Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Si Europan a máš nejaké obavy z moslimov?

66
reakcií
504
prečítaní
Tému 20. septembra 2019, 20:58 založil ondrej61.

podobné témy:1.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2019, 20:58 avatar
Staň sa kresťanom!.....
Súhlasí peter67


2.
označiť príspevok

peter67 muž
   20. 9. 2019, 20:59 avatar
Tak kedy sa staneš?  
Súhlasí hokejis


5.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2019, 21:00 avatar
už sa stalo....   


6.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   20. 9. 2019, 21:04 avatar
Ty si svedok???    


7.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 9. 2019, 21:09 avatar
A byť kresťanom znamena nemať obavy? 1


47.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2019, 23:03 avatar
TRuľo ospevujúci islamizáciu Europy tára o kresťanstve


64.
označiť príspevok

Krištof
   22. 9. 2019, 20:42 avatar
Ondrej61, ak ešte patríš do spoločenstva Milosť, tak tam to chápu asi takto:
"Pri voľbách do europarlamentu treba dbať na dve veci: Po prvé, aby sa neposilnilo liberálne krídlo, ktoré bude pretláčať agendu LGBT, genderovú ideológiu a zlú prisťahovaleckú politiku, ktorá vedie k multikulturalizmu a k ústupu kresťanstva."
www.milost.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

V rámci KC zas kardinál Robert Sarah uvádza:
"Nynější touha po globalizaci světa potlačením národů a jejich specifik je čiré bláznovství. Izraelský lid šel do exilu z donucení, ale Bůh jej do jeho země vrátil. Kristus musel utéci do Egypta před Herodem, ale po jeho smrti se vrátil zpět do svojí domoviny. Všichni mají žít ve svojí vlasti. Jako strom má každý svoji půdu a svoje prostředí, kde opravdu vzkvétá. Lépe je pomáhat lidem k prosperitě v jejich kultuře, nežli je pobízet k tomu, aby odešli do Evropy, která je v rozkladu. Užívání Božího Slova ve snaze o pozitivní hodnocení migrace je falešná exegeze. Bůh nechce žádné vykořeňování.“
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Počul som, že ani pápež František, keď hovorí, že je správne prijímať migrantov, vraj nemyslí tých ekonomických a "špekulantov". Od 22. min.: bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tým migrantom, čo naozaj potrebujú pomoc, aby prežili, treba ju poskytnúť. Ale inak určitá opatrnosť a rozumnosť v súvislosti s nimi je namieste. Vo viacerých moslimských krajinách sú kresťania prenasledovaní. Ak sa niekto na to cíti, môže tam odcestovať a uvidí, či tam bude môcť byť slobodne verejne kresťanom alebo naopak skôr mučeníkom. Ale na druhej strane nájdu sa aj mierni resp. tolerantní moslimovia. Možno s nimi spolupracovať


65.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2019, 08:21 avatar
Krištof....ja vo voľbe prezidentky nevidím nejake posilňovanie liberalizmu...Pre mňa je to prezidentka všetkých ludí, teda aj tých čo su za homosexuálne partnerstvá....Ja nie som za to aby sa ľudom nasilu brali ich presvedcenia...maju pravo na svoj názor......Samozrejme, ak by bol niekto pre mňa vhodnejsím kandidátom, tak ho budem voliť....Caputova je momentalne to naj pre Slovensko....

Chcem ale napísať niečo iné...multikultúrna spoločnost ako taka je podľa mna dobra, lepšie je to ako ked su medzi ľudmi hranice stražene vojakmi....Multikultúrna spolocnosť funguje , su tam ludia takí aj takí, žiju medzi sebou a čo je hlavne....nemožu sa nejak prenasledovať navzájom....tak ako ked pojdeš do totalitnej krajiny medzi moslimov....tam môže byť nejaka skupina prenasledovaná...lebo je to dane politikou statu.........

Pozor ale na iné snahy , a to je NEW AGE....a tu je treba sa mať na pozore ako kresťan....Evanjelium sa nemôže riediť....tam musí byť človek radikalny....Prave tieto ekumenicke hnutia su obrovským nebezpečenstvom pre skutočne kresťanstvo....a toto bohužial nevidi RKC.....Takže ja osobne som za multikulturnu spoločnosť, kde možem žiť ako kresťan....to že su medzi nami iní mi nevadí, nemám pravo brať im ich názor.....(kresťan je ako Lot v Sodome a Gomore)...ale na druhej strane som radikálným krestanom, a nikdy nebudem súhlasiť s nejakým ekumenickým hnutím, .....ten duch Asissi robí už šarapaty.....


