Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Skúsme si definovať niektoré základné pojmy a dojmy.

8
reakcií
1060
prečítaní
Tému 13. septembra 2016, 10:14 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 9. 2016, 10:14 avatar
Životný priestor - kde to vlastne žijeme.

Občas mi niekto povie, že na slovensku je to dnes ako za komunizmu a ja mu odpovedám: Čo si ty slepý, veď sa pozri, že nám vládnu komunisti, tak čo chceš, aby tu bolo?
Občas mi niekto povie, že v tomto svete vládne zlo a násilie a ja mu odpovedám: Čo si ty slepý, veď žijeme v ríši kniežaťa tohoto sveta. Teda u satana, toto je jeho svet, v ktorom je veriacích 15 % a teda je tu 15% dobra a 85% zla. Teda je tu 6,66 krát silnejší satan ako kristus. A ak predpokladáme, že to do narodenia Ježiša nebolo inak, tak potom, kto má rozum nech spočíta, že číslo človeka je 666. Teda všetko, čo boh stvoril, stvoril do satanovho kráľovstva a teda aj satan musí mať podiel na každom božom čine. Každá rastlina, ktorú nesadil môj otec bude vykorenená. A preto, ak chceme diskuitovať o tomto, svete, nemôžeme vynechať satana a jeho zlobu a lži, ktoré robí a ktoré sa snaží pripísať ježišovi. Toto sa mu excelentne darí, pretože mu to, uverilo 85% ľudí.

Niektoré zásadné rozdiely, medzi satanom a Ježišom.

Ježiš síce hlása dobro, ale satan dehonestuje jeho učenie tým, že predkladá iné riešenia, ktoré ak aj sú lži, ľudia im radšej uveria, ako by mali akceptovať Ježišovo dobro, pretože jeho dobro je náročnejšie, inteligentnejšie a bez klamstieva toho,kto na toto dobro uverí,si berie Ježiš k sebe a okráda a oslabuje satanovu ríšu o týchto ľudí.
Ježiš hovorí:Dobro je zarábať si na svoj chlieb v potu tváre a nikoho pri tom neobťažovať, naopak ešte treba pomáhať aj tým, čo sú v núdzi. Satan však predkladá oveľa jednoduchšie získanie chleba, a to zlom, násilím, proste jednoduchšou a ľahšou cestou a toto práve uverila väčšina ľudí, teda pomer 85 ku 15%. Ľudstvo však ako celok dostalo pri vyhnaní uz raja ukol poraziť satana tým, že sa obráti pomer veriacích a neveriacích. No a podľa situácie, ktorá dnes vo svete vládne je jasné, že tento pomer sa len tak ľahko nezmení a teda ak nám hrozí záhuba, či iné trest, ideme do, toho všetci, veriací aj neveriaci.

Osobnosť Ježiša a Boha.

