Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Romoland

27
reakcií
121
prečítaní
Tému 15. mája 2020, 15:32 založil Kacír.


1.
označiť príspevok

Kacír muž
   15. 5. 2020, 15:32 avatar


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 5. 2020, 15:34 avatar
Absolutne vymyslený hoax a blud. Žiaden rom neberie ani cent viac ako nerom


3.
označiť príspevok

Kacír muž
   15. 5. 2020, 15:35 avatar
Bohužiaľ to je realita !!!!!!!!!!!!!!!!!


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 5. 2020, 15:35 avatar
Skutočná pravda o štátnej podpore pre Rómov, ktorú vám virálne články zatajujú!

V máloktorej oblasti existuje taký výrazný rozkol medzi ľudovým vnímaním a realitou, ako je to v prístupe štátu k marginalizovaným komunitám, čo sú väčšinou Rómovia v osadách.

Porovnal som to, čo ľudia bežne čítajú v najvirálnejších článkoch o Rómoch, s tým, čo o podpore pre marginalizované rómske komunity píšu v novej analýze štátni analytici z Útvaru hodnoty za peniaze. Objavil som dva paralelné svety.

V jednom svete sa Rómom rozdávajú byty, lieky, alebo dokonca drevené brikety zadarmo, Rómovia dostavajú špeciálne a veľmi štedré sociálne dávky a jediné, čo sa im uprostred štátom sponzorovaného rozmaznávania a opatery oplatí robiť, je plodiť deti. Je to svet internetu, virálnych článkov, facebookových obrázkov a hoaxov.

V druhom, reálnom svete sa nedeje nič z toho. Naopak, štát na zdravotnú starostlivosť na Rómov v osadách míňa relatívne málo peňazí oproti zvyšku populácie, nezvyčajne často ich označuje za mentálne postihnutých a segreguje do špeciálnych škôl. V tomto svete má Slovensko jeden z najmenej štedrých sociálnych systémov v EÚ a žiadne dávky sa neprideľujú na základe etnicity. Je to svet, v ktorom žijeme.

Pozrime sa podrobnejšie na kontrast medzi internetovým vnímaním a realitou:
Internetové vnímanie štátnej podpory pre Rómov

Vo februári tohto roka sa veľmi dobre darilo článku „Rómovia na Luníku IX zrejme dostanú zadarmo byty za 2,5 milióna eur. Ako náhradu za tie, ktoré sami zničili“. Takto podaná správa je zjavne komerčne zaujímavá: 12. februára sa objavila na portáli mysmezeny.sk, o deň neskôr na webe baby-rady.sk, o dva dni neskôr to isté odpublikoval web onlineslecna.sk a potom to ešte 27. februára zrecyklovali na babky-rady.sk.


6.
označiť príspevok

Kacír muž
   15. 5. 2020, 15:36 avatar
Absolutne vymyslený hoax a blud.


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 5. 2020, 15:36 avatar
HOAX: RÓMOVIA DOSTANÚ DREVO ZADARMO

Tejto téme sa už venovali aj médiá, ktoré poukázali na nezmyslený hoax, šíriaci sa na webových stránkach Magazin1.sk a Prehladsprav.sk. Podľa nich Rómovia budú od štátu dostávať drevo zadarmo. Nie je to pravda. Ide o prekrútené informácie projektu, ktorého cieľom je práveže minimalizovať krádeže dreva a zamestnanie Rómov na aktivačné práce.

Ako uviedol splnomocnenec pre rómske komunity Ábel Ravasz, podnik Vojenské lesy a majetky poskytne obciam v okrese Stará Ľubovňa drevený odpad a lis na jeho spracovanie. Lis budú obsluhovať prevažne Rómovia v rámci aktivačných prác. Vyrobené brikety budú patriť obci, ktorá ich bude môcť za výhodnú cenu predávať miestnym obyvateľom. Zadarmo nikto nič nedostane.

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Kacír muž
   15. 5. 2020, 15:36 avatar
Absolutne vymyslený hoax a blud.


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 5. 2020, 15:37 avatar
Neverte hoaxu zo sociálnych sietí, Rómovia lieky nedostávajú zadarmo

Šéf lekárnikov pripomína, že nič ako lieky pre Rómov zadarmo neexistuje.

informujte všetkých! Do minulého týždňa som to netušil, ale Rómovia nemusia platiť za lieky. Bol som v lekárni kúpiť deťom kvapky na kašeľ, do nosa. Predo mnou bolo oni, vybrali si lieky a vytiahli papier zo sociálky. Lekárnička ho potvrdila a odišli.“

Sociálnymi sieťami sa opäť šíri hoax o tom, že Rómovia majú lieky zadarmo.

„Je to, samozrejme, nezmysel,“ reaguje prezident Slovenskej lekárnickej komory Ondrej Sukeľ.

Sám tento hoax vysvetľoval už pred niekoľkými rokmi. Vtedy sa oň aktívnejšie zaujímal.

„Zistil som akurát to, že jedna z neziskoviek v rámci projektu na základe istých kritérií v každom okrese pomáhala niekoľkým sociálne slabým rodinám,“ približuje.

Nešlo podľa neho len o Rómov, ale všeobecne o rodiny v zlej sociálnej situácii.

„Rodinám isté obdobie preplácali náklady na lieky takým spôsobom, že sa dohodli s nejakou lekárňou a tá následne neziskovke fakturovala doplatky. Rozhodne to nebolo tak, že by Rómovia mali lieky zadarmo,“ uzatvára Sukeľ.

To, že ide o falošnú správu, potvrdzuje aj hovorkyňa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Jana Lukáčová. „Nedávame žiadne potvrdenia na to, aby mal niekto, kto je v hmotnej núdzi, zľavy v lekárni,“ stručne okomentovala.

