Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Skutky ľudí. Aké sú a aké to má následky. Vo videní sv. Arzéna Veľkého.

8
reakcií
1280
prečítaní
Tému 29. augusta 2017, 21:32 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 8. 2017, 21:32 avatar
Raz, keď Arzén (sv. Arzén Veľký, + 449) sedel v svojej izbietke, mal takéto zjavenie: počul hlas, ktorý mu hovoril:
„Vyjdi z domčeka a ukážem ti skutky ľudí!“
Arzén vyšiel. Bol ako vo vytržení a zbadal Božieho anjela, ktorý ho vzal za ruku a zaviedol ho na jedno miesto, kde mu ukázal jedného človeka, ktorý rúbal drevo, uviazal veľkú nošu a snažil sa ju vyložiť na plecia a odniesť, ale nemohol, lebo bola ťažká. A on, namiesto toho, aby odobral drevo z batoha, aby bol ľahší, opäť rúbal drevo a prikladal ďalšie polienka do batoha, ktorý sa stával stále ťažším. A znovu sa snažil zodvihnúť ho, ale nemohol. Vtedy on prikladal ešte viac dreva a priťažoval si batoh...
A Boží anjel zaviedol Arzéna ďalej. Ukázal mu iného človeka, ktorý stal nad studňou a čerpal vodu zo studne, ktorú potom vlieval do deravého suda. Voda zo suda vytekala a opäť sa vlievala do studne. A on čerpal a čerpal, zbytočne sa namáhajúc...
Potom anjel ukázal starcovi iné videnie: videl otvorený chrám a dvoch mužov, ktorí sedeli na koňoch a každý z nich mal naprieč brvno. Stáli jeden proti druhému a chceli prejsť dverami chrámu, ale nemohli: raz preto, že brvná držali naprieč a jeden druhému nedovoľovali, aby ten upravil brvno pozdĺž, a tiež obaja chceli naraz vojsť a preto zostávali vonku a nemohli vojsť do otvoreného chrámu.
Starec sa spýtal anjela, čo znamenajú tieto videnia.
„Ten, ktorý rúbal drevo a neustále prikladal polienka do batoha, predstavuje človeka, ktorý žije v mnohých hriechoch a namiesto pokánia prikladá stále viac priestupkov k svojim hriechom...
A ten, ktorý čerpá vodu a nalieva ju do deravého suda, predstavuje človeka, ktorý koná rôzne dobré skutky, ale ktorý i hriechy nezanecháva. Preto taký sa zbytočne namáha, lebo jeho hriechy ničia náhradu, ktorú by mal dostať od Boha.
Dvaja muži,“ vysvetľoval anjel, „predstavujú dobročinných ľudí, ale pyšných, ktorí sa nechcú pokoriť, ustúpiť jeden pred druhým, preto nemôžu vojsť do Nebeského kráľovstva. Nepúšťa ich tam pýcha, ktorá ničí všetky ich dobré skutky.“

zdroj: FB Pramene

PS: Dúfam, že okrem mena svätca Vás zaujme aj obsah.
Súhlasí gabriel pb


2.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 8. 2017, 23:09 avatar
Samozrejme rozumiem a súhlasím, ale dám k tomu súčasnejšie vyjadrenie.
Mať, keď ešte žila, vravievala posledné roky po 80-ke: Synku, nakoniec ti zostanú iba dobré a zlé skutky.
Jung zase dokazuje: Všetko - do poslednej maličkosti sa vám zapisuje vo vašej Nevedomej existencii - nevedomej preto, lebo existuje mimo naše vedomie, mimo hmotu a je pre nás z pozemského sveta neviditeľné - iba vyvolení majú možnosť do tejto existencie nazrieť. Ľudovo povedané: Ak je tam veľa zlého, tak by sme mali byť vďačný, že to schytáme ešte za života. Inak nám to po živote zabráni vstupu k Najvyššiemu.
M.Král zase píše - nie je jednoduché prejsť Posledným súdom. Nie je tam možnosť sa na nič a na nikoho vyhovoriť. Boh je spravodlivý.


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 8. 2017, 08:48 avatar
Presne tak kntsz. Preto sa aj bojím, aby som stihla čo najviac dobrých skutkov a čo najmenej hriechov. Čas je obmedzený a nedá sa vráti späť. Áno ostanú len dobré a zlé skutky, keď sa otvorí Kniha života bude tam všetko a žiadne výhovorky ani obhajoby už nemôžu.
Súhlasí -era-, kntsz, gabriel pb


6.
označiť príspevok

kntsz muž
   30. 8. 2017, 16:33 avatar
3-
u Teba Lea strach nie je na mieste.
Máš toľko pokory, že naozaj sa nemáš prečo báť.
Jung tomu hovorí Individuácia a myslí pod tým, že sa máme stať nielen skutočne ľudskými, ale aj z časti Božskými. Nejde len o uctievanie a velebenie Boha, ale aj o zodpovedné prežívanie života a napĺňanie Božej vôle.


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 8. 2017, 19:04 avatar
Snáď áno, nikdy však človek nemá vyhrané. Ono sa treba neustále snažiť ako aj prosiť o milosť vydržať do konca v dobrom.
Súhlasí -era-, kntsz, gabriel pb


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 8. 2017, 09:23 avatar
Ale vieš čo je podstatnejšie, aby mali tie dobré skutky aj váhu? Veriť v Ježiša Krista, ešte lepšie je milovať ho - teda mať osobný vzťah. A všetko robiť aj bežnú robotu, aj trápenie,- robiť tak, že to obetujeme Pánu Ježišovi. Ja som dlho nevedela ako sa to robiť, že obetovať. A predstav si, stačí potichu či pošepky povedať - Pane Ježišu obetujem ti dnešnú prácu, dnešné bolesti, dnešné radosti, dnešné námahy, dnešné prípadné dobré skrutky a predstav si, že máš mu obetovať aj chyby, pády, hriechy čo dnes urobíš - zvláštne, ale je to tak (je to preto, že Pán ich očistí a teba pozdvihne). Vtedy dobré skutky majú váhu a Pán Ježiš ich odmení teraz na Zemi a aj potom vo večnosti.

Ale dobré skutky má robiť každý aj ateista, aj to sa počíta. Dobré skutky odmení Pán dobrami aj takého človeka, ale len tu na Zemi, vo večnosti tieto dobré skutky nemajú až takú váhu, nie sú také čisté, ale sú špinavé. Lebo sa nerobia pre Krista a skrze Krista a v Kristovi.
Súhlasí gabriel pb


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 8. 2017, 09:35 avatar
Toto vysvetlenie podáva sám Pán Ježiš vo videní a vnútornom rozhovore so svätom Katarínou Sienskou veľkou sväticou a inak ozaj skvelou ženou (taká tvrďaska, ale pritom pokorná a bohabojná). Teraz vyšla kniha, z ktorej čerpám www.martinus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - kniha sa volá Dialóg, Kateřína Sienská, super komentár je tam aj od čitateľky, že je to skutočne klenot medzi kresťanskými kniham.
Súhlasí gabriel pb


8.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 8. 2017, 20:06 avatar
zhanobili ste kralovstvo Satan
ak smrtou zhynie jeho praca, vy vrhnuta rasa sta psi detto


9.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 8. 2017, 20:08 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=koax9cr9uzo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

robite si tu co chcete
satan s vami detto
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Človek sa z lásky narodil, aby pre lásku žil, aby sa z lásky nový človek pre lásku narodil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(63 862 bytes in 0,248 seconds)