Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prvé a druhé vzkriesenie.

95
reakcií
2281
prečítaní
Tému 29. decembra 2016, 14:11 založil stefan 5.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
14. 11. 2017
44
16. 11. 2017
15
11. 01. 2012
20
01. 05. 2015
36
 
 


1.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   29. 12. 2016, 14:11 avatar
O dvoch vzkrieseniach by nemal pochybovať nijaký kresťan.Píšem to preto,aby kresťania neboli zvádzaní rôznymi náukami,ktoré vymýšľajú slobodomurári,alebo RKC.
Venovať sa budem 1.vzkrieseniu.Jedná sa o znovuzrodenie kresťana.
Ján 5---Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života---
Zj 20---Blahoslavený a svätý, kto má diel na PRVOM vzkriesení. Nad tými druhá smrť nemá moci. Ale budú kňazmi Boha a Krista a budú s ním kraľovať tisíc rokov.
Tu by som sa chcel trochu pristaviť.Pochopením verša zo Zjavenia,môžeme vyhodiť všetky tie náuky o pozemskom kraľovaní s KRISTOM.Zvlášť,ked Pavol zdôraznuje,že máme občianstvo,alebo vlasť v nebesiach.
Pán Ježiš hovorí dalej---Ako mňa poslal ten živý Otec, a jako ja žijem skrze Otca, tak i ten, kto mňa jie, bude žiť skrze mňa. 58To je ten chlieb, ktorý sostúpil z neba,---
Takže kresťan zomrel tomuto svetu,bol vzkriesený a žije skrze KRISTA.Preto Ježiš povedal mládencovi,ktorý chcel pochovať svojho otca,aby nechal mrtvych,nech pochovávajú svojich mrtvych.
Pán Ježiš prišiel na svet na to,aby zachránil to,čo UŽ zahynulo.Mrtvy je každý človek.Nielen ten,ktorý v BOHA neverí,ale aj ten,ktorý vrí vierou telesnou,čiže démonskou.Týka sa to všetkých....ešte raz VŠETKÝCH ľudských organizácií,ktoré sa nazývajú cirkev taká,alebo onaká,pretože stavajú na človeku a majetkoch nie na BOHU.Aspoň zopár z nich...RKC -pápež,niektorí protestanti -Luther,alebo Kalvin,charizm.spoločenstvá-ich zázrační kazatelia / kúzelníci /,hlásanie bludov o prosperite atd
Ef 2---Aj vás, ktorí ste boli mŕtvi vo svojich previneniach a vo svojich hriechoch---........aj keď sme boli mŕtvi v previneniach, spolu nás oživil s Kristom - milosťou ste spasení - 6a spolu VZKRIESIL a spolu posadil v ponebeských oblastiach v Kristu Ježišovi,---
Rim 6 to všetko len potvrdzuje---ani nevydávajte svoje údy hriechu za nástroj neprávosti, ale oddajte sa Bohu ako ŽIVÍ,čo VSTALI Z MRTVYCH---

Takže 1.vzkriesenie je duchovné a 2.telesné.Aby sme pochopili,čo vlastne Pán Ježiš hovorí,pozrime sa bližšie na Jána 5.
1.vzkriesenie
Jn 5,24,25---Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života. 25Ameň, ameň vám hovorím, že prijde hodina a je teraz, keď mŕtvi počujú hlas Syna Božieho, a tí, ktorí počujú, budú žiť.
2.vzkriesenie
Jn 5,28---Nedivte sa tomu, lebo prijde hodina, v ktorú všetci, ktorí sú v HROBOCH, počujú jeho hlas,

Ten posledný odsek som tu dal hlavne pre ludvika,aby videl,že Písmo nie je tak jednoduché,ako to vidí on,alebo ako sa mu to sneží nakukať šagi.
Ešte raz.Pavol vedel ako farizej Písma naspamať a nebolo mu to nič platné.Musel dostať učenie od BOHA,aby to pochopil.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 12. 2016, 20:18 avatar
1,...Stefan,hovoríš čomu absolútne nerozumieš. Prvé vzkriesenie ,je vzkriesenie k nebeskému životu,nie duchovné vzkriesenie,znovuzrodenie! Poukazujú na to aj tri židovské sviatky: 1,Pesach. ....čo poukazuje na Krista , a na to,že on je "prvé ovocie vzkriesených"! 2 sviatok/Letnice/ poukazuje na prvé zrelé plody,jeho zber a to predobrazuje znovuzrodených pre nebeský život. 3 sviatok /zber ostatnej úrody / poukazuje na vzkriesenie pre večný život na zemi!
A ďalej Pavol píše....„Tí, čo sú mŕtvi v spojení s Kristom, vstanú prví.“ — 1. TESALONIČANOM 4:16.
Kto vstane prví? Text to napovedá, a tu určite nejde o nejaké duchovné vzkriesenie! Ale o skutočné!
Kedy prebieha prvé vzkriesenie? Nuž pozrime do 17. kapitoly Zjavenia. Tam čítame, že po zničení „Veľkého Babylona“ Baránok zvíťazí nad národmi. A ďalej sa tam píše:....... „Aj tí povolaní a vyvolení a verní s ním.“ (Zjavenie 17:5, 14) „Povolaní a vyvolení a verní“ musia byť už vzkriesení, ak majú byť s Ježišom pri tomto konečnom víťazstve nad Satanovým svetom. Je teda logické, že vzkriesenie pomazaných, ktorí zomrú pred Armagedonom, prebieha niekedy medzi rokom 1914 a Armagedonom.
Mohli by sme presnejšie zistiť čas začiatku prvého vzkriesenia? Zaujímavý náznak nachádzame v Zjavení 7:9–15, kde apoštol Ján opisuje videnie ‚veľkého zástupu, ktorý nemohol nikto spočítať‘. Totožnosť tohto veľkého zástupu Jánovi odhaľuje jeden z 24 starších, ktorí predstavujú 144 000 Kristových znovuzrodených spoludedičov v ich nebeskej sláve. (Lukáš 22:28–30; Zjavenie 4:4)
A to,že aj druhé vzkriesenie je skutočné,a nie duchovné/pre život na zemi/ tak na to
poukazuje fakt,že druhá skupina,ktorá bude vzkriesená ako druhá pre pozemský život v raji, tak nad tou "druhá smrť moc má". Teda jej môžu podľahnúť. Vieme....že prvá smrť je adamovská smrť ,ktorej podliehame všetci,a druhá smrť je definitívne zničenie tých,čo sa v 1000 ročnom kráľovstve Krista nepreukážu ako verní!
Aj 1. Tesaloničanom 4:15–17 naznačuje, že prvé vzkriesenie začalo a bolo to na začiatku Kristovej prítomnosti? Po roku 1914!
1. Korinťanom 15:20–23
20 Avšak Kristus bol vzkriesený z mŕtvych, prvé ovocie z tých, ktorí zosnuli. 21 Pretože je smrť prostredníctvom človeka, vzkriesenie mŕtvych je tiež prostredníctvom človeka. 22 Lebo ako v Adamovi všetci zomierajú, tak aj v Kristovi budú všetci oživení. 23 Ale každý vo svojom poradí: Kristus, prvé ovocie, potom tí, ktorí patria Kristovi počas jeho prítomnosti."
Pavol tiež napísal: ......„My žijúci, ktorí zostaneme nažive do Pánovej prítomnosti [nie do konca jeho prítomnosti], určite nepredídeme tých, čo zosnuli, lebo sám Pán zostúpi z neba s prikazujúcim zvolaním, s hlasom archanjela a s Božou trúbkou, a tí, čo sú mŕtvi v spojení s Kristom, vstanú prví. Potom my žijúci, ktorí prežijeme, budeme spolu s nimi uchvátení v oblakoch, aby sme sa stretli s Pánom vo vzduchu; a tak budeme navždy s Pánom.“ (1. Tesaloničanom 4:15–17) Teda pomazaní kresťania, ktorí zomreli pred začiatkom Kristovej prítomnosti, boli vzkriesení k nebeskému životu skôr než tí, ktorí boli počas Kristovej prítomnosti ešte nažive. To znamená, že prvé vzkriesenie sa muselo začať na začiatku Kristovej prítomnosti a „počas jeho prítomnosti“ ďalej pokračuje. (1. Korinťanom 15:23) Takže prvé vzkriesenie sa neodohralo naraz, ale trvá určité časové obdobie.
Teda, zarmútim ťa Stefan......rozprávaš iba ľudské bájky!


