hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

S oneskorením, ale predsa..

príspevkov
2
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 25.9.2011 12:11
posledná zmena 25.9.2011 12:12
1
25.09.2011, 12:11
..aj hlavnoprud informuje o blokovani wallstreet, ktora predstavuje srdce akcioveho trhu ameriky.

Svetom sa začínajú formovať spontánne mladé hnutia, ktoré sa búria proti príjmovej polarizácii a dlhovej kríze, z ktorej vinia bohatých bankárov a skorumpovaných politikov.

Po Islanďanoch, ktorí vlani v uliciach zamedzili tomu, aby vláda zafinancovala tamojšie kra****úce banky, či pred ministerstvami stanujúcich Španieloch, známych ako indignados (rozhorčení), a Talianoch, sa do ulíc vybrali aj Američania.

Tí už niekoľko dní plnia newyorské ulice pri Wall Street. Aktivisti svoje hnutie príznačne nazvali Occupy Wall Street a vo svetovej metropole protestujú proti nedostatočnej solidarite bohatých s chudobnými.

Protesty podľa dostupných informácií zvolala skupina Adbusters, ktorá sa rázne stavia proti konzumu. Okrem rovnosti žiadajú i zrušenie trestu smrti či súdy s ľuďmi, ktorí sú zodpovední na ekonomickú krízu. V októbri by sa mal protest preniesť aj do Washingtonu.

Centrom masových demonštrácií je námestie Liberty Square, neďaleko americkej burzy a Ground Zero.

"Náš národ, náš svet je v kríze. USA hrajú dôležitú úlohu pri jej riešení. Už sa ale nemôžeme dívať na to, ako sa na nás kŕmia chamtivé korporácie a skorumpovaní politici," píšu aktivisti na svojich stránkach.

Mladí sa v uliciach striedajú vo dne a v noci a sľubujú, že ich zhromaždenie len tak neskončí. Po bulvároch rozvešali plagáty s heslami, ktoré útočia na mnohé svetové korporácie od módnych značiek, stravovacích zariadení, technologických firiem po farmaceutické spoločnosti.

Uprostred námestia sedia ľudia s notebookmi a informujú sympatizantov v iných mestách USA a krajinách po celom svete. Podľa nich totiž americké médiá, vrátane niektorých internetových prehliadačov, akciu cenzurujú.

Slovenský ekonóm Peter Staněk nedávno upozornil, že obdobné silné občianske hnutie vzniká i v Česku.

"Nemá nič spoločné s Vecami verejnými. Jednotí spisovateľov, politikov, ekonómov, podnikateľov a požaduje zásadnú zmenu českej spoločnosti. To isté hnutie vzniká v Nemecku či vo Francúzku. Obyčajní ľudia pochopili, že sme na hrane, že život na dlh nie je ďalej možný," povedal ekonóm SAV.

Pripomenul, že dané hnutia nie sú prekvapením aj preto, že si uvedomujú, akým spôsobom sa v súčasnosti presúvajú peňažné toky.

"Spojené štáty za posledných 30 rokov zväčšili objem bohatstva o jeden trilión dolárov, pričom 95 percent tohto bohatstva tam zhrablo 5 percent populácie. Je to oficiálny údaj amerického ministerstva financií," poznamenal.
odkaz
none
2

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 89 335 B vygenerované za : 0.136 s unikátne zobrazenia tém : 50 148 unikátne zobrazenia blogov : 886 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Ďakujem ti náš Stvoriteľ, chcem byť s Tebou večný priateľ, ty's život si nám podaroval, potom si sa kdesi schoval. Milujem Ťa milý Bože, nechcem s Tebou byť na nože. Moja vôľa snáď pom...

citát dňa :

Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.