Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Rusko útočí na Jehovu Boha!

261
reakcií
1082
prečítaní
Tému 21. apríla 2017, 03:07 založil teolog.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 12. 2019
129
14. 01. 2018
2
 
 


1.
označiť príspevok

teolog
   21. 4. 2017, 03:07 avatar
"Lebo toto povedal Jehova vojsk: ´Za slávou ma poslal k národom, ktoré vás plienili! Lebo veď ten, kto sa dotýka vás, dotýka sa môjho oka´!" - Zechariáš 2:8.

Na ruskom Najvyššom súde sa začalo ostro sledované súdne konanie proti Jehovovým svedkom!*

*www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí icuccirile


2.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 4. 2017, 06:50 avatar
Nazov temy ako titulka z bulvaru.

Je sudne konanie proti svedkom Jehovovym, nie nejaky utok na Boha..
Fakt sa JS v niektorych veciach podobaju na katolikov..Nie v chapani biblie, ale v zmysle sebauvedomovania sa..
Súhlasí Scarlet666, icuccirile


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 07:49 avatar
2,.....samozrejme,ty to vidíš takto,lebo nie si JS a nemáš to tebou spomínané-"sebauvedomenie".
Na Boha ako osobu nemôžeš útočiť doslovne,lebo on je v nebesiach. Ale tokom na Boha sa rovná presne to,čo napísal teológ. Už len ten jeden text čo citoval ,na to poukazuje. A tých textov je viac. Aj záverečné zničenie Božích odporcov začne práve tým,že bude podniknutý útok na boží ľud. Pozri Ezechiela 38-40 kapitolu.
Aj v minulosti to tak bolo. /tok na Mojžiša,Izrael sa rovnal útokom na Boha, a to sa vzťahuje aj na iných patriarchov a Boží ľud v staroveku. To ,čo píšeš -"sebauvedomenie JS",vidno aj z ich činnosti,ktorú dnes vykonávajú po celom svete.
Oni si nemyslia ,že boli poslaní Bohom, ale oni to vedia naisto. A aj to,že Boh si vyvolil tohto "správcu" ho používal v čase konca. To nie je ani pýcha,neskromnosť.....ale proste obyčajný fakt/fakty/.
Samozrejme ,uvedomujem si,že viac by sa ti páčila lacná tolerancia ,keby sme vlastníctvo pravdy dopriali všetkým a zapojili sa do niečoho/čo tuším aj ty odmietaš/ekumény
Aj preto tvoje slová nekorešpondujú s tvojimi inými názormi.
Opakujem sa......dnes je tu paralela s 1 storočím,a raní kresťania ako "jediní vlastnili pravdu ,ktorá bola nedostupná ostatným"./Rané kresťanstvo a apokryfy, str.102/.
Wolfe ,inak to ani nemôže byť. Len otázka je,"kto je teda tým pravým duchovným správcom"?
A ešte jedno,.....ak by si sledoval dianie v Rusku a na súde,tak by si pochopil o čom píše teológ. Tam to totiž na celej čiare vidieť a viac než markantne.
Súhlasí icuccirile


38.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 4. 2017, 09:02 avatar
RKC to, ze je jedina spravna cirkev berie tiez ako fakt a nie ako pychu alebo neskromnost...

Pokial viem, tak Rusko neutoci na nabozenstvo ako take, ale len na jednu denominaciu,..

Presne, keby utocil niekto na katolicku cirkev , tak by to nazvali tak isto - utoci na Boha..
A toto som mal na mysli. Nevedel som to vyjadrit inym slovom ako "sebauvedomenie"
Súhlasí icuccirile


42.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 4. 2017, 09:10 avatar
*na nabozenstvo* Oprava: na vieru v Boha a Jezisa Krista, len aby nedoslo k nedorozumeniu..
Súhlasí icuccirile


58.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 11:18 avatar
42,....neviem ako si to myslel?....ale keby tomu tak bolo,tak by sa útočilo aj na pravoslávie a na RKC v Rusku. Teda,je to len útok na tých ,čo odkrývajú pokrytectvo kresťanských cirkví a ich nebiblické správanie.
Súhlasí icuccirile


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 09:15 avatar
38,.....to viem pochopiť,nemôžeme to nikomu brániť. Otázka stojí,či ich správanie ,učenie s tým korešponduje. A ak nejaký hľadajúci povie,že áno.....tak potom nech si vyvolí túto cirkev. Každý má slobodnú vôľu.
Ano,..."na jedno denomináciu",....to som aj myslel. Boh totiž nemá pod palcom všeobecne každé náboženstvo,ale má len jedno náboženstvo,jednu cirkev,zbor.
A máš pravdu aj v závere. Ak by bola RKC tým pravým náboženstvom,tak útok na ňu by sa rovnal útokom na Boha?!
Musíš si uvedomiť,že moja a i všeobecne ľudská logika nemôže akceptovať vieru,že všetci v rozdelenom ,kresťanskom dome majú pravdu. A mám zato,že z Biblie vyplýva jasne,že Boh mal vždy iba jednu cirkev,zbor.
Na druhej strane, ak sú tu čo hlásajú ekumenizmus,/a myslia si opak/,prečo je potom tak ťažké, už len to,keď si evanjelik berie katolíčku. To by si videl ten frmol keď sa vyjasňujú detaily tohto náboženského vzťahu.
Ak je všetko ale jedno,tak prečo potom sa kresťania nezjednotia/teda ,trinitári/?
Súhlasí icuccirile


44.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   21. 4. 2017, 09:20 avatar
opakujem , Rusko "utoči" aj na napr.mormonov a ine protestanske cirkvi , co je zahrnute v tzv. Jarovej zákone.. Takze potom nieste len vy pupkom sveta   Ale ak vas to uspokojuje tak si uzivajte ze sa svet toci len okolo vás ..
Súhlasí Fotooon, icuccirile


45.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 09:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 09:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 09:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 09:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 11:15 avatar
49,....ale vtip je v tom,že som naisto presvedčený,že príde koniec,Ježiš a jeho vojská zničia odporcov,ale z iných kresťanov/okrem JS/ nebude nikto ani vtedy chápať slová ,ktoré kritizuješ,a nebudú ani vedieť ,kto je Veľký Babylon, alebo -duchovne mŕtva tretina zeme,človek neprávosti, antikrist a podobne. Asi to bolo do Písma zapísané zbytočne a netreba to vedieť? Stačí veriť a som spasený.
Ale aby si nebol na koni,pokúsim sa ti to vysvetliť,že ich výklady sú správne.
A tak by som ľutoval viac tých,ktorí dnes ešte nemajú ujasnené ,kde patria?
Súhlasí icuccirile


61.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 11:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   21. 4. 2017, 11:45 avatar
Môže kludne este vzniknuť ten "Bozi zbor" v buducnosti, ktorý sa bude drzat Pisma a nebude predpovedat falosne konce, nebude sa vyvysovat atd ako to robia aj JS.. Vyjdite Z neho lud moj .. Z neho lud môj ... Nieje tam K mojmu ludu Teda Boh má svoj lud v Babylone a chce aby ludia vysli a mozno v buducnosti sa sformuje naozajsný Bozi zbor ktorý nebude mat taku nestastnu minulost aku maju JS / môj názor /
Súhlasí icuccirile


66.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 4. 2017, 13:42 avatar
61 Absolutny suhlas
Súhlasí icuccirile


77.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 17:00 avatar
61,....poviem to takto. Je jedno,Bohom schválené náboženstvo a to máme nájsť. Ak ho nájdeme,tak by sme mali výjsť/ak sme v ňom/z Veľkého Babylonu. Samozrejme,mi musíme zistiť,kto je presne v tom Veľkom Babylone,pretože zotrvanie v ňom je životu nebezpečné!
A ak hovoríme o "riadení Písmom",tak by sme mali vedieť z Písma,že niekto?...bude v čase konca po celom svete vydávať varovné svedectvo,/mat.24:14/ a tiež ak sa riadime Písmom ,tak by sme mali vedieť,že Boh tu má svoje pravé náboženstvo.
Uvažujme logicky,.....ak máme výjsť z konglomerátu falošných náboženstiev/matka smilnic,VB/, tak kam? Hocikam?
Je úplne jasné,že ak sme boli v falošnom náboženstve ,ta musíme uniknúť do pravého! Inak to ani nemožno chápať. To,že Boh má svoju cirkev,nebudem už dokazovať,to je všeobecne známy fakt.
A ak v RKC bolo najmenej stovka vyhlásených koncov,a v reformácií podobne,.....kam potom pôjdeš? Ku kvakerom?
V Písme sú podotýkam ,dôležitejšie veci ako /omyly pri výklade biblickej chronológie/,....a v prvom rade by som sa na ne sústredil. A potom môžem skúmať aj dané "konce".
Z Písma/ktorým sa chceš riadiť/ je uvedené v súvislosti s oznamovaním posolstva po celom svete,že sa to bude diať aj po "domoch". Pokiaľ viem,....dnes po celom svete ho hlásajú len J , a tiež to robia i po domoch. Nikto iní!..,.....ale ktovie ,možno ešte niekto príde,...aj keď viera je radikálne na ústupe a náboženstvo sa už presunulo do obyvačky a papúč..
Súhlasí icuccirile


82.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 17:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.104.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 18:21 avatar
82,...alebo domorodci v novom svete, mauri v Austrálií a podobne? Ak bola "doba nevedomosti",tak už dnes nie je. Za predpokladu ,že veríme,že Kristus začal vládnuť v roku 1914 a odvtedy začali tzv.,"posledné dni".
Napíšem tému,aby bolo zrejme z biblických správ,podobenstiev ,textov,že Boh si vyvolil svoju cirkev v čase konca. Paralela je aj v 1 storočí. Kedy tam Boh zriadil svoju cirkev? Nuž ked prišiel Ježiš. A tak tomu je aj dne!
No ale ty hned povieš,..."to si len vy myslíte,že Ježiš prišiel v roku 1914 a vtedy zriadil svoje kráľovstvo v nebi/a že začal viesť kázanie po celom svete/ na konci časov pohanov,...ja tomu neverím". OK....ani židia tomu v 1 storočí neverili,ani pohanský svet. Ale kresťania áno, a keby neboli organizovaní,ako mohli vedieť ,kedy majú utiecť do vrchov Pella a zachrániť sa, ak by sedeli vo svojich domoch,obyvačkách? Kto by im to povedal? A verili by tomu?
A prečo kresťania vedeli,kedy majú očakávať Krista? Ale samozrejme nevedeli ,kedy presne majú újsť z Jeruzalema a to ,kedy bude zničený? /v roku 70 n.l-Títom/
Už vidíš,že nie je možné stáť osamote? Dokonca ,tí ,čo aj boli kresťania,ale mali slabú vieru ,sa po istom čase,keď Gallus odtiahol od Jeruzalema/66.n.l/,tak to vnímali ako "výhru nad Rimanmi" a vrátili sa niektorí do Jeruzalema a to bol ich koniec. Potom už nemohli odísť a zachrániť sa ,ked prišiel Titus. Ludvig, záchrana nebude ľahká vec,ako si to tu vy predstavujete? Ja tu píšem len o "základoch"/mliečku/ a nerozumiete tomu,tak ako môžte obstát?
Súhlasí icuccirile


