Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Rieši SPOVEĎ odpustenie hriechov?? Rieši SPOVEĎ odpustenie hriechov??

116
reakcií
1633
prečítaní
Tému 8. októbra 2016, 10:15 založil Luther.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
10. 03. 2018
4
25. 08. 2012
21
30. 08. 2012
13
 
 


1.
označiť príspevok

Luther muž
   8. 10. 2016, 10:15 avatar
Povinnosťou katolíka je ísť aspoň raz v roku na spoveď a prijímanie. Mnohí si túto povinnosť plnia práve na Vianočné a Veľkonočné sviatky, prípadne na odpust.

Na slávenie týchto sviatkov sa majú všetci pripraviť s čistým srdcom a pristúpiť k svätému prijímaniu. U nás na Orave je týždeň – dva pred horeuvedenými sviatkami je v každej dedine jeden deň vyhradený, kedy viacerí kňazi spovedajú naraz v jednej dedine. Čím väčšia dedina, tým viac kňazov sa zíde spovedať.

Na spoločnú spoveď zvykne chodiť väčšina katolíkov.

Niektorí v spovedi vyznajú len niektoré hriechy a povedia si: „farár nemusí vedieť všetky hriechy“.
Niektorí idú už na spoločnú spoveď z povinnosti, lebo už dopredu rátajú s tým že aj tak po spovedi a prijímaní znova budú ďalej pokračovať vo svojich hriechoch. To znamená, že nemajú úmysel polepšiť sa.
Niektorí ešte niekoľko hodín pred spoveďou dokážu kradnúť, alebo zhrešiť s úmyslom, že zanedlho to vyznám farárovi a bude mi odpustené. Ani títo nemajú úmysel polepšiť sa.
Hodne katolíkov pristupuje k spovedi s úprimným úmyslom vyznať svoje hriechy a polepšiť sa.
Mnohokrát som si dával otázku: Prečo mnohí katolíci čakajú do spovede so svojimi hriechmi aj pol roka, rok, roky? To sa neboja, že zomrú vo svojich hriechoch bez spovede?

Tí horlivejší katolíci využívajú spovede, ako najčastejšie môžu. Kedysi bola v našej dedine spoveď raz do mesiaca, pred prvým piatkom v mesiaci, no potom sa zaužívalo, že kňaz vyspovedá hriešnika kedykoľvek pred omšou.

Moje spovede

Pravidelnosť môjho spovedania sa bývala rôzna. Od malička som chodieval raz do mesiaca na spoveď. Bolo aj niekoľko rokov, kedy som nechcel mať s náboženstvom nič spoločné a vtedy mi stačila spoveď iba na veľké sviatky. Potom som sa znova snažil chodiť na mesačné spovede. Keďže som veril, tak ako aj každý katolík verí, že spoveďou mám odpustené hriechy, tak som sa už mnohokrát nespoliehal len na mesačnú spoveď, ale keď už bola možnosť, pristupoval som k spovedi vždy, keď som cítil, že už nie som v tom hriešnom stave schopný pristupovať k prijímaniu.

Priznám sa – či som bol dieťa, alebo dospelý, vždy som k spovedi pristupoval s určitým strachom, ktorý sa mi nepodarilo nikdy nijako potlačiť. Mysľou mi behali rôzne myšlienky. Najčastejšia bola: „Čo mi na moje hriechy povie kňaz?“ Ako sa na mňa bude potom pozerať, keď mu poviem, čo som popáchal?“ Zriedkavo sa vyskytli aj tieto: „Čo ak mi nedá rozhrešenie?“, „Neprehrešil som sa proti Duchu Svätému?“, „Je tento hriech odpustiteľný?“ atď.

Niekedy po spovedi, keď som necítil radosť a pokoj z odpustenia ma napadali tieto myšlienky: „Mám naozaj odpustené, keď necítim radosť, pokoj?“ Stalo sa mi aj niekoľkokrát, že som zabudol vyznať nejaký hriech. Vtedy som mal veľký nepokoj v srdci aj napriek tomu, že kňazi hovorili, že keby sme zabudli vyznať nejaký hriech, ten hriech je nám odpustený a vyznať ho máme v najbližšej spovedi.

Aj napriek tomu, že po spovedi som sa čo najdlhšie snažil nehrešiť a chodiť na prijímanie, aj najmenšie hriechy mi robili problémy. Po spáchaní malých hriechov som cítil v srdci nepokoj, ako keby som sa ťažko prehrešil. A keďže som nevedel, kedy mám ľahký hriech, kedy ťažký, tak v strachu, aby som nepristupoval náhodou k prijímaniu svätokrádežne, radšej som už nešiel na prijímanie. No potom ma zasa hrýzlo svedomie, že môžem byť v stave ťažkého hriechu a čo ak náhodou zomriem v tomto stave, pôjdem rovno do pekla! Pokiaľ sme mali mesačné spovede, niekedy to bolo ťažké vydržať do ďalšej spovede. No keď sa dalo už spovedať každý deň, tak mnohokrát strach z večného zatratenia ma hnal na spoveď aj mimo prvých piatkov. Mnohokrát som sa musel niekoľko dní „znásilňovať“ ísť k spovedi, lebo zasa strach z toho „čo mi povie farár“, alebo „čo si o mne bude myslieť“ bojoval vo mne so strachom z večného zatratenia.

Väčšinou som si pred spoveďou prešiel čo najpodrobnejšie „spovedné zrkadlo“. To bola knižočka, kde boli spísané všetky možné hriechy, ktorých sa človek dopúšťa. Vlastne aj moja prvá spoveď pred prvým svätým prijímaním bola podľa spovedného zrkadla. Ja som mal vtedy najdlhšiu spoveď z prvoprijímajúcich – rad za radom som menoval takmer všetky hriechy spísané v spovednom zrkadle. Aj tie, ktoré som si myslel, že som možno spáchal, aj tie, ktoré som nevedel, čo znamenajú. Chcel som byť najčistejší. Aj „generálne spovede“ som si niekoľkokrát urobil, tam tiež som podľa spovedného zrkadla menoval takmer všetky hriechy, čo v ňom boli spísané.

Keďže ma otázka hriechu vždy trápila, aj kňazov som sa spýtal, či konkrétny hriech je ťažký, lebo ľahký, aby som mal v tom jasno a nebál sa pristupovať k prijímaniu. Aj katolíckej literatúry o hriechu som sa načítal, aby som vedel rozoznávať ľahký a ťažký hriech. No nič mi nedalo jasnú odpoveď a neistota ohľadom hriechov bola neustále.

V čase, keď som bol v kláštore, chcel som mať čo najskôr ohľadom ľahkých a ťažkých hriechov jasno. Vlastne aj lepšie chápanie a rozoznávanie hriechov bola jedna z mojich túžob, prečo som chcel byť kňazom, aby som vedel nielen pre seba, ľuďom tie rozdiely vysvetliť. Lebo sám som od nijakého kňaza, biskupa nepočul tie vysvetlenia.

Náuku o hriechu podáva v katolíckej cirkvi Morálna teológia. Zakladateľ rehole, v ktorej som bol – Alfonz de Liguori bol morálny teológ, z ktorého morálnej teológie má piliere Morálna teológia Katolíckej cirkvi. Keďže Morálna teológia sa učila až v 5-6 ročníku, tak som si v súkromne preštudoval v kláštornej knižnici knihy a skriptá pojednávajúce otázku hriechu. Myslel som si, že budem o niečo múdrejší, no opak bol pravdou. Napríklad: ak človek spácha hriech, ktorý jednoznačne by bol hodnotený na prvý pohľad ako ťažký, Morálna teológia vie z neho spraviť ľahký hriech. Nehodnotí sa totiž len samotný hriech, ale aj okolnosti za ktorých bol hriech spáchaný. Berie sa do vedomia napríklad duševný stav hriešnika, vonkajšie vplyvy, ktoré mohli vplývať na zhrešenie, zázemie v ktorom vyrastal, prostredie v ktorom žije, atď. Na jeden hriech sa dá nájsť toľko faktorov, ktoré ho mohli vypôsobiť, že keď som sa spätne pozeral na niektoré moje hriechy, s ktorými som si nevedel dať rady, či som spáchal ľahký, alebo smrteľný hriech, podľa faktorov spomínaných v Morálnej teológii som si poskladal, že vždy, vzhľadom na okolnosti, ktoré ma doviedli k hriechu zhrešil som ľahko. Aj ten najväčší hriech sa dá vďaka Morálnej teológii považovať niekedy za ľahký! Lenže to je len ľudská náuka.

