Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Schizofrénia Liberalizmu

169
reakcií
136
prečítaní
Tému 5. januára 2020, 11:29 založil Boris.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 1. 2020, 11:29 avatar
Na vianoce som dostal knihu - 30 sekúnd politiky  
Je to taký jednoduchý popis známych politických teórii.

Ešte aj v tam sa píše na margo liberalizmu:

"Liberalizmus je politická doktrína individuálnej slobody, ochrany pred zlom a rovnoprávnosti. Medzi týmito tromi hodnotami, ktoré zdanlivo tvoria harmonický trojuholník, v skutočnosti vládne veľké vzájomné napatie a liberálnych teoretikov dlhodobo trápi dilema, ktorú z nich uprednostniť."

Pretože logicky, ak uprednostním individuálnu slobodu, tak tým stratím ochranu pred zlom a rovnoprávnosť.
Ak uprednostním rovnoprávnosť a ochranu pred zlom, tak stratím individuálnu slobodu.

Je to nonsense a veľmi sa čudujem, že liberalizmus je stále medzi politickými teóriami, keď nespĺňa logický predpoklad na svoje presadenie do reálneho fungovania. Čo viac, liberalizmus sa dostal do vládnych štruktúr a ako sa už vopred očakávalo, vytvára iba chaos v spoločnosti. Radikálne spoločnosť rozdeľuje a pre to, aby sa mohol uplatniť, tak isté skupiny uprednostňuje a iné naopak utláča. Toto vyvoláva napokon v spoločnosti významný konflikt.

Liberalizmus nieje možný. Je to logický nezmysel a tvrdohlavé detinské zmýšľanie rozmaznaných hlupákov, ktorí evidentne nikdy nedostali riadnu školu života.


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   5. 1. 2020, 12:40 avatar
liberalizmus otvára bránu, nepoviem akú aby ste nebláznili


3.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 1. 2020, 12:42 avatar
liberalizmus otvára bránu do pekla.


4.
označiť príspevok

gabriel pb
   5. 1. 2020, 12:44 avatar
veď tu máte betmana robiona a supormana a janušika a ešte pár múdrych ľudí
Good Will Hunting | 'Your Move Chief' (HD) - Matt Damon, Robin Williams | MIRAMAX


5.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 1. 2020, 15:55 avatar
Čo sú liberálne cnosti a prečo ich potrebujeme

Správne chápaný liberalizmus nástojí na tom, že každé úradné konanie má byť „podopreté verejnými morálnymi princípmi“.

Slová ako „liberál“ či „liberálne“ sa dnes stali priam nadávkou, synonymom všetkého zlého. Akoby liberáli či zástancovia liberálnej demokracie neuznávali morálku, etiku a zodpovednosť. Toto sa podarilo dosiahnuť časti konzervatívneho prostredia (žiadalo by sa napísať „ultrakonzervatívneho“), ktorá pre svoj ideologický boj pojem liberalizmu účelovo znetvorila.

Na túto vlnu naskočili aj niektorí politici, ktorí sa hlásia k demokracii a v politike môžu pôsobiť práve vďaka princípom liberálnej demokracie, resp. tieto princípy sami využívajú. Ak sme v minulosti hovorili napríklad o maďarskej karte, dnes, žiaľ, vidíme vyťahovanie liberálnej karty.

Kritika, resp. podsúvanie predstavy, že liberalizmus presadzuje bezbrehý individualizmus, odsúva morálku, nerešpektuje tradičné hodnoty či redukuje človeka na homo economicus, prezrádza neznalosť podstaty liberalizmu a liberálnej demokracie. Alebo môžu byť zámerným prekrúcaním ako oporou pre ideologický boj či vedenie kultúrnej vojny.

Liberalizmus „v sebe obsahuje individualitu, náboženskú a sociálnu rozmanitosť“, a to tým, že „uchováva toleranciu a osobnú slobodu ako jadro politických hodnôt“, pripomenul pred časom americký profesor politických vied Stephen Macedo v knihe Liberálne cnosti.

„Ani v nás, ani vo svete ľudskej skúsenosti zrejme neexistuje pevný kognitívny bod, nejaké konečné poznanie alebo múdrosť, kde sa končí premýšľanie,“ pripomína Macedo. Liberalizmus „kladie na jednotlivcov bremeno voľby v pluralistickom prostredí“ bez toho, že by dával záruku definitívnych odpovedí na otázku, ako máme žiť.

Liberalizmus predstavuje v prvom rade také základné politické záruky a inštitúcie, ako sú práva a vládnutie podľa demokratického zákona. Liberálne cnosti sú potom „úzko spojené s aktívnou podporou týchto práv a inštitúcií a s účasťou na nich“. Kvalita demokracie tak v mnohom závisí aj od liberálnych cností.

Medzi takzvanými liberálnymi cnosťami Macedo uvádza napríklad otvorenosť pre nové, uznanie zdedených spoločenských ideálov, spravodlivosť, tolerancia, úcta a vzájomný rešpekt, rešpektovanie práv ľudí, s ktorými sa v mnohých konkrétnych hodnotách nezhodneme, atď. Liberálne cnosti „sú zároveň politické aj osobné, občianske aj súkromné“.

Sloboda si vyžaduje podporu „širokého okruhu bežných občanov: toleranciu a rešpektovanie práv iných, sebakontrolu, schopnosť usudzovať, sebakritiku, umiernenosť a rozumnú mieru angažovanosti v občianskych aktivitách“. Liberálna politika tak „závisí od istej úrovne a kvality občianskej cnosti, ktorú mnohými spôsobmi presadzuje život v dostatočne spravodlivom a tolerantnom, otvorenom liberálnom zriadení“.

V súvislosti s vyššie uvedenými kritikami či námietkami Macedo upozorňuje, že liberalizmus neodsúva morálku a zodpovednosť; naopak, liberálne cnosti znamenajú podriadenosť verejným morálnym princípom. „Liberálny pluralizmus, tolerancia, zmena a sloboda neznamenajú morálnu prázdnotu svojvoľných hodnôt a vôle k moci.“ Dokonca aj cieľom verejne zdôvodnenej liberálnej politiky je „uskutočnenie spoločnej, základnej morálnej vízie“.

