Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  zdravie  téma
kategórie:  

PROTESTY V BIELORUSKU POKRAČUJÚ A ZÚČASTŇUJE SA ICH ČORAZ VIAC OBYVATEĽOV

76
reakcií
197
prečítaní
Tému 11. augusta 2020, 11:20 založil Osvietený.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 11:20 avatar
Jeden mŕtvy, veľa zranených a zatknutých, protichodné tvrdenia o tom, komu patrí triumf. Prezidentské voľby v Bielorusku sprevádzajú udalosti, aké krajina počas éry samostatnosti ešte nezažila.

„Podľa nezávislého prieskumu za Tichanovskú hlasovalo 72,1 percenta voličov a za Lukašenka 13,7 percenta. Opýtaných bolo 85 500 ľudí,“ napísal server Charter 97. (Ústredná volebná komisia tvrdí, že dlhoročný vládca, ktorého označujú za posledného diktátora v Európe, získal viac ako 80 percent hlasov a jeho hlavná vyzývateľka menej ako 10 percent.)

Ďalšia vážna vec je to, že povolebná sila protestov dosahuje bezprecedentnú podobu. V minulosti zvyklo demonštrovať nanajvýš okolo 10-tisíc odporcov Lukašenka, v nedeľu večer ich v Minsku vyšlo do ulíc oveľa viac. „V centre mesta sa zišlo aspoň 100-tisíc ľudí,“ informoval portál NEXTA.

Fotografie a videá z hlavného mesta potvrdzujú správu o mohutnom dave. „S našimi ľuďmi sa dejú nevídané veci. Jednoducho sa prebudili, prekonali svoj strach. Preto si myslím, že sme už zvíťazili, vyhrali sme nad strachom a nad apatiou,“ zdôraznila Tichanovská.

Žiaľ, medzi novinkami sa nájde aj jedna tragická. Ťažkoodenci zakaždým po voľbách brutálne potlačili protesty, ale nikdy sa ešte nestalo, aby niekoho odviezli do márnice. „O život prišiel jeden demonštrant, ktorého zrazila policajná dodávka určená na odvoz zadržaných. Utrpel smrteľné zranenia mozgu,“ oznámila organizácia Vesna.

Policajný zásah v Minsku (aj v ostatných mestách, kde vypukli demonštrácie) bol veľmi ostrý. Proti protestujúcim použili slzotvorný plyn, gumové projektily a vodné delá. Ministerstvo vnútra ešte v nočných hodinách z nedele na pondelok tvrdilo, nevie o žiadnych zranených. Rádio Sloboda však na svojej webovej stránke zverejnilo viacero fotografií, na ktorých sú zakrvavení demonštranti. Viacerým pritom tiekla krv z tváre.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 11:43 avatar
Komentár Petra Bárdyho: Srdečné špionážne pozdravy z Ruska

Ruské špionážne hry na Slovensku by sa dali akceptovať, ale vraždy sú naozaj cez čiaru.

Hneď na úvod by sme si mohli zadefinovať, že nás neprekvapilo, keď sme sa dozvedeli, že na ruskej ambasáde pracujú ľudia z tajnej služby.

S tým treba jednoducho počítať v prípade ambasád, ktoré majú v členských krajinách EÚ svoje záujmy.

A áno, je veľmi pravdepodobné, že aj na ambasádach členských krajín EÚ pracujú spravodajskí pracovníci.

To sú fakty.

Dokonca je štandardom, že krajiny priznávajú spravodajských dôstojníkov na svojich ambasádach. Zjednodušene, tí dostanú akreditáciu a môžu u nás zbierať legálnym spôsobom informácie.

Lenže potom tu máme krajiny ako Čína a Rusko, ktorým jednoducho veľmi nevonia priznať svojich agentov. Takže tí môžu pracovať v utajenom režime – aj voči krajine, kde pôsobia.

Pýtate sa, či je to problém? Pochopiteľne, že je, lenže ešte aj toto dokážu tajné služby hostiteľskej krajiny filtrovať, monitorovať a jednoducho to akceptovať.

Čiže ani v takomto prípade nemusí dôjsť k vyhosteniu spravodajských dôstojníkov cudzej tajnej služby.

K tomu dochádza najčastejšie z dvoch dôvodov. Buď porušujú Viedenský dohovor o diplomatických stykoch, alebo ohrozujú bezpečnosť krajiny, kde pôsobia. Čo sa týka porušenia dohovoru o diplomatických službách, o tom si môžete prečítať na tomto linku.

My sa sústredíme na druhý bod – ohrozovanie bezpečnosti v krajine, kde pôsobia. A to má byť dôvod, prečo sme vyhostili troch ruských diplomatov, ktorí mali byť spravodajskými pracovníkmi Ruskej federácie.

Vyhostenie má súvisieť aj s minuloročnou vraždou bývalého čečenského povstalca a podľa všetkého agenta gruzínskej vlády v Berlíne.

Vraždu mala riadiť a zrejme aj vykonať ruská tajná služba. No a vykonávateľ sa mal do Európskej únie dostať vďaka vízam Slovenskej republiky.