56.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 11:09 avatar
47,......asi si pozorne nečítal ,ako vnímať dané slova? Je to niečo ako s trojicou a peklom,atd. Niekto vidí v istých slovách troch bohov,miesto múk,....ale Biblia to nepodporuje. Niekto si myslí ,že zhorí zem a aj nevinné nebesia, a vôbec nevníma symbolickú reč písma,atd. Teda,nerobil by som unáhlené závery. Ak by som ti poukázal na predobraz toho z minulosti/z SZ/,čo kritizuješ ,tak by si určite pochopil.
A zapamätaj si,že z pohľadu Boha je stokrát dôležitejšie to,čo robí jeho ľud/alebo čo sa mu deje/,ako besnenie sveta vo vojne ktorú si svet sám rozpútal. A aj na to sú v Písme dôkazy. Svet,ktorý stojí ako celok v odpore voči pravému Bohu má malú cenu v Božích očiach! Ale nemusíš to prijať.
Súhlasí icuccirile


59.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 11:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 11:33 avatar
59,...nie celkom Ludwig,....ak si kritizoval vysvetlenie iných,tak zrejme to vieš lepšie ako oni?
Lebo ak by bolo pravdou čo píšeš,tak potom nemôžem tvrdiť ,že je to nesprávne, a podobne čo si napísal na danú tému.
Ale večer môžem o tom niečo napísať ,aby bolo jasné,že nie je to výmysel, a viem naisto,že výklad knihy Zjavenie majú iba JS. Samozrejme ,stretol som sa s istými kusími postrehmi,ale tie boli niečo ako science fiction,kde sa dané symboly brali doslovne a vyzeralo to potom ako v horore. Dané "kobylky"/Boží služobníci/ sa stali doslovnými kobylkami/netvormi veľkých rozmerov/,alebo "bojové lietadlá" a podobne.
A opakujem sa....pre Boha bolo viac to, ako sa svet správa k jeho ľudu,lebo to sa rovná presnej úmere správania sa voči nemu. To poukážem na biblických textoch.
Súhlasí icuccirile


62.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 11:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 10:53 avatar
45,....a nielen to! Samozrejme, niekto si tam môže dosadiť to svoje. 
Len či to bude pravda? Ak ty Ludwig neveríš v trojicu,....tak potom ti zostáva malý priestor na manévrovanie,pri hľadaní pravého náboženstva. A tie veci o tom ,ktoré to je?....sú viac ako jasné a až viditeľné. Ale nechám tomu čas,.....veci sa budú zrejme veľmi hýbať a potom pochopí aj malé dieťa.
Súhlasí icuccirile


100.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 4. 2017, 18:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 09:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 10:56 avatar
46,....ale sedí. Dané tvrdenie sa totiž nezakladá len na jednom texte,správe, ale musí korešpondovať s celým Písmom a mnohými inými znakmi,okrem prenasledovania. Na to si zrejme pozabudol? Ježiš totiž nehovoril len o "prenasledovaní",ale dal aj iné poznávacie znaky pravého náboženstva. A tie sú jasné a dnes zjavné.
Súhlasí icuccirile


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 10:48 avatar
44,...ale to som netvrdil. Ja viem ,že aj iní majú "nevyjasnené vzťahy" s pravoslávnou cirkvou.
Aj iným kole oči to,ako pravoslávie koketuje a spolupracuje s komunistami,členmi KGB a pod. Ako žijú v luxuse/Kirill a spol/, a ako sa odkrýva ich pokrytectvo a nebiblické učenie a správanie. A tak sa niekto len snaží,eliminovať hrozbu ich mocenského postavenie v Rusi.
A "o koho sa točí svet" zbadáš aj sám, a bude ti to potom jasné. 
Súhlasí icuccirile


50.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 4. 2017, 10:34 avatar
Chapem, ze utok na tvoju denominaciu, alebo ked chces, cirkev, ako na tu jedinu spravnu beries ako utok na Boha.
Akceptujem tvoj nazor, to je jedine, co mozem spravit..
Súhlasí icuccirile


54.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 11:00 avatar
50,....môžeš a aj nemusíš. Len si uvedom,že ak proroctvá tak hovoria a opisujú,že koniec príde vďaka útoku na Boží ľud, tak musíš násť ten ľud,ak chceš prežiť. A to teraz hovorím všeobecne a je jedno kde sa priradíš,alebo nepriradíš. Jedno ale bude platiť: Ak sa pomýliš,bude to pre teba osudový omyl,tak ako keď ja sa mýlim,platí to rovnako aj na mňa.
V tom je dobrá spravodlivosť Božia,.....že mi môžme obkecávať niečo,prekrúcať a podobne,......ale nakoniec každý dostane to,čo si zaslúži,a je jedno kto to bude?
Súhlasí icuccirile


65.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 4. 2017, 13:39 avatar
No nic, bud budem mat vecny zivot, alebo vecnu smrt..
Presne to iste caka kazdeho.. mas tam risk 50 na 50. vlastne ani to nie su spravne cisla, kedze mame tolko denominacii, ze ano
Ale samozrejme mozes si mysliet, ze si na stovke...

Cele mi to tu na DF pride, ze to co chce Boh sa hadze podla nejakych pseudovedeckych teorii a definicii. Robite z toho "matiku"..

Ja som myslel, ze Boh nas bude posudzovat hlavne podla inych kriterii...
Zbytocne bude hovorit jeden "Pane pane"
Súhlasí Ludwig, icuccirile


67.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 15:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 4. 2017, 17:08 avatar
Presne TAKTO som to myslel..
Súhlasí icuccirile


88.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 17:29 avatar
67,....ale tomu nemusíš veriť. Dal si si vzor,ktorý si si vymyslel a nijak sa nedá obhájiť Písmom, a myslíš si ,že Boh to posúdi správne? Určite nie. Sám vojak v poli ,je niečo ,čo vzbudzuje úsmev, a nikdy to neobhájiš Písmom ani logikou.
Príklad: V pravom náboženstve, pôsobí duch svätý a len tam ,nikde inde.
Nebudem daávať za príklad JS/si alergický na nich/,ale židov. Aj oni si mohli ako ty,vysvetľovať,že "Boh si to prečíta v srdci a zachráni ma,ak som dobrý a podobne". Ale Biblia hovorí,že pokiaľ sa nestali kresťanmi/nevyšli zo zavrhnutého náboženstva/ a neprijali mesiáša,tak bol na nich "závoj" a nijak nemohli porozumieť pravde a mať Božieho ducha. Pavol potom pokračuje a hovorí,kedy sa "závoj odstráni"?!
Bolo veľmi pohodlné ,takto uvažovať,lebo v tých časoch stať sa kresťanom ,bolo ako dávať si nôž na krk. Zober si aj príklad Saula,Pavla.
Dnes je to presne do detailov rovnako,....preto mnohé proroctvá ,texty majú spoločnú niť, a sú to "zložené znamenia",...teda týkajú ako 1 tak i 2 príchodu Krista.
A v Zjavení Boh dáva aj "pečate",...a je viac ako isté,že duch svätý pôsobí iba v jednom ,pravom náboženstve. Kresťanské vlastnosti si ale nevypestuješ bez neho, ,preto ,lebo oni sú "ovocím svätého ducha", a nie záležitosťou pestovania charakteru,svetskej etiky.
Večer ti nato nájdem biblické texty aby bolo zrejme ,že to tak je a nemôže to byť tak ,ako to vnímaš ty. Ty si len predstavil tú pohodlnú /obyvačkovú/ verziu,"širokú cestu vedúcu do zničenia". Sorry.
A nemusíš brať ,že u JS, tá pravda,ale zásada platí. Ak je u RKC,tak JS sú mimo hry!
Súhlasí icuccirile


92.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 17:44 avatar
65,...tie kritéria sú v Písme. Môžeš ich ignorovať,ale cesta ako ste ju navrhli z obyvačky,je tá najpohodlnejšia cesta,a tým sa len preukazuje, to,že ja nechcem sa nejak namáhať,zapierať a nieť"kríž",ale to chcem mať "eňo tutti", čo najlahšie. 
A môžeš hádať ,prečo JS ako jediný svedčia a oznamujú svedectvo po svete/teda ,že to robí každý jednotlivec/,...a prečo ako jediné náboženstvo sa nezapájalo do vojen,násilia ,politiky a podobne? Bola to náhoda?
Alebo akoby povedal duchpastier Johny,že "v Brooklyne zavelili a muselo sa tak robiť"?!
Už aj tu vidno,že kde pôsobí duch svätý? Ja som mal možnosť poznať reformáciu,katolicizmus a keď som porovnal ich záujem,ochotu a poznanie,tak som neváhal ani minutu. Ak mám počúvať drísty o pekle,nesmrteľnej duši,trojici a podobne,....tak radšej utekám od takých náboženstiev. To nikdy nenašiješ na Písmo, a aj to,že pôjdeme všetci do neba!
Pochopil si,že iná cesta nevedie k záchrane,ako nájsť pravú cirkev? A je jedno,koho si vyvolíš,......už som písal,za omyl zaplatíš ty ,tak ako aj ja.
Súhlasí icuccirile


93.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 17:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.95.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 17:58 avatar
93,..."Strom je cirkev",...a "ovocie" sú skutky ,ovocie ducha. Teda,nie obyvačka.
A máš na výber,...kto ti povedal ,že musíš byť JS? Máš slobodnú vôlu,ja len opisujem biblický návod,scenár,...to je všetko. Kto som ja ,aby som to niečo prikazoval? Ludwig,....ty dobre vieš,že pravá viera musí prinášať obete,sebazaprenie,posmech,prenasledovanie....a to nikto nechce mať na svojich pleciach,aj keď ide o záchranu! O tom to je!
Súhlasí icuccirile