Ježiš hovorí, pred tým, než bol tento svet, ja som bol. Toto je možné vysvetliť len pomocou čtvrtého rozmeru hmoty, ktorý je plusový, alebo mínusový. Plusový rozmer, teda nebo je K násobne väčší a pojem času je tam tiež K násobne väčší. Konštanta K je približne pomer veľkosti atomu a slnečnej sústavy. Teda v rozmere plus jeden je všetko K násobe väčšie, teda aj jedna sekundy trcá k násobne dlhšie a všetko je k násobne väčšie.
Rozmer mínus jeden je rozmer atomov a molekúl v predmetoch okolo nás, kde zase je všetko k násobne menšie. Medzi týmito rozmermi nie je možné cestovať ani transformovať hmotu, medi nimi môže prechádzať, alebo komunikovať iba myšlienka, teda nie veci hmotné, ale iba nehmotné. A jediným , kto ovláda túto cestu medzi dvoma štvrtými rozmermi je Ježiš kristus. Ten však môže prevádzať iba myšlienky človeka, teda jeho dušu a to za podmienok evanjelia.
Komunikácia medzi týmito svetmi na osi štvrtého rozmeru je iba duchovná a teda, a človek musí mať v sebe niečo ako software pre túto duševnú komunikáciu. tento software nie každý má, bez ohľadu na to, či je veriací, alebo neveriací. prítomnosť tohoto software nezáleží od inteligencie, a ježiš hovorí, že nie každému je to dané, len ten, komu to dá môj otec.
Ale na druhej strane musíme pripustiť, že to môže mať aj neveriací a môže to použiť na svoje účely,ktoré nesúvisia s vierovyznaním. Veriaci totovšak využívajú na komunikáciu s Ježišom a teda nebom a môžu komunikovať s kýmkolvek, ale väčšinou sa to ohraničuje na modlitby, prosby a prípravu na cestu k ježišovmu otcovi cez Ježiša.
Teda zjednodušene môžeme povedať, že tu je náš životný priestor, potom je tu životný priestor ježiša a jeho otca a tiež aj ducha svätého a medzi týmito priestoprami je možná komunikácia v duchu a v pravde a potvrdenie tohoto stavu, či javu je odpoveď na naše modlitby a prosby a tým mám dôkaz, že sa nemodlíme do šporáku v hornej dolnej, ale k živým bytostiam, ktoré odpovedajú na naše komunikácie a tým sa potvrdzuje realita tohoto duchovného sveta na základe týchto komunikácii.
Boh otec nie je v našom pristore tak prítomný, ako ježiš, Pretože žijemem v kniežatstve. A teda zodpovednossť za všetko zlo je na vládcovi tohoto sveta a to je knieža, ten však sa snaží hodiť vinu na boha a 85% ľudí uverili jemu nie bohu.
Ak teda plače dieťa, boh nespôsobil, jeho plač a ani nie je zaň zodpovedný, boh však ako sudca pozerá na nás, čo my urobíme.Ak sme uverili satanovi, vzkypí v nás žlč, že načo je boh, že toto dpustil, ak sme však veriaci, skočíme a pomôžeme dieťaťu bez ohladu na to, že by sme pri tom mysleli na Boha, čo satana. Takže boh nikoho nemučí a nezabíja, iba sleduje človeka, ako sudca ako sa človek zachová, môže však podľa Otčenáša nás tiež uviesť do pokušenia a tiež sleduje, ako sa zachováme.

ďaľší omyl o bohu je , že všetko riadi, za všetko je zodpovedný, ale nie je to tak. Boh stvoril každého človeka, ako samostatnú fyzickú osobnosť a vôbec neriadi náš osud. Ten si riadime my sami, pokiaľ ho nenecháme často vededome v rukách satana. Ak by riadil naše skutky a činy, nemohol by nás súdiť, lebo by súdil sám seby a to je práve špekulácia niektorých, korí sa spoliehajú na takéto odpustenie hriechov.

Zásadný rozdiel starého a nového zákona je odpustenie hriechov. Základný systém bol stanovený pori jordáne, kde každý člen svätej trojice má pri spasení jedinečný úkol, to som tu už viackrát opisoval a svätá trojica nie je trojboh, podľa svätého augustína a je zakrytá nepochopiteľným tajomstvom, ale funguje podľa evanjelia podľa podobenstva o ježišovi ako o vínnom kmeni. Teda Ježiš pretransformuje duše vhodné podľa evanjelia do časopriestoru svojho otca, to je jeho hlavný úkol a otec ošetruje vínny kmeň ako záhradník a vetvičky, ktoré prinášajú úrodu vynáša z vinice ako úrodu do časopriestoru ducha svätého a tie ktoré neprinášajú úrodu, olamuje a zahadzuje do ohňa.
Ja si myslím, že práve jednou z hlavných podmienok, aby duša človeka mohla byť transformovaná ježišom k jeho otcovi je krst a preto, aj ježiš, ak sa chcel vrátiť duchovne k svojmu otcovi, musel sa nechať pokrstiť. Teda každý duch narodený v tele, sa môže vrátiť do neba iba po krste.
No a práve týmto by som chcel poukázať na rozmýšľanie o týchto veciach, ktoré bez teorie štvrtého rozmeru takmer nie je možné pochopiť a možno niekde v budúcnosti by som tu napísal aj samotnú teoriu tohoto štvrtého rozmeru, ktorú som vlastne vtvoril podľa evanjelia.


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 9. 2016, 12:35 avatar
Elemír: kto má rozum nech spočíta, že číslo človeka je 666

A ty máš rozum? Už si spočítal?


2.
označiť príspevok

sta2rky muž
   13. 9. 2016, 11:44 avatar
Rozhodol som sa pri takýchto témach vám pripomenúť že:
Prečo je nerozumné byť nábožensky veriacim človekom.