Čiže skráťme si to. „Niekto z Ruskej federácie“, kto sa zakryl našimi vízami, mal zavraždiť v Berlíne inú osobu – zrejme agenta gruzínskej vlády.

Možno si spomeniete na fim o Jamesovi Bondovi, ktorý bol vlastne posledným filmom, ktorého sa dožil tvorca Jamesa Bonda sir Ian Flemming, Srdečné pozdravy z Ruska (From Russia with Love).

V jednej scéne sa James Bond pýta šoféra:

„Asi bude miestnym zvykom, že vás niekto neustále sleduje.“

Vodič odpovedal:

„Ale samozrejme. Dnes má službu Citroën H31854. Sú to Bulhari, pracujú pre Rusov. Oni sledujú nás, my sledujeme ich. Je to taká dohoda.“

A Bond len dodal:

„Veľmi priateľská.“

Nie, nemáme záujem zľahčovať to, čo sa tu deje.

Je totiž absolútne neprijateľné a nepriateľské, aby cudzie tajné služby zneužívali slovenské (akékoľvek) pasy na nepriateľské aktivity. Vražda agenta inej tajnej služby na území tretej krajiny je bezpochyby nepriateľským aktom.

Ruská federácia sa nespráva ako náš partner. Minimálne od roku 2011 sa jej postoj k EÚ zmenil a začal stále viac pripomínať obdobie studenej vojny.

Aj preto je dobrou správou, že naše úrady sa dokážu jasným a aj nediplomatom zrozumiteľným spôsobom ohradiť voči zjavnému porušovaniu medzinárodného práva zo strany Kremľa.

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 11:47 avatar
Strýčko SAM postupuje na Moskvu. Vojakov sťahuje z Nemecka do Poľska a v Bielorusku už pripravuje plac na Lukašennkovej zuáhrade.
Len by mal strýčko SAM trochu načrieť do histórie a pohovoriť si s Napoleonom a Hitlerom. Ty trkvas, nechápeš, že tu ide len a len o mocenské záujmy a ruské bohatstvo? Vývoz americkej demokracie stál už mnoho miliónov životov. No , ale keď ide o "peneži" tak sa inakšie nedá. Chceš k tomu niečo dodať? Tak pohovor , akú krásnu budúcnosť chystajú Amíci pre Rusov. PAKO!
Súhlasí Kasafran


4.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 11:52 avatar
A choď ty blbec Osvietený a poučiť ako bol zavraždený na počiatku "nežnej" ten chudák, ktorý vhodí spokojne po zemi doteraz. Tvoje zaručené správy sú ako cez kopír. Fakt ma začínaš srať. To ani trochu sa nezastavíš ty hovadko?
Súhlasí Kasafran


7.
označiť príspevok

kesha1
   11. 8. 2020, 11:58 avatar
Osvieteny je jasny majdan . Udajne sa chysta na Slovensku po vitazstve Rocildovcov vybudovat obrovsku pracovnu . Budu tam prat fusakle americkej armade , aby pri utoku na Kremel mali nohy stale v teple a suchu . Chyby napoleonhitlera nechcu zopakovat .
Súhlasí havran, Osvietený


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 12:01 avatar
Rokefelerovcov si kde nechal na zem a vekoch ???

Faktom je že americká armáda má naozaj ponožky a nie onuce ako ta najmocnejšia armáda sveta    


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 12:04 avatar
kesha1 Lukašenko sa ešte zatrepoce a rigor mortis je už na ceste


13.
označiť príspevok

kesha1
   11. 8. 2020, 12:07 avatar
Oznacil , demonstrantov za ovce . Ohlupnuti zapadom , pritom lud ho miluje , co dokazuje aj 80 % podpory . Zopar antisocialistickych zivlov , ktorym praca v kolchoze nevonia sa samozrejme rozculuje .
Súhlasí Osvietený


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 12:13 avatar
Kesha na ie to volby pre istot nepustil diktátor ani pozorovateľov a vedel dobre prečo .

Minulosť Lukašenka

Lukašenko priznal, že voľby boli sfalšované
ČTK 24.11.2006

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko neočakávane potvrdil, že jarné prezidentské voľby boli sfalšované, informuje bieloruský internetový denník Bieloruskije novosti. Pri stretnutí s ukrajinskými novinármi totiž Lukašenko oznámil, že za neho v skutočnosti hlasovalo ešte o desať percent viac voličov, ako oficiálne číslo 83 percent.

Lukašenko vysvetlil, že za údajným znížením jeho percent bola snaha bieloruských úradov vytvoriť „európsky“ výsledok volieb.

„Do volieb nám z Európy hovorili: ak budú volebné ukazovatele v európskych priemeroch, vaše voľby uznáme. Postarali sme sa, aby boli európske. Ale aj tak to, ako vidíte, bolo nanič,“ povedal Lukašenko.

Európska únia marcové bieloruské voľby odsúdila a na minský režim uvalila sankcie. Lukašenko tiež nečakane pochválil bieloruskú opozíciu. „Daj Boh každému prezidentovi takú opozíciu,“ poznamenal.