12.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   29. 12. 2016, 20:43 avatar
šagarko...len krátko,lebo si nemyslím,že som kompetentný vyjadrovať sa k tomuto.Možno by si mal vyhľadať pomoc.Nemusí byť nutne odborná.Popros manželku,nech na 5 min.pooblieva záhradnou hadicou.

---odkedy SJ veria,že mŕtvi sú v spojení s Kristom?Nie sú podľa vás v hroboch nevediaci ničoho?

--144 000 nie je váš Brooklynsky slobodomurársky zbor

--r.1914 nie je v biblii a ani nič tomu nenapovedá.Vymyslel si ho váš falošný prorok,zrejme trochu viac potúžený whisky.

--čo sa týka armaggedonu-nepleť si hollywoodske filmy s bibliou
Súhlasí lea_pragmaticka1


13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 12. 2016, 20:48 avatar
Veľmi výstižný príspevok.
Súhlasí stefan 5


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 12. 2016, 21:41 avatar
12,...hadica by sa zišla tebe a to po chrbte! Tam je uvedené niečo iné! To nepouukazuje na nesmrteľnú dušu,ani na ich existenciu,ty truhlík. Ak je niekto mrví,tak je mrví a hotovo,ten nevie nič! Kde čítaš čo tvrdíš? Nič také tam nie je! Alebo ani nevieš ,čo to znamená byť "spojení s Kristom"?
A nie je podstatné či to bolo v roku 1914,alebo nie,....a tiež či ide doslovné alebo symbolické číslo?! Tak tvoj rozum ďaleko nesiaha,aby pochopil tieto pravdy,keď nechápe základné náuky! Len som ti ukázal ,že si úplne vedľa! Tie texty totiž tvrdia úplne niečo iné,ako ty!
A čo bude podla teba to,čo opisuje 16 kapitola Zjavenia?....."aby ich zhromaždili do vojny veľkého dňa Boha, Všemohúceho." Co to bude,...piknik? Arnagedon je len symbolický opis tejto vojny!
Aj Pavol o ňom píše.......„Keď povedia: ‚Mier a bezpečie!‘, vtedy ihneď príde na nich náhle zničenie ako tiesnivé bolesti na ťarchavú ženu; a určite neuniknú.“ (1. Tesaloničanom 5:2, 3)
Aj Ježiš o tom hovoril,keď sa ho učeníci pýtali,kedy bude koniec...."Lebo vtedy bude veľké súženie, akého nebolo od počiatku sveta až doteraz a ani viac nebude. 22 A keby tie dni neboli skrátené, nikto by sa nezachránil; ale pre vyvolených budú tie dni skrátené."
Budeš to ty,čo si stále niečo pletie!


16.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   29. 12. 2016, 22:03 avatar
šagarko...to je výborný nápad s tou hadicou.Tvoja manželka by ta po oblievačke mohla ňou pár krát pretiahnuť.Dostal by si sa do reality a velkú noc by si mal vybavenú v predstihu.
---Tí, čo sú mŕtvi v spojení s Kristom, vstanú prví---O čom asi Pavol píše,ak nie o tých,ktorí majú 1.vzkriesenie?Ako ináč by mali byť s ním v spojení?
Cez vysielačku...aby si bol spokojný?
Ešte raz...vysvetli mrtvi spojení s KRISTOM...a prestaň s volovinami o nejakých symbolických rokoch.
Deň konca nevie nikto,iba BOH.Určite to nezjavil žiadnemu satanistovi z Brooklynu.Tým som si istý.


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 12. 2016, 23:42 avatar
16,....výraz v spojeni s Kristom" ,poukazuje ,že nebudú vzkriesení všetci ktorí budú uznaní za hodných vzkriesenia,/to až pri druhom vzkriesení/,ale len tí,ktorí sú nasledovníci Krista,ktorí majú vieru a sú-znovuzrodení. Preto je tam dodatok,že tí budú prví vzkriesení! Tu nie je žiadna narážka na ich stav existencie. Ale rozumný človek vie,že ak sú mŕtvi,tak keď sú vzkriesení,tak to poukazuje na ich opätovné ,privedenie k životu! Lebo sotva môžeš oživovať,priviesť k životu,vzkriesiť toho,čo existuje ako nesmrteľná dušička niekde v hrnčeku na nebeskej poličke. Vzkriesiť môžeš len to ,čo je neživé!
A rok 1914 nie je čas konca sveta,ale "koniec časov pohanov",od ktorého sa potom odvíjajú "posledné dni" tohto sveta! Teda,kedy bude koniec nevie nikto. Ale to,že dnes žijeme v konečnej časti týchto dní,je nespochybniteľné!
A ked Kristus povedal,že "mierni zdedia zem",....tak mu ver! Vtedy bude prebiehať druhé vzkriesenie pre večný život na zemi! Keby nebolo hriechu v edene,tak do neba by nešiel nik. Také bolo predsavzatie Boha so zemou a ľuďmi. Len Augustín zrušil Krista a nahradil to svojou náukou,že všetci idú do neba!


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 12. 2016, 21:47 avatar
12,...a nie "podľa nás",ale podla Biblie. JS nepísali knihu Kazateľ,ani žalmy a podobne. A to,že vy to ignorujete a viac sa vám páči pohanská náuka o nesmrteľnej duši,...tak za to ponesiete zodpovednosť!


2.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 12. 2016, 14:37 avatar
Tak preco sa veriaci boja smrti??? )) Ze by tusili co ich potom caka??? ))


3.
označiť príspevok

-era- muž
   29. 12. 2016, 14:41 avatar
Ej veru dobre hovoríš... tušia, tušia... A nielen veriaci...    


