Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Referendum2010

25
reakcií
850
prečítaní
Tému 7. septembra 2010, 20:57 založil ruža.


1.
označiť príspevok

ruža
   7. 9. 2010, 20:57 avatar
Milý spoluobčan,
> nezdá alebo zdá sa Ti divné,
> že sa o blížiacom referende nič nehovorí a nič nepíše v masovokomunikačných
> prostriedkoch? Prečo sa verejnosť nevyzýva, aby prišla k urnám, ako keď sa delí
> moc?
> pretože mocní sú v ohrození? Vieš o čom sa bude rozhodovať?
> Nedaj sa
> pomýliť argumentom, že sú to zbytočne vyhodené peniaze.
> Peniaze
> neušetríš, lebo referendum 2010 je právoplatne vyhlásené a bude, ale môžeš
> zahlasovať za zmenu, ktorá ušetrí nám všetkým - Tvoja účasť je
> potrebná.
> Pošli tento
> mail svojim známym a pomôž ho šíriť po Slovensku.

> Referendum
> sa vykoná v sobotu 18. septembra 2010 od 7:00 do 22:00 s otázkami:

> 1. Súhlasíte s tým, aby Národná rada
> Slovenskej republiky zákonom zrušila povinnosť fyzických osôb a právnických
> osôb platiť úhradu za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou
> a Slovenským rozhlasom?
>
> 2. Súhlasíte
> s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom rozšírila možnosť
> prejednať konanie poslanca Národnej rady Slovenskej republiky ako priestupok na
> všetky priestupky podľa zákona o priestupkoch?
>
> 3. Súhlasíte
> s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ústavným zákonom znížila počet
> poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na 100 s účinnosťou od
> nasledujúceho volebného obdobia?
>
> 4. Súhlasíte
> s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom ustanovila, že orgány
> verejnej moci môžu obstarávať osobné motorové vozidlá s obstarávacou cenou
> maximálne 40 tisíc eur?
>
> 5. Súhlasíte
> s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ustanovila možnosť voliť poslancov
> Národnej rady Slovenskej republiky a poslancov Európskeho parlamentu
> prostredníctvom internetu?
>
> 6. Súhlasíte
> s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom vyňala osoby poverené
> výkonom verejnej moci z možnosti uplatniť právo na odpoveď podľa tlačového
> zákona?".
>
> Zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 564/1992
> Zb. o spôsobe vykonania referenda v znení zákona č. 192/2007

KONEČNE MÔŽETE AJ VY ZASIAHNUŤ DO MOCI MOCIPÁNOV, KTORÍ NÁS POTREBUJÚ, LEN JEDEN DEŇ V ROKU. KEĎ NÁM TO UŽ PREDOSTRELI NA STÔL A CHCÚ TO MAŤ, NECH TO MAJÚ !!!!!!

A PREČO KRIČIA, ŽE BUDE NEPLATNÉ, NO LEBO SA BOJA, ŽE BUDE PLATNÉ !!!

NEBUĎ ĽAHOSTAJNÝ A POĎ ZAKRÚŽKOVAŤ KAŽDÚ OTÁZKU "v štvorčeku "ÁNO"


2.
označiť príspevok

ruwolf muž
   7. 9. 2010, 21:07 avatar
Referendum o kokotinách.  


3.
označiť príspevok

carybdeida
   7. 9. 2010, 21:18 avatar
o čom by si vyhlásil referendum ty?


5.
označiť príspevok

ruwolf muž
   7. 9. 2010, 21:26 avatar
1 Či vôbec chcú národnú televíziu a rozhlas.

2 Či chcú úplné zrušenie poslaneckej imunity za TRESTNÉ ČINY (krem výrokov v parlamente)

3 Či chcú, by poslanci mali priemerné platy všetkých ľudí SR (vrátane sociálnej dávky nezamestnaným) dľa štatistického úradu a žiadne iné platobné výhody.
3 b Či chcú zrušiť nezmyselné totalitné kvórum na vstup do parlamentu

4 Či chcú, by verejné orgány nemali žiadne erárne autá.

5 Či súhlasia, by voľby cez web sa robili na deravom zavírenom Microsoft Windows kvázi-serveri (ako sa to zaiste plánuje).