Jeho dvaja opoziční protikandidáti z prezidentských volieb dobre poznajú bieloruské väzenie. Jeden z nich, Alexander Kozulin, už viac ako mesiac drží v jednom z nich hladovku.

Lukašenkov autoritársky režim je považovaný za poslednú diktatúru v Európe. Posledné prezidentské voľby mnoho pozorovateľov označili za zmanipulované, zahraniční diplomati okrem toho upozornili, že hlasovanie poznamenalo zastrašovanie opozície zo strany Lukašenka.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 12:14 avatar
Prezident ktorý priznal že volby nechal sfalšovať sa znova stal prezidentom           

Teraz síce nevykrikuje že volby sfalšoval lebo je to jasne aj top debilom


12.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 12:05 avatar
kesha1 Práve hlásia v správach, že NAKA zasiahla proti 9 extrémistom, zajtra ich bude asi viac. Čo sa týka tej pracovne na pranie fusaklov, vyzerá to asi na ďalší pokus, ktorý povedie ku krachu. "Ruská zima" ešte nepovedala posledné slovo. 
Súhlasí Kasafran


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 12:09 avatar
havran musíš prejsť na zem a vek tam si dušu troška poohrej na zlatom rubli a neexistujúcich ruských tankoch a lietadláách prípadne špičových vakcínach


15.
označiť príspevok

kesha1
   11. 8. 2020, 12:11 avatar
Vcera na belsate davali telefonat, ze nejaki demonstranti poculi , ako sa skupina uniformovanych rozprava po cecensky . Klasicka imperialisticka hra .


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 12:15 avatar
Kto vie čo hlasovala i wagnerova skupina    


5.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 11:54 avatar
Aj posledné udalosti v Libanone len tak "náhodou" presne zodpovedajú scénaru. Starý, ale dobre vyskúšaný a fungujúci.
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 11:57 avatar
Osvietený blikáč, zase pripravuješ Dlhý traktát so svojim tímom, aby si "pádne " vyvracal aj to čo sa nedá? Pako. 
Súhlasí Kasafran


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 12:02 avatar
Zase si nič nenapísal .

Dokonca i to hnojivo čo na čierno doviezol ruský oligarcha do Libanonu bolo asi americké .


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 12:00 avatar
havran to že Martin Šmíd existoval i keď to bol iba infiltrovaný eštebak bol fakt . To že sa stratil tiež.
Nakoniec pravda vyplávala na povrch .

Tvoja logika komunistu je taka humorná . Za to že sa na protestoch vytratil eštebak s krycím menom Marin Šmíd znamená že v Bielorusku nemohol byť logicky nikto zavraždený         

Ruské bohatstvo ma pobavilo najviac              

Krvilačné USA ide bohatemu Rusku ukradnuť jeho bohatstvo .

Minule si písal ako má Rusko tisíce jadrových zbraní a preto ho nik nemôže napadnúť       

Dnes máš obavu lebo v Bielorusku boli zase sfalšované volby čo je treba obhajiť ako výborný počin .

V minulosti sám Lukašenko povedal volby som sfalšoval no a čo !!!           

Dnes vykrikuješ aké dobro sveta je v krajinách kde sa volby falšujú .        


19.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 12:17 avatar
Osvietený- si fakt PAKO- ty si asi naozaj myslíš, že bohatstvo je v tom, koľko dolárikov nekrytých zlatom vytlačíš. Ty už iný nebudeš, je jasné, že si postihnutý a pletieš piate cez deviaté. Ty fakt nevidíš ten amícky scenár , ktorý majú už vyglančený na "zachraňovanie demokracie a ľudstva" ?
Napríklad: v čom je bohatstvo Ruska? Asi sa zle pamätáš , keď sme sa bavili o celosvetovom jadrovom potenciáli PAKO.
Možno, ty americký potomok gažov sa máš dnes lepšie, ale nedá sa to hovoriť o celom národe.
Radšej mi povedz, prečo Pompeho sa nezastaví na Slovesku. Matovič pracuje presne podľa scénaru?
Súhlasí Kasafran


20.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 12:20 avatar
Osvietený - mimochodom, tá americká sláva je v tom, že tkačia doláriky a vyvážajú ich na zbraniach a dávajú ich opozícii túžiacej po "slobode". Však to poznáš, to ti nemusím vysvetľovať PAKO.
Súhlasí Kasafran


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 12:33 avatar
havran pre sprostejších tlačenie dolárov znamená vloženie dlhopisu medzi FED a komerčne banky . Podobne to robia všetky ekonomiky sveta .

Vývoz zbraní z USA tvorí 0,03 % z HDP USA .

Ekonomické ťahúňe ekonomiky USA sú Facebook , Twiter , Google , Amazon , Apple , Microsoft , Disney atď atď .

80 % HDP USA tvoria služby .

Prečo sa Pompeo nezastaví .

Odpoveď je v tvojom prípade jasná

Nezastaví sa lebo Matovič pracuje presne podľa scénaru

