Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

ROBÍME NA BOHATÉ ŠTÁTY EÚ

48
reakcií
554
prečítaní
Tému 8. mája 2019, 09:41 založil Boris.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 5. 2019, 09:41 avatar
Závažný problém Európskej únie odhalila rozsiahla analýza francúzskeho ekonóma Thomasa Pikettyho (zverejnená 16. januára 2018 v denníku Le Mond), preukazujúca dlhodobé doplácanie nových štátov EÚ na aktuálne nastavenie hospodárskych pravidiel Únie.

Thomas Piketty, ktorý je Direktorom a odborným garantom univerzity L´ École des hautes études en sciences sociales v Paríži, poukázal na pretrvávajúci, systematický transfer kapitálu z nových štátov EÚ, ktorý je využívaný na zvyšovanie bohatstva a životnej úrovne materských štátov investorov.

Piketty vyhodnotením finančných transferov medzi štátmi V4 a starými krajinami EÚ v rokoch 2010 až 2016 zistil, že priemerný ročný odliv ziskov a príjmov z majetku európskych firiem zo Slovenska predstavoval v priemere 4,2% HDP (4,7% z Poľska, 7,2% z Maďarska, 7,6% a z Čiech), čo zodpovedajúco znížilo národný príjem týchto štátov a zvýšilo bohatstvo krajín investorov.

JEDNODUCHŠIE POVEDANÉ, nízke mzdy zamestnancov vo východoeurópskom regióne, pracujúcich v automobilkách, obchodných reťazcoch, bankách, telekomunikačných službách, poisťovniach, ... generujú európskym investorom vysoké zisky, ktoré si vyvezú a zdania v svojich krajinách.

Peniaze a hodnoty vytvorené prácou našich ľudí štáty investorov využívajú na zlepšenie kvality svojho zdravotníctva, školstva, či zlepšenia sociálnej starostlivosti.

Zahraniční investori a ich materské štáty takto "OCHUDOBNIA" Slovensko a našich občanov o cca štyri miliardy EUR ročne, z čoho jedna celá miliarda EUR ročne by mala byť, pri férovom nastavení pravidiel, priamo použitá na zvýšenie kvality nášho zdravotníctva, školstva, či zlepšenia sociálnej starostlivosti u nás.

Piketty tiež upozornil, že pri takto NEO-KOLONIÁLNE nastavených mechanizmoch finančných transferov v EÚ budú bohaté krajiny Únie stále viac bohatnúť a my chudobnieť, pretože naši zamestnanci v ich firmách na Slovensku pri tomto nastavení NÚTENE PRACUJÚ aj na zvyšovanie životnej úrovne Nemcov, Francúzov a iných starých štátov EÚ !

Pri uvedenej schéme kapitálových transferov v EÚ nám v podstate Európske fondy len dočasne kompenzujú finančné objemy, o ktoré nás európsky investori súčasne oberajú, a platby ktoré do európskeho rozpočtu (ako členské) uhrádzame. Po skončení teraz začínajúceho sedemročného rozpočtového obdobia EÚ, by sme pri takýchto pravidlách na svoje členstvo v EÚ už len doplácali, doplácali a doplácali...

Je preto najvyšší čas, pustiť sa ihneď po eurovoľbách do tvrdých rokovaní s bohatými štátmi EÚ o rýchlom a spravodlivom narovnaní neprijateľných mechanizmov fungovania kapitálových transferov v Únii.

Z relácie "V politike", TA3, dňa 5.5.2019:
www.ta3.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   8. 5. 2019, 10:08 avatar
do roboty do nemocnice a do postele
Súhlasí Boris


3.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 5. 2019, 10:10 avatar
Žiaľ, takto si mnohí predstavujú život.
Neuvedomujú si pri tom, že aj zver sa má lepšie, ako ľudská spoločnosť, ktorá viac, ako tretinu života preracuje a z toho vačšinu času nie na seba, ale na druhých cudzopasníkov.