4.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   29. 12. 2016, 14:42 avatar
možno nie sú až takí veriaci,ako vyzerajú


5.
označiť príspevok

fajer
   29. 12. 2016, 15:37 avatar
A to tretie bude kedy, nedaj-bože aby som zaspal...dúfam že už tu potom kresťania nebudete...


6.
označiť príspevok

Melchisedech muž
   29. 12. 2016, 15:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

fajer
   29. 12. 2016, 18:01 avatar
somár, ale teraz vraždia náboženstvá...čo nemáte doma televízor....vy neznáte histórii, pane...


7.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 12. 2016, 16:03 avatar
6/ Mas evidentne medzery nejako si opomenul skutocneho komunistu...Polpota!!!!hahahah
Súhlasí fajer


8.
označiť príspevok

fajer
   29. 12. 2016, 17:59 avatar
je zrejme, že živeho komunistu si ešte nevidel...


10.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 12. 2016, 18:33 avatar
8/ Nieje mozne pochopit komunizmus inak ako stat sa komunistom... ))


18.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 12. 2016, 04:39 avatar
1 štefan 5
Pán Ježiš hovorí dalej---Ako mňa poslal ten živý Otec, a jako ja žijem skrze Otca, tak i ten, kto mňa jie, bude žiť skrze mňa. 58To je ten chlieb, ktorý sostúpil z neba,---
Tu napríklad je jasné, kto chce žiť skrze ježiša, musí jesť chlieb, ktorý zostúpil z neba a teda telo ježiša, ktoré nám vlastne zprostredkuje samotný ježiš od svojho otca........ ako ja žijem z otca, tak i ten, kto mňa je.....bude žiť skrze mňa.
keď ježiš zobral pri poslednej večeri do rúk chlieb, ktorý bol v tom okamihu na stole a povedal: Toto je moje telo a to isté s vínom a apoštoli potom jedli jeho telo a zapíjali jeho krvou bez ďalších diskuzii, ako,to tu je na Dfore. nebola tam žiadna zmienka o tom, že je to iba pomyselné, alebo duchovné, alebo dokonca niečo menej dôležité, naopak, na mnohých miestach evanjelia to ježiš výslovne zdôrazňuje, že len ten kto je jeho telo a pije jeho krv. Nič iné tam nie je, dokonca ani to katolícke, čo stanovila cirkev, za akých podmienok je možné prijať telo a krv krista pána nášho.
Nadôležitejšie slová ježišove z celého pobytu na zemi sú práve tieto pri poslednej večeri.
Nám ani neprináleži študovať a obkecávať, akým spôsobom sa môže stať z obyčajného chleba telo ježiša, Jedine čo my v tomto môžeme, ak máme teda nádej na spasenie iba v ježišovi, poslúchnuť jeho príkaz, tak ako to tam je napísané v evanjeliu.Teda zobrať do rúk chleba, ako on, premeniť ho na jeho telo slovami, ako on a vložiť do úst. To isté s vínom.

Tu je treba sa iba rozhodnúť, či chcete byť spasení cez ježiša, ak ste uverili, že je jediný možný spasiteľ človeka všetkých čias a všetkých ľudských pokolení, teda starého aj nového zákona, ako prvá osoba svätej trojice, ktorý nie je boh, a ktorí má za úkol predkladať ním vybraté duše do záhrady svojho otca ako vetvičky jeho vínneho kmeňa a samotný otec ako záhradník až potom rozhodne, ktorá vetvička prináša úrodu a ktorá nie a úrodu potom vynáša z vinice do živora ducha svätého a iba tým sa završi spasenie duše človeka svätou trojicou, v ktorej je jediný boh otec ježiša krista a ktorí sú spolu poodriadení duchu svätému podľa evanjliam a nie podľa dogiem a učenia svätých otcov.
Po nanebovstúpúení Ježiša nikdy nikto nebol a nebude múdrejší ako samotný ježiš a teda nikto nemá právo doplňať , vypúšťať, či vysvetlovať po svojom a prekrúcať evanjelium.
Každý z nás , nech si to vysvetluje pre seba, ako to pochopil a v tom je naša zodpovednosť voči bohu, ako osobnosti, lebo podľa toho, ako to kto z nás pochopil, podľa toho si z nás boh vyberá tých , čo ho vyznávajú v duchu a v pravde.
Tak ako to ježiš povedal pri jakubovej studni.
Ak sa niekto spoľahne na cirkev, neznamená to, že cirkev prevezne za neho zodpovednosť, cirkev preberá zodpovednosť za seba, či to, čo jej uverili ľudia je správne, alebo nesprávne, ale každý človek je zodpovedný sám za seba a zodpovedá aj za učenie cirkvi, ak bolo nesprávne, lebo ho vedome prevzal, alebo sa mu podriadil.
jediným zrkadlom našej duše nech je ten, ktorý jediný nás môže dostať do neba a to je ježiš a jeho evanjelium.
Lebo nikto pred tým a ani potom z neba nezostúpil a ani na nebo nevystúpil a teda namôže vedieť to, čo vie ten, čo odtial prišiel, on tam neustále žije a nám doniesol túto pravdu.
A teda každý iný, kto sa so svojim spasením spolieha na niekoho,iného, ako na ježiša, môže sa ocitnúť po súde práve opačnej strane, než si to tu na zemi vysníval, alebo dokonca si bol v tom istý.

Preto neverte nič, čo je mimo evanjelia, lebo jedine čisté evanjelium, tak ako sa nám zachovalo dodnes, lebo jedine tam môžeme hľadať a vyznávať boha v duchu a v pravde, aby si nás jeho otec podľa toho našiel.


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 12. 2016, 05:45 avatar
18,...a zazvonil zvonec a rozprávku bol koniec!  Eucharistia je náboženský kanibalizmus!
Vy ste aj obyčajné židovské "lámanie chleba" povýšili na morbidný rituál!


20.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 12. 2016, 21:27 avatar
19 shagara, prečítaj si to ešte ráz, ja som necitoval nás, ale evanjelium. A ak on jediný má túto moc, teda moc dostať nás na druhú stranu, tak potom podmienky, ktoré on stanovil, sú jediné možné a kto chce k nemu ísť, musí sa snažiť ich naplniť.
Samozrejme, že v tejto veci sa nájdu ľudia, ktorí sa spoliehajú na niekoho iného, alebo aj na ježiša, ale iným spôsobom, ako je to napísané v evanjeliu, na svete je mnoho cirkví a každá hlása niečo iné, ale mechanizmus spasenia nieje možné obísť, či upravovať inak, lebo to, čo,nám oznámil ježiš, ktorý to má od svojho otca o tejto veci, a je ešte otázne od koho to má jeho otec, či duch svätý, je záväzný postup potvrdený pri Jordáne všetkými osobnosťami svätej trojice a šancu má len ten, kto pochopil.
Ten kto pochopil,aký je koridor tohoto letu a ako sa je potrebné na to pripraviť, aby sme prešli letiskovou kontrolou. Teda v akom stave hriechu musí byť naša duša, aby sa mohla na túto cestu vydať.
Takže shagara, ty si nazval jedenie jeho tela kanibalizmom a to tu nemienim rozoberať, pretože podstatné bude, ako si to s tebou potom vydiskutuje ježiš,, ale ja som mu uveril tak, ako to napísal ježiš v evanjeliu, lebo ja sa spolieham na neho ako na jedinú nádej a snažím sa túto nadej naplniť tak, ako to on chce a nie ako niekto iný, či hociktorá iná cirkev.


