Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Sektári a samovykladači Biblie - kto vám robí krst a pohreb?

24
reakcií
1439
prečítaní
Tému 5. septembra 2016, 09:13 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 9. 2016, 09:13 avatar
Chcem sa opýtať ľudí čo sú v rôznych spoločenstvách, sektách - že ako to máte a kto vás krstí a ako? Robí to nejaký laik v obleku nejaký vodca, guru alebo liečiteľ? Ako to máte s pohrebom ako vás pochovávajú?


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 9. 2016, 09:21 avatar
Katolíci majú na hroboch križ Pána Ježiša a Ježišovu Matku Pannu Máriu, ale minimálne kríž, lebo my patríme Pánu Ježišovi a on založil svoju cirkev, kde patríme krstom kňaza. Vás založil nejaký podnikavec, guru, charizmatická osobnosť - nejaký vodca - tak máte na hrobe čo - jeho foto, symbol vášho spoločenstva, ktoré máte v telocvični alebo v kultúrnom dome?


25.
označiť príspevok

gita1969 žena
   2. 3. 2017, 21:12 avatar
Grécke slovo prekladané v mnohých moderných prekladoch Biblie ako kríž je stauros. V klasickej gréčtine toto slovo znamenalo len zvislý kôl alebo stľp. Neskôr sa začalo používať aj na popravný kôl s priečným trámom. The Imperial Bible-Dictionary to potvrdzuje a hovorí: Grécke slovo pre kríž(stauros) vhodne označuje kôl, zvislý stľp alebo tyč , na ktorých môže niečo visieť alebo ktoré môžu byť použité na ohradenie pozemku......Zdá sa , že aj medzi Rimanmi bol CRUX (z ktorého je odvodený náš kríž) pôvodne zvislý stľp. Stojí za povšimnutie, že Biblia používa na označenie použitého nástroja aj slovo XYLON.A Greek-English Lexicon jeho význam definuje: Drevo ktoré je narezané a pripravené na použitie , drevo na kúrenie, trám,kus dreva, poleno, brvno, pilier....kôl na ktorom boli popravený zločinci ......živé drevo, strom. V žiadnom z početných spisov tvoriacich Nový Zákon nie je ani jediná veta , ktorá by v pôvodnej gréčtine obsahovala čo len nepriami doklad toho, že stauros použitý v prípade Ježiša bol niečo iné ako zvyčajný stauros,tým menej o tom, že sa skladal nie z jedného kusa trámu, ale z dvoch spojených v podobe kríža. Teda váha dôkazov naznačuje, že Ježiš zomrel na zvislom kole, a nie na tradičnom kríži. Podoba kríža z dvoch brvien má svoj pôvod v starovekej Chaldei a používala sa tu aj v susedných krajinách vrátane Egypta ako symbol boha Tammúza. V polovici 3. storočia n.l. sa cirkvi buď odchýlili od istých náuka krestanskej viery, alebo ich pretvorili. Aby vzrástla prestíž odpadlíckeho cirkevného systému, boli do cirkvi prijímaní pohania a bolo im povolené ponechať si svoje pohanské znaky a symboly. 2.Mojžišova 20: 4,5 -Boh nariadil, aby si jeho ľud ani len neurobil obraz, pred ktorým by sa mohol klanať.


20.
označiť príspevok

tomii muž
   5. 9. 2016, 20:26 avatar
Ak sa chcete od rôznych teológov, kňazov niečo dozvedieť, potrebujete niečo objasniť, máte smolu. Sto teológov, sto názorov. Sto kňazov, sto názorov. Jeden kňaz verí na peklo, a tak učí, ďalší kňaz učí, že všetci ľudia budú spasení, že žiadne peklo nie je, ďalší kňazý učí náuku bludára Pierre Teilhard de Chardina, ďalší kňaz učí iba filozofické názory, ďalší kňaz verí v homeopatiká, ďalší kňaz – misionár ide za šamanom, aby ho ochránil, ďalší kňaz káže samé príbehy, ďalší kňaz nedokáže vytvoriť vlastnú kázeň a tak všetko preberá od iných, ďalší kňaz všetku nádej vkladá do Márie… Nepoznajú Božie slovo a tak každý vám predkladá svoje vlastné chápanie Boha, cirkvi, náuky. Hovoria si že sú jednotní, ale to je jednota iba na základe poslušnosti pápežovi, biskupovi, alebo rehoľnému predstavenému. Iná jednota v Katolíckej cirkvi neexistuje.
Súhlasí stefan 5, Wolfe


22.
označiť príspevok

gabriel pb
   7. 9. 2016, 15:01 avatar
nepoznám kto je sektár a vykladač biblie,,


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 9. 2016, 09:16 avatar
Môžete mať na hrobe drevený kríž alebo potom vyrytý na pomníku alebo je to podľa vás modloslužba? Či máte len falat dreva bez kresťanského symbola len dátum nar. a úmrtia? Ak vás krstia tak to robia s fantou či coca colu, keďže vy nemôžete mať a neuznávate svätenú vodu, lebo je to modla?