Správne chápaný liberalizmus nástojí na tom, že každé úradné konanie vrátane politického má byť „podopreté verejnými morálnymi princípmi“. Neodsúva morálku do čisto súkromnej sféry, nenecháva politiku a verejný život napospas sebeckým záujmom.

Problémom však podľa Maceda je trhlina medzi pozitívnymi liberálnymi ideálmi a praktickými, neideálnymi podobami liberalizmu, resp. prejavmi tých, čo sa hlásia k liberalizmu a liberálnym hodnotám. Lenže pred podobnou trhlinou v ich vlastnom ideovom svete nie sú uchránení ani samotní kritici liberalizmu.


6.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 1. 2020, 15:59 avatar
Liberalizmus

Liberalizmus vychádza zo slova liber, čo v latinčine znamenalo doslova „slobodný človek“. Občas si ľudia myslia, že to znamená ochotu zavrhnúť všetko staré. Ale v skutočnosti je liberalizmus postavený na tom, že človek je v prvom rade zodpovedný sám za seba. Slobodný človek nepotrebuje ochrannú ruku štátu na každom kroku.

Prirovnal by som to k schopnosti prekonať vysoké a rozsiahle hory na vlastných nohách. Musíte mať odvahu, vedomosti, schopnosť sa orientovať a samostatne rozhodovať. Musíte vedieť, koľko zásob si vziať, aké vybavenie bude pre vás najlepšie, koľko hodín budete putovať, ako sa vyhýbať nebezpečenstvu, atď. Výhodou je, že si slobodne vyberiete trasu, čas, ale musíte chápať, že najväčšia časť zodpovednosti je na vás. Odmenou nie je len dosiahnutie cieľa, ale aj pocit slobody, právo rozhodovať sa a voliť si vlastnú cestu.

Opakom liberalizmu by bola politika, štát, ktorý vám zakazuje vstupovať na územia mimo vyznačených chodníkov, predpisuje koľko si máte zobrať jedla, aké topánky máte mať obuté, ktorý úrad vám ich skontroluje a ide to ešte ďalej: tento štát vám povie, že musíte niesť náklad aj pre iných ľudí, odovzdať polovicu svojho jedla úradníkom a oni z toho nejakú (zanedbateľnú) časť odovzdajú ľuďom, ktorí nikdy nemali odvahu, ani študovať ako prechádzať cez hory, nieto sa ešte vybrať na cestu. V nevedomosti potom volia tých vodcov s mániou všetko regulovať, výsledok však nebýva zlepšenie životnej úrovne, ale naopak, znamená to ešte viac úradníkov, viac predpisov a obmedzení pre občanov a ešte bohatších sponzorov vládnej strany.

Opakom liberalizmu by bola politika, kde by niekto vyzýval občanov, aby cez hory nechodili, že štát sa o nich postará tam, kde sú, nemusia študovať ani sa snažiť. Zároveň by občanov učili, že sa už narodili znevýhodnení. Vtĺkali by im do hláv, že oni nedokážu prejsť hory preto, lebo tí, čo sa sami odvážia ísť cez hory im nedoprajú jedlo, preto je lepšie zostať dolu a počkať, až tým odvážlivcom zhabú polovicu jedla vyberači daní, čo sú strategicky rozostavení na všetkých horských priechodoch. Ideológie, ktoré sú v protiklade k liberalizmu hlásajú, že štát má ľudí vodiť vo všetkom za ručičku.

Liberalizmus znamená, že ľudia môžu nakladať so svojím životom podľa vlastného uváženia. Nikto im nemôže diktovať kde, s kým a ako žiť. Nemožno nikomu nariadiť ako nakladať s vlastným telom, vlastnými citmi, či vierou. Regulovať možno len to, čo by zasahovalo do práv iných a aj tam je prvotná metóda osveta a zákazy sa vyskytujú len v nevyhnutnej miere. Liberalizmus znamená slobodnejšieho občana a štátny aparát zredukovaný na pätinu.

Sloboda znamená zodpovednosť, preto po nej nebudú volať neistí a nevzdelaní ľudia. To zároveň vysvetľuje, prečo prvým záujmom ľavicových, konzervatívnych a diktátorských režimov je znemožniť funkčné vzdelávanie, ktoré by národ naučilo skutočné základy života, naučilo uvažovať vlastnou hlavou, namiesto vtĺkania dogiem a tmárstva.

Poznámka: táto definícia liberalizmu zodpovedá skôr anglickému výrazu „libertarian“, lebo anglické a americké slovo „liberal“ sa trochu blíži nášmu ľavičiarstvu.


7.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:01 avatar
Osvietený. Ty si Borisove príspevky nečítal však? Priznaj sa.  


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 1. 2020, 16:07 avatar
Veď má tam blud: keď nespĺňa logický predpoklad na svoje presadenie do reálneho fungovania.

Liberalizmus funguje dobre. Napríklad Sulík je dobrým príkladom.


11.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:08 avatar
Vieš aký má názor na migráciu.  
Ani Sulík nie je pravý liberál.


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 1. 2020, 16:10 avatar
Ty si nečítal, čo napísal Ardun? Sloboda znamená zodpovednosť. Občas si ľudia myslia, že to znamená ochotu zavrhnúť všetko staré.


19.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:16 avatar
Sloboda znamená , že aj keď nezdieľkame spoločný názor, nebudeme názor druhého zakazovať lebo nesúhlasí s tým mojim. To je sloboda. U vás je sloboda zatvoriť, prenasledovať, ľudí čo myslia inak ako vy. Je to jednoduché. Si národovec? Si fašista, nácek, rasista xenofób a patríš do basy ty gestapák.  


21.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:18 avatar
Pričom väčšina národovcov chcú len zachovať svoje zvyky, tradície a hrdosť k vlasti. No vy zo všetkých robíte fašistov a každý čo nezdieľa názorovo vaše názory ako z čias sodomy gomory, tak je hneď hitlerovec.  


22.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 16:18 avatar
Naša demokracia ma svoje mantinely osmijanko....mame zakony na potieranie rasizmu......Normalny clovek suhlasí s takými zakonmi....Inac maš slobodu osmijanko.....   


