Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Reformácia Katolíckej Cirkvi je vzbura voči Bohu

55
reakcií
1320
prečítaní
Tému 18. marca 2018, 00:50 založil Klein.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 00:50 avatar
Reformátori Katolíckej Cirkvi tvrdili, že Cirkev je neviditeľná.
Avšak ja som sa v písme dočítal, že :
Vy ste svetlo sveta.
Mesto postavené na návrší sa nedá ukryť.
Ježiš apoštolom povedal že nemôžete zostať skrytí.
To znamená, že Cirkev musela byť vždy vo všetkých dobách a za každých okolností jasne viditeľná aby cez ňu ľudia mohli uveriť v Krista a aby ich cirkev viedla a naprávala.

Prišiel Martin Luther a začal si svätiť svojich kňazov, čo sa nápadne podobá vzbure Áronovych synov, ktorí priniesli nedovolené obety Bohu, ktoré on neustanovil.
Podobne aj Luther priniesol novú obeť resp. ju odstránil, pričom Duch Svätý cez Malachiáša prorokoval: Lebo od východu slnka až po západ je veľké moje meno medzi národmi a na každom mieste budú obetovať, budú prinášať môjmu menu čistú obetu, lebo je veľké moje meno medzi národmi, hovorí Pán zástupov.

No reformátori neprinášajú žiadnu obetu, pričom z apoštolského listu židom je zrejmé, že omša tu bola od apoštolských čias.
Lebo Pavol píše: Máme oltár, z ktorého nemajú právo jesť tí, čo slúžia stánku. (Židom 13:10.)
Pod stánkom apoštol Pavol hovoril o tých, ktorí prinášajú židovské obety.
Katolíci neprinášajú stále nové obete ale prednášajú neustále jedinú obetu nebeskému Otcovi, lebo tato obeta je večná. Je to nová a večná zmluva.

Reformátori tvrdili, že cirkev upadla do bludu a trebalo ju očistiť.
Avšak ja som sa v písme dočítal, že:
Keď príde on, Duch pravdy, uvedie vás do plnej pravdy.
Moju cirkev pekelné brány nepremôžu.
A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta.
Jeden je Pán, jedna viera, jeden krst.

Reformátori tvrdili, že netreba počúvať cirkev, pravda je len v Biblií.
Avšak ja som sa v písme dočítal, že:
Poslúchajte svojich predstavených a podriaďujte sa im, lebo oni bdejú nad vašimi dušami a budú sa za ne zodpovedať.
A keby ani cirkev nechcel posluchnut nech ti je pohan a mytnik.
Aby si vedel ako si máš počínať v Božom dome, ktorým je Cirkev živého Boha, stĺp a opora pravdy.
Kto vás počúva, mňa počúva.

Reformátori tvrdili, že každý kto bude s vierou čítať Bibliu, spozná pravdu a k tomu netreba učenie cirkvi.
Avšak ja som sa v písme dočítal, že:
Predovšetkým však vedzte, že nijaké proroctvo v Písme nepripúšťa súkromný výklad.
Tak ako vo všetkých listoch...niektoré miesta v nich sú ťažko zrozumiteľné a neučení a neutvrdení ľudia ich prekrúcajú, ako aj ostatné Písma, na svoju vlastnú záhubu.
Lebo žijeme vo viere a nie v nazeraní.

Mnoho reformátorov tvrdí, že kto uveril, dal sa pokrstiť a prijal Ježiša za svojho osobného spasiteľa je už spasený.
Avšak ja som sa v písme dočítal, že:
S bázňou a chvením pracujte na svojej spáse.
Srdce je klamlivé nado všetko a rozjatrené, kto sa v ňom vyzná.
Lebo v nádeji sme spasení. (Nik nemá istotu, že spasený bude.)

Duch Svätý cez Máriu prorokoval, že ju budú blahoslaviť všetky pokolenia.
Všetky pokolenia cirkvi jej od počiatku vzdávali zvláštnu úctu.
Ale nikdy som nepočul žiadneho pastora o nej hovoriť alebo ju dať kresťanom za vzor. Ak som od nich niečo počul tak len dokola ona bola obyčajná žena a je mŕtva. Mnoho kostolov majú pomenovaných po Pavlovi či iných apoštoloch, ale ani jeden nie je pomenovaný po Márií. Len čo ju človek spomenie hneď začnú vykrikovať že nie je iný prostredník okrem Krista pričom úcta k nej a prosba o modlitbu s jeho jediným prostredníctvom nášho vykúpenia nijak nesúvisí.

Ak je Ježiš s apoštolmi po všetky dni až do skončenia sveta a ak je Duch Pravdy s nimi na veky, tak sa Cirkev nikdy nemohla pokaziť, čo sa týka učenia.
Prečo teda Martin Luther, Ján Kalvín a stovky iných prišli, aby všetko dali do poriadku?
Odkiaľ mali na takýto počin právo? Ich dielo nedoprevádzali žiadne zázraky ako v prípade apoštolov.


28.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   18. 3. 2018, 11:57 avatar
1

Klein

Mám na teda takú otázočku

Ak príde Kristus, tak mi môžeš vysvetliť , ako to má ošetrené KC s tým pomyselným očistcom? Predsa podľa katolíckeho učenia drvivá väčšina katolíkov ide do nejakého dočasného pekla sa očistiť od nejakých tých zvyšných hriechov a až tak do neba. SZ toho vychádza, že s hriechmi do neba isť katolík nemôže.

No a pri príchode Krista bude okolo miliarda katolíkov ešte žiť a budú premenení do nových tiel, teda nezomrú. Tak kde v tom čase pôjdu?

Do toho pomyselného očistca, alebo v ústrety Kristu, aby tam kde je on aj oni boli

Ježiš predsa prisľúbil:Ján 14:3 pretože vám idem prihotoviť miesto a keď odídem a prihotovím vám miesto, prijdem zase a poberiem si vás k sebe, aby ste tam, kde som ja, aj vy boli.

Tak v tom čase pri príchode Krista pôjdete katolíci s Kristom, alebo do dočasného pekla – očistcu odtrpieť si hriechy? Predsa len vám zostanú nejaké tie hriechy a do neba s nimi nemôžete.

Tak ako Klein?


30.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 12:12 avatar
Ja nerozhodujem o tom kto pojde do ocistca a kto nie. Kristus je sudca nie ja. Kazdopadne Boh odpusta hriechy ale nasledky hriechov zostavaju...Ak za hriechy nezadostucinis na zemi, tak v buducom veku... A nielen za hriechy, aj za zanedbavanie dobra, za nevyuzivanie talentov ktore nam Boh dal.... Do neba nic neciste nevojde!

A teraz polozim otazku ja tebe. Ak budem cely zivot zit svatym zivotom vo viere, modlit sa, pomahat kazdemu a potom sa jeden den opijem a vyspim sa scudzou zenou a cestou domov ma zrazi auto a zomriem, tak budem zatrateny alebo spaseny?