Každý zdravý človek je sugestibilný, to znamená, že je schopný nekriticky prijímať informácie ako pravdivé, ak ich dostáva od osoby, ktorú považuje za autoritu a podľa nich sa správať, či konať. Tou autoritou môže byť aj kniha či náboženské učenie..
Je teda prirodzené, že sme ochotní prijať ako pravdivú informáciu o kauzalite – príčinnosti vecí a z nej vydedukovať, že vesmír a všetko v ňom má nejakú počiatočnú príčinu. Tak vznikla hypotéza, domnienka, že tou príčinou by mohol byť akýsi boh. Takéto myslenie a konanie nepredstavuje nič nové. V podstate je podobné mysleniu našich predkov ktorí si nevedeli vysvetliť pôvod vetra, dažďa, východu a západu slnka a iných, dnes už známych príčin ich vzniku a tak prisúdili ich príčinu bohom slnka, vetra, lásky atď..
Ak by tento názor ostal len v polohe názoru, nič by sa nedialo, ale určití jedinci, v našom prostredí: Abrahám, Mojžiš, Kristus, Mohamed, atď., sa chopili príležitosti a začali vymýšľať: kto je boh, aké má vlastnosti, čo si želá, čo treba konať, ako nás bude trestať, ako odmeňovať? A súčasne sa títo chytráci, účelovo, pasovali za vodcov, prorokov, synov božích, mesiášov a pod.. V súčasnosti túto funkciu prevzali na seba jednotlivé cirkvi a ich predstavitelia, cirkevná hierarchia a rôzne náboženské sekty. Vypracovali náboženské učenia, dogmy, rôzne magické obrady, pričom nik na svete nemôže mať relevantný kontakt s akousi hypotetickou postavou – bohom, bohmi a teda všetky náboženstvá predstavujú nehorázny podvod a klamstvo a so súhlasom a za výdatnej podpory štátnej moci je im umožnené pôsobiť v spoločnosti.
Aj napriek týmto skutočnostiam získavajú jednotlivé náboženstvá svojich stúpencov, cirkvi dostatok veriacich, značný vplyv na spoločnosť, získavajú majetky a moc prostredníctvom psychických manipulácií cez vyvolávanie strachu z posmrtnej neistoty, iluzórnych odmien a trestov, zasahovaniu nadprirodzených síl do života veriacich a tak vytvárajú v ich vedomí neracionálne postoje k životu a svetu. A to je pre mňa hrozná a nepochopiteľná skutočnosť v 21. stor., keď ľudstvo má k dispozícii kvantum informácií o sebe a okolitej prírode, ktoré nepotvrdzujú náboženské predstavy a dogmy.
Ak si toto všetko rozumný človek uvedomí, nemôže byť nábožensky veriacim človekom.
Tí čo obhajujú náboženstvá nechcú vidieť zlo, ktoré náboženstvá prinášajú do ľudskej spoločnosti. Morálne konanie sa dá zabezpečiť inak ako cez náboženstvá.


