Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

RUSKÁ TOVÁREŇ NA LŽI: POTRAVINOVÚ KRÍZU SPÔSOBUJE UKRAJINA!

15
reakcií
1717
prečítaní
Tému 18. júla 2022, 16:16 založil Osvietený.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 7. 2022, 16:16 avatar
Ministerstvo obrany Slovenskej republiky

RUSKÁ TOVÁREŇ NA LŽI: POTRAVINOVÚ KRÍZU SPÔSOBUJE UKRAJINA!
Ruská dezinformačná škola zase nie je až taká sofistikovaná a dá sa pochopiť pomerne jednoducho: vo väčšine prípadov hovorí presný opak toho, čo ruská vojnová mašinéria skutočne robí. Kým Ukrajina sa už päť mesiacov hrdinsky bráni, sú to práve ruské vojská, kto ničí a kradne ukrajinské obilie. V Chersonskej a Záporožskej oblasti horia po ostreľovaní raketami celé hektáre pšenice .
Spoločne s blokádou prístavov a krádežami obilia tak Rusko najviac prispieva k hroziacej katastrofe, hladu, smrti desaťtisícov a následnému spusteniu nových migračných vĺn. Aj toto je hybridná vojna: agresor chladnokrvne použije všetky, aj nebojové prostriedky na dosiahnutie svojho cieľa – nech je cenou pokojne hladomor v Afrike či na Blízkom východe.
Vojnová stratégia "hlad ako zbraň" nie je v Rusku nová. Aj v tridsiatych rokoch minulého storočia počas veľkého Holodomoru chcelo Rusko zlomiť vôľu Ukrajincov k odporu a zároveň vystrašiť svet. Policajné komandá vtedy ničili úrodu a hladujúcich roľníkov následne obviňovali zo sabotáží. Ruské metódy sa za takmer sto rokov nijako nezmenili. NATO a Európska únia stoja pri Ukrajine a spoločne robíme všetko pre to, aby svoje obilie mohla bezpečne vyvážať.
Súhlasí Fotón, kntsz, ondrej61


2.
označiť príspevok

Fotón
   18. 7. 2022, 16:21 avatar
Aby si raz začali do NATO. Zhoria v ohni posledného súdu.
Súhlasí Osvietený


3.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 9. 2022, 22:37 avatar
Žiaľ čo to je Ruský boľševík vedia iba tí, čo ho zažili na vlastnej koži, alebo počuli od priamych predkov čo ho zažili.
Dnešná mládež, hlavne tá, čo už žila istú dobu na západe, počúva na slová vyspelejšej západnej civilizácie. Mnohí však poznajú iba vlastný prospech a všetko ostatné ich míňa bez povšimnutia.
Najhorší sú však bývalí komunistickí aparátčikovia a ich epigóni, pre ktorých hodnoty svedomia a mravnosti nemajú žiadnu cenu.
Súhlasí Osvietený


4.
označiť príspevok

havran
   3. 9. 2022, 12:09 avatar
Chlapci každá veľmoc má svoju "svojskú" históriu. Neexistuje taká , ktorá by bola bez tých negatív ktoré tu menujete. Nebudem ich vyratúvať ani ja. Zbavte sa čiernobielého videnia skúste porovnať obdobia kde sa tie mocnosti svojími činmi podobali na seba ako vajce vajcu. V niečom viac v inom možno menej a dnes sú už len "spasitelia" . STE SCHOPNí TAKEJ OBJEKTíVNEJ DEBATY? vOPRED VáM HOVORíM, žE NECHCEM POČUť NA RUSOV NIČ DOBRÉHO. Rusov ste už zhodnotili.


5.
označiť príspevok

havran
   3. 9. 2022, 14:06 avatar
Radšej sa pozrite ako svetové dianie vidí 2/3 sveta a nielen NATO-najväčšia imperiálna sila.


6.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   3. 9. 2022, 18:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

havran
   3. 9. 2022, 23:14 avatar
Debilko ten pomer 5/259 ti nehovorí nič? Ste nudní ako staré kurvy v kostole.            


8.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 9. 2022, 08:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

havran
   4. 9. 2022, 14:37 avatar
ondrej61 nenamýšľaj si , že rozumieš tomu čo vidíš. kntsz tiež vidí ale nerozumie. Takých je vás tu ešte zopár. Keby v mojej dobe boli všetci takí ako ty , tak by to dopadlo ako to prezentuje dnešná vláda. Predpokladám , že si nadšený. A ty šohajko akú máš farbu si zelený?