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Kacír muž
   15. 5. 2020, 15:37 avatar
Absolutne vymyslený hoax a blud.


18.
označiť príspevok

ardun muž
   15. 5. 2020, 15:50 avatar
Cele znenie debilneho Kacirovho hoaxu z roku 2012

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk

Facebook plný rasizmu: Prečo dostávajú Rómovia viac ako my?!

Nezamestnaní, ovešaní deťmi a ešte s plnou peňaženkou? Na sociálnej sieti sa objavili informácie o štedrých sociálnych dávkach pre Rómov.

Používatelia facebooku sa opäť raz vytočili do nepríčetnosti. Neznámy autor amatérsky zhotoveného "dokladu" o objeme sociálnych dávok pre rómskych spoluobčanov nabáda k hromadnému šíreniu na sociálnej sieti, avšak málokto z nachytaných Slovákov sa už pozastaví nad pravdivosťou a dôveryhodnosťou dokumentu.

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho
Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora.
Zdroj: tip

Okrem gramatických chýb a preklepov, ktoré bijú do očí na prvý pohľad, pokrivkáva rasisticky motivovaný materiál aj v samotných cifrách. "Materiál obsahuje nesprávnu sumu základnej dávky pre manželskú dvojicu so 4 deťmi. Tá je v súčasnosti 157,60 eur a nie 212,30 eur. Ostatné, čo sa týka hmotnej núdze, je správne," informovala nás Daniela Šulcová z mediálneho odboru Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a pridala reálne porovnanie bez ohľadu na rasu, nakoľko "Úrady ku každej žiadosti pri posudzovaní hmotnej núdze pristupujú rovnako, nevedú žiadnu evidenciu, či ide o Róma, alebo neróma."

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR.
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Zdroj: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Šulcová vidí za podobnými iniciatívami snahu upozorniť na zle nastavený systém dávok v hmotnej núdzi, a to aj za cenu zavádzania a šírenia klamlivých údajov. "Ministerstvo práce si tento problém veľmi dobre uvedomuje, a preto sa snažilo presadiť jeho zmenu tak, aby si poberateľ dávky musel peniaze od štátu zaslúžiť," hovorí. "Bohužiaľ, náš návrh narazil na niektorých členov vlády a hoci je kompletne pripravený, už sa na rokovanie nedostal. Naďalej však považujeme zmenu systému na nevyhnutnú," dodala Šulcová.

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR. Otvoriť galériu
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 5. 2020, 15:38 avatar
Slováci naleteli ďalšiemu hoaxu: Dostanú Rómovia zadarmo drevo z našich lesov?

Internet je plný prekypujúceho množstva správ a údajov. Pravidelne sa v jeho vodách objavia správy, ktoré prekrúcajú pravdu.

www.dnes24.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

peter67 muž
   15. 5. 2020, 17:23 avatar
Samozrejme, že zadarmo nedostanú!! Musia si ho, alebo kúpiť, alebo ukradnúť. Čo z toho je pravdepodobnejšie?  


24.
označiť príspevok

Kacír muž
   15. 5. 2020, 17:24 avatar
Bé je správne.   


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 5. 2020, 19:51 avatar
Peter reč bola o konkretnom dreve . A vymyslených rodakových dávkách špecialne rozdavaných podľa farby pleti . Oboje su sprostosť a lož.
Osadám treba pomôcť dať vzdelanie a prácu a bude po problemoch .
Jednoduchí ľudia chcú však počuť jednoduché riešenie a to je ZATOČÍME . Zatačanie je oveľa blahodárnejšiee ako nejaké racionalne riešenie .


28.
označiť príspevok

peter67 muž
   15. 5. 2020, 19:57 avatar
Edo, reč bola o dreve a cigánoch. Nikde som nepísal, že dostanú zadarmo, myslím, že alternatívy som spomenul všetky, alebo nie? Osadám nič nepomôže!!
Jedine odoberať deti a vychovávať a vzdelávať mimo blahodárneho vplyvu rodičov. Ináč všetka pomoc vyjde nazmar. Prečo?
Lebo predpokladáte, že oni sa chcú z toho vymaniť, ale otázkou ostáva, či ozaj chcú?   Nielen rečami, ale aj skutkami.


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 5. 2020, 15:38 avatar
Rómsky mýtus: Koľko nás stoja rómske rodiny naozaj

Mýtus, o tom, že Rómovia na sociálnych dávkach oberajú štát o nehorázne milióny eur, je nepodložený. Na sociálne výdavky sa pozreli analytici. „Vyvraciame mýtus o tom, že Rómovia sú problémom verejných financií na Slovensku,“ vraví analytik inštitútu Ján Dinga. Tvrdí, že ide predovšetkým o sociálny problém a nie problém, ktorý by sa dal riešiť škrtaním dávok.

Väčšina peňazí štátu určených pre najchudobnejších, ktorí dlhodobo nepracujú alebo ani nepracovali, teda nesmeruje do rómskych osád.

Na Slovensku žije podľa Atlasu rómskych komunít 403-tisíc Rómov, čo je 7,4 percenta slovenskej populácie. Úrady však neevidujú poberateľov dávok a prídavkov na základe toho, či je niekto Róm, alebo nie je. Analytici využili preto dva predpoklady - rómske rodiny sú mnohopočetné (s viac ako štyrmi deťmi) a druhým predpokladom boli okresy s vyšším podielom rómskej populácie – ide o 20 okresov južného a východného Slovenska (z 2 890 obcí žije rómska komunita v 1 070 obciach).