31.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 12:23 avatar
Apostoli pisu ze cuDzoloznici nezdedia Bozie kralovstvo. Ale co vsetko dobre co som predtym vykonal a miloval Krista... A urobil tuto blbost a nemal cas to ani olutovat.... Boh je milosrdny ale aj spravodlivy... A preto ocistec existuje.


32.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 3. 2018, 12:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 12:42 avatar
Ked sa mladik opytal Jezisa co ma robit aby mal zivot vecny, Jezis mu povedal, zachovavaj prikazania... A uvedomujes si ze zatrateny clovek nie je len pre hriechy ale aj pre nevykonanie dobra? Ved Jezis povedal: Chodte zloreceny do ohniveho jazera lebo bol som hladny a nedali ste mi jest...


34.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 12:45 avatar
Veriaci-4 ale v jednej veci sa musime zhodnut. Zlozinec na krizi vedla Krista nebol ani znovuzrodeny ani nesiel do ocistca ale Kristus mu povedal: Este dnes budes so mnou v raji.... Jezis je sudca on moze udelovat aj amnestie ????


35.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 12:48 avatar
Pardon za tie otazniky mali to byt bodky


36.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 3. 2018, 12:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 12:59 avatar
Tak ci tak bol to zlocinec co nedodrziaval Tóru a nepriniesol obetu za hriechy. Podla Mojzisovho zakona sa neriadil. Mal ist do pekla... Ci? ????


38.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 3. 2018, 13:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 13:04 avatar
Stastny clovek... Tak ten co cely zivot hresi a pred smrtou olutuje je spaseny a ten kto cely zivot zije ako svatec, pred smrtou zhresi neolutuje a je zatrateny..


40.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 13:06 avatar
Verim v ocistec lebo tak je to spravne....


43.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 13:15 avatar
Bozie slovo ti hovori ze ohen preskusa dielo kazdeho ake je. Ten koho zhori utrpi skodu. On sa vak zachrani ale tak ako cez ohen....


44.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   18. 3. 2018, 13:20 avatar
40

Učenie o očistci a spovede nabádajú človeka k hriešnemu životu a hrozným skutkom v mene Boha, ak teda človek žije vo vedomí, že tak či tak pôjde do neba, cez očistec, len stačí byť členom KC a dodržiavať nejaké tie nariadenia KC a KC už nejako to nebo vybaví. Katolík si povie v srdci - no a čo, pobudnem trošku dlhšie v očistci, ale tak či tak pôjdem do neba.

Veď je to obludné učenie. Preto vidíme tie ohavnosti a krvavé dejiny KC.


41.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   18. 3. 2018, 13:11 avatar
30

Ale ja sa predsa nepýtam kto konkrétne pôjde do toho pomyselného očistca. Predsa KC učí, že rovno do neba idú iba tí, ktorých vyhlásila KC za svätých. To znamená, že drvivá väčšina katolíkov ide do očistca.

No tak sa pýtam, čo s tými hriechmi katolíkov, ktorí budú žiť pri príchode Krista. Tí nepôjdu už do očistca? Ak povieš, že v čase príchodu Ježiša im Ježiš odpustí, tak prečo neopustí aj tým katolíkom čo zomreli a musia byť v očistci? Vidíš aké to učenie o očistci je blud.

Očistec popiera dokonalú obeť Ježiša Krista. Predsa Ježiš svojou prekliatou krvou zaplatil za všetky naše hriechy. Preto aj zasľúbil: 14:3 pretože vám idem prihotoviť miesto a keď odídem a prihotovím vám miesto, prijdem zase a poberiem si vás k sebe, aby ste tam, kde som ja, aj vy boli.

Hovoríš ako keby Boh si nedokázal uchrániť svoje deti od zlého. No a naše spasenie nestojí na našej moci, ale na milosti a Božej moci. Z Božieho pohľadu ani jedna jeho ovca nezahynie a uchráni ju a navráti ju naspäť. No a náš život je v rukách Božích a Boh rozhoduje a nie nejaká náhoda.

Tvoja hypotetická otázka vychádza z chybného predpokladu.


52.
označiť príspevok

Astax1 muž
   18. 3. 2018, 14:10 avatar
41.
Nemáš správne informácie. Cirkev nikdy neučila, že rovno do neba idú iba tí, ktorí sú vyhlásení za svätých. Veď predsa mnoho svätých bolo vyhlásených za svätých až dlho po svojej smrti, čím sa môže predpokladať aj istý čas v očistci. O tomto Cirkev nevie a kanonizuje len tých ľudí, o ktorých je presvedčená, že už spolukraľujú s Kristom, s tým, že sa nezaoberá otázkou, či kanonizovaní svätci boli alebo nebli v očistci.
Cirkev uznáva, že všetko čo presahuje naše "viditeľné" nedokáže plne poznávať, a preto ani nedokáže s určitosťou povedať, kto je alebo kto nie je spasený. Otázka spásy patrí výlučne do kompetencie Boha.
Zaiste by sme medzi svätými v nebi našli aj ľudí, ktorí Cirkvou nie sú pozdvihnutí na oltár. Aj takých, ktorí rovno išli do neba, predovšetkým mučeníkov za Krista, a tak nemuseli prechádzať očistovaním.
Mučeníctvo je najvyššie svedectvo o pravde viery; označuje svedectvo, ktoré siaha až po smrť. Mučeník vydáva svedectvo zosnulému a vzkriesenému Kristovi, s ktorým je spojený láskou. Vydáva svedectvo o pravde viery a kresťanského učenia. Podstupuje smrť úkonom čnosti mravnej sily. „Nechajte, aby som bol pokrmom pre šelmy, pomocou ktorých možno dosiahnuť Boha.“

Láska mučeníkov je taká veľká, že zmýva aj tresty za hriechy. V ich smrti sa dokonale pripodobňujú Kristovi. Našou úlohou na tejto zemi je, aby nás Duch Svätý pretváral na Krista, tak aby sme dosiahli plnosť Kristovho veku. "Už nežijem ja, ale žije vo mne Kristus". Túto dokonalosť dosiahne v živote len málo ľudí, a preto ostatní musia byť "očistení" skrze plamene očistca. Ľudsky povedané aj v spáse musí byť "poriadok". Uváž predsa, žeby nebolo spravodlivé, aby dvaja rozdielni ľudia čo do milosti, jeden, ktorý hľadal Krista a žil spravodlivo a druhý, čo zanedbával duchovný život, no predsa sa pred smrťou obrátil, aby v tú istu chvíľu po svojej smrti nazerali na Boha rovnako. Svätí v nebi sú dokonale naplňovaní Kristom. No už na tejto zemi môžme zažívať nebo, do takej miery, do akej sa zjednotíme s Kristom. Po našej smrti sa tento stav duše "znásobý" ale zväčša nedosiahneme dokonalosť zjednotenia sa s Kristom tu na zemi, a preto musíme prejsť očisťovaním. "Veru hovorím ti: Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš do ostatného haliera."
" Kto by však povedal niečo proti Duchu Svätému, tomu sa neodpustí ani v tomto veku ani v budúcom." Teda aj v budúcom veku existuje "odpustenie".