21.
označiť príspevok

havran
   30. 12. 2016, 21:34 avatar
elemír- neboj sa , ty si už dávno na druhej strane, len o tom ešte nevieš. No ver mne jasnozrivému a upokoj svoju dušičku. Tvoja dušička je v pomerne dobrom stave a letiskovou kontrólou ľahko prejdeš, len ti nezaručím, či ISIL alebo džihád nebudú sedieť s tebou a na pol cesty budú chcieť k allahovi


22.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 12. 2016, 05:52 avatar
To práve nie som si istý, či k alahovi a k ježišovi ide tá istá linka, ale kvôli tomu nemôžem predsa zrušiť let.
No ale raz v prahe sa mi stalo, že sme prišli hodinu pred odletom na letisko a povedali nám, že už je neskoro, alebo napríklad, že zaťko bol pred sviatkami v nemecku a s dosť rozčuloval, že na to, čo sa deje teraz vo svete, nikto za celú cestu nepýtal ani občiansky preukaz, žiadna kontrola a v nemecku všade plno žobrajúcich utečencov, vraj to tam hrozne vyzerá.
Ale v spravodajstve sa asi europa dohodla na embargu informovanosti.
Zrejme dnes europsky ksicht je väčší preukaz, ako sedem perfektne sfalšovaných pasov.


23.
označiť príspevok

milky945 muž
   1. 1. 2017, 19:29 avatar
štefan, čítal som jednotku, čítal som tvoj záver : "1.vzkriesenie je duchovné a 2.telesné.",
no nechápem, ako si k nemu prišiel, som nepochopil alebo nezbadal tvoje argumenty.

Ja verím na dve vzkriesenia tiež, ale trochu inak ako ty. Verím na také dve vzkriesenia, ktoré budú oddelené 1000 rokmi, jedno pre spravodlivých, druhé pre nespravodlivých:
Zj 20,4-6: .... A ožili a kraľovali s Kristom tisíc rokov. A ostatní mŕtvi neožili, až sa dokoná tisíc rokov. To je prvé vzkriesenie. ....
Sk 24,15: a mám nádej v Bohu, ktorú aj títo sami očakávajú, totiž že bude vzkriesenie z mŕtvych, spravedlivých i nespravedlivých.

Ján 5,25-29 je tiež veľmi zaujímavý časť. Myslím, že Ježiš tam hovorí o troch veciach : obrátenie + 2 vzkriesenia.
Konkrétne Ján 5,25 je o obrátení, kedy človek zomiera tomuto svetu, aby žil v ňom Ježiš.
Ján 5,28-29 hovorí o dvoch vzkrieseniach, podobne ako Sk 24,15 a Zj 20,4-6
... (ale môžem sa mýliť)

Ján 5,25-29:
25Ameň, ameň vám hovorím, že prijde hodina a je teraz, keď mŕtvi počujú hlas Syna Božieho, a tí, ktorí počujú, budú žiť.
26Lebo jako má Otec život sám v sebe, tak dal aj Synovi, aby mal život sám v sebe.
27A dal mu právo a moc konať i súd, pretože je Synom človeka.
28Nedivte sa tomu, lebo prijde hodina, v ktorú všetci, ktorí sú v hroboch, počujú jeho hlas,
29a vyjdú tí, ktorí dobre činili, na vzkriesenie života, ale tí, ktorí zle robili, na vzkriesenie súdu.

Zaujímavo si citoval Rim 6,13. V Roháčkovi je:
"ani nevydávajte svojich údov za nástroje neprávosti, ale sa oddajte Bohu jako ŽIVÝ Z MŔTVYCH",
nie VSTALI Z MŔTVYCH


24.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   1. 1. 2017, 20:31 avatar
milky,viem,že máš snahu natlačiť tam tých 1000 rokov,nezazlievam ti to,verí tomu aj mnoho kresťanov zo zborov.
Iste,1000 rokov je silný argument.Ale pokiaľ veríme v duch.vzkriesenie / prvé / ,nie je tam na to priestor,pretože ak ožili a kraľovali s Kristom tisíc rokov /doslovných / ,potom by to znamenalo,že v súčasnej dobe nie je nikto,kto by absolvoval 1.vzkriesenie.
Podľa mna je satan v súčasnosti spútaný a KRISTUS práve preto môže ľudí vytrhávať z jeho moci.
Mk 3---Nikto nemôže rozchvátať náradie silného vojdúc do jeho domu, ak by prv NEPOVIAZAL toho silného, a len potom zlúpi jeho dom---
Tu sa jedná o vysvetlenie starozákonného textu:---azda voľakto vezme junákovi jeho plen? Alebo či sa vyprostia zajatí spravedlivého? 25Áno, takto hovorí Hospodin: I zajatí junákovi budú mu odňatí, jako i plen násilníkov bude vyprostený---

Rim 6,13 som citoval z katolíckeho prekladu.Je to to isté.


25.
označiť príspevok

milky945 muž
   1. 1. 2017, 21:37 avatar
Stefan, zase nemám šajnu, čo si mi chcel povedať. Neviem či naschvál alebo nechtiac zahmlievaš a nevyjadruješ sa k veci. Aby som to zhrnul, o dvoch vzkrieseniach tu mám niekoľko citátov z Písma:

Zj 20,4-6: .... A ožili a kraľovali s Kristom tisíc rokov. A ostatní mŕtvi neožili, až sa dokoná tisíc rokov. To je prvé vzkriesenie. ....

Sk 24,15: a mám nádej v Bohu, ktorú aj títo sami očakávajú, totiž že bude vzkriesenie z mŕtvych, spravedlivých i nespravedlivých.

Ján 5,28-29: Nedivte sa tomu, lebo prijde hodina, v ktorú všetci, ktorí sú v hroboch, počujú jeho hlas,
29a vyjdú tí, ktorí dobre činili, na vzkriesenie života, ale tí, ktorí zle robili, na vzkriesenie súdu.

Daniel 12,1: A v tom čase bude vyslobodený tvoj ľud, každý, kto bude najdený zapísaný v knihe.
02 A mnohí z tých, ktorí spia v zeme prachu sa zobudia, a to jedni na večný život a druhí na potupu a na večný hnus.


26.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   1. 1. 2017, 21:58 avatar
Asi som to poplietol ja...
Chcel som ti napísať o natlačení -doslovne- 1000 ročného kráľovstva a skutočné fyzické vládnutie s KRISTOM 1000 rokov na zemi.
Ale ja to takto nevnímam.Keby totiž niekedy v budúcnosti bolo fyzické skutočné kráľovstvo,potom by to znamenalo,že v súčasnej dobe nie je nikto,kto by absolvoval 1.vzkriesenie / duchovné /.

Dám ti niečo z 1.príspevku do pozornosti.
1.vzkriesenie
Jn 5,24,25---Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života. 25Ameň, ameň vám hovorím, že prijde hodina a je teraz, keď mŕtvi počujú hlas Syna Božieho, a tí, ktorí počujú, budú žiť.
Hovorí,že príde hodina a je TERAZ...