Dospeli tak k dvom číslam (pričom v oboch sú zahrnuté aj "biele" rodiny). Na podporu mnohopočetných rodín cez dávky a príspevky ide iba 0,2 percenta verejných zdrojov.

Pri výpočte vychádzajúcom z dávok pre ľudí v dvadsiatich okresoch, kde sa predpokladá vysoký podiel Rómov, INESS vyrátal, že tam smeruje cez sociálne dávky 2,2 percenta verejných zdrojov.

www.trend.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


25.
označiť príspevok

peter67 muž
   15. 5. 2020, 17:31 avatar
Mýtus, o tom, že Rómovia na sociálnych dávkach oberajú štát o nehorázne milióny eur, je nepodložený.
Pri výpočte vychádzajúcom z dávok pre ľudí v dvadsiatich okresoch, kde sa predpokladá vysoký podiel Rómov, INESS vyrátal, že tam smeruje cez sociálne dávky 2,2 percenta verejných zdrojov.
Ešte tak napísať konkrétne číslo, koľko je to tých 2,2% verejných zdrojov. Ešte tak napísať číslo, koľko motohodín a normohodín venujú pre našich nezištných spoluobyvateľov zložky Polície, zdravotníctva, súdnictva, ústavov na výkon väzby, ústavov na výkon trestu a iných sociálnych pracovníkov.......Proste asi sa to blíži cca k číslu nejakých omnoho menej ako jeden milión € ročne!!!!


26.
označiť príspevok

Kacír muž
   15. 5. 2020, 17:32 avatar
Je to presne 1 148 888 evri.


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 5. 2020, 15:40 avatar
Ľahko vyvrátiteľné nezmysly a hoaxy používajú Kotlebovci aj Fico (Sme)

Denník Sme pripravil 15.2.2017 reportáž o používaní hoaxov a tzv. fake news na slovenskej politickej scéne, kde použil záver zo štúdie INESS o Rómoch

BRATISLAVA. Zistiť, koľko Slovensko skutočne dáva na sociálne dávky, trvá na internete asi desať sekúnd.
Ešte menej času zaberie overiť si, že je nezmysel, že by španielsky futbalový klub Real Madrid musel kvôli moslimom zo svojho znaku odstrániť kríž.

Napriek tomu sa do politických diskusií čoraz viac dostávajú cielené dezinformácie najmä o menšinách.
O Rómoch, utečencoch či moslimoch od začiatku roka šíria klamstvá nielen priaznivci ĽSNS či Boris Kollár, ale aj predstavitelia vlády či policajný prezident Tibor Gašpar.

Ak ľudia stratia vášeň pre pravdu, vstúpime do obdobia temnoty
Premiér Robert Fico, ktorý vyhlásil boj politickej korektnosti, hovorí, že Cigáni zaťažujú slovenský sociálny systém. Gašpar zase podporuje konšpirácie, že utečenecká kríza je riadená, a neskôr argumentuje zavádzajúcimi číslami o kriminalite.

Narazili ste na hoax?
Dajte nám o ňom vedieť na hoax@sme.sk.

Kollár zase v polovici januára spomenul známy mýtus, že nepracujúci Rómovia majú vyššie dôchodky ako pracujúci ľudia. ĽSNS napriek množstvu vedeckých štúdií dokazujúcich opak tvrdí, že očkovanie môže spôsobiť autizmus.
Keď politici šíria vymyslené informácie a konšpiračné teórie, ide o nebezpečný pokus získať si viac voličov, tvrdí aktivista a učiteľ Juraj Smatana, ktorý konšpiračné weby dlhodobo sleduje.
„Ak sa politická debata úplne odtrhne od reality, budeme namiesto riešenia reálnych problémov diskutovať o okrajových a neexistujúcich veciach. To nemôže dobre dopadnúť,“ hovorí Smatana.

Denník SME bude loviť hoaxy Fico a Rómovia

Koncom januára sa Fico vrátil k výrokom z roku 2000. „Máme tu kategóriu ľudí, a nehovorím len o Cigánoch, ktorá nechce pracovať, zneužíva sociálny systém a ešte aj otravujú ľudí, ktorí žijú vedľa nich," povedal v televízii TA3. "Zakročíme proti ľuďom, ktorí vyciciavajú tento štát."

Označenie Cigán sa začalo používať po príchode Rómov do Európy, pravdepodobne preto, že ich považovali za Egypťanov. V rôznych krajinách ich volali Gypthoi (Grécko), Egyptianos, dnes Gitanos (Španielsko), Egyptions, dnes Gypsies (anglicky). Vo svojej knihe to opisuje americký Róm a predstaviteľ Medzinárodnej rómskej únie William A. Duna.
V slovenčine nadobudlo slovo Cigán v tvare cigáň aj hanlivý význam klamár. Fico je v skutočnosti len vulgárny, tvrdí politológ Grigorij Mesežnikov.

Sociálne výdavky 2016
Celkové výdavky štátu: 15 646 269 325 eur
Výdavky na sociálne zabezpečenie: 3 932 482 678 eur
Choroba, invalidita, postihnutie: 228 835 520 eur
Staroba: 848 269 349 eur
Pozostalí: 3 969 829 eur
Rodina a deti: 807 765 792 eur
Nezamestnanosť: 24 116 658 eur
Hmotná núdza: 215 890 440 eur
Výskum a vývoj v sociálnej oblasti: 515 777 eur
Neklasifikované: 1 803 119 314 eur

„Označiť etnikum hanlivým výrazom nie je odmietnutie politickej korektnosti, je to neslušnosť,“ povedal Mesežnikov.
Rovnako nie je pravdivé tvrdenie, že štátny rozpočet trpí veľkým počtom poberateľov sociálnych dávok.
Na dávkach v minulom roku dostali takmer 216 miliónov eur, čo je asi percento a pol zo slovenských výdavkov.
Ak by sa vláde podarilo napríklad odstrániť len výpadky na daniach z nafty a benzínu, získala by asi 234 miliónov eur, čo by pohodlne stačilo na všetky sociálne dávky.