24.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 16:20 avatar
Len boľševici súhlasia s prenasledovaním ľudí za názor


26.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 16:21 avatar
len rasistom vadia naše zakony.....   .....


29.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 16:23 avatar
Len boľševici obhajujú totalitné praktiky


39.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 1. 2020, 16:30 avatar
hakovySS a prečo to teda robíš ? Prečo píšeš o zlatých socíkoch ospevuješ bandu v gardistických uniformách s kakovýk krížom na prsiach , ktorá tvrdí že holokaust neexistoval a Hitler bol mierotvorca ?
Súhlasí ondrej61


54.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 16:39 avatar
SSEdo zasa si sfetený ?


55.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 1. 2020, 16:40 avatar
A kedy nebol ?


60.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 16:41 avatar
Máš recht


31.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:24 avatar
Tu neide o zákony. Tu ide o dodržiavanie zákonov. Vy znásilňujete naše zákony a odsudzujete ľudí za názor. Vy neustále jednu skupinu obyvateľstva vyvyšujete nad inou. Tak nekecaj o rasizme. Lebo práve takí ako ty ste najväčší rasisti. Píšete o rasizme ale akoby to písal slepý o farbách ty rasista proti bielej rase.


33.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 16:26 avatar
tu ide o zakony, osmijanko......absolutne nechapeš....tieto zakony u nas ako vidno musia byť.....   
Súhlasí ardun


35.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:27 avatar
Ondrej. Ty si hlúpy a naivný človek. Napíšem ti to od srdca. Je to tak.


36.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:28 avatar
Nechoď už radšej do toho zboru kam chodíš, To falošné kundalini a večné padanie má u teba nejaké následky.


38.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 16:29 avatar
Uz napadaš osmijanko....kundalini je o niečom inom.....   


53.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:38 avatar
Kundalini je presne to čo robíte vy. Až na to, že viac to verím tým hinduistom. Vy ste ako satanisti.


69.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 16:47 avatar
ver si čo chceš....už ma nezaujimaš v otazkach viery....


40.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 16:30 avatar
to je tvoj nazor a neberem ti ho....Zavrtavaš sa do skepticizmu osmijanko....


41.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:31 avatar
Nežijeme v právnom štáte. Zákony sa nedodržujú, znásilňujú, hrubo porušujú. Vďaka vám. Už len to, že nezrušiteľné amnestie sa zrušili dokazuje že nežijeme v právnom štáte. Vďaka vám. Ale nebude to trvať dlho. ľudia sa začínajú prebúdzať. Uvidíme ako dopadnú voľby.


45.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 16:34 avatar
Konecne sa zacina nase sudnictvo ocisťovať ty trubiroh....doteraz to bolo skorumpovane a vladne nam mafia....To sa moze zmeniť ak pôjdeme nastolemým smerom...(ale bez smeru a tej bandy skorumpovanej)
Súhlasí ardun


50.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:36 avatar
Ty sa uvedom. Ty si uvedomuješ v tej dutej hlave čo znamená to že sa amnestie zrušili? Ty si to neuvedomuješ lebo si hlupák. Týmto krokom ste dosiahli len to, že ste podkopali náš právny štát.


58.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 1. 2020, 16:41 avatar
t-e-ó-m-a zrušenie amnestí bolo naopak obnovenie právneho štátu , ktorý zneužil Mečiar.
Zločinci Mečiarizmu na Mečiarov príkaz páchali zločiny ktoré Mečiar amnestoval .

Je to istá rehabilitácia z doby temna .
Súhlasí ondrej61


74.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:51 avatar
Ty si hlupák. Je nemysliteľné zrušenie nezrušiteľných amnestií. týmto krokom si človek už nemôže byť istý zákonom. Ty si fakt taký hlúpy? Zrušenie NEZRUŠITEĽNÝCH AMNESTIÍ je podkopanie právneho štátu ako takého. Amnestie sú nezrušiteľné. Keď je raz udelená amnestia, tak trestná činnosť zaniká. Aj trestná zodpovednosť zaniká. Keď Havel zomrel, môžeš ho úradným aktom oživiť? Ja Osvietený oživujem Havla a zajtra staneš z mŕtvych. Toto ty chceš urobiť. Keď zanikla trestná činnosť to znamená že ju nemôžeš úradným aktom OŽIVIŤ. To ohrozuje štátnosť.


77.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:53 avatar
Len právny idioti ako ty podporili zrušenie amnestií. A čo teraz? Prečo nezrušíme Havlove amnestie?


80.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:54 avatar
Svet sa z nás smeje čo sme urobili. Zrušili sme amnestie. Toto nikdy nikto neurobil. Je to padnuté na hlavu.


81.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 1. 2020, 16:55 avatar
Preto lebo Havel neamnestoval sám seba ako Mečiar
Súhlasí ondrej61


84.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:59 avatar
Tu ide o to že amnestie sú nezrušiteľné.
A jasne Havelô neamnestoval sám seba. Ale vrahov, lúpežníkov.


86.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:02 avatar
V právnom štáte nech už sú tie amnestie akékoľvek sa nesmú rušiť, lebo to môže spôsobiť precedens, ktorý môže roztočiť takú špirálu že sa z toho zbláznime. Lenže vy šialenci ste to urobili.


87.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:06 avatar
Toto sú procesy na rozklad štátu a na zlikvidovanie štátu. To zrušenie amnestií. A bude ješte húř.


79.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 1. 2020, 16:53 avatar
t-e-ó-m-a keď boli zrušené asi neboli nezrušiteľné     


82.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:57 avatar
A práve o tom hovorím. Podkopali ste náš právny štát. teraz si nemôžeš byť istý ani zákonom. Keď sa zrušili nezrušiteľné amnestie, tak čo ďalej? Veď to je nehorázne.


34.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:26 avatar
Ak si skutočne proti rasizme, tak bojuj za to aby mali všetci rovnaké práva a povinnosti a aby nikto nebol zvýhodnený len preto že je inej farby, či myslenia.

Lenže vy robíte opak a teda sa nečudujte že národovci prevezmú moc.


70.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 1. 2020, 16:49 avatar
t-e-ó-m-a píšeš že zakony treba v právnom štate dodržiavať ale hned na to píšeš že sa znásilnujú .