6 Právo odpovedať na čokoľvek by malo byť pre všetkých rovnaké.
Súhlasí carybdeida


26.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   8. 9. 2010, 16:11 avatar
Lenže pochybujem že v takomto znení by to dalí.


6.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 9. 2010, 21:28 avatar
Aj by som súhlasila, keby si napísal "o zbytočnostiach"...
Jediná závažnejšia otázka je druhá... a to len preto, že naozaj u nás poslanci sú schopní zneužívať zákon úplne nehanebne, bez trochy sebareflexie.
Súhlasí Jojet


4.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 21:24 avatar
Tento článok ukazuje nespravodlivosť súčasných podmienok referenda na dvoch konkrétnych príkladoch a porovnáva súčasné podmienky referenda s podmienkami referenda, ktoré navrhuje petícia za spravodlivé referendum.
Prvý príklad je referendum o neprivatizovaní strategických podnikov z r. 1998. Toto referendum nebolo platné len preto, že sa ho nezúčastnilo viac ako 50% voličov, napriek tomu, že viac ako 90% zo zúčastnených hlasovalo za to, aby strategické podniky neboli sprivatizované.
Účasť bola „iba“ 44% možno aj preto, že vtedajší mediálne najfrekventovanejší politický líder so svojou koalíciou aktívne odhováral ľudí od účasti v tomto referende. Keďže podľa všetkých vtedajších prieskumov drvivá väčšina ľudia bola proti privatizácii strategických podnikov, robili to pravdepodobne preto, aby s pomocou kvóra účasti zmarili platnosť tohto referenda, pretože boli za privatizáciu týchto strategických podnikov. Pomocou nízkej účasti chceli pravdepodobne docieliť neplatnosť tohoto referenda a teda presadiť svoj záujem sprivatizovať strategické podniky na úkor záujmu drvivej väčšiny občanov neprivatizovať tieto podniky. Ako argumenty prečo by sa ľudia na tomto referende nemali zúčastniť použili:
Diskreditáciu navrhovateľov petície - že nie sú dôveryhodní a nemyslia to s občanmi dobre.
Že aktuálna legislatíva dostatočne chráni tieto podniky pred privatizáciou.
Že referendum je zbytočné, pretože nikto predsa nechce privatizovať strategické podniky slovami svojho lídra: „Kopete do otvorených dverí, my sme proti privatizácii strategických podnikov.“
Že ich politická strana pracuje už aj tak na návrhu ústavného zákona o neprivatizovaní strategických podnikov, ktorý by ešte účinnejšie chránil tieto podniky a že tento zákon, príjme hneď po voľbách, ak získajú moc. Správa SITA.
...
Tieto argumenty boli médiami v predreferendovej kampani mnohokrát opakované. Argumenty druhej strany o potrebe účasti občanov v referende sa však v médiách prakticky nevyskytovali. Možno aj preto občania považovali toto referendum za zbytočné a zúčastnilo sa ho „iba“ 44,25% voličov napriek tomu, že sa konalo v ten istý deň ako parlamentné voľby, na ktorých sa zúčastnilo 84,24% voličov.
V týchto voľbách táto strana naozaj získala moc a jej líder sa stal premiérom. Ústavný zákon o neprivatizovaní strategických podnikov však napriek tomu prijatý nebol, aj keď koalícia mala vtedy ústavnú väčšinu. Neskôr boli preto tieto strategické podniky sprivatizované a to dokonca počas vlády tej istej strany a premiérovania tohto istého politického lídra.
Ak by vtedy boli platné podmienky spravodlivého referenda, teda nebola by potrebná žiadna minimálna účasť v referende pre jeho platnosť (ako vo voľbách), tak by toto referendum bolo platné. Občania by si svoj názor a svoje záujmy mohli obhájiť aj napriek takýmto ziskuchtivým a mocichtivým politikom.
Ako druhý príklad uvediem Referendum2009, ktoré sa bude konať 18. 9. 2010. Opäť sa opakuje situácia, že podľa všetkých prieskumov drvivá väčšina občanov súhlasí s mnohými z položených otázok, ako napr. s obmedzením poslaneckej imunity, znížením počtu poslancov, zrušením koncesionárskych poplatkov a pod. Politici však s danými zmenami pravdepodobne nesúhlasia, keďže však nemajú žiadne argumenty, ktorými by mohli ovplyvniť názor väčšiny občanov v týchto otázkach, tak sa aspoň snažia zabrániť občanom realizovať ich ústavou garantovanú štátnu moc priamo. Snažia sa teda odradiť ľudí od účasti v referende a to najmä týmito argumentami a spôsobmi:
Prezident a iní prominentní politici nechceli spojiť referendum s voľbami a preto nielenže prostredníctvom médií vyjadrovali svoj nesúhlas s konaním referenda počas volieb, ale aj konali kroky proti konaniu referenda počas volieb. Keďže termín vyhlásenia referenda je závislý najmä na prezidentovi a dátumu odovzdania podpisových hárkov, referendum sa nakoniec nekonalo počas parlamentných volieb a nebude sa konať ani počas komunálnych volieb. Bude sa konať medzi nimi aj napriek tomu, že časový odstup medzi nimi je iba zopár mesiacov. Týmto svojim konaním títo politici sťažili občanom možnosť realizovať svoju ústavou garantovanú štátnu moc priamo.
Prezident a iní prominentní politici, politológovia a právnici sa navyše pri rôznych príležitostiach vyjadrili, že výsledok referenda nie je pre parlament záväzný. Médiá opäť tomuto názoru vytvorili široký priestor. Argumenty o záväznosti referendavšak z médií prakticky nezaznievajú. Tu je o tom diskusia.
Premiérka a iní prominentní politici a novinári držiaci vo svojich rukách politickú a mediálnu moc sa navyše vyjadrili o zbytočnosti referenda s argumentom, že jeho tézy sú vraj súčasťou programového vyhlásenia vlády. Mlčia však o tom, že viaceré z nich, ako napr. otázka zníženia počtu poslancov v programovom vyhlásení nie je. Politici ani médiá navyše nespomínajú ani to, že programové vyhlásenie vlády nie je záväzným dokumentom. Že ho teda vláda nemusí zrealizovať a že ho väčšinou ani nezrealizuje. A to ani v prípade, ak zostane celé volebné obdobie pri moci. A keďže súčasná vládna koalícia je zložená zo štyroch (až šiestich) strán a navyše má iba malú väčšinu v parlamente, má teda iba malú šancu vládnuť celé volebné obdobie a teda splniť všetky body ich programového vyhlásenia. O tom však médiá nehovoria.
Politici a médiá navyše znechucujú ľudí od účasti v referende poukazovaním nielen na údajnú zbytočnosť referenda, ale aj na jeho údajne vysokú cenu. Teda poukazovaním na údajne plytvanie verejnými financiami týmto referendom. Tým pravdepodobne chcú tiež občanov znechutiť a odradiť ich od účasti na tomto referende. Náklady na referendum však nijako nezávisia od účasti, alebo neúčasti voličov. Ani médiá a ani politici ale nepovedia, že náklady na referendum závisia iba od politikov. Títo, ak by zmenili zákony tak, aby sa referendum mohlo konať v deň volieb v jednej volebnej miestnosti a ak by spojili toto referendum s najbližšími voľbami, teda ak by politici konali tú prácu, za ktorú sú občanmi platení a nielen intrigovali proti záujmom občanom, tak by cena aj tohto referenda mohla byť niekoľkonásobne nižšia.
Viacerí politici a médiá navyše spochybňujú zmysluplnosť referenda aj svojimi odhadmi o nízkej účasti občanov v referende. Teda, že referendum nebude platné a teda, že nemá žiaden zmysel sa referenda zúčastniť. Nepovedia však, že ak naozaj referendum nebude neplatné, tak to bude iba na základe podmienky nadpolovičnej účasti v referende pre jeho platnosť, ktorú stanovili oni sami, politici, a ktorú môžu kedykoľvek zmeniť, alebo zrušiť. Teda že o prípadnú neplatnosť referenda zapríčinia opäť iba oni, politici.
Médiá aj v tejto predreferendovej kampani tieto argumenty politikov opakujú mnohokrát s cieľom pravdepodobne odrádiť ľudí od účasti v referende. Možno aj preto sa referenda nakoniec naozaj nezúčastní nadpolovičný počet zapísaných voličov a politici a médiá budú môcť aj toto referendum vyhlásiť za neplatné a naďalej praktizovať svoju ničím neobmedzenú moc aj napriek väčšinového názoru občanov.
Ak by však podmienky referenda boli zmenené podľa požiadaviek petície za spravodlivé referendum, tak by bolo nielen toto, aj všetky ostatné referendá platné. Potom by si občania svoj názor a svoje záujmy mohli obhájiť priamo a jednoducho aj napriek takýmto mocichtivým politikom a médiám. Mohli by im zabrániť presadiť si ich záujmy na úkor záujmov väčšiny občanov a tieto ich snahy prípadne aj adekvátnym spôsobom potrestať, napríklad ich odvolaním.