Ako je to s rodičovskými príspevkami, zisťovali analytici mimovládneho inštitútu INESS. Vypočítali, že Rómovia tvorili v roku 2012 asi 17 percent poberateľov a štát im vyplatil 57 miliónov eur.

Ďalej odhadujú, že príspevky na dieťa v roku 2012 dostávali rodičia asi na 160-tisíc rómskych detí, spolu išlo o 44 miliónov eur.

Keď Fico preháňa v téme sociálnych dávok, podľa Smatanu škodí sebe samému. „Predseda vlády ženie vodu na mlyn extrémistom, pretože sám potvrdzuje ich teóriu, že niekoľko tisíc najchudobnejších ľudí spôsobuje najväčšie problémy Slovenska."

Dobšinský: Nikto nie je takým pánom relácie ako Robert Fico

Kollárove statusy
Boris Kollár nedávno v diskusii tvrdil, že dostáva listy od ľudí, ktorí sa sťažujú, že človek, ktorý pracoval celý život, má menší dôchodok ako Róm, ktorý celý život len berie dávky.

Nikto pritom dôchodok nedostane, ak nepracoval najmenej pätnásť rokov. Výnimkou môže byť teoreticky len žena, ktorá celý život nepracovala, ale pätnásť rokov sa starala o deti do šesť rokov, vysvetľuje portál demagog.sk.

Inštitút finančných politík takisto zistil, že Rómovia nedostávajú ani neprimerane veľa invalidných dôchodkov. Kraje, kde ich žije najviac, v rebríčkoch nijako nevynikajú.
„Tak ako kotlebovci aj Kollár používa hoaxy namierené proti konkrétnej skupine, v tomto je rovnaký politik ako Trump,“ povedal Mesežnikov.

Kollár hovorí, že na facebooku trávi niekoľko hodín denne. Jeho stránka je známa tým, že šíri mnohé neoverené či priamo lživé správy.
(zdroj: INESS/SME)

V septembri 2015 napríklad šíril video s popiskom, že moslim nožom napadol svoju bývalú priateľku, aby uplatnil právo šaría. V skutočnosti išlo o psychicky chorého muža, ktorý nie je moslimom.

V lete 2016 zase sa podelil o obrázok alegorickej sochy, na ktorej nemecká kancelárka Angela Merkelová trčí z pozadia amerického strýčka Sama. Popisok k fotografii bol, že takto vítajú Česi Merkelovú počas jej oficiálnej návštevy.
Demonštrácia sa však nekonala v Prahe, ale v nemeckom Düsseldorfe a o trinásť rokov skôr. Nešlo o protest proti Merkelovej politike k migrantom, ale o jej podporu amerického ťaženia v Iraku.

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva Mýty policajného šéfa

Policajný prezident Tibor Gašpar sa v januári podpísal pod pamflet organizácie Neformálne ekonomické fórum -

Hospodársky klub, v ktorom sa napríklad píše, že „súčasná migrácia je precízne politicky a mediálne organizovaný stret s našou európskou civilizáciou“.
Gašpar sa niekoľko dní odmietal k podpisu vyjadriť. Nakoniec na tlačovej besede tvrdil, že len chcel upozorniť na vážnu tému.
„Keď sa pozrieme 70 kilometrov od Bratislavy do Viedne, tak sa konštatovalo, že migranti majú na svedomí vyše 22-tisíc trestných činov a že je tam veľmi zlá bezpečnostná situácia,“ argumentoval Gašpar. Údaj o počte trestných činov sa pritom v skutočnosti vzťahuje na celé Rakúsko.
Gašpar si svoje miesto udržal, pretože spoločnosť nie je na takéto výroky citlivá, tvrdí Smatana. „V normálnom štáte by po takýchto vyjadreniach musel odstúpiť pod tlakom verejnosti a politikov."

Mýtus, že migranti prinášajú kriminalitu, vyvracajú aj oficiálne štatistiky nemeckej polície. Z nemeckej populácie tvoria cudzinci vrátane migrantov desať percent.
V roku 2015 spáchali šesť percent zo všetkých trestných činov v krajine. Zo sexuálnych trestných činov to bolo päť percent.

Aké konšpirácie sú vo vyhlásení, pod ktoré sa podpísal policajný prezident Tibor Gašpar. (zdroj: SME - MM)

Text, ktorý Gašpar podporil, tiež naznačoval, že za prílevom utečencov sú Merkelovej rozhodnutia.
„Ona dosť aktívnym spôsobom privolala utečencov na začiatku minulého roka, aj sa s nimi fotila,“ hovoril ešte pred minuloročnými voľbami napríklad aj vtedajší šéf SMK József Berényi.
V skutočnosti krátko po tom, ako 24. augusta 2015 Nemecko vyhlásilo, že prijme všetkých sýrskych žiadateľov o azyl, a Merkelová povedala známe "my to zvládneme", ich počet v Európe začal klesať. V septembri ešte o azyl požiadalo rekordných 62-tisíc Sýrčanov, ale odvtedy ich už bolo čoraz menej.

