Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Shagara. Každý večer pred spaním povinne prečítať

63
reakcií
1091
prečítaní
Tému 2. novembra 2017, 14:48 založil Momo91.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 14:48 avatar
1 Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. 2 A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. 3 A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. 4 Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá; nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, 5 nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, 6 neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. 7 Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží. 8 Láska nikdy nezanikne. Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. 9 Lebo poznávame len sčasti a len sčasti prorokujeme. 10 Ale keď príde to, čo je dokonalé, prestane, čo je len čiastočné. 11 Keď som bol dieťa, hovoril som ako dieťa, poznával som ako dieťa, rozmýšľal som ako dieťa. Keď som sa stal mužom, zanechal som detské spôsoby. 12 Teraz vidíme len nejasne, akoby v zrkadle, no potom z tváre do tváre. Teraz poznávam iba čiastočne, ale potom budem poznať tak, ako som aj ja poznaný. 13 A tak teraz ostáva viera, nádej, láska, tieto tri; no najväčšia z nich je láska.
Súhlasí Shagara


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2017, 17:16 avatar
1,....s tým súhlasím. Aj preto JS ako jediný odmietajú násilie,vojny a sú oddelení od "špinavej politiky". Sú neutrálni.
A prečo? Nuž preto,že sa držia toho,čo si uviedol z Písma.
------------------------------------------------------------------------------
Uvažoval si prečo ako jediné náboženstvo v 2 svetovej vojne nebojovali? Alebo v bývalej Juhoslávií. Alebo v Rwande...atď?
V jednom liste /okrem iného,pozitívneho/uverejnenom v The Moscow Times sa písalo:....."Ak by sa všetci ľudia na svete aspoň snažili žiť podľa Biblie, ako to robia Jehovovi svedkovia, náš krutý svet by bol úplne iný.“
Mohlo by sa to uviesť na nejaké iné náboženstvo?
Paradox je ten,že Rusko na podnet pravoslávnej cirkvi označilo týchto ľudí, presne opačne. A každý vie asi prečo?

A ešte,.....ak ti nie je po vôli odstránenie zlých ľudí,ktorí robia tento svet zlí,......tak ver v Boha už len preto,že je to na náš úžitok. Morálne zákony rovnako platia ,ako aj fyzikálne! Ak ti už nič nehovorí večný život v pozemskom raji. Proste vo svete,kde bude už tebou spomínaná láska, a pokoj.


5.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 21:20 avatar
Si len naprogramovaný robot.


8.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 21:30 avatar
"A ešte,.....ak ti nie je po vôli odstránenie zlých ľudí,ktorí robia tento svet zlí,......tak ver v Boha už len preto,že je to na náš úžitok. Morálne zákony rovnako platia ,ako aj fyzikálne! Ak ti už nič nehovorí večný život v pozemskom raji. Proste vo svete,kde bude už tebou spomínaná láska, a pokoj."

Ty si ver v Boha pre tvoj úžitok. Ja budem v neho veriť z lásky. A už nech je na ňom či budem žiť večný život, alebo nie. Vy veríte zo zištných dôvodov. Večný život. Večný život. Veríte len preto. Ak by ste nemali sľúbený večný život, tak seriete na Boha. Mne je jedno ako dopadnem. Verím v Boha a milujem ho. Snažím sa žiť slušný život, pomáhať ľudom nie kvôli odmene, ale kvôli tomu, lebo to považujem za správne a napľňa ma to.


11.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 21:37 avatar
A vyhrážať sa ľuďom a strašiť ich, že a nie tak tak skončíte tak...
Boh posudzuje skryté veci.


12.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 21:39 avatar
A verím tomu, že Boh radšej príjme človeka plného lásky, ako pokrytca citujúceho bibliu.


13.
označiť príspevok

peter67 muž
   2. 11. 2017, 21:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

peter67 muž
   2. 11. 2017, 21:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 11. 2017, 21:43 avatar
Už som skoro čítal výkalom..............   


16.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 21:46 avatar
Tým nevravím, že človek citujúci bibliu nemá v sebe lásku , práve naopak. Lenže písmo bez lásky je len kus papiera začmárané atramentom. A mnohí ľuďia čo z neho citujú ako o dušu v sebe nemajú lásku.

2 A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol.

V podstate celá biblia je o láske. Láske k Bohu a láske k blížnemu svojmu. Vy ste z toho urobili nejakú šaškáreň. Oháňate sa tu veršami ako staré babky na trhu, no nijak to veru neosoží. Biblia má človeku ukázať cestu. Nejaký oporný mantinel. To je všetko. Má ukazať kadiaľ treba ísť. Ale ak len cituješ z biblie tak ti to je k ničomu. Potom si len robot s anjelským hlasom, máte možno silnú vieru, lenže načom je tá viera postavená? Na láske? Alebo? ...


17.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 21:56 avatar
A keď chcete evanjelizovať, tak sa najprv naučte ako nato. Pretože len...
24 "Lebo pre vás sa pohania rúhajú Božiemu menu," ako je napísané.