Ak sa pýtaš na príchod Krista. Vo Svätom Písme sa píše, že niektorí budú pozdvihnutí od zebe a pôjdu v ústrety Pánovi. A Pavol hovorí, že vtedy sa ich telá premenia. Zjavenie Jána nám hovorí o druchom príchode Pána, ktorý sa rovná poslednému súdu. Tento súd nad svetom nie je v zmysle ľudského súdu, ako si ho predstavujeme. Reč v zjavení je prevažne obrazná, ktorá nám hovorí o veľkom utrpení pre tých, ktorí budú účastní tohto súdu, pre tých ktorí vystúpia do neba to bude "súd v malom", teda nebudú sa ho účastniť. V tom čase budú trpieť aj dobrí aj zlí. Aj tí, ktorí na konci uverili, no nemohli byť pozdvihnutí aj tí, ktorí do toho času neuverili. V Zjavení sa píše, že v tom čase "Času už nebude", a že "V tých dňoch budú ľudia hľadať smrť, a nenajdú jej a budú si žiadať zomrieť, ale smrť utečie od nich."
A zasa sa píše, že ani do neba v tom čase, nik nebude môcť vstúpiť " A chrám sa naplnil dymom Božej slávy a jeho moci a nik nemohol vojsť do chrámu, kým sa nedovŕši sedem rán siedmich anjelov."

Teda tí, čo budú pozdvihnutí k Pánovi "Kde je telo, tam sa zhromaždia aj supy" nebudú účastní tých vecí, ale tí, čo sa predsa na konci obrátia, svoj "očistec" zažijú na zemi.


42.
označiť príspevok

Astax1 muž
   18. 3. 2018, 13:13 avatar
Klein
K príkladu, ktorý si uviedol.
Žiaľ taký človek by nedosiahol spásu. Cirkev v otázkach spásy učí jasne - kto by zomrel v stave smrteľného hriechu, ktorý by predtým s ľútosťou neoľutoval nebude mať večný život.
V knihe Ezechiela sa píše: "Ak sa spravodlivý odvráti od svojej spravodlivosti, ak spácha neprávosť podobnú ohavnostiam, ktoré páchal bezbožný, ak to robí, môže žiť? Nijaká jeho spravodlivosť, ktorú vykonal, sa nebude pripomínať pre jeho nevernosť, ktorej sa dopustil, ale zomrie pre svoj hriech, ktorý spáchal."

Vo všetkom je podstatná ľútosť, ktorá predpokladá vôľou odstúpiť od hriechu. Ale ak by takýto človek oľutoval svoj hriech pred svojou smrťou, Boh by mu odpustil.
Súhlasí Klein


45.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 13:23 avatar
Mas pravdu.


49.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   18. 3. 2018, 13:38 avatar
45

Vaše náboženstvo je postavené na ľudských zásluhách, skutkárstve a na moci človeka. Preto v určitom momente vyzeráte ako ateisti, ktorí neveria v Božiu moc pri spasení aj pri udržiavaní spasenia.

Prečo KC učí o očistci ak teda vie o dokonalom diele milosti na Kríži. Ak KC učí, že katolík skutkami stráca spasenie, tak ako ho potom získava a udržiava? Veď to dá logiku! Zase len skutkami! Potom popiera milosť!
Súhlasí Voloďa


50.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 13:39 avatar
RealitaABC

Dávid povedal Nátanovi: „Zhresil som proti Pánovi!" A Nátan vravel Dávidovi: „Aj Pán ti odpustil hriech, nezomries! Ze si vsak touto vecou zavinil rúhanie u Pánovych nepriatelov, syn, ktory sa ti narodí, iste zomrie!"
2 Sam 12:13-14

Pán mu odpustil hriech (vinu), ale následky hriechu pretrvávajú (v tomto prípade je to rúhanie Pánovych nepriatelov, ktorí takto mali zámienku proti Pánovi). Pán odpustil Dávidovi vecnú smrt, zatratenie, ktoré si svojim skutkom zaslúzil. To sú tie vecné tresty za hriechy. Ale casné tresty, ci následky hriechov, pretrvávajú a niekto ich musí znásat. Nuz ci to nie je primerané, aby ten, kto ich spôsobil, niesol aspon cast ich bremena?

Tieto docasné dôsledky hriechu clovek môze dat do poriadku bud v tomto zivote, alebo, ak to neurobí tu, musí zadostucinit Bozej spravodlivosti na druhom svete, „odpustí sa mu v budúcom veku" (ocistec).

Katolícka pravda vedie ludí k zodpovednému zivotu a k váznemu prístupu k morálnym otázkam, ovela viac, nez ktorákolvek iná cirkev.

Hriech je prícinou, preco prisiel Syn Bozí na zem. Hriech je jediné "Bozie zlo". Mnohí, kedze neprijímajú katolícku náuku, myslia si, ze ked tazko zhresia, povedia Bohu "odpust mi" a vsetko je v poriadku. Môzu sa ist zabávat. Nie je to tak. Hriech má strasné následky pre vecnost ako aj pre casnost.
Súhlasí Astax1


51.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   18. 3. 2018, 13:51 avatar
50

Klein

A aký je hriech nazývať človeka svätým otcom, dať mu titul zástupca Krista - Boha na zemi? Aký je hriech sa posadiť namiesto Boha a vydávať sa za Boha a súčasne vedieť, že osoba Boha - Svätý Duch je na zemi prítomný?

A ty veríš, že už prišiel Kristus, ktorý sa obetoval za naše hriechy na kríži? Nezdá sa.


46.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 3. 2018, 13:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

teóma muž
   18. 3. 2018, 13:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   18. 3. 2018, 13:31 avatar
42

No vážení katolíci a veríte aj v Božiu moc. Nezdá sa. Predsa je napísané: 1Pet 1:5 ktorí ste mocou Božou strážení vierou cieľom spasenia, ktoré je hotové, aby bolo zjavené v poslednom čase,

Tak ako je to s vami


2.
označiť príspevok

Milkyway
   18. 3. 2018, 01:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Milkyway
   18. 3. 2018, 01:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 01:10 avatar
Ešteže žijem v Španielsku pri Gibraltári a nemusím riešiť tieto vaše problémy seňor Milkyway. :D


5.
označiť príspevok

meaculpa muž
   18. 3. 2018, 01:13 avatar
Ty mas take dlhe prispevky Klein, ospravedlnujem sa, som to cele necital, ale fakt je, ze kto odmieta Katolicku cirkev, len sa obera o stastie.
Je to vidiet aj na chlapcoch tuno, Ludwig, teoma, len bojuju proti cirkvi, a akurat si tym skodia.
Súhlasí Klein


6.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 02:02 avatar
Existuje Arménska aj Koptská cirkev. Existuje aj Pravoslávna cirkev.
Všetky tieto staroveké cirkvi uctievajú Máriu, prinášajú Eucharistiu ako obetu, ich chrámy sú tiež bohato zdobené atď.

A kresťania reformovaných cirkví na nich nikdy nepovedali jediné krivé slovo. Len nadávajú deň čo deň na všetkých fórach na katolíkov.