www.spravodlivereferendum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 21:33 avatar
a inak..
1 nie
2 jake pristupky? trestny cin politik stale spachat nemoze ??? o nicom.
3 to nikam nevedia.. ci menej alebo viac az taky stasny rozdiel to v peniazoch nerobi... skor menej ludi by malo zas viac moci..
4 40 tisic?? a naco? ved taka Fabia stoji 10 ale dobre nech maju aj full vybavu 20 tisic im bohate staci na vyvazanie.
5 jednoznacne ano a toto je jediny naozaj zaujimavy bod.
6 to je tak jedno...


8.
označiť príspevok

Vlado muž
   7. 9. 2010, 21:45 avatar
Boris: 2 jake pristupky? trestny cin politik stale spachat nemoze ??? o nicom.

Ten druhý bod môže byť v praxi zaujímavý. Poslanec nechtiac niekoho zrazí k zemi. Nakoľko to nie je nič vážne, bude to riešené ako priestupok. Ale aby sa poslanec tomu vyhol, lebo nemá už na to imunitu, tak ho radšej dorazí úplne ( k smrti). Tak sa priestupok preklasifikuje na trestný čin, a hurá: poslanci ešte majú imunitu na trestné činy, tak si bude mädliť popod fúz.
Súhlasí Boris


9.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 21:53 avatar
* priestupky


10.
označiť príspevok

rains
   7. 9. 2010, 22:04 avatar
1. ano
2. ano
2. ano
3. ano
4. ano
5 nie
5. ano
a hovori sa o tom..predsada strany Smer-socialna diera sudruh hranol vyzval svojich volicov a simpatizantov, aby sa referenda nezucastnili. Hold tolki to socialista.,.siahnut na platy nadpriemerne zarabajucim pracovitym to ano., Ale aby si sudruhovia sami siahli na platy tak to ani za toho boha!!!!!!!!
keby to predlozili oni, bolo by to v poriadku..kedze to predlozili hulici, tak je to zle...obycajne populisticke dristy hranateho hlupaka.
Súhlasí gombička


11.
označiť príspevok

gombička žena
   7. 9. 2010, 22:07 avatar
samozrejme, že pôjdem 
a každý, kto sa referenda nezúčastni
dobrovolne vzdáva sa..svojho práva 
Súhlasí Boris


12.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 22:08 avatar
dobrovolnik sa hlasi )


14.
označiť príspevok

gombička žena
   7. 9. 2010, 22:11 avatar
tvoja vec a moja.. zbytočná starosť  
Súhlasí Boris


13.
označiť príspevok

rains
   7. 9. 2010, 22:10 avatar
kto sa nezucastni, nema pravo potom bedakat, ze sa nic nezmenilo.
Súhlasí gombička


15.
označiť príspevok

gombička žena
   7. 9. 2010, 22:13 avatar
strokrát s tebou rains..súhlasím  


16.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 22:14 avatar
a co presne sa tymto referendom moze zmenit akoze k lepsiemu ?


