Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Slovensko - 100 rokov za opicami

27
reakcií
1922
prečítaní
Tému 30. mája 2010, 19:03 založil dnes_flamujem.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

dnes_flamujem muž
   30. 5. 2010, 19:03 avatar
Tento týždeň som bol na prac. ceste v Mníchove . Ja som tam bol iba ako diplomatický tajtrlík firmy ale všimol som si iné veci . Nemci sú národ snaživcov a inteligentov . Tam sa každý snaží pracovať . Pre nich je nepredstaviteľné aby niekto sedel dobrovoľne na riti (doma). Každý tam robí nadčasy a snaží sa niečo zo seba vygniaviť. Než to typický príklad Slovenského roboša je ,že po šichte aj keby sekery padali tak on ide na pivo . My sme oproti západu ešte sto rokov za opicami .

10.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 5. 2010, 19:17 avatar
cau flamo, zivot nieje len o praci.. Ked si prepracujes zivot naco si zil? to tym nemcurom moc nedochadza.. ostatne oni su vseobecne taky zatrpknuty narod.. stravil som s nimi 3 roky na telefone brrrr. mam radsej vlaznejsiu slovensku naturu aj ked mame svoje chyby  
Súhlasí justsayozzy

16.
označiť príspevok

tatko muž
   30. 5. 2010, 19:36 avatar
...chvalabohu!... 

22.
označiť príspevok

hubatá žena
   30. 5. 2010, 20:05 avatar
Už dávno nechodia slovenskí roboši na pivo po šichte z dvoch dôvodov: 1. nemajú peniaze (niekedy aj mesiace ich nevidia, alebo nikdy ich neuvidia od podnikateľa) a za 2. tak si dnes váži robotu, že radšej si nevypije, aby o ňu neprišiel.

25.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 5. 2010, 23:28 avatar
...a tretí dôvod: nemajú robotu.

23.
označiť príspevok

fajer
   30. 5. 2010, 20:21 avatar
ty už radšej nechod nikde,potom tu vypisuješ hlúposti...
Súhlasí justsayozzy

28.
označiť príspevok

senziSenzana žena
   2. 6. 2010, 09:57 avatar
nemyslím - aj u nás sú poctivci, tak ako aj u nich lajdáci  

2.
označiť príspevok

postoy-lea
   30. 5. 2010, 19:06 avatar
Hovor za seba, kdekolvek sa pracovala za robia automaticky nadcasy zadarmo, ked je potrebne robi sa aj v sobotu, v nedelu, dokonca aj celu noc, ked sa menia programy a plnia databazy. A to som cely zivot robila uradnicku. A hoci vyplaty su tu najnizsie maka sa tu ostosest. Ten kto je zamestnanty robi od vidim do nevidim za par supiek a ten kto je nezamestnany vacsinou sedi doma a lutuje sa.
Súhlasí somik, piskotka

3.
označiť príspevok

somik muž
   30. 5. 2010, 19:07 avatar
Bol som u nás vo firme a zistil som ,že musia ROBIŤ všetci . Flákača hned vyrazím   ,v skúšobnej lehote  

4.
označiť príspevok

postoy-lea
   30. 5. 2010, 19:08 avatar
Somik ty si azda manazer?

8.
označiť príspevok

somik muž
NIE   Lea

11.
označiť príspevok

postoy-lea
   30. 5. 2010, 19:19 avatar
Vies co somik, teba nebudem davat ziadne otazky, lebo kym odpovies prejde aj rok a na toto ja nemam vobec nervy. A inak toto, ze mam mas rad, a to slovko "ale"... to ma fakt rozosmialo. Lubit niekoho s podmienkou, sorry.

5.
označiť príspevok

dnes_flamujem muž
   30. 5. 2010, 19:15 avatar
Ja som hovoril príklad typ. slovenského roboša. Nehovorím o snaživých ľudoch.

9.
označiť príspevok

postoy-lea
Tak to ano, maloktory robotnik si nahana nadcasy a ide sa pretrhnut vo firme. To je pravda. Kazdy chce cim skor zmiznut. A potom oni si robia nacierno fusky a zarabaju pekne peniaze.