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2022, 16:37 avatar
Havran no ok tak sa teda poďme pozrieť čo taká veľmoc akou sú USA urobili nám .

Začnem takto

Clevelandská dohoda
Skočit na navigaci
Skočit na vyhledávání

Clevelandská dohoda bol prvý dokument o spoločnom postupe Čechov a Slovákov v boji za národné oslobodenie. Bola podpísaná v októbri roku 1915, teda v čase, keď v Európe zúrila prvá svetová vojna a zároveň v Rakúsko-Uhorsku sa dial boj o samostatnosť Slovákov, Čechov a iných národov. Dňa 31. mája 1918 ju nahradila Pittsburská dohoda.

U amerických krajanov postupne začala prevládať mienka, že optimálne pre Slovákov bude štátne spojenie s Čechmi. Kým stúpenci unitaristického čechoslovakizmu presadzovali česko-slovenskú jednotu a vybudovanie tzv. Veľkej Čechie, zástupcovia Slovákov v Amerike boli ochotní akceptovať len taký česko-slovenský štát, ktorý bude založený na federatívnom systéme so slovenskou autonómiou.

Po niekoľkomesačnom vyjednávaní bola 22. októbra 1915 v Clevelande podpísaná dohoda medzi Slovenskou ligou v Amerike a Českým národným združením. Táto dohoda hovorila o spolupráci medzi Čechmi a Slovákmi pri plnení päťbodového programu
Súhlasí kntsz, ondrej61


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2022, 16:47 avatar
ZSSR nám nedala nič v ťažení ZSSR v druhej svetovej ktorú rozpútali paktom s Nemeckom sa Československo stalo obeťou kde nás z fašizmu uvrhli do komunizmu . Začala velka rabovačka odvliekanie potravin a celých firiem do zaostaleho ZSSR . 120 000 ľudí odvliekli ako zver do gulagov a pokračovalo sa vo vykonštruovaných procesoch z vraždením ľudí kde o chlp unikol opratke i Husák . v Roku 1968 nas sudruhovia prišli dooslobodzovať . Po 23 rokoch okupacie sa ich podarilo vypratať v počte 100 000 okupantov a dnes tak ako vždy zase vraždia zase okupuju a rinčia atomovkami šmejdi a ich fašistický vocca Putler
Súhlasí kntsz, ondrej61


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2022, 16:38 avatar
Pittsburská dohoda bola politická dohoda, ktorú 30. mája 1918 v americkom Pittsburghu podpísali zástupcovia Slovenskej ligy v Amerike, Českého národného združenia a Zväzu českých katolíkov s Tomášom G. Masarykom. Text dokumentu sformuloval a podpísal v rámci svojej návštevy USA T. G. Masaryk

Dohoda
Schvaľovala spojenie Slovákov a Čechov v samostatnom štáte, v ktorom malo mať Slovensko vlastnú administratívu a snem. Hoci zo slovenského hľadiska znamenala ústup od hlavných požiadaviek Clevelandskej dohody, zaručovala Slovákom širokú samosprávu a slovenčinu ako úradný jazyk na školách, v úradoch a vo verejnom živote.
Súhlasí ondrej61


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2022, 16:39 avatar
Washingtonská deklarácia, bola deklarácia zahraničného odboja Čechov a Slovákov vyhlasujúca zvrchovanú a nezávislú Československú republiku (v deklarácii uvedená ako „The Czechoslovak State [...] a republic“). Vzhľadom na okolnosti vydania je jej originálne a oficiálne znenie v angličtine a preklady do češtiny (príp. i slovenčiny) vznikli až neskôr.

Dokument vytvoril Tomáš Garrigue Masaryk a jeho spolupracovníci v Spojených štátoch. Jeho definitívna podoba bola doručená Ministerstvu zahraničných vecí Spojených štátov 18. októbra 1918 vo Washingtone D.C. a k tomuto dňu je tiež datovaný, hoci ako miesto vydania sa uvádza Paríž (sídlo Dočasnej vlády československej). V tlači bol publikovaný nasledujúci deň, 19. októbra 1918.
Súhlasí ondrej61


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2022, 16:40 avatar
UNRRA: Na pomoc v najťažšej chvíli sa nezabúda

Víťazov zdobí štedrosť. Týmto heslom sa riadili vlády protihitlerovskej koalície, keď zakladali Správu Spojených národov pre pomoc a obnovu, známu pod skratkou UNRRA (United Nation Relief and Rehabilitation Administration).

www.zurnal.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2022, 16:41 avatar
Marshallov plán alebo oficiálne Plán európskej obnovy (European Recovery Program) bol plán prijatý Kongresom 3. apríla 1948 s cieľom organizovane zabezpečiť americkú pomoc povojnovej Európe. Po jeho odmietnutí zo strany krajín východného bloku bol plán napokon obmedzený len na západnú Európu (pozri mapu) a v konečnom dôsledku bránil rozširovaniu komunizmu.