97.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 18:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 18:38 avatar
97,....ty iným spôsobom hovoríš,že Boh to nemá pod kontrolou a zabudol na svojich služobníkov,ktorí nemajú kam ísť,lebo všetko sú to nepravé náboženstvá. Ale tomu ani ty sám hádam neveríš. Boh sa pozabudol , a nezabezpečil správnu "nevestu" a pritom o nej hovorí na mnohých miestach Písma. Vieš, aj židia mali svoje očakávania ,a keď Ježiš nenaplnil ich "ľudské očakávania",tak neprijali mesiáša. A tak aj ty máš svoje predstavy o "pravej neveste", ale nebiblické,nelogické a asi očakávaš nejakú dokonalosť/aj keď sme hriešni/ na danej neveste, a tak odmietaš záchranu a nevestu od Boha.
Vždy to tak bolo.....naše predstavy nekorešpondujú s Božími,menej pohodlnými!
Súhlasí icuccirile


122.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 19:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.129.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 21:31 avatar
122,...o čom prorokoval Ježiš,Pavol? Nie o tom,že zakrátko po ich odchode príde odpadnutie? Máš to všade v Písme a ja som o tom už písal. A tiež som uvádzal podobenstvo o burine a pšenici. Povedz,....o čom sa tu píše,ak nie o tom čo si kritizoval vo svojom príspevku? A pravá cirkev nezmizla v 4 storočí,ale už v 2 storočí,....v 4 to už bolo totálne zavŕšené spojenctvom so svetom,čo bolo niečo nepredstaviteľné. Prečítaj si dané podobenstvo a uvidíš. Ak Ján písal okolo roku 100 n.l....že "vyšli z nás ale neboli nášho druhu",tak o čom písal , o záhradkároch? Poukazoval na to ,čo aj Ježiš a Pavol,na odpadnutie.
Ak písal Ján....že je "posledná hodina",.....tak to znamenalo,že pravé kresťanstvo existovalo až do dnes? Hlavne keď už v posolstvách siedmym zborom písal veci,ktoré už zjavovali čiastočne odpadnutie.
A môžeš čakať na "pravú nevestu",...a budeš ako židia ktorí tiež čakajú na svojho mesiáša. Ale to sa nedočkajú ani oni,ani ty.
Súhlasí icuccirile


130.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 21:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.131.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 21:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.132.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 21:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.133.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 21:43 avatar
Krestanstvo je v prvom rade o spolocenstve nie o jednotlivcoch
Súhlasí Shagara, icuccirile


166.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   22. 4. 2017, 08:11 avatar
133. Kresťanstvo je o Kristu v srdci človeka, ktorého prijal vierou, ako svojho Spasiteľa - Boha.


157.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 00:38 avatar
132,...a ak by som tvrdil ,že nemám pravdu ,počúval by si ma? Uvedomuješ si čo hovoríš?
Máme chodiť do služby a viesť ľudí k Bohu a tvrdiť im,že mi nepoznáme pravdu,a že pravdu má každý? Čo by nám ľudia povedali? Bud by si ukazovali na čelo,alebo by sa opýtali,načo teda chodíme?
Ludwig,.....ty nielen že odmietaš Písmo,ale i zdravý úsudok.
Súhlasí icuccirile


160.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 4. 2017, 02:15 avatar
Myslim, ze ma usudok ok, on hovoril o tom, ze ty nespravis ustupok v nicom..

To je presne ako s tou mrtvolou Leva na moste..  


161.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   22. 4. 2017, 02:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.164.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 07:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.165.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   22. 4. 2017, 08:05 avatar
Shagara

Prestaňte si namýšľať a domýšľať, že všetko v Písme sa točí okolo vás. Okolo "jediného pravého" spoločenstva, ktoré samozvane vyhlásilo, že sú svedkovia Boží a všetko vzťahujú jedine na seba a tak klamú samých seba. Zvestujte pravé evanjelium, ktoré vyvyšuje nado všetko jedine Krista a budete mať pravdu. A prestaňte si namýšľať, že ste jediní praví. To nechajte na Boha.
Súhlasí peter67


167.
označiť príspevok

peter67 muž
   22. 4. 2017, 08:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.169.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 09:35 avatar
165,....a Otca kde odložíme? Kresťanstvo nie je rozdelený dom. Boh je Bohom poriadku a nie náboženského chaosu!


171.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 09:38 avatar
Realita tomu nenasvedcuje


204.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   22. 4. 2017, 13:50 avatar
Nevieš, kto je to Otec! Ak by si vyvyšoval jedine Krista, tak by si vyvyšoval aj Otca, lebo Otec je v Kristu. Nemôžeš poznať Otca, lebo nevyvyšuješ nado všetko Krista - to Otcove Slovo. Robíte všetko pre to, aby ste prekrútili Písmo na svoj obraz. Dokonca ste si preložili Bibliu na svoj obraz. O tom vašom akrobatickom výklade ani nehovorím.


146.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 00:04 avatar
131,.....ty neodmietaš zbor len preto,že ti nijaký nevyhovuje,ale ty ho spochybňuješ vôbec.
To len teraz si prišiel s tézou,že ty nijaký ,pravý nepoznáš. Ale Ludwig,to je viac ako pochabé.
Ak Písmo píše o "pastieroch,o tom že nemáme opúšťať svoje zhromaždenia,že máme poslúchať tých čo sa ujímajú vedenia a podobne",....tak je zbytočné polemizovať,či má byť cirkev alebo nie?! To je fakt a to nezmeníš.
Ak sa má po celom svete hlásať evanjelium,....myslíš ,že sa to dá modelom-"sám vojak v poli"? Taký človek ani nevie presne čo ma hlásať a ako a kde,...atď. Bez organizovanej cirkvi to nie je možné. To je tak veľké a náročné dielo,že to musí byť organizované,musí byť vypracovaná istá metodika učenia,atď.
A to,čo píšeš v závere,nie je možné, nie je to pravda. Ak áno,odobri to Písmom. Lebo inak to bude len tvoje zbožné želanie.
Ak ježíš Petrovi povedal,že má "pásť Božie stádo",tak ako to mal robiť? Naháňať adeptov na kresťanskú vieru po obývačkách a každého osobne učiť,školiť?
Skutky 2:42
"42 A ďalej sa venovali učeniu apoštolov a [vzájomnému] spoločenstvu, spoločnému jedeniu+ a modlitbám".
Čo sa tu píše?
Alebo.....Skutky 14:27
"27 Keď prišli a zhromaždili zbor, rozprávali o mnohých veciach, ktoré Boh vykonal ich prostredníctvom, a ako otvoril národom dvere k viere".
A ako by si naplnil tieto slová,keby bol každý "sám vojak v poli"?......1. Korinťanom 1:10
"10 Ale nabádam vás, bratia, menom nášho Pána Ježiša Krista, aby ste všetci hovorili súhlasne , aby neboli medzi vami rozdelenia , ale aby ste boli pevne spojení rovnakou mysľou, rovnakým spôsobom myslenia".
Dalo by sa to,keby zbor nebol vedený jedným učením a nebol jednotný a nestretával sa za účelom školenia a služby?
Pavol vo svojich listoch vždy pozdravoval kresťanov a aj celý zbor a niet pochyb aj to,že v Jeruzaleme bolo "opory pravdy"apoštoli,vedúci zbor.
Súhlasí icuccirile


162.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 07:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.135.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 4. 2017, 22:22 avatar
Pokusim sa o Shagarov humor: Nezanikli, dali si len pauzu.
Súhlasí icuccirile


158.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 00:40 avatar
135,...boli,ale len jednotlivci,a nie organizácia. Ak ovšem nemyslíš,že tou svätou,zbožnou cirkvou bola RKC?
Tam potom už niet čo dodať.
Súhlasí icuccirile


159.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 4. 2017, 02:14 avatar
Rkc neplet
Ale ked uz hovoris o tych jednotlivcoch, tak si precitaj Ludwigovu 131 - hlavne poslednu cast druhej vety..
Niekedy to tak mohlo byt, zrazu uz nie  
Súhlasí Ludwig


163.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 07:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.172.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 09:45 avatar
163,......ale to ty nečítaš dobre to,čo opakovane píšem. V 1 storočí/aj to bol čas konca,pre židov/ Kristus založil kresťanský zbor.
A to isté aj pri druhom príchode a čase konca,tiež založil kresťanský zbor.
Ale v čase odpadnutia to boli len jednotlivci/ktorých schvaľoval Boh a len ov vie kto to je? A to neboli len ako si tuším písal:Viclef,Hus ,Tyndale,.....ale i tí,čo nemohli spoznať evanjelium, a Boh opäť jednotlivcom dá možnosť.
Teda, tu nie je problém v mojej logike,ale tvojej, lebo nečítaš poriadne.
Dal som ti už ale dvadsať textov až nie viac ,že logicky musí byť v čase konca pravá organizácia a ty sa opýtaš desať krát ,kde sa to tvrdí v Písme. Ja hovorím ,skoro na každej strane./priamo,alebo nepriamo/


173.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 09:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.174.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 10:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.175.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 10:07 avatar
Na teba plati to biblicke : Maju oci a nevidia Maju usi a nepocuju


176.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 10:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.177.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 10:11 avatar
Reagujes tak lebo povazujes moje slova za utok

Keby si mal oci tak by si videl tie krasne hierarchie rozneho charakteru ktore existuju vo svete

A vsetky sluzia svojim sposobom panovi

Len ty si individualista

Tebe nevyhovuje ziadna


179.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 10:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.180.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 10:15 avatar
Ty poznas panove zaujmy?

Hmm

Ty budes asi panov prorok


183.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 10:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.184.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 10:20 avatar
Lebo predpokladas ze pan je panom pokoja

Ale Jezis vyhlasil ze priniesol na zem ohen

Ze pojdu ludia po sebe koli nemu


178.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   22. 4. 2017, 10:13 avatar
ludvo...keby to bolo tak,potom načo by Pavol dával inštrukcie o biskupoch,starších zboru atd.?
Alebo chceš povedať,že ked spoločenstvo nie je dôležité,že má každý doma sám sebe byť starším,alebo biskupom?Má si doma sám lámať chlieb a piť víno?Má sa sám doma vo vani pokrstiť?


181.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 10:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.185.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   22. 4. 2017, 10:23 avatar
Môžu.
Žiadna centrálne riadená organizácia nemôže byť Kristovou Cirkvou.Tá sa skadá z jednotlivých nezávislých kresťanských zborov.Ich autoritou je BOH.Nikdy nie žiaden človek,ani nijaký centrálny zbor.


187.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 10:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.188.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   22. 4. 2017, 10:31 avatar
Stopercentne áno.BOH vždy mal na zemi svoj ľud.
Prečítaj si niečo o albigéncoch a valdenskych.Pápež sa im minule dokonca ospravedlnoval.
Išlo vždy takmer výlučne o malé spoločenstvá,zachovávajúce Božie Slovo a boli prenasledovaní od RKC.