6.
označiť príspevok

postoy-lea
   30. 5. 2010, 19:16 avatar
A este k tomu Slovensku, ze je 100 rokov za opicami, akurat vo vyplate. Inak je tu tvrdy kapitalizmus, kde sa ludia pracuju ako stroje doslova do vycerpania, robime uz davno kapitalisticky a europsky, len vyplata je tu ako na panskom par grosov a stravny listok, keby si vedel, ze ani ten stravny listok nie je samozrejmostou.
Súhlasí hubatá

7.
označiť príspevok

Ónya žena
nemci boli vždy einz, zwei, drei.. ..vraj po fyzickej námahe ( napr.robotníci).. si organizmus doslova žiada uvoľnenie vo forme alkoholického nápoja ..teda piva.  
Flamo ...bol si tam krátko na to, aby si videl úplne do "zákulisia" ...mal si možno prvotný dojem a z časti si videl "niekoho" ako žije .Pokiaľ ja viem, nemci majú uvoľnenješiu morálku ako slováci ...vždy aj mali. Navonok pôsobia veľmi distingovane a držia si svoj "dekor" ..rozhodne sú čistotnejší a kultivovanejší ako my .
Súhlasí markéta

13.
označiť príspevok

janyjany
   30. 5. 2010, 19:22 avatar
Hovoril mi bývalý kolega, že po revolúcii išli pracovať do Nemecka a najskôr to, čo im povedali, aby urobili, urobili za pár hodín a nemci to isté celý deň pomaličky bez náhlenia, ale stále pracovali. Potom im bolo povedané, aby robili pomalšie.
Súhlasí postoy-lea, hubatá

14.
označiť príspevok

postoy-lea
   30. 5. 2010, 19:27 avatar
Ja som bola zo strednej skoly na dva tyzdne v Nemecku, robili sme na poli. Bola tam prisna norma urobit jednu vlecku za isty cas. Ale prisli saleni a robotni ludia z vychodu a urobili 3 vlecky. A ti Nemcuri len nechapavo krutili hlavou a povedali, ze vedeli, ze Slovaci su saleni, ze az taki, ze si nemysleli. Chceli sme si viac zarobit a ti Nemcuri hnusni znizili vyplatu, cize nezarobili sme 3 krat tolko, ale len akokeby sme urobili jednu vlecku. A este kricali na nas, ze im kazime normu.
Súhlasí Ónya, hubatá

15.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 5. 2010, 19:27 avatar
jany .. ..samozrejme ..lebo naši "kazilil" nemcom normu ..hlavne ak je práca "normovaná - platená od počtu kusov..či tzv. úkolová práca.// s tým som sa stretla aj tu ..))
Súhlasí postoy-lea

19.
označiť príspevok

janyjany
   30. 5. 2010, 19:50 avatar
on tam pracoval ako murár

21.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 5. 2010, 19:57 avatar
veď v poriadku..mali časový limit ..napr. dokončiť stavbu za 3 mesiace..slováci by ju dokončili za mesiac ..a potom by sa pre nich hľadala náhradná práca ..nemčúr si čas rozložil a nikam sa neponáhľal.. a potom by možno boli aj "nadčasy. To sú také "pracovné triky ..ako sa hovorí že "nikdy sa neprechádzaj po chodbe s prázdnymi rukami " ..chápeš ..dojem že stále "pracuješ" je niekedy veľmi dôležitý  

12.
označiť príspevok

dorota
   30. 5. 2010, 19:22 avatar
no booze. nemci su forte a slovacia pianissimo  

17.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 5. 2010, 19:38 avatar
inak nemčúri držia ukážkovo spolu..sú veľmi hrdý národ ..ich reč-jazyk im dáva akúsi "tvrdosť a zároveň určitú dôstojnosť ")
Súhlasí postoy-lea, piskotka

18.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 5. 2010, 19:44 avatar
Noo dlho som sa takto nezabavil na schopnopsti nemcov vytvarat iluziu o pracovaní. 
Mne osobne hovoril Nemecky zamestnavatel v podohospodarstve, ze neznasa zamestnavat svojich nemcov(aj ked musí iste kvoty), lebo to co mu urobia desiati Nemci zvladne za ten istý cas jeden slovak a za tie iste prachy.-A to povedal Nemec.
Nechapem kde nato chodíte.