Prečo je vyhlásenie podpísané Gašparom plné konšpirácií a dezinformácií Extrémista a islam
Poslanec ĽSNS Milan Mazurek v parlamente, keď ho vyzvali, aby sa ospravedlnil za svoje hanlivé vyjadrenia o islame, napríklad tvrdil, že islam má denne v Európe na svedomí desiatky obetí, čo by bolo najmenej 3540 mŕtvych ľudí ročne.
Islamisti, ktorých nie je možné spájať s bežnými moslimami, pritom v roku 2015 v Európskej únii zabili 151 ľudí. Vlna horúčav v roku 2003 podľa oxfordských vedcov zabila len v Paríži 315 ľudí.
Napriek viacerým teroristickým útokom v Európe z uplynulých mesiacov, posledných pätnásť rokov patrí z hľadiska počtu obetí terorizmu k najbezpečnejším od roku 1970.

Mazurek takisto šíril populárny mýtus, že španielsky futbalový klub Real Madrid musel kvôli moslimom zo svojho znaku odstrániť kresťanský kríž. V skutočnosti sa úprava loga týka len oblečenia, ktoré sa predáva v šiestich krajinách na Blízkom východe.
Real Madrid už raz kríž z loga stiahol, keď ho použil sponzor klubu Národná banka Abú Zabí.
Snaha ĽSNS, aby bolo očkovanie dobrovoľné, čo by ohrozilo kolektívnu imunitu, len ukazuje, aké veľké škody by strana spôsobila, ak by sa dostala k moci, tvrdí Mesežnikov.
„Je to toxická politická sila nepriateľská voči demokracii a voči zdravému rozumu,“ povedal Mesežnikov.

(zdroj: SME/MM)

Vzhľadom na veľké množstvo dezinformácií vo verejnom priestore, denník SME pripravuje rubriku, ktorá bude vysvetľovať hoaxy šíriace sa na internete.

iness.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 5. 2020, 15:43 avatar
Cele znenie debilneho Kacirovho hoaxu z roku 2012

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Facebook plný rasizmu: Prečo dostávajú Rómovia viac ako my?!

Nezamestnaní, ovešaní deťmi a ešte s plnou peňaženkou? Na sociálnej sieti sa objavili informácie o štedrých sociálnych dávkach pre Rómov.

Používatelia facebooku sa opäť raz vytočili do nepríčetnosti. Neznámy autor amatérsky zhotoveného "dokladu" o objeme sociálnych dávok pre rómskych spoluobčanov nabáda k hromadnému šíreniu na sociálnej sieti, avšak málokto z nachytaných Slovákov sa už pozastaví nad pravdivosťou a dôveryhodnosťou dokumentu.

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho
Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora.
Zdroj: tip

Okrem gramatických chýb a preklepov, ktoré bijú do očí na prvý pohľad, pokrivkáva rasisticky motivovaný materiál aj v samotných cifrách. "Materiál obsahuje nesprávnu sumu základnej dávky pre manželskú dvojicu so 4 deťmi. Tá je v súčasnosti 157,60 eur a nie 212,30 eur. Ostatné, čo sa týka hmotnej núdze, je správne," informovala nás Daniela Šulcová z mediálneho odboru Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a pridala reálne porovnanie bez ohľadu na rasu, nakoľko "Úrady ku každej žiadosti pri posudzovaní hmotnej núdze pristupujú rovnako, nevedú žiadnu evidenciu, či ide o Róma, alebo neróma."

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR.
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Zdroj: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Šulcová vidí za podobnými iniciatívami snahu upozorniť na zle nastavený systém dávok v hmotnej núdzi, a to aj za cenu zavádzania a šírenia klamlivých údajov. "Ministerstvo práce si tento problém veľmi dobre uvedomuje, a preto sa snažilo presadiť jeho zmenu tak, aby si poberateľ dávky musel peniaze od štátu zaslúžiť," hovorí. "Bohužiaľ, náš návrh narazil na niektorých členov vlády a hoci je kompletne pripravený, už sa na rokovanie nedostal. Naďalej však považujeme zmenu systému na nevyhnutnú," dodala Šulcová.

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR. Otvoriť galériu
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


14.
označiť príspevok

Kacír muž
   15. 5. 2020, 15:44 avatar
Absolutne vymyslený hoax a blud.


17.
označiť príspevok

ardun muž
   15. 5. 2020, 15:50 avatar
Cele znenie debilneho Kacirovho hoaxu z roku 2012

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk

Facebook plný rasizmu: Prečo dostávajú Rómovia viac ako my?!

Nezamestnaní, ovešaní deťmi a ešte s plnou peňaženkou? Na sociálnej sieti sa objavili informácie o štedrých sociálnych dávkach pre Rómov.

Používatelia facebooku sa opäť raz vytočili do nepríčetnosti. Neznámy autor amatérsky zhotoveného "dokladu" o objeme sociálnych dávok pre rómskych spoluobčanov nabáda k hromadnému šíreniu na sociálnej sieti, avšak málokto z nachytaných Slovákov sa už pozastaví nad pravdivosťou a dôveryhodnosťou dokumentu.

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho
Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora.
Zdroj: tip

Okrem gramatických chýb a preklepov, ktoré bijú do očí na prvý pohľad, pokrivkáva rasisticky motivovaný materiál aj v samotných cifrách. "Materiál obsahuje nesprávnu sumu základnej dávky pre manželskú dvojicu so 4 deťmi. Tá je v súčasnosti 157,60 eur a nie 212,30 eur. Ostatné, čo sa týka hmotnej núdze, je správne," informovala nás Daniela Šulcová z mediálneho odboru Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a pridala reálne porovnanie bez ohľadu na rasu, nakoľko "Úrady ku každej žiadosti pri posudzovaní hmotnej núdze pristupujú rovnako, nevedú žiadnu evidenciu, či ide o Róma, alebo neróma."