17.
označiť príspevok

rains
   7. 9. 2010, 22:17 avatar
Boris nebol si to prave ty, kto ma pred 3 mesiacmi cca kritizoval za to, ked som tu pisal, ze sa nic nezmeni, lebo papalasi si na vyhody siahnut nedaju?
Co sa zmeni? Referendum je najvyssia forma demokracie a ak bude napolovicna vacsina za, tak palament a vlada sa musi riadit podla hlasu ludu. Ked tak neurobia, bude to krasna facka demokracie a jasny signal do sveta, ze na Slovensku demokracia nie je, ale je tu diktatura. Ak referendum prejde, tak vyhody papalasov padnu.
Súhlasí gombička


18.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 22:20 avatar
ake vyhody rains? co im padne? ze sa nebudu vozit na drahych autach?? to ma trapi najmenej.
Ja pojdem mile rad, ked sa bude jednat o nieco rozumne a potrebne.. Taketo referendum je pre mna parveze fackou demokracii.
Jediny rozumny bod vidim v tom internete, ale to zase nebudu chciet ludia, takze zbytocne strateny cas, ktory mozem vyuzit urcite uzitocnejsie.


20.
označiť príspevok

rains
   7. 9. 2010, 22:27 avatar
Boris..ty vidis len tie auta? Ked su taki spravodlivi a cestni, tak preco by mali mat drahe pancierovane limuziny? Cechom stacia Superby..vari su slovenski papalasi cosi viac?
vyhody? co takto beztrestnost mimo parlamentu? nie su takymi istymi obcamni ako ti co ich volia?
Tlacovy zakon o odpovedi je hlupost co zaviedla cervena vlada hlupakov. nema vyznam. Ak sa citi nejaky politik ukrivdeny mediami, moze sa normalne odvolat na tlacovke, alebo podat vyhlasenie aby veci uvidol na pravu mieru
Volby cez internet davaju dobru prilezitost na manipulaciu s hlasmi.
Ty si sa tu bil do prs a hustil do ludi aby si na referendum, mna si tu okrikoval a karhal za to, co teraz sam tvrdis.
Mna ich limuziny trapia dost., pretoze to su zbytocne vyhodene peniaze za nic..peniaze su potrebne an dolezitejsie veci ako napr skolstvo, vedu a vyskum alebo zdravotnictvo.


21.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 22:33 avatar
rains,
pisal som ti, ze to na akych autach jazdia ma netrapi. uleju si inde...
Tlacovy zakon ja osobne podporujem a za vacsich hlupakov pokladam tych, ktori su tam teraz.
Internet sa da zneuzit iba vtedy, ked ho chces zneuzit a tak sa da zneuzivat aj teraz.. ked mozu mat banky dostatocne istene systemy, tak preco nie aj virtualne volebne miestnosti.
Ja som ta iste na referendum neposielal.. to si ma asi s niekym pleties. ja som za revoltu a nie podporovanie tejto saskarne


22.
označiť príspevok

rains
   7. 9. 2010, 22:41 avatar
Boris.,
uleju si tak ci tak. Korupcia v najvyssich kruhoch je vade, len na SK sa tym este verejne chvalia a nie su trestani a ludom sa smeju do oci. Podla mna nepotrebuju zastupcovia ludu take drahe auta..su im zbytocne. Na tie vyjazdy by im stacili aj obycajne Octavie
tlacovy zakon je hlupost a nikde vo vyspelych demokraciach nie je..media su kontrolou vlady.
banky su banky, su to sukromne spolocnosti, ktore chrania same seba. Vid kauza NBU. 5 rokov to iste heslo a ked na dieru v systeme poukazali chlapci, tak ich dali do vazenia..uzas. Mimo to, takyto sposob hlasovania dava vladam plnu moc ako ho zneuzit..aku mas ty ako volic-obcan moznosti kontroly, ze tvoj hlas nebol zneuzity a ten komu si svoj hlas vo volbach dal aj skutocne dostal?
Boris, ocividne mas kratku pamat..si tu robil agitaciu za to, aby ludia na to refendum sli...Ked si ta pletiem, tak potom nie si ten co tu bol pred 3 mesiacmi..prepac zmylil som ti ta..ten Boris, ktory tu pisal mal leva v obrazku a ani nejaku tvar..omluvam sa.


23.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 22:56 avatar
rains, ani podla mna nepotrebuju take auta, ale je mi to aj tak jedno.. Tym, ze budu nakupovat auta za 40 tis eur sa nic nezmeni.. mozu ich pripadne nakupit viac a aj tak sa dohodnu s dovavatelmi na mastnom uplatku
Tlacovy zakon nieje hlupost, kazdy ma pravo sa vyjadrit aj obhajit.
No ak tym volbam teraz ti kto garantuje, ze sa nesfalsuju? kto na to dohliada? Nemohol by taky niekto dohliadat aj na informacny system?