18.
označiť príspevok

peter67 muž
   2. 11. 2017, 21:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 23:12 avatar
Na prvý pohľad žiadny.


50.
označiť príspevok

peter67 muž
   2. 11. 2017, 23:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 11. 2017, 18:48 avatar
18,......násilná christianizácia,.....alebo včleňovanie do spoločenstva v dojčenskom, je parketa iných "kresťanských" cirkví.
Ak by niekto chcel byť JS nemôže hneď,.....musí dlhší čas študovať Bibliu,spoznať pravdu, a až potom môže dobrovoľne/ak chce/ dať sa pokrstiť a stať sa JS.
A tiež,"obrátenie" zo dňa na deň sa u JS nenosí. Takýmto spôsobom "evanjelizuje" vládca tohto sveta.


20.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 22:04 avatar
Pretože vašim evanjelizovaním iba nútite ateistov a pochybovačov rúhať sa Bohu. Namiesto krásy evanjelia a jeho hlásania, len v kuse strašíte a strašíte ľudí o trestajúcom žiarlivom Bohu. Vyzdvihujete temnú stránku, no svetlé až tak nie. A preto keď si prečítam Shagara tvoje príspevky tak väčšina je len strašenie ľudí namiesto vyzdvihovania lásky Božej a jeho milosrdenstva. A aj keď privedieš niekoho do svojho košiara, tak len zo strachu pred Bohom a zo strachu pred trestom. Čo je to ? Len pokrytectvo a farizejstvo.


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2017, 22:03 avatar
16,....s tým ja súhlasím. Ale tú lásku v tvojich príspevkoch a vulgárnostiach necítim. Ak neovládam slová,....tak tobôž nie skutky.
Je viac ako isté,že ak je nejaké náboženstvo,ktoré berie Písmo a lásku vážne,tak sú to JS. A to hovoria aj iní,/nesvedkovia/nielen ja.
A kto miluje Boha,neuráža ho. A čo napluješ na neho,a jeho meno,...potom mu ideš spievať Alelujah? A to práve znamená-"Chváľte Jehovu".
Taká "láska" ničí tento svet. "Kresťanskú lásku" pocítili aj židia skrze holokaust. A táto "láska" ich pripravila o 6 miliónov životov.


21.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 22:10 avatar
"Ale tú lásku v tvojich príspevkoch a vulgárnostiach necítim. Ak neovládam slová,....tak tobôž nie skutky."

Preto som tak zareagoval lebo už ma s prepačením serie to ako sa vyzdvihujete a nás zatracujete. Ako v kuse len dávate citáty o Božom hneve a neukojiteľnej túžbe po pomste.

"Je viac ako isté,že ak je nejaké náboženstvo,ktoré berie Písmo a lásku vážne,tak sú to JS. A to hovoria aj iní,/nesvedkovia/nielen ja."

Samozrejme aj medzi svedkami jehovovými sú ľudia plní lásky ako aj v iných náboženstvách a dokonca ako aj medzi ateistami sa ich nájde mnoho. Lenže tvrdiť želen svedkovia jehovové majú v sebe lásku je pokrytectvo a farizejstvo najhrubšieho zrna.

A kto miluje Boha,neuráža ho. A čo napluješ na neho,a jeho meno,...potom mu ideš spievať Alelujah? A to práve znamená-"Chváľte Jehovu".

Za to môžeš Shagara vo väčšej miere aj ty.


22.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 22:12 avatar
Namiesto vysvetlenia pasáží v starom zákone len prikladáš pod kotlík. Nič viac.


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2017, 22:41 avatar
21,....samozrejme,....niekto musím byť vinný. Ja napíšem text z Písma a slušne sa niečo opýtam,....a ty už pľuješ. Tak má vyzerať láska? Nadávam ja tebe?
-------------------------------------------------
A ja viem,že aj iní majú lásku/aj ateisti/....ale ja som písal ako o celku, náboženskéj skupine. A to nikde inde neuvidíš.
Za ďalšie,....nikto vás nezatracuje. Boh má isté merítka,....a tie ja,ty musíme splniť ak máme prežiť. A nie je to len o prežití,....pretože bez lásky k Bohu, v žiadnej veľkej skúške neobstojíš. A JS obstáli tam,kde všetci ostatní padli.
Povedz,prečo Ježiša/dokonalého Božieho syna/ zabili? Aj on hovoril najprv dobrú správu o Božom kráľovstve,....ale židia to odmietali. Potom poukazoval aj na ich zlo,pokrytectvo.....a bolo ešte horšie. Ale tí,ktorí naozaj mali tú lásku,a pokoru,....tí ho postupne nasledovali.
Bol nenávidený,lebo si privlastňoval pravdu, A to nikto neznesie. Dnes je "tolerantné", hovoriť,že všetci ju majú,a že všetci budeme zachránení. Potom budeš mať pokoj. Pochop,akokoľvek by si pekne hovoril, budú tu ľudia ,čo budú "škrípať zubami a dýchať vraždou",ako náboženskí vodcovia v 1 storočí. A to boli sudcovia,kňazi,léviti,....ktorí sa mali správať úplne inak. Ako myslíš,že sa správali tí ostatní?
Chodím do služby,tak vnímam dve kategórie ľudí,....niekto úprimne počúva a zaujíma sa o pravdu,.....ale sú i druhí,ktorí hneď nadávajú a urážajú nás,i Boha. A môžeš hádať prečo tomu je tak?
Ježiš učeníkom otvorene povedal, že aj oni budú zažívať kruté prenasledovanie. ... „[Ľudia] vás vydajú súženiu a budú vás zabíjať a budete predmetom nenávisti všetkých národov pre moje meno.“ A Písma sa aj tu musia naplniť.