20.
označiť príspevok

dorota
   30. 5. 2010, 19:56 avatar
radis a vidime za luzrov
Súhlasí ranexil, piskotka

24.
označiť príspevok

Natalia žena
   30. 5. 2010, 20:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

26.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 5. 2010, 23:29 avatar
Tie opice sú akože Nemci? 

27.
označiť príspevok

dnes_flamujem muž
   2. 6. 2010, 09:48 avatar
Nehovorím,že život musí byť len o práci. Avšak poznám dosť slovákov , ktorý sa živia len dávkami aj keď by mali možnosť pracovať . A keď pracujú,príde im čudné,že by mali urobiť niečo naviac . Nehovorím ,že všade ...ale napr. u nás na Liptove ,to tak je .
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:45,  Objednala to Pellegríniho vláda
dnes, 10:45,  Posledná prognóza ekonómov hovorí o poklese výkonnosti našej ekonomiky v tomto roku o 6%,...
dnes, 10:45,  Retard, písal si: Ľudia nedokážu vytvárať vírusy Fakt je, že dokážu. Zmenou toho...
dnes, 10:44,  Realita je že západ ked sa dozvedel o koronavíruse neurobil nič aby zabránil jeho šíreniu...
dnes, 10:44,  Áno, teraz googli, a nájdi, kde ktorý vedec vytvoril cielene (naprogramoval! nový proteín...
dnes, 10:43,  V rebríčku súvisiaceho s koronavírusom týkajúceho sa zdravotného bezpečia sa Slovensko...
dnes, 10:41,  Trepeš ako osvietený, nedostatok pomôcok je všeobecný a nielen u nás, ale matovičovci...
dnes, 10:40,  Fascinuje ma, koľko politikov a ľudí naďalej vníma Čínu ako náš vzor a záchrancu pred...
dnes, 10:39,  Borat zase si bol na zem a vekoch kde si našiel šrot z rozbiteho čínskeho hnusu Realita...
dnes, 10:38,  Lenže mi nevieme ani zistiť kolkí sú nakazení, je nedostatok testov a príslušenstva k...
dnes, 10:37,  Debílek vytváranie kópii RNA/DNA v laboratóriu považuje za programovanie (vytváranie)...
dnes, 10:36,  Lenže Matovič hovoril o úplnom zastavení.....inak funguje ešte kopec podnikov, napríklad...
dnes, 10:36,  To si si zase domyslel, ako ti pasuje. Gro myšlienky je, že vadných, agresívnych idiotov...
dnes, 10:35,  Takže ty osobne si vlastne brániš svoje územie, lebo keby si si nebránil, tak by ti ho...
dnes, 10:35,  Huš hajzle špinavá Satanská, nemáš tu moc, tvoje klamstvá boli rozcupované..... Človek...
dnes, 10:33,  Nie len automobilky ale 90 % ekonomiky stojí .
dnes, 10:33,  Ty si taký fotón 2.0 https://en.wikipedia.org/wiki/Biosphere_2
dnes, 10:32,  Nehovoril som o úplnom zastavení. To sa ani nedá. Vždy musí niečo fungovať, elektrárne,...
dnes, 10:32,  Čiže na génoch už predtým sekvencovaných vírusov sa robia náhodné zmeny a sleduje sa,...
dnes, 10:32,  Čína, najstaršia žijúca ľudská kultúra na Zemi je tu len preto, že sa vždy ubránila...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Usiluj sa, aby si mal to, čo miluješ, inak budeš nútený milovať to, čo máš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(97 296 bytes in 0,382 seconds)