4.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 9. 2016, 14:15 avatar
starký, mýliš sa, byť veriacím to je úplne iný život, ktorý sa nedá porovnať s tým,čo ty žiješ.
Veriaci nie sú šľahnutý aby si nechali vsugerovať do hláv debiliny a modlili sa do bútlavých vrb, či šporákov, ako frajer.
Tak ako iné spoločenské systémy aj viera má dobrých a zlých, idiotov a géniov a milencov a vrahov. Sk sa niekto pozerá na cirkev zvonku, vôbec nechápe, o čo, tu ide. Beriete do rúk veci vytrhnuté z kontextu a preto vám to nemôže dávať zmysel. Hlavný účelom viery je žiť oveľa plnohodnotnejší život, ako neveriací. To ti potvrdí každý, kto bol neveriací a potom veriaci.
Veriť nie je strach z boha, alebo pekla, veriť znamená žiť na oveľa vyššej duchovnej úrovni, ako je život bez tohoto ducha.
Viera je predovšetkým komunikácia s duchmi z iných svetov a čerpamnie duševnej energie z týchto svetov, Ateisti objímajú stromy, hľadajú kamene, aby z nich čerpali energiu, my ju máme zabezpečenú jednoduchým spôsobom a práve mali prvý kontakt s vierou ak duševne vyčerpaní prišli k zdroju tohoto prameňa.
Samozrejme, že viera má aj svoje negatívne stránky od negatívnych ľudí.viera je veľmi citlivá záležitosť duševného života a mnohí sa preto dopúšťajú zločinov, inak tomu nie je eni v demikracii medzi ateistami, by by som konštatoval, že nepomerne menej, ako napríklad zapríčinili diktátorské systémy len v minulom storočí.
Leže veriaci, teda aspom ja predovšetkým pre tento život. Vierou si dennodenne vylepšujem život a predpokladám, že to automaticky bude aj po smrti. Teda ten deň ke´sa mopdlím, je iný ako keď sa nemodlím, To je niečo, čo na zemi nemôže ovplyvniť, lebo nikto na zemi nepozná moje modlitby a túžby, ale odtial prichádza odpoveď, na ktorúmčakám a pioznám vo svojom živote.
Jem tu ťažko o tom vypisovať, pretože pre vieru je potrebné mať určité duchovné predpoklady,ktoré u neveriaceho človeka ojhraničuje jeho zdravý rozum a racinálny úsudok.Ak chceš ochopiť niečo z duchovna, musíš ísť ďalej a nie inteligenčne, ale duchovne, musíš uznať, že zdfravý rozum a racionálny úsudok nie sú top toho, čo dokáže ľudský mozog, že za tou hranicou, cez ktorú nikto neoprejde bez túžby po niečom vyšom duchovnom sa nikdy nedostaneš a budeš vždy len obyčajný človek, ktorý si myslí o sebe, že pozná prírodu, je v živote šťastný a nič viac mu nechýba, je spokojný, ale ak by sa mu predsa lwen podarilo uveriť, až vtedy by zistil, o čo všetko neverou prišiel. Budeš sa diviť, ale mnemajú to ani všetci veriací, ale veria v nádejí, že raz to dostanú aj oni a často sa to splní.
Viera ťa neohraničuje v ničom, dokonca ani v hriechu, ale odpovednosť z viery ťa núti pozerať na hriech iným spôsobom a viera navyše dáva nádej aj odpustenia hriechov.
Mnohí sa boja viery, lebo budú museť chodiť do kostola, musia sa modliť, nesmú sa dopúšťať sexuálnyxch hriechov a tak to radšej dopredu vzdajú a to len preto, lebo netušia, čo je za tým a čo je za to. Ale ak poznáš, čo dostaneš za modlitbu, už ti to nebude práca, do ktorej sa musíš nútiť, už tomu budeš venovať viacej, aby si viacej získal.

Neveriť je iba neznalosť možností, ako si vy,lepšiť život.
Súhlasí Veličenstvo


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 9. 2016, 19:08 avatar
E: mýliš sa, byť veriacím to je úplne iný život, ktorý sa nedá porovnať s tým,čo ty žiješ.

To hovoria aj narkomani.


5.
označiť príspevok

Veličenstvo
   13. 9. 2016, 16:20 avatar
Zaujímala by ma tvoja teória štvrtého rozmeru.