2.vzkriesenie
Jn 5,28---Nedivte sa tomu, lebo prijde hodina, v ktorú všetci, ktorí sú v HROBOCH, počujú jeho hlas,
Tu hovorí,len---PRIJDE HODINA---už nehovorí ,že je teraz a hovorí o mrtvych v hroboch.Z toho je zrejmé,že ide o fyzické vzkriedenie.
Dúfam,že teraz je to trochu zrozumiteľnejšie.


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 1. 2017, 22:27 avatar
26,...a vysvetli nám ako môže ísť o "fyzické vzkriesenie",...keď všetci budú žiť v nebi a Biblia píše ,že ...."To však hovorím, bratia, že telo a krv nemôžu zdediť Božie kráľovstvo, ani porušiteľnosť nezdedí neporušiteľnosť".
Hádam len nechceš natlačiť hmotné telo do duchovného neba?
-------------------------------
a 1 vzkriesenie je doslovné vzkriesenie pre život v nebi! O tom som už písal. Nezakladaj svoje vlastné náboženstvo bez iča! 
Súhlasí milky945


59.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 1. 2017, 12:38 avatar
Tak ešte raz. Ako si prišiel na slovné spojenie 1.vzkriesenie v Ján 5,25? Prečo to voláš 1.vzkriesenie? Je to tak pomenované v Písme? Lepšie sa tomu hodí názov obrátenie, lebo obrátenie je TERAZ tu. Po Ježišovej smrti na letnice sa obrátilo veľa ľudí, keď zostúpil na nich duch boží a o tom hovoril Ježiš v Ján 5,25 (prijde hodina a je teraz).

Ďalej hoci v Ján 5,28-29 a inde sú evidentné dve "fyzické" vzkriesenia, ty to stále označuješ len ako 2.vzkriesenie.

Stále do kola tu tvrdíš to isté bez toho, aby si to logicky a rozumne obhájil.


60.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   2. 1. 2017, 12:58 avatar
tak ešte raz.
Ked je písané,že MRTVI budú ŽIŤ---inými slovami sa to povie vzkriesenie.
To je ale otázka slovnej zásoby a nemám chuť suplovať niekomu učiteľa.Jednoducho viacej čítaj.

Ale nakoniec prečo nie.
TERAZ....slovnik.azet.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ......[vysl. t-] prísl. v tejto chvíli, v tomto čase, v prítomnej dobe...
Takže ako vidíš,nehovorí sa tam o letniciach,ale o prítomnosti v danom čase.Ibaže by mal šagarek iný názor,však?

1.vzkriesenie...nie je fyzické,logicky tomu nič nenapovedá ,ba práve naopak,Pán Ježiš označil mládencových / ked chcel pochovať otca / príbuzných za MRTVYCH,aj ked je jasné ,že žili.
2.vzkriesenie je fyzické a udeje sa v budúcnosti preto,že je tu použitý BUDUCI ČAS---lebo prijde hodina, v ktorú všetci, ktorí sú v hroboch, počujú jeho hlas---- a zreteľne hovorí o fyzicky mrtvych ľudoch.

Ani to nebolelo,som ti k službám.


61.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 1. 2017, 13:24 avatar
"MRTVI budú ŽIŤ" je kde napísané, v Dobšínského ľudových rozprávkach? Nič si necitoval z Písma, nič si nedokázal.
"MRTVI budú ŽIŤ" je vzkriesenie ale aj obrátenie. Obrátený človek má nový život, ktorý nevedie do smrti ale do večnosti.

TERAZ
V Ján 5,25 sa nehovorí o Letniciach a budúcnosti ale len o Ježišovej prítomnosti, keď tie slová vyslovil?
Ak si si nevšimol, je tam presne toto : "prijde hodina a je teraz, keď mŕtvi počujú hlas". Takže Ježiš to nevzťahuje len na svoju prítomnosť, ale povedal by som na blízku budúcnosť. A perfektne to sedí napr. na letnice.
Neviem, či je to odvaha alebo hlúposť zakladať všetko na jednom slove.


62.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 1. 2017, 13:30 avatar
A dáva to "perfektný" zmysel a význam, keď slovo "teraz" v Ján 5,25 sa vzťahuje len na Ježišovu prítomnosť a nič viac.


63.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   2. 1. 2017, 13:48 avatar
milky...naozaj som na chílku zapochyboval,s kým sa vlastne bavím....ale nič,aj tak nemám nič poriadne na práci...
Toto je citát z Písma.Dám ti ho tu celý a dôležité časti zvýrazním.Predtým som ho len jednoducho skrátil.
Nejedná sa o Dobšinského... 
--- že prijde hodina a je teraz, keď MŔTVI počujú hlas Syna Božieho, a tí, ktorí počujú, BUDÚ ŽIŤ---
Po tomto by si to už mal ľahšie pochopiť.
Ja nikde netvrdím,že 1.vzkriesenie nie je obrátenie,práve naopak,je to obrátenie a znovuzrodenie.

To ostatné...nehnevaj sa to sú kraviny na n-tú.Nie sme v materskej škôlke,aby som ti tu vysvetľoval základy.Dal som ti dostatok dôkazov...je na tebe,ako s tým naložíš.


64.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 1. 2017, 14:49 avatar
Čo sú kraviny?

Nerozumiem, prečo vetu
" .....prijde hodina a je teraz, keď mŕtvi počujú hlas ...."
chápeš tak, že sa to odohráva len v Ježišovej prítomnosti, keď bol na zemi.
To ako potom sa už nikto nikdy viac neobrátil?

RE "Ja nikde netvrdím,že 1.vzkriesenie nie je obrátenie,práve naopak,je to obrátenie a znovuzrodenie." : doteraz si nehovoril o obrátení.


68.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   2. 1. 2017, 16:23 avatar
Kraviny sú konkrétne takmer všetko ,čo píšeš.
Ako môžeš vedieť ako to chápem ja,ked nechápeš napr. rozdiel medzi prít.a budúcim časom?
Mrtvi počujú jeho hlas od vtedy ako to povedal až do konca sveta.

"... : doteraz si nehovoril o obrátení."....a o čom je téma milky?Je to hned na začiatku v 3.vete...
 


69.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 1. 2017, 18:03 avatar
Okrem toho, že ma sústavne urážaš, si tak trochu protirečíš, ale nevadí, už ma to viac nezaujíma.

O tom kedy je a bude 1. vzkriesenie si napísal dva výroky, ktoré si protirečia. Jeden hovorí iba o Ježišovej prítomnosti, druhý o "až do konca sveta":

1. "TERAZ ..... [vysl. t-] prísl. v tejto chvíli, v tomto čase, v prítomnej dobe... Takže ako vidíš,nehovorí sa tam o letniciach,ale o prítomnosti v danom čase" v 60 (ani Letnice ani blízka budúcnosť, iba Ježišova prítomnosť).

2. "Mrtvi počujú jeho hlas od vtedy ako to povedal až do konca sveta." v 68 (od Ježiša až do konca sveta).