191.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 10:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.213.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   22. 4. 2017, 14:27 avatar
191

Áno, a pohľad Boží ich vidí ako celok.

Z Božieho pohľadu sú súčasťou jeho cirkvi iba tí, ktorým Otec na nebesiach zjavil Ježiša ako Krista – Syna živého Boha a Oni ho aj vyznávajú v pravde. Títo sú súčasťou rôznych cirkví, cirkevných spoločenstiev a zborov aj mimo nich. No nie všetci ti, ktorí tvoria tieto zbory a cirkevné spoločenstva z Božieho pohľadu sú súčasťou tej pravej cirkvi Kristovej. Vo viditeľných cirkvách, zboroch atd. sa nájdu aj falošní kresťania aj neveriaci. Potom je množstvo falošných zborov a cirkví a náboženstiev, no aj tam má Boh svoje ovce, ktoré časom začujú hlas pravého Pastiera - Krista a vyjdu z týchto falošných zhromaždení a nájdu si to, kde sa káže v pravde Kristus.

Veľké a organizované spoločenstvá sú náchylné na zvod, spájajú sa so svetskou mocou, kvôli peniazom a začnú robiť kompromisy so svetskou mocou. Čim väčšia organizácia, tak tým potrebuje viac peňazí na svoje fungovanie a teda aj závislosť na príjmoch od svetskej moci. No a to predchádza pádu.


195.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 10:44 avatar
188,...boli aj iné, a celkom prijateľné skupiny kresťanov,ale každy učila veril v niečo iné. Tiež mali isté negatíva ,ktoré si vôbec nespomenul. Isté je ,že niektorí mali Božie schválenie,a nakoľko bola "doba nevedomostI", tak dostanú mnohí znovu šancu. Ale ak niektorí /jeden príklad/bojovali zbraňami a podobne, tak asi potom mal iné kritéria na svoj zbor ako dnes?
A je naivné si myslieť,že Boh tu mal niekoľko organizácií, a každý veril v niečo iné.


189.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 10:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.192.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   22. 4. 2017, 10:36 avatar
Tak ale oni boli priamymi svedkami Kristovho pôsobenia a všetci mali učenie priamo od neho.
Dnes to nejaké "centráln"cirkvi sotva môžu tvrdiť.


182.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 10:18 avatar
174,.....ani židia ju nevideli/v kresťanskom zbore/,a nepomohlo im to. Oni ju totiž nechceli vidieť. Oni mali svoju predstavu ako má vyzerať mesiáš a tú Božiu predstavu odmietli.
To ,že sa po celom svete zvestovateľské dielo ,ktoré nemá obdobu v celej histórií ľudstva nie je náhoda.
Ale môžeš čakať na tú "pravú nevestu",....ale pohoríš.... 


186.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 10:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.190.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 10:36 avatar
173,....Ježiš povedal ,že V "čase konca" ,keď skončia "časy pohanov" a tie skončili.
Druhá vec....ak sa niekto vysmieva JS pre ich omyli vo vykladaní biblickej chronologií/konce/,tak potom ako sa musia ľudia vysmievať katolíkom,protestantom ktorí ich mali na stovky? Vidíš ,že by to trápilo nejakého protestanta,katolíka? A pritom ich konce boli často veľmi dramatické a bolo ich neúrekom?
Ale mi si dáme klapky a vidíme len JS.
A tvoj problém je v tom,že hľadáš v nedokonalých ľuďoch dokonalosť. Judáš bol apoštol a predsa zradil Krista, v kresťanskom zbore 1 storočia bol známy incest,učenie Jézabel,niektorí mali povesť "živých" ale boli duchovne mŕtvi,iní stratili lásku a podobne. A ako vidím ,postavil si sa do role Boha,ale to sa asi týka len JS, iných/RKC,protest.,/ asi nie.
Tak zrušme kresťanstvo,lebo takmer všetci "zosmiešnili slová Krista". Ludwig ,už si zašiel ďaleko. Ale ,OK....čakaj na pravého správcu.


194.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 10:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.196.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 11:01 avatar
184,....ale je evidentné,že Boh tohto "správcu" stále používa. A to je neodškriepiteľné, ak poznáš dielo JS a ich históriu/okrem ich omylov/?
Žiadna organizácia by nikdy nedokázala zvestovať po celom svete/všetci/ a pritom sa mnohí o to pokúšali.
Tiež ani jedna organizácia nie je oddelená od satanovho sveta,nie je neutrálna,apolitická.
A žiadna iná organizácia nemôže povedať ,že má ryky čisté od krvi svojich blížnych.
Spoj si to dokopy a zistíš ,že si súdil Boha ,ktorý ustanovil tohoto správcu. Ale akým ako súdime iných,tak budeme súdení aj mi.
Dané omyli JS boli len ľudskou nedokonalosťou,keď si JS nesprávne vyložili biblickú chronológiu, a ich pohnútky boli vždy správne.
A ak Dávid sčítal Izrael,a kvôli tomu zahynulo sedemdesiat tisíc židov morom,to ako by si hodnotil? Zavrhol by si aj vyvolený národ ,alebo Boha?
Vieš čo je zaujímavé. Božie slovo robí selekciu a odhaľuje ľudské vnútro,pohnútky a na základe našich reakcií na dobré posolstvo....... budeme buď žiť večne,alebo zomrieme. Pochopil si ,čo som tým chcel povedať?
Pavol píše....."Teda ak je dobré posolstvo, ktoré oznamujeme, naozaj zahalené, potom je zahalené medzi tými, ktorí hynú". 2 Kor.4:3
Zem je v morálnom kolapse, a ekologicky vo vážnej chorobe a tak len čakaj,že bude ešte niekto oznamovať posolstvo o záchrane. NEBUDE !!!


198.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 11:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.200.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 11:14 avatar
198,....to sú tvoje uletené súdy. Očúvaj,nebol si už JS a nebol si vylúčený? To sa na niečo podobá.....


201.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 11:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.202.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 11:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.203.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 11:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.197.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 11:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.199.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 11:12 avatar
197,....OK,nechám ťa na pokoji. Nemá to zmysel. Ale v Písme boli omnoho väčšie omyli a tragédie a predsa Boh používal daných služobníkov a odpustil im. Tvoje súdy sú veľmi zlé!
Manaše obetoval deti cez oheň Bálovi a robil také veci a Boh mu odpustil,a vedz,že vtedy bola teokracia, Boh viedol dávidovskú dynastiu kráľov.
Tvoja predstava Božej cirkvi je nereálna Ludwig.


141.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 23:43 avatar
130,....o tom sa píše aj v podobenstve o burine..."žatva je čas konca" povedal ježiš. A žatva je zber úrody,teda pomocou hlásania po celom svete sa zbiera "úroda" a zároveň odhaľuje "burina".
Dúfam ,že vieš čo je žatva na staroveký spôsob? Oddeľovala sa pšenica od buriny,...pšenica šla do sýpky a burina sa spálila.
A to sa deje dnes. Napísal som o tom tému.
Súhlasí icuccirile


144.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   21. 4. 2017, 23:54 avatar
šagarek...to ako myslíš vážne,že tu kresťania neboli celé storočia?A to je kde písané?
To je,akoby si tvrdil,že 1000 rokov včely neexistovali a teraz znova vznikli.
Súhlasí icuccirile, Ludwig


123.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 19:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.124.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 19:49 avatar
Nezda sa mi ze by si ma nasledoval
Súhlasí icuccirile


125.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 19:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.126.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 19:52 avatar
Ved vravim ze nie
Súhlasí icuccirile


64.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   21. 4. 2017, 13:25 avatar
Shagara napísal: Musíš si uvedomiť,že moja a i všeobecne ľudská logika nemôže akceptovať vieru,že všetci v rozdelenom ,kresťanskom dome majú pravdu. A mám zato,že z Biblie vyplýva jasne,že Boh mal vždy iba jednu cirkev,zbor.
---------------------------------------------------------
Ty máš Boží pohľad na každého jednotlivca, že vieš, kde všade má Boh svojich vykúpených?

Rim11 1Hovorím tedy: Či azda Bôh zavrhnul svoj ľud? Nech sa nestane! Lebo veď i ja som Izraelita, zo semena Abrahámovho, z pokolenia Benjaminovho. 2Nezavrhnul Bôh svojho ľudu, ktorý vopred poznal. Alebo či neviete, čo hovorí Písmo, kde je reč o Eliášovi, jako sa modlí Bohu proti Izraelovi a hovorí: 3Pane, tvojich prorokov pobili a tvoje oltáre rozborili, a zostal som len ja sám, a hľadajú i moju dušu. 4Ale čo mu hovorí na to Božia odveta? Zanechal som si sedem tisíc mužov, ktorí nesklonili kolena modle Bálovi. 5Takto tedy stalo sa, že i v terajšom čase je zostatok podľa vyvolenia milosti.

Vídíš čo hovorí ľudský pohľad: cit"Písmo, kde je reč o Eliášovi, jako sa modlí Bohu proti Izraelovi a hovorí: 3Pane, tvojich prorokov pobili a tvoje oltáre rozborili, a zostal som len ja sám, a hľadajú i moju dušu."

A vidíš čo hovorí Boží pohľad:4Ale čo mu hovorí na to Božia odveta? Zanechal som si sedem tisíc mužov, ktorí nesklonili kolena modle Bálovi. 5Takto tedy stalo sa, že i v terajšom čase je zostatok podľa vyvolenia milosti.

Vždy má Boh zostatok a nemyslí si že vieš kde všade a neukazuj prstom, že len tu jedine tu v spoločenstve SJ a nikde inde. Je to len vaša namyslenosť.


86.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 17:14 avatar
64,.....ale tu išlo o jeden vyvolený národ,o jedno vyvolené náboženstvo a nie tisíc denominácií kresťanstva.
Mohol si uviesť príklad z SZ ale,toto bol zlý príklad.
Tiež si uvedom ,že pri prvom príchode Krista v 1 storočí,museli židia opustiť svoje Bohom zavrhnuté náboženstvo a stať sa kresťanmi,členmi opovrhovanej Nazaretskej sekty.
A pri druhom príchode Krista je tu navlas rovnaká paralela. Tvoja predstava,že niekde si Boh vyberie trinitára, inde antitrinitára, a zas inde čo verí v niečo medzi trojicou a jedným Bohom/Ježiš podriadený/,...atď.....tak to je nonsens a cesta do vašeho pekla.
Prečo potom tá výstraha ,že máme výjsť z Veľkého Babylonu? Prečo nesmieme byť súčasťou "duchovne mŕtvej tretiny zeme ,čo pije otrávenú vodu-Palinu"?
A kto je potom burina? Ver si tomu,....ale bude ťa to stáť život. Ak sa mýliš a zbadáš to až na konci,tak vedz ,že opravný reparát sa nekoná!
Súhlasí icuccirile


87.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 4. 2017, 17:21 avatar
Myslis si, ze Boh si moze zvolit len ludi, "ktori su pekne rozostupeni v dvojrade" (to je nadsadzk pre pochopenie, nie vysmech), ako jedina denominacia, pretoze on nedokaze vidiet do srdc ludi roztrusenych po celej Zemi?

