Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Rozdiel medzi chudobou a minimálnou mzdou na Slovensku? 6 EUR!

55
reakcií
1179
prečítaní
Tému 1. februára 2014, 16:25 založil Lemmy.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 2. 2014, 16:25 avatar
Minimálna mzda je 352 eur. Hranica chudoby 346 eur. Čiže rozdiel medzi tým, keď ste už v úvodzovkách v pohode je kilogram kvalitnejšieho mäsa, jeden lístok do kina, či tri veľké maslá za mesiac. A to sme na tom boli ešte horšie.

www.europskenoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 2. 2014, 16:25 avatar
Uvedomujete si to?
Súhlasí ranexil

4.
označiť príspevok

a n a J *
   1. 2. 2014, 16:27 avatar
Iste. Písala som o tom neraz, že na hranici chudoby lavíruje takmer 70% Slovákov. Do skupiny patria aj tí, ktorí žijú na dlh (hypotéky, úvery, pôžičky). Stačí si odfakliť prst alebo nohu a všetci sú pod mostom.

3.
označiť príspevok

komunistka žena
   1. 2. 2014, 16:27 avatar
Opisuješ blahobyt kapitalizmu v praxi?
Súhlasí RighteousFred

5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2014, 17:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

8.
označiť príspevok

komunistka žena
   1. 2. 2014, 17:05 avatar
Takže Rusko je cca 12 miest pred nami? No, keď si spomeniem na to video, ktoré tu bolo, o hladujúcich deťoch, a predstavím si, aká je asi realita v krajine 12 miest nižšie v štatistikách...

10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2014, 17:10

13.
označiť príspevok

komunistka žena
   1. 2. 2014, 17:15 avatar
Keď stoja PHM 0,01€, značkové tenisky 2€ atď., tak plat 200 € je kráľovský.

Btw., :

Ukrajina a znovuzrození fašismu v Evropě

Násilnosti v ulicích Ukrajiny jsou daleko více než jen projevem hněvu veřejnosti vůči vládě. Spíše jsou jen posledním příkladem vzestupu té nejzákeřnější formy fašismu, jakou Evropa zažila od pádu Třetí říše. Poslední měsíce zažily pravidelné protesty ukrajinské politické opozice a jejích příznivců – protestů udávaných jako že reakce na odmítnutí obchodní dohody s Evropskou unií ukrajinským presidentem Janukovičem, na kterou mnozí političtí pozorovatelé nahlíží jako na první krok směrem k evropské integraci. Tyto protesty zůstávaly převážně mírumilovné, až do 17. ledna, kdy protestující vyzbrojení kyji, helmami a improvizovanými bombami rozpoutali brutální násilí...

www.ac24.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ranexil

14.
označiť príspevok

komunistka žena
   1. 2. 2014, 17:17 avatar
A nenájdeme tu www.ac24.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk odpoveď na otázku v téme Otáznikovič, že či sa dá dosiahnuť odstúpenie politika?

21.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   1. 2. 2014, 17:35 avatar
10
Hlupacik...a ty kedy si bol za novej ery v rusku......ci len cez bulvar???
Osobne som tam pracoval...a keby tam bola moznost robit na stalo...isiel by som. V konecnom dosledku sa nejedna o vysku zarobku, ale o mentalite ludi, s ktorymi tam budes zit...a je to neporovnatelne v ich prospech....
Súhlasí komunistka

35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2014, 18:38

37.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 2. 2014, 18:42 avatar
Ty jednoducho skus jednu vec. Zablokuj si ucty na mesiac a naordinuj si 350. Ale pozor z toho musis zaplatit, aj plyn, elektriku vodu, telefon, internet.
A zo zvysku zer.
Mas pusku, takze ked pojdes strelit amcku, aby si mal co zrat, musis ratat aj naboje, nieze prekrocis limit( a to ze uz mas nejaku flintu neratam- zazrak)

40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 2. 2014, 18:44 avatar
Telefón a internet nepotrebuje, keď má len 350. Musí sa uskromniť.

39.
označiť príspevok

komunistka žena
   1. 2. 2014, 18:43 avatar
Radšej nech "chalščú", akoby mali bafkať v Oválnej pracovni Bieleho domu.

41.
označiť príspevok

komunistka žena
   1. 2. 2014, 18:44 avatar
Aspoň prezidenti potom nemusia klamať pod prísahou.