70.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   2. 1. 2017, 18:17 avatar
milky...v tomto sa nevyznám...môžem ti len odporučiť to čo šagarkovi...studená sprcha by to mala vyriešiť...
Neviem,o čom točíš a som presvedčený,že to nevieš ani ty.


71.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 1. 2017, 18:32 avatar
Je lepšie zapierať / zatĺkať ako priznať chybu / hlúposť. Práve si to názorne ukázal v 70.

V tejto téme si od 23, kedy som vstúpi do diskusie, predvádzal diskusiu zahmlievania, v ktorej si síce odpovedal, aby sa nepovedalo, ale len stručne, nejasne, a tiež nie moc k veci. Na to mám len jedno vysvetlenie. NEMÁŠ záujem diskutovať, len pretláčať svoje názory.
Súhlasí Wolfe


75.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   2. 1. 2017, 18:53 avatar
milky...nebudem to už opakovať.Neviem,o čom chceš diskutovať.Ja ti fakt nerozumiem.
Skús poprosiť svojich "kolegov",nech to preložia do zrozumitelnejšieho jazyka .Ak to pochopím,rád ti odpoviem.
Súhlasí veriaci-4


77.
označiť príspevok

Ludwig muž
   2. 1. 2017, 18:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 1. 2017, 19:03 avatar
stefan 75, už o ničom, len som chcel poukázať nato, že si dva krát hovoril o tom kedy je a bude 1. vzkriesenie, no tie odpovede si protirečia alebo každá je o inom.
V 60 bolo TERAZ / 1.vzkriesenie iba v ježišovej prítomnosti na zemi.
V 68 bolo TERAZ / 1.vzkriesenie až do konca sveta.


72.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 1. 2017, 18:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 1. 2017, 18:45 avatar
Teba sa niekto na niečo pýtal? Si schopný písať romány ako odpoveď, keď sa ťa nikto nič nepýta, ale keď máš odpovedať k veci na nejakú tému, tak buď nič nedáš, alebo max. stručná jedna veta.

Aj tu Izboví a počítačoví smradi#r1567585 som sa niečo pýtal k veci a nič, žiadna odpoveď.


74.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 1. 2017, 18:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

Ludwig muž
   2. 1. 2017, 18:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 1. 2017, 19:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 1. 2017, 19:10 avatar
mňa nezaujímajú ich výklady Písma, mňa zaujíma

aké máte výsledky v zbore? Koľko ľudí ste vyliečili a z čoho, aké mali choroby a teraz ich nemajú? Vieš mi dať nejaký príklad a dôkaz?

aby som mohol vstúpiť do vášho zboru, aby som si vybral ten najlepší zbor, asi spravím anketu o tom, ktorý zbor lieči najviac, lebo mám veľa chorôb, aby to stihli do konca môjho života.


82.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 1. 2017, 19:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

Ludwig muž
   2. 1. 2017, 19:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 1. 2017, 19:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 1. 2017, 19:19 avatar
hm, som myslel, že ty ako náborový pracovník mi urobíš lepšie intro. Mali by ste zlepšiť marketing, veď predávate produkt, seba. Tak čo vyliečite na začiatok? Mám ťažkosti s chôdzou, dlhším stánim, dýchaním a iné. Čo to bude pre začiatok? A potom si musíme dohodnúť nejaký plán liečby, kedy čo. Dúfam, že to všetko bude zadarmo.


87.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 1. 2017, 19:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2017, 21:43 avatar
Podakovat za co? Ved ste ho este nezacali ani liecit..


88.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 1. 2017, 19:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

Ludwig muž
   2. 1. 2017, 19:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2017, 21:42 avatar
To by som sa aj ja prihlasil, mam toho tak asi 10x viac.. to sa namakaju..


93.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 1. 2017, 21:44 avatar
Nepredbiehaj sa, bol som tu prvý a nemenoval som všetko.  


94.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2017, 21:55 avatar
heheh  


81.
označiť príspevok

fajer
   2. 1. 2017, 19:13 avatar
nám stačí čítať tvoje príspevky a vidíme ako sa mýliš ty...


83.
označiť príspevok

fajer
   2. 1. 2017, 19:16 avatar
nám stačí čítať tvoje príspevky a vidíme ako sa mýliš ty...


90.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2017, 21:39 avatar
Najvacsia sanca je tam, kde vam vymyvaju mozgy..

Ty a znovuzrodeny.. OK maj ten pocit..


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 1. 2017, 22:02 avatar
24,..."satan spútaný",...žartuješ? Ved teraz je najviac zla a bude sa to stupňovať a až po zásahu Boha/po armagedone/,zničení bezbožných má byť satan zviazaný na tisíc rokov!
Lebo ak to je tak ako píšeš v nerozume,tak "veľké súženie, aké nebolo od začiatku sveta až dosiaľ, áno, aké nikdy viac nebude.“/Mat.24 kap/ už bolo ale nikto si to nevšimol?! Bože, ved vy premýšľate zadkom a nie hlavou!
Zjavenie 12:7–9, 12 (EP) ukazuje, že niekedy pred uvrhnutím do priepasti bol Satan „zvrhnutý“ z neba dolu na zem, kde privádza na ľudstvo narastajúce strasti. A preto prichádza to "beda",lebo spôsobuje ťažkosti nebývalého rozmeru!
A prvotní kresťania verili,že milénium bude po zásahu Boha,po Ježišovom druhom príchode na zemi!
A teraz mi nedá nespomenúť Miltona....John Milton bol známy hlavne básňou Paradise Lost, v ktorej prerozprával biblickú správu o tom, ako človek stratil dokonalosť. Neskôr vydal pokračovanie s názvom Paradise Regained (Raj znovuzískaný). Tieto básne hovoria o Božom pôvodnom predsavzatí s ľuďmi — že sa mali tešiť z dokonalého života v pozemskom raji — a poukazujú na to, že Boh prostredníctvom Krista obnoví raj na zemi. V Paradise Lost napríklad archanjel Michael predpovedá čas, keď Kristus „odmení svojich verných a prijme ich do blaženosti, či už v nebi, alebo na zemi, pretože potom bude celá zem rajom, oveľa šťastnejším miestom ako to v Edene, s oveľa šťastnejšími dňami“.
Ešte pred Miltonom Anglicko prijalo protestantskú reformáciu a rozviazalo zväzky s rímskokatolíckou cirkvou. Protestanti vo všeobecnosti verili, že autoritou v otázkach viery a morálky sú jedine Sväté Písma, a nie pápež. Milton však v diele On Christian Doctrine ukázal, že aj mnohé náuky a zvyky protestantov sú v rozpore s Bibliou. Na základe Biblie zavrhol kalvínske učenie o predurčení a vyzdvihol slobodnú vôľu. Podporoval úctivé používanie Božieho mena, Jehova, a vo svojich spisoch ho s voľnosťou používal.