Potom berie aj Boh ťažký hriech vzhľadom na okolnosti ako ľahký? S touto dilemou som si nevedel ešte aj po mojom odchode z rehole dlho dať rady. Chcel som vedieť, či aj Boh rozmýšľa tak, ako nás učí náuka RKC. Chcel som poznať Božie zmýšľanie ohľadom hriechu.

Iz 55:8-9 Lebo moje myšlienky nie sú vaše myšlienky a vaše cesty nie sú moje cesty – hovorí Pán. Ako sú nebesá vyvýšené nad zem, tak sú moje cesty vysoko od vašich ciest a moje myšlienky od vašich myšlienok.

V Biblii je náuka o hriechu jednoznačná a jasná:

Rim 6:23a Lebo mzdou hriechu je smrť

Boh teda nerozoznáva ľahký a ťažký hriech, ale iba HRIECH. A trest za hriech je vždy u Boha smrť – peklo. Teda podľa Božieho znenia aj ten najľahší hriech je tou najťažšou urážkou Boha, za ktorý si človek zaslúži len smrť, čiže peklo!

Hebr 10:31 Je hrozné padnúť do rúk živého Boha.

Je hrozné si namýšľať, že jeden malý hriech neznamená nič, je hrozné si namýšľať, že ja som len jeden z menších hriešnikov a je odo mňa veľa horších ľudí, pretože pre mňa, malého hriešnika je rovnaká odplata ako aj pre najhoršieho zločinca – SMRŤ, PEKLO!!! Aj keby som spáchal jediný malinký hriech za život, podľa Biblie, teda podľa slova samotného Boha mám rovnakú odplatu ako najťažší zločinec. – smrť, peklo.

Najhoršie ale pre katolíkov na tom všetkom je to, že spoveď vôbec nerieši odpustenie hriechu! To znamená, že aj napriek tomu, že kňaz ubezpečí hriešnika, že má odpustené skrze jeho rozhrešenie hriechy, hriechy hriešnika NIE SÚ ODPUSTENÉ!

Prečo???

PRE BOŽIU SPRAVODLIVOSŤ

My ľudia si občas povzdychneme, dokedy sa bude Boh dívať, na tú nespravodlivosť na svete a dúfame, že Boh vo večnosti potrestá hriechy niektorých ľudí. Ľudové príslovie, ktoré citujeme: „Božie mlyny melú pomaly, ale isto“ nám dáva nádej na správnu Božiu spravodlivosť pre každého vo večnosti! Keď vidíme, že tu na zemi neexistuje žiadna spravodlivosť, veríme aspoň v tú Božiu, že Boh všetko vidí a spravodlivo potrestá tých, čo konajú nespravodlivo.

Boh v Biblii nám dáva najavo, že naozaj spravodlivo potrestá každý hriech. V tom je jediná istota. Žiaľ si neuvedomujeme, že do tej Božej spravodlivosti spadáme aj my, ktorí si o sebe myslíme, že sme ako tak spravodliví.

Keďže Boh je naozaj spravodlivý, potrestá nielen hriechy tých, ktorých považujeme za nespravodlivých, a pre ktorých sa dožadujeme Božej spravodlivosti, ale aj naše. Aj moje, aj tvoje.
Boh potrestá každý jeden hriech! Ten trest je smrť! Peklo! Preto žiadna spoveď nikdy nevyrieši otázku hriechu, lebo každý hriech musí byť spravodlivo potrestaný!!!

……………….

Ja som sa snažil žiť čo najlepšie ako katolík, spovedať sa, pristupovať k prijímaniu, konať dobré skutky, obetovať svoje utrpenie za spasenie iných ľudí a duší v očistci. Napriek tomu, že som toto všetko konal, NIKDY som nemal istotu či vôbec prídem do neba! (a túto istotu nemá žiaden katolík!) Mal som strach, že náhodou ťažko zhreším a náhle zomriem a všetko, o čo som sa snažil by bolo márne. Ten strach vo mne zvyšovali aj správy, keď som sa dopočul, že niekto náhle umrel a vedel som že ten človek sa nevyspovedal pred smrťou. Teraz s odstupom času viem, že to bol Boh, ktorý spôsoboval, že som nemal istotu ohľadom mojich hriechov. A verím tomu, že túto neistotu má v sebe každý katolík ohľadom odpustenia hriechov, alebo ohľadom toho, či naozaj človek napriek dobrému životu náhodou ťažko nezhreší a náhle neumrie.

Preto existuje množstvo katolíckych modlitieb, ktoré majú „zaručiť“ že budeš mať šťastnú smrť alebo nezomrieš v ťažkom hriechu. Jeden z najčastejších povzdychov je: „Ježiš, Mária, Jozef, vám darujem svoje srdce i svoju dušu. Ježiš, Mária, Jozef, stoje pri mne v poslednom boji. Ježiš Mária, Jozef, s vami nech odíde moja duša v pokoji.“

Každý katolík si teraz môže položiť základnú otázku: Keď teraz umriem, viem, kde pôjdem? Keď umriem po spovedi viem, že naozaj pôjdem do neba? Ak nie, tak kde?

Každý jeden katolík „musí“ prejsť očistcovým ohňom. Jeden kratšie, jeden dlhšie bude musieť zostať v očistci. Ale to znamená, že samotná katolícka náuka priznáva, že hriechy katolíkov NIE SÚ VYRIEŠENÉ! A keďže nie sú vyriešené, musia byť v očistcovom ohni odtrpené.

Božia pravda je ale taká, že očistec v Biblii neexistuje a tak tým skutočným ohňom v ktorom človek odtrpí svoje hriechy bude peklo, z ktorého niet návratu, ktoré trvá večne.

Boh je Láska ale aj spravodlivosť

Tieto dve vlastnosti Boha idú “ruka v ruke”

Boh je spravodlivý. Spravodlivosť vyžaduje potrestať každý jeden hriech. Pokiaľ nie je každý náš hriech potrestaný, Božia spravodlivosť nebude uspokojená!

Keďže Boh je aj LÁSKA, vymyslel spôsob, ako uskutočniť, aby každý hriech bol potrestaný, a aby mohol človek prísť k nemu do neba. Poslal svojho Syna na svet, aby sa stal človekom, a aby v ňom, na ňom potrestal každý náš hriech!

Jn 3:16-18 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil. Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

V čom spočíva to Božie riešenie? JEDINE VO VIERE v to, že Boh vo svojej láske a spravodlivosti potrestal naše hriechy na svojom Synovi. JEDINE VO VIERE V TOTO BOŽIE RIEŠENIE!!!

Jednu vec si musíme zapamätať:

Spása hriešnika je Božie dielo a my k nej nesmieme nič pridávať!

Žiadne skutky, pre spásu: ani omše, ani spovede, ani prijímania, ani modlitby, ani svoje utrpenia, pretože SPÁSA UŽ BOLA VYKONANÁ PRED 2000 ROKMI! A všetko pre našu spásu už vykonal Ježiš Kristus!

Kto neuverí v toto Božie riešenie Božej lásky a spravodlivosti, kto neuverí, že Ježiš Kristus zomrel a odtrpel spravodlivý Boží trest za jeho hriechy JE ODSÚDENÝ. Za každý jeden hriech bude dovolávaná Božia spravodlivosť na človeku, ktorý ho spáchal. To znamená že každý jeden hriech, ktorý spáchal bude potrestaný! A keďže už za jeden hriech je smrť, peklo, tam každý, kto neuverí Božiemu riešeniu bude večne trestaný a trpieť za svoje hriechy. Večne preto, lebo NIKDY NIKTO nedokáže odtrpieť čo i len jediný svoj hriech, ani za celú večnosť! Večne preto, lebo vyznanie hriechov v spovedi, ani očistec nerieši Božiu požiadavku odpustenia a odčinenia hriechov!