42.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 2. 2014, 18:45 avatar
Osvietený; Moldavsko; Arménsko; Gruzínsko; Azerbajdžan; Čierna Hora; Bielorusko... zhumploval komunizmus.
Tvrdiť takýto nezmysel, na to je teda potrebná poriadne dávka nemyslenia, zaslepenosti...
Súhlasí komunistka, mamaleone

43.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2014, 18:50

44.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 2. 2014, 18:58 avatar
Osvietený; ... a predtým to boli krajiny plné blahobytu, bohatstva, vysokého životného štandardu, minimálna takého ako Francúzsko, Británia, Holandsko... však... 

45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2014, 19:31

46.
označiť príspevok

komunistka žena
   1. 2. 2014, 19:38 avatar
Prečo potom majú USA vždy iba komplex menejcennosti z dosiahnutých výsledkov Rusov a snažia sa im, za každú cenu, vyrovnať? A nedokážu to, hoci prijali aj intelektuálnu židovskú elitu z vojnovej Európy?
Súhlasí mamaleone

48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2014, 19:46

49.
označiť príspevok

mamaleone muž
   2. 2. 2014, 07:18 avatar
kaviar, sojuz,

47.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 2. 2014, 19:43 avatar
Osvietený; ... píšeš o inom ... alebo potom nie je pravdou, že komunisti zhumplovali zaostalé cárske Rusko, ale urobili z neho "jednou z najbohatších krajín sveta ak nie vôbec najbohatšou krajinou"? ... pred nástupom komunistov boli Moldavsko; Arménsko; Gruzínsko; Azerbajdžan; Čierna Hora; Bielorusko... na minimálne tej istej životnej úrovni ako Francúzsko, Británia, Holandsko... ?  
Súhlasí komunistka, mamaleone

52.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 2. 2014, 17:46 avatar
ked mas pravdu, prestane sa vyjadrovat.

54.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 2. 2014, 16:57 avatar
ranexil; ... som na to zvyknutý... stalo sa mi to viackrát... Osvietený nie je jediným ... je viac takých, ktorí prestanú reagovať, keď sa poukáže na nelogickosť v ich argumentácii... nevadí mi to, pokiaľ sa zamyslia a neprídu v podstate s rovnakým, alebo podobným nezmyslom opäť ...  
Súhlasí Nadja

6.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 2. 2014, 17:01 avatar
My ani netušíme, čo to naozajstná chudoba je.
Existujú krajiny, kde zarábajú ľudia menej ako 6€ mesačne:

www.therichest.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Lemmy

7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2014, 17:03

9.
označiť príspevok

komunistka žena
   1. 2. 2014, 17:09 avatar
Nemusíme s tým žiť. Nemusíme montovať nemecké autá, ako to kedysi naplánoval Hitler.
Súhlasí mamaleone

12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2014, 17:14

16.
označiť príspevok

komunistka žena
   1. 2. 2014, 17:19 avatar
Však keď pôjdu domov, lebo nebudú mať dopyt a teda predávať, uvidíš ten krach Slovenska, ono stavať politiku (nielen zamestnanosti) len na automobilovom priemysle, to je tak na úrovni mysle Osvietených.
Súhlasí mamaleone

17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2014, 17:24

19.
označiť príspevok

komunistka žena
   1. 2. 2014, 17:27 avatar
Tiež si myslím, že zbrojársky priemysel je fuj. Preto štát Izrael kladie dôraz nielen na výrobu, ale aj vývin. A o odbyt sa stará USA a spojenci. Keď dokážu financovať vojny (a dodávať pre obe strany konfliktu, to je ale etika!), prečo nedokážu nakŕmiť hladujúce deti?
Súhlasí mamaleone

24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2014, 17:44

29.
označiť príspevok

komunistka žena
   1. 2. 2014, 17:49 avatar
Vývin môže byť:
vývoj (vo významoch: súbor postupných zmien spravidla k dokonalejšej forme, aj vo filozofickom zmysle, a vyvíjanie, vytváranie)
v biológii aj špecificky: rast a vývoj, dozrievanie, pozri vývin (rast)

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A Slovensko je tiež potravinovo nesebestačné, čo si myslíš, keby na nás uvalili potravinové embargo, dopadli by sme ako v Paletíne?
Súhlasí mamaleone

20.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   1. 2. 2014, 17:29 avatar
Mohol by si sa prosim ta drzat temy????