4.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 5. 2019, 10:25 avatar
ďalšiu tretinu života prespí, minimálne polovinu poslednej tretiny sa venuje nevyhnutným činnostiam, ako starostlivosť o seba a rodinu. Pre človeka v tomto našom nie zrovna pochopiteľnom fungovaní neostáva moc času na vlastný rozvoj a teda sa netreba ani moc čudovať mentalite ľudskej spoloćnosti.


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 11:14 avatar
Neuvedomuješ si že jediným parazitom si tu ty . Ty neplatíš zdravotku a XY dalších pladieb a vysmievaš sa slušným ľudom ako to za teba zaplatia    
Ale nezaplatia . Utopiš sa vo vlastných hovnách .
Súhlasí ondrej61


16.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 5. 2019, 11:51 avatar
Omyl, ja odmietam dotovať parazitov. To je veľký rozdiel.


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 11:54 avatar
Ty chudák bez zdravotnej poistky s XY exekuci . Si len podvodník neplniaci si základne veci . Plačúci a dufajuci že príde nejaký zlatý socík a všety tie svinstva čo si napachal za teba zaplatia slušní ľudia .

Snívaj a plač ďalej ty zachranar venezuely , Krymu , Katalánska a celeho sveta ruských hovnometov
Súhlasí ondrej61


20.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 5. 2019, 12:05 avatar
Tí "slušní" ľudia platia luxus darmožráčom a zdravotníctvo sa rozpadáva. Zomierajú ľudia, ktorí by zomrieť nemuseli vďaka biednej zdravotnej starostlivosti (slová aj Andreja Kisku osobne).
Nikto ma nemôže nútiť ísť proti svojmu svedomiu., ani neprinúti.


22.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   8. 5. 2019, 12:07 avatar
ak by tak uvažovali všetci ludia ako ty, tak zdravotnictvo sa rozpadne uplne....( a tebe prasatu ide len o to).....
Súhlasí Osvietený


23.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 5. 2019, 12:13 avatar
Ak by tak uvažovali všetci, dávno sa od zdravotného poistenia utrhne príživníctvo súkromného sektoru, zdravotníctvo by sa nemohlo tak rozkrádať, začalo by opať fungovať a ľudia by k nemu opať získali aj dôveru. Ale z tohoto hľadiska sa na to samozrejme odmietaš pozerať.


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 12:18 avatar
Boris čiže tvoje nezaplatenie základnej zdravotnej poistky čo je mimochodom trestný čin je vlastne tvoja záchrana slovenska pred rozkrádaním zdravotníctva ?
Myslíš že zdravotníctvo bude čakať na tvoju dôveru až ju získaš na dezinformačných ruských stránkach ?
Súhlasí ondrej61


26.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 5. 2019, 12:23 avatar
Zopakujem, pre menej chápavých. Odmietam platiť povinne daň na luxus bohatých. Súkromný sektor sa v zdravotníctve neosvedčil, naopak spôsobuje škody na ľudskom zdraví, ako aj na životoch. Kto to platí, podporuje to a je to jeho svedomie.
Na druhú otázku odpovedám, že ma to nezaujíma, kým sa nenastolí poriadok, právnosť a spravodlivosť. Inak štát nemá žiadny význam .-


45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 13:32 avatar
Súkromý sektor v zdravotníctve funguje presne rovnako ako v každom inom odvetví .

Štátny sektor nefunguje ani v zdravotníctve tak ako v žiadnom inom odvetví .

Preto by súkromník nikdy ani omylom nestaval také veci ako je Nemocnica Rázsochy

Do stavby sa preinvestovali zhruba 2 000 000 000 Sk (cca 65 miliónov eur). Financovanie stavby bolo prvou Dzurindovou vládou zastavené.

Situáciu sa pokúšali zachrániť aktivisti z mestskej časti Bratislava Lamač, ktorí v roku 2001 chceli investície zachrániť a dobudovať hrubú stavbu aspoň ako vedecko-technický park. Neúspešne.

