hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Rohožka 2 (pokračujeme?)

príspevkov
15
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 15.9.2010 23:58
posledná zmena 16.9.2010 09:36
1
15.09.2010, 23:58
-Nemáš jednu naviac?!-, počujem výkrik zdola.
-Kto si pýta?-
-Peťo som. Nemáš to cajgo?-, je sám...chvíľka zamyslenia.
-Jasné, počkaj zbehnem dole.-
-Nieže ma okašleš.-

-Nech sa páči.-
-Aj oheň máš kráska?-
-Ehm...jasné, tu je nech sa páči.-
-Dík.-
-Niet zač...-, usmievam sa na neho,- ...tak ja už pôjdem. Ahoj.-
-Nie, počkaj, nerád fajčím sám. Veď daj si ešte jednu, neznásilním ťa, len pokecáme.-
-No...hmm...dobre.-
-Tak ja som sa už predstavil, som Peťo a ty?-
-Sylvia.-
-Dáš si pivo?-

Čas zas poskočil o pár priečok po rebríku celosvetovej existencie. Nieže by som nemala strach, ale dnes mi asi zase môže byť všetko ukradnuté. Zajtra sobota a je to zas len ďalšia sobota, nikam sa mi nechce a vyzerá celkom milo, tak prečo nie? Pivo otvára zubami, otvárak zásadne odmietol. Má dvadsaťštyri rokov, stratený rocker (alebo ako ho definovať), nemá čo robiť, tak sa dnes len tak túla. Pomaly sa blížia dve hodiny ráno a on ma ťahá von, krčma? Obchod? Niekam po nejaké to pivo... Ideme do obchodu, kupuje osem pív a jedny cigarety (viac peňazí z účtu nevytiahol) a po dvoch na lavičke ideme naspäť do môjho bytu. Po ďalšom by som si mala začať dávať pozor, ľahko sa opijem. On ale len apaticky sedí za stolom a pomaly si odpíja s piva a rozpráva. Jednoznačne je čarovný, po tom ďalšom pive sa mu už naozaj strácam v pohľade, opojné hnedé oči, hlas mi láska uši a on stále len tak sedí a rozpráva ako bol pred mesiacom v Nízkych Tatrách s kamarátmi. Prosím ho o ďalšie pivo a ideme na cigaretu na balkón, akosi vypĺňa tú zmätenosť v mojom vnútri. Rozpráva a ja už naplno podlieham jeho tónu. Zapáli si ďalšiu.

Prejde ďalšia hodina a ja otváram víno zo skrinky, keď už vypijeme polliter, tak sa neviem udržať, ani by som nechcela, ale niečo vo mne ma núti sa na neho lepiť.

-Prepáč Sylv, ale nič nebude, zbytočne sa opitá namotáš.-, niečo v jeho očiach posmutnelo.
-Nie, to vôbec nie je tak...-
-Ale je...-

Posledné, čo si pamätám je ako ma prikrýva dekou a ráno ho už niet. Len na stole leží papierik s jeho číslom a odkazom „Niekedy sa ešte ozvi...“.

Nie je zvláštna...? Nie, nie tá láska...nie je teda zvláštny ten záujem? Neznámy človek Vás zaujme tak, že neviete, čo so sebou...

Spomínam si keď som šla vlakom, spomínam si na chlapca, ktorý ma po polhodine oslovil „Prosím Ťa, nebude Ti vadiť, keď sa tu natiahnem? (šlo o nočný vlak)“, „Jasné v pohodke...“. Prešla ďalšia polhodka, kým ho zrušila sprievodkyňa, že sa má posadiť, lebo ľudia stoja. Stáli jediný traja. Opití mladí robotníci. Ouk, nastúpili k nám, hluk bol pojem, ktorý im nič nehovoril (v zmysle tom, že asi nevedeli, kde je normál a kde je hluk). No brali ohľad na mňa, že chcem spať, veď kto by milé dievča nenechal spať? No pár minút sa vyprázdnilo a hlučnosť sa stupňovala s úrovňou ich opitosti.

-Slečna, prepáčte, že Vás rušíme... Buďte ticho! Slečna chce spať!-, kričal ten najrozumnejší.
-Hmmm.-
-Slečna, máte priateľa?-
-Hmm,...áno mám.-
-Ale to nevadí?!-
-Hmmm...myslím, že aj áno.-, skúšam kontrovať ospalo.
-Ale no tááák!-
-Prosím nechajte ma spať.-, smrdia...

