Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Sféry dôverné..

51
reakcií
1719
prečítaní
Tému 26. marca 2009, 06:31 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   26. 3. 2009, 06:31 avatar
Včera na stv2 prebehla relácia Sféry dôverné na tému kresťanstvo a veda.Ako je už zvykom,bola to zase jednostranná diskusia.Diskutujúci nemali žiadneho oponenta na svoje tvrdenia a preto sa dohodli ,že boh stvoril tento svet a dokonca riadi aj samotnú vedu na slávu božiu.Ale poviem vám pravdu,ani týto profesori nedokázali,že nejaký boh vôbec existuje,skôr som mal dojem,že ľudia nepotrebujú pre svoj život žiadného boha,všetko čo dokázali na tejto planéte vlastne dokázali sami.
Súhlasí Vočko


5.
označiť príspevok

dorota
   26. 3. 2009, 10:22 avatar
LOL
tak toto si musim pozriet v archive!!

to je stare zname,ze tato "diskusne relacia" je iba o tom,ze sa utvrdzuju v rovnakom nazore. 


7.
označiť príspevok

Boh múch
   26. 3. 2009, 13:08 avatar
už tam len chýbalo aby sa potľapkávali po pleci...ale nedopozeral som, možno sa to aj naozaj stalo.


8.
označiť príspevok

dorota
   26. 3. 2009, 13:44 avatar
oplati sa pozriet, zacina to trapnym ftipom, zopar nazorov zulice ...a potom to pan teolog rozbehne uvahou o dolezitosti viery ktr povazuje za jeden zo sposobou spoznavania pravdy tj REALITY ...   (tu sa mi zatocila hlava a isla som si spravit kavu)


13.
označiť príspevok

harrybka žena
   26. 3. 2009, 20:55 avatar
fajer Prečo ti tak Boh vadí?Možno si to už spomínal a ak hej tak mi to prosím pripomeň.


14.
označiť príspevok

fajer
   27. 3. 2009, 05:53 avatar
mne nevadí boh,pretože žiadného niet,sú iba ľudia čo v neho veria a svoju hlúposť pomenúvajú, vôľa božia,božie skutky,boží zámer....


2.
označiť príspevok

DNA111 muž
   26. 3. 2009, 08:04 avatar
Ktorá z tých diváckych otázok bola od teba?


3.
označiť príspevok

Natalia žena
   26. 3. 2009, 10:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 3. 2009, 10:14 avatar
Natalka, všeličo, čo sa týka duše, sa nedá dokázať... ako napríklad dokážeš krásu? Nikomu nevysvetlíš, v čom ju vidíš, treba ju len precítiť...  


6.
označiť príspevok

Boh múch
   26. 3. 2009, 13:06 avatar
ale ono by sa to aj dalo...pri ľudoch je to symetria tváre a podobnosť s vlastnou podobou + kultúrne vzorce krásy (napr. taniere v spodnej pere)


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 3. 2009, 15:35 avatar
myslela som to ako príklad, a každý príklad pokrivkáva...
Tá podobnosť je skôr v tom, že ako poznávanie krásy, tak aj Boha sa učíme od detstva, a väčšina ľudí nie je ochotná spoznať aj iné možnosti, iný pohľad...
Ja som minulý rok bola v Lednici, a tam zrovna mali nainstalovanú výstavu ukážok umenia primitívnych kmeňov. Dlho som stála pred nádherne ornamentami vyzdobenou ľudskou lebkou... miesili sa vo mne pocity odmietnutia a obdivu, a nakoniec som uznala, že tá lebka je naozaj umeleckým dielom...
mám ešte jeden úplne iný príklad, ale radšej ho tu nenapíšem...  