Pre kritiku verejnosti si tento zámer osvojil aj magistrát hlavného mesta, projekt však len "vzal na vedomie" a odvtedy je odložený. Štát po tridsiatich rokoch čiastkových investícií tvrdí, že peniaze na dostavbu nemá.    

V roku 2018 bolo schválené zbúranie nemocnice vládou Róberta Fica za 17 miliónov Eur z dôvodu už nevyhovujúcich štandardov.    

Nuž a po skoro 40 rokoch ideme ďalej    

Rázsochy chytajú nový dych

Ministerstvo zdravotníctva je pripravené vyhrnúť si rukávy a vybudovať štátnu nemocnicu na Rázsochách v bratislavskom Lamači. S projektom by sa mohlo začať už koncom roka, nemocnica by mohla stáť v roku 2023. Nedostatku personálu či konkurencie zo strany súkromnej nemocnice v rukách finančnej skupiny Penta sa rezort neobáva.

                            

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


46.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 13:38 avatar
Preto máš šťastie že tie tisíce čo si nezaplatil štatnej poistovni nedlhuješ sukromnej . Lebo tam by sa s tebou nehrali.

Ako si počínali zdravotné poisťovne? Štátna je v strate, súkromné v zisku

Očakávaná strata VšZP

S najhorším hospodárskym výsledkom skončila podľa očakávaní Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP). Aj keď prvotné správy hovorili, že štátna poisťovňa by mohla rok 2016 uzavrieť v rekordnej strate, ktorá sa odhadovala na 225 až 250 miliónov eur, nakoniec to je o polovicu menej.

Minulý týždeň oznámila, že výsledkom jej hospodárenia za rok 2016 je strata 112 miliónov eur.

„Platobná schopnosť nie je ohrozená a poistenci majú riadne a včas zabezpečenú zdravotnú starostlivosť,“ uviedol generálny riaditeľ VšZP Miroslav Kočan.

Na zdravotnú starostlivosť dala vlani cez tri miliardy eur. Vlastná prevádzka ju vyšla na 89,9 milióna eur. Koľko môže maximálne poisťovňa minúť na prevádzku, má určené zákonom.

Neoprávnené odmeny

Za „lepším“ minuloročným výsledkom štátnej poisťovne je aj to, že časť nákladov pripísala ešte na vrub roku 2015.

Kočan mal od začiatku pochybnosti, či za predchádzajúceho vedenia mala poisťovňa naozaj vykázať zisk 17,6 milióna eur. Odhadoval to skôr na niekoľkomiliónovú stratu. Po preúčtovaní nákladov poisťovňa teraz hovorí, že výsledok za rok 2015 by bol mínus 60 miliónov eur.

Bývalé vedenie poisťovne si však vďaka oficiálne vykázanému zisku vyplatilo ročné odmeny. Ministerstvo zdravotníctva ako jediný akcionár VšZP tvrdí, že bude trvať na vrátení neoprávnene vyplatených odmien.

Ešte vlani podala štátna poisťovňa aj podnet orgánom činným v trestnom konaní, aby prešetrili, či v minulosti neprišlo napríklad k trestnému činu skresľovania hospodárskej a obchodnej evidencie. Výsledok vyšetrovania zatiaľ nepozná.

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


21.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   8. 5. 2019, 12:07 avatar
Ty teplos a ty co sa k tejto teme vobec vyjadrujes ty a tvoja sebranka ste v zivote nepracovali prizivnici a zlodeji


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 10:36 avatar
Vždy doplácajú bohaté štáty na tie chudobnejšie .
Tak to vždy platí i v našej krajine , že bohaté západné Slovensko dopláca na chudobný východ .
Cielom EU je vyrovanávať ekonomické rozdielnosti preto sú bohaté krajiny čistým platcom do EU .
Preto Nemec v roku 1989 zarábal 50 - 100 násobok toho čo zarábal zbedačený slovák dnes je to 2 - 3 násobok v globále . Keď som však pracoval v Nemecku robili so mnou i nemci ktorí mali na hodinu 10 € čiže 1600 hrubeho čo bolo asi 800 čistého . V západnej časti v Hessensku . Nejaký predsudok o nemcoch pobearajucich 5000€ v čistom sú utopické .
Nemec vo VW v nemecku zarobí v čistom 2500€ u nás je to 2000 € v priemere. Plačkovia stracajú silu plakať a tak konšpirujú sprostosi a hladaju tých čo sú ONI . ONI totiž môžu za tvoj dodrbaný život Boris a za tvoje desiatky exekucií kde nemáš ani zaplatene základne zdravotne poistenie .