31.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 22:50 avatar
Z písma sa niečo slušne opýtaš? Veď zatracuješ navôkol každého okrem vás.

JS obstáli tam kde všetci padli. Podľa teba možno áno. Ale je to tak aj podľa Boha? Pričom som pozeral dosť o jehovových svedkoch a z niektorých vec mi prišlo až zle.

Ináč evanjelizovanie je podľa teba to vytŕčanie na rohu ulice a vedĺa teba sú nejaké brožúrky? Prechádzal som okolo svedkoch Jehovových a stáli tam jak tĺci ticho jak nejaká sbs a nič viac. To je evanjelizovanie? Prenasledovanie? Prenasledovaný boli aj židia počas 2 svetovej vojny. Prenasledovaní boli v stredoveku tí, čo neverili katolíckemu učeniu. Prenasledovaní boli ľudia počas komunizmu... Čiže z rečami o prenasledovaní neobstojíš. Ináč. Osobne verím že nie si zlý človek. len si sfanatizovaný.


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2017, 23:06 avatar
31,....to,čo ty vidíš,/ponuka literatúry/sú len okraje našej evanjelizácie. Zanedbateľná časť. Uniká ti to,čo si nespomenul, a aj to vidno.
Kvôli pravde ako celok RKC a iní neboli prenasledovaní v tom zmysle,ako to vníma Písmo.
Ak niekto počas klérofašistického štátu prenasledoval komunistov,tak čo si čakal? Tí to len vracali.
A mocenská,štátna cirkev skoro počas celej svojej histórie prenasledovala iných.
Porovnávaš niečo s neporovnateľným.
A ak budeš pozerať falošnú propagandu,...tak verím ,že ti bude zle.
Hádaj.....prečo boli kresťania v 1 storočí:....."divadlo pre svet, odpad, smeti, vyvrheli, blázni, nevzdelanci,šialenci,.bludári, nenávidená sekta,....atď"?

Keď bol apoštol Pavol približne v rokoch 59–61 n. l. uväznený v Ríme, miestni židovskí vodcovia o kresťanoch povedali: „O tejto sekte je nám naozaj známe, že sa všade hovorí proti nej.“ (Skutky 28:22) ....... To boli naozaj takí zlí?
Prečo to ten "múdry" svet nespoznal?
Nemôže sa aj niečo presne to isté opakovať?


38.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 23:09 avatar
Ale shagara . Dnes ľudia považujú za sektárov nie len vás. Ale aj všelijaké zbory a spoločenstvá. Dokonca ty považuješ RKC za bludársku cirkev.
Súhlasí Shagara


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2017, 22:19 avatar
16,....s tým ja súhlasím. Ale tú lásku v tvojich príspevkoch a vulgárnostiach necítim. Ak neovládam slová,....tak tobôž nie skutky.
Je viac ako isté,že ak je nejaké náboženstvo,ktoré berie Písmo a lásku vážne,tak sú to JS. A to hovoria aj iní,/nesvedkovia/nielen ja.
A kto miluje Boha,neuráža ho. A čo napluješ na neho,a jeho meno,...potom mu ideš spievať Alelujah? A to práve znamená-"Chváľte Jehovu".
Taká "láska" ničí tento svet. "Kresťanskú lásku" pocítili aj židia skrze holokaust. A táto "láska" ich pripravila o 6 miliónov životov.


24.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 22:28 avatar
ÁÁÁch nič si nepochopil. Čo sem pletieš holokaust? Ten ja samozrejme odsudzujem. Aj všetko zlé čo sa vo svete deje. Vieš o čo mi ide? O čistú lásku. K Bohu a k ľuďom, o konanie dobra. To je všetko. No ak človek je taký len kvoli večnému životu a strachu zo zatratenia, tak ešte nepochopil čistú lásku. Nezištnú. Bez ohľadu na to kde skončí, alebo či bude žiť večne. A ak som sa rúhal Bohu, tak to ľutujem. Lenže to bola len reakcia aby ste sa už konečne spamätali. A aj reakcia ako reagujú ateisti a pochybovači na vaše evanjelizovanie. Je v tom toľko zloby že to až bolí.