Lebo len Katolícka Cirkev svieti medzi všetkými ostatnými ako svetlo sveta, ako dom na návrší, ktorý sa nedá ukryť. Lebo všetky národy moslimov, židov či budhistov automaticky považujú za predstaviteľa kresťanstva pápeža. Lebo len Katolícka Cirkev bola celé storočia zjednocujúcim prvkom celej Európy po páde Rímskej ríše. Lebo pri svetových konfliktoch je to pápež, ktorý si otvorí ústa a verejne odsúdi tieto činy. Lebo všetky kresťanské cirkvi aj Luteráni aj Kalvíni napáchali v minulosti mnoho zla a len Katolícka Cirkev sa na kolenách ospravedlnila za hriechy svojich predchodcov a prosí o odpustenie. Lebo len katolícki rehoľníci svietia vo svete a starajú sa o chudobných, o siroty, o chorých a opustených. Lebo Katolícka Cirkev je rozšírená po celom svete, je tu viac ako 2000 rokov a všade učí to isté. Lebo len Katolícka Cirkev je ovčincom s jedným pastierom, jeho ovce ho poznajú, počujú jeho hlas a idú za ním. A celé stádo s pastierom očakáva svojho Pána v nádeji pri čítaní slov prvého pápeža apoštola Petra : A keď sa zjaví najvyšší Pastier, dostanete nevädnúci veniec slávy.
Súhlasí meaculpa


7.
označiť príspevok

meaculpa muž
   18. 3. 2018, 02:07 avatar
Presne tak. Niektori bez vlastnej viny nepoznaju Katolicku cirkev, ale niektori budu radsej verit bulvaru alebo svojej pyche.
Súhlasí Klein


8.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 3. 2018, 07:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

meaculpa muž
   18. 3. 2018, 19:10 avatar
Mal by si si precitat par svatcov.. potom by si videl, kto je prava cirkev. Ak najvacsi z ludi uznavaju jedine Katolicku cirkev.


9.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   18. 3. 2018, 07:44 avatar
6
Čo mi to len pripomína? My,my,jedine my, my jediní, aha sektu SJ. KC je len väčšou sektou, teda niečo čo ide inou cestou, ako je cesta Krista - Slová Božieho. No a teraz vás bije to Slovo Božie, ktoré je zapísané v Biblii.

Viera v pravdu evanjelia Ježiša Krista vám nestačí, Biblia je pre vás nedostatočná, obeť Ježiša Krista je pre vás nedostatočná a vymyslíte si očistec, istota spásy v Kristu je u vás opovazlivosťou, spása je u vás z milosti plus so skutkov, čo si protirečí, pápeža uctievate ako námestníka Krista -Boha na zemi a týmto ignorujete prítomnú osobu Boha na zemi - Svätého Ducha atď. atď.
Súhlasí Voloďa


10.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 3. 2018, 07:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   18. 3. 2018, 09:22 avatar
10

veriaci-4

Boh činí skrz koho chce a kedy chce. No musíme byť opatrní, lebo sme boli vystrihaní samotným Kristom, že povstanú falošní proroci a falošní kristovia a budú činiť zázraky. Preto ani nevyhľadávam zázraky, nové zjavenia ani posolstvá akože od Márie. Biblia je pre mňa dostatočná vo všetkom. Nesýtim sa zázrakmi, ale Slovom Božím. Ako vidím práve skrz falošné zázraky sú zvádzaní davy ľudí, aby následne zanedbávali pravdu Slova Božieho.

Novodobí evanjelikáli - rôzne charizmatické prúdy nesú všetky znaky odpadnutia. Je len otázka času, kedy úplne zavrhnú Pravdu Slova Božieho a Bibliu už ani neotvoria a budú preferovať len zážitky. Nastrčení liberálni charizmatici z liahne KC to všetko rozložia a zastrešia cez hmlu ekumenizmu pod pláštik univerzality KC. Už sa to aj deje, len to nechceš vidieť.

No a čo sa týka hovorenia jazykmi, tak ak ťa ešte zaujíma Písmo, tak čítaj

Sám apoštol Pavol na to čo sa dialo v zboroch opatrne hovorí: Tak čo teda robiť, bratia? A vysvetľuje a píše:

Kor14 15Čo tedy robiť? Budem sa modliť duchom, ale sa budem modliť aj mysľou; budem spievať chvály duchom, ale budem spievať chvály aj mysľou. 16Pretože keby si dobrorečil duchom, ako potom ten, kto zaujíma miesto prostého človeka, povie na tvoje ďakovanie ameň, keď nevie, čo hovoríš?

A ďalej: Kor14 7Veď aj bezdušné veci, vydávajúce zvuk, buď píšťala buď harfa, keby nedaly rozdielneho zvuku, jakože sa bude vedieť, čo sa píska alebo hrá? 8Alebo tiež keby trúba vydala neistý zvuk, kto sa bude chystať do boja? 9Tak aj vy, keď ste jazykom nevydali srozumiteľného slova, jako sa bude vedieť, čo sa hovorí? Lebo budete hovoriť do povetria. 10Tak mnoho je, keby prišlo na to, rôznych zvukov na svete, a nič nie je bez zvuku; 11keby som tedy neznal moci čiže smyslu hlasu, budem tomu, kto hovorí, barbarom, a ten, kto hovorí, bude u mňa barbarom.

A ďalej: 15Čo tedy robiť? Budem sa modliť duchom, ale sa budem modliť aj mysľou; budem spievať chvály duchom, ale budem spievať chvály aj mysľou. 16Pretože keby si dobrorečil duchom, ako potom ten, kto zaujíma miesto prostého človeka, povie na tvoje ďakovanie ameň, keď nevie, čo hovoríš?

Ako teda môžem povedať ámen, ak nikto neprekladá a nikto ani on sám nerozumí čo hovorí?

17Lebo ty síce dobre ďakuješ, ale druhý sa nevzdeláva. 18Ďakujem svojmu Bohu, že viacej hovorím jazykmi ako vy všetci; 19ale v sbore by som chcel prehovoriť radšej päť slov svojou mysľou, srozumiteľne, aby som aj iných poučil, než desať tisíc slov jazykom.
23Keby sa tedy dovedna sišiel celý sbor, a všetci by hovorili jazykmi, a vošli by ta prostí ľudia, ktorí sa nerozumejú do vecí, alebo neveriaci, či nepovedia, že bláznite? 24Ale keby všetci prorokovali, a vošiel by niekto neveriaci alebo prostý, bude káravo usviedčaný od všetkých, súdený od všetkých, 25a tak budú zjavované tajnosti jeho srdca, a tak padne na tvár a bude sa klaňať Bohu vyznávajúc, že je skutočne Bôh medzi vami.

Pavel je opatrný a zase hovorí:

26Tak čo tedy robiť, bratia?

Keď sa schádzate, každý z vás má žalm, má učenie, má zjavenie, má jazyk, má výklad - všetko nech je na vzdelanie.