11.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 2. 2014, 17:11 avatar
Pretože na Slovensku pri prechode na demokratický štát bolo 95% podnikov vytunelovaných?
Súhlasí mamaleone

15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2014, 17:17

50.
označiť príspevok

mamaleone muž
   2. 2. 2014, 07:37 avatar
A to si na to prišiel sám alebo to máš z medií, VSŽ boli stále ziskové aj za soc. mali 13% podiel exportu v europe , za Rezeša sa mali zamestnanci najlepšie na slovensku (robil som tam)to bol trn v oku niektorým skupinám a tie potom urobili podraz že predali VSŹ amikom , teraz je v USS Steel priemerný plat 600 e polovica zamestnancov je cez pasakov z 26000 tam robí 14000 ale ten zvyšok je potrebný, amici kupili vsž iba preto že ich europa nechcela pustiť na eu trhy a tak sa kupou vsž dostali na trhy eu a diktuju ceny na eu
Súhlasí havran

55.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 2. 2014, 16:23

56.
označiť príspevok

mamaleone muž
   5. 2. 2014, 17:54 avatar
vidieť že sa vyznáš , ten prvý odstavec je pravda, a kto neprivatizoval takýmto spôsobom? všetci na slovensku mali privatizované podniky za babku tak sa rozkradol soc. majetok, ale s tým druhým odstavcom vôbec nesúhlasím, VSŽ mali vždy dlhy , len si predstav takú generálnu opravu vysokej peci to nestojí pár milionov ale pár miliard a na také ivesticie si vsž požičiavalo tále ako každý velký podnik, pokial by sa do toho nezaangažovala vtedajšia dzurindova vláda tak by bankám ani len nenapadlo ulatnovať predčasné splatenie úveru, lebo maly zaruky vyroby ocele ale že to chcela vláda silou mocou predať amikom a nabaliť sa províziou to je už iná kapusta a to predsa nebudú vytrubovať do sveta že zobrali uplatky a hlavne ten malý cigánčok ten sa najviac angažoval na predaji , takže je aj iná verzia ako tá oficialna ktorú si prebral od našich nezávislých medii. A vôbec môžete nadávať ,haniť spasitela ako sa vám len páči, za Rezeša som zarábal najviac čo som bol vo vsž a to som bol 38 rokov takže môžem porovnávať a je mi jedno kto bol v kinder managmentu zarábal som nadpomery vtedajšieho Slovenska!!! a to ma zaujímalo najviac. teraz je úbohé slovensko najväčší sponzor matky US Steel, predtým než kúpili vsž tak boli vo všetkých us steel podnikoch stratový po roku už boli v zisku !! niet čo dodať .

18.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 2. 2014, 17:26 avatar
O kuponovej privatizácii a investičných fondoch si nepočul? To je len príklad...

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Lemmy

22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 2. 2014, 17:35 avatar
Pre mňa je kupónová privatizácia jeden veľký podvod.

Mal som akcie VSŽ, a pod nátlakom som sa aj tých musel vzdať. Lepšie dopadli tí, ktorí knižky hneď zamenili za 12 000 korún.

Prakticky, systém je nastavený tak, že akcie sa bežným občanom neoplatí držať.
Súhlasí Nadja, Romankoooooo

25.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 2. 2014, 17:46 avatar
Lemmy, prečo si sa musel vzdať? To nechápem...

27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 2. 2014, 17:48 avatar
Ak by som ich nepredal včas, stali by sa bezcennými. Prakticky kto nepredal, tak prišiel celkom o hodnotu tých akcií.
Súhlasí Osvietený

28.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 2. 2014, 17:49 avatar
Dakujem, pozriem na to

31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 2. 2014, 18:03 avatar
Takých ako ja bolo veľa. Keď som prišiel do Košíc na konkrétne predajné miesto, tak len v ten deň nás tam bolo vyše stovky. Pamätám, že sa hovorilo o tisíckach. Vtedy došlo k niečomu takému, že VSŽ manažment, alebo neviem kto, sa rozhodli, že menia typ akcií, alebo niečo také. Toto si pamätám: "Ak tie akcie nepredáte, a my sme teraz ochotní ich od Vás odkúpiť, tak onedlho sa stanú bezcennými." A mali pravdu. Tie zvyšné akcie z kupónovej privatizácie stratili svoju hodnotu. Viem, dobre odstáli tí, ktorí akcie predali skôr. Ja som ich chcel držať dlhodobo. Myslel som si, že časom ich hodnota bude vyššia.
Súhlasí Nadja, mamaleone

32.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 2. 2014, 18:19 avatar
Pátral si po tom, prečo to tak bolo? Ako je to možné, že cenné papiere stratili hodnotu, veď VSZ stále existovalo... veď to je podiel, a mali ste dostávať dividendy, ak VH nerozhodla inak.ale aj na tú si mal mať pozvánku, je tomu nerozumiem...

34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 2. 2014, 18:26 avatar
VSŽ sa išla predávať do súkromných rúk. Oni mali tzv. zlaté akcie. S vysokou hodnotou. Tie z privatizácie sa tak stali bezcennými. Áno, nemám presný prehľad, to asi nemal nikto, vtedy, keď sme sa museli narýchlo vzdávať akcií.

