ty, si dostatočne neuvedomuje závislú podmienenosť politiky a ekonomiky na existujúcich vlastníckych vzťahoch. Kým sa nezmenia vzťahy vo vlastníctve výrobných prostriedkov, nezmení sa ani politika a žiaľ ani hospodarstvo s nekonečnými korupčnými kauzami a o ich dopade na vedu a výskum ani nehovoriac...
A stále je to a zatiaľ bude len o vypestovanej/vsugerovanej ľahostajnosti/neúčasti na "demokratických" voľbách, alebo o voľbe menšieho zla (chlieb a hry)...


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 11. 2017, 22:13 avatar
Prečo je správny v úvodzovkách?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:17,  Veď táral si doteraz vždy len ty. A výnimku si nespravil ani v tomto prípade. *29 Keby...
dnes, 05:40,  A zase trepeš len neskutočné hovadiny. Sovietsky zvaz nepadol preto, že by mali američania...
dnes, 03:50,  16, rusov netrapi nic. ani putinova autokracia, ani mizerna zivotna uroven. ani to ze to slavne...
dnes, 02:22,  soley, keby len spodina, este aj blázinec ;)
dnes, 01:42,  ... ja som si myslela, že najhoršia spodina prispieva na fb aktualít, ale zabudla som na tento...
dnes, 01:03,  Keby USA neboli veľmoc a nevlastnili jadrové zbrane, boli by sme po dnes pod jarmom totality a...
dnes, 00:51,  56. vesmir ma co zas ? na zemi nie je taky tlak, v slnku sa nachadza biliony ton hmoty ktore...
dnes, 00:41,  Citát: grilovačka pokračuje, kým budeš drzý a namyslený. Odpoveď: S drzosťou si...
dnes, 00:36,  Darmo čakáš odpoveď. Žiadne zločiny to neboli. Podobne, ako nebol holokaust. *29
dnes, 00:28,  kasafran, aky je tvoj nazor na zverstva komunizmu ? odpovedz
dnes, 00:24,  Podľa mňa si ich ani neprečíta. Vychádza len z toho, čo sa na neho nalepilo v detstve a...
dnes, 00:15,  Vymýšľaním kravín si nepomôžeš. Musíš študovať, keď chceš spoznať, ako veci...
dnes, 00:08,  Ako píšem, žiadna predstavivosť, žiadna tvorivosť... Spomaľ čas a máš aj z výbuchu...
dnes, 00:05,  Evolučná teória s tým ale nepočíta a je založná na úplne inom princípe. Preto som ti...
dnes, 00:03,  Čo to tu meleš. Explózia je náhly dej a horenie postupný. Horenie nie je explózia a naopak....
dnes, 00:01,  Tvoje magoriny nechápe nikto, lebo sa priečia nie len tomu, čo vieme o hviezdach, ale aj...
včera, 23:57,  Nerozumiem, ako ti z toho vyplynulo, že som nepochopil napísanému, môžeš vysvetliť? *18*21
včera, 23:56,  50. tvoje slova, vypatlane. uz nevies co kde pred par minutami popises ? smutne ;)
včera, 23:55,  Ak to máš za "pojem" budiž *39*39*39*39*39*39
včera, 23:53,  47. este niekto ti kradne " pojmy" , jebnute ? *39*39*39*39*39*39*39*39
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Skúsenosť je niečo, čo človek získa až po tom, keď to už nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(91 561 bytes in 0,414 seconds)