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR.
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Zdroj: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Šulcová vidí za podobnými iniciatívami snahu upozorniť na zle nastavený systém dávok v hmotnej núdzi, a to aj za cenu zavádzania a šírenia klamlivých údajov. "Ministerstvo práce si tento problém veľmi dobre uvedomuje, a preto sa snažilo presadiť jeho zmenu tak, aby si poberateľ dávky musel peniaze od štátu zaslúžiť," hovorí. "Bohužiaľ, náš návrh narazil na niektorých členov vlády a hoci je kompletne pripravený, už sa na rokovanie nedostal. Naďalej však považujeme zmenu systému na nevyhnutnú," dodala Šulcová.

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR. Otvoriť galériu
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


15.
označiť príspevok

ardun muž
   15. 5. 2020, 15:50 avatar
Cele znenie debilneho Kacirovho hoaxu z roku 2012

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk

Facebook plný rasizmu: Prečo dostávajú Rómovia viac ako my?!

Nezamestnaní, ovešaní deťmi a ešte s plnou peňaženkou? Na sociálnej sieti sa objavili informácie o štedrých sociálnych dávkach pre Rómov.

Používatelia facebooku sa opäť raz vytočili do nepríčetnosti. Neznámy autor amatérsky zhotoveného "dokladu" o objeme sociálnych dávok pre rómskych spoluobčanov nabáda k hromadnému šíreniu na sociálnej sieti, avšak málokto z nachytaných Slovákov sa už pozastaví nad pravdivosťou a dôveryhodnosťou dokumentu.

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho
Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora.
Zdroj: tip

Okrem gramatických chýb a preklepov, ktoré bijú do očí na prvý pohľad, pokrivkáva rasisticky motivovaný materiál aj v samotných cifrách. "Materiál obsahuje nesprávnu sumu základnej dávky pre manželskú dvojicu so 4 deťmi. Tá je v súčasnosti 157,60 eur a nie 212,30 eur. Ostatné, čo sa týka hmotnej núdze, je správne," informovala nás Daniela Šulcová z mediálneho odboru Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a pridala reálne porovnanie bez ohľadu na rasu, nakoľko "Úrady ku každej žiadosti pri posudzovaní hmotnej núdze pristupujú rovnako, nevedú žiadnu evidenciu, či ide o Róma, alebo neróma."

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR.
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Zdroj: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Šulcová vidí za podobnými iniciatívami snahu upozorniť na zle nastavený systém dávok v hmotnej núdzi, a to aj za cenu zavádzania a šírenia klamlivých údajov. "Ministerstvo práce si tento problém veľmi dobre uvedomuje, a preto sa snažilo presadiť jeho zmenu tak, aby si poberateľ dávky musel peniaze od štátu zaslúžiť," hovorí. "Bohužiaľ, náš návrh narazil na niektorých členov vlády a hoci je kompletne pripravený, už sa na rokovanie nedostal. Naďalej však považujeme zmenu systému na nevyhnutnú," dodala Šulcová.

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR. Otvoriť galériu
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


16.
označiť príspevok

ardun muž
   15. 5. 2020, 15:50 avatar
Cele znenie debilneho Kacirovho hoaxu z roku 2012

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk

Facebook plný rasizmu: Prečo dostávajú Rómovia viac ako my?!

Nezamestnaní, ovešaní deťmi a ešte s plnou peňaženkou? Na sociálnej sieti sa objavili informácie o štedrých sociálnych dávkach pre Rómov.

Používatelia facebooku sa opäť raz vytočili do nepríčetnosti. Neznámy autor amatérsky zhotoveného "dokladu" o objeme sociálnych dávok pre rómskych spoluobčanov nabáda k hromadnému šíreniu na sociálnej sieti, avšak málokto z nachytaných Slovákov sa už pozastaví nad pravdivosťou a dôveryhodnosťou dokumentu.

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho
Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora.
Zdroj: tip

Okrem gramatických chýb a preklepov, ktoré bijú do očí na prvý pohľad, pokrivkáva rasisticky motivovaný materiál aj v samotných cifrách. "Materiál obsahuje nesprávnu sumu základnej dávky pre manželskú dvojicu so 4 deťmi. Tá je v súčasnosti 157,60 eur a nie 212,30 eur. Ostatné, čo sa týka hmotnej núdze, je správne," informovala nás Daniela Šulcová z mediálneho odboru Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a pridala reálne porovnanie bez ohľadu na rasu, nakoľko "Úrady ku každej žiadosti pri posudzovaní hmotnej núdze pristupujú rovnako, nevedú žiadnu evidenciu, či ide o Róma, alebo neróma."

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR.
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Zdroj: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Šulcová vidí za podobnými iniciatívami snahu upozorniť na zle nastavený systém dávok v hmotnej núdzi, a to aj za cenu zavádzania a šírenia klamlivých údajov. "Ministerstvo práce si tento problém veľmi dobre uvedomuje, a preto sa snažilo presadiť jeho zmenu tak, aby si poberateľ dávky musel peniaze od štátu zaslúžiť," hovorí. "Bohužiaľ, náš návrh narazil na niektorých členov vlády a hoci je kompletne pripravený, už sa na rokovanie nedostal. Naďalej však považujeme zmenu systému na nevyhnutnú," dodala Šulcová.

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR. Otvoriť galériu
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


19.
označiť príspevok

ardun muž
   15. 5. 2020, 15:51 avatar
Cele znenie debilneho Kacirovho hoaxu z roku 2012

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk

Facebook plný rasizmu: Prečo dostávajú Rómovia viac ako my?!

Nezamestnaní, ovešaní deťmi a ešte s plnou peňaženkou? Na sociálnej sieti sa objavili informácie o štedrých sociálnych dávkach pre Rómov.