66.
označiť príspevok

Krištof
   25. 9. 2019, 13:39 avatar
65. V tejto téme nebola reč o Čaputovej, ale o migrantoch, moslimoch, multikulturalizme, kresťanstve a pod. Čo sa týka Čaputovej, to sa ešte uvidí: ak nebude zo svojho úradu podporovať v spoločnosti nejaké zásadnejšie veci, ktoré by boli proti kresťanskému učeniu (napr. homosexuálne manželstvá, LGBTI, potraty, drogy, hazard, potláčanie kresťanských tradícií), bude to asi v poriadku. Ale ak bude, tak za to nesú svoju zodpovednosť aj tí kresťania, čo ju volili. Ona už predtým hovorila, aké sú jej názory a hodnoty.

Ohľadom názoru na multikulturalizmus; kde sa napr. v Biblii a v Ježišových slovách uvádza, že kresťania môžu podporovať nejakú multikulúrnu spoločnosť, pohanov, ich "hodnoty", niektoré hriešne spôsoby a pod.? Pokiaľ viem tak nikde. Píše sa: "Neťahajte jarmo s neveriacimi! Veď akú účasť má spravodlivosť na neprávosti?! Alebo čo má spoločné svetlo s tmou?! Aká zhoda je medzi Kristom a Beliarom [diablom]?! Aký podiel má veriaci s neveriacim?!" (2. list Korinťanom 6,14-15)
"...Hoci dobre vedia o Božom ustanovení, že tí, čo robia také veci, zasluhujú si smrť, nielenže to sami robia, ale aj schvaľujú, keď to robia iní." (Rimanom 1:26-31) Teda nesmie sa to zrejme ani schvaľovať (podporovať v spoločnosti verejne, oficiálne).

To však neznamená, že kresťania majú proti tým iným negatívnym javom fyzicky bojovať. Lebo čo si daní ľudia robia v súkromí, je na ich slobode a zodpovednosti (pred Bohom), ak to nie je proti zákonom. Aj čo robia verejne, oficiálne, ak im to štát dovolí. Kresťan však nemôže mať na tom podiel, nemôže to nijako podporovať. Kresťan to neuznáva ani nepodporuje, ale na druhej strane ani neprenasleduje týchto "hriešnikov" s tým, že by im to politicky zakazoval. Regulovať to môžu aj kresťania v štáte iba demokraticky (ak ich je väčšina resp. cez parlament) a iba verejne; lebo v súkromí tí ľudia s tými vecami majú svoju slobodu, zodpovednosť. Takže tolerovať ľudí áno, ale nie podporovať všetky ich názory, hodnoty, spôsoby (ktoré sú v rozpore s kresťanstvom).

V Európe bola oddávna kresťanská kultúra, ktorú sa v histórii snažili moslimovia dobyť, ale sa im to chválabohu nepodarilo. Treba si to vážiť a udržiavať kresťanskú kultúru, "nepretláčať v spoločnosti ústup kresťanstva". Dodnes sú kresťania vo viacerých krajinách, kde prevláda islam prenasledovaní a pod. bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Pozri zoznam 50 krajín kde sú najviac utláčaní: bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Preto opatrne s prípadnou podporou islamu v Európe, pozor na to. Ale ako som písal aj v 64.: Na druhej strane nájdu sa aj mierni resp. tolerantní moslimovia. Možno s nimi spolupracovať. Napr. aj v záujme pokoja vo svete.

Čo sa týka New age, tak mimochodom to tiež môže súvisieť s multikulturalizmom (je medzi nimi možný súlad). New age je v rozpore s Katolíckou cirkvou, jej učením, pozri (text veľký ako menšia kniha, ale je to cirkevný názor na New age): www.kbs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Niečo iné je však ekumenická komunikácia medzi kresťanskými cirkvami. Ak majú spoločný základ, napr. Apoštolské vyznanie viery, majú si čo povedať, môžu spolupracovať a pod.

Pápež František - "Assisi":
„Naše náboženské tradície sú rozdielne. Rozdielnosť však pre nás nie je dôvodom pre konflikt, polemiku alebo studený odstup. Dnes sme sa nemodlili jedni proti druhým, ako sa to, bohužiaľ, stalo niekedy v histórii. Bez synkretizmu a bez relativizmu sme sa modlili jedni vedľa druhých, jedni za druhých." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Takže napriek rozdielom medzi našimi relígiami (náboženskými vierami), nemusíme proti sebe fyzicky bojovať ako v minulosti, ale môžeme sa tolerovať a pod.