Vidíš? Všetko nech je na vzdelanie. Čo s tým má to divadielko čo sa predvádza v niektorých zboroch?

12Tak aj vy, preto že ste horlivcami za duchovné dary, na vzdelanie cirkvi hľadajte, aby ste hojneli. 13Pre tú príčinu ten, kto hovorí jazykom, nech sa modlí, že by vykladal. 14Lebo keď sa modlím jazykom, modlí sa môj duch, ale moja myseľ je bez užitku.

A ešte raz pre horlivcov za duchovnými darmi, aby bolo jasné čomu dávať prednosť: 12Tak aj vy, preto že ste horlivcami za duchovné dary, na vzdelanie cirkvi hľadajte, aby ste hojneli.

Odporúčanie Pavla: na vzdelanie cirkvi hľadajte, aby ste hojneli.

Tak prečo sa v niektorých zboroch sa preferuje hovorenie jazykmi, ako znamenie, že dotyčný má Svätého Ducha? Ak nehovorí, tak ho nemá? No Duch Svätý je jeden a prijíma sa vierou v Pravdu Božieho Slova, ktoré je Duch a je život , no a darov Svätého Ducha je veľa. Tak o čo tu ide?

Každý máme iné duchovné dary, podľa toho ktorý aký dostal od Boha. Ak nemám niektorý duchovný dar, tak prečo sa mám chváliť, že ho mám, keď mám iný dar? Či to nie je pokrytectvo a divadielko pre vlastnú chválu, aby som zapadol do spoločenstva veriacich a bol niečím?

Vládnutie Ducha bez Pravdy Slova evanjelia Ježiša Krista, alebo namiesto Slova je nemysliteľné. Niektorí hovoria o Kristovi ako o najvyššej autorite, zatiaľ čo odmietajú autoritu Jeho Slova. Kristus vládne v Slove a skrze Slovo, a nikdy nie bez neho. On je to Slovo, ktoré sa stalo telom a prebývalo medzi nami.

Ján 6:63 ...Slová, ktoré vám ja hovorím, sú duch a sú život.

Vidíš - sú duch a sú život

Apoštol Pavol bol v rozpakoch pri tomto no opatrne to vysvetlil. Ja som bol tiež v rozpakoch, no už viem, že sa toho chytil aj falošný duch a robí prácu na zjednotenie všetkého možného aj nemožného, aby bojoval proti Pravde Božej. Tu je potrebné opatrne rozlišovať a nehádzam všetkých horlivcov za duchovnými darmi do jedného vreca.

Musíme v terajších časoch dávať veľký pozor, aby sa to nezvrhlo do nejakého druhu skutkárstva, kde budú skutky – akože prejavy Ducha Svätého - uzdravovanie, hovorenie jazykmi atd., no keď to nie je v Slove Pravdy Božej, tak to nie je z Ducha Pravdy , ale len divadielko, a to pod heslom - účel svätí prostriedky, čo je nekresťanské!

Ján7 18Ten, kto hovorí sám od seba, hľadá svoju vlastnú chválu; ale ten, kto hľadá chválu toho, ktorý ho poslal, ten je pravdivý, a neprávosti v ňom niet.

cit: "Kor14 17Lebo ty síce dobre ďakuješ, ale druhý sa nevzdeláva. 18Ďakujem svojmu Bohu, že viacej hovorím jazykmi ako vy všetci; 19ale v sbore by som chcel prehovoriť radšej päť slov svojou mysľou, srozumiteľne, aby som aj iných poučil, než desať tisíc slov jazykom."

Vtedy to bolo potrebné pre Pavla hovoriť jazykmi mimo zboru, a tak šíriť evanjelium Pravdy všetkým ľuďom z rôznych jazykov a národov aby to Slovo Pravdy bolo zrozumiteľné v ich materinských jazykoch a tak sa šírilo. Tento dar mal zmysel, keďže sa Pavol pohyboval medzi rôznymi ľuďmi z rôznych jazykov a národov!

No ak je v zbore, tak Pavol zdôrazňuje ešte viac to, že cit: 19ale v sbore by som chcel prehovoriť radšej päť slov svojou mysľou, srozumiteľne, aby som aj iných poučil, než desať tisíc slov jazykom.

Vidíš! Týmto cit:“ päť slov svojou mysľou, srozumiteľne, aby som aj iných poučil, než desať tisíc slov jazykom. „Jasne dáva na zrozumenie, že v zbore hovorenie v jazykoch v tomto prípade nemá zmysel. Prečo sa potom hovorenie v jazykoch v niektorých zboroch tak zdôrazňuje a učí, že je nevyhnutné akoby to bol jediný znak, že má Svätého Ducha? Teda Pavol by chcel, aby sa v zbore hovorilo zrozumiteľne na poučenie a nie nezrozumiteľne. A tak sa mi zdá, že je tu nejaké predvádzanie sa jeden pred druhým, aký ktorý ma duchovný dar bez toho či to je na úžitok. Aký zmysel má hovoriť nezrozumiteľne a následne musím mať niekoho, kto by vykladal nezrozumiteľné slová, keď viem že ostatní rozumejú mojej rodnej reči? Aký to má zmysel? Nech hovorí v rodnej reči! Keď všetci v zbore rozumejú určitému jazyku, tak aký by to malo zmysel hovoriť nezrozumiteľne. Ako to, že niektoré zbory vyžadujú u každého jej člena hovorenie jazykmi ako dôkaz prítomnosti Ducha Svätého? To sa ale zvrhlo na predvádzanie sa jedného pred druhým. Boh predsa nedáva nepotrebné a nezmyselné duchovné dary, ale také ktoré uzná za potrebné v terajšom čase.

Cit: „Kor14 9Tak aj vy, keď ste jazykom nevydali srozumiteľného slova, jako sa bude vedieť, čo sa hovorí? Lebo budete hovoriť do povetria.“

Cit: „Kor14 11keby som tedy neznal moci čiže smyslu hlasu, budem tomu, kto hovorí, barbarom, a ten, kto hovorí, bude u mňa barbarom.“

Cit: Kor14 14Lebo keď sa modlím jazykom, modlí sa môj duch, ale moja myseľ je bez užitku.

Cit: “Kor14 23Keby sa tedy dovedna sišiel celý sbor, a všetci by hovorili jazykmi, a vošli by ta prostí ľudia, ktorí sa nerozumejú do vecí, alebo neveriaci, či nepovedia, že bláznite?“

Ak ti záleží na tom, čo je napísané v Písme, tak nezídeš z cesty.
Súhlasí veriaci-4, Voloďa


12.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 3. 2018, 09:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 3. 2018, 10:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 10:09 avatar
veriaci-4

Napísal si, že Katolícka Cirkev vznikla vtedy, keď toto náboženstvo cisár Konštantín zlegalizoval....

Vieš prečo sa ale kresťanstvo začalo tak šíriť a byť obľúbeným?
Bolo to jediné náboženstvo, ktoré hovorilo, že Boh miluje ľudí, že za nich zomrel... Jediné náboženstvo, ktoré hovorilo o vzájomnej láske, dokonca k nepriateľom... Jediné náboženstvo ktoré kázalo pomáhať tým čo trpia....

