hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  zdravie  /  téma

(Samo)štúdium 001

príspevkov
13
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 17.5.2022 12:18 vrana
posledná zmena 22.12.2022 05:25
1
17.05.2022, 12:18
(Samo)štúdium

Ahoj

Rozhodol Som sa po viac ako mesiaci rezignovania obnoviť (samo)štúdium. Už týždeň premýšľam, že v tom budem pokračovať. Ale na škodu je, že všetok nazbieraný materiál sa z nejakého dôvodu vyparil. Moja rok a pol ročná práca je fuč.

Ale (ne)vzdávam sa. Prebehnem si kapitoly ešte raz, aspoň si ich zopakujem. Aj tak Som bol z nich frustrovaný..., že nič (ne)viem. Jedno také príslovie od Heraketla hovorí "Viem, že nič (ne)viem". Preto bol taký múdry, lebo večne nič (ne)vedel.

Robil Som si starosti, problémy, (u)trpenia, trápenia a bolesti ohľadom (samo)štúdia. (Ne)stále Som o ňom (pre)mýšľal, (roz)mýšľal, (z)važoval, (u)važoval a (roz)jímal nečisto.

Viedol Som k nemu (ne)správny duchovný postoj, t.z. (ne)čisté myslenie, vedomie, konanie... Vždy, keď prišla na rad hodinka (samo)štúdia, sa moje (ne)čisté eGo, teda (ne)čistá duša moja, začala brániť. Viedla k tomu (proti)chodnú silu, blok, napätie, odpor.

Takže ja, ako (alter)eGo, teda čistá duša moja, budeme za pomoci Bytia a (ne)Bytia, za pomoci jemného krehkého energetického (ne)tela, tento odpor... transcendovať a transformovať na čistoty.

Tu čistotami sú tak správny duchovný postoj k veci, správne myslenie, vedomie, konanie... Hodinka denne, predsa nikoho (ne)zabije! Uvedomujem si, že budem viesť sám so sebou (ne)ustály, (ne)konečný a (ne)zmyselný boj, ktorý priam (ne)pozná víťaza a ani porazeného.

Motiváciou by mohla byť rekvalifikácia na danú profesiu a prijateľná práca. Rodič tu (ne)bude večne a ja (ne)chcem byť tým (pri)živnikom. Chcem sa osamostatniť, byť finančne (ne)závislí, mať finančnú slobodu.
none
2

1. vrana 17.05.2022, 12:18

(Samo)štúdium

Ahoj

Rozhodol Som sa po viac ako mesiaci rezignovania obnoviť (samo)štúdium. Už týždeň premýšľam, že v tom budem pokračovať. Ale na škodu je, že všetok nazbieraný materiál sa z nejakého dôvodu vyparil. Moja rok a pol ročná práca je fuč.

Ale (ne)vzdávam sa. Prebehnem si kapitoly ešte raz, aspoň si ich zopakujem. Aj tak Som bol z nich frustrovaný..., že nič (ne)viem. Jedno také príslovie od Heraketla hovorí "Viem, že nič (ne)viem". Preto bol taký múdry, leb...

26.07.2022, 16:52
Ahoj
Minule, včera, predvčerom mi došli knihy od pána Kiyosaki, chýba mi tak ešte ale osem kusov, ktoré sú žiaľ vypredané. Zoženiem ich od niekaľ inam. Od Tolleho mám všetky knihy, a aj od Newtona. V najbližšom období tak chcem svoju kni****u doplniť knihami od oSHo a Tepperweina. Plus nejaké samostatné tituly. Na HDD mám tak stiahnutých 76 000 eKníh. Zvažujem ďalších autorov do mojej kni****e. Kniha je všakže knihou! Máte nejaké tipy na motivačnú literatúru, nie duchovnú!?
none
3

2. vrana 26.07.2022, 16:52

Ahoj
Minule, včera, predvčerom mi došli knihy od pána Kiyosaki, chýba mi tak ešte ale osem kusov, ktoré sú žiaľ vypredané. Zoženiem ich od niekaľ inam. Od Tolleho mám všetky knihy, a aj od Newtona. V najbližšom období tak chcem svoju kni****u doplniť knihami od oSHo a Tepperweina. Plus nejaké samostatné tituly. Na HDD mám tak stiahnutých 76 000 eKníh. Zvažujem ďalších autorov do mojej kni****e. Kniha je všakže knihou! Máte nejaké tipy na motivačnú literatúru, nie duchovnú!?