67.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 9. 2019, 13:51 avatar
Truľo je dobre fanatický islamista, chce tento blázon islamskú europu


3.
označiť príspevok

Esenc
   20. 9. 2019, 21:00 avatar
Stráň sa kresťanov!!!!


4.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   20. 9. 2019, 21:00 avatar
Bráň sa kresťanom!!!!


8.
označiť príspevok

the X žena
   20. 9. 2019, 21:33 avatar
znova a opät, ak krestanská kultúra nie je dost silná a stabilná, ze sa všetci trasú pred islámom. taká kultúra je tak či tak na ceste k zániku . ale ja viem, ze podobné kydy šíri len čast proruskych trollov .


9.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2019, 21:34 avatar
Europa sa stáročia bránila moslimskej invázii, dnes sa nebráni, naopak otvorila jej brány díky slniečkarom likvidujúcim Europu.


10.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   20. 9. 2019, 21:39 avatar
Cize je nacase vystriedat krestansku kulturu za moslimsku? Ak ano, tak homosexualy a zeny maju smolu. Bojujete tak tvrdo za demokraciu a ludske prava a na druhej strane si ochotna pripustit aby sa europa stala moslimska, ved nech. Ale potom neplac ked budes pre chlapov vzacna ako krabicka cigariet.
Súhlasí hokejis


11.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 9. 2019, 21:44 avatar
Európa v súčasnosti nemá kresťanskú kultúru. Má iba plody kresťanskej kultúry minulosti (dobré i zlé) a k tomu sekulárnu civilizáciu.
Súhlasí ondrej61


13.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   20. 9. 2019, 21:48 avatar
Lenze ak by sa europa stala moslimska, tak ver tomu ze na demokraciu mozeme zabudnut.


16.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   20. 9. 2019, 21:50 avatar
A dnesna tzv "krestanska kultura" dava moznost demokracii. V pripade zavedenia moslimskej kultury by v europe bolo ako za stredoveku ked europu zvierala katolicka cirkev.


19.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2019, 21:52 avatar
JE choré, že slniečkari vítajú islamizáciu Europy.


38.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   20. 9. 2019, 22:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2019, 22:57 avatar
Islamistický blázon foton


50.
označiť príspevok

havran
   21. 9. 2019, 08:05 avatar
F=G.m1.m2/r^2- toto je demagógia najhrubšieho zrna. A tebe je škoda čokoľvek hovoriť. Máš asi zakázané vidieť pravdu.


22.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2019, 21:55 avatar
Bláznicí slniečkari na jednej strane tárajú o demokracii na druhej vítajú islamizáciu pričom jedno druhé vylučuje.
Súhlasí t-e-ó-m-a


39.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   20. 9. 2019, 22:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2019, 23:00 avatar
Vy dementní slniečkari tárate o demokracii a vítate islamizáciu Europy


17.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2019, 21:51 avatar
bohužiaľ je to tak...Europa sa stava ateistickou a ani to naboženske kresťanstvo založene na tradicii a modlarstve v podstate kresťanstvom není...
neviem ako to mysliš.."sekularnu civilizaciu"


29.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   20. 9. 2019, 22:07 avatar
V podstate europa krestanska nie je samozrejme. Ale zdiela tzv "krestansku kulturu". Nie tu, ktora bola v stredoveku. Ale tzv. Inovovanu zmiesanu krestanskosvetsku kulturu, ktora dava priestor demokracii ako takej. (Samozrejme keby je europa krestanska, tak demokracia by mala priestor tiez.) "Krestanstvo" uz hra druhe husle a casy, kedy si mecom ziskavala katolicka cirkev moc uz pominuli. Rkc sa inovovala. Vitane je to, ze sice zacala ist cestou nie nasilnou, ale tou akou by krestanska cirkev mala ist. No modlarstvo si drzi zubami nechtami a spolcovanie somsvetom jej nie je cudzia.
Súhlasí ondrej61


31.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   20. 9. 2019, 22:16 avatar
A islamizaciou europy mozme dat demokracii aku pozname cau cau. Pretoze islam je viera aka je. A kto si mysli, ze je logicke spojit islamsku europu s demokraciou asi nema v hlave vsetko v poriadku. Staci sa pozriet na islamske krajiny. Nech tam skusi nejaky homosexual, alebo transvestita bojovat za svoje prava. Co by nastalo. A nech tam ide zit nejaka feministka a potom nech rozprava co a ako.