9.
označiť príspevok

dorota
   26. 3. 2009, 13:50 avatar
buhahaha tak teraz som si oplula klavesnicu kavou  
vraj: skola by mala dat priestor bohu a to zo vsetkymi vedeckymi dokazmi ktr k tomu patria a v state by mali vladnut zakony bozie (odvolava sa na bibliu) a nie ludia...a to, prisim pekne , dostal slovo diskuter z tabora "veda"  


10.
označiť príspevok

dorota
   26. 3. 2009, 13:51 avatar


11.
označiť príspevok

Vočko muž
   26. 3. 2009, 19:10 avatar
Pretože nepoznáme odpoveď na otázku "a prečo?", tak sa hneď veriaci odvolajú na Boha...toto je hlúposť n-tého rangu. Veľa prírodných úkazov si ľudia dajako idealizovali vo vyššiu moc, ale postupom času ich vedecky vysvetlili. A dnes platí to isté...tak prečo si toho nevšimol diskutujúci Grygar? Čo veda neobjasnila dnes, môže objasniť zajtra. No dovtedy to je podľa nábožensky veriacich dielo Boha...rozum ma stále nepustí ako ľudia môžu v Boha veriť dokonca aj takí jedinci ako niektorí vedci...žeby zase tá výchova?


15.
označiť príspevok

DNA111 muž
   27. 3. 2009, 08:01 avatar
Lenže dnes veda prichádza nato to že to niekto urobil.Ako ked nájdu dokonalú vraždu.Prešetrovaním dôjdu nato že to nebola náhoda ale dokonale spáchaná vražda.Tak dochádzajú že vznik a usporiadanie vesmíru a života je také dômyselné že to nebola náhoda ale je zatým konštruktér.Aj vyšetrovaztel ked vidí priveľa náhod v prípade náhodnej smrti začne predpokladať že to niekto spáchal.
Je to ako s dezénom na pneumatikách bud ho niekto navrhol alebo vznikol sám jazdou po teréne s ostrými hranami.


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   27. 3. 2009, 08:35 avatar
DNa 111 ,jediné, čo človek môže robit ,je snaha to pochopit a iba sa snazit sam seba umiestnit v tom ,co už fungujuce je a bolo tu pred ním ,takým spôsobom,aby bol jeho život životom a nie prežívaním.


19.
označiť príspevok

fajer
   27. 3. 2009, 20:36 avatar
DNA111,máš nejaký dôkaz,že to nebola náhoda,ak áno tak sem sním....


22.
označiť príspevok

DNA111 muž
   29. 3. 2009, 10:45 avatar
Ak by si dobre počúval tých pánov v tej diskusii je to štatisticky nemožné lebo na vznik života je treba viac možností ako je atomov vo vesmíre.To je jedna indícia.Takýchto náhod na vznik života je treba viac.
Nič tak žložité ako je len jedna bunka nevznikne samo potom by sme aj od konštruktétov motorov ktoré sú menej zložité mohli pýtať naspäť peniaze.Ved dnes ľudia veria že život v svojej zložitosti vznikol náhodou je oveľa opodstatnenejšie tvrdiť že oveľa jednoduchší motor tiež vznikol sám od seba-náhodou.
Takže by som ťa chcel vidieť ako vedieš na základe princípu náhody vzniku života kampaň za neopodstatnenosť platov konštruktérov a pýtaš od nich späť preniaze.Asi by si mal pri priamom kontakte s nimi nakopnuté určité partie tela. 


23.
označiť príspevok

Boh múch
   29. 3. 2009, 11:49 avatar
blbosť, zisti si o tom viac, tie "pravdepodobnostné" argumenty sa tiahnu snáď niekedy od 80. rokov a už vtedy boli proti tomu protiargumenty, vôbec to nie je také nepravdepodobné...veda kráča vpred každým rokom, len kreacionisti zaostávajú a argumentujú stále tým istým. to, že má niekto titul DrSc. a zaoberá sa amorfnými kovmi či polovodičmi, neznamená, že sa musí rozumieť aj do abiogénezy a molekulárnej biológie...
Súhlasí dorota


24.
označiť príspevok

DNA111 muž
   29. 3. 2009, 15:01 avatar
/to, že má niekto titul DrSc. a zaoberá sa amorfnými kovmi či polovodičmi, neznamená, že sa musí rozumieť aj do abiogénezy a molekulárnej biológie.../ to že sa niekto zaoberá amorfnými kovmi ešte neznamená že sa nemusí rozumieť do odborov zaoberajúcich sa vznikom života. Aké máš konkrétne protiargumenty?