Mne osobne by bolo jedno či niekto hajluje alebo pochoduje v gardistickej uniforme . Ja by som to povolil to by bolo liberálne . Všetko zakazať a prikázať je presný opak liberalizmu
Súhlasí ondrej61


75.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 16:51 avatar
to je presne to, čo nechapu naši mesiačici.....
Súhlasí Osvietený


103.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:21 avatar
Znásilňujú tak, že sa zatvárajú ľudia za názor. Ohýbajú a znásilňujú sa zákony. Dokonca sa zrušili NEZRUŠITEĽNÉ AMNESTIE. To je také znásilnenie právneho štátu, že to až nie je môžné.


27.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:21 avatar
Choď už do riti s rasizmom. Jediný skutočný rasista si tu ty a tvoji kamoši.
My chceme rovnaké práva a povinnosti bez rozdielu rasy.
Vy len stále vyvyšujete, či ponižujete človeka kvôli rase, etnicite, či národu. Však? Ty ruský potkan.  


61.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:42 avatar
Naša demokracia. Už si ju aj privlastňuješ. Nie je žiadna naša demokracia, vaša demokracia, americká demokracia. Ty rasista.


66.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 1. 2020, 16:45 avatar
Naša = naše chápanie demokracie. Napríklad kotlebovci majú iné chápanie demokracie, také stavovské, ako za tzv. 1. Slovenskej republiky počas 2. svetovej vojny.
Súhlasí ardun


72.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 16:49 avatar
prenasledovanie ľudí za názor je Lemmyho chápanie "demokracie"


20.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 16:17 avatar
Podľa Lemmyho "sloboda" znamená prenasledovanie ľudí za názor


67.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 1. 2020, 16:47 avatar
Hokejka, opäť si v delíriu tremens.  
Súhlasí Bijjou, ondrej61


71.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 1. 2020, 16:49 avatar
Tvoja sloboda končí tam, kde začína moja sloboda. Pokiaľ máš názory, ktorými obmedzuješ druhých ľudí, tak nehovor o slobode. Napríklad, keď obmedzuješ cudzincov, aj keď ich nepoznáš, a nepoznáš ich pohnútky konania.

O tebe aj Danglár kreslí: nazory.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ardun


73.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 16:51 avatar
Lemmy tie tvoje výplody akoby som čítal výplody nejakého fanatického komunistu obhajujúceho totalitné praktiky


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 1. 2020, 16:07 avatar
A Borisova reč, že vedie do pekla? Nech Boris táhne k čertu! 
Súhlasí Osvietený


13.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:11 avatar
Boris má pravdu. Vedie do pekla. Tá schizofrenia liberalizmu, v tom má Boris pravdu. A pekne sa to ukazuje hlavne ako sa liberáli stali sami tými proti čomu bojujú.


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 1. 2020, 16:12 avatar
Daj príklady. Neviem, čo majú proti sebe.
Súhlasí Osvietený


16.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 1. 2020, 16:12 avatar
13. ešteše ty máš prehlad, osmijanko.
Súhlasí ondrej61


17.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:14 avatar
Najradšej by ste národovcov všetkých pozatvárali. Na čo sa tu hráš?   
Pozatvárať všetkých ktorí majú iný názor ako ja a potom konečne vyhrá liberalizmus. Takto vy nejako myslíte. 


18.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 16:16 avatar
už trepeš osmijanko   .....


23.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:19 avatar
Opakuješ jak opakovací somárik Ondrejko.  
Maj niekedy aj vlastný názor. Nie len furt prikivovať Fotónovi, Osvietenému a Scarlet.   
Vlezdoprdelko.


28.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 16:23 avatar
Ja mam svoj nazor osmijanko.....Samozrejme že prikyvujem tým s ktorými suhlasím.....   .....


32.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:24 avatar
A preto si hlupák. Prikyvuješ častokrát složobníkom satana.


37.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 16:28 avatar
Prikyvujem demokracii a slobode.....ktorú konecne mame, a nerad by som aby sme si ju dali vziať....Taký Kotleba, je pociatok policajneho statu....    osmijanko
Súhlasí ardun


43.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:33 avatar
Kvôli takým hlúpákom aký si ty má Kotleba čím ďalej viac voličov. Lebo vy ste úplne vygumovaní bez štipky sebareflexie, logického myslenia a gazdovského rozumu. Ste len ovce ktoré sa tu tvária ako bojujete za demokraciu pričom ju znásilňujete. Tfuj na vás.
Súhlasí Kacír


46.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 1. 2020, 16:34 avatar
A za to im ďakujeme, robia dobrú prácu.


52.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 16:38 avatar
Prikyvuješ prenasledovaniu ľudí za názor


30.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 16:23 avatar
ondrej a vlastný názor ? Nesranduj


42.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 16:31 avatar
ver tomu potkane ruský....    ....


47.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:34 avatar
Najradšej by si všetkých rusov videl niekde v gulagu čo? Ty stalinista čo nenávidí ruský národ a vždy si kopne do slova rusko, či nadávaniu niečomu ruskému. Nenávidíš Rusko ako Hitler nenávidel židov ty rasista.
Súhlasí Kacír, hokejis


48.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 1. 2020, 16:36 avatar
Kotleba s takými zatočí !!!!!!!!!!!


76.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 1. 2020, 16:52 avatar
Asi kupil z tie prachy čo vybral na bager kolotoč

plus7dni.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


78.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 1. 2020, 16:53 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=3So1jKnIWas Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&fbclid=IwAR2YBOJle3uCdXkl-5C8gldNFeSBINjd17snLLEqIhhUtZaQ9_S98G90DJw


51.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 1. 2020, 16:38 avatar
t-e-ó-m-a gulagy a koncentraky boli výsledkom antiliberalizmu .
Súhlasí Bijjou


56.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:40 avatar
Možno tak v tvojej hlave.
Hitler sa dostal k moci lebo spojenecké národy cicali z nemecka ako z nejakej dojnej kravy. Chudoba, inflácia, hlad. Potom sa nečuduj že Hitler ich tak okabátil.


