Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Ruský denník na protest proti cenzúre opustilo 11 novinárov. Opozícia ich rozhodnutie ocenila

1
reakcií
66
prečítaní
Tému 21. mája 2019, 17:25 založil Havranie.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Havranie muž
   21. 5. 2019, 17:25 avatar
Opozičný politik však upozornil, že cenzúra sa v denníku nezačala prejavovať "dnes".

Jedenásť novinárov ruského vydavateľstva Kommersant sa rozhodlo podať výpoveď na protest proti prepusteniu svojich kolegov za článok o možnej rezignácii predsedníčky Rady federácie Valentiny Matvijenkovej. Podľa článku má Matvijenkovú nahradiť súčasný šéf zahraničnej spravodajskej služby SVR Sergej Naryškin.

Novinári Ivan Safronov a Maxim Ivanov na sociálnej sieti Facebook uviedli, že prišli o prácu po tom, ako majiteľ denníka Kommersant Ališer Usmanov vyjadril nespokojnosť s článkom o Matvijenkovej zverejneným ešte v apríli.

Zástupca šéfredaktora Kommersantu Gleb Čerkasov v pondelok informoval, že na protest proti tomuto vynútenému odchodu kolegov redakciu denníka opúšťa on a desať ďalších redaktorov z vnútropolitickej redakcie.

Samotná Matvijenková nepovažuje za potrebné vyjadrovať sa k vzniknutej situácii, uviedol v pondelok pre rozhlasovú stanicu Echo Moskvy jej hovorca Vladislav Ponomarenko.

Rozhodnutie novinárov ukončiť svoje pôsobenie v denníku Kommersant "kvôli cenzúre" opozičný politik Alexej Navaľnyj privítal. Vo vysielaní Echa Moskvy Navaľnyj, ktorý vedie nadáciu Fond boja s korupciou (FBK), konštatoval, že "pravdepodobne pozorujeme najmasívnejší exodus novinárov v posledných rokoch, a to na protest proti cenzúre. Oceňujem (toto) rozhodnutie novinárov".

Navaľnyj tiež vyjadril presvedčenie, že novinári čoskoro nájdu "normálnu prácu".
Ruský politik síce uviedol, že novinári opustili Kommersant na protest proti cenzúre, ale upozornil, že cenzúra sa v denníku nezačala prejavovať "dnes".

Pripomenul, že majiteľ a hlavný akcionár denníka, Ališer Usmanov, naňho už pred dvoma rokmi podal žalobu za tvrdenie, že v denníku Kommersant dochádza k cenzúre.

Navaľnyj vtedy podľa vlastných slov vyzval novinárov z Kommersantu, aby prišli svedčiť o pomeroch v redakcii, ale "oni sa zľakli a neprišli". "Teraz musia čeliť dôsledkom svojej zbabelosti," uviedol Navaľnyj. Dodal súčasne, že právnici FBK sú pripravení poskytnúť prepusteným redaktorom právnu pomoc.

strategie.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Xty factor

2.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   21. 5. 2019, 19:24 avatar
Traja Spičaputovaný zhavranelí bratia ?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:58,  “Stále sa modlite, aby váš útek nenastal v zimnom období alebo v sabate; lebo vtedy bude...
dnes, 02:53,  “Táto Hagar teda znamená Sinaj, vrch v Arábii, a zodpovedá dnešnému Jeruzalemu, lebo je...
dnes, 02:35,  Na iLávsky hrad smeruje Kiska-
dnes, 02:24,  Meseznikov, platený propagandista, agent cudzích záujmov
dnes, 02:22,  EElfi mega trol-zabava dezinformaciami :)
dnes, 00:51,  Matkam odsuhlasili 2.70 oni si pridali 1500 ? Pocujte chrapuni vam sa ako spava ?
dnes, 00:50,  Alebo ze chceme mat funkcne referendum a nejaky zaludi si kludne stlacia tlacitko ze nebude
dnes, 00:46,  Pokiaľ mi je známe, tak členovia vlád a parlamentov, ktorí svojim podpisom potvrdili...
dnes, 00:29,  Ak toto niekto chce spochybnit rovno to treba blokovat
dnes, 00:22,  to som dosiahol i ja
dnes, 00:17,  9- Lemmy, vôbec netúžim s tebou polemizovať. Znovu si v amoku a účelovo, pinzetovou...
dnes, 00:11,  (A už si tú mapku stiahnite a uložte!!!!!!) Mapky s vlajočkami NATO urážajú našu...
včera, 23:55,  havran ja nemusim spievať . Ludia vedeli prečo po statisícoch utekali z toho tvojho socik...
včera, 23:42,  Osvietený- no vidíš, aký si debil. Kto a v ako duchu ho vychovával? Najhorší je vždy...
včera, 23:32,  Osvietený- máš to v hlave zmagorené a si jednoducho veriacim štatistom z meinstrímu. O...
včera, 23:29,  Ano jasne aj tu guľovnicu išiel odovzdať *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
včera, 23:27,  havran Grigorij Mesežnikov je rus Narodil sa v meste Oriol, v dnešnej západnej časti...
včera, 23:23,  BlairWitch- vidím, že aj ty patríš medzi tých, čo hlásajú tie hlúposti , že v...
včera, 23:21,  Pockat ale ten kontrabant on isiel odovzdat na policiu a zrovna ho zastavili
včera, 23:19,  Ozaj ty vies vsetko nevies nahodou Prečo sú všetci kandidáti na prezidenta a sudcov...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Musíš sa veľa učiť, aby si vedel, ako málo vieš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(59 160 bytes in 0,447 seconds)