25.
označiť príspevok

Boh múch
   29. 3. 2009, 15:09 avatar
nájdi si na nete, mňa už unavilo hádzať stále tie isté linky dookola pre ľudí, kt. nedokážu použiť google ak sú na niečo zvedaví.


28.
označiť príspevok

DNA111 muž
   29. 3. 2009, 19:49 avatar
Ja som bol zvedavý na tvoje konkrétne protiargumenty z toho čo si vygooglim si môžem len domýšľať čo si mal konkrétne na mysli ty.Našiel som ako prvé toto:sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk no neviem či si mal na mysli práve toto.


34.
označiť príspevok

Boh múch
   30. 3. 2009, 20:38 avatar
vrrr...k pravdepodobnosti...nečítal som to všetko...

www.talkorigins.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.talkorigins.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.talkorigins.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

fajer
   29. 3. 2009, 20:05 avatar
ja som ich veľmy dobre počuval , o týchto vedcoch sa určite nedočítaš v dejepise,titul nerobí vedca,ak je teologia veda,tak ja som čínsky boh srandy...ten matematik sa očividne mýlil,jeho štatistiky sú o ničom,ak je taký múdry nech dokáže matematicky existenciu boha....možno by som začal aj veriť??????


30.
označiť príspevok

DNA111 muž
   30. 3. 2009, 12:11 avatar
nazdar frajer
jasné že sa o nich nedočítam v dejepise hned ako je to u teba bežné znamená extrém že sú to absolútny bambusy a hned to máš zametené pod koberec.Všetko čo tu píšeš ako protiargumenty sú len dezinterpertácie vecí hnané do extrému aby si ich mohol zamiesť pod koberec či hodiť za hlavu ale svet nieje čiernobiely chápeš??? Ináč ten náš vedec čo učil aj Einsteina by sa do dejepisu aspoň nášho slovenského mal dostať na rozdiel od teba.
ty tu kritizuješ no sám si sa neujal matematickej ani inej možnosti absolútne vylúčiť existenciu Boha.Uvediem tu reakciu jednej výskumníčky ktorá má svoj názor a kedže je odlišný od tvojho neočakávam že by si ju akceptoval ako inteligentnú osobu ktorá sa vyzná v svojom obore ved isto nebude v dejepise.
Neuvediem ho pre teba lebo ty nie si schopný čo len pripustiť že niekto iný môže mať občas prvdu ale uvediem ho pre tých čo sú schopný akceptovať aj takýto názor ktorý vychádza z osobného výskumu.

Zaujimave citanie.
3 roky som (spolu s pomocou kolegov, lebo veda nie je individualny sport) venovala hladaniu a studiu JEDNEHO genu.
Cim viac som studovala a stracala sa v ohromnej zlozitosti fungovania bunky, genov, suvislostiach, regulaciach (uplne postaci jednobunkovy organizmus), tym viac som sa utvrdzovala vo viere v stvoritela a jeho riadenie a udrziavanie zivota vo vsetkych formach.
Napriek tomu sa otvorene vyhlasenie vedca "verim, ze vsetko bolo stvorene, lebo neverim, ze by to mohlo byt inak a neverim v evolucnu teoriu" stretne s despektom a az hnevom. A tak sa na konferenciach rozprava o evolucii. Ako si vysvetluju cinnost mozgu a vsetko nehmotne, teda myslienky, pamat a vlastne existenciu niecoho, co nazvem "dusa", netusim.
Dnes je k dispozicii kompletna sekvencia genomu a z nej sa da vela vycitat aj vela odhadnut porovnavanim a podobnostou s predtym dokazanym. To si moze kazdy, kto vie, urobit aj z dostupnych databaz na domacom PC. Dnes sa uz aj da pozriet do bunky na to, ake geny presne su v nej "zapnute". Da sa zistit, ake signalne molekuly bunky vylucuju do prostredia a na ake signalne molekuly maju bunky receptory na svojom povrchu. Da sa vsetko mozne, su pristroje, mikroskopy, pocitace a cele sady reagencii pomocou ktorych sa to da.
Ale nie je tam nikde napisane to, co sa ludia pytaju. Ci teda je ten Boh naozaj. Chcu dokaz, ale nie je iste, ci by ich taky dokaz presvedcil. Ja si myslim, ze by bolo vela takych, ktorym by to pycha nedovolila. Podla listu Rimanom je Boh vidiet v stvoreni. Aj v Knihe prislovi su celkom jednoduche vysvetlenia, napr. Blazon hovori: Nieto Boha. Je to zrozumitelne aj pre "jednoducheho" nestudovaneho cloveka. Dalej nerozvijam, aby sa zbytocne nerozputali emocie. Dakujem za precitanie nazoru.