Toto je tá hrôza, ktorej sa treba báť. Toto je tá hrôza, ktorá mi nedávala v minulosti žiadnu istotu. To bola tá neistota, o ktorej som nevedel, odkiaľ pramenila. Ani spoveďami, ani skutkami, ani kňazmi mi nebola daná istota, že či prídem niekedy do neba.

……….

Niektorí ľudia mi povedali, že sa hrám na Spasiteľa. Že pohŕdam pápežom, kňazmi, katolíckou cirkvou…

Musím sa priznať – ako katolík hral som sa na Spasiteľa.

Hral som sa na spasiteľa, keď som ja chcel svojím utrpením pomáhať spasiť svoju dušu a duše, ktoré neveria v Boha.

Hral som sa na spasiteľa, keď som chcel svojimi púťami a modlitbami spasiť seba a duše iných a vyslobodiť duše z očistca.

Hral by som sa na spasiteľa, keby som po vyštudovaní ako kňaz omšami pomáhal ku spáse svojej duše ku spáse duší ľudí a duší v očistci.

Hral by som sa na spasiteľa, keby som ľuďom v spovedi vyhlasoval, že im Boh skrze mňa, skrze moje rozhrešenie odpustil hriechy.

Teraz sa už nehrám na spasietľa, lebo VERÍM, že Spasiteľ tu už bol pred 2000 rokmi a vtedy bol ON strestaný za všetky moje hriechy minulé prítomné a budúce. Verím že trest, ktorý som mal ja znášať za každý môj hriech v pekle odtrpel za mňa Ježiš Kristus jedinou a dokonalou obetou. Preto verím že ja už nebudem nikdy trpieť za svoje hriechy a verím, že už teraz vďaka Ježišovi žijem už teraz nebo, večnosť. Túto istotu vkladá Boh každému, kto uverí Božiemu riešeniu lásky a spravodlivosti. Túto istotu mám v sebe a vidím ju zakaždým v jeho slove.

A keďže VIERA v Božie riešenie lásky a spravodlivosti, viera vo všetko, čo nám zjavil vo svojom slove, viera v jeho Syna Ježiša Krista je jediné, čo človek potrebuje na cestu do večnosti, tak na základe tohto smelo a bez okolkov znova vyhlasujem: V Katolíckej cirkvi NIET SPÁSY! Pápež, biskupi a kňazi nie sú Boží služobníci. Utekajte od cirkvi, (nielen katolíckej) ktorá si hovorí, že je jediná, pravá, neomylná a ktorá stojí na ľudskom učení a autorite a poslušnosti jednému vodcovi!

Evanjelium podľa Katolíckej cirkvi:

Potrebuješ odpustenie hriechov? Potrebuješ ísť za človekom (kňazom)

Potrebuješ odčiniť hriechy? (odčiníš si ich sám v očistci (človek)

Potrebuje vyslobodiť príbuzných z očistca? Musíš sa modliť, dávať na omše, obetovať svoje utrpenie. (človek)

Potrebuješ , aby boli spasení tvoji príbuzní? Potrebuješ sa za nich modliť, obetovať, prípadne dávať na omše za ich obrátenie (človek)

Evanjeliu podľa Biblie:

Potrebuješ odpustenie hriechov? Potrebuješ vieru v Ježiša Krista, že to urobil jedinou dostatočnou obeťou.

Potrebuješ odčinenie hriechov? Potrebuješ vieru, že to Ježiš Kristus za teba urobil.

Chceš, aby si bol spasený, aby boli tvoja rodina a príbuzní spasení, ba boli spasení kolegovia, známi? Uver v Ježiša Krista a ostatným ohlás, že to Ježiš Kristus už urobil!

Evanjelium Katolíckej cirkvi je o ČLOVEKOVI, ktorý dokáže spasiť seba a druhých a potrebuje ako prostredníka smrteľného človeka, aby bol prostredníkom medzi Bohom a hriešnikom (kňaza)

Evanjelium Biblie je o Božom riešení skrze Ježiša Krista. Jediného Pána a Spasiteľa. A jediného prostredníka medzi Bohom a hriešnikom.

Každý kto si chce modlitbami, skutkami, utrpením zaslúžiť spásu, pohŕda Božou milosťou. Každý, kto ide s odpustením hriechov za človekom, pohŕda Božou milosťou. Sám sa dáva na úroveň samospasiteľnosti, alebo spasiteľnosti skrze človeka.

Záver

V spovedi sa neodpúšťajú hriechy. Hriechy sú odpustené jedine uverením v to, že bol to Ježiš, kto za naše hriechy odtrpel Božiu spravodlivosť za nás. Jedine takto sa dá dostať do neba.

Človek, ktorý uveril, že Ježiš Kristus vykonal zaňho zástupnú obeť na kríži za jeho hriechy dostal od Boha do srdca istotu o odpustení hriechov a istotu spasenia. Dostal od Boha istotu, že už tu na zemi žije večný život a túto istotu odpustenia a spasenia vidí aj čierne na bielom v Biblii. S touto istotou príde do človeka aj Boží pokoj a radosť. Je to vnútorný pokoj a radosť, nie vonkajší. Pokoj a radosť, ktorá nezávisí od vonkajších okolností a klamných citov, alebo vonkajšieho výzoru človeka.

Kto uveril, že Ježiš Kristus, jediný kňaz a jediný Veľkňaz odpustil a odtrpel jeho hriechy a napriek tomu chodí ku kňazovi na spovede, nepochopil Ježišovo dielo a pohrdol Ježišovou obeťou. Taký človek ešte stále je vo svojich hriechoch.

Pre doplnenie článku odporúčam prečítať si ešte sekciu: falošné uistenia katolíkov, kde je stručne napísané, prečo katolík nemá odpustenie hriechov.

Pre tých, ktorí sa chcú dostať do neba, pár viet na vážne skúmanie Biblie a seba samého:

Do neba vojdu iba tí, čo sú zapísaní v knihe života

Do neba nič nečisté nevojde, teda iba čistí

Do neba vojdu iba svätí

Do neba vojdu iba spravodliví

Čiže, človek, aby vošiel do neba musí byť aj čistý aj svätý, aj spravodlivý. Musí byť zapísaný v Knihe života, ktorá sa nachádza v nebi.

Keďže žiaden človek o sebe nemôže povedať, že je čistý, svätý a spravodlivý a aj keby sa neviemako, snažil, nikdy nebude čistý, svätý a spravodlivý. Ako potom chce človek prísť do neba?

Božia odpoveď je jedine v jeho slove – Biblii. Jedna vec je istá – do neba sa nedostal ešte nikto na základe konania svojich dobrých skutkov, na základe toho, že je morálny a dobrý, prípadne, že celý život venoval charite. Takúto podmienku získania večného života nikde v Biblii nenájdete.

obratenykatolik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

piskotka žena
   10. 10. 2016, 17:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Luther muž
   10. 10. 2016, 18:37 avatar
tu neide o to ako sa clovek citi emocne energeticky po spovedi. ale ci je to v súlade s písmom. emócie niekedy vedia oklamat.


28.
označiť príspevok

Luther muž
   10. 10. 2016, 18:38 avatar
chces vyznat hriech Bohu tak mu ich vyznaj. na to nepotrebujes knaza ani spoved.


29.
označiť príspevok

piskotka žena
   10. 10. 2016, 18:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Luther muž
   10. 10. 2016, 18:45 avatar
dal slobodnu volbu ale to neznamena ze teraz sa pojdes klanat soske Marie pretoze mas slobodnu volbu ked klananie je nebiblicke dokonca protibiblicke. to iste plati o spovedi.