Mne pride, ze takto byrokraticky a "malo" ho vidia SJ.. Myslim si, ze Boh ma ovela sirsi pohlad..
Súhlasí icuccirile


89.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 17:34 avatar
87,...zoberiem tento váš ,ľudský pohľad,ale podložte mi to Písmom,aj keď zdravý úsudok to nemôže prijať! Ja poznám dobre Písmo,....a akonáhle poviete to,čo tvrdíte,tak hned vnímam desiatky správ ,textov ktoré to vylučujú!
Ak by to tak bolo,tak nemá cenu hľadať Boha, a odniekaľ vychádzať a podobne. Ved Boh si nás v obyvačke a v papučiach nájde. A JS nech si hlásajú,nech sú prenasledovaní,nech sa namáhajú,nech berú na svoje plecia mučenícky kôl, nech sa zapierajú ,....mi si to odbavíme inak a pohodlne.  
Súhlasí icuccirile


91.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 17:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 17:54 avatar
91,.....ale Jeremiáš predtieňoval Krista a každý kto by nevyšiel z Jeruzalema by bol zahynul,uvedomuješ si to? Židia/odpadlícki/ chceli Bojovať ,ale Boh ústami Jeremiáša povedal,že nie a majú sa vzdať Babylónu.
Vieš ako sa on cítil,ked to hovoril židom,vládcom kňazom? Vysmiali ho,...vzdať sa? Oni verili ,že Boh ich ochráni aj ked mu boli neverní,ako dnes trinitári. Presne si použil príklad ,ktorý ťa usvedčuje ,že nemáš pravdu. Aj vtedy mohol niekto povedať,..."ja mám opustiť svoj dom,obchod,mesto a dať sa zajať a byť otrok v Babylone,-nikdy"....a mysleli si že budú zachránení. Mýlili sa ,prečítaj si Plač Jeremiáša,...od hladu matky varili v kotli svoje deti,keď Nabucco obliehal Jeruzalem.
Bože ,Ludwig,...čítaj Písmo a potom reaguj! A toto je paralela s dneškom,...a pokyni čo robiť v čase konca a ako sa zachrániť dostaneš len v Bohom vyvolenom náboženstve. A je jedno kto to je,ale aj tu opäť zásada platí rovnako. Za omyl sa platí veľmi draho! A uvedom si,že časť sa vzdala a boli odvedení do zajatia,teda nebol to len Jeremiáš,Ebedmelech,Báruch ale bolo ich viac./tisíce/
Súhlasí icuccirile


96.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 18:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.105.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 18:29 avatar
96,...nič si nepochopil,...ale v obyvačke by ťa sotva Jeremiáš našiel? To čo píšeš ,je lacná utópia, a nemá to nič spoločné s Písmom! Za prvé,v pravom náboženstve jedine môžeš mať pravú vieru a ovocie ducha. Za druhé,iba tam dostaneš pokyny,čo robiť tesne pred zničením,počas "Veľkého súženia" a podobne. To nebudú dávať v TV a ani v rozhlase:
„Choď, ľud môj, vstúp do svojich vnútorných miestností a zavri za sebou dvere,“ uvádza sa v Izaiášovi 26:20. „Skry sa iba na okamih, dokiaľ neprejde verejné odsúdenie.“ Toto proroctvo sa prvýkrát splnilo v roku 539 pred. n. l., keď Médi a Peržania dobyli Babylon. Cýrus Perzský po vstupe do Babylona zjavne všetkým nariadil, aby zostali v dome, lebo jeho vojaci mali rozkaz usmrtiť každého, koho nájdu vonku.
V našich časoch môžu mať ‚vnútorné miestnosti‘ z tohto proroctva úzku súvislosť so zbormi pravých kresťanov/nie obyvačkových/, ktorých je na celom svete vyše 100 000. Tieto zbory majú v našom živote dôležitú úlohu, a tak urob ako uznáš za vhodné.
Súhlasí icuccirile


98.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 18:04 avatar
91,.....ak odídeš z nejakej cirkvi,....tak nič sa nedeje a väčšina to ani nevie a nemusí vedieť. Poznám to. Problémy nastávajú,keď si vyvolíš náboženstvo,ktoré svet zavrhuje. Keby som ti písal o JS ,čo dnes zažívajú,tak by si pochopil,že tvoje problémy sú prechádzkou v ružovej záhrade. Aj keď nechcem zľahčovať tvoj problém,....problém pravých kresťanov/radšej poukážem na 1 storočie/ v tomto období nemožno zrovnávať s tvojimi. A dnes je tu paralela s jeho náprotivkom/?/ ako to opisuje Písmo.
Súhlasí icuccirile


99.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 18:06 avatar
A co ak si to prikorie zasluzite?
Súhlasí icuccirile


102.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 18:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 18:31 avatar
102,...ja len očakávam,že voje tvrdenia podložíš Písmom,...nič viac. Zbožné želania sa nerátajú.
Ja sa ešte vrátim k dôkazom,že musíme byť v pravom zbore,ale budem citovať konkrétnejšie,trefnejšie.
Súhlasí icuccirile


134.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 4. 2017, 22:04 avatar
Boh povedal, ze kazdy ma dar na nieco ine..
Nemyslim, ze VSETCI KRESTANIA chodili po krajinach, tak ako JS po domoch (aj ked teraz skor uz len postavaju aspon v Ba podchodoch,, pri Tesco a na namesti SNP) a hlasali evanjelium.
Nie vsetci krestania, studovali zvitky a epistoly..

Ty chces, aby to robili vsetci ludia na svete..

Boh sa hlada aj modlenim, nie len v texte..
Súhlasí icuccirile


90.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 17:35 avatar
87,...zoberiem tento váš ,ľudský pohľad,ale podložte mi to Písmom,aj keď zdravý úsudok to nemôže prijať! Ja poznám dobre Písmo,....a akonáhle poviete to,čo tvrdíte,tak hned vnímam desiatky správ ,textov ktoré to vylučujú!
Ak by to tak bolo,tak nemá cenu hľadať Boha, a odniekaľ vychádzať a podobne. Ved Boh si nás v obyvačke a v papučiach nájde. A JS nech si hlásajú,nech sú prenasledovaní,nech sa namáhajú,nech berú na svoje plecia mučenícky kôl, nech sa zapierajú ,....mi si to odbavíme inak a pohodlne.  
Súhlasí icuccirile


128.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   21. 4. 2017, 20:18 avatar
Shagara napísal: Ak by to tak bolo,tak nemá cenu hľadať Boha, a odniekaľ vychádzať a podobne. Ved Boh si nás v obyvačke a v papučiach nájde.
----------------------------------------

Ako to bolo. Učeníci si vyvolili Ježiša, alebo Ježiš si vyvolil učeníkov?

Len nezačni namietať, že to bolo len v ich prípade, lebo je napísané, že nikto nepríde k Ježišovi, ak by mu to nebolo dané od Otca v nebesiach a teda jedine tí prídu ku Kristu, ktorých pritiahne Otec. Ono totiž tí, čo učeníkmi neboli po tých slovách čo povedal Ježiš odišli a nechodili viacej s ním. Ak nikto, tak nikto. Potom Otec na nebesiach sa rozhoduje oveľa skôr, ako sa rozhodujeme my. Pre koho a kedy sa rozhodne, vie jedine On. Z tohto pohľadu cirkev Ježiša Krista nebude mať chýbajúcich členov. Taktiež kto to je a kde je vie jedine Otec na Nebesiach.

SJ si budujete a zvestuje vlastné kráľovstvo a to svojím úsilím a hovoríte mu Božie kráľovstvo. Namýšľate si že je to vaše a jedine pre vás. No kráľovstvo Božie buduje Boh a nie človek svojím úsilím. No a hlásať, že ostatní budu zničení a prestanú existovať, tak to je už príliš. Kto ukazuje zo svojho nedokonalého pohľadu že to spoločenstvo XY je JEDINÉ pravé, tak nehovorí pravdu a utekať od takého človeka.
Súhlasí icuccirile


156.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 00:34 avatar
128,...a čo si tým chcel povedať? Aj dnes sa tak deje. Kto povolal daný "ostatok" z Rimanom,ako píše Pavol? Archibald Nuňez? Aj dnes priťahuje Boh ku sebe na základe hlásania dobrého posolstva. A to zažívam stále a viac ako viditeľne, a je vidno ako nás Boh k istým ľudom vedie. Ale to ty si nikdy nezažila nezažiješ! Boli také prípady,že niekto sa modlilo pomoc ,tesne pred samovraždou a práve vtedy prišli JS k nemu. A takých prípadov je neúrekom.
A uvedom si,že nie JS písali Bibliu, a ja som len citoval Písmo. Na Boha sa obráť a jeho kritizuj,že prečo je úzka cesta úzka a nie široká? A prečo bude zachránený "jeden muž z tisíca"?
Súhlasí icuccirile


127.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   21. 4. 2017, 20:00 avatar
Shagara napísal: 64,.....ale tu išlo o jeden vyvolený národ,o jedno vyvolené náboženstvo a nie tisíc denominácií kresťanstva.
-----------------------------------
Aj keby bolo milión aj tak Boh vie, v ktorých srdciach prebýva svojím Slovom - Duchom.

Aké náboženstvo?

1Pet2 9Ale vy ste vyvolený rod, kráľovské kňazstvo, svätý národ, ľud, určený byť Božím vlastníctvom, aby ste zvestovali cnosti toho, ktorý vás povolal zo tmy do svojho predivného svetla, 10ktorí ste kedysi neboli ani ľudom, ale teraz ste ľud Boží; ktorí ste neboli dostali milosrdenstva, ale teraz ste dostali milosrdenstvo.