Plán prvý raz vyhlásil štátny tajomník USA George C. Marshall 5. júna 1947 v prejave na Harvarde. Bol iniciátorom a tvorcom plánu. V rokoch 1948-1952 v rámci tohto plánu poskytli USA západnej Európe pomoc vo výške približne 13 miliárd dolárov. Marshallov plán prispel k hospodárskej rekonštrukcii západnej Európy, obnovil priemysel, poľnohospodárstvo a oživil medzinárodný obchod. USA si touto hospodárskou pomocou zabezpečili vplyv a prestíž v Európe, ktorá sa postupne rozdelila železnou oponou na ekonomicky vyspelejší Západ a zaostávajúci Východ. Generál Marshall bol za svoju celoživotnú prácu ocenený Nobelovou cenou za mier.
Súhlasí kntsz, ondrej61


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 9. 2022, 16:42 avatar
Minister zahraničných vecí ZSSR Molotov už začiatkom júla 1947 zamietol plán a predpovedal budúcu konfrontáciu s krajinami, ktoré sa stali alebo stanú spojencami USA a označil ich za nepriateľov ZSSR.

Československo najprv s Benešovým súhlasom a pod Gottwaldovým vedením Marshallov plán 7. júla 1947 privítalo ako pevnú súčasť národohospodárskej obnove štátu.[1] O dva dni neskôr bola do Moskvy na rokovania predvolaná československá delegácia na čele s Gottwaldom, Po návrate sa minister zahraničných veci ČSR Jan Masaryk, ktorý v Moskve protirečil Stalinovi, ktorý zakazoval prijatie plánu, vyjadril: "Odchádzal som ako československý minister a vrátil sa ako Stalinov paholok".
Súhlasí kntsz, ondrej61
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:36,  škoda zdupkal, chcel so sa opytať, či má pipíka, alebo pipinu, alebo či je nedajbože...
dnes, 09:33,  to je debata za tanier fazule..
dnes, 09:28,  tu nejaku navštevu Ilushikukq VITAJ A NIĆ NEPYTAJ Ilushikukq*58*58*58*58*58*58*58*58*58*58*58
dnes, 09:25,  no aspon je tu nejaka debata*39*39*39*39
dnes, 09:19,  nechápem prečo tu tento spamer nie je už dávno zmazaný... mesiac to tu už spamuje a admin...
dnes, 08:54,  vytvaraš si nicky kedy chceš, tak nešaškuj krasna vílo*58*58*58*58*58*58 you create...
dnes, 08:38,  ja neviem ako sa to počíta, ale ak by som chcel, tak sa na df prihlásim za deň aj 100 krát
dnes, 08:34,  Can someone answer how to change the password ?? Can I create a new username and password?...
dnes, 08:01,  if you understand what the topics are about, why don't you write in Slovak beautiful villa...
dnes, 07:27,  Is there any of the moderators, because I can not answer a new topic? Maybe I'm doing...
včera, 22:25,  fešáci
včera, 21:42,  ked je milionár na Cookových ostrovoch, iste nebude odkázaný od toho aby na tomto predaji...
včera, 21:14,  https://img.aktuality.sk/foto/robert-fico-a-robert-kali-k/ODAweDQ1MC9zbWFydC9maWx0ZXJzOmZvcm1hdCh...
včera, 20:30,  https://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_QJ_x/DBUBE/bratislava-protest.jpeg?fl=cro,0,0,2048,1152%7Cres,102...
včera, 19:42,  za 20 euro ti to istotne nedá, ja osobne by som bol velmi za to, ak by tu diskutovalo viacej...
včera, 19:36,  Nechapem, prečo este nieje nejaký zakon, ktorý by posadil politikov do chladku, ked vedome...
včera, 19:26,  qwertík, čertík čo na to hovoríš ?
včera, 19:23,  Toto forum treba vzkriesiť k životu, a obnoviť jeho bývalú slávu... no na to treba tu...
včera, 19:21,  Počuj Foton, odkúpim od teba DF. Nie som milionár, tak za nejakú symbolickú cenu dajme tomu...
včera, 10:14,  Nemôže, pretože nechce hniť v base
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(78 643 bytes in 0,191 seconds)