Evanjelium podľa Katolíckej cirkvi:

Potrebuješ odpustenie hriechov? Potrebuješ ísť za človekom (kňazom)

Potrebuješ odčiniť hriechy? (odčiníš si ich sám v očistci (človek)

Potrebuje vyslobodiť príbuzných z očistca? Musíš sa modliť, dávať na omše, obetovať svoje utrpenie. (človek)

Potrebuješ , aby boli spasení tvoji príbuzní? Potrebuješ sa za nich modliť, obetovať, prípadne dávať na omše za ich obrátenie (človek)

Evanjeliu podľa Biblie:

Potrebuješ odpustenie hriechov? Potrebuješ vieru v Ježiša Krista, že to urobil jedinou dostatočnou obeťou.

Potrebuješ odčinenie hriechov? Potrebuješ vieru, že to Ježiš Kristus za teba urobil.

Chceš, aby si bol spasený, aby boli tvoja rodina a príbuzní spasení, ba boli spasení kolegovia, známi? Uver v Ježiša Krista a ostatným ohlás, že to Ježiš Kristus už urobil!

Evanjelium Katolíckej cirkvi je o ČLOVEKOVI, ktorý dokáže spasiť seba a druhých a potrebuje ako prostredníka smrteľného človeka, aby bol prostredníkom medzi Bohom a hriešnikom (kňaza)

Evanjelium Biblie je o Božom riešení skrze Ježiša Krista. Jediného Pána a Spasiteľa. A jediného prostredníka medzi Bohom a hriešnikom.

Každý kto si chce modlitbami, skutkami, utrpením zaslúžiť spásu, pohŕda Božou milosťou. Každý, kto ide s odpustením hriechov za človekom, pohŕda Božou milosťou. Sám sa dáva na úroveň samospasiteľnosti, alebo spasiteľnosti skrze človeka.


31.
označiť príspevok

Luther muž
   10. 10. 2016, 18:49 avatar
Možnosť voľby máš buď to pôjdeš podľa písma alebo nie. No radím ti prvá možnosť je ta správna.


32.
označiť príspevok

piskotka žena
   10. 10. 2016, 18:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Luther muž
   10. 10. 2016, 19:02 avatar
" A co sa tyka tej vety v tvojom zavere,,kto ide s odpustenim hriechov za clovekom pohrda Bozou milostou,ty ak by si niekomu ublizil,bolo by ti zatazko poprosit toho cloveka o odpustenie? Nie je laska k bliznemu aj o tom, ze si mame odpustat, ze si mame vediet priznat chybu a snazit sa o napravu?"

Piskotka to bolo myslene tak, že ideš za kňazom ktorý ti "odpustí hriechy".
Nie že ty niekomu odpustíš to, že sa proti tebe previnil.

Každý, kto ide s odpustením hriechov za človekom, pohŕda Božou milosťou.
Kto ide s odpustením hriechov za človekom( za kňazom) pohŕda Božou milosťou.
Súhlasí piskotka


34.
označiť príspevok

Luther muž
   10. 10. 2016, 19:11 avatar
14 Lebo ak vy odpustíte ľuďom ich poklesky, aj váš nebeský Otec vám odpustí. 15 Ale ak vy neodpustíte ľuďom, ani váš Otec neodpustí vaše hriechy.

Tu sa jedná keď sa niekto proti tebe previní že mu odpustíš.
No aj tak ten ktorý sa proti tebe previnil musí vyznať tento hriech Bohu a činiť pokánie. Aj napriek tomu že ty si mu odpustil.
To že si mu ty odpustil je pre teba plus. No on musí zo svojho srdca ten hriech voči tebe oľutovať.
Sk 8,22 Rob teda pokánie z tejto svojej neprávosti a pros Pána, azda ti odpustí toto zmýšľanie tvojho srdca.
Zj 3,3 Preto si spomeň, ako si prijal a počul, zachovávaj to a rob pokánie. Lebo ak nebudeš bdieť, prídem ako zlodej, a ani nezvieš, v ktorú hodinu prídem na teba.


36.
označiť príspevok

piskotka žena
   10. 10. 2016, 19:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Luther muž
   10. 10. 2016, 19:19 avatar
je vela katolikov ktorým sa uľaví keď sa modlia ruženec. To si len človek sam vsugeruje že sa tak cíti.
No skutočnosť je iná. Človeku sa uľaví, až keď pochopí pravdu a znovuzrodí sa.


38.
označiť príspevok

Luther muž
   10. 10. 2016, 19:27 avatar
Keď vie ako ho Boh miluje. A aký je jeho plán spásy.


39.
označiť príspevok

piskotka žena
   10. 10. 2016, 19:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Luther muž
   10. 10. 2016, 19:29 avatar
2Tim 4:1-5 Zaprisahávam ťa pred Bohom a Kristom Ježišom, ktorý bude súdiť živých i mŕtvych, pre jeho príchod a jeho kráľovstvo: Hlásaj slovo, naliehaj vhod i nevhod, usvedčuj, karhaj a povzbudzuj so všetkou trpezlivosťou a múdrosťou. Lebo príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale nazháňajú si učiteľov podľa svojich chúťok, aby im šteklili uši. Odvrátia sluch od pravdy a obrátia sa k bájkam. Ty však buď vo všetkom triezvy, znášaj útrapy, konaj dielo evanjelistu, plň svoju službu.

2Tim 3:12 -17 Veď všetci, čo chcú žiť nábožne v Kristovi Ježišovi, budú prenasledovaní. Ale zlí ľudia a zvodcovia budú spieť k horšiemu, budú strhávať do bludu a sami budú blúdiť. Ale ty vytrvaj v tom, čo si sa naučil a čo ti je zverené. Veď vieš, od koho si sa to naučil. Od útleho detstva poznáš Sväté písma, ktoré ti môžu dať poučenie na spásu skrze vieru, ktorá je v Kristovi Ježišovi. Celé Písmo je Bohom vnuknuté a užitočné na poúčanie, na usvedčovanie, na nápravu a na výchovu v spravodlivosti,aby bol Boží človek dokonalý a pripravený na každé dobré dielo.


41.
označiť príspevok

piskotka žena
   10. 10. 2016, 19:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Luther muž
   10. 10. 2016, 19:37 avatar
Ja zvestujem evanjelium o spáse každému človeku. je len na ňom či ho prijíme.
Nebudem chodiť okolo horúcej kaše a štekliť ľuďom uši. Poviem, napíšem im to tak ako to je.
Ak ostanete v mojom slove, budete naozaj mojimi učeníkmi, poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí. (Jn 8, 31-32)
Jn 7,38 Kto verí vo mňa, jako hovorí Písmo, rieky živej vody potečú z jeho vnútra.


45.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 10. 2016, 20:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 10. 2016, 20:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Luther muž
   10. 10. 2016, 20:42 avatar
DObre ale všimni si že takého katolíka len tak nevyvedieš z podrúče rkc. Pozri si leu a Astaxa. Ich nepresvedčíš ani tak ani tak.
Dávaš im dôkazy a pozeraj. EŠte viac sa primknú k rkc. Skúsiš nato ísť vľúdnejšie ajtak zbytočne. Je ťažké aby sa katolík vymanil z pod rkc a ešte ťažšie ak uctieva Máriu ako Astax a lea. Takýto ľudia musí doslova vytrhnúť Boh z RKC područe, ale to by museli mať aspoň trocha otvorené srdce pravde a hľadať pravdu. No ich pravda je pápež a katechizmus samozrejme Mária. To by sa musel stať fakt zázrak aby konečne otvorili oči a dúfam že sa to aj stane.

"ako zvestoval Boha pohanom v aeropágu."
Myslím si že dnes je iná doba a ľudia sú trocha vyspelejší aby si musel ísť na ľudí ako v aeropágu. No to máš pravdu aj rkc sú od mala navyknutí na modly. No keď ich nepresvedčíš ani veršami z písma lebo oni veria svojmu katechizmu "Márii" a pápežovi, tak len veľmi ťažko. Všimni si, že v aeropágu pohania nemali svoj vlastný výklad písma. Oni sa dali presvedčiť o pravde ľahšie . No katolíkom môžeš od rána do večera vysvetľovať a opierať svoje tvrdenia o písmo, no oni budú stále sa obraňovať katechizmom a že oni majú ten spravny výklad a my všetci sme len protestanti, kacíry a ešte neviem čo.
Presvedčiť katolíkov je asi tak ťažké ako v minulosti presviedčať farizejov. Oni si mysleli že písmo chápu najlepšie a že sô učitelia písma a pozri. Nerozpoznali a ukrižovali mesiáša.