Používatelia facebooku sa opäť raz vytočili do nepríčetnosti. Neznámy autor amatérsky zhotoveného "dokladu" o objeme sociálnych dávok pre rómskych spoluobčanov nabáda k hromadnému šíreniu na sociálnej sieti, avšak málokto z nachytaných Slovákov sa už pozastaví nad pravdivosťou a dôveryhodnosťou dokumentu.

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho
Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora.
Zdroj: tip

Okrem gramatických chýb a preklepov, ktoré bijú do očí na prvý pohľad, pokrivkáva rasisticky motivovaný materiál aj v samotných cifrách. "Materiál obsahuje nesprávnu sumu základnej dávky pre manželskú dvojicu so 4 deťmi. Tá je v súčasnosti 157,60 eur a nie 212,30 eur. Ostatné, čo sa týka hmotnej núdze, je správne," informovala nás Daniela Šulcová z mediálneho odboru Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a pridala reálne porovnanie bez ohľadu na rasu, nakoľko "Úrady ku každej žiadosti pri posudzovaní hmotnej núdze pristupujú rovnako, nevedú žiadnu evidenciu, či ide o Róma, alebo neróma."

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR.
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Zdroj: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Šulcová vidí za podobnými iniciatívami snahu upozorniť na zle nastavený systém dávok v hmotnej núdzi, a to aj za cenu zavádzania a šírenia klamlivých údajov. "Ministerstvo práce si tento problém veľmi dobre uvedomuje, a preto sa snažilo presadiť jeho zmenu tak, aby si poberateľ dávky musel peniaze od štátu zaslúžiť," hovorí. "Bohužiaľ, náš návrh narazil na niektorých členov vlády a hoci je kompletne pripravený, už sa na rokovanie nedostal. Naďalej však považujeme zmenu systému na nevyhnutnú," dodala Šulcová.

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR. Otvoriť galériu
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


20.
označiť príspevok

ardun muž
   15. 5. 2020, 15:51 avatar
Cele znenie debilneho Kacirovho hoaxu z roku 2012

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk

Facebook plný rasizmu: Prečo dostávajú Rómovia viac ako my?!

Nezamestnaní, ovešaní deťmi a ešte s plnou peňaženkou? Na sociálnej sieti sa objavili informácie o štedrých sociálnych dávkach pre Rómov.

Používatelia facebooku sa opäť raz vytočili do nepríčetnosti. Neznámy autor amatérsky zhotoveného "dokladu" o objeme sociálnych dávok pre rómskych spoluobčanov nabáda k hromadnému šíreniu na sociálnej sieti, avšak málokto z nachytaných Slovákov sa už pozastaví nad pravdivosťou a dôveryhodnosťou dokumentu.

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho
Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora.
Zdroj: tip

Okrem gramatických chýb a preklepov, ktoré bijú do očí na prvý pohľad, pokrivkáva rasisticky motivovaný materiál aj v samotných cifrách. "Materiál obsahuje nesprávnu sumu základnej dávky pre manželskú dvojicu so 4 deťmi. Tá je v súčasnosti 157,60 eur a nie 212,30 eur. Ostatné, čo sa týka hmotnej núdze, je správne," informovala nás Daniela Šulcová z mediálneho odboru Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a pridala reálne porovnanie bez ohľadu na rasu, nakoľko "Úrady ku každej žiadosti pri posudzovaní hmotnej núdze pristupujú rovnako, nevedú žiadnu evidenciu, či ide o Róma, alebo neróma."

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR.
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Zdroj: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Šulcová vidí za podobnými iniciatívami snahu upozorniť na zle nastavený systém dávok v hmotnej núdzi, a to aj za cenu zavádzania a šírenia klamlivých údajov. "Ministerstvo práce si tento problém veľmi dobre uvedomuje, a preto sa snažilo presadiť jeho zmenu tak, aby si poberateľ dávky musel peniaze od štátu zaslúžiť," hovorí. "Bohužiaľ, náš návrh narazil na niektorých členov vlády a hoci je kompletne pripravený, už sa na rokovanie nedostal. Naďalej však považujeme zmenu systému na nevyhnutnú," dodala Šulcová.

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR. Otvoriť galériu
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


21.
označiť príspevok

ardun muž
   15. 5. 2020, 15:51 avatar
Cele znenie debilneho Kacirovho hoaxu z roku 2012

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk

Facebook plný rasizmu: Prečo dostávajú Rómovia viac ako my?!

Nezamestnaní, ovešaní deťmi a ešte s plnou peňaženkou? Na sociálnej sieti sa objavili informácie o štedrých sociálnych dávkach pre Rómov.

Používatelia facebooku sa opäť raz vytočili do nepríčetnosti. Neznámy autor amatérsky zhotoveného "dokladu" o objeme sociálnych dávok pre rómskych spoluobčanov nabáda k hromadnému šíreniu na sociálnej sieti, avšak málokto z nachytaných Slovákov sa už pozastaví nad pravdivosťou a dôveryhodnosťou dokumentu.

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho
Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora.
Zdroj: tip

Okrem gramatických chýb a preklepov, ktoré bijú do očí na prvý pohľad, pokrivkáva rasisticky motivovaný materiál aj v samotných cifrách. "Materiál obsahuje nesprávnu sumu základnej dávky pre manželskú dvojicu so 4 deťmi. Tá je v súčasnosti 157,60 eur a nie 212,30 eur. Ostatné, čo sa týka hmotnej núdze, je správne," informovala nás Daniela Šulcová z mediálneho odboru Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a pridala reálne porovnanie bez ohľadu na rasu, nakoľko "Úrady ku každej žiadosti pri posudzovaní hmotnej núdze pristupujú rovnako, nevedú žiadnu evidenciu, či ide o Róma, alebo neróma."

