hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Rodina s 3 alebo 4 deťmi základ ako nevahnutná podmienka budúcnosti každého národa.

príspevkov
30
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 30.1.2015 10:27 elemír
posledná zmena 12.2.2015 10:32
1
30.01.2015, 10:27
Koľko teda musí dostať mladá rodina na dnešné podmienky, aby sa toto mohlo naplniť ?
Ja navrhujem príspevok 1 000 € pre tri deti a 1 200 pre 4 deti a ostatné nič.
teda 1 a 2 sú málo a pre 5 a viac tiež nič, aby sa neznížila kvalita výchovy. Možno pri 5 by sa mohlo dať ešte tých 800, ale iba pri neplánovanom počatí.
Zaplatiť všetky prostriedky na regulovanie pôrodnosti aj pápež František bude zato, pokiaľ bude vo funkcii., Toto je výlučbne pre dnešné slovenské pomery, ale malo by sa to v tomto percentualnom pomere k HDP dodržiavať neustále na Slovemnsku aj pri zmene ekonomických pomerov a vo všetkých Europských štátoch.
Samozrejme, že príplatky sa nesmú vzťahovať na emigrantov, nech si to urobí každý doma a štátne občianstvo by mohol dostať iba pravnuk emigranta.
Ja nie som rasista, lebo základný rozdiel medzi fašizmom a národniarstvom je ten, že obaja preferujú svoj národ, ale fašizmus preferuje svoj národ vyvražďovaním iných národov a národniari preferovaním mladých rodín a udržiavaním pôrodnosti za každú cenu a iné národy tým neobťažujú.
Toto by malom byť hlavné moto národniarských politických strán, aby tlačili na štát na financie pre mladé rodiny .
Čokolvek sa týka rodiny, musíme podrobne sledovať a ísť za tým, a teda nesmieme vynechať ani toto referendum, lebo význam tohoto referenda a jeho dátum sa bude určite písať v historii nielen Slovenska, ale hlavne Europy veľkými písmenami, to je dnes už na beton, A ani nie pre tie otázky, čo tam sú, ale preto, čo toto fererendum odštartuje a teda radšej poďme teraz hlasovať, aby sme si v budúcnosti nemuseli vyčítať, akí sme boli k,....i , že sme sa toho nezúčastnili.
none
5

1. elemír 30.01.2015, 10:27

Koľko teda musí dostať mladá rodina na dnešné podmienky, aby sa toto mohlo naplniť ?
Ja navrhujem príspevok 1 000 € pre tri deti a 1 200 pre 4 deti a ostatné nič.
teda 1 a 2 sú málo a pre 5 a viac tiež nič, aby sa neznížila kvalita výchovy. Možno pri 5 by sa mohlo dať ešte tých 800, ale iba pri neplánovanom počatí.
Zaplatiť všetky prostriedky na regulovanie pôrodnosti aj pápež František bude zato, pokiaľ bude vo funkcii., Toto je výlučbne pre dnešné slovenské pomery, ale malo by sa ...

30.01.2015, 11:06
myslím si, že každá žena túži po dieťati, no nemyslím si, že v dnešnej dobe by žena túžila po 4 - 5 deťoch, doba našich starých mám je dávno preč, taká je realita, tak si zbytočne budeme niečo nahovárať
none
30

1. elemír 30.01.2015, 10:27

Koľko teda musí dostať mladá rodina na dnešné podmienky, aby sa toto mohlo naplniť ?
Ja navrhujem príspevok 1 000 € pre tri deti a 1 200 pre 4 deti a ostatné nič.
teda 1 a 2 sú málo a pre 5 a viac tiež nič, aby sa neznížila kvalita výchovy. Možno pri 5 by sa mohlo dať ešte tých 800, ale iba pri neplánovanom počatí.
Zaplatiť všetky prostriedky na regulovanie pôrodnosti aj pápež František bude zato, pokiaľ bude vo funkcii., Toto je výlučbne pre dnešné slovenské pomery, ale malo by sa ...

12.02.2015, 10:32
a mne na tom nezáleží, keďže nie problém v pôrodnosti ale v systéme, ktorý produkuje peniaze a potom ten systém chce peniaze späť
none
2
30.01.2015, 10:34
Ak stojí dialnica 4 miliardy a 5 takýchto projektov sa platí 30 rokov, tak potom to vychádza asi 1 miliarda na rok.A jedam miliarda deleno 1 000 je pre milion mladých rodín na slovensku , koľko ich vlastne máme ? možno by nebolo treaby ani tu celú miliardu aj môj prvá odhad som strelil aj bez tejto matematiky celkom slušne,
A ženy by mohli zostať pri deťoch a táto čiastka by sa im počítala ako zárobok pre prípad dôchodkového pooistenia.
none
7

2. elemír 30.01.2015, 10:34

Ak stojí dialnica 4 miliardy a 5 takýchto projektov sa platí 30 rokov, tak potom to vychádza asi 1 miliarda na rok.A jedam miliarda deleno 1 000 je pre milion mladých rodín na slovensku , koľko ich vlastne máme ? možno by nebolo treaby ani tu celú miliardu aj môj prvá odhad som strelil aj bez tejto matematiky celkom slušne,
A ženy by mohli zostať pri deťoch a táto čiastka by sa im počítala ako zárobok pre prípad dôchodkového pooistenia.

30.01.2015, 11:25
Tak, dialnice netreba treba chodiť na koňoch po prašných cestách ako kedysi, v lete makať na poli a v zime robiť deti, lebo čo už iné sa dá........
none
3
30.01.2015, 10:41
a kde zozenies zeny na tuto oplodnovaciua akciu? :-))
👍: Linda , pollio
none
4
30.01.2015, 10:54
Ja som sa narodil v povojnovom období a priemerná rodina bolo 5 detí, lebo boli na to vytvorené podmienky a bola by aj menšia rozvodovosť,lebo máloktorý chlap by zarobil tolko a bol by do určitej miery aj finančne viazaný k rodine.
Viacdetné deti by rozbehli ekonomiku celkove svojou spotrebou museli by sa rozvínuť takmer všetky odvetvia týkajúce sa zvýšenej spotreby potravín oblečenia a všetkých služieb s tým spojených.
Šesť členná rodina by sa stala bežným štandartom.
pri takomto stimule nemôže o tom rozhodovať niekoľko žien, pre ktoré je pôrod problém. To je prirodzené.
none
10

4. elemír 30.01.2015, 10:54

Ja som sa narodil v povojnovom období a priemerná rodina bolo 5 detí, lebo boli na to vytvorené podmienky a bola by aj menšia rozvodovosť,lebo máloktorý chlap by zarobil tolko a bol by do určitej miery aj finančne viazaný k rodine.
Viacdetné deti by rozbehli ekonomiku celkove svojou spotrebou museli by sa rozvínuť takmer všetky odvetvia týkajúce sa zvýšenej spotreby potravín oblečenia a všetkých služieb s tým spojených.
Šesť členná rodina by sa stala bežným štandartom.
pri takomto...

30.01.2015, 14:39
A kedy si bude zena budovat karieru a studovat ak ma 10 rokov nic ine nerobit iba rodit a starat sa o male deti? O tom, kolko deti chce vynosit zena, nutne musi rozhodovat ona aj keby mala rodina za kazde dieta dostavat 10 000 euro.
none
6
30.01.2015, 11:06
a štátne občianstvo až pravnuk prisťahovalca ?
none
14

6. Linda 30.01.2015, 11:06

a štátne občianstvo až pravnuk prisťahovalca ?

30.01.2015, 14:51
To je predsa ta fatálna chyba, čo urobili angilčania a preto majú dnes ten problém. Už teraz by to chceli vrátiť a dávky riadne obmedzili, ale už došlo k deleniu spoločnosti. Metrom v londýne u chodí len spodina, angličan ide všade na aute, aby sa vyhol vstupu do metra, delia sa obchody, reštaurácie, atď, atď, až budú nútení priznať apartheid, lebo sa tam nebude dať volne pohybovať. A ak si sadne do metra tak príde domov a všetko do práčky, lebo to bude nasiaknuté smradom. násilné miešanie rás a národnosti je túžba iba tých, čo ich je menej a majú sa horšie.
Akokolvek je človek inteligentný, musí ho to obťažovať, samozrejme, že to by nemal byť dôvod k nenávisti, ale, hľadanie riešenia potom musia strpieť aj tí, čo to nepríjemné spôsobujú, teda znížiť aspom telesný pach, pretože väčšina ide u dychu, je o proste krv akrv sa v plúcach okyslyčuje a tým pádom sa to dostáva z človeka.
A tu je na mieste vytvárania komunít, nemiešať na silu, aby sa obe strany cítili ako tak dobre, alebo aj my im tak isto smrdíme, ak príde neumytý beloch medzi iných a oni sú čistí, tak im to vadí tak isto, ako nám. A komunitami by sa stretnutia obmedzili a v styku na verejnosti by sa tolerovali obojstranne. A teda už tu musí byť vzájomné pôbenie na menšom priestore, ktoré zase ale väčšinou zapríčinili oni tak,či tak.
Je to to isté, ak miešame naše deti s romskymi. Určite sa budú deti romov a bielych v samostatných triedach cítiť lepšie, ako keď ich zmiešame. jednoducho sa musí uznať ich odlišná rasová a národnostná identita a nemali by sme im vnucovať len to, o čom si myslíme, že je dobré pre nás. Oni to vždy vidia úplne inak, ako my. A tak isto medzi nimi preferovať a vyťahovať nadané deti a stimulovať ich na vyššie vzdelanie, aby bola komunita čo najkompletnejšia, teda vrátane podnikateľskej sféry, aby nemali problém so zamestnaním.
none
24

14. elemír 30.01.2015, 14:51

To je predsa ta fatálna chyba, čo urobili angilčania a preto majú dnes ten problém. Už teraz by to chceli vrátiť a dávky riadne obmedzili, ale už došlo k deleniu spoločnosti. Metrom v londýne u chodí len spodina, angličan ide všade na aute, aby sa vyhol vstupu do metra, delia sa obchody, reštaurácie, atď, atď, až budú nútení priznať apartheid, lebo sa tam nebude dať volne pohybovať. A ak si sadne do metra tak príde domov a všetko do práčky, lebo to bude nasiaknuté smradom. násilné miešanie rás a...

30.01.2015, 19:41
a čo s takými rómskymi deťmi ? tiež štátne občianstvo až ich pravnukom ?
odkaz
none
8
30.01.2015, 12:44
my to tu vyriešime, lebo každý vie, že čím viac hláv, tým viac kapusty🙂)

no ale k veci: budúcnosť človeka závisí od udržania kvality životného prostredia a to už je teraz našrot.
none
9
30.01.2015, 14:28
takže to myslíš, že to je schválne, že sa týmto vlastne reguluje postupné vymieranie ????
Životné prostredie príde tak isto na rad, ale životné prostredie nemôže byť taký velký prblém, ako jem vymieranie.
none
11
30.01.2015, 14:44
ale viete co, ked tak pozriem na to snezenie asi nam aj priroda vravi: ostante doma a milujte sa a mnozste sa! :-D
none
15

11. dorota 30.01.2015, 14:44

ale viete co, ked tak pozriem na to snezenie asi nam aj priroda vravi: ostante doma a milujte sa a mnozste sa! :-D

30.01.2015, 14:52
Drota,tak to ti závidííííím...U nás je sychravo,džabanka vonku a NESNEŽÍÍÍÍ.....
none
18

15. 30.01.2015, 14:52

Drota,tak to ti závidííííím...U nás je sychravo,džabanka vonku a NESNEŽÍÍÍÍ.....

30.01.2015, 15:02
a to si kde? ja este aj v praci popijam LOL
none
20

18. dorota 30.01.2015, 15:02

a to si kde? ja este aj v praci popijam LOL

30.01.2015, 15:07
Ta doma som....a začal padať hnusný,mrznúci dážď....no Sodoma Gomora, Cecilko....
none
21

20. 30.01.2015, 15:07

Ta doma som....a začal padať hnusný,mrznúci dážď....no Sodoma Gomora, Cecilko....

30.01.2015, 15:14
tak potom si niekde na vychode slovenska :-D
none
12
30.01.2015, 14:45
ľudí je veľa ale je málo čistej vody a energie.
ja myslím že životné prostredie je x krát väčší problém, lebo nevieme či skôr nevymrieme od jedov ako od nízkeho počtu potomkov.
none
13
30.01.2015, 14:50
Tak ja si neviem predstaviť,že by žena v súčasnej dobe mala 3,4,5 detí.Vek prvorodičiek stále stúpa,momentálne sa to poma ly,ale isto blíži až k 30.-tke.Takže si neviem predstaviť,kedy by donosili tie ostatné deti.A rodiť v 40.-tke asi tiež nie je bohvie čo.Momentálne mladí ľudia chcú zabezpečiť deťom zázemie,chcú mať stálu prácu a až potom priviesť ne svet deti.Takže ono to vážne vychádza na tých 30 rokov.Výnimkou sú samozrejme cigoškovia.Ak to takto pôjde ďalej,tak o pár rokov oni budú majorita.Pomaly,ale isto sú majoritou v malej dedine,potom vo väčšej,potom budú v malom meste....pôjde to geometrickým radom.Takže ak by štát zvýšil podporu,tak yby sa to dotklo hlavne ich...si myslím....
none
23

13. 30.01.2015, 14:50

Tak ja si neviem predstaviť,že by žena v súčasnej dobe mala 3,4,5 detí.Vek prvorodičiek stále stúpa,momentálne sa to poma ly,ale isto blíži až k 30.-tke.Takže si neviem predstaviť,kedy by donosili tie ostatné deti.A rodiť v 40.-tke asi tiež nie je bohvie čo.Momentálne mladí ľudia chcú zabezpečiť deťom zázemie,chcú mať stálu prácu a až potom priviesť ne svet deti.Takže ono to vážne vychádza na tých 30 rokov.Výnimkou sú samozrejme cigoškovia.Ak to takto pôjde ďalej,tak o pár rokov oni budú majorit...

30.01.2015, 16:22
mali by rodiť muži...my by sme to stihli raz-dva
stále tvrdím že chlap skôr porodí ako žena nakúpi...:-)
none
16
30.01.2015, 14:54
Ak pri štyroch deťoch dostane žena viac, ako zarobí muž, alebo aspom tolko a bude sa jej to rátať aj do dôchodku, určitze budú rodiť aj mladšie a bez donútenia, zostávať v beznádejí na tomk, čo je je vymieranie a to ti nevadí ????
To 2,2 jednoducho nepustí, tak navrhni niečo iné, lepšie a istejšie !
none
19

16. elemír 30.01.2015, 14:54

Ak pri štyroch deťoch dostane žena viac, ako zarobí muž, alebo aspom tolko a bude sa jej to rátať aj do dôchodku, určitze budú rodiť aj mladšie a bez donútenia, zostávať v beznádejí na tomk, čo je je vymieranie a to ti nevadí ????
To 2,2 jednoducho nepustí, tak navrhni niečo iné, lepšie a istejšie !

30.01.2015, 15:03
Elemir,ja len hodnotím súčasnú situáciu,ako to je.Tiež si neviem predstaviť,že by som mala veľa detí.Takýchto mnohočlenných rodín je málo.Lebo je problém zabezpečiť 1 dieťa.Preto ženy odkladajú pôrod prvého dieťaťa.A Elemír....kde by štát na to zobral peniaze?Z čoho?Ja si myslím,že v prvom rade sa majú postarať o deti rodičia.Nech má každý toľko detí,koľko dokáže vychovať.A neverím,že zvýšením príspevkov by sa nejako rapídne zvýšila pôrodnosť.Lebo je ľahké deti urobiť,ale dobre ich vychovať už nie je také jednoduché...
none
17
30.01.2015, 14:57
A veľa žien,ktoré sú zamerané hlavne na budovanie kariéry,tak tie majú na celú túto problematiku asi takýto názor...
odkaz
none
22

17. 30.01.2015, 14:57

A veľa žien,ktoré sú zamerané hlavne na budovanie kariéry,tak tie majú na celú túto problematiku asi takýto názor...
https://www.youtube.com/watch?v=IpvwQ8HS5E8

30.01.2015, 16:13
nemám síce rada túto pesničku, ale hodí sa do tejto témy
none
25
30.01.2015, 23:07
prečo sa naháňa pôrodnosť viete ? ..pretože vždy nová generácia robí (má odvody) na dôchodky (staršej generácie..) ak je pôrodnosť nízka niekoľko rokov, tak sa môže stať, že na dôchodky nebude...)
none
26
31.01.2015, 07:57
nejde tu onič iné len o vymieranie národov a tda nášho, aby aj naše vnúčence žili ako slováci, ale ak niekomu nevadí, čo bude s týmto štátom a s podmienkami života pre naších potomkov, tak toho sa táto debata netýka.
Dneska sa žije slobodne , volne a ešte aj bez viery, proste parádička.
Ale ak sa tu nasáčkuje islam, akože už aj je, tak potom bude slobodička v háji zelenom a každý sa bude musieť modliť päť krát denne ak nie, a ženy to anii nehovoirím, pozrite sa akú majú karieru v arabských krajinách a to sa ešte nehovorí o tvrdších odrodách islamu.

Ja len akože už nie je moc času, aby sa s tým dalo vôbec niečo robiť, ale tu vidím, že viacej ženám to nejak nevadí.
Pozrite sa do dnešného anglicka, francúzka, samozrejme, že to automatick príde sem a tak isto sa to bude ako tak držať a zrazu príde prelomový bod a všeko sa obráti v priebehu jednej noci a nebude pomoci am ani úniku.
none
27
31.01.2015, 08:01
Lanvin 19, kde na to vziať peniaze.
Už sommnavrhol, že ak sa zoberie z dialníc dve tretiny, tak to úpúlne stačí na inej teme som to dokomca prepočítal, ak teda som sa nesekol.
none
28
31.01.2015, 09:06
to by bolo dobré ale nech rodinné prídavky platí cirkev, alebo miestna fara alebo biskupstvo, elemír ty si chorý...
none
29
31.01.2015, 09:09
problém je že pôrodnosť nie je regulovaná, neproduktívneho obyvateľstva je čoraz viac, preto je toľko vojen nepokojov a zla na zemi...najviac k tomu prispievajú hlúpe náboženstvá...
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 154 473 B vygenerované za : 0.112 s unikátne zobrazenia tém : 36 504 unikátne zobrazenia blogov : 545 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny. V tých dňoch vylejem svojho Ducha aj ...

citát dňa :

Priatelia sú príbuzní, ktorých si ľudia vyberajú sami.