48.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 10. 2016, 20:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   11. 10. 2016, 19:47 avatar
Dokážeš svoju vôľu nasmerovať tak, že prestaneš veriť v Boha?


63.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 19:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   11. 10. 2016, 19:55 avatar
Tak prečo túto svoju vôľu nazývaš slobodnou?  


66.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 20:10 avatar
Asi preto ze ju nik nenuti


67.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 20:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   11. 10. 2016, 20:13 avatar
Ale keď nemôžeš inak, tak tam nemáš slobodu.
Slobodu máš vtedy, keď inak môžeš, či nie?  


69.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 20:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 10. 2016, 20:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 20:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 20:34 avatar
Naozaj ma lubis?


79.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 20:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 20:41 avatar
Ja som veru najmensi z vas tak ako? Lubis ma ci nie?


82.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 20:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 20:49 avatar
Len som ta chcel preskusat lebo dostali sme prikaz milovat sa navzajom
Súhlasí piskotka


84.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 20:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 20:53 avatar
A ak ma nelubis tak porusujes prikaz Boha


86.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 21:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 21:03 avatar
Mne to nevadi ja sa s tym nejako vyrovnam ale vedz ze ked nemilujes mna tak ani Boha ak to tvrdis tak je to klamstvo

Lebo laska k Bohu by sa prejavila

Tak ze by si milovala to co Boh stvoril ( vratane mna


88.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 21:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 21:08 avatar
Jezis bol clovek a Boh

A je mozne dosiahnut to co dosiahol Jezis


90.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 21:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 21:10 avatar
Uz som ti povedal ze som najmensi z vas ked mna milujes akoby si jeho milovala a ty nechces a nechces


93.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 21:14 avatar
Bojis sa milovat? Ved na tom nic nie je


91.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 10. 2016, 21:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 21:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.95.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 21:22 avatar
To nie su ziadne prekaracky chcem vas len priviest k podstate


96.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 21:23 avatar
A nic z toho by nebolo keby si ma milovala


97.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 21:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.98.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 21:24 avatar
Tesco je otvorene do 22.00


99.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 10. 2016, 21:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 21:27 avatar
Keby si ma miloval tak by si poznal pravdu o mne ale ma nemilujes tak ti ostavaju dohady


101.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 21:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.102.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 21:49 avatar
A preto ma nemilujes? Lebo sa bojis ze by som ti ublizil?


103.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 21:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.104.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 10. 2016, 21:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.105.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 21:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 10. 2016, 21:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 10. 2016, 20:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 20:18 avatar
Moze aj inak ale nechce


71.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 20:24 avatar
Sloboda je moct, vola je chciet


72.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   11. 10. 2016, 20:25 avatar
Keď nechceš, tak nemôžeš.  


74.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 20:26 avatar
Ked nechces tak nemusis


75.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 20:30 avatar
Moct je moznost ktoru ma stale na vyber aj ked prave teraz nechce tu moznost


76.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 10. 2016, 20:33 avatar
Chciet a moct su dve nezavisle atributy


49.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2016, 22:25 avatar
Ja sa spovedam Bohu a manzelke :P
Súhlasí piskotka


50.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   10. 10. 2016, 22:26 avatar
A kedy spíš ?


51.
označiť príspevok

gastro žena
   10. 10. 2016, 22:27 avatar
Neboj on to všetko stíha.


52.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   10. 10. 2016, 22:28 avatar
Je to taká vlčia stíhačka............  


53.
označiť príspevok

gastro žena
   10. 10. 2016, 22:28 avatar
Radčej vlčia ako ľudská.


54.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   10. 10. 2016, 22:29 avatar
Jupíííííííííííííííííík...............  


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2016, 22:31 avatar
Myslis, ze je to az tak so mnou zle?


56.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   10. 10. 2016, 22:32 avatar
Nie, ale pozor, môže byť aj horšie.  


58.
označiť príspevok

gastro žena
   10. 10. 2016, 22:32 avatar
Nestraš ho.


59.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   10. 10. 2016, 22:33 avatar
Je predsa vlk a vlk nemá strach.  


60.
označiť príspevok

gastro žena
   10. 10. 2016, 22:34 avatar
Aj vlk môže mať strach.


61.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   10. 10. 2016, 22:34 avatar
Môže, ale nedá to na sebe znať.


57.
označiť príspevok

gastro žena
   10. 10. 2016, 22:32 avatar
Nie. Teda aspoň podla mňa. Myslím si že si ťa len doberá.


64.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 10. 2016, 19:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 10. 2016, 10:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Fotooon muž
   8. 10. 2016, 10:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 10. 2016, 11:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Luther muž
   8. 10. 2016, 11:18 avatar
zase páýcha Scarlet z teba sála.


11.
označiť príspevok

Luther muž
   8. 10. 2016, 11:18 avatar
pýcha


12.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 10. 2016, 11:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Luther muž
   8. 10. 2016, 11:29 avatar
Nepísal som to aby mi to pomohlo u Boha.

"Tolko co ty nebudes mat za cely zivot ;-) mozes sa ist hanbit do kuta"
Aj keby dal fotooon len 10 eur a dal by zo svojho nedostatku bolo by to viac ako by si dala ty hoci aj milión eur zo svojho nadbytku.


16.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 10. 2016, 11:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Luther muž
   8. 10. 2016, 11:48 avatar
Staré tričká. To je dávanie zas len z nadbytku.
A ďalej. Boh ti vidí do srdca. To že niekomu dáš staré tričká bezdomovcom ktoré ani nepotrebuješ a budeš sa tým chvastať tak to nestojí za nič.

"Takze radsej chod uz robit nieco osozne nech neskoncis v pekle heh"
Ja si nepotrebujem kúpiť cestu do neba svojimi skutkami. Vidno že nechápeš celej obeti Ježiša.

?


4.
označiť príspevok

Luther muž
   8. 10. 2016, 10:45 avatar
1 Dajte si pozor a nekonajte svoje dobré skutky pred ľuďmi, aby vás obdivovali, lebo nebudete mať odmenu u svojho Otca, ktorý je na nebesiach. 2 Keď teda dávaš almužnu, nevytrubuj pred sebou, ako to robia pokrytci v synagógach a po uliciach, aby ich ľudia chválili. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu. 3 Ale keď ty dávaš almužnu, nech nevie tvoja ľavá ruka, čo robí pravá, 4 aby tvoja almužna zostala skrytá. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.
Súhlasí stefan 5


5.
označiť príspevok

Fotooon muž
   8. 10. 2016, 10:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 10. 2016, 11:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 10. 2016, 11:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Luther muž
   8. 10. 2016, 11:17 avatar
To komu a koľko ľuďom som pomohol teba nemusí zaujímať. Rozhodne sa tu nebudem chvastať ako ty a ako lea minule.


13.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 10. 2016, 11:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Luther muž
   8. 10. 2016, 11:36 avatar
Ja sa mam aspon cim, keby som sa chcela chvastat.
Ďalší znak pýchy.


17.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 10. 2016, 11:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Luther muž
   8. 10. 2016, 11:49 avatar
To teba trápiť nemusí kedy komu a ako ja pomáham.


20.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 10. 2016, 11:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Luther muž
   8. 10. 2016, 12:03 avatar
Ja ťa nenapádam Scarlet. Ty si prišla do tejto témy s

"vo stvrtok som pomohla jednej rodine. ktora je na tom dost zle. otcovi som dohodla pracu. pomohla im nakupit veci pre babetko. nabytok postielku a atd atd. a potom sa prihlasim vecer na forum a vidim tu veriacich co produktivne stravili cely den sa handrkovanim. ved to je do rehotu."

"Foton to smerujes na mna ?? To bol len maly priklad. Ja tu zvycajne nevytahujem moje sukromie. Omg tys zakerny hajzlik."

"Blbecku nikto neriesi, len sa pytam. A v tom prip. Nelez na verejne forum."