40.
označiť príspevok

Scarllete žena
   20. 9. 2019, 22:48 avatar
31. ved ty si proti homosexuálom a emancipácii zien, tak je to ideálne .trolli zrazi argumentujú homosexualitou a feminizmom ked sa im to práve hodí
Súhlasí ondrej61


43.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2019, 22:58 avatar
Hlúpe čudo tára o homosexuáloch, emancipácii žien a ospevuje islamizáciu Europy pričom jedno druhé vylučuje


49.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   21. 9. 2019, 06:44 avatar
Ja homosexualov tolerujem. Moslimovia ale nebudu.


32.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2019, 22:17 avatar
akoo vidiš teoma suhlasim....a zaroven mi nerobí ziaden problem multikultúrna spoločnosť.....pouvažuj   


33.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   20. 9. 2019, 22:18 avatar
V poriadku. Ale musis uznat, ze islamizaciou europy by demokracia zanikla.


37.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2019, 22:23 avatar
asi ano, aj ked nie je to iste....pretože aj islamisti sa menia.. a pochopili o čo vlastne kráča v Europe


36.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   20. 9. 2019, 22:22 avatar
Ani mne nerobi problem multikulturna spolocnost. Tolerujem to. Ale vzdy budem slovom hajit tomco sa pise v biblii.


21.
označiť príspevok

the X žena
   20. 9. 2019, 21:54 avatar
11. európa mala kr. kultúru s kladivom na čarodejnice  


34.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   20. 9. 2019, 22:19 avatar
Nepopieram ze kedysi ano.


35.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   20. 9. 2019, 22:21 avatar
No to su casy davno minule.


14.
označiť príspevok

the X žena
   20. 9. 2019, 21:48 avatar
10. vy ste na p*ču veriaci, takze islám to bude mat lahké


15.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2019, 21:49 avatar
Islamistka vás vlastizradcov raz budeme trestať !


18.
označiť príspevok

the X žena
   20. 9. 2019, 21:51 avatar
15. prosim ta plesnivé čudo, ty si rado ked trafíš na wécko  
Súhlasí ondrej61


20.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2019, 21:53 avatar
Islamistické čudo žiadaj o azyl v islamskej krajine inak zle dopadneš !


23.
označiť príspevok

the X žena
   20. 9. 2019, 21:55 avatar
20. plesnivé čudo zase ti hrabe v tej senilnej kotrbe ?  
Súhlasí ondrej61


24.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2019, 21:56 avatar
Islamistické čudo na každú sviňu sa voda varí aj na teba


27.
označiť príspevok

the X žena
   20. 9. 2019, 21:58 avatar
24. jandula daj si to liečit
Súhlasí ondrej61


25.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2019, 21:56 avatar
mufko vymeň si plienky


26.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2019, 21:57 avatar
Truľo ty náš senilný dedo šup na modlitebný koberček


28.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2019, 22:07 avatar
no vidiš mufko a zas sa ti to domotalo v tvojej hlave....to robia moslimovia a nie kresťania mufko.....to ti mám tu davať lekcie zakladov o tom, aký je rozdiel medzi kresťanstvom a islamom?......


41.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2019, 22:55 avatar
Truľo ty si za islamizáciu Europy


44.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2019, 23:00 avatar
v tvoje paranoidnej hlave mufko.....sa deju veci    


46.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2019, 23:01 avatar
Hlúy truľo raz je za islamizáciu potom zasa trepe že nie je


48.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2019, 23:06 avatar
sa ti to pletie mufko...   


56.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   21. 9. 2019, 11:33 avatar
Vobec sa netraseme sahne nejaky islamisticky militantny smrad na mojho syna podrezem ho jak kozu


57.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2019, 11:35 avatar
Prečo chceš podrezať svojho syna jak kozu??   


58.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   21. 9. 2019, 11:38 avatar
A ty buzerant co beres do tej smradlavej papule mojho syna a vysmievas sa


61.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2019, 12:13 avatar
Prečo chceš podrezať svojho syna ako kozu?
Prečo píšeš ako mongol?
Ja si tvojho syna neberiem, ale ty ho chceš podrezať ako kozu, preto sa pýtam, prečo??????????