68.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 1. 2020, 16:47 avatar
56. teóma, ked si hlúpy doštuduj si históriu. [ naopak nemci dostali tolko pomoci, ze práveze niektorí konšpirátori obvinujú západ ze financovali nemecku druhú svetovú vojnu .
tak ako, hladomor začal uz počas vojny, kvoli nedostatku pracovnych síl, drancovaniu, chorob. fabriky sa zatvárali lebo všetko sa sústredilo len na zbrojárensky priemysel a civilné obyvatelstvo zase len trpelo . to boli tie neg. aspekty I svetovej vojny .západ po vojne pomohol ako vedel .


92.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:12 avatar
Ty si doštuduj históriu. V nemecku bola taká chudoba, inflácia, že by si tomu ani neverila. západ vydojoval a vyžieral nemecko ako nejakú kravu. Je to jasne zdokumentované. tak netrep.


95.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:16 avatar
Dokonca jeden vysokopostavený človek vo francúzsku len povedal že toto je zlé. Že nemecký národ si to tak nenechá a obáva sa vypuknutia ďalšej svetovej vojny čo sa aj nakoniec stalo. Vyhľadám to a pridám to sem.


102.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 1. 2020, 17:20 avatar
92. héééj ? no daj mi tie dokumenty.   vieš čo to bol dawesov plán, jungov plán ? asi nie navyše nemci dostali od západu niekolko miliardové pozičky [cca 30 zlatych mariek miliárd vo forme pozičiek ] a dalších 30 miliárd ako investície do vtedajšej slabej nemeckej ekonomiky .A od USA dostalo vtedajšie nemecko finančnú podpororu do r. 1933 cca v prepočte na súčasnú menu bilión dolárov .


105.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 1. 2020, 17:23 avatar
ved aj kopa čechov zilo v nemecku po prvej. sv. vojne , dilino .
Súhlasí Osvietený


110.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:26 avatar
V tomto si hlúpa Scarlet. Nestrápňuj sa ešte viac.


114.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 1. 2020, 17:30 avatar
hlupâk ved sú z toho spravené záznamy,
http://www.youtube.com/watch?v=t8CoM9jYZPU Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


139.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:50 avatar


140.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:53 avatar
Časť od 3:38


146.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 18:07 avatar
Ináč. Vieš že Hitler bol rodina s Rodchildom?  


109.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:25 avatar
Trepeš. pridám to sem. je to v dokumentoch.


111.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 1. 2020, 17:27 avatar
109. blbečku tys nevzdelany


116.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:30 avatar
Dobre princezná.  
Aj tak ťa mám rad.  


121.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 1. 2020, 17:34 avatar
116. vieš kto bol Hjalmar Schacht?


134.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:45 avatar
Viem.  

Čiže k veci. Inflácia v nemecku ako vznikla?
Německo ovšem zažilo v následujících letech bouřlivé období, kdy probíhala okupace Porúří francouzskými a belgickými vojsky. V důsledku tíživých reparací ve prospěch vítězných mocností první světové války došlo k obrovském vzestupu inflace, který vyústil až v katastrofální hyperinflaci let 1922 a 1923.

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.skěmecko

Potom sa to nejako zlepšilo až prišla kríza. Ktorú Hitler využil.


170.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 1. 2020, 21:31 avatar
134. z googl ty ideš mne písat ze ja trepem .


62.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 16:42 avatar
Čo to trepeš osmijanko, ved som niekolko krat napísal, že nenavidim rusku špinavu ,klamarsku politiku....dokazuju to jak v politike a dezinformovani, tak v sporte...statom riadeným dopingom....ved to nema obdobu hlupy osmijanko.....
Naopak je mi luto , obycajných rusov, ktorí žiju v takom spinavom systeme....
Rusov by som si asi nevsimal, ak by nepodkopavali u nas demokraciu svojimi dezinformaciami, sme vo vojne osmijanko ak to nevieš a ked si k tomu lahostajný tak bud....neboj nie si sam, Slovensko disponuje takými baranmi v hojnom počte.....   


64.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:44 avatar
Poprosím ťa aby si nenadával ľuďom do ruských potkanov. Lebo to je hanobenie národa. Ty demokrat.
Súhlasí Kasafran


83.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 16:57 avatar
to je hanobenie jednotlivca....nie naroda....hlupy osmijanko...Ruský potkan je vystižne...pretože sa pohybuje na Slovensku a škodi Slovensku....co urobi Putin to bude obhajovat do krvi, nech je to co chce, a cokolvek urobi jeho prezident, tak ho bude kritizovať.....tfuj potkan ruský smrdiaci na Slovensku....Takýto clovek si musi uvedomiť, že je to obeť ruskej dezinformacie, a služi svojim postojom rusku.....tfuj potkan ruský na Slovensku.....


85.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 16:59 avatar
ondrej škodíš Slovensku ty a tebe podobní. Budeš obhajovať všetky americké svinstvá. Slúžiš cudzej moci vlastizradca
Súhlasí Kasafran


88.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:09 avatar
Sa uvedom ty tupelo. Použil si slovo ruský., teda vzťahujúci sa na istý národ. kľudne mu nadávaj ale neobhajuj že hanobíš len jeho. Pretože tým hanobíš celý národ. Keby neikto tak nadával do takých a takých židov, už zrazu neide o jednotlivca ale už je to hanobenie židov čo? ty pokrytrec tfuj na teba. Kristus by ťa hnal kade ľahšie.,
Súhlasí Kasafran


89.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:10 avatar
Keď povieš ruský potkan tak v pohode. No keď niekto napíše Ž.... potkan, tak už je to na basu čo? Ty pokrytec. Toto už zrazu je hanobenie národa.
Súhlasí Kasafran


99.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 17:18 avatar
ondrej keby niekto napísal židovský potkan, tak to by tiež nebolo hanobenie národa ?
Súhlasí Kasafran


101.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:19 avatar
V tomto prípade už áno. však Ondrej? Pokrytec.


112.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 17:28 avatar
no to by musel ale niekto napisať a snazl sa ho pochopiť ako to myslí....
Ja písem o ruských potkanoch na Slovenskom uzemi, ktoreho som obcanom.....


122.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 17:34 avatar
ondrej ak by niekto napísal židovský potkan bolo by to hanobenie národa ? Ano alebo nie ?
Súhlasí Kasafran


126.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 17:36 avatar
ak by myslel celý židovský stat tak ano.....