No Milánsky edikt sa netýkal len kresťanstva ale bola to vzájomná zmluva medzi dvoma cisármi, medzi Konštantínom a Licíniom o zrovnoprávnení všetkých náboženstiev kvôli nepokojom a hrozbe občianskej vojny.

Vieš prečo? V tej dobe Rímska ríša vyzerala ako dnešná Európska únia. Už nemala s rimanmi nič spoločné, žili tam barbari, kresťania, židia, egypťania, gréci,atď atď... Jedno veľké multi kulti.
Kedysi bola Európa čisto kresťanská, tak isto ako Antický Rím čisto s rímskym pohanským náboženstvom.
Dnes v Európe žijú budhisti, moslimovia, ateisti, stovky kresťanských cirkví atď, toto kedysi neexistovalo a preto aj u nás už nie je Katolícka Cirkev ako štátne náboženstvo ale všetky náboženstvá sú rovné pred štátom....


16.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 10:14 avatar
Kresťania boli radi že dobre vychádzajú s cisárom, že ich konečne nenúti prinášať mu obety ako bohu, že ich nezabíja...
Ty by si nebol rád, keby si sa nemusel skrývať?

Kresťania urobili presne to čo sa píše vo svätom písme, to čo prikazuje apoštol Peter:

Vaše správanie medzi pohanmi nech je vzorné, aby videli vaše dobré skutky a v deň navštívenia oslavovali Boha práve za to, z čoho vás osočujú ako zločincov.
Kvôli Pánovi sa podriaďujte každej ľudskej ustanovizni: či už kráľovi ako najvyššiemu,
alebo miestodržiteľom ako tým, ktorých on posiela trestať zločincov a chváliť dobrých.
Lebo to je Božia vôľa, aby ste robili dobre, a tak umlčali nevedomosť nerozumných ľudí,
ako slobodní, ale nie takí, čo slobodu majú za prikrývku zloby, ale ako Boží služobníci.
Všetkých si ctite, bratov milujte, Boha sa bojte, kráľa si vážte.


18.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 3. 2018, 10:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 3. 2018, 10:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 10:39 avatar
Pozri sa na starozákonný Izrael - Boh, štát, kráľ, veľkňazi... Všetci boli jedno.
Každý mal svoju úlohu.

Cirkev sa nemôže chrbtom otočiť štátu, veď je súčasťou štátu. A čo je štát? Isté množstvo ľudí žijúcich na konkrétnom mieste.
Bez štátu by sa netrestalo za zločiny, nevyberali sa dane, nikto by neopravil cesty, nebol by vodovod, nebol by zákon a ani by nikto nekontroloval či sa dodržiava.

Keď sa Rímska ríša rozpadla a bola už takmer celá kresťanská a po cisárovi všetci najviac počúvali pápeža, bolo samozrejmé že sa snažil udržať pokope to čo sa dá a zjednocovať.
Pre pápeža nebol Rím štátom ale cirkvou lebo rímsky ľud bol súčasť cirkvi a pápež ako pastier mal zodpovednosť za všetkých.

Áno, s veľkým bohatstvom prichádza aj veľké pokušenie. Diablovi sa nepodarilo kresťanstvo zničiť ani cez židov, ani cez rimanov tak im dal bohatstvo a myslel si, že cirkev sa zničí sama. Ale Kristus nezabudol na svoj sľub že ju diabol nepremôže... Faktom je, že ani jeden zo skazených pápežov nevyhlásil nikdy žiadne učenie ako dogmu. A aj tí najskazenejší každý deň klačali pred Kristom na kolenách, modlili sa a aj napriek svojim hriechom obraňovali kresťanskú vieru.
A nemožno hádzať všetku špinu na pápeža, v tej dobe nebol internet ani telefóny a jemu nemožno pripísať všetko zlo, ktoré sa udialo vo vojnách stovky kilometrov od Ríma.

O čo mi ide? Vy ste schopní z pápežov urobiť diablov a iní katolíci ich tak obraňujú ako by boli anjeli....
Ja hovorím, že pápeži sú ľudia, sú hriešni. Konajú aj dobro aj zlo.... Tak isto ako apoštoli....


23.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 10:50 avatar
Ako sa zmenil krst?
Prikázal Ježiš krstiť len dospelých? Povedal že sa musia celí ponoriť do vody?
Nie...
On povedal choďte do celého sveta a krstite v mene Otca i Syna i Ducha Svätého.
To je všetko....

Ježiš hovoril nechajte maličkých prichádzať ku mne, lebo takým patrí nebeské kráľovstvo...
Krstili sa už malé bábätká áno. Keby náhodou zomreli... A krstné sľuby za nich vyslovili ich rodičia. Rodič má zodpovednosť za dieťa či bude vychovávané vo viere alebo nie a dokým dieťa nemôže hovoriť, rodič je jeho hlasom lebo má zaňho zodpovednosť.

A krst nadobúda platnosť vyznaním svojej viery a obnovením krstných sľubov, keď dieťa vyrastie.


29.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 3. 2018, 12:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 3. 2018, 10:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 3. 2018, 10:29 avatar
17. snažia sa o to všetky skupiny a každý tvrdí, že práve on je na správnej ceste. A tí bojovnejší bojujú a bojujú - vždy proti niekomu.


24.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 3. 2018, 10:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   18. 3. 2018, 11:07 avatar
19

No nikto z nás netvrdí, že sme jediní praví a že nejaký zbor je celým telom Kristovým. Kto to tvrdí, tak nemá pravdu. Nikto si nevytvoril vlastnú hlavu namiesto Krista, iba KC.


21.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   18. 3. 2018, 10:34 avatar
12
Sme opatrní a je to namieste.

Veriaci-4 napísal: ano, takže sa o to radsej ani nesnažizte, a mate obavy.......ale ver never, inej cesty niet......dobry zbor si poradi s falosnými prejavmi....je naozaj potrebne rozlisovanie......ale som rad že to nezavhuješ uplne.....
---------------------------------------

Dobrý zbor si poradí iba vtedy ak nepripustí tieto prejavy, aby sa nestalo, že sa zatvorí Biblia a nebude sa už ani otvárať. To sa už v niektorých zboroch deje. Keď si to všimneš, tak si spomeň čo som ti písal. A spomeň si kto je to Slovo. Lebo ak sa zanedbáva Slovo Božie, tak sa zanedbáva Kristus, nech už je to skryté za čokoľvek. Ak niektorým prestanú niektoré slová Biblie vyhovovať, tak už niečo nie je v poriadku.

Veriaci-4 napísal: Ja si myslim, že v zboroch kde su opatrní, a nemaju rozlisenie duchov, nie je život....teologia je sice spravna ale to uz je take profesorske krestanstvo bez života , bez ducha......Krestanstvo nie je len o teologii, ale o nadprirodzenom zivote......
---------------------------------------------

Ježiš povedal – moje slová sú Duch a sú život. Aký iný zdroj života chceš. Všetko povstalo skrz to Slovo. Vládnutie Ducha bez Slova Božieho, alebo namiesto Slova je nemysliteľné. Otec, Slovo a Svätý Duch sú jedno. Ak jedno z toho sa zanedbáva a to Slovo, tak sa zanedbáva Boh.