Milton pomocou biblických argumentov ukázal, že ľudská duša zomiera. K 1. Mojžišovej 2:7 napísal: „Keď bol človek týmto spôsobom vytvorený, na záver sa píše: a tak sa človek stal živou dušou... Človek nie je zdvojený ani oddeliteľný: nie je, ako si to ľudia bežne myslia, vytvorený a zložený z dvoch rôznych a odlišných častí, duše a tela. Naopak, celý človek je dušou a duša človekom.“ Milton potom položil otázku: „Zomiera celý človek, alebo iba telo?“ Po predložení množstva biblických textov, ktoré ukazujú, že zomiera celý človek, dodal: „No najpresvedčivejší dôkaz o smrti duše, ktorý môžem uviesť, je vysvetlenie samotného Boha, Ezech[iel 18:]20: duša, ktorá hreší, zomrie.“ Milton tiež citoval také texty, ako je Lukáš 20:37 a Ján 11:25, aby ukázal, že nádej mŕtvych ľudí spočíva v budúcom vzkriesení zo spánku smrti.

Čo vyvolalo najsilnejší odpor voči dielu On Christian Doctrine? Bol to Miltonov jednoduchý, ale mocný biblický dôkaz, že Kristus, Boží Syn, je podriadený Bohu, Otcovi. Po tom, čo cituje Jána 17:3 a Jána 20:17, kladie otázku:..... „Ak Otec je Kristovým Bohom i naším Bohom a existuje iba jediný Boh, kto môže byť Bohom okrem Otca?“

Okrem toho Milton zdôraznil: ........„Samotný Syn a jeho apoštoli uznávali vo všetkom, čo hovorili a písali, že Otec je väčší ako Syn, a to vo všetkých veciach.“ (Ján 14:28) „Je to Kristus, ktorý v Mat. xxvi. 39 hovorí: Ó, môj Otče, ak je to možné, nech odíde tento pohár odo mňa; ale nie ako ja chcem, ale ako ty chceš... Prečo sa modlí iba k Otcovi, a nie k sebe, ak je v skutočnosti sám Bohom? Ak je človekom a zároveň najvyšším Bohom, prečo sa vôbec modlí o niečo, čo je v jeho vlastnej moci?... Keďže Syn všade uctieva iba Otca, učí nás, aby sme robili to isté.“

Aj on zavrhoval ako znalec Biblie to,o čom sa aj tu teraz bavíme!
Súhlasí Ludwig


28.
označiť príspevok

Ludwig muž
   1. 1. 2017, 22:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   1. 1. 2017, 22:13 avatar
šagarko...satan je spútaný v tom zmysle,že kresťan mu neslúži a hriech je mu odporný.Satan má na rozdiel od dôb spred 2000 rokov podstatne obmedzenejšie možnosti.
Povedz kolkokrát si videl,alebo počul o posadnutžch ľudoch?V evanjeliách sa to nimi len tak hemží.Tým nechcem povedať,že dnes to neexistuje.
A prestaň s tým armagedonom.Vôbec tomu nerozumieš.


30.
označiť príspevok

Ludwig muž
   1. 1. 2017, 22:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 1. 2017, 22:20 avatar
29,...Stefan ako to,ved ty si príkladom toho,ako človek ,ktorý si hovorí kresťan,slúži vládcovi tohto sveta!
A ak sa ti nepáči "armagedon",...tak "koniec sveta" neodsunieš,čaká všetkých bezbožných a tých ,ktorí sú súčasťou "buriny",falošného kresťanstva!
----------------------------------------------------
Wikipédia:

Armagedon (latinsky Armaged?n, grécky ?????????; [armagedôn] z hebrejského ?? ?????, Har Megido, doslova „Hora Megido“) podľa proroctva biblickej knihy Zjavení nie je doslovné miesto niekde na Zemi, ale tento názov má bezprostrednú spojitosť s "vojnou veľkého dňa Boha Všemohúceho". Vzťahuje sa na stav (či situáciu), pri ktorej sú zhromaždení "králi celej obývanej zeme v odpore proti Bohu a jeho kráľovstvu pod vládou Ježiša Krista"(Zjv 16,14). Správa v Zjavení popisuje, že spojené vojská kráľov sa zhromaždia na "miesto" , ktoré sa hebrejsky volá "Har-Magedon". V Jánovom videní zo Zjavenia nie je opisovaná ako udalosť, ktorá sa už odohrala, ale ako budúca udalosť. Toto zhromažďovanie je opísané ako dôsledok vyliatia šiestich zo siedmich misiek obsahujúcich "posledné rany", ktorými bude ukončený "Boží hnev" (Zjv 15, 1; Zjv 16, 1 a 12). Har-Magedon je teda v Zjavení opísaný nie ako boj medzi ľuďmi, ale ako boj, ktorého sa zúčastnia Božie neviditeľné vojská. Vedenie tohto vojska je zverené niekomu, kto sedí na bielom koni a je tiež nazvaný "Verný a Pravdivý" a "Božie Slovo" (Zjv 19, 11-13). Je to teda Ježiš Kristus, ktorý je týmto veliteľom.


33.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   1. 1. 2017, 22:36 avatar
ludvík...absurdity tu trepete dve na tri akurát vy dvaja.
Ved vy vlastne popierate slová Pána Ježiša,ked jasne povedal,že junákovi / satanovi / nikto nemôže zobrať lup / ľudí /,kým nebude poviazaný.To by znamenalo,že v celé tie roky nebol nikto spasený....
Ludvik ,spamataj sa ,lebo ta čaká stráž.veža,alebo talmud.
Ani neviem,čo je horšie.


34.
označiť príspevok

Ludwig muž
   1. 1. 2017, 22:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Ludwig muž
   1. 1. 2017, 22:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   1. 1. 2017, 22:48 avatar
ludvik...si ženatý?...ak nie,opýtaj sa svojej mamy,čo znamená narodiť sa.Ty fakt nakoniec skončíš pri tej šekine...
Alebo môžeš ísť do RKC.Tam môžeš vyznávať narodenie z božej matky.
Ostatné tvoje názory katolíkom vadiť nebudú.Tým je to jedno.


39.
označiť príspevok

Ludwig muž
   1. 1. 2017, 22:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Ludwig muž
   1. 1. 2017, 22:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   1. 1. 2017, 23:00 avatar
ja sa ti iba prisposobujem.Ty tvrdíš,že je narpdený a ja som ti už písal,aby si dal súradnice.


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 1. 2017, 23:09 avatar
43,...Ježiš je splodený,zrodený,počiatok,syn,menší,podriadený.....ale aj tak je večný ba je Boh! A ty prečo nedávaš "súradnice"
Súhlasí milky945


45.
označiť príspevok

Ludwig muž
   1. 1. 2017, 23:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   1. 1. 2017, 23:48 avatar
ludvik,ale telesne to chápeš ty.V písme nie je ,čo sa týka Pána,ani zrodenie,ani počiatok,ani zrodenie.
Je tam iba splodenie.Ale ked kresťan študuje Písmo,dozvie sa,že NEMÁ počiatku dní ,ani konca života,existoval pred stvorením,atd...Tak o čom hovoríš?


47.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   1. 1. 2017, 23:53 avatar
opr...ani zrodenie,ani počiatok,ani stvorenie.