129.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 17:38 avatar
Napísal by židovský potkan ! Vykrúcaš sa ako slizký had.


131.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 17:39 avatar
ak niekto napíše americka špina, je to hanobenie národa?.......
Súhlasí Osvietený


132.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 1. 2020, 17:41 avatar
131. "americké špiny"


136.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 17:46 avatar
ondrej ty obhajuješ prenasledovanie ľudí za názor nie ja.
Keď ruský potkan nie je hanobenie potom ani židovský potkan ani americký
Súhlasí Kasafran


138.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 17:48 avatar
už trepeš, tebe nejde o pravdu ale hru na slova....Tebe sloboda skodi, najlepsie by ti bolo v klietke......
Súhlasí Lemmy


142.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 1. 2020, 17:58 avatar
Hokejkár je silná konzerva, drží sa zubami kliešťami xenofóbie.


149.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 18:10 avatar
Lemmy presne ondrej šíri nenávisť voči Rusom


159.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 18:16 avatar
hokejkar širi nenavisť voči Američanom....   
Súhlasí Osvietený


163.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 18:18 avatar
ondrej aj v tejto téme si veľa krát šíril nenávisť voči rusom, písal ruský potkan kde som šíril nenávisť voči amíkom ako ty voči rusom ?


148.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 18:09 avatar
ondrej chceš ľudí trestať za to že napíšu židovský potkan ?
Potom aj ty by si mal byť stíhaný za to že stále píšeš ruský potkan


151.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 18:11 avatar
Ty totaliťák už sa začínaš pomaly prejavovať. Zas len klietky, zatýkanie. Ty totaliťák.


154.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 18:14 avatar
Aj tebe by bolo dobre v klietke osmijanko...v tej pred rokom 89......tam by si sa vysantil   
Súhlasí Osvietený


162.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 18:17 avatar
Čo tu drístaš ty tupelo? Ja neobhajujem komunizmus. Mňa tu s tými sračkami nechoď. Len pozorujem že si rovnakí ako tí pred rokom 89. Len by si zatváral do klietky.


90.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 1. 2020, 17:11 avatar
88. ak tu tvoji názorovo blízky vypisujú o americkych špinách, to je čo, ty tupelo
Súhlasí ondrej61


91.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 1. 2020, 17:12 avatar
To je realita.


97.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:17 avatar
Názorovo blízky. mne neide o to aký majú oni a aký vy názor. Mne ide o pravdu. A rovnako sa mi nepáči čo vravia oni. Ale Ondrej tu hovcorí že tým nehanobí národ ale jednotlivca čo nie je pravda. Keď napíše ruský potkan je to hanobenia Ruska ako takého.


106.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 1. 2020, 17:24 avatar
97. tebe ide o pravdu, ale ešte si v zivote nikoho neupozornil za "americké špiny" .
Súhlasí ondrej61, Osvietený


93.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 17:12 avatar
teba by bolo dobre hnat kade lahsie, ty naš osmijanko   ....
ruský potkan- zastanca Ruskej spinavej klamarskej a dezinformačnej politiky   
Súhlasí Osvietený


94.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:14 avatar
Ja nie som zástanca žiadnej politiky. Tak ma nenálepkuj.


96.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 17:17 avatar
no zacinaš sa nam ukazovať....osmijanko....
Súhlasí Osvietený


98.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:18 avatar
Hej viem že demokracie máš plnú hubu no zároveň máš aj plnú hubu sračiek.


104.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 17:21 avatar
Ty nevieš čo je pravda ani v politike ani v krestanstve.....dokazom je to , že si nenasiel spravny zbor. V politike trepes dve na tri a zaklincuješ to tým , ze nie si zastanca ziadnej politiky   ....Od kedy si zacal fetovať osmijanko   
Súhlasí Osvietený


100.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 17:19 avatar
zastanca americkej spinavej klamarskej a dezinformačnej politiky


107.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 17:24 avatar
Amerika nepotrebuje sa maskovať ako zelení muzici....Otvorene robi to, čo uzna za vhodne.....
Súhlasí Osvietený


108.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 1. 2020, 17:25 avatar
A čo sú oni Bohovia !!!!!!!!!!!!!!!!!          


113.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 17:29 avatar
Vedia ovela viac ako ty a ja preco robia v Irane poriadok......
Súhlasí Osvietený


115.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 1. 2020, 17:30 avatar
Jáj, takže vy fašisti nazývate krviprelievanie poriadkom, no do piče peknééééééééééé..........     


119.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 1. 2020, 17:32 avatar
Bud rad, že Amerika drži tých blaznov na uzde.....To by bolo vo svete omnoho viac nasilia ako si vieme predstaviť....
Súhlasí Osvietený


120.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 1. 2020, 17:33 avatar
Takže ty nazývaš tento národ za bláznov ? Ty fašista vyjebaný !!!!!!!!!!!!


123.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 1. 2020, 17:35 avatar
Musia ich držať na uzde . Chceli byť mučenníci zaútočili na civilistov v roku 2001 a vyhrážali nsa ako sa do roka bude kupať amerika v krvi .

Al kajdá preliala pohár .

Od tých čias nebude žiadna teroristická skupina v bezpečí nikde na svete .

Irán je os zla
Súhlasí ondrej61


125.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 1. 2020, 17:35 avatar
USA je os zla !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Súhlasí hokejis


128.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 1. 2020, 17:37 avatar
Moc si tomu nedal okokotený nulák
Súhlasí ondrej61


133.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 1. 2020, 17:41 avatar
Čomu som nedal ty zpičený kokot ?


124.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 17:35 avatar
Díky americkému teroristickému útoku v Iraku mnohé krajiny EU zvyšujú bezpečnostné opatrenia


137.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:47 avatar
Ty si hlupák. Amerika vyvoláva konflikty. A ako teraz zdržala bláznov na uzde? Teraz sa všetci v Európe bojíme Iránskej odvety. Ty tĺk.