25.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 22:32 avatar
A ak si mám vybrať byť si ľuďmi čistého srdca plného lásky a dobroty v nebi a ľuďmi pobožnými len kvôli večnému životu a strachu z večnej smrti, či zatratenia a falošnej lásky tak si vyberám radšej tú prvú skupinu.


26.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 22:34 avatar
Nverím tomu žeby Boh zatratil človeka čistého srdca len kvôli tomu že nemal nejaké poznanie z knižky.


27.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 22:37 avatar
Mt 23,13 Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo zatvárate nebeské kráľovstvo pred ľuďmi! Sami doň nevchádzate, a tým, čo vchádzajú, vojsť nedovolíte.

Mt 23,15 Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo obchádzate more i zem, aby ste získali jedného novoverca, a keď sa ním stane, urobíte z neho syna pekla dva razy horšieho, ako ste sami!


28.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 22:39 avatar
27 Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo sa podobáte obieleným hrobom, ktoré zvonka vyzerajú pekne, ale vnútri sú plné mŕtvolných kostí a všelijakej nečistoty! 28 Tak sa aj vy navonok zdáte ľuďom spravodliví, no vnútri ste plní pokrytectva a neprávosti.


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2017, 22:49 avatar
26,......ako by si vnímal tento text?
--------------------------------------------
Mat.15:9
"Nadarmo ma však uctievajú, lebo vyučujú ako náuky ľudské príkazy.‘“......nemusíme mať presné poznanie?
Rim.10 kap....."Lebo svedčím o nich, že majú horlivosť pre Boha, ale nie podľa presného poznania ; 3 lebo sa nepodriadili Božej spravodlivosti, pretože nepoznali Božiu spravodlivosť , ale usilovali sa ustanoviť si svoju vlastnú".

Ešte si myslíš,že nie je treba presné poznanie?

„Ak zostanete v mojom slove,“ povedal Ježiš...., „spoznáte pravdu a pravda vás oslobodí.“ (Ján 8:31, 32)
Inak povedané,....ak ju nepoznáme,tak stále otročíme hriechu, a sme mimo pravdu.


32.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 22:55 avatar
Jn 9,41 Ježiš im odpovedal: Keby ste boli slepí, nemali by ste hriech. Vy však hovoríte: Vidíme, a tak váš hriech zostáva.
42 Potom povedal: "Ježišu, spomeň si na mňa, keď prídeš do svojho kráľovstva." 43 On mu odpovedal: "Veru, hovorím ti: Dnes budeš so mnou v raji."
Mal podľa teba ten na kríži vedľa Ježiša nejaké pravé bezchybné poznanie? Jdnoducho len uveril.

Ako teraz chceš tým povedať že vy máte pravdu? Teda poznáte ju? Ak si to myslíš v poriadku. Mysli si to. Je to tvoj názor. ja niesom žiaden protestant ani katolík aby som sa s tebou hádal o veciach ohľadom biblie kto z nás má pravdu. Lenže štýlom akým tú pravdu preukazuješ veľa ovečiek do košiara nenaženieš.


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2017, 22:57 avatar
25,.......„Je cesta, ktorá je pred mužom priama,“ hovorí Šalamún, „ale jej koniec sú potom cesty smrti.“ (Príslovia 16:25)
Môžeš byť presvedčený o svojej priamosti,že si na dobrej ceste, a pritom ak nemáš presné poznanie,tak na konci je smrť.

Hľa, zavrhli samotné Jehovovo slovo, a akú teda majú múdrosť?“ — Jeremiáš 8:9.

Kolosanom 2:8........"Dajte si pozor, aby vás azda niekto neodviedol ako svoju korisť filozofiou a prázdnym klamom podľa ľudskej tradície, podľa základných vecí sveta, a nie podľa Krista,"
Tvoj výber je teda zlý!
A rád hovoríš o láske,tak k tomu:..... „O toto sa stále modlím, aby sa vaša láska ešte viac a viac rozhojňovala presným poznaním a plnou rozlišovacou schopnosťou.“ (Filipanom 1:9)
Pretože láska bez presného poznania je slepá,fanatická! To sa už potvrdilo v histórií.


34.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 22:58 avatar
Pretože láska bez presného poznania je slepá,fanatická! Ako napríklad zákaz darovania krvi, alebo ak už nie si jehovov svedok tak tvojej rodine zakážu sa s tebou rozprávať... myslíš takú fanatickú lásku?


35.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 23:00 avatar
Ex 20,12 Cti svojho otca a svoju matku, aby si dlho žil na zemi, ktorú ti dá Pán, tvoj Boh!


36.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 23:01 avatar
Ináč pozrel som si dokument o vás svedkoch a čo rozprávali býval=i svedkovia jehovoví. Chcelo sa mi zvracať.


39.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 23:12 avatar
A usvedčujú vás nesplnené proroctvá.