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 9. 2016, 09:19 avatar
Môže kresťan považovať krucifix kríž s Pánom Ježišom za modlu a báť sa toho? Keď vieme, že len čert sa bojí kríža, ale pre kresťana to je alfou a omegou - jak v vo fyz. forme tak aj v prenesenom zmysle, niesť svoje problémy, choroby a prijímať ich, lebo z rúk Pána príjmame dobre aj zlé a obetujeme mu to, keď svoje utrpenie spájame s Jeho?


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 9. 2016, 09:23 avatar
Inak celkom vážne sa pýtam, keďže tu máme Jehovistov - ako prebieha váš jehovistický pohreb, kto vás pochováva aké máte hroby - sú tam kríže alebo niečo iné?


7.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 9. 2016, 09:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 9. 2016, 09:27 avatar
Záleži na pravdivej odpovedi, ak niekto vie ako to je.


11.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 9. 2016, 09:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 9. 2016, 00:24 avatar
Ty nedavas same podryvacne otazky a vobec nie si agresivna   


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 9. 2016, 09:25 avatar
A ešte ma zaujíma krst a pohreb novovytvorených spoločenstiev nejakým charizmatickým vodcom, ktorý vám riadi životy a kontroluje vás a aj ostatných členov, prípadne dáva na čiernu listinu, ak sa previníte alebo opustíte spoločenstvo?


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 9. 2016, 09:27 avatar
A čo taký samorasti a samovykladači Biblie - vám kto robí pohreb a prípadne krst, ak je podľa potrebný? Asi máte civilný pohreb ako ateisti, lebo tak mi to vychádza, Biblia vás pochovať nemôže a ani vaše citovanie to neurobí, tak neviem.


10.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 9. 2016, 09:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 9. 2016, 09:49 avatar
čiže samovykladači a príslušnici novodobých organizácií, ktoré vymysleli nejakí ľudskí vodcovia guruovia a to si hovoria kresťania- majú teda civilný pohreb ako neveriaci ateisti


13.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 9. 2016, 09:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 9. 2016, 09:55 avatar
Ja sa pýtam reálnych ľudí čo sú v novodobých organizáciach a jehovistov. Tak hádam vedia čo a ako a nebudú klamať a pravdivo napíšu.


15.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 9. 2016, 09:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 9. 2016, 10:03 avatar
Pýtam sa na pohreby a krst u jehovistov a novotvorených organizácií, zborov nejakým charizmatickým vodcom.


17.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 9. 2016, 10:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 9. 2016, 10:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 9. 2016, 10:14 avatar
vďaka za ukážku krstu, pohreb civilný - ako u neveriacich ateistov,

kto opustí rkc nie je prekliaty, už opakovane ti píšem


21.
označiť príspevok

tomii muž
   5. 9. 2016, 21:11 avatar
Napriek tomu história dokazuje, že RKC Tridentským koncilom prekliala všetkých, ktorí verili a evanjelium podľa Biblie ohlasovali. Tridentský koncil v roku 1545 -1563 vyriekol 233 prekliatí na tých, ktorí neuveria učeniu katolíckej cirkvi.

Napríklad sú to prekliatia za neuverenie v dogmy vyhlásené katolíckou cirkvou, a tie dogmy nie sú podložené Božím slovom, len im treba pod prekliatím veriť.

Prekliatie sa vzťahuje aj na tých, ktorí veria, že iba vierou je človek ospravedlnený (kánon 9)

Si prekliaty ak veríš že jedine vierou v Ježišove zásluhy máš odpustené hriechy (kánon 12)

Si prekliaty ak veríš, že uverením sa zmaže vina a dlh večného trestu a že ti už neostáva žiadna vina a trest ani v očistci (kánon 30)

Je prekliaty kto neverí v Ježiša skutočne prítomného telom a dušou, v eucharistii.

Kto neverí náuke RKC o spáse je prekliaty…

Stručne povedané – kto neverí učeniu Katolíckej cirkvi vyrieknutom na Tridentskom koncile, potvrdenom II vatikánskym koncilom, je prekliaty.

Samotným skutkom neviery, ktorý je v mojom vnútornom presvedčení som prekliaty – teda exkomunikovaný z RKC

Keďže z RKC sa vystúpiť nedá, týmto skutkom som z nej vystúpil. Ja si uvedomujem svoje prekliatie, teda exkomunikáciu z Rímskokatolíckej cirkvi.

Ja za to chválim a ďakujem Bohu, že som vystúpil. Tým, že som uveril v evanjelium, spásu, Božiemu slovu, Boh ma oslobodil od akýchkoľvek prekliatí. Som teda slobodné Božie dieťa a úd Kristovho tela, člen Kristovej Cirkvi.
Súhlasí stefan 5


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 9. 2016, 00:29 avatar
Opatrne s preklinanim, pretoze sa ti moze niekolkonasobne vratit..

Mimochodom tamten krst, co hodil veriaci video bol biblicky spravny..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(90 630 bytes in 0,222 seconds)