Dúfam, že si zase nenamýšľate, že to sa týka jedine spoločenstva SJ.
Súhlasí icuccirile


155.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 00:28 avatar
127,...čiže bude vyberať....jeden kvaker,mormon,katolík,baptista,Adventista, metodista, kongrecionalista, Letničiar,Evanjelik,...atď? 
A "kráľovské kňazstvo" je len jedna skupina,čo ide do neba. Ja si nič nenamýšľam,....ja som o tom presvedčený a viem to obhájiť pred každým.
Súhlasí icuccirile


219.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   22. 4. 2017, 15:00 avatar
Otec vie, kto kde je

Len taký súhrn z ranného obdobia: efezskej cirkvi ,smyrnianskej cirkvi ,pergamskej cirkvi, tyatirskej cirkvi, sardskej cirkvi, filadelfskej cirkvi , laodicejskej cirkvi, Božej cirkvi v Korinte, a dokonca - pozdravujú v Pánovi Akvila a Priska s cirkvou v ich dome, solúnskej cirkvi

Rim 16:16 Pozdravte sa navzájom svätým bozkom. Pozdravujú vás všetky Kristove cirkvi .
1Kor 16:19 Pozdravujú vás ázijské cirkvi. Veľmi vás pozdravujú v Pánovi Akvila a Priska scirkvou v ich dome.
2Kor 11:28 A okrem toho na mňa deň čo deň dolieha starosť o všetky cirkvi.
Flm 1:2 sestre Apfii, nášmu spolubojovníkovi Archippovi a cirkvi, ktorá je v tvojom dome:
Zj2 29Kto má uši, nech počúva, čo Duch hovorí cirkvám .

Vidíte ako vtedy chápali cirkev Kristovu? To nie je viditeľné spájanie pod jeden názov, alebo nejaký ekumenizmus rôznych duchov - učení ale v jednom Duchu - Svätom Duchu, ktorý sa identifikuje slovom Pravdy. Boh vidí tých, v ktorých vládne svojí Slovom - Duchom, ako jedno spoločenstvo - svoju cirkev aj keď sa nachádzajú pod rôznymi názvami zborov. A to je Boží dokonalý pohľad a nie pohľad človeka, ktorý nikdy nemôže vedieť, kto všetko patrí do jednej cirkvi Kristovej.


3.
označiť príspevok

Drobček1
   21. 4. 2017, 06:52 avatar
nechcelo sa mu v noci spať tak sa asi stal svedkom liehovým
Súhlasí icuccirile


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 07:50 avatar
3,...podla seba súdim teba? 
Súhlasí icuccirile


6.
označiť príspevok

teolog
   21. 4. 2017, 08:06 avatar
Otvorili dvere Armagedonu...
Súhlasí icuccirile


7.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   21. 4. 2017, 08:12 avatar
netešte sa teolog , Rusko nieje zamerane len proti JS ale aj iným nabozenstvam ako mormoni, alebo protestanske sekty atd.. , takze svet sa netoci len okolo vas  
Súhlasí icuccirile


8.
označiť príspevok

teolog
   21. 4. 2017, 08:21 avatar
"Bude to na získanie veľkej koristi a na veľké drancovanie, aby si obrátil svoju ruku späť na spustošené miesta a znovu obývané, a na ľud zhromaždený z národov, ten, čo si hromadí bohatstvo a majetok, na tých, čo bývajú v strede zeme." - Ezechiel 38:12.
Súhlasí icuccirile


9.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 4. 2017, 08:22 avatar
Na citátoch z biblie je dobré to, že sa dajú použiť kýmkoľvek na podloženie čohokoľvek :(


11.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 08:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 08:35 avatar
Nikto nedefinoval co je ten spravny vyklad


15.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 08:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 08:38 avatar
Nie je ani len iste ze biblia je od Boha
Súhlasí icuccirile


18.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 08:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 08:40 avatar
Pre teba ano?
Súhlasí icuccirile


20.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 08:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 08:42 avatar
No vidis A ak to nie je pravda tak na teba plati co si povedal Ze sa prehresujes proti Bohu
Súhlasí icuccirile


23.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 08:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 08:47 avatar
Ja hovorim o Bohu Nie o Bohu biblie
Súhlasí icuccirile, -era-


25.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 08:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 08:50 avatar
A ak nie je slovom praveho Boha potom akekolvek drzanie sa tejto knihy je prehresenim sa proti Bohu
Súhlasí icuccirile


27.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 08:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 08:53 avatar
No ved o tom hovorim

Ty si tuto moznost vylucil

Ale prichadza do uvahy ako jedna z moznych
Súhlasí icuccirile


29.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 08:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 08:56 avatar
E.na.X.na.Y je foton
Súhlasí icuccirile


32.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 08:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Fotooooon
   21. 4. 2017, 08:58 avatar
A foton s piatimi o som ja
Súhlasí icuccirile


34.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 09:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 09:01 avatar
Foton, Fotoon, Fotooon a Fotoooon
Súhlasí icuccirile


36.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 09:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 09:02 avatar
Fotooooon Teda s piatimi o som ja

Sme si trosku vymenili ulohy
Súhlasí icuccirile


39.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 4. 2017, 09:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Fotooooon
   21. 4. 2017, 09:03 avatar
Ale neblazni
Súhlasí icuccirile


41.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   21. 4. 2017, 09:05 avatar
A ja sa tiež zbláznim, spolu s Ludwigom...
Súhlasí icuccirile


110.
označiť príspevok

E.na.X.na.Y muž
   21. 4. 2017, 18:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.112.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 18:47 avatar
Dobre rano
Súhlasí icuccirile


168.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 08:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 4. 2017, 08:38 avatar
13. Skôr naopak - všetci to definujú podľa vôastného pochopenia a cieľov.
Súhlasí Ludwig, icuccirile


68.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   21. 4. 2017, 15:41 avatar
Keďže Biblia je Božie Slovo, tak všetko, čo je tam napísané a teda inšpirované Bohom - Božím Duchom, vždy smeruje k jednému cieľu a to osláviť jedine zvrchovaného Boha. Ak nejaký výklad uberá z tejto zvrchovanosti Boha, tak je falošný. Boh nikomu inému svoju slávu nedá! Otec, Syn a Duch Svätý sú jedno a sú jedným Bohom. Je potom jasné, že Otec svoju slávu nikomu inému nedá, lebo tomu komu je daná, tak ten je Otcove vtelené Slovo - Syn Ježiš Kristus, ktorý je Bohom. Všetko, čo učí mimo Krista, alebo mu uberá je jeho slávy a zásluh je falošné!
Súhlasí icuccirile


80.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 17:06 avatar
68,....Žalm 83:18 uvádza ,že "Jehova je najvyšší na celej zemi". Teda,je Zvrchovaný Boh. Ale ak niekto povie ,že aj syn je Boh,aj duch svätý je Boh, tak už nie je Zvrchovaný,ale sa musí deliť o túto zvrchovanosť s dalšími dvoma Bohmi,samozrejme Zvrchovanými. Ak veríme ,že Ježiš je samostatná bytosť a aj duch?! A už sme Boha zredukovali a ukončili jeho Zvrchovanosť. A tak nám beda,lebo sme porušili "výlučnú oddanosť jedinému Bohu", a pripísali sme ju ešte daľším dvom.
Súhlasí icuccirile


10.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   21. 4. 2017, 08:30 avatar
teoreticky tam budete moct fungovat aj po celkovom zákaze, kedze to tam bude fungovat inak ako doteraz. V kazdej oblasti budete musiet individualne poziadat urady a povolenie a na zaklade ich posudenia dostanete alebo nedostanete v tej oblasti povolenie.. Ide o ochronu proti terorizmu a preto vecsie zhromazdenia,stretnutia,protesty atd musia povolit dané urady. Podobne zakony uz su pripravene aj v iných krajinach. V Madarsku ste sa tiez museli znovu akoby zaregistrovat po zmene zakona aby ste aj tam mohli legalne fungovať... Lenže vy sa tesite ze sa na vas splnaju nejake proroctva a tak ste aj radi ak mate problémy .. aby ste mohli iným ukazovat ze vy ste tí jediní praví  
Súhlasí icuccirile


12.
označiť príspevok

teolog
   21. 4. 2017, 08:33 avatar
Výraz ´stred´ sa doslovne prekladá ako ´pupok´...takže Svedkovia z hľadiska Stvoriteľa, Jehovu Boha sú ´pupkom zeme´!
Súhlasí icuccirile


14.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 08:35 avatar
Len by chceli byt
Súhlasí icuccirile


21.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   21. 4. 2017, 08:41 avatar
"...takže Svedkovia z hľadiska Stvoriteľa, Jehovu Boha sú ´pupkom zeme´! "

tá veta nemá chybu  
Súhlasí icuccirile


30.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   21. 4. 2017, 08:56 avatar
"Rusko útočí na Jehovu Boha!" teolog, dnes sama perlička od teba.. To na ktorej teologickej skole ta ucili? ten Putin ma teda odvahu, uz mu nestaci utocit na ciele na zemi ale uz utoci aj na Boha? Ktovie co na to káčer Donald, ci nehodi tiez nejaky tomahawk  
Súhlasí icuccirile


55.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 11:02 avatar
21,...duchaplný výklad teologových slov.  Ale možno tým "pupkom" je náboženský relativizmus a posmech ?
Súhlasí icuccirile


69.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   21. 4. 2017, 15:55 avatar
Shagara

Prečo tá domýšľavosť z vašej strany? Pomaly budete za chvíľu tvrdiť, že už sa blíži koniec sveta, lebo sa zakázalo to "jediné pravé" spoločenstvo SJ v Rusku. Namýšľate si, že ste jediní praví a keď sa vás niečo dotkne, tak je už pomaly koniec sveta. On príde a je už blízko, no kto to vie mimo Otca na nebesiach? Počas celého času milosti na zemi sú vždy prenasledovaní tí, ktorí v pravde uverili v Kristu, nech už sú kdekoľvek a tvoria čokoľvek. Veď aj vy zakážete hovoriť a vylúčite tých, ktorí v pravde vyznávajú Krista, že.