127.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 17:36 avatar
ondrej obhajuje teroristický útok, vraždy ale hlavne že je "znovuzrodený"


130.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 1. 2020, 17:39 avatar
Ládin predpovedal že USA sa budú kupať v krvi . A vykupal sa tak sa vykupal i ďaší islamista a budú kúpať ešte ďalší.
Súhlasí ondrej61


135.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 17:45 avatar
Edo samozrejme schvaľuje americké teroristické útoky, vraždy, díky nim aj krajiny EU zvyšujú bezpečnostné opatrenia, len zlotu tí americkí jastrabi po svete páchajú


141.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 1. 2020, 17:57 avatar
Samozrejme nebezpečný islamista ,ktorý riadil islamistické teroristické hnutia v Iraku to má za sebou , Môťu v Iráne páliť vlajočky koľko len chcú . O čo si koledoval to i dostal .


143.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 1. 2020, 17:59 avatar
Bude odveta, žuvačkári majú po piči.   


144.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 1. 2020, 18:00 avatar
Iránsky generálmajor Gásem Solejmání riadil islamistické teroristické hnutia v Iraku?


145.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 1. 2020, 18:04 avatar
Opravujem sa, už som vyššie prečítal, že spomína sa Ládin.


153.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 1. 2020, 18:13 avatar
Ládin riadil al kajdu

Solejmání riadil Hizballáh , Alláhova strana a Islamský džihád a dalšie teroristické hnutia

Len zopar akcií Hizballáhu

Teroristické útoky Hizballáhu

1982-1988 — únosy a vraždy amerických občanov
David Dodge, prezident American University v Bejrúte, zadržiavaný jeden rok
Malcolm Kerr, Američan libanonského pôvodu, bývalý prezident American University v Bejrúte, unesený a zavraždený
Jeremy Levin, šéf Bejrútskej kancelárie CNN, unesený, neskôr zachránený
reverend Benjamin Weir, unesený a držaný v zajatí 6 mesiacov
William Buckley, americký diplomat, unesený a doteraz sa po ňom nenašla žiadna stopa
Frank Reed, riaditeľ American University v Bejrúte, unesený a prepustený po 44 mesiacoch zajatia
Joseph Cicippio, finančný kontrolór American University v Bejrúte, unesený a zadržiavaný 5 rokov
Col. William Higgins, americký veliteľ United Nations Truce Supervisory Organization (UNTSO), unesený a zavraždený
18. 04. 1983 — explózia bomby v nákladnom automobile pred Americkou ambasádou v Bejrúte, zahynulo celkovo 64 ľudí, z toho 32 libanonských a 17 amerických zamestnancov vrátane riaditeľa CIA pre Blízky východ, 120 osôb zranených
23. 10. 1983 — nákladné vozidlo s výbušninou vrazilo do haly veliteľského stanovišťa U.S. Marines v Bejrúte, zahynulo 241 vojakov, 81 bolo zranených.
12. 04. 1984 – bombový útok na reštauráciu blízko americkej leteckej základne Torrejon v Španielsku, zahynulo 18 osôb, zranených bolo 83 osôb
20. 09. 1984 — pri neočakávanom bombovom útoku na americkú ambasádu vo východnom Bejrúte zahynulo 23 osôb a 21 bolo zranených.
4. 12. 1984 — teroristi z Hizballáhu uniesli lietadlo Kuvajtských aerolínií a zavraždili dvoch pasažierov – občanov USA - Charles Hegna a William Stanford.
14. 06. 1985 — členovia Hizballáhu uniesli lietadlo spoločnosti TWA a zavraždili Roberta Stethema - potápača U.S. Navy.


156.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 18:15 avatar
Edo ty aj vieš čo sem kopčíš ?
Posledný útok z r. 1988 ?
Dnes je rok 2020 !


147.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 1. 2020, 18:09 avatar
Lemmy ano .

Kto bol zabitý veliteľ Solejmání? Mocného muža v Iráne obdivovali, lebo útočil na Američanov

Bol stelesnením národného odporu voči Spojeným štátom a ich nátlaku, trvajúcom už štyri desaťročia, uviedla tlačová agentúra AP. USA a Izrael vnímali Solejmáního ako tieňovú postavu vo velení iránskych ozbrojených síl, bojujúcich vo vojnách v iných štátoch. Mal napríklad na starosti bojovníkov v Sýrii podporujúcich prezidenta Bašára Asada a pripisuje sa mu aj zodpovednosť za smrť amerických vojakov v Iraku.

Solejmání prežil hrôzy dlhej vojny Iránu s Irakom v 80. rokoch minulého storočia a po nej dostal funkciu veliteľa špeciálnych jednotiek Kuds iránskych revolučných gárd - tieto jednotky majú na starosti zahraničné vojenské operácie islamskej republiky.

Sulejmání velil silám al-Kuds, čo sú elitné jednotky iránskych Revolučných gárd. Bol zodpovedný za tajné operácie v zahraničí. Al-Kuds podporovali a vyzbrojovali šiítske sily ako Hizballáh v Libanone a Islamský džihád v Palestíne, ktoré USA považujú za teroristické organizácie.

Inak ho však USA obviňovali zo zosnovania množstva útokov, ktoré stáli životy stoviek amerických vojakov. Sulejmání sa tým ani veľmi netajil a s obľubou podpichoval USA na sociálnych sieťach

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ak teda považujeme napríklad Hiballáh za teroristickú organizáciu


152.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 18:11 avatar
Edo chránil Irán pred americkými teroristami


160.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 1. 2020, 18:16 avatar
hakovýSS pred križiakmi alah akbar


165.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 18:18 avatar
SSEdo presne pred americkými zločincami


161.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 1. 2020, 18:17 avatar
(147) Osvietený,
odkedy vlastne nepovažuješ USIzrael za neprekonateľné súštátie aj v medzinárodnom terorizme...???


150.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 18:11 avatar
Americkí teroristi spáchali dalšie vraždy a díky nim sa bezpečnostná situácia aj v EU zhoršila


117.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 17:31 avatar
Skôr sme bližšie k 3. Svetovej.


118.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 1. 2020, 17:32 avatar
No aj to je možné, pomodlime sa....................        


155.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 1. 2020, 18:14 avatar
Aby to bolo účinné zober Korán a navštív jednu z 8000 mešít u nadbratov


157.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 18:15 avatar
Edo v EU je tisíce mešít máš na výber.


166.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 1. 2020, 18:20 avatar
hakovýSS tých 8000 mešít ruských je tých dobrých .Kolko je tých zlých v ostatnej europe ?    