Europoslanci navrhli zvýšenie rozpočtu. Slovensko musí vyrovnať rozdiely v rámci krajín EÚ

Vyrovnávanie regionálnych rozdielov musí mať aj naďalej prioritu v Európskej únii. Europoslanci preto navrhujú zvýšenie rozpočtu. Ide o sumu takmer 380 miliárd eur, čo je o 50 miliárd viac ako pôvodne navrhla Európska komisia. Rozpočet na vyrovnávanie rozdiel pre roky 2021 až 2027 sa podarilo navýšiť napriek tomu, že do celkového rozpočtu už pôjde menej peňazí. "Na rozdiel od minulých rokov kvôli tomu, že jednak je tu brexit a nevieme či bude riadený alebo neriadený, a to môže spôsobiť naozaj obrovské výpadky finančných prostriedkov," vyjadril sa Vladimír Maňka, z Aliancie socialistov a demokratov.

Mnohí europoslanci navrhujú tieto výpadky nahradiť, napríklad aj cestou nových daní, čo už "nevonia" každému. "V europarlamente je dosť veľa poslancov odtrhnutých od reality, ktorí jednoducho nechápu, že tie peniaze, ktoré únia má rozdávať, musí najskôr niekto iný zarobiť," povedal Richard Sulík za Európskych konzervatívcov a socialistov. Eurofondy na vyrovnávanie rozdielov bude Slovensko dostávať, kým nebude na úrovni 90% HDP EÚ. "Slovensko ešte stále nie je na tej úrovni, potrebuje pomoc," poznamenal Miroslav Mikolášik z Európskej ľudovej strany. "Mnohé regióny sú na úrovni 75% alebo tesne pod 75% HDP EÚ," dodala Monika Smolková z Aliancie socialistov a demokratov.

Návrh rozpočtu tak už prešiel Európskym parlamentom ale odobriť ho ešte Rada ministrov. "Ak by klesali prostriedky na kohéziu, tak by sme mali menší nárok na čerpanie európskych zdrojov. Samozrejme pomalšie by dobiehali vyspelejšie krajiny," dodal k téme Ivan Štefanec z Európskej ľudovej strany.
www.noviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 11:20 avatar
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


8.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   8. 5. 2019, 11:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2019, 11:41 avatar
Na tých troch je zaujímavé to, že tí dvaja z východu zabíjali hlavne vlastné obyvateľstvo a ten tretí, zo západu, zabíjal hlavne cudzie obyvateľstvo.
Súhlasí Boris


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 11:45 avatar
Dvaja boli släväni z východu . To bude tým . Tradície


14.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 5. 2019, 11:50 avatar
To by mohlo vypovedať však aj o tom, že tí dvaja neslúžili vlastnému národu, naopak slúžili cudzej moci.


15.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 5. 2019, 11:50 avatar
Korupcia je stará, ako ľudstvo samo.


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 11:52 avatar
iluminatom a slobodomurarom . Odhalené    

Služili egu diktatorov a zločineckej ideologii všetci traja .


28.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2019, 12:26 avatar
14. Cudzej moci vlastého ega.
Súhlasí Boris


30.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 5. 2019, 12:27 avatar
Nevidím rozdiel.
Súhlasí -era-


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 12:32 avatar
Cudzia moc je komunizmus ?