Pár minút naviac a opúšťam vozeň... Čo mám rada na nočných vlakoch? Sedím a okno mi ponúka akési mylné déja vu... Z jednej polovice som tam ja, z druhej je to noc, ktorá žmurká naspäť. Čo je tá realita, všetkými tak obásnená? To je tá tma, noc, ktorá sa míňa za oknom bežiaceho vlaku? To sú tie zúfale zaspaté pohľady polomŕtvych ľudí sediacich na dlhodobo neobývateľnom sedadle? Toto je náš život, toto je náš skvelý svet??!! Čo sa to vlastne deje? Svetelná bublina. Bublina mesta, kde sa každú noc ukladajú k spánku tisíce ľudí. Neviem, je to negatívne alebo pozitívne, to pomyslenie, že také množstvo ľudí sa snaží zaspať za zatmenými svetlami so snahou zatmiť aj svoj celý deň. Snažia sa poprieť v pár krásnych snoch (ani nemusia byť pekné) celý rušný deň. Kam to celé speje, žijeme život, od ktorého potrebujeme noc čo noc utekať, utekať čo najďalej. Ospravedlňujem sa, ale čo sa mi zas dnes bude snívať? Netuším...ale dobrú noc...
👍: Nadja
none
2
16.09.2010, 00:14
konečne!.. Po dnešnom rušnom dni na fóre, najme teraz večer..niečo dobré na čítanie..Nechám si to radšej na zajtra..ráno múdrejšie..večera
none
3
16.09.2010, 00:14
posledný odstavec sa mi luubi... veľmi 😉
none
4

3. ninka 16.09.2010, 00:14

posledný odstavec sa mi luubi... veľmi 😉

16.09.2010, 00:16
vzhľadom na to, že je to koniec úvodu a ten posledný odstavec je už ozajstný, tak pochopiteľne
none
5

4. 16.09.2010, 00:16

vzhľadom na to, že je to koniec úvodu a ten posledný odstavec je už ozajstný, tak pochopiteľne

16.09.2010, 00:26
ale názov sa mi vôbec nepáči
none
6

5. ninka 16.09.2010, 00:26

ale názov sa mi vôbec nepáči

16.09.2010, 00:32
ten je podľa série
none
8

6. 16.09.2010, 00:32

ten je podľa série

16.09.2010, 00:59
koberec bol dzivý, ale rohožka? ale ty si dirigent, nič v zlom, jo? 🙂 marsok
none
9

8. ninka 16.09.2010, 00:59

koberec bol dzivý, ale rohožka? ale ty si dirigent, nič v zlom, jo? 🙂 marsok

16.09.2010, 01:02
koberec...rohožka... jo som dirignet, nepyskovať a chváliť!
none
10

9. 16.09.2010, 01:02

koberec...rohožka... jo som dirignet, nepyskovať a chváliť!

16.09.2010, 01:03
ale ja vážne nepotrebujem mať posledné slovo 😉 a ty ma nekomanduj, čo mám robiť, jasneee?
none
11

10. ninka 16.09.2010, 01:03

ale ja vážne nepotrebujem mať posledné slovo 😉 a ty ma nekomanduj, čo mám robiť, jasneee?

16.09.2010, 01:06
ale ja potrebujem mať posledné slovo a to aj v celej večnostikidding

ale keď ma málo chváliš
none
14

9. 16.09.2010, 01:02

koberec...rohožka... jo som dirignet, nepyskovať a chváliť!

16.09.2010, 09:31
nepyskujem, ale chválim ..dobréé marska, dobréé..od začiatku až do konca a hlavne ten záver...
( aj ja rada nočné cestovanie-monológ )
a predsa zapyskujem..čo tak dať.. dve časti naraz, by sa človek nemusel vrátiť k predošlému..dobrému čítanie???
none
7
15

7. 16.09.2010, 00:32

http://www.youtube.com/watch?v=2GUcoSENzF0

16.09.2010, 09:36
konečne marska, aj na počúvanie, dobré..nielen stále tie šablové
none
12
16.09.2010, 06:42
nejaké také bezútešné, ale neva .. keď som cestovávala verejnou dopravou, vnímala som to rovnako :D

P.S. mala som včera strašidelný sen o návrate prehistorických šeliem do Nitry .. poradil si s nimi az last akction hero, ktory ma ma toho casu za zenu
none
13
16.09.2010, 09:17
hm fajne,ale v tvojich slovach ci skor v tvojom slovoslede mi chyba to prave orechove..nieco na sposob cylindra,rukaviciek a jemnych ozdob..
none

najnovšie príspevky :

havran [zobraz vlákno] pred 4 hodinami
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 113 233 B vygenerované za : 0.073 s unikátne zobrazenia tém : 36 289 unikátne zobrazenia blogov : 539 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Je potrebné usilovať sa o to, aby každý videl a vedel viac, ako videl a vedel jeho otec a ded.