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 1. 2017, 23:59 avatar
47,..."ja som ťa dnes splodil",...."bola som zrodená",....začiatok Božej tvorby",...."jednosplodený Boží syn",......"prvorodený všetkého stvorenstva",.....a podobne! Večnosť sa opisuje inými pojmami!
Súhlasí milky945


48.
označiť príspevok

Ludwig muž
   1. 1. 2017, 23:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 1. 2017, 08:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 1. 2017, 00:00 avatar
46,...áno,existoval pred stvorením! Už si blízko! Ale neexistoval pred "svojim Bohom" a Otcom!
Súhlasí milky945


51.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   2. 1. 2017, 00:12 avatar
chlapci...ste fakt zábavní...to si fakt myslíte,že môžete prekričať pravdu Písma nejakými citátmi z brožúrok,alebo pochybných stránok jedinyboh a podobne?


52.
označiť príspevok

Ludwig muž
   2. 1. 2017, 04:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2017, 08:06 avatar
Najhorsie argumenty su typu "nemozete prekricat pravdu", "nemozete vidiet duchovne veci, pretoze ste telesni" atd..

To su argumenty, ked clovek straca podu pod nohami a lepsie argumenty najst nemoze, nejak si nereagova na Ludvigovu 48

"my máme iba jedného Boha, Otca, od ktorého je všetko a my sme pre neho, a jedného Pána, Ježiša Krista, skrze ktorého je všetko, aj my sme skrze neho."
Je tam jasne napisane, ze Boh je len jeden, myslim, ze to uplne staci, na osvetlenie Jn 1,1-2 ; ale aj to, ze Boh SKRZE ktoreho je vsetko, to jest sa tym vysvetluje aj Jn 1,3-5
Súhlasí milky945


54.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 1. 2017, 08:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 1. 2017, 08:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2017, 09:16 avatar
1 Kor 8,6


58.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   2. 1. 2017, 12:14 avatar
wolfe....si zaujatý
Ty to rozhodneš veľmi jednoducho a ani si nedáš námahu,aby si môj výrok aspoň sčasti zanalyzoval.

Božie Slovo je pravda...súhlasíš?
Povedz...kolkokrát som citoval pri debatách niečo iné ako Písmo-
Povedz... kolkokrát citovali zdroje mimo Písme napr.ludvik a šagara

šagarko cituje obrovské množstvá všelijakých ľudských učení od tzv učencov / o ktorých skoro nikto nepočul / a ludvíkova agenda sú 3-4 verše z Písma a zvyšok takisto prevažná vačšina je citácia stránky jedinyboh...
Jediný z vás progresívnych tu cituješ častejšie bibliu ty.

Takže ,poprosil by som trochu objektivity...


65.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2017, 15:08 avatar
Viem ze Shagara rad pouziva ludske ucenia, ale vo velkej miere cituje z biblie. Minule ti dal tucty suradnic na bibliu.
Ludvig pokial viem VACSIINOU pouziva bibliu a v minimalnej miere nieco ine..
Stefan, nie si aj ty zaujaty? Vidis, ze je to "jehovisticke" ucenie tak automaticky to beries ako satanske, ale neuvazujes nad nim..

Najvacsia parada je, ze sa tu hra kazdy na duchovneho a vetci ostatni su telesni a to je najlepsi argument,,


66.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   2. 1. 2017, 16:07 avatar
odkaz na slovo objektívny v slovníku tu nebudem dávať,ty sa v gúgli vyznáš...


67.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2017, 16:19 avatar
Mozno by si si ho mohol precitat ty..


95.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 1. 2017, 04:09 avatar
51,....Si naivný Stefan,ty neobhajuješ pravdu Písma ale katolícku dogmu zo 4 storočia ,keď sa táto cirkev stala skorumpovanou a skazenou cirkvou moci! Uvedom si to už konečne. Obhajuješ pohanskú náuku svetskej cirkvi!


96.
označiť príspevok

veriaci-4
   3. 1. 2017, 04:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 1. 2017, 22:43 avatar
33,...krčovito sa držíš textu ktorému nerozumieš a spájaš s tým spasenie! Čo to má s tým spoločné?
Satan pôsobil aj v minulosti ,v 1 storočí a ty povieš ,že nikto nebol spasený! Teda,ani apoštoli a podobne. Lebo satan pôsobil!


38.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   1. 1. 2017, 22:50 avatar
ja nerozumiem reči tvojho kmeňa.To,ťe nebol nikto spasený tvrdíš ty.


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 1. 2017, 22:55 avatar
38...33......to píšeš ty,....citujem ťa........".To by znamenalo,že v celé tie roky nebol nikto spasený....
Ludvik ,spamataj sa ,lebo ta čaká stráž.veža,alebo talmud."
Teda,nehádž to na mňa!


42.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   1. 1. 2017, 22:58 avatar
máš problém s čítaním?
Keby platilo,čo tvrdíš ty,TAK BY TO ZNAMENALO
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:33,  Majú jeden spoločný znak a to je ich tuposť miešaná s nenávisťou, bez akejkoľvek...
dnes, 18:33,  18/ Kedy sa ten chlapec vykeca??? Uz je ako verklik!!!:)))
dnes, 18:32,  Ombucman sovietov zo ZSSR na večne časy súdruh hakovýSS dorazil vyopakovať sa *13*13*13
dnes, 18:31,  Čeka si naivný chlapec? Socializmus s ľudskou tvárou chcel a Dubček a ako dopadol? Tá...
dnes, 18:29,  Starý chren je vás tu putinofobov :)
dnes, 18:29,  havran *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 18:29,  Edo vidí všade Rusko :)
dnes, 18:27,  Však aj je všade. Čo si slepý?
dnes, 18:25,  Medzi novodobé, inštitucionalizované formy otrokárstva patrí zotročovanie väzňov. Do...
dnes, 18:21,  Jak musia byť lety naplánované, tak tak aj isté veci v štáte. *21
dnes, 18:19,  Obdobný bolšan system zaviedol Pol Pot v Kambodži Život v Kambodži Boli zrušené...
dnes, 18:17,  Gulag nie je fantastický pojem a v KĽDR facha dodnes . Zverstvá páchané na ľuďoch v...
dnes, 18:15,  Myslím, že na isté veci nedočiahneš. *21
dnes, 18:15,  djjaro, odozvu potrebuješ pri overení svojej predstavy... lenže bez predstavivosti človek len...
dnes, 18:13,  Putin trpí mesiášskym komplexom. Ďalší panovník, ktorému zachytila moc tak, že sa stal...
dnes, 18:12,  Nj, vo veľa veciach sa musíš nechať viesť, ale ak sa narodíš chorý, je to iná realita. ..
dnes, 18:11,  Čeka , kde to bola tá otrokárska spoločnosť v r. 1960? To hovoríš o USA?
dnes, 18:10,  havran ty to USA vidíš uplne všade *13*13*13 Gorbačov bol jediný intelektual z tých...
dnes, 18:10,  -era-, ako súvisí Tvoj príspevok s mojim vyvyšovaním sa, s mojom prosbou o upozornenie na...
dnes, 18:07,  Vymýšľaš fantastické pojmy. :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Aj múdry sa stane hlúpym, keď na sebe prestane pracovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(239 845 bytes in 0,207 seconds)