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR.
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Zdroj: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Šulcová vidí za podobnými iniciatívami snahu upozorniť na zle nastavený systém dávok v hmotnej núdzi, a to aj za cenu zavádzania a šírenia klamlivých údajov. "Ministerstvo práce si tento problém veľmi dobre uvedomuje, a preto sa snažilo presadiť jeho zmenu tak, aby si poberateľ dávky musel peniaze od štátu zaslúžiť," hovorí. "Bohužiaľ, náš návrh narazil na niektorých členov vlády a hoci je kompletne pripravený, už sa na rokovanie nedostal. Naďalej však považujeme zmenu systému na nevyhnutnú," dodala Šulcová.

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR. Otvoriť galériu
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


22.
označiť príspevok

ardun muž
   15. 5. 2020, 15:51 avatar
Cele znenie debilneho Kacirovho hoaxu z roku 2012

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk

Facebook plný rasizmu: Prečo dostávajú Rómovia viac ako my?!

Nezamestnaní, ovešaní deťmi a ešte s plnou peňaženkou? Na sociálnej sieti sa objavili informácie o štedrých sociálnych dávkach pre Rómov.

Používatelia facebooku sa opäť raz vytočili do nepríčetnosti. Neznámy autor amatérsky zhotoveného "dokladu" o objeme sociálnych dávok pre rómskych spoluobčanov nabáda k hromadnému šíreniu na sociálnej sieti, avšak málokto z nachytaných Slovákov sa už pozastaví nad pravdivosťou a dôveryhodnosťou dokumentu.

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora

Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho
Porovnanie sociálnych (ne)výhod podľa neznámeho autora.
Zdroj: tip

Okrem gramatických chýb a preklepov, ktoré bijú do očí na prvý pohľad, pokrivkáva rasisticky motivovaný materiál aj v samotných cifrách. "Materiál obsahuje nesprávnu sumu základnej dávky pre manželskú dvojicu so 4 deťmi. Tá je v súčasnosti 157,60 eur a nie 212,30 eur. Ostatné, čo sa týka hmotnej núdze, je správne," informovala nás Daniela Šulcová z mediálneho odboru Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a pridala reálne porovnanie bez ohľadu na rasu, nakoľko "Úrady ku každej žiadosti pri posudzovaní hmotnej núdze pristupujú rovnako, nevedú žiadnu evidenciu, či ide o Róma, alebo neróma."

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR.
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Zdroj: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Šulcová vidí za podobnými iniciatívami snahu upozorniť na zle nastavený systém dávok v hmotnej núdzi, a to aj za cenu zavádzania a šírenia klamlivých údajov. "Ministerstvo práce si tento problém veľmi dobre uvedomuje, a preto sa snažilo presadiť jeho zmenu tak, aby si poberateľ dávky musel peniaze od štátu zaslúžiť," hovorí. "Bohužiaľ, náš návrh narazil na niektorých členov vlády a hoci je kompletne pripravený, už sa na rokovanie nedostal. Naďalej však považujeme zmenu systému na nevyhnutnú," dodala Šulcová.

Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Príklad sociálnych dávok z MSVaR. Otvoriť galériu
Poskytované dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke podľa podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:38,  Spomienka na zavraždeného Georga Floyda....
dnes, 13:20,  -era-, písal som zo snahou byť stručný a nepísať „litánie“. Môj názor som viackrát...
dnes, 12:52,  -era-, nestal si tým, čím si chcel, ale tým, čím si stať mohol... nadarmo je rovnosť...
dnes, 12:33,  146. Priznávam, že moja predstavivosť nie je dostatočná, aby som si to dokázal jasne...
dnes, 12:26,  Vojtěch Kodet: "Panna Maria není bohyně... Pannu Marii nelze v žádném případě...
dnes, 11:41,  povedali by ste, oni viete koľko hnoja sypú na smetisko, my si tam máme dať stavať dom na...
dnes, 11:26,  Shagara, vidno, že nečítaš pozorne. V 7. kapitole Zjavenie apoštola Jána máš predsa...
dnes, 10:54,  jehovisti vobec nerozumia boziemu dielu....Boh Syn môže zomrieť v tele....Prave preto, že...
dnes, 10:03,  Program Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave na jún 2020....
dnes, 08:14,  27 - Inymi slovami, spritomnenie popravy Krista. Uvedomujes si vobec co vravis - pises? Asi...
dnes, 07:49,  Lemmy, ako je mozne , ze si takto dopadol.....tvoje prirovnaia su hodne primitiva.....absolutne...
dnes, 07:43,  Fakira, ved ty sa hlasis ku krestanstvu....podla tohto si zlocinka.....
dnes, 05:57,  Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!..:-)
dnes, 05:57,  Ak v živote nájdeš cestu bez prekážok, tak pravdepodobne nevedie nikam...:-)
dnes, 05:40,  Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť...:-)
dnes, 05:12,  Život je obchod. Obchod je súťaž...a v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží...a kto...
dnes, 05:02,  Mimochodom, kritika je jednoduchá, umenie zložité...:-)
dnes, 05:01,  Tak to musia byť tí, ktorých nenávidí človek bezzákonia, syn zničenia...:-)
dnes, 04:55,  Ale kto je jeho protiobrazom dnes?
dnes, 04:19,  “Nato sa z neba ozval hlas: 'Toto je môj milovaný Syn (Ježiš Kristus), z ktorého mám...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čaro prvej lásky je v tom, že nikto vopred nepočíta s tým, že sa raz skončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(140 339 bytes in 0,370 seconds)