22.
označiť príspevok

Luther muž
   8. 10. 2016, 14:19 avatar
(Lk 6:13)

Keď sa rozodnilo, zavolal si učeníkov a vyvolil si z nich Dvanástich, ktorých nazval apoštolmi

Ježiš mal učeníkov, z ktorých si vybral dvanásť apoštolov. Všade, kde sa spomína slovo učeník, myslí sa väčší počet ľudí nasledujúcich Ježiša a jeho učenie. Vždy si treba všímať prí čítaní Biblie – komu Ježiš adresoval konkrétne slová.

Napríklad pri čítaní evanjelií sa katolíkom objasnia rôzne verše.

(Jn 20:23 [SSV])

Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané.“

Katolícka náuka definuje podľa tohto verša, že odpúšťať hriechy môžu len biskupi, kňazi, lebo sú nástupcovia apoštolov.

Za prvé – Biblia o žiadnych nástupcoch apoštolov sa nezmieňuje.

Za druhé – tieto slová hovoril Ježiš učeníkom. To znamená že to hovoril viac ako len apoštolom

Za tretie – učeník v Biblii je definovaný ako ten, kto sa odovzdá Bohu a plní jeho vôľu. Toto môže spĺňať každý veriaci, u ktorého je na prvom mieste Boh.

Za štvrté – ten, kto už uveril v Ježiša Krista, ten už má odpustené všetky hriechy minulé, súčasné a budúce. Nepotrebuje teda žiadneho spovedníka, aby mu vyznal hriechy, aby ich mal odpustené. Veriaci človek vyznáva svoje hriechy Bohu. Ich vyznaním sa očisťuje. Odpustené ich mal už v momente uverenia.

Keď príde na vyznávanie hriechov, veriaci sú v 1 Jána 1:9 vedení k tomu, aby vyznávali svoje hriechy Bohu. Boh je verný a spravodlivý, aby nám odpustil naše hriechy, keď Mu ich vyznávame. Jakob 5:16 hovorí o vyznávaní hriechov „jeden druhému”, ale to nie je to isté ako vyznávanie hriechov kňazovi tak, ako to učí rímskokatolícka cirkev. V kontexte Jakoba 5:16 sa kňazi / cirkevní predstavitelia nikde nespomínajú. Navyše, Jakob 5:16 nespája odpustenie hriechov s vyznávaním hriechov „jeden druhému”.


23.
označiť príspevok

Luther muž
   8. 10. 2016, 14:21 avatar
Znova, predstava vyznávania hriechov kňazovi sa nikde v Písme neučí. Naše hriechy máme vyznávať Bohu (1 Jána 1:9). Ako novozákonní veriaci, nepotrebujeme prostredníkov medzi nami a Bohom. K Bohu môžeme prichádzať priamo kvôli Ježišovej obeti za nás. 1 Timoteovi 2:5, „Lebo je jeden Boh, jeden aj prostredník Boha a ľudí, človek Kristus Ježiš.”


24.
označiť príspevok

Luther muž
   8. 10. 2016, 14:28 avatar
Predstava vyznávania hriechov kňazovi sa nikde v Písme neučí. Poprvé, Nový zákon vôbec neučí, že by v rámci Novej zmluvy mali existovať kňazi. Namiesto toho, Nový zákon učí, že všetci veriaci sú kňazmi. 1 Petra 2:5-9 popisuje veriacich ako „sväté kňazstvo” a „kráľovské kňazstvo”. Obe miesta v Zjavení 1:6 a 5:10 popisujú veriacich ako „kráľov a kňazov”. V Starej zmluve sa verní smeli približovať k Bohu prostredníctvom kňazov. Kňazi boli prostredníkmi medzi ľuďmi a Bohom. Kňazi obetovali obete Bohu za ľudí. To už nie je viac potrebné. Kvôli Ježišovej obeti smieme teraz pristupovať k Božiemu trónu so smelou dôverou (Židom 4:16). Chrámová opona roztrhnutá na dve časti pri Ježišovej smrti symbolizovala deliacu stenu medzi Bohom a ľudstvom smerujúcim do záhuby. K Bohu môžeme pristupovať priamo, sami za seba, bez pomoci ľudského prostredníka. Prečo? Pretože Ježiš Kristus je našim veľkým veľkňazom (Židom 4:14-15; 10:21) a jediným prostredníkom medzi nami a Bohom (1 Timoteovi 2:5). Nový zákon učí, že majú byť starší (1 Timoteovi 3), diakoni (1 Timoteovi 3), biskupi (Títovi 1:6-9) a pastieri (Efežanom 4:11) – ale nie kňazi.

Čo sa táka biskupov.
Čo hovorí Božie slovo, teda Boh pre tých, čo zakazujú ženiť sa?

1Tim 4:1-3 Duch výslovne hovorí, že v posledných časoch niektorí odpadnú od viery a budú sa pridržiavať zvodných duchov a učenia démonov, zvedení pokrytectvom luhárov, ktorí majú na svedomí vypálené znamenie; zabraňujú ženiť sa a jesť pokrmy, ktoré Boh stvoril, aby ich so vzdávaním vďaky požívali veriaci a tí, čo spoznali pravdu.

Božie slovo hovorí, že zabraňovanie ženiť sa, čiže doživotný prikázaný celibát Rímskokatolíckej cirkvi je odpadnutie od viery a UČENIE DÉMONOV a nie Boha!

Preto má byť biskup muž jednej ženy, preto diakon má byť ženatý. V prvotnej cirkvi starší, čiže biskupi boli hlavní vedúci zborov. To znamená, že každý zbor mal aspoň dvoch starších (až neskôr starších pomenovali slovom biskup)

Božie podmienky na vedúceho zboru, biskupa:

1Tim 3:1-5 Toto slovo je spoľahlivé: Kto sa usiluje byť biskupom, túži po dobrom diele. Ale biskup musí byť bez úhony, muž jednej ženy, triezvy, rozvážny, slušný, pohostinný, schopný učiť; nie pijan, ani bitkár, ale skromný, nie neznášanlivý, ani chamtivý; musí dobre viesť svoj dom a deti držať v poslušnosti a v celkovej mravnej čistote. Veď kto nevie viesť svoj dom, ako sa bude starať o Božiu cirkev?!

Božie slovo hovorí, že biskup, teda starší, teda vedúci zboru (farnosti), cirkvi v dedine, meste MUSÍ byť muž jednej ženy…!!!

Okrem toho, že kňazi nikde nie sú ustanovení v Novom zákone, celibát je ďalší dôkaz že RKC kňazi nie sú Boží služobníci, nie sú podriadení Božiemu slovu.

Pre tých, ktorí dobrovoľne žijú celibát, všetka česť. Celibát je ale možné dobrovoľne kedykoľvek ukončiť!


25.
označiť príspevok

Luther muž
   8. 10. 2016, 14:30 avatar
(1Tim 4:1-7 [SSV])

Duch výslovne hovorí, že v posledných časoch niektorí odpadnú od viery a budú sa pridržiavať zvodných duchov a učenia démonov, zvedení pokrytectvom luhárov, ktorí majú na svedomí vypálené znamenie; zabraňujú ženiť sa a jesť pokrmy, ktoré Boh stvoril, aby ich so vzdávaním vďaky požívali veriaci a tí, čo spoznali pravdu. Veď všetko, čo Boh stvoril, je dobré a nemá sa zavrhovať nič, čo sa prijíma so vzdávaním vďaky, lebo sa to posväcuje Božím slovom a modlitbou. Ak toto budeš predkladať bratom, budeš dobrým služobníkom Krista Ježiša, živeným slovami viery a dobrého učenia, ktoré si si osvojil. Svetáckym a babským bájkam sa vyhýbaj.

Existuje jediná cirkev, ktorá zakazuje ženiť sa (kňazom, vydávať sa mníškam) zakazuje jesť pokrmy (jesť mäso na popolcovú stredu a veľký piatok je ťažkým hriechom , cez kántrové dni sa tiež nemá jesť mäso) . Táto cirkev nie je živená slovami viery a dobrého učenia. Pridŕža sa okrem tradície aj babských bájok (napr.: uznané zjavenia Márie – Fatima, Lurdy).