62.
označiť príspevok

the X žena
   21. 9. 2019, 12:14 avatar
61. lebo ho neučili čiarky  


63.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2019, 12:19 avatar
Part je nejaký nervný dneska. Mne takto hnusne vynadať!! Ja ktorý ryjem rovnako do každého.      


59.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   21. 9. 2019, 11:38 avatar
ten sa vydaril


12.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2019, 21:46 avatar
Slniečkari nemyslia.
Na jednej strane im nevadí islamská Europa, na druhej si neuvedomujú, že lgbt ideologia ktorú obhajujú, moslimovia odmietajú, v niektorých moslimských krajinách je za homosexualitu až trest smrti, ženy sú menejcenné...
Neuvedomujú si že jedno druhé vylučuje.


60.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   21. 9. 2019, 11:41 avatar
Nech ich podrezu vsetkych buzerantov uchylackych co sa nevedia inak ukojit len kamosovi do tej osratej riti pchat vtaka


30.
označiť príspevok

the X žena
   20. 9. 2019, 22:12 avatar
kto vie polsky, potrebujem niečo prelozit ;-)


51.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 9. 2019, 08:14 avatar
prichod pandemie zaveje do Europy toleranciu a vzajomnu spolupracu, detto ako po brutal vojne


52.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 9. 2019, 08:17 avatar
pandemia vid tretia svetova, pretoze parazit human je premnozeny ci ako moslim, krestan, zid, budhista, hinduista
http://www.youtube.com/watch?v=vGiPlzcNpws Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


53.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 9. 2019, 08:23 avatar
nezaujima ma politika pozemska, je tak primitivna ze az
sledujem politiku mimozemsku a uder na human v podobe pandemie, elfska politika vid fatima je najkrutejsia politika aka sem do tejto human stoky moze zaviat
http://www.youtube.com/watch?v=r3wQhp3WnAg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


54.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   21. 9. 2019, 09:55 avatar
pekny avatar, salbea


55.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   21. 9. 2019, 09:58 avatar
a vol Čaputku
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:48,  1. Jsem starej Tom Shure z pobřeží, pamětník slavnejch dob, a sekáč, jak se říkalo,...
dnes, 19:42,  1. "Viď tiež obchod, biznis, showbiznis, reklamy, marketing..." Dodatok k tomu: aj...
dnes, 19:37,  Video je fajn, ale najlepšie je na tom: "Ženin kousek totiž považovali za zneuctění...
dnes, 19:34,  Ahoj Jethro. JA sa tu a všade inde prezentujem ako skútrista!!!!*04 Je to pre niekoho...
dnes, 19:31,  peter67, po tých videách v "4" a "6", seba, inžiniera na motorke, už...
dnes, 19:10,  Dám ešte jedno pre Eda.*04...
dnes, 19:07,  http://files.bufetcinema.webnode.sk/system_preview_detail_200000044-9ade79bd85/Mila%2050g.jpg
dnes, 19:07,  Ale proti tomuto:https://bike-mania.cz/po-olomouci-jezdila-takrka-naha-motorkarka-video/ isto...
dnes, 19:03,  A takýchto motorkárov, možno tiež inžinierov je podstatne viac!!...
dnes, 19:02,  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/45/Saint_Peter_A33446.jpg/1200px-Saint_Pet...
dnes, 19:01,  Do Bieleho domu poslali smrteľne nebezpečný jed....
dnes, 19:00,  No len posúďte, inžinier, motorkár, no hotový kar.*04...
dnes, 18:59,  https://srecepty.cz/system/images/1435/full.1593.jpg
dnes, 18:50,  Jim Carrey Dance on Hey Pachuco
dnes, 18:04,  falošné peniaze budú rozdávať mafiáni, keď sa anjel dožije 40 rokov života, 100 eurové...
dnes, 17:54,  Anjel - „Pieseň detí Donbassu https://www.youtube.com/watch?v=K4weWtqt10A
dnes, 17:54,  Naviac, nevieme ani čítať myšlienky...
dnes, 17:53,  Donbas https://www.youtube.com/watch?v=NBRQZedwpqA
dnes, 17:53,  Pardon, ale to je jedno. Nemôžeš trestať myšlienky, keďže väčšina ľudí ich vie vždy...
dnes, 17:52,  Donbas vstavaj https://www.youtube.com/watch?v=azK_58S_5Lg
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vždy je lepšie hovoriť s rozumným človekom o niečom hlúpom, ako s hlupákom o niečom rozumnom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(167 643 bytes in 0,448 seconds)