31.
označiť príspevok

fajer
   30. 3. 2009, 12:52 avatar
existujú experimenty,ktoré dokazujú,že sa to dá z neživého života schopné,mal si sledovať reláciu Pod lampou,tam rozpravali pravý vedci,nie pavedci...V evolučnú teoriu netreba veriť,tá prebieha v každej sekunde.


37.
označiť príspevok

DNA111 muž
   31. 3. 2009, 12:13 avatar
Fíha to mi je novina z neživého -životaschopné a kde také ničo jesto?Pouč ma.Ked vedci sami tvoria život z neživého.Ale pýtam sa na živú bunku a nie vytvorenie pár molekúl ako ich vytvoril Miller na základe Oparinovej hypotézy.
www.bioweb.genezis.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Vedci a pavedci podľa čoho to rozlišuješ podľa toho čo ti vyhovuje???


39.
označiť príspevok

fajer
   31. 3. 2009, 13:46 avatar
pavedec je človek,ktorý sa nechce pozrieť čo je za múrom jeho vieri,bojí sa pravdy....ak by prišiel na to,že ho celý život klamali a v čo veril,je iba obyčajná bájka pre hlúpe stádo...


40.
označiť príspevok

fajer
   31. 3. 2009, 14:05 avatar
bunka je už vyšší stupeň života,za prvopočiatok života,môžu nukleové kyseliny,pretože môžu riadiť syntézu molekúl,ide hlavne o RNA,ktorú možno považovať za primárnu látku života,účasť DNA a bielkovín je len neskorším zlepšením...


41.
označiť príspevok

DNA111 muž
   1. 4. 2009, 09:26 avatar
Frajer ja ťa chápem a súhlasím s tým čo si napísal o nukleových kyselinách no to má ešte stále daleko od života.Nukleové kyseliny máš aj v mrtvej bunke a predsa nežije....To je len ako ked máš na stole neopracované kolieska do hodín ktoré však treba opracovať usporiadať do mechanizmu atd....


42.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2009, 09:29 avatar
DNA111 je to taka ista sranda ako naporcovana sliepka .Ma vsetko co potrebuje ,ale podla frajera a spol ju staci hodit do mora a tam sa pozliepa aj sama  (a koacervaty tie spoje opluju aby drzala po kope )-Oni to nikdy nepochopia..nechaj ich tak ,radsej zveladuj svoje poznanie s tými co zaujem maju a nie iba s tými,ktorých existencia je docasna a stojí na popieraní existencie toho ,co ich stvorilo, aby ukazaloakí byt nemame -nam co rozum mame.
Súhlasí DNA111


33.
označiť príspevok

dorota
   30. 3. 2009, 15:02 avatar
ano, je to jej NAZOR. je taka fascinovana ,ze inemu ako ze vsteko stvoril boh neveri. to ale nie je dokaz. to uz mozem aj v zubnu vilu verit. ozaj, veris v jestvovanie zubnej vily? nie? a keby o nej takto emociolne a sugestivne pisala RNDr. X tak by si uveril? dals by si to sem ako argument?
pravdivost trvdenia, nie titul zavazi.

chod s vzdelavat DNA.
a prestan dokazovat boha.
viera sa veri.