Nemyslí si, že ten zákaz postihuje len spoločenstvo SJ. Rusko je Rusko a vždy tam bol problém. A kde vo svete nie je.
Súhlasí icuccirile


72.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 16:36 avatar
60,...myslíš ,že je viac pravých náboženstiev? Vymenuj ich,aby som vedel kto bude zachránený?
A máš pravdu,iba Otec vie kedy príde koniec,....ale prečo to nevie Boh syn? Povieš nám to? Lebo to nevedel ako človek,ale ako Boh to vedel? 
Súhlasí icuccirile


75.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 16:40 avatar
Ja ti to vysvetlim

Otec stanovil urcity ciel tejto simulacii

Teda konecne podmienky ktore musia byt splnene

A len Otec vidi ze tie podmienky uz su splnene

A vtedy ukonci tuto simulaciu
Súhlasí icuccirile


78.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 17:01 avatar
76,...nerozumiem reči tvojho kmeňa,.......teda Ježiš bol simulant?
Súhlasí icuccirile


79.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 17:02 avatar
Vsetci co sme tu sme simulanti
Súhlasí icuccirile


81.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 17:06 avatar
Ide o to co mas v hlave

Teda sa jedna o neuronovu siet

Co mas naucene

A ten kto je vonku (Otec) moze teoreticky ovplyvnit co sa deje v simulacii

To predpokladam ze urobil Jezisovi

Ze mu pozmenil neuronovu siet
Súhlasí icuccirile


83.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 17:07 avatar
Urobil z neho vzor pre nas ostatnych
Súhlasí icuccirile


85.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 17:08 avatar
Upravil ho podla seba

Teda dalo by sa povedat ze ak pozeras na Jezisa tak vidis Otca
Súhlasí icuccirile


140.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   21. 4. 2017, 23:42 avatar
Shagara

Syn je Otcove Slovo. Ak nastane čas jeho príchodu na zem, tak vyjde od Otca a príde na zem. To Otcove Slovo - Kristus vždy vychádza od Otca a Otec ho posiela.

Koľko razy som ti napísal, že to je vecou Boha, kto bude zachránený. On to vie a o tom nepochybuj!. Ježiš nezaložil žiadne náboženstvo. Ak teda nezaložil, tak všetky tie náboženstva sú falošné. Tvária sa, že vedia ako priviesť človeka ku spáse, no opak je pravdou.

Božie Slovo učí ako Boh prišiel k nám, aby spasil to čo bolo zahynulo. Oznamuje nám o hotovom spasení vybojované samotným Bohom a my prijímame práve to, čo nám oznamuje Boh - evanjelium radosti - evanjelium života - evanjelium Ježiša Krista. To je všetko. Z nekonečnej vďačnosti a radosti svojím novým životom oslavujeme Boha.
Súhlasí icuccirile


154.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 00:24 avatar
140,...to isté hovorili aj židia kresťanom v 1 storočí. A hádaj kto mal pravdu? A dnes je tu navlas tá istá,predpovedaná paralela.
A ak vieš,povedz kto je potom -"Veľký Babylon",....a daná "tretina zeme",duchovne mŕtva,...kto je "človek neprávostí"?
Súhlasí icuccirile


70.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   21. 4. 2017, 15:57 avatar
Shagara

Neviem ako sa objavil môj súhlas pod tvojím príspevkom. Záhada!
Súhlasí icuccirile


71.
označiť príspevok

Immanuel
   21. 4. 2017, 16:08 avatar
Suhlas sa da zrusit krizikom ktory je vedla neho
Súhlasí icuccirile


73.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 16:37 avatar
71,....psssst. Ja som si tak želal jeho súhlas. 
Súhlasí icuccirile


138.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   21. 4. 2017, 23:22 avatar
Aha, aký malý krížik. Ako to, že som ho nevidel
Súhlasí icuccirile


147.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 00:05 avatar
138,...satan ťa zaslepil. 
Súhlasí icuccirile


74.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 16:38 avatar
70,....ktovie,....možno si sa aj ty zázračne obrátil ,ako Veriaci,a Enax? 
Súhlasí icuccirile


76.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 4. 2017, 16:41 avatar
Ja som sa obratil v noci z jedneho boku na druhy
Súhlasí icuccirile


101.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 4. 2017, 18:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.103.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 4. 2017, 18:14 avatar
Uz bez teba nemozem zit
Súhlasí icuccirile


108.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 4. 2017, 18:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.109.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 4. 2017, 18:46 avatar
Ano Chcem vas ucit
Súhlasí icuccirile


111.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 4. 2017, 18:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.113.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 4. 2017, 18:48 avatar
Naucil som sa od vas byt egoistom
Súhlasí icuccirile


114.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 4. 2017, 18:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.115.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 4. 2017, 18:51 avatar
Poslal ma Jezis
Súhlasí icuccirile


116.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 4. 2017, 18:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.117.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 4. 2017, 18:53 avatar
Aby som vam vysvetlil to comu nechapete
Súhlasí icuccirile


118.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 4. 2017, 18:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.119.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 4. 2017, 18:57 avatar
Ak nebudete pocuvat co vam hovorim tak si len poskodite
Súhlasí icuccirile


120.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 4. 2017, 19:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.121.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 4. 2017, 19:08 avatar
Ty nie si moj ucitel

Mojim ucitelom je Jezis
Súhlasí icuccirile


246.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 4. 2017, 16:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.252.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 16:10 avatar
Si klamar


136.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 4. 2017, 23:07 avatar
Citujem: „Pacifisti a kresťania sú v Rusku označovaní ako extrémisti a hrozí im zákaz“.

SJ nie sú kresťania podobne, ako moslimovia. Ak sú SJ kresťania, potom nimi sú aj mohamedáni.
Súhlasí icuccirile


153.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 00:20 avatar
136,....moslimovia sa viac držia kresťanstva ako RKC. Pre nich je trojica to najväčšie rúhanie.
Na nete hovorí velmi pekne na túto tému jeden moslim,vypočuj si ho,....potom sklopíš uši! 
Kresťania sa nezabíjajú a neuctievajú mnohobožstvo!
Súhlasí icuccirile


137.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 4. 2017, 23:10 avatar
Ak má byť zakázaný Islamský štát, ktorý zabíja civilistov, potom prečo by mali byť povolení sektári zabíjajúci vlastné choré deti odmietnutím transfúzie?

Ak môžu byť povolení SJ zabíjajúci vlastné deti, prečo by mali byť zakázaní kotlebovci, ktorí njikomu nič zlé neurobili?
Súhlasí icuccirile


145.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   21. 4. 2017, 23:57 avatar
Nemá význam zakazovať! To by potom mali zakázať aj KC, ktorá nastvárala toho omnoho viac. No mala na to veľa času.

Kristus ale nezaložil žiadne náboženstvo a keď príde tak zruší to všetko, raz a navždy.
Súhlasí icuccirile


150.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 00:12 avatar
145,...a to "vyvolenie ostatku v čase konca " ako vnímaš? Je veľa proroctiev ktoré poukazujú na fakt,že založí opäť svoj nový zbor,ako aj v 1 storočí. A tí,čo boli vyvolení vtedy,tých zavrhol a tak tomu bude aj dnes. Babylon pôjde k "vode" a vyvolí si nový zbor!
Súhlasí icuccirile


152.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 00:18 avatar
137,....alebo keď katolícke ženy zabíjajú na milióny svoje deti potratom,tak aj RKC treba zrušiť.
Alebo keď katolík Hitler zabil za 6 rokov sto miliónov ľudí, tak také náboženstvo nemôže byť dobré.
A tiež tí chudáci ,čo zomreli v plameňoch inkvizície ,v náboženských vojnách, v dôsledku aj fajčenia,drog,alkoholu,vrážd.....tak stá milióny sotva môžme rovnať s desiatkami JS?!
Asi matematika nebude tvojou silnou stránkou? A musiš byť duchovne úplne otrlí,ak nevidíš tieto veci a ukazuješ prstom na JS!?
Súhlasí icuccirile


139.
označiť príspevok

Hmm... žena
   21. 4. 2017, 23:23 avatar
Kresťan=člen náboženstva, ktoré je založené na učení Krista. SJ dodržiavajú učenie Krista neporovnateľne viac ako ine kresťanské náboženstvá - čo sa týka morálky, poznania Biblie, zvestovania...
Súhlasí Shagara, icuccirile


142.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   21. 4. 2017, 23:49 avatar
S tým plne súhlasím.
To ich však ešte nekvalifikuje na to ,aby boli kresťanmi.
Súhlasí icuccirile


143.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   21. 4. 2017, 23:50 avatar
Hmm...

Kresťan je ten, ktorý je z Božieho pohľadu kresťanom. No a opýtaj sa prečo SJ sa nehlásia, že sú súčasťou cirkvi Kristovej. Prečo sa vyhýbajú použiť - Kristovej, ak sú podľa teba kresťania. No a potom je jasné, že si nemôžu hovoriť kresťania, že. Ani nehovoria ale si hovoria SJ. Ak ti na to odpovedia, tak daj vedieť.
Súhlasí stefan 5, icuccirile


149.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 4. 2017, 00:08 avatar
143,...kresťan je ten ,kto nasleduje Krista. A koná jeho vôľu. To vy nerobíte,ale len prinášate hanbu na meno jeho Otca,ktorému neviete prísť ani na jeho meno.
A vy máte helenského ,filozofického Krista, a ten nemá nič spoločné s písmom.
Súhlasí icuccirile


170.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   22. 4. 2017, 09:37 avatar
Shagara

Veď vy sa ani nehlásite byť súčasťou cirkvi Kristovej a hovoríš o potupovaní Otca a pritom vieš, že Otec je v Kristu. Ak nevyznávate Krista v Pravde – čo Ježiš sám svedčí o sebe - Ja som v Otcovi a Otec vo mne a kto videl mňa videl Otca, tak práve týmto potupujete Otca, lebo neprijímate jeho Slovo - Krista v Pravde a to tak, ako to povedal. Spoločenstvo SJ je z ducha antikrista, ktorý začal používať veľmi zákernú metódu, aby spochybnil Krista a odobral z jeho slávy. Oddeľujete Otca od Syna a hovoríte, že vyvyšujete jedine Otca. No v skutočnosti popierate Otca v Synovi.

Duch antikrista vynašiel metódu, ako odviesť človeka a to tým najzákernejším spôsobom od Krista, aby mu ľudia nedávali všetku slávu. Duch antikrista má rôzne metódy, ako napr. učenie KC, Islam, učenie SJ, evanjelium prosperity a pod. ,aby spochybnil - zaprel a to či už priamo, alebo nepriamo Krista – teda kto v skutočnosti je. Aby Kristu uchmatol jeho slávu a vymazal pravé meno Ježiša Krista zo sŕdc ľudí – kto teda v skutočnosti je, že je Bohom. Duch antikrista hovorí – poďte k nám, vstúpte do nášho náboženstva, lebo jedine tu je spása, lebo jedine my vyznávame toho pravého a jediného Boha a my vám dokážeme, že Ježiš nie je Boh, ale je len stvorenie. To jedine my šírime to pravé evanjelium, no je to evanjelium strachu. Strašíte ľudí, že keď budú vyznávať Otca jedine v Kristu ako Bohu, tak sú modlári a budú zničení a prestanú existovať. Znesväcujete jednotu Otca Syna a Ducha Svätého, lebo to dávate do súvislosti s pohanskými Bohmi.