169.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 18:33 avatar
SSEdo v EU je množstvo mešít môžeš si vybrať


158.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 1. 2020, 18:16 avatar
A ty pustíš na nňa atomofku hejže potrat podbrat ?


167.
označiť príspevok

havran
   5. 1. 2020, 18:25 avatar
Osvietený- ty si fakt nešťastník s gumovou a prázdnou hlavou, z ktorej vyfučal i vzduch. Len bojuj ďalej debilko, nakoniec ťa zožerú vlastní, lebo si taký primitív, nesúci na nič iné, len ako krmivo pre prasatá. 
Súhlasí Kacír, Kasafran


168.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 1. 2020, 18:25 avatar
Aj prasce by sa pozvracali !!!!!!!!!   
Súhlasí Kasafran


65.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 16:44 avatar
ondrej je plný nenávisti voči Rusom, rasista, dezinformuje, klame, ospevuje totalitné praktiky...


59.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 1. 2020, 16:41 avatar
17. s kym sa bavíš ? podobné zvásty sú mozno populárne v kruhoch zakomplexovanych konšpirátorov s IQ húpacieho koníka .


63.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   5. 1. 2020, 16:42 avatar
Marž do kuchyne!  
Ako sa máš Scarlet?  


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 1. 2020, 16:08 avatar
Ľudia, ktorí sa radi nechávajú vieš ako malé deti za ručičky, tým vadí sloboda a slobodné myslenie, i konanie. Liberalizmus je aj o osobnej zodpovednosti!
Súhlasí Bijjou, ardun, Osvietený


14.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 1. 2020, 16:11 avatar
10. lemmy, lepšie by som to nenapísala klbko komplexov sa stazuje ze má slobodu drístat
Súhlasí Lemmy, ardun


25.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 16:21 avatar
Lemmy netáraj o slobode. ved ty podporuješ prenasledovanie ľudí za názor
Súhlasí t-e-ó-m-a


49.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 1. 2020, 16:36 avatar
hakovySS prenasledovnie , zakazovanie zakonom o čom možno hovoriť , čo možno verit atd je presný opak liberalizmu .


57.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 1. 2020, 16:41 avatar
SSEdo boľševici ako ty tu budujete totalitný orwelovský svet


44.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 1. 2020, 16:33 avatar
Lemmy nerozumiem prečo snívajú o Švajčiarskej demokracii ale boja sa slobody .

Dnešný liberalizmus

Vo vyspelých krajinách, ako napríklad vo Švajčiarsku, sa presadila táto definícia liberalizmu:

Sloboda a zodpovednosť – pre každého bez rozdielu. Sloboda a zodpovednosť ako ekonomická, tak politická, tak sociálna.

Títo liberáli ju považujú za jedinú alternatívu k trhovému fundamentalizmu, „divokému kapitalizmu“ (sloboda bez zodpovednosti) na strane jednej a k „všetko ovládajúcemu štátu“ (zodpovednosť bez slobody) na strane druhej. Nepovažujú sa za ani pravicu, ani za ľavicu.

Ukazujú na to, že sloboda bez zodpovednosti smeruje k rozpadu spoločnosti na „mocensko-politické klany - mafie“, ktorých záujmom je spoločnosť vydaná napospas. Zároveň upozorňujú, že zodpovednosť bez slobody vedie k totalite alebo k rastúcej byrokracii, ktorej záujmom je spoločnosť nakoniec podriadená.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


164.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 1. 2020, 18:18 avatar
Zaujímavé je pre mňa ako tkz. kresťania schvaľujú vraždenie štátom bez súdu a bez vyhlásenia vojny......Inak si myslím že ten incident zase iba zdvihne preferencie kotlebovcov pre našu účasť v NATO a pre nereagovanie najvyšších predstaviteľov štátu na uvedený čin........Je to presne ako za Sovietskeho zväzu.......trčíme zase v zadku.......
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:01,  Paulie Garand & Kenny Rough - Tuláci feat. Chris
dnes, 17:57,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83375600_10214743972264868_4004485678380351488_n.jp...
dnes, 17:57,  proč jeden každý deň do prírody, veď vieš že 60% energie riskuješ
dnes, 17:51,  A ešte ich bude.
dnes, 17:49,  na otlak sa dá liečiť, už ich bolo
dnes, 17:42,  Old MacDonald Had A Farm - 3D Animation English Nursery Rhymes & Songs for children
dnes, 17:42,  Preskúšaj ty otlak.
dnes, 17:41,  vyskúšaj si pretlak
dnes, 17:40,  www.youtube.com/watch?v=8XHNqGS4VHA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR13gZAd1Xh95df968lY-MgOvlGX5LBGfox...
dnes, 17:40,  www.youtube.com/watch?v=8XHNqGS4VHA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR13gZAd1Xh95df968lY-MgOvlGX5LBGfox...
dnes, 17:40,  www.youtube.com/watch?v=8XHNqGS4VHA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR13gZAd1Xh95df968lY-MgOvlGX5LBGfox...
dnes, 17:40,  www.youtube.com/watch?v=8XHNqGS4VHA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR13gZAd1Xh95df968lY-MgOvlGX5LBGfox...
dnes, 17:39,  www.youtube.com/watch?v=8XHNqGS4VHA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR13gZAd1Xh95df968lY-MgOvlGX5LBGfox...
dnes, 17:39,  www.youtube.com/watch?v=8XHNqGS4VHA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR13gZAd1Xh95df968lY-MgOvlGX5LBGfox...
dnes, 17:38,  www.youtube.com/watch?v=8XHNqGS4VHA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR13gZAd1Xh95df968lY-MgOvlGX5LBGfox...
dnes, 17:32,  P.S. Čítam ti z ruky
dnes, 17:29,  scarlet prečo zavádzaš ľudí, spamovanie je opakovanie tej istej vety a slova, teraz si...
dnes, 17:25,  stačí napísať áno alebo nie a počúvnem ťa ty kamoš mr. d
dnes, 17:24,  Tvoja voľba.
dnes, 17:24,  a obrázky
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kritika je jednoduchá, umenie zložité.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(354 179 bytes in 0,426 seconds)