38.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2019, 12:34 avatar
35. Nie. Diabol.
Súhlasí Osvietený


9.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2019, 11:36 avatar
Ale to je štandartný systém fungovania už po tisícročia.
Dobyvatelia čerpajú z dobytých území hmotné zisky a dobyté územia čerpajú od dobyvateľov ich kultúru, ktorá im umožnila byť dobyvateľmi.
Súhlasí Boris


11.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 5. 2019, 11:44 avatar
A neosvedčil sa. Jeho priebeh je stále taký istý a končí rozkladom civilizácie.


27.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2019, 12:23 avatar
Ale osvedčil. Kultúra sa takto posúva od kultúrnejších národov k tým národom, ktoré budú niesť budúce kultúry. Tak sa kultúrny impulz presúval od Indie cez Perziu, Chaldejsko, Egypt, Grécko, Rím, Francúzsko, Britániu... Dnes sme my tí, čo sa učia, rovnako ako sa barbari učili od rimanov.


29.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 5. 2019, 12:26 avatar
To je chabá výhovorka. Ak si predstavíme, že by civilizácia, nech už ktorákoľvek nepadla, tak by mala výhodu podstatne rýchlejšieho rastu, exponenciálneho. Pekný príklad pre to bola stará čínska civilizácia, zrejme najdlhšie trvajúca v nám známych dejinách ludstva a teda mala v tej dobe aj najvačši vplyv na pokrok ako vo vede, tak kultúre.


31.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2019, 12:28 avatar
29. Chabá, ale dobrá. Ak by jedny rastliny nezvädli, keď priniesli plody, nemali by kde rásť nové rastliny, prinášajúce nové plody.
To by malo zmysel iba ak by neexistoval vývoj, vtedy by stačili stále rovnaké plody na veky.
Súhlasí Osvietený


34.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 5. 2019, 12:31 avatar
Ani toto nieje dobré vysvetlenie. Ak máš sad, nemusíš ho zničiť, aby si mal neustále úrodu. Nikdy. Staré časom odumierajú samé a na ich pozostatkoch vyrastajú nové.
Tento proces sa deje aj bez násilného ľudského pričinenia.


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 12:33 avatar
Zaujímavá úvaha o sadovníctve    

Staré časom odumierajú samé a na ich pozostatkoch vyrastajú nové.

SAMO SA TO

                     


39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 12:35 avatar
Vieš čo v takom sade vyrastie ? Šípkové kríky z náletom introdukovaných drevín    


40.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2019, 12:35 avatar
34. Tak určite, uznávam, že toto prirovnanie pokrivkáva a je iba čiastočným.
Súhlasí Osvietený


42.
označiť príspevok

gabriel pb
   8. 5. 2019, 12:43 avatar
sad musíš zdediť alebo mať dobrú cenu za m2


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 12:31 avatar
-era- sranda je že na našom území v roku raz dva žila vyspelá keltská civilizácia ktorá mala písmo vyspele mincovníctvo , šperkarstvo prepracovane poľnohospodárstvo atď a o 1000 rokov tu žili ľudia platiaci železnou hrivnou ktorí mali osoplene rukávy a drevene sandále orajúc drevenným pluhom . Niekde asi zlyhal impulz. Ešte že sa Slovensko v stredoveku a novoveku dosídlilo germánskou kolonizaciou slävänov


36.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2019, 12:33 avatar
33. Vidíš to, Kelti neboli tí, ktorí by slovanom dodali ten správny kultúrny impulz v zmysle vývoja. Preto museli vymiznúť, aby sa mohli realizovať germáni.
Šicko bavi.


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 12:40 avatar
-era- žiaden impulz im nedodali . Preto nemali kvázi slovania vôbec nič a preto boli po zadu tisícročia .
To málo čo sa k nám dostalo v tej dobe bolo zväčša bizantské . Tak ako neskôr pri nájazdoch mongolských zvaných chybne tatarských nedostalo žiadneho kultu iba krvavého kupeľa podobne ako tureckých atď . Ešte ani Matuš Čák Trenčiansky nemal svoje mince a nepoznal zlaté mince .