26.07.2022, 17:33
opravujem čísla

odkaz
none
4

1. vrana 17.05.2022, 12:18

(Samo)štúdium

Ahoj

Rozhodol Som sa po viac ako mesiaci rezignovania obnoviť (samo)štúdium. Už týždeň premýšľam, že v tom budem pokračovať. Ale na škodu je, že všetok nazbieraný materiál sa z nejakého dôvodu vyparil. Moja rok a pol ročná práca je fuč.

Ale (ne)vzdávam sa. Prebehnem si kapitoly ešte raz, aspoň si ich zopakujem. Aj tak Som bol z nich frustrovaný..., že nič (ne)viem. Jedno také príslovie od Heraketla hovorí "Viem, že nič (ne)viem". Preto bol taký múdry, leb...

26.07.2022, 17:41
Nikdy neprestaň študovať. Nikdy! Ja by som si bez študovania nových vecí nevedel život predstaviť. Ten pocit, keď niečo nové pochopíš. Nie je nad to....
👍: vrana
none
5

4. Fotón 26.07.2022, 17:41

Nikdy neprestaň študovať. Nikdy! Ja by som si bez študovania nových vecí nevedel život predstaviť. Ten pocit, keď niečo nové pochopíš. Nie je nad to....

26.07.2022, 17:44
Najnovšie beriem túto drogu: odkaz U)z som v piatej časti.
none
6

5. Fotón 26.07.2022, 17:44

Najnovšie beriem túto drogu: https://lnk.sk/ua16 U)z som v piatej časti.

26.07.2022, 17:52
Musím však priznať, že je to dosť náročné. Je nutné mať dokonale zvládnutý maticový počet.
none
7

6. Fotón 26.07.2022, 17:52

Musím však priznať, že je to dosť náročné. Je nutné mať dokonale zvládnutý maticový počet.

26.07.2022, 17:54
....a celú lineárnu algebru.
none
13

1. vrana 17.05.2022, 12:18

(Samo)štúdium

Ahoj

Rozhodol Som sa po viac ako mesiaci rezignovania obnoviť (samo)štúdium. Už týždeň premýšľam, že v tom budem pokračovať. Ale na škodu je, že všetok nazbieraný materiál sa z nejakého dôvodu vyparil. Moja rok a pol ročná práca je fuč.

Ale (ne)vzdávam sa. Prebehnem si kapitoly ešte raz, aspoň si ich zopakujem. Aj tak Som bol z nich frustrovaný..., že nič (ne)viem. Jedno také príslovie od Heraketla hovorí "Viem, že nič (ne)viem". Preto bol taký múdry, leb...

22.12.2022, 05:25
Ahoj

Hovorím si, že nemal by Som písať, Nikoho to nezaujíma a navyše eGo sa chce samochváliť, chce si usporiadať myšlienky. Ako viete, možno ani nie, ale od januára 2021 Som začal špekulovať so samoštúdiom. Konkrétne s programovacích jazykov, prírodných vied a cudzích jazykov. V lete 2021 došlo k jeho ukončeniu s tým, že nie Som hoden programárora a tak veškeré štúdium padlo. Vymazal Som tak všetky poznámky so svojho oNeNote. Čo do dnes ľutujem, bo toho tam bolo neúrekom. V súčasnosti tak zaznamenávam jeho pokračovanie od leta 2022. Teda mal Som rok pauzu, teda pokoj s trápením sa. Mal Som vtedy zavedený zlý systém opretý o opakovanie učiva a to bolo frustrujúce. Programátor nemusí všetko vedieť z hlavy. Programátor kódy navyše kradne so stránok na internete.

Na prírodné vedy a cudzí jazyk Som sa vyprdol a ostali mi tak len tie programovacie jazyky. V súčasnosti rozmýšlam, aká budúcnosť ma čaká, či svoje znalosti a zručnosti dakde využijem, ako programátor. Mám vytýčené plány a ciele, ale o IT programovaní tam nieje zmienka. Skúšam, momentálne štúdium beriem ako koníček, hobby, príjemné vyplnenie voľného času.