24.
označiť príspevok

rains
   7. 9. 2010, 23:01 avatar
nakupit viac? na nakup potrebuju doklady. muia byt urcene komu tie auta pojdu..na to je zakon o verejnom obstaravani a verejnych financiach.
ked sa citi politik dotknuty moze zvolat tlacovku a zodpovedat na otazky a dat jasne vyjadrenie o nejasnostiach, ktore o nom media siria..na to nepotrebuje ziaden zakon.
kto? nikto, ale tazko oklames komisiu niekolkych ludi, ako ked budu zbierat centralne hlasy kde budu dvaja ludia, alebo komisia. Mimo to, papier nepusti, ten sa neda oklamat ako nejake byty.


25.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 23:10 avatar
Kto urcuje kolko aut potrebuju ? Nie nahodou zase len oni?
Preco by mal zvolavat tlacovku, ked to moze vybavit rychlejsie, priamo, a nebude tym zaberat cas dalsim mnohym ludom?
Nikto?? no tak informacny system sa da sledovat a to nie len z jedneho miesta, ale zo vsade, kde je pripojka
Dalej kazdy ma svoj hlas, ktory si vidi a ten hlas patri jednemu menu, ako by si ho chcel oklamat? Keby mu niekto jeho hlas zmenil moze to predsa nahlasit. Informacne technologie su praveze daleko bezpecnejsie ako ludia. Tie neoklames a nechavaju plno stop v historiach, registroch


19.
označiť príspevok

gombička žena
   7. 9. 2010, 22:23 avatar
aj keď nebude nadpolovičná..väčšina ( čo nebude  )
aj tak si svoje právo..nedám vziať, ktoré mi naša rodiacasa..demokracia dava  
Súhlasí Petrana, marska
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:50,  Bravo Ura Uraaaa Uraaaaaaaaaaaaaaa Lukašenko bravo bravo bravo . Bravo všetkým diktátorom...
dnes, 13:29,  Rozprávka je to len na Slovensku . Kedže sme nemali štat do roku 1918 nemáme ani monarchov...
dnes, 13:27,  „Sám kráľ ma víta vždy na nádvoriiií...“ Darina Rolincova - Cesta do rozpravky...
dnes, 13:26,  Ruská vláda prudko znížila výdavky na vedu, leteckú dopravu a Krym....
dnes, 13:25,  A niektoré krajiny majú kráľovstvo ako v rozprávke. *04
dnes, 13:25,  Ruské úrady popierajú, že by Navaľnyj bol otrávený na území Ruska. Ruské úrady chcú...
dnes, 13:23,  Bielorusko nemôže mať prezidenta lebo Bielorusko bolo vždy Ruské *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 13:22,  Lukašenko je prezidentom Ruska ....
dnes, 13:19,  Stalo sa to čo sa stať malo . Keď trollovia na Df vypisovali aké je hrdinské keď...
dnes, 13:16,  Invázia. Asi by sme obetovali matematický rozum, mysliteľnú osobnosť človeka. A ono to bude...
dnes, 13:12,  Tebe je hej... *03
dnes, 13:06,  Vnímal by nás podľa toho, aké by mal zmyslové orgány.
dnes, 13:01,  kntsz, vzhľadom k tomu, že často spomínaš Junga, ako nespochybniteľnú autoritu, ako aj z...
dnes, 12:54,  To som
dnes, 12:45,  https://www.youtube.com/watch?v=5rXBNqVbC6g&list=RD5rXBNqVbC6g&start_radio=1 Katie Melua The...
dnes, 12:40,  https://www.youtube.com/watch?v=kKNrOas1qIQ A ja taka dzivočka
dnes, 12:40,  https://youtu.be/N3qIwH94Ejc
dnes, 12:35,  Slovenka ty Ninka krasna slubujem ti v tento den ze ja hrdy slovan tebe k slave vyrastiem.
dnes, 12:35,  a na papieri bude The Godfather theme- 1 Hour
dnes, 12:30,  panebože, to vyzerá naliehaho, gabko
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Všetci sme iní, ale všetci sme si rovní.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(104 426 bytes in 0,251 seconds)