36.
označiť príspevok

DNA111 muž
   31. 3. 2009, 11:58 avatar
Tak isto ako vzubnú vílu môžem aj v evolúciu na rozdiel že u zubnej víly predpkladám určitý stupen inteligencie ktorá je na vývoj potrebná.Tak isto je predpokladaný stupeň inteligencie u Boha.U evolúcie na spôsob ET o inteligencii nieje ani páru.Takže tu je problém.
Odpovedz mi je veríš že dezén na pneumatike vzniká jazdou po povrchu s ostrými hranami alebo návrhom inteligentného konštruktéra a nie jedného ale celého teamu?
Ja podľa môjho životného pozorovania viem že dezén a ďaľšie aj oveľa zložitejšie veci vznikajú vývojom u inteligentných konštruktérov.Uvediem ti tisíce príkladov a ty mi uved tiež príklady kde pozoruješ ža napr rádio vzniklo samo od seba,len tak náhodou že sa spojili kovy,polovodiče a plasty do funkčného celku.

Tá žena je vzdelaná a vidí do zložitosti fungovania života oveľa viac ako mi všetci tu dokopy a to čo tam napísala je uvedený postup bádania ktorý ju vedie k určitým záverom.Schválne som ju uviedol kedže som očakával takúto tvoju reakciu/chod s vzdelavat DNA./som zvedavý či by si aj jej navrhla že sa má ísť vzdelávať
Uved čo je na tom čo napísala emocionálne a sugestíne.
Problém prečo sa aj ostatný vedci boja priznať že je Stvoritel je uvedený tu
/Napriek tomu sa otvorene vyhlasenie vedca "verim, ze vsetko bolo stvorene, lebo neverim, ze by to mohlo byt inak a neverim v evolucnu teoriu" stretne s despektom a az hnevom. A tak sa na konferenciach rozprava o evolucii./
a to nieje len jej skúsenosť ale takýchto skúseností som počul viac.
/to ale nie je dokaz./ a čo by pre teba bol dôkaz?Keby sa ti Boh otvorene ukázal na oblohe,uverila by si?Alebo by si tvrdila že to bola fatamorgána?


38.
označiť príspevok

dorota
   31. 3. 2009, 12:19 avatar
mily DNA kedze nemas zakladen vedomosti ani len v elementarnej logike nemienim s tebou uz viac stracat cas.
nech ta vesmirna sila sprevadza...
Súhlasí fajer


45.
označiť príspevok

DNA111 muž
   1. 4. 2009, 09:36 avatar
Milá Dorota nechajme logiku a odpovedz mi na tieto posledné otázky o dôkaze:
/to ale nie je dokaz./ a čo by pre teba bol dôkaz?
Keby sa ti Boh otvorene ukázal na oblohe,uverila by si?
Alebo by si tvrdila že to bola fatamorgána?


35.
označiť príspevok

Boh múch
   30. 3. 2009, 20:44 avatar
DNA, "neverim v evolucnu teoriu" tak to nie je bohvieaký vedec, v teórie sa neverí, teórie sa neustále overujú a spochybňujú (až kým niekto nepríde trebárs s niečím lepším), viera nie. Ak boh stvoril život, tak je sadista a fušer, lebo ho stvoril síce komplexne, ale dosť vadne...
Súhlasí dorota


43.
označiť príspevok

DNA111 muž
   1. 4. 2009, 09:33 avatar
/teórie sa neustále overujú a spochybňujú/ a kto ich spochybňuje kto spochybňuje ET ,kreacionalisti keby nie oni už dávno sa zaspí na vavrínoch Darwina.
/Ak boh stvoril život, tak je sadista a fušer, lebo ho stvoril síce komplexne, ale dosť vadne... /Na prvý pohľad by som súhlasil no viem že životné formy degenerujú a a nielen životné formy ale aj všetko komplexné a dokonalé sa kazí.Tak ako pri aute, je vyrobené dobre ale pôsobením vonkajších vplyvov sa kazí preto je treba ho nosiť do servisu a udržiavať.To sa stalo aj s dokonalým Božím stvorením.