Držím sa tohoto poslania:

Uvedomujem si svoju súčasnú životnú situáciu, no napriek tomu budem tvrdiť, že mojim poslaním a poslaním každého človeka je slúžiť a pomáhať druhým a sebe, tak ako najlepšie viem. Učiť a vzdelávať druhých a seba o tom, čo viem. Byť tu a teraz pre druhých a pre seba. Dopomôcť druhým a sebe k vedeniu osobnému rastu a sebarozvoju. Dopomôcť druhým a sebe k dosiahnutiu finančného vzdelania a finančnej slobody. Dopomôcť druhým a sebe k využitiu odborného vzdelania.

Budem citovať zákon rezonancie:
"To, čo vyšleš do vesmíru, sa ti mnohonásobne vráti!"
"Ak chceš niečo dostať, najprv musíš dať!"
"Ak chceš žať, najprv musíš siať!"

V hlave sa mi tak striedajú myšlienky, čím by Som sa chcel v živote zaoberať a okolo toho sa motať. Som vyučený elektromechanik pre stroje a zariadenia a z tohto vyplýva, že ďalšou vedomosťou by mohol byť silno/slabo prúdová elektrotechnika.

Keď to zhrniem, tak vedomosti z tíchto oblastí by mali byť doživotné a eGo uspokojúce:
Finančné vzdelanie
Vedenie osobného rastu a sebarozvoja
Odborné vzdelanie z oblastí ITechnológií a Silno/Slabo prúdovej elektrotechniky
Cudzie jazyky
none
8
26.07.2022, 18:33
Študovanie je pre mňa ťažký oriešok, rád čítam ľahkú literatúru
none
9

8. vrana 26.07.2022, 18:33

Študovanie je pre mňa ťažký oriešok, rád čítam ľahkú literatúru

26.07.2022, 18:43
S Petrom Kulhánkom pochopíš všetko. Matematickú časť ti dobre vysvetlí Marek Valášek. odkaz Je to zábava. Tie kurzy sú však platené, ale nie je to veľa odkaz a oplatí sa do toho investovať...
none
10
26.07.2022, 20:27
Tak mám rozbehnutú B-Akademiu na YouTube, isibalo.sk, zaujimal Som sa o matematiku, fyziku a chémiu, momentálne to mám iba nacate a nedokončené, nakopilo sa mi toho veľa. Na ITnetwork tam mám zaklady z C#, php, JS za sebou, a aj MS Office či HTML/CSS, kde finisujem.

No nedá sa to študovať non-stop! Robím dlhšie pauzy. Dokonca Som sa dal na Adobe. Fotografovanie, Photoshob, blender a pod.
👍: Fotón
none
11

10. vrana 26.07.2022, 20:27

Tak mám rozbehnutú B-Akademiu na YouTube, isibalo.sk, zaujimal Som sa o matematiku, fyziku a chémiu, momentálne to mám iba nacate a nedokončené, nakopilo sa mi toho veľa. Na ITnetwork tam mám zaklady z C#, php, JS za sebou, a aj MS Office či HTML/CSS, kde finisujem.

No nedá sa to študovať non-stop! Robím dlhšie pauzy. Dokonca Som sa dal na Adobe. Fotografovanie, Photoshob, blender a pod.

26.07.2022, 21:31
Veď netreba nikam ponáhľať. Každý deň trochu. Pomaly ďalej zájdeš....
none
12

10. vrana 26.07.2022, 20:27

Tak mám rozbehnutú B-Akademiu na YouTube, isibalo.sk, zaujimal Som sa o matematiku, fyziku a chémiu, momentálne to mám iba nacate a nedokončené, nakopilo sa mi toho veľa. Na ITnetwork tam mám zaklady z C#, php, JS za sebou, a aj MS Office či HTML/CSS, kde finisujem.

No nedá sa to študovať non-stop! Robím dlhšie pauzy. Dokonca Som sa dal na Adobe. Fotografovanie, Photoshob, blender a pod.

26.07.2022, 21:33
isibalo.sk je cool a je zdarma. Veľmi dobre všetko vysvetľuje....
👍: vrana
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 114 856 B vygenerované za : 0.095 s unikátne zobrazenia tém : 36 438 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Chránený v Otcovi Veď aj Kristus raz trpel za hriešnikov, spravodlivý za nespravodlivých, aby nás priviedol k Bohu, keď bol podľa tela usmrtený, ale Duchom oživený. 1 Petra 3,18 Môžem vám ukázať krásny obraz Božej lásky k vám v príbehu o Danielovi...

citát dňa :

O práci iba v práci. O škole iba v škole.