35.
označiť príspevok

Korund
   10. 10. 2016, 19:14 avatar
Spoved je iba primitivny institut cirkvi, ako cez doverne informacie ovladat svoje ovce. Nic viac. :-)
Súhlasí fajer, Scarlet666


44.
označiť príspevok

YouLove
   10. 10. 2016, 19:47 avatar
Je to náboženský rituál a veriacim ľuďom to nevadí. Berúto ako že sa má a musí, lebo majú strach z božieho trestu.Myslia si že Boh ich vidí :DD


115.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   15. 10. 2016, 09:13 avatar
Ja nepochybujem o úprimnosti drvivej väčšiny kňazov. Ani si nemyslím, že nejako tieto dôverné informácie zneužívajú.


43.
označiť príspevok

YouLove
   10. 10. 2016, 19:45 avatar
1
To je neuveriteľné, že cirkev si vymyslela pravidlá ako spoveď že očisťuje hriechy a obyčajný človek čo vyštudoval teologiu a je vymenovaný za farára dáva ľuďom rozhrešenie ako že ich zbavil hriechov. Takpovediac z toho vyplýva, že hocktorý veriaci človek, ktorý škodil a narobil veľa zla, sa cíti byť spoveďou očistený. Z toho vznikajú defacto charakterové ľudské mizérie. Po pravde veriaci ľudia by sa mali tak správať aby na spovede chodiť nemuseli. Na veľké piatky tie fronty pri spovedelniciach svedčia o veriacich hriešnikoch, často horších ako neverníkov. K čomu je toto dobré, keď spoveď je podmienená prijímaním božieho tela?
A prosimVás, neživte sa týmito náboženskými nereálnymi textami, dobrý človek takúto nauku k životu nepotrebuje
Súhlasí Wolfe


111.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2016, 00:01 avatar
skor prijimanie Jezisovho tela je podmienene spovedou..
Kto by isiel na ako tomu hovoria, eucharistiu bez spovede knazovi, vykonal by svatokradez..


107.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 10. 2016, 22:44 avatar
Luther,všimol som si tu stať, ako opisuješ, ako si chodil ku spovedi. Všetko to na povrch vyzerá ako z múdrej knihy, ale nakoniec všade urobíš nejakú chybu, napríklad, že si mal obavy, čo ti povie kňaz na hriechy. A to je potvrdenie toho, čo hovoríš, že kňaz nemôže odpustiť hriechy a je to preto, že tvrdíš, že v písme nikde nie je napísané, že sa treba spovedať, veď ak si sa na to spolahol a si tak spokojný, je to tvoja vec. Ale načo bol potom jordán, jan krstiteľ a prítomnosť svätej trojice a ľudia vyznávali svoje hriechy Jánovi a on im hovoril, čo majú robiť a krstil ich ???
Asi táto pasáž z evanjelia považuješ za menej významnú, alebo dokonca ju tam nerád vidíš.
Je samozrejme aj pravdfa, že katolícka hierarchia v dobrej snahe vedie veriacích tak,, že im prikazuje prikazuje, veriacich postavili do role laikov a cítia sa nadradení a povolaní prikazovať čo treba robiť a čo nie. A ty si mi teraz pripomenul, že cirkev prikazuje ísť na spoveď aspom dva razy do roka. Ale ja si myslím, že kto idfe na spoveď iba pod nátlakom, alebo vôbec na omšu, nech tam radšej nejde. tieto veci sú dané v evnjeliu a ja som si ich najprv vyskúšal a funguje to a tak chodím aj častejšie ako raz za mesiac. Ja som najprv vyskúšal a potom študoval prečo. A prečo máme chodiť na spoveď ????? No preto že to je ten najpodstatnejší rozdiel medzi starým a novým zákonom a ten rozdiel je ježiš. Ježiš nezomrel za všetky hriechy sveta, akoby stlačil na počítači delete, Ježiž zomrel nielen pre hriechy, ale aj pre iní veci, ale za hriechy zomrel, aby každý mal možnosť byť odpustený.
Čo všetko boh otec skúšal na židoch, aby nehrešili, zachádzal až do takých vecí, že hriešnikov zabíjal, Kolkí na tomto fore ho preto nazvali masovým vrahom. Preto hladá nove riešenie odpustenie hriechov.
Jeden jediný deň v živote tohoto pokolenia sa zíde na jednom mieste svätá trojica, v deň tejto zeme, ale ty si si to v evamnejliu nevšimol, lebo čo by mal byť deň všetkých dní a pokolení na tejto zemi, ale tebe to nejako ušlo ako nepodstatný detail. Tak, čo potom je tam dôležitejšie ? Ježiš je tak čistá pravda, že ak povedal, že ak ti dá niekto po líci, nastav mu aj druhé, tak radšej zomrel na kríži.
ježiš hovorí slová, ktoré na tejto zemi vyvolávajú zúrivosť u mnohých a o spovedi dtto. To sú tie podstatné myšlienky, pre ktoré prišiel na tento svet, aby odpustenie hriechov dávalo nádej,ktorá nezhasína., neuverili ste ježišovi spoveď, anpriek tomu, že pri jordáne spovedá ján ako človek, neuverili ste , že ježiš premenil svoje telo na chlieb a krv na víno,neuverili ste jeho matke márii, že nás privádza k nemu, neuverili ste na pozdvihovnie, lebo necítite v živote jeho potrebu.
Neuverili ste všetko, čo nám zanechal, evanjelium ste si rozdelili na podstatné a nepodstatné.
Odišli ste od cirkvi, aby ste vytvorili cirkev čistejšiu, než je katolícka. Veď v podstate to bol dobrý počin, ale prečo ste sa zriekli najdôležitejších vecí spasenia ??? To potom ste naozaj nemali ísť nikam a zostať v cirkvi. Aký to malo význam, zanechať najdôležitejšie veci a postaviť svoju nádej v ježiša mimo pilierov tohoto spasenia,
TO sa na koho viacej podobá, na ježiša, alebo satana?

Ja som si vybral to druhé a uvidíme.