Je to zákerný no priehľadný ťah ducha antikrista, ktorému SJ slúžia. Vy strašíte ľudí, že ak sa plne odovzdajú jedine Kristu, ako svojmu jedinému Pánu - Spasiteľu a Bohu, tak že sú pohania, že týmto veria nejakej pohanskej trojici a budú zničení . Je to najzákernejší spôsob, ako človeka odviesť od Krista a je to zneuctievanie jednoty Otca, Syna a Ducha Svätého, ako jedného Boha.


148.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 00:08 avatar
No takto-JS som 22 rokov a netušim o čom hovoriš... Ježiš Kristus je bežne použivané označenie Božieho syna
Súhlasí icuccirile


151.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 00:14 avatar
A čo ho kvalifikuje?
Súhlasí icuccirile


193.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 10:38 avatar
Realita ABC Vsetko okrem Boha má začiatok a bolo ním stvorené a podľa Kolosanom 1:15 je Kristus obrazom neviditeľného Boha, prvorodený z celého stvorenia.


205.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   22. 4. 2017, 13:59 avatar
Kde bolo to Otcove Slovo? No predsa bolo u večného Otca a to večne. Z neho vychádza kedy chce Otec . To Otcove Slovo zišlo k nám, lebo Otec ho poslal a vtelilo sa a preto sme ho videli a to je Syn. Tak ako neoddelíš Otca od jeho Slova, tak neopddelíš Otca od jeho Syna. Sú jedno!


206.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 14:05 avatar
Aha takze ten text o prvorodenom zo stvorenia si škrtám z Biblie...


207.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 14:08 avatar
Na tvojom mieste by som vyhodil celu bibliu do kozuba a spalil ju


208.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 14:12 avatar
Viem viem ty uz pracuješ na vlastnej...


209.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 14:15 avatar
Ak ta uz nebavi tvoje stare nabozenstvo tak pod a stan sa apostolom noveho

Nasimi Bohmi budu rozum a logika


210.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 14:19 avatar
Odpusť budem hnusná, ale to su presne tie veci,ktore chybaju tvojim argumentom.... vsetko je to len ja ja ja


211.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 14:25 avatar
A o kom inom by to malo byt?

Ved JA je zaklad vsetkeho

Z neho vychadzaju tvoje tuzby a sny

Z neho vychadza tvoja tuzba po niecom co ta presahuje

Ono ta definuje

Co chces a co nechces

Vidis to vo mne

Ale ja som len zrkadlom

V ktorom sa mozes vidiet sama


212.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 14:26 avatar
Este aj JA-HVE v sebe skryva to JA


214.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 14:36 avatar
Ano ja je pre nas dôležité no keď je najdôležitejšie-začneme byť bohom sami sebe... no je to len sebaklam.


215.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 14:40 avatar
Vies co je sebaklam?

Ze existuje nejaka zvlastna vsemohuca entita ktora sa o teba postara

Si tu sama za seba

A mas sa postavit na vlastne nohy

Ak to nedokazes tak si nepotrebna

A zhoris na pahrebe


216.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 14:49 avatar
Ok-ja sa o seba celkom dobre staram...ale aj ty si nemysli, ze si nieco viac a možeš bez Boha, nejakym vlastnym uvedomenim jaaaaa čakať ine ako pahrebu....


217.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 14:55 avatar
Nemyslim si ze som nieco viac

Som clovek

JA definuje aky som

Z JA vychadzaju vsetky moje myslienky, slova a skutky

Za co si moje JA zasluzi pahrebu?


218.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 14:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.220.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 15:02 avatar
Takze mysliš,že tvoje ja prežije smrť tela? Ja som pahrebou myslela smrť ako taku...dufam,ze si ma ty tou pahrebou neposielal do pekla  


221.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 15:04 avatar
Neviem

Lebo este som smrt nezazil

Alebo aspon si to nepamatam


222.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 15:06 avatar
Ludwig  ešte trošku...nech vás tu kus spoznám


223.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 15:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.224.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 15:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.225.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 15:09 avatar
V tom som expert


226.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 15:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.228.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 15:16 avatar
Vnasam sem nove pohlady na veci ktore vy povazujete za samozrejme


229.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 4. 2017, 15:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.230.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 15:20 avatar
Tebe sa to tak moze javit

Ale to len preto ze nevidis svet mojimi ocami

Nepresiel si tym cim som presiel JA

A preto ti to pride ako nezmysel


227.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 15:13 avatar
Baví ho to  


231.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 15:22 avatar
Jasne ze ma to bavi

Inac by som to nerobil

Aj teba bavi lanarit ludi do vaseho spolocenstva?


232.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 15:29 avatar
Tak toto o čo sa snažíš je lanárenie do tvojho spoločenstva keď to porovnávaš s naším zvestovaním?


233.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 15:30 avatar
Ano

Hladam tych ktori by sa ku mne pridali

Som ti pisal ze hladam apostolov pre nove nabozenstvo ktore som zalozil


234.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 15:38 avatar


235.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 15:39 avatar
A preco ťa ma nieko nasledovať? Keď nájdeš viacerých s takým Ja, každý si pôjde za tým svojím.. ale tebe to bude len vyhovovať hlave, že nepôjdu za Bohom...


236.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 15:41 avatar
Nechcem aby ma hocikto nasledoval

Hladam priatelov

Nech si kazdy vyznava co len chce


237.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 15:51 avatar
kamaratov...pre hru na boha a každý si vyznáva, co chce...


238.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 15:52 avatar
No v tomto som progresivnejsi ako vy

Vy nakazujete co treba vyznavat a tym upierate cloveku slobodu


239.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 15:56 avatar
U mna je sloboda najvyssi princip


240.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 4. 2017, 15:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.241.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 15:59 avatar
A preco nie?


242.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 16:00 avatar
Ti co su teraz v europe zas maju slobodu si branit svoje uzemie


243.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 4. 2017, 16:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.244.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 16:03 avatar
Co ja?

Ja len pozorujem jedno velke mravenisko kde sa to hemzi roznymi blaznami a sialencami

Aj ty si jednym z nich


245.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 4. 2017, 16:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.247.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 16:06 avatar
Smrti tela sa nebojim


249.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 4. 2017, 16:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.251.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 16:09 avatar
To mi uz prorokovali nespocetne vela krat

A este stale sme tu


248.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 16:07 avatar
Viera v Boha a rešpektovanie jeho zakonov a zasad neznamena stratu slobody... ale dobre ked to ty tak vnimaš. No poslušnosť Bohu prináša večný život, ja tomu verím a dava to môjmu životu zmysel. Aky zmysel ma tvoje novovznikajúce nábozenstvo-robte si čo chcete ?
Súhlasí Fotooon


250.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 16:09 avatar
Aj posmrtny zivot v mojom nabozenstve podlieha najvacsiemu principu teda slobode

Ak budes chciet zit vecne tak budes

Ak budes chciet skoncit tak skoncis


253.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 16:16 avatar
Tak keď maš takú moc toto zariadiť tak by nebolo odveci sa kamošiť...to už dnes sa to musi zazrakmi okolo teba len tak hemžiť *2 či to tak len v simulovanom svete?


254.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 16:20 avatar
Kazde nabozenstvo nieco ponuka

Preto ho ludia nasleduju

Ja ponukam neobmedzenu slobodu

Za zivota i v posmrtnom zivote

Ziadne sudy ani tresty

To vies Postupujem podla pravidla > Nikto nevie dat viac ako ja viem slubit

Tebe staci len uverit


255.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 16:24 avatar
Mohol by si to aspoň lepšie maskovať, že sľubuješ, čo nemáš, joooj si ma sklamal....


256.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 16:27 avatar
Preco?

Sklamalo ta ze hovorim pravdu?

Radsej by si bola ak by som ta zavadzal?

Tak to robite vy?


257.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 16:33 avatar
Nie my to nepotrebujeme  
Ale ty si sa prezradil...


258.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 16:34 avatar
Som jednoducho pravdovravny


259.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 16:37 avatar
Pravdivo hovoriš, že nehovoríš pravdu.


260.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 16:38 avatar
Ucim sa od vas


261.
označiť príspevok

Hmm... žena
   22. 4. 2017, 16:47 avatar
Tak to ťažko..aj to len sotva. Sam si sa zamotal do vlastnych vymyslov, tak to nezvaľuj na iných  


262.
označiť príspevok

Immanuel
   22. 4. 2017, 16:50 avatar
To bola pochvala
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:08,  2. jáááj, toto som si mala všimnút skor . *39 ty sa naloguješ ked som práve na ceste domov...
dnes, 00:13,  fekálny maškrtník, uz som si zvykla ze aj sprostí ludia objavili internet :) ale dám ti...
včera, 23:58,  Vedel som to. Nevieš nič, hlúpa ako noc. *21
včera, 23:53,  Vieme ako to v NATO funguje. Pri hlasovaní všetci pozerajú na amíka a hlasujú ako on.
včera, 23:52,  Dvanásťročné dievča bolo migrantami zneužívané ako sexuálna otrokyňa. Madé dievča...
včera, 23:52,  fekálny maškrtník. opytaj sa svojej mami :)
včera, 23:48,  ty hlupák, NATO nie su američania. NATO tvoria všetci ktorí donho patria. NATO je aj slovensko
včera, 23:46,  (352) Takže je to vagína? *21
včera, 23:46,  ondrej je protislovenská hnida, klame a ale hlavne že je "znovuzrodený" :)
včera, 23:44,  Liberálna žumpa? To sú tí tvoji "intelektuáli". Neviem tento výtvor pomenovať...
včera, 23:42,  budeš sa diviť, kolko slov nema slovensky povod ty zahoracky pňaku......*03*03*03*03
včera, 23:39,  18. ty to vzdy vypichneš ;)
včera, 23:38,  Trdelník :)
včera, 23:37,  Zemiaky, Paradajky, Mrkva, Cesnak, Cibuľa, Uhorky, Kapusta, Reďkovka, Špenát, Cvikla....
včera, 23:35,  10 V Amíkove :)
včera, 23:34,  351. fekálny maškrtník, IQ je to, čím ty nedisponuješ . *39*39*39
včera, 23:33,  Edo hej zasa si ukázal aký si idiot :) Ani slovenčina neexistuje ty protislovenská hnida :)
včera, 23:32,  ondrej tvoj protislovenský spolutrol píše klamstvá a ty mu tlieskaš a vraj...
včera, 23:32,  Výborne si google americký použil lebo si idiot ty čapor Netrafil si však ani jedno...
včera, 23:31,  Edo zasa si sfetený ? :) Ja som nikdy nepísal o Bašternákovi :) Téma je o migrantovi ako...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(520 034 bytes in 0,507 seconds)