Veriaci-4 napísal: A neverím, že v takých zboroch su radostné chvaly.....kde ludia skutocne vstupuju do bozej prítomnosti a zazivaju boziu prítomnosť.......tancuju spievaju, dvihaju ruky a nekukaju na druhých co so o tom myslia......
--------------------------------------------

Je to falošná zbožnosť, ako druh svetskej zábavy a zážitkovej kultúry, ktorej si podľahol a ktorá prenikla do zborov, aby prilákala mladých ľudí, ktorí ani tak netúžia po pravde Božieho Slova, ale si užiť nejakú formu zábavy ako na nejakom koncerte. Znakom toho v týchto zboroch je to, že prestanú otvárať Bibliu a Slovo Písma nahradia zážitkovou kultúrou.

Skutočná radosť je jedine v Slove Pravdy Božej a to v srdci človeka a táto radosť sa prejavuje predovšetkým na novom živote v Kristu. To nie je divadielko. Srdce vstupuje skrz vieru v Slovo života - Krista do kráľovstva Božieho – kráľovstva pokoja a radosti v Duchu Svätom. To nie je tisícročným kráľovstvom, ale je večným kráľovstvom Krista v srdciach vykúpených – svojho ľudu, ktorí majú istotu spásy v Kristu.
Súhlasí Voloďa


14.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   18. 3. 2018, 10:03 avatar
6

Tvária sa, že sú celým telom Kristovým, ako to vykrikuje KC? Ak si to o sebe toto myslia, že sú jediní praví, tak je to ich problém. KC je najpočetnejšia a vytvorila si úrad do ktorého dosadila hriešneho človeka - pápeža, ktorý vraj zastupuje Krista - Boha na zemi a necháva sa rúhavo oslovovať - svätý otec. KC nesie znaky odpadnutia od Krista.

Aj keby robili ostatné cirkvi kto vie čo, tak ako sa môže s nimi porovnávať cirkev, ktorá o sebe tvrdí, že je jediná, jediná pravá, jediný stlp pravdy? Predsa by ste ostatným pre vás odpadlíckým cirkvám mali isť príkladom. Ak oni boli takí zlí a upaľovali, prenasledovali, zabíjali, hromadili majetok, boli mocichtiví, viedli vojny, tak KC, ktorá sa tvári že je jediný stlp pravdy , by mala milovať aj svojich nepriateľov, neupaľovať, neprenasledovať, nehromadiť majetok, nebyť moci chtivá, neviesť vojny a teda stať v Pravde Kristovej. No opak je pravdou a v KC sa toto všetko našlo aj nečistota všetkého druhu.


26.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 11:30 avatar
Kacirstvo bolo v minulosti trestnym cinom s trestom smrti... Ak niekto vystupil a chcel postvat ludi proti cirkvi tak bol odsudeny. Katolicky stat vychadzal z katolickej viery a odporovat katolickej viere znamenalo odporovat statu a to je vlastizrada. Co si myslis, ze keby niekto z prvych krestanov zacal urazat apostola Petra a hovorit mu ze je bludar lebo zrusil obriezku a Jezis povedal ze neprisiel zakon zrusit a ze nepominie sa ani pismeno kym sa vsetko nenaplni... Co by apostoli urobili? Vyhnali by ho a zakazali krestanom stretavat sa s nim.... Ok to boli male cirkevne spolocenstva... A co s kacirom v state, ktory je cely katolicky? Stat ho nema kam vyhnat, kacir sa odmieta podriadit a ak ho pustia nadalej bude robit to co dovtedy... Tak sa cirkev riadila Kristom: Ak ta ruka pokusa na hriech odtni ju, je lepsie ked jeden ud zahynie akoby dusa mala zahynut v pekle.... Je lepsie ak zomrie jedwn clovek akoby mali zahynut v pekle tisice ludi...


27.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 11:44 avatar
RealitaABc, tebe asi nic nehovori spravodliva vojna... Ked niekto napadne tvoju mamu a ty ju budes chciet obranit a pocas toho zabijes cloveka urobil si dobre alebo zle??? Ked osmanska risa zautocila na Europu mali ludia sediet a nechat sa? Alebo sediet a hovorit Boh nam pomoze?? Nebudes pokusat Pana svojho Boha! Je to to iste akoby si povedal ze nedas chudobnemu jest nech mu da Boh... Turci uz obsadili takmer cele Uhorsko a ked boli pred Trnavou, z ikony Panny Marie zacali tiect krvave slzy a turci boli zastaveni, pred branami Trnavy boli porazeni .. Ora et labora, modli sa a pracuj, bohuzial niekedy modli sa a bojuj... A Boh ti pomoze....


53.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   18. 3. 2018, 15:08 avatar
26
Klein

Tu vidím že naozaj nie ste kresťania, lebo kresťania nasledujú slová Ježiša Krista, ktorý učí neodplácať zlým za zlé, neisť mečom, milovať aj svojho nepriateľa. Ako sa môže láska Kristova šíriť mečom a zabíjaním? Kresťan sa spolieha na Božiu moc a ako Ježiš hovorí, že sa nemáme starať čo budeme jesť a čo budeme piť. Tým naznačuje že Boh sa v plnosti stará o svoje deti, napomína aj trestá, aby duchovne nezahynulo ani jedno z nich. Ak nás niekto zabije pre meno Ježiša Krista, tak takto ho aj oslávime. Predsa nežijeme len pre tento život, ale máme večný život v Kristu. Čo s tým má svetská moc, nech by bola akákoľvek.

No ak KC sa spojila so svetskou mocou, tak sa aj správa ako svetská moc - ako šelma a používa aj svetské zbrane a viedla náboženské vojny.

No to čo píšeš ty, s pravým kresťanstvom nemá nič spoločné.


54.
označiť príspevok

Klein muž
   18. 3. 2018, 17:56 avatar
Ty si to vážne nepochopil však?

Spravodlivá vojna nie je odplata ale obrana.
Keď sa ti niekto vláme do domu a začne ti vykrádať byt, tak ho tak necháš, ešte mu aj peňaženku daruješ a neudáš ho na polícií lebo kresťania nemajú odplácať zlým za zlé...

Ty sa vážne nestaráš o to čo budeš jesť a piť lebo Boh sa o teba stará?
Ty nechodíš do práce, nezarábaš, nekupuješ jedlo, nevaríš?
Prečo v zime prikrmujem vrabce a sýkorky? Lebo nemajú čo jesť....

Toto tvoje učenie je falošné milosrdenstvo a nie je to spoliehanie sa na Boha ale naopak jeho pokúšanie...
Keď diabol hovoril Ježišovi na púšti nech skočí veď je písané, že anjeli ho ochránia aby sa neudrel, tak Ježiš povedal ale je aj napísané Nebudeš pokúšať Pána svojho Boha.