108.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 10. 2016, 06:37 avatar
Jeddnou príčijn, prečo sa toto o spovedi zle vysvetluje, je vlastne to najhlhlavnejši, čo sa tu neuvádza a to sú hriechy.
Takže čo je vlastne hriech, z ktorého sa máme vyspovedať?
Ježiš hovorí, že žiť podľa evanjelia, je zmrieť starému zákonu, ale tiež nám hovorí, že zákon neprišiel zrušiť, ale naplniť. A možno právetoto je jedna z podstatných vecí, ako boh vyhľadáva svojích ľudí, je to podľa toho, ako si vysvetlia sami samotní pasáže z evanjelia, ako sa vysporiadajú s vetami v evanjeliu, ktoré podľa niekoho sú dvojzmyselné, alebo dokonca protichodné.
Ak si teda zoberieme, čo znamená zomrieť starému zákonu, to je napríklad podstatná zmena pravidiel v základných ľudských vzťahoch. V starom zákone platí, že zub za zub, napríklad, ale ježiš hovorí: ak ťa niekto udrie po líci, nastav mu aj druhé. Na jednej strane akoby zub za zub znamenalo, že aby si ľudia vysoporiadali medzi sebou svoje problémy a nemuseli s tým zaťažovať bojha. To druhé, čo hovorí ježiš a čo potvrdil aj na kríži je? modlite sa za svojich nepriateľov, ak vám ublížia, lebo to, čo ich čaká za to, že vám ublížili, je tak hrozné , že stojí za to, sa už teraz za nich modliť. ježiš teda odoberá človeku posúdenie ublíženia a prevedenie odplaty, ale toto necháva na seba samotného, ako sudcu, Teda nesúďte, súdiť budem ja, alebo pomsta patrí mne.Preto sa pri jordáne za účasti svätej trojice ustanovuje system odpustenia hriechov, jánovi ľudia vyznávajú svoje hriechy a on ich krstí a nakoniec krstí aj samotného ježiša, aby aj u neho došlo k oddeleniu duše a tela, Aby telo malo svoje požiadavky, lebo patrí tomu druhému a aby duch mal,na telo tiež svoje žiadavky v zmysle toho, že duch patrí bohu. A tak sa vytvorí osobnosť človeka, v ktorej neustále bojuje telo proti duchu a boh chce tých, v ktorých prevažuje duch.
Teda čo je vlastne hriech, alebo aké hriechy vlastne ľudia vyznávali jánovi, ak neboli židmi a nepoznali ešte evanjelium ? Ale hrechy neprezradzuje ani Ján, ale z toho, ako im radí, aby sa vyhli hriechom vyplýva, mýtnici a colníci by nemali vberať viacej, ako je im nariadené, vojaci nemajú zneužívať svoje postavenie a nemali by vydierať ľudí,,obchodníci by mali predávať mieru plnú a natrasenú a to je vlastne platné aj dnes, a ak sa to zoberie podľa desatoro, tak to do toho všetko zapadá. teda z čoho sa máme spovedať? v prvom rade z desatoro a stačí si zobrať hociakú modlitebnú knižku a atan je všetko popísané, rozobraté a stačí si len prečítať a potom ľahšie pochopíte, že prečo sú rady pri spovedelnici. Samozrejme, že ak niekto k tomu pristupuje tak, ako to,uviedol Luther vyššie,tak nech tam radšej nejde,lebo taký človek neuveril, že hriech existuje a ježiš nás poučil, aké nebezpečenstvo nám hrozí zmnhriechu a zároveň nám ukázal, ako sa preto hriechu zbaviť.
Ale najčastejším hriechom je , že človek neodolá pokušeniu, že telo prkoná ducha, teda požiadavky tela ako je sex, hlad a iné jeho potreby ho uvádzajú do pokušenia získať si tieto veci aj hriešnym spôsobom. Zase len maličký príklad: nezarábať si na chlieb v potu tváre, ale zobrať ho násiulne tomu, čo si naň zarobil, atď.
Toto sú len také minipoznámky pre tých, čo sa s týmto vlastne ešte ani nestretli, pri dlhšom vyznávaní viery a chodení na spoveď vznikajú zase iné problémy, pretože satan nevynehá ani túto najnádejnejšiu inštituciu a tvrdo ju napadá zo všetkýh strán, aby zabránil spaseniu.
Ale pocity ľudí, ktorí vychádzajú zo spovedelníc sú jasné a to je iba mizerná menšina veriacich, ktorí toto využívajú zo samotnej katolíckej cirkvi, ak si teda zoberieme, kolko je zaregistrovaných katolíkov a koľkí to duševne nevyhnutne potrebujú.
Samozrejme, že ak človek ide do spovedelnice, má hmišané pocity a málokto sa vyhn tomu, že vyznáva svoje hriechy kňazovi, ktorý tam sedí a nje ježišovi, ktorý akoby bol prítomníaj s duchom svätým a práve tento dotyk týchto nebeských mocnosti pri spovedi, mnohí zneužívajúa chodias hriechmi,,ktoré už ani hriechy nie sú.
Väčšinou v spovedelniciach je zeriadené tak, že nevidíme kňazovi do očí a o nevidí nás, ale ja už nemámproblém so spoveďou akoby sedieť za jedným stolom a vyznať svoje hriechy.
Ale trreba si uvedomiť, že nielen spoeď, ale ani vyznávanie viery nesmie človeka zotročovať, človek by mal pristúpiť k spovedi ako človek,ktorý sa slobodne rozhodol, že to urobí, alebo nie,lebo človek je vždy a za každých okolností slobodná ľudská osobnosť, ktorá sa môže v každom okamžiku rozhodnúť, či napríklad chce veriť v boha, alebo nie a to si môže každý sám na sebe vyskúšať kedykolvek.
Takže nepodliehajte nátlaku, že sa treba spovedať, že sa treba modliť, chodiť do kostola, ale hľadajte vo svojom živote znamenia, ktoré sa udejú po praktizovaní viery, a ako vám to vylepší život už tu na zemi. Priblížte si už tu na zemi nebeské kráľovstvo. A potom bude vierovyznanie sloboda, ktorú vo svojom živote potrebujete a nie otroctvo, ako to, hlásajú neveriací, ktorí netušia, o čo ide a vidia veciiba zvonku.
Buďte ako záhradníci, ktorí najprv venujú veľa práce na to, aby bola úroda, ktorá im potom zaplatí za námahua nepočúvajte týchm, čo hovoria, že radšej skapem od hladu, než aby som mal takto drieť.
Nenechajte si povýšiť satanom lenivosť na slobodu.


109.
označiť príspevok

Luther muž
   12. 10. 2016, 20:35 avatar
elemír. Nepochopil si nic.


110.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 10. 2016, 23:58 avatar
Ty si to cele cital???


112.
označiť príspevok

Luther muž
   15. 10. 2016, 08:33 avatar
Nečítal len som prešiel letmo očami. Čítam už dlhšie jeho príspevky venované mne. No zjavne to je zmiešanina mojích, Astaxovych príspevkov. Si predstav čo píšem ja a čo Astax. No a Elemír to akoby všetko zmáčknul dokopy.


113.
označiť príspevok

Peťo muž
   15. 10. 2016, 09:04 avatar
Rieši SPOVEĎ odpustenie hriechov??
1. - Akože ,budeš sa posmievať/šikanovať dva roky spolužiakovi ,spravíš z neho psychickú trosku ... ,potom sa oženíš , príde ti to ľúto ...,ale ty pôjdeš na spoveď a budú ti zlé skutky voči nemu odpustené ?
2. - Stačí ak sa masový vrah vyspovedá pred popravou a bude mu odpustené ?

Vieš čo z toho vyplýva ?
Farár ti odpustí raz dva , ale peklo ťa za tvoje zlé skutky neminie !


114.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   15. 10. 2016, 09:10 avatar
Peťo, ty veríš, že peklo existuje?


116.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 10. 2016, 09:31 avatar
Peťo neverí, že existuje peklo ani nebo. Len poukazuje na to, že ak ty veríš v peklo, a konáš zlé skutky, a peklo by naozaj bolo, potom odpustky od farárov nič neriešia, lebo aj tak pôjdeš do pekla.


117.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   15. 10. 2016, 09:35 avatar
Aha.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:33,  http://diskusie.slovakforum.net/t381-topic
dnes, 03:12,  prosím vás, nejebte tomíqa *21 youtube.com/watch?v=cTuh7Sv0HPU
dnes, 02:32,  komunistickí demokrati *13*13*13
dnes, 02:15,  V roku 1989 dohnil zločinecký režim , I ja som bol ten čo stal na tribune i ja som bol ten...
dnes, 02:12,  Gabo predvolebnu si dal
dnes, 02:11,  Ked to tak necitiš nechoď
dnes, 02:08,  Zavládlo ticho . Nie že by sa niekto nevedel vyjadriť ale ego ano ego mu to nedovoluje
dnes, 01:30,  Ahoj Anina. Krasne si to napisala, ze ako dieta sme nasli Boha tak lahko, lebo nase srdce bolo...
dnes, 01:23,  Tublatanka - Loď do neznáma
dnes, 00:56,  Gabko takto https://www.youtube.com/watch?v=KKN0BcGCi8I Děkuji Karel Kryl Stvořil Bůh,...
dnes, 00:41,  lieky
dnes, 00:39,  pozitívne, lebo ľudstvo je krehké ako bábiky
dnes, 00:35,  Anna K - Večírek za koncem - Live at Božkov Fest 2011, Kojetín
dnes, 00:32,  When I Look At You, Miley Cyrus Music Video - THE LAST SONG - Available on DVD & Blu-ray
dnes, 00:30,  milujte svojich nepriateľov a ochraňujte svojich blížnych
dnes, 00:25,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:24,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:22,  dobrú noc všetkým
dnes, 00:21,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:05,  50. ved si o tom zaloz topic :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V živote trvá minútu, kým si všimneš niekoho zvláštneho, hodinu, aby si si ho vážil, jeden deň, aby si ho miloval a celý život potrebuješ na to, aby si na neho zabudol.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(305 829 bytes in 0,473 seconds)