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2017, 23:17 avatar
39,......oni sa naplnili,ale inak ako sa očakávalo. A to je rozdiel. A neboli to "proroctvá",....ale nepresné pochopenie chronológie. JS nemajú neomylnosť ako niekto.
A ak sa JS mýlili/to nikto nepopiera/,....tak vadí ti to aj na iných?
---------------------------------------------------------------------------------------
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/konce-sveta-v-dejinach-krestanstva">Konce sveta v dejinách kresťanstva&sa=U&ved=0ahUKEwj2lMnI9aDXAhVQo6QKHYEbBqUQFggEMAA&client=internal-uds-cse&cx=000741012913055120298:pozmfuzddqg&usg=AOvVaw0AAe4EchCLmVxWvih5ydLl
Aj v závere tejto témy sú ešte konce v réžií iných.


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2017, 23:20 avatar
43,...39....,....oprava:......Konce sveta v dejinách kresťanstva


45.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 23:22 avatar
2Pt 2,1 V ľude však boli aj falošní proroci; tak budú medzi vami falošní učitelia, ktorí budú vnášať zhubné rozkoly; budú zapierať Pána, ktorý ich vykúpil, a tým privedú na seba náhlu záhubu.

Mt 24,24 Lebo vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť veľké znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených.

Ináč niekde som čítal že vy veríte že Kristus prišiel, alebo príde druhý krát na svet akoby v utajení. Čiže neviditeľní príchod Krista. Niečo také. Je to pravda?


46.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 23:29 avatar
Jer 27,15 Ja som ich vskutku neposlal - hovorí Pán, takže falošne prorokujú v mojom mene, aby som vás odvrhol a aby ste zahynuli aj vy, aj proroci, ktorí vám prorokujú."

Jer 28,15 A prorok Jeremiáš povedal prorokovi Hananiášovi: "Počujže, Hananiáš! Neposlal ťa Pán, ty si falošnou nádejou zavádzal tento ľud.

Jer 29,9 pretože vám falošne prorokujú v mojom mene; neposlal som ich, hovorí Pán.


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2017, 23:41 avatar
46,....len to porovnávaj, ako sa vtedy správali židia,....a ako sa správajú dnes mnohí "kresťania"?
Konzumné,matrikové,formálne,rituálne kresťanstvo,....nie je to pravé orechové.
Ale každý má slobodu voľby.
Prečo jediný JS ako celok evanjelizujú po celom svete?
Prečo ako celok odmietajú vojny,násilie?
Prečo ako celok nefajčia?
Prečo ako celok sú apolitickí? Neutrální?
-----------------------------------------------------------
Oholiba/Jeruzalem/,Ohola/Samária,Izrael/ dve sestry.....,mladšia a staršia....../dve neviestky/ predtieňujú RKC a protestantizmus. Ezech.23 kapitola....atď.


53.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 23:47 avatar
Myslíš že ste jediní? Sú iste nejaké spoločenstvá, ktorí sú podobní. A ak je pravda naozaj len jedna, tak by bolo dobré byť v takej cirkve ktorá ide podľa pravdy.


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2017, 23:34 avatar
45,.......áno./odpoveď na záverečnú otázku/
Ak Kristus povedal,že "svet ho už viac neuvidí", a vieme ,že sa vzdal svojho hmotného tela,obetoval ho,...tak tomu veríme.
A je to logické a biblické. Predstava,že by mal prísť ako v 1 storočí,je len prejavom elementárnej neznalosti Písma. Je to na dlhšie.
A falošní učitelia,proroci sú,.......ale JS nerobia ""veľké znamenia,zázraky",....to je piesoček iných.


52.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 23:41 avatar
".áno./odpoveď na záverečnú otázku/"

Aha. Lenže čo potom stýmito veršami?

21 Keby vám vtedy niekto povedal: “Hľa, tu je Mesiáš, hľa, tamto je,” neverte. 22 Lebo vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených. 23 Vy sa však majte na pozore! Všetko som vám povedal vopred.

1 Ale vás prosíme, bratia, ohľadne príchodu nášho Pána Ježiša Krista a nášho shromaždenia k nemu, 2 aby ste sa nedali hneď zviklať od umu ani sa strašiť ani duchom ani slovom ani listom, ako nami poslaným, ako čo by už bol nastal deň Kristov. 3 Nech vás nikto nezvedie nijakým spôsobom, lebo deň Kristov nenastane, kým prv neprijde odpadnutie, a nebude zjavený človek hriechu, syn zatratenia, 4 ktorý sa protiví a povyšuje nad všetko, čo sa zovie Bôh, alebo čomu sa dáva božská česť, takže sa posadí do chrámu Božieho jako Bôh a bude sa vydávať za Boha. 5 Či sa nepamätáte, že ešte keď som bol u vás, som vám to hovoril? 6 A teraz to, čo zdržuje, viete, aby bol zjavený vo svojom čase. 7 Lebo tajomstvo bezzákonnosti už pôsobí, len až by ten, kto teraz zdržuje, bol odstránený zo stredu. 8 A potom bude zjavený ten bezzákonný bezbožník, ktorého Pán Ježiš zabije duchom svojich úst a zkazí zjavením svojho príchodu,

Zj 1,7 Hľa, prichádza s oblakmi a uvidí ho každé oko, aj tí, čo ho prebodli, a budú nad ním nariekať všetky kmene zeme. Tak je. Amen.
A ako je ustanovené, že ľudia raz zomrú a potom bude súd, tak aj Kristus: raz sa obetoval, aby sňal hriechy mnohých, a druhý raz sa zjaví – bez hriechu – na spásu tým, čo ho očakávajú.