Ak mi niekto ublíži, dá mi facku, urazí ma tak mu odpustím a nebudem sa mu chcieť pomstiť.
Ale ak uvidím ako nejaký chlap znásilňuje ženu tak ju nenechám len tak s vierou že Boh jej pomôže...
Ježiš povedal čokoľvek ste spravili jednému s týchto mojich najmenších, mne ste to urobili...
Ten násilník je Pánov najmenší ktorému nemám ublížiť a ešte ho aj nechám ísť aby opäť o pár dní znásilnil niekoho iného?

Existuje spravodlivý hnev....
Aj Ježiš sa hneval a bičom začal vyhadzovať tých, ktorí predávali v chráme.

Je rozdiel keď apoštolov prenasledovali kvôli viere v Krista.. A je rozdiel keď tisíce moslimov útočilo na Európu aby zničili kresťanstvo a zabrali našu zem.


56.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   18. 3. 2018, 19:36 avatar
54

Ty absolútne nič nechápeš

Týmto Ježiš naznačuje, že čo máme dávať na prvom mieste vo svojom srdci a nemajú to byť telesné starosti. Ide o rebríček hodnôt v našom srdci a spoliahnutie sa vo všetkom na Boha. Predsa Boh vie čo potrebujeme a to ešte skôr ako ho o to prosíme. 33Ale hľadajte najprv kráľovstvo Božie a jeho spravedlivosť, a to všetko vám bude pridané.

Vidíš to - až potom to všetko nám bude pridané. Lebo Boh vie najlepšie čo naozaj potrebujeme čo sa týka tela. Vykúpený v Kristu po ničom inom ani netúži, len na sýtiť Slovom Božím. Súčasne vie, že čo sa týka tela, tak Boh ho zaodeje aj nasýti. Lebo čo máme, čo by sme nedostali od Boha?

Mat6 25Preto vám hovorím: Nestarajte sa o svoj život, že čo budete jesť alebo čo budete piť, ani o svoje telo, čím sa odejete. Či nie je život viac ako pokrm a telo ako odev? 26Pozrite na nebeské vtáctvo, že nesejú ani nežnú ani neshromažďujú do stodôl, a váš nebeský Otec ich živí! A či ich vy o veľa neprevyšujete? 27A kto z vás starajúc sa môže pridať k veľkosti svojej postavy jeden lakeť? 28A o odev prečože sa staráte? Povážte poľné ľalie, ako rastú: nepracujú ani nepradú; 29a hovorím vám, že ani Šalamún v celej svojej sláve nebol tak odiaty jako jedna z nich. 30Ak tedy poľnú trávu, ktorá je dnes a zajtra môže byť hodená do pece, Bôh tak odieva, či azda vás nie o veľa viacej? Ľudia malej viery! 31Nestarajte sa tedy a nehovorte: Čo budeme jesť? alebo: Čo budeme piť? alebo: Čím sa zaodejeme? 32Lebo to všetko hľadajú pohania, a veď váš nebeský Otec vie, že to všetko potrebujete. 33Ale hľadajte najprv kráľovstvo Božie a jeho spravedlivosť, a to všetko vám bude pridané. 34Teda nestarajte sa o zajtrajší deň, lebo zajtrajší deň sa bude starať o svoje veci. Dosť má deň na svojom trápení.

Luk6 27Ale vám hovorím, ktorí čujete: milujte svojich nepriateľov, dobre čiňte tým, ktorí vás nenávidia, 28dobrorečte tým, ktorí vás preklínajú, a modlite sa za tých, ktorí vás potupujú. 29Tomu, kto ťa bije po jednom líci, nadlož i to druhé; a tomu, kto ti berie plášť, nebráň ani sukne. 30A každému, kto ťa prosí, daj, a od toho, kto berie tvoje, nežiadaj zpät. 31A jako chcete, aby vám ľudia činili, tak aj vy im čiňte podobne. 32A jestli milujete tých, ktorí vás milujú, akú máte za to vďaku? Veď aj hriešnici milujú tých, ktorí ich milujú. 33A jestli dobre činíte tým, ktorí vám dobre činia, akú máte za to vďaku? Však hriešnici robia to isté. 34A keď budete požičiavať tým, o ktorých sa nadejete, že od nich tiež dostanete, jakú máte za to vďaku? Lebo veď aj hriešnici požičiavajú hriešnikom, aby tiež toľko dostali. 35Ale milujte svojich nepriateľov, dobre čiňte a požičiavajte neočakávajúc ničoho. A vaša odplata bude veľká, a budete synmi Najvyššieho, lebo on je dobrotivý aj na nevďačných a zlých. 36Teda buďte milosrdní, jako aj váš Otec je milosrdný. 37Nesúďte, a nebudete súdení; neodsudzujte, a nebudete odsúdení; prepúšťajte, a budete prepustení. 38Dávajte, a bude vám dané, dobrú mieru natlačenú, utrasenú a presypanú, a takú dajú do vášho lona, lebo tou istou mierou, ktorou meriate, bude vám tiež odmerané.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:02,  Nas bohem zmizol. Isiel si poplackat. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 Frustracia je...
dnes, 20:41,  Mala mu ujebať medzi varlatá. *13*13*13*13*13
dnes, 20:40,  Minule sa zakradal po dvore, aby ho sestra nevidela. A skoro ho osratou metlou ujebala....
dnes, 20:40,  Ale veď to si môže natrieť na 9 centový chlebík ňi ? *13*13*13*13*13*13
dnes, 20:39,  Aspon si zasrate trenky operie, ani ich zobliect nemusi. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 20:38,  Veď ujebe matke prachy ňe ? *13*13*13*13*13
dnes, 20:37,  Pomôže mu to ? Veď lož nezmyje, či ? *13*13*13*13
dnes, 20:37,  Z "renty", co ti vyplaca socialka to veru neutiahnes. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 20:33,  Keď bude stať krabička 35 dolarov ako v Australii potom to bude normálna cena konečne
dnes, 20:32,  Chod sa okupat do koryta. Smrdis. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 20:31,  Rodak lož a bludy v tvojom prípade musi byť su sučasťou tvojej duševnej poruchy rovnako ako...
dnes, 20:31,  Plesen z chlebika a lacna whisky zacala unho ucinkovat. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 20:30,  Od r. 2021 budú zdražovatt cigarety
dnes, 20:28,  To nie je o domove, ale o trvalom bydlisku. To si nevedel, prakokot? *13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 20:23,  Tak nabudúce nezačni podjebovať a nemusí to byť. *04
dnes, 20:21,  Prečo si taká nevďačná ? *11*13
dnes, 20:20,  Človeka poznáš po reči. Ako ťa naučili tak píšeš
dnes, 20:20,  Ma nezaujíma. .. *04
dnes, 20:18,  Veď aj balkón sa ráta za " von " či ? *04
dnes, 20:17,  Noo, nepýtala som sa ho. .. *21 Myslím, že to je často neriešiteľné. Alebo môžeš...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(174 576 bytes in 0,495 seconds)