33.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 2. 2014, 18:26 avatar
Po privatizácii sa spoločnosť VSŽ svojou neuváženou expanzívnou diverzifikáciou podnikateľskej činnosti dostala do finančnej krízy, ktorá vyvrcholila v roku 1998, železiarne neboli schopné splácať prijaté úvery a nastal technický cross-default (situácia, keď je dlžník neschopný splácať pôžičky). Nový manažment v spolupráci s koordinačným výborom veriteľských bánk nastúpil cestu finančnej stabilizácie a konsolidácie spoločnosti a v koordinácii s vtedajším majoritným akcionárom VSŽ, ktorým sa v roku 1999 opäť stal štát, odsúhlasil predaj hutníckych aktivít strategickému investorovi USX Global Holdings B.V., ktorý prebral splácanie väčšej časti prijatých úverov ako udržanie výroby, zamestnanosti a zaviazal sa realizovať vysoký objem investícií. Proces vstupu investora sa skončil v roku 2000, keď vznikla spoločnosť U.S. Steel Košice, s. r. o.

Možno keby si vydržal... stále majú hodnotu, máš ich? Píšeš, že si sa ich musel vzdať, a potom že si to neurobil...
Súhlasí mamaleone

53.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 2. 2014, 17:48 avatar
Nie, už ich nemám.

23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2014, 17:36

26.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 2. 2014, 17:47 avatar
Takže už chápeš, že naozaj je to tak, ako píšem. Fajn. O mňa ani o teba nejde, ide o tunelovanie.

30.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 2. 2014, 17:55 avatar
Okrem toho, Klaus nevaroval pred fondami, ale pred BMG, fondy si naopak pochvaloval, lebo konečne vdaka nim vraj ľudia začali brať KP vážne. Nedôverovali tomu, nereagovali.

36.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2014, 18:40

38.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 2. 2014, 18:43 avatar
Nechcem sa hádať, aj to, čo píšem ja, je pravda, ale na to varovanie si pamätám až pri nebankovkách
Súhlasí mamaleone

51.
označiť príspevok

mamaleone muž
   2. 2. 2014, 07:43 avatar
Samotná kuponova privatizácia bol jeden velký podvod, už to nepriamo priznal aj klaus
Súhlasí ranexil
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:44,  pokiaľ nevieš prinášať obety, potom sa pravdu nedozvieš a tvoje otázky sú bezpredmetné
dnes, 14:43,  Edo sa dal na cestu šírenia klamstiev, propagandy a nechce z nej zísť.
dnes, 14:42,  Edo vráť sa na cestu pravdy.
dnes, 14:42,  Humor tu vypisuješ ty Edko, aj keď nie zrovna vtipný. 40 rokov sme boli sebestační a hrdí...
dnes, 14:40,  Ako pre koho Edko. Pre niekoho iného je nezmysel voz, ktorý spotrebuje 60 litrov na 100...
dnes, 14:39,  a kam ide, napíš aj to
dnes, 14:39,  tak vežiaky *13*13*13
dnes, 14:38,  Vo švajčiarsku som strávil cca 3 mesiace. Pekná krajina na výzor, nepretechnizovaná,...
dnes, 14:37,  huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa to boli ako vo Venezuele Preto Jawa ktorá...
dnes, 14:34,  40 rokov sme žili z toho čo komunisti ukradli . V tých fabrikách 40 rokov na tých...
dnes, 14:34,  Mňa nezaujímajú tvoje drísty Skajuš. Prepáč. *14*40
dnes, 14:32,  Ani jeden podnik neukradli, ale znárodnili. Všetky tie znárodnené podniky boli zvelaďované...
dnes, 14:31,  6. ty počítaš vydavky na rodinu ;) prečo by si niekto single platil trojizbovy byt za 2200 -...
dnes, 14:29,  Vedel som že nenájdeš ani jeden podnik , ktorý komunisti neukradli ale vybudovali a ktorý by...
dnes, 14:27,  Jasné a my sme žili zo vzduchu............................................................
dnes, 14:27,  Padesátníci a starší, začněte konečně říkat svým dětem a vnukům pravdu ! 100x...
dnes, 14:25,  Ani jeden neprodukoval zisk iba deficit
dnes, 14:25,  Ekologickú katastrofu spomínali už v 80. rokoch. Zemplínsky trojuholník smrti stvoril...
dnes, 14:20,  Ani jeden nebol v krachu.
dnes, 14:19,  Napríklad ktorý nebol v krachu ? *13*13*13 Hneď ti jeden taký prosperujúci pridám V...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(161 769 bytes in 0,571 seconds)