6.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 9. 2016, 19:02 avatar
veličenstvo 5
3tvrtý rozmer, nič nové, tak ako si to vysvetlovali už grecki filozofi v antike, že atom sa podobá, alebo je totožný so slnečnou sústavou, ale je K násobne menší.
Nultý rozmer je bod, prvý romer ak posúvame bod z nekonečna do neko. dostaneme priamku, ak posúvame priamku, dostaneme plochu ak posúvame púlochu, dostaneme tretí rozmer. objem. Teda dotaneme tretí rozmer nášhoi priestoru, nášho vesmíru, ktorý je minimálnou časťou celého štvrtého rozmeru.
o treťom rozmere dostaneme štvrtý tak, že si stanovíme na pomyselnejosi náš tretí rozmer, ako nulový. Atom a molekuly v našom rozmere vytvárajú rozmer mínus jeden a my ako atomy a molekuly sme hmota v rozmere plus jeden, kde jeden z monžstva rozmerov môže byť aj nebo, prípadne priestor pre duchovné,spoločenstváí odseba nekonečné vzdialené, ktoré sa nepoznajú, napríklad ako mys mimozemšťanmi, ale určite tu sú.
Základná matematická definícia jednotlivých rozmerov je konštanta K, ktorej veľkosť nepoznáme, ale môžeme ju približne definovať ako pomer atomu a slnečnej sústavy. Je to nepredstaviteľné číslo. ale sa vzťahuje napríklad aj na časové ponímnie v plusovom, či mínusovom rozmere , to znamená, že jedna sekunda je v rozmere plus jeden k násobne dlhšia, ako naša, v mínusovom rozmere naopak, k násobne menšia.
Inšpiráciou mi boli niektoré výroky z evanjelia:Ježiš povedal, pred tým, než bol tento svet, ja som bol. pre môjho otca je tisíc dní ako jeden a jeden ako tisíc dní.. Prvptinou stvorenstva otca bol jeho syn a jemu stvoril tento svet, čo znamená že náš vesmír je iba malou súčasťou sveta, v ktorom žije Otec aj so synom.
Medi týmito rozmermi nie je možná žiadna komunikácia, okrem bezhmotnej, teda duchovnej.
Ďalej predchvíľou som uvidel ndpis temy, kedy vznikla hmota. Takže podľa teorie štvrtého rozmeru je vznik hmoty, ak vôbec vznikla časovo ešte niekolkonásobne späťpočet rokov, ako je konštanta K.
Teda náš vesmír stvoril boh v rozmere plus jeden podobne ako nejakú zmes niečoho, napríklad beton, kovoliatina, ale v tom plusovom rozmere je náš vesmírik, len maličká časť. To sa už nedá presne definovať, pretože ak by sme porovnávali rozmer plus s rozmerom mínus tak nám vychádza pomer K2, teda konštanta na druhú.
A iba toto je ťažko pochopiteľné a ťažko predstaviteľné a to ešte si predstavte os štvrtého rozmeru z nekonečna do nekonečna.dajte si do toho konštantu K a hľadajte kedy vznikla hmota, nonsens, ako vyšitý.

Samozrejme, že táto predstava, že atomy sa skladajú z ďalších tomov a tie zase len z menších atomov nám poskytuje mnohé riešenia jadrovej fyziky, čierných dier a hlavne,čo sa týka svetla. Ak by sme napríklad vedeli vyrobiť hmotu rozmeru mínus jeden, mohli by sme zatieniť a viesť magnetické pole ako zdroj eneregie všetkého na zemi.

Každý z týchto rozmerov má svoje fluidum, ktorým je vyplnený príslušný rozmer. Týmto fluidom je vaplnený napríklad vodič a tok elektrického púrdu nie je tok elekrtronov, ale tečie toto fluidum. Má vlastnosti podobné vode a preto máme nárazové napatie, a takmer by sa dalo odvážiť podľa strát v elektrickom toku v dialkových vedeniach. ateda fluidum vodiča je k násobne hustejšie ako fluidum nášho vesmíru. Keby náš vesmír nebol ponorený v tomto fluidu, nemohlo by sa tu šíriť svetlo.Nemohol by byť magnetický tok mimo magnetu, či vodiča, lebo práve toto prúdi pomocou týchto siločiar. Predpokladám, že svetlo vo vesmíre, teda v tomto fluidu sa šíri ako energia medzi zavesenými guiličkami a toto fluidum možno aj tak vyzerá.

Keď som začal vychádzať z evanjelia o štvrtom rozmere, pokúsil som sa týmto spôsobom analyzovať aj napríklad Einsteina.
Došiel som k šokujúcim záverom, že Einstein chápal tretí rozmer presne ako ja.ale nezverejnil to. Dôvodov by mohlo byť viacej: Prišiel na to v čase, keď už mal NObelovu cenu za niečo, čo by musel zmeniť. Alebo atomová bomba, ktorú sa mu snažili pripísať kvôli vzorcu E=mc2 ho vystrašila na tolko, že potom už zverejňoval iba niektoré veci. Pritom práve tento vzorec je zhodouokolností aj deefiníciou štvrtého rozmeru. Výrok: Ak by sme stalčili hmotu tak, že by v nej nebol prázdny priestor, vmestil by sa svet do zápalkovej grabičky.
Ale musím končiť, Ale ešte jedna vec:Čierne diery sú hlavne na to, aby vytvárali svetlo pre plusové rozmery. teda K násobne väčšia vlna, pretože v čiernej diereC2 je prekonané k násobne.
Súhlasí Veličenstvo