51.
označiť príspevok

Boh múch
   1. 4. 2009, 18:19 avatar
DNA111, vavríny Darwina? asi nemáš predstavu o tom aký pokrok sa udial v evolučnej biológii od dôb Darwina aj bez pseudonáboženských argumentov z nevedomosti (typu aáááále toto nejdéééé vysvetlíííííť bééééz bohááááá...a potom to niekto vysvetlil, niekto menej rozumovo lenivý)
"viem že životné formy degenerujú" dokáž to. vidím starnutie a podobné prejavy úpadku, ale to sa deje len na individuálnej úrovni, evolúcia ako taká nesmeruje ale od žiadnych horších foriem k lepším, evolúcia nemá konečný cieľ, nemôže ho preto prekonať a nemôže nastať úpadok.
"všetko komplexné a dokonalé sa kazí" - z toho vyplýva, že boh ako najdokonalejšia entita sa skazil tiež, len potvrdzuješ moje slová.


32.
označiť príspevok

dorota
   30. 3. 2009, 14:50 avatar
tak to teda NEPRICHADZA.

zato veriaci prichadzaju VZDY z nejakym trvdenim a zaverom,
ale dokaz od nich NEPRICHADZA. 


44.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2009, 09:36 avatar
dorota skus zobrat pero a pichni si ním do ruky a dokáž mi že ta to bolí. Ked to nedokažes tak prečo chces ,aby ti niekto z ludskych bytostí dokazoval existenciu Boha v sebe,ktorý im prinasa radost a chut zit?


52.
označiť príspevok

jerry muž
   1. 4. 2009, 21:27 avatar
milý ranexil .... dokázal by som ti to veľmi jednoducho ... vrazil by som ti to pero do ruky a ty sám by si videl ako veľmi to bolí ... skús to isté urobiť ty z vierou ... ukáž prosím nám "slepým" aký si múdry .... hlava pomazaná

všetko sú to sračky, hádať sa o niečom čo neexistuje a ak to existuje tak to nedokážeš pochopiť ... to už sa rovno môžu mravci hádať o tom prečo im to božie stvorenie (človek) vypaľuje mravenisko


46.
označiť príspevok

leila žena
   1. 4. 2009, 09:40 avatar
a hlavne ked sa vraj s vierou žije ľahšie ako bez nej...


47.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2009, 09:50 avatar
v dnesnom svete ani nie,lebo ked ma ktosi aspon kusok poznania tak vobec nevie k comu je udrzovana tolka dutost.


48.
označiť príspevok

leila žena
   1. 4. 2009, 10:06 avatar
..ja osobne ani neviem čo to je vlastne viera... 


49.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2009, 10:13 avatar
No to je zaujímave .Ked som zacínal veril som ,potom som prestal ,potom som spoznal moznosti co mam a ked som to tak odhadol, tak som zistil ze nie na vsetko stačím uplne sam a viera sa zas musela vratit pri veciach,kde som mohopl verit ze ten na koho sa spolieham to dokáže. Aha ,ale to asi nie je ten typ viery ,ktorý si mala ty na mysli.


50.
označiť príspevok

leila žena
   1. 4. 2009, 10:21 avatar
nie, to nie je ten typ... 


12.
označiť príspevok

Vočko muž
   26. 3. 2009, 20:13 avatar
Čím dlhšie sa nato pozerám tým viac je to tragikomické...


17.
označiť príspevok

pacem1963
   27. 3. 2009, 17:02 avatar
Ak uz chceli robit nejaku kvalitnu politicko-klerikalnu diskusiu,mohli tam dotiahnut kvalitnejsie persony...Najviac som sa nasmial na tom,ako sa v tu neskoru nocnu hodinu zdalo diskuterom vsetko jednoznacne a nadherne...   Vyznelo to tak,ze "ani za svet nedokazeme pochopit,preco sa nasa spolocnost a veda neriadia Bozimi zakonmi".To je jedna z najvacsich demagogiii aku je dnes mozno v mediach zacut.Rad by som sa spytal biskupa Rabeka,ktory sa tak rad situuje do roly Najvyssieho sudcu a samozvaneho moralizatora,co mi vie povedat o dejinach filozofie,o zmysle tejto vedy.Ten clovek by v jednom okamihu poslal vsetkych filozofov do certa!