60.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 11. 2017, 19:15 avatar
52,.....nechápem,....nevidím problém,s danými veršami? To je OK.
Opakujem sa....."zázraky a znamenia" robí niekto iný,z moci toho zlého.
A Zjavenie v slovách "uvidí ho každé oko",.....sa myslí,že ho budeme vnímať duchovným zrakom. Pozri EF.1:8.
Pretože,ako by ho mohli vidieť tí,"ktorí ho prebodli"? Aj tu sa myslí to,že aj dnes Ježiša obrazne prebodávajú mnohí,ktorí ho odmietajú,alebo prenasledujú jeho učeníkov. Mat. 25:40, 45.
Napríklad,čo naznačujú "oblaky‘?" Neviditeľnosť. Keď je lietadlo v hustom oblaku alebo nad oblakmi, ľudia na zemi ho zvyčajne nevidia, hoci môžu počuť hluk motorov. Jehova povedal Mojžišovi: „Prichádzam k tebe v tmavom oblaku.“ Mojžiš Boha nevidel, ale ten oblak naznačoval Jehovovu neviditeľnú prítomnosť. (2. Mojž. 19:9; pozri aj 3. Mojžišovu 16:2; 4. Mojžišovu 11:25.) Ak by sa mal Kristus objaviť viditeľne na nebi, je zrejmé, že by ho nevidelo „každé oko“. Ak by sa napríklad objavil nad Austráliou, nebolo by ho vidieť v Európe, Afrike a Amerike.
Teda, z udalostí na zemi ľudia rozoznajú, že je neviditeľne prítomný. Aj v Jánovi 9:41 sa hovorí o zraku, ktorý nie je doslovný: ......„Ježiš [farizejom] povedal: ‚Keby ste boli slepí, nemali by ste hriech. Ale teraz hovoríte: „Vidíme.“ Váš hriech zostáva.‘“ (Porovnaj Rimanom 1:20.) Po Kristovom návrate prejavujú niektorí ľudia vieru; rozoznávajú znamenie jeho prítomnosti. Iní zavrhujú tieto dôkazy, ale keď Kristus zasiahne ako Boží vykonávateľ rozsudku nad zlými, aj oni z prejavu jeho moci rozoznajú, že zničenie nie je od ľudí, ale z neba. Budú vedieť, čo sa deje, pretože boli dopredu varovaní. Pre to, čo sa im stane, sa budú „biť v zármutku“.
Tiež si uvedom,že v Písme sa obdobne hovorí aj o Jehovovi/v SZ/, "že ho videli",..."že zostúpi",...že príde na zem",....atď.
Ale vždy to bolo skrze anjelov alebo ducha svätého,alebo ho vnímalí už spomenutým,duchovným zrakom.. "Boha nikto nikdy nevidel",....a "nemôže vidieť ,lebo by zomrel".
---------------------------------------------------------
A odpadnutie už nastalo v 2 storočí,a v 4 storočí už bolo totálne zavŕšené,spojenectvom so svetom.
A "človek hriechu,syn zatratenia" je už zrejmý
.Biblia poukázala na to, že vznikne trieda duchovenstva takzvaného kresťanstva, ktorú označila za ‚človeka nezákonnosti, /neprávosti/syna skazy‘, „ktorého Pán Ježiš odstráni... a zničí zjavením svojej prítomnosti“. — 2. Tes. 2:3, 6–8.
Duchovenstvo kresťanstva koná nezákonne tým, že milióny ľudí zvádza podporovaním ľudských náuk, sviatkov a správania, ktoré sú v rozpore s Bibliou. Tak ako náboženských vodcov, ktorých odsúdil Ježiš, aj dnešných členov triedy .....‚syna skazy‘ čaká zničenie bez nádeje na vzkriesenie. (2. Tes. 1:6–9)


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2017, 23:12 avatar
36,....aj ja som tak začínal/bývalý katolík/,.....pretože z rodiny mi nosili takéto "materiáli". A mám ich stále kopu doma.
Dokonca som odoberal aj časopis o sektách-Rozmer.
Ale je zaujímavé,....prečo tí "jehovisti ktorí sú na zvracanie",....odmietali ako jediní nosiť zbraň a zabíjať svojich blížnych?
Alebo prečo,keď tebe sa chce z nich zvracať,tak Katolícka encyklopédia o nich píše,že ...... "sú najlepšie správajúcou sa náboženskou skupinou na svete"?
Boli tí pisatelia Katolíckej encyklopédie opili,neinformovaní? Prečo sa im nechcelo zvracať? Možno nemali predsudky a viac vedeli o svedkoch?!
---------------------------------------
Spisovateľ Charles Caleb Colton (okolo 1780–1832) sa vyjadril: ..............„Niektorých ľudí nenávidíme, pretože ich nepoznáme; a nechceme ich spoznať, pretože ich nenávidíme.“


42.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 23:15 avatar
"sú najlepšie správajúcou sa náboženskou skupinou na svete"?