9.
označiť príspevok

Veličenstvo
   13. 9. 2016, 20:51 avatar
V podstate súhlasím, mám k tomu jednu poznámku. Makrosvet sa od mikrosveta odlišuje pomerom vplyvu gravitácie oproti magnetizmu. Z toho vyplýva aj tá deformácia času. Spirituálna realita má preto odlišnú fyziku než hmotná realita. Hranicou medzi duchovnom a objektívnou realitou by som označil svetlo s jeho konštantnou rýchlosťou c. Svetlo je rezonancia a ako každá rezonancia sa šíri v hmotnom prostredí častíc. Tieto častice sú menšie než elektróny a nachádzajú sa aj v medzihviezdnom priestore. Predpokladám, že sú to mióny.


7.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 9. 2016, 19:07 avatar
Čas rozmeru plus jeden môžeme vnímať aj na nočnej oblohe. Podľa tohoto času sa stáčajú špirálovité galaksie do lievika čiernej diery. A celým tým stáčajúsim kolosom točí jadro diery. Diera nie je čierna, ale je svetlá svetlom, ktoré je vyššou formou pre vyšší rozmer a preto ho nevidíme, my vidím e len naše spektrum, my dokonca nevidíme ani slnká, ktoré sú mohutnejšie, ako naše, lebo aj tieto produkújú svetlo vyšších parametrov a my to vidíme ako tmu. Ak vidíte čierniu dieru tak, že v stredeje tma a okolo svetlo, potom ta tma nie je tma, ale to je svetlo vyšších parametrov, ktoré viíme ako tmu.lebo je mimo naše svetelné spektrum.
Súhlasí Veličenstvo
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:39,  edo SS tie tvoje primitívne amerikofilné kydy :)
dnes, 18:38,  Sovieti pre podporu SNP predčasne zaútočili na nemcov cez duklu, aby viazali nemecké sily :)
dnes, 18:37,  ondrej61 nie vďaka USA. Bez USA by ZSSR lahlo popolom
dnes, 18:37,  Ved hej ked amíci videli že nemci utekajú pred sovietmi tak prišli aby si mohli deliť Europu :)
dnes, 18:36,  žeby aj slovaci preto zmajstrovali SNP?*21
dnes, 18:35,  Ryžujeme Operácia Overlord je názov vylodenia v Normandii, 6. júna 1944, ktoré po...
dnes, 18:34,  Zvýšený počet strelieb v New Yorku - Za posledné tri týždne došlo k viac ako 100...
dnes, 18:32,  Ved hej ked amíci videli že nemci utekajú pred sovietmi tak prišli aby si mohli deliť Europu :)
dnes, 18:32,  Aj vdaka USA rusi skoncili v Berline......čo USa može za to, že to co sa dialo vtedy v...
dnes, 18:31,  edo SS vidíš aký si tupučký trol :)
dnes, 18:31,  Presne tak v príspevku 33 som popísal čo ryžovali . Lebo v Normandii sa asi Konev vylodil...
dnes, 18:30,  Poľsko nenapadlo Československo to vie i malé dieťa :)
dnes, 18:30,  Keď to trvá dlho malokto sa s tým vie zmieriť ak služil na šírenie týchto bludov ....
dnes, 18:29,  USa neboli vojnou postihnuté ryžovali na nej
dnes, 18:28,  Ondro preto som dal 3 najvýznamnejšie investície USA do 2 svetovej vojny 1 lend lease 50...
dnes, 18:27,  Edo, ja som bol tiež oklamaný a inač som to videl......ale prisla demokracia a ludia maju...
dnes, 18:21,  no ved daj nejake konkretne cisla, ako to robí Edo.....ty len niečo zapotiš a nič urcité......
dnes, 18:19,  v tom maju ale trochu smolu a dengy nebudu.....patamu sťo ohlupovali svoj vlastny narod*03*03*03*03
dnes, 18:18,  Lebo Lemmy je množič psov a mačiek a nemá ani na granule .
dnes, 18:17,  zopakuj sa
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veriť sebe samému je prvým krokom k úspechu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(78 787 bytes in 0,254 seconds)