18.
označiť príspevok

DNA111 muž
   27. 3. 2009, 20:19 avatar
pacem
/Ak uz chceli robit nejaku kvalitnu politicko-klerikalnu diskusiu/asi nechceli robiť politicko-klerikálnu diskusiu a ani ju nerobili kedže ani jeden s tých person tam nebol politik. len ty si uch nepochopil.  


20.
označiť príspevok

fajer
   27. 3. 2009, 20:44 avatar
biskup Rabek,o vede nemá ani páru,v relácii iba koktal svoje dogmy a dokopy nič ,bol tam do počtu....


21.
označiť príspevok

peterr
   28. 3. 2009, 11:56 avatar
... táto diskusná relácia /teda sféry dôverné/ je vytvorená len na šírenie právd a pohľadov rímsko-katolíckej cirkvi. teda vôbec sa netreba diviť "tempu" a "dynamike" diskusie...
Súhlasí Vočko


26.
označiť príspevok

Vočko muž
   29. 3. 2009, 15:21 avatar
A preto radšej pozerám Lampu
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:51,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83668245_10215091884762832_8034053982949212160_o.jp...
dnes, 16:27,  šli by ste do takého kostola na kázeň, deti by si radšej kúpili 2 kilá cukríkov...
dnes, 16:24,  Špecializovaný trestný súd. Aj Hitler mal špecializovaný súd. *21
dnes, 16:10,  Tal Bachman- Aeroplane. New Version
dnes, 16:08,  nepochopili ste slovenský ľud ešte v akej ste situácií, nemôžu kňazi chodiť autom na...
dnes, 15:55,  SSEdo LS NS nemá nič proti slušným cigánom
dnes, 15:48,  Je to chyba nie Radačovského ale strany PS spolu že si nepreverili koho dávaju na kandidatku...
dnes, 15:45,  SSEdo rasista Erik Radačovský kandiduje za PS/Spolu !
dnes, 15:44,  Za svoj skutok dúfam dostane i spravodlivý trest . Keď sa správa ako ty hakovýSS A...
dnes, 15:42,  Člena ĽSNS Antona Grňa odsúdili za pozdrav „na stráž“ konečne Člena ĽSNS...
dnes, 15:40,  Každý šport má nejaký svoj zväz ktorý ho zastrešuje a ľudia ktorí ho vedú rozhodujú,...
dnes, 15:39,  Ženy športovkyne rozhodujú o tom kto bude súťažiť, o pravidlách ?
dnes, 15:38,  Edo ty náš americký hovnometčík amíci sú pokakaní.
dnes, 15:37,  Rasistický bezmozok z Progresívneho Slovenska chcel zabíjať cigánov...
dnes, 15:31,  PartOFgod aby sme sa nedohadovali prefotil som tvoj výrok poslal na najvyšší súd , policia...
dnes, 15:19,  zmysel to dáva .Len ako sa tam zase dostať do toho zlateho socíku ? 4...
dnes, 15:18,  kamarati v boji proti bolševikom https://a-static.projektn.sk/2020/01/Blaha-a-Che.jpg
dnes, 15:18,  Ani za plot sa nestihli skovat ti skunkovia jak Bratislave a raketa ich dobehla . Nuz kto chce...
dnes, 15:18,  https://a-static.projektn.sk/2020/01/JUN-moskva.jpg milovania
dnes, 15:17,  https://a-static.projektn.sk/2020/01/Blaha-a-Bl%C3%A1%C5%BEov%C3%A1-Rusko-Online-3.11.18.png
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Zdraví majú tisíc prianí, chorí iba jedno.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(140 225 bytes in 0,410 seconds)