Budhisti by ti porozprávali. A aj medzi kresťanmi je veľa dobrých ľudí.

"Niektorých ľudí nenávidíme, pretože ich nepoznáme; a nechceme ich spoznať, pretože ich nenávidíme.“
Tu neide o to že vás nenávidím. Len mi prídete ako obyčajná sekta to je všetko.


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2017, 23:30 avatar
34,....ak by si pod Mojžišovským zákonom pil krv,tak by si zomrel. V Písme je veľa zmienok o krvi, a možno z nich vyvodiť záver,že JS aj tu dodržiavajú Boží príkaz.
Komické je to,....že iní "kresťania" sa odvolávajú na to,že tu ide iba jedenie, ale sa ňou napchávajú. A nikde sa nedočítaš,ani v katechizme ,že nesmie jesť krv.
A predsa v NZ je tento "príkaz ducha svätého".....ako "nevyhnutná vec", a iba vtedy sa nám "bude dariť", ak to budeme rešpektovať.
Skutky 15 kapitola,......"Totiž svätý duch a my sami sme uznali za dobré nepridávať vám nijaké ďalšie bremeno okrem týchto nevyhnutných vecí: 29 Aby ste sa zdržiavali obetovaného modlám, krvi , zaduseného a smilstva . Ak sa budete tohto pozorne vystríhať, bude sa vám dobre dariť. Buďte zdraví!“

A všimni si,nie je tam reč o "jedení",...ale o "zdržiavaní". Hádaj prečo?
Samozrejme,....aby si plnšie pochopil tejto otázke ,to by si musel poznať všetko o krvi a podobne zo SZ.
A o tom "vylúčení"/nerozprávaní/ je to opäť o pridŕžaní sa Kristových príkazov.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Viac:........Vylúčenie-je to biblická požiadavka?


48.
označiť príspevok

Momo91 muž
   2. 11. 2017, 23:31 avatar
Dodržujete sobotu ako v starom zákone?


59.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 11. 2017, 18:51 avatar
48,.....Písmo hovorí, že "ak sa snažíme byť schválený zo skutkov zákona/SZ/,tak Kristus nám je zbytočný".
Dodržiavanie sabatu bola požiadavka SZ,....kresťania sú pod Kristovým zákonom.
A ty si videl,že by bol niekto ukameňovaný,že nedodržal sabat/sobotu/,alebo nedelu?


62.
označiť príspevok

gabor muž
   4. 11. 2017, 19:15 avatar
K 59 ani Zid ani ziadny krestan uz si nedovoli ukamenovat cloveka za sabat alebo nedelu.PRECO PAN SHAGARA? Nie preto ze ziju pod Kristovym zakonom ale ze su pod svetskymi zakonmi.A kazdy stat ma svoje zakony.Keby Nabozensky vodcovia schvalovali alebo navrhovali zakony hm to by si videl .
Súhlasí Shagara


63.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 11. 2017, 19:20 avatar
62,....to isté tvrdím aj ja. Preto som položil danú otázku.
A to tým,ktorí trvajú na Mojžišovskom zákone, a chcú dodržiavať sobotu,alebo nedeľu ,v zmysle desatora. Ale tú druhú časť zákona,už si nezobrali. To jest,že za porušenie sabatu sa kameňovalo. Samozrejme,mi dnes sme pod Kristovým zákonom.


6.
označiť príspevok

peter67 muž
   2. 11. 2017, 21:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 11. 2017, 21:28 avatar
Bojovať, tu je to myslené tak, že jehovisti nebojujú so skutočnými zbraňami, ale tak, že obťažujú bežných ľudí napríklad v parku, alebo na ulici, v domoch.
Súhlasí Osvietený


9.
označiť príspevok

peter67 muž
   2. 11. 2017, 21:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 11. 2017, 21:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

gabor muž
   4. 11. 2017, 19:08 avatar
Naco by ste aj Bojovali ked vase rodiny ,a majetky iny budu branit.No zakon o ochrane statu ti nic nehovori ze? no a co stym ze odmietate vojny? Ked ak neje JS alebo je neveriaci necakajte pomoc.Proste neste ich blizny tak je mozne ze vas aj nechaju umriet.No a co darovanie krvi? ak neprime clovek krv a umrie,tak vi ste nezabyli nikoho ze?


64.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 11. 2017, 19:31 avatar
61,.....všetko je to o tom,či staviaš na svojich názoroch,....alebo na Božích?
Prvotní kresťania boli apolitickí,neutrálni /nebojovali,zdržiavali sa krvi/,.....teda ,odsúdime aj ich,....aby si ty bol v práve?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
„Starostlivý prieskum všetkých dostupných prameňov ukazuje, že až do dní Marka Aurélia [121–180 n. l.] sa žiaden kresťan nestal vojakom a žiaden vojak, keď sa stal kresťanom, nezostal vo vojenskej službe.“ — The Rise of Christianity (Vzostup kresťanstva).

„Správanie [raných] kresťanov sa veľmi odlišovalo od správania Rimanov... Keďže Kristus kázal mier, odmietali stať sa vojakmi.“ — Our World Through the Ages (Náš svet počas vekov).
------------------------------------------------------------------------------------------
Tertulián napísal: .......„Povážte tých, ktorí na predstaveniach v aréne hltavo pijú čerstvú krv zločincov... a odnášajú si ju na vyliečenie epilepsie.“ Zatiaľ čo pohania pili krv, Tertulián povedal, že kresťania nemajú „ani len krv zvierat vo svojich jedlách... Na súdnych pojednávaniach s kresťanmi im ponúkate klobásy plnené krvou. A pritom viete, že práve [to] je pre nich nezákonné.“ ...........Tertulián dalej dodal:...... „Teraz sa vás pýtam: ak viete, [že kresťania] by sa s odporom odvrátili od zvieracej krvi, ako môžete tvrdiť, že túžia po ľudskej krvi?“

Minucius Félix (tretie storočie n. l.): .......„Tak veľmi sa vyhýbame ľudskej krvi, že vo svojich jedlách nepoužívame ani krv zvierat, ktoré sa jedia.“ — The Ante-Nicene Fathers (Prednicejskí otcovia), Grand Rapids, Michigan 1956, vydali A. Roberts a J. Donaldson, zv. IV, s. 192.
------------------------------------------
Kresťania a ich postoj k vojne.


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 11. 2017, 14:50 avatar
zdochýna pri jeden hmyz, ako verný a veriaci človek, mám nechať starosti jeho na neho a buď sa preberie alebo spozná nebo


3.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 11. 2017, 14:57 avatar
majster nám povedal, keď je zlý obraz, je to choroba, ak dáš preč zlý obraz vyliečil si sa,,

dobrá rada nad zlato


54.
označiť príspevok

Ludwig muž
   3. 11. 2017, 06:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Momo91 muž
   3. 11. 2017, 06:28 avatar
Ludwig. Stále mám problém so starým zákonom.


56.
označiť príspevok

teóma muž
   3. 11. 2017, 15:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

gabriel pb
   3. 11. 2017, 15:19 avatar
tak sa zameraj na bicykel a hokej,,
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:38,  A to práve nemáš pravdu. Každého presvedčenie sa zakladá na mnohom reálnom. Len ako...
dnes, 07:36,  Aj keby to bolo ako píšeš, zmier sa s tým, že dievča tie voľby vyhralo a teraz je z nej...
dnes, 07:35,  a to je ten problem ze je kazdy presvedceny ze jeho poznanie je to prave . A pritom sa zaklada...
dnes, 07:31,  Čaputová nikdy podanie vo veci Pezinskej skládky na Európsky súdny dvor nepripravovala...
dnes, 07:22,  Pripomínam, že som podal sťažnosť na Európsky súd pre ľudské práva do Štrasburgu,...
dnes, 07:18,  OK, lenže každý je presvedčený, že práve to jeho poznanie je to pravé :)
dnes, 07:13,  "Bratia, z celého srdca túžim a úpenlivo prosím Boha, aby boli Izraeliti (a zároveň...
dnes, 06:19,  Pekne zamyslenie.
dnes, 06:12,  A vraj sa este ochladi. A v zime ma aj snezit.*18*12 Len neviem, ci to nie je hoax od Zem a Vek....
dnes, 00:34,  Zrejme nepremýšľaš keď uctievaš démona.
dnes, 00:27,  Zase idete posielať ľudí do väzenia za názor? Bráňme slobodu slova! Milan Mazurek, 22....
dnes, 00:02,  , .... a kde sa píše o tom pravom Bohu? V akého Boha veríš ty? Je aj iný zdroj čo nám...
včera, 23:54,  103, .... kresťania dostali iné poverenie od Krista a to robíme. Ty si pletieš kresťanov so...
včera, 23:41,  91- stále len to svoje... Choďte aspoň na nejakom kúsku sveta ukázať to čo stále...
včera, 23:27,  Čau nulasvietení Milan. .. *18 *12 Dneska bola zima vonku... *43
včera, 23:24,  Ktorý Boh by si vyžadoval krvavé obete a krv pri obradoch? Boh lásky určite nie.
včera, 23:23,  Mne nemusíš nič vysvetlovať. *21 Ja mám vlastný názor. ..
včera, 23:23,  A môžeš si to zaobaľovať do zlatých obalov no vo vnútri toho obalu je čisté zlo.
včera, 23:21,  A podobných veršov je mnoho.
včera, 23:19,  Boh lásky čisté dobro, ktorý vraj by mal milovať aj svojho nepriateľa sa posmieva keď...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kritika je jednoduchá, umenie zložité.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(178 681 bytes in 0,398 seconds)