43.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2019, 13:13 avatar
Ako povieš.


44.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 13:16 avatar
-era- ono to nie je žiadne bombasticke odhalenie konšpiračnej stránky ale historický fakt


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 11:46 avatar
-era- že som taký smelý čo bolo pred pol tisícročím ? Nejaký iný systém ? Aký ? Ď


25.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2019, 12:20 avatar
Osvietený, prepáč, ale v mojej vete naozaj nie je preklep. Naozaj som nemal na mysli POL tisícročia, ale PO tisícročia. Ono je to taký zvrat, rovnajúci sa spojeniu: "Počas tisícročí".


32.
označiť príspevok

gabriel pb
   8. 5. 2019, 12:28 avatar


19.
označiť príspevok

gabriel pb
   8. 5. 2019, 11:55 avatar
a vidíš era, dobyvatelia si mysleli, že dobijú lásku a teraz prichádzajú s otvorenými očami a otvorenou holou bibliou, nemáme už šoférov


47.
označiť príspevok

hokejis muž
   8. 5. 2019, 19:13 avatar
1. 2. 3.
1. VEne 3 2 1


48.
označiť príspevok

Part0Fgod muž
   8. 5. 2019, 19:26 avatar
Enem

1. 2. 3.
1. VEne 3 2 1


49.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 19:31 avatar
NEM

1. 2. 3.
1. VEne 3 2 1
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:55,  Osvietený, ty síce nikdy nič poriadne nevieš, ale zato si excelentný v šírení paniky.
dnes, 12:53,  -era-, "duchovná veda" nepíše o tých kritériách svojej metódy, o ktorých som...
dnes, 12:52,  Tak potom tvoj 7. príspevok odvolaj, lebo nesúvisí s tým, čo píšem ja. Ty vždy, ako...
dnes, 12:50,  Lukáš Kyselica pracoval vo Vojenskom spravodajstve. Zároveň kandidoval v politike za...
dnes, 12:50,  Lemmy ja som neviedol vyšetrovanie voči šašom ani nedal povolenie na domovú prehliadku...
dnes, 12:39,  Ty nazývaš zákerného podliaka priateľom?
dnes, 12:38,  Agent Šašo, teda veľactený idiot Osvietený, teraz nám porozprávaj rozprávku z...
dnes, 12:36,  Domové prehiadky môže uskutočniť NAKA iba na základe operatívných zistení po vydaní...
dnes, 12:31,  Ty vzdy , znovu a znovu ku nemu pristupujes priatelsky , ale nim lomcuje revolucne nadsenie a...
dnes, 12:26,  kesha ja by som Lemmy navrhol niečo grecke Napríklad COCOTACUS
dnes, 12:25,  Pre drbnutého beznožníka a bezbožnika Európska lieková agentúra schválila remdesivir...
dnes, 12:23,  Naprikla Lemmuar a citalo by sa to Lemmuaaaa
dnes, 12:22,  Nie, nie, zle mi rozumieš. Samozrejme, že je fajn sa utrpeniu vyhnúť a človek by mal...
dnes, 12:22,  Lemmy , neuvazoval si nad drobnou zmenou nicku ? Aby bol troska revolucnejsi , trocha dat tam...
dnes, 12:18,  Chcem byť pri kundes .
dnes, 12:17,  Lemmy mne je to šuma fuk keď som napísal že Hitler bol na perníku a amfetamínoch celé dni...
dnes, 12:16,  Opäť blúzniš. Teba som neoklamal, lebo to nebolo tebe venované. Si obyčajný zákerný...
dnes, 12:16,  Ja som predurčený byť prikundes
dnes, 12:15,  To že si ma oklamal a náramne si sa na tom zabával a ja som ako hlupak písal Petrovi a...
dnes, 12:14,  Ako dobre vidieť, aký si odkundes. Len útoč, táraj svoje nezmysly.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je lepšie rozsvietiť sviečku, ako zaoberať sa tmou.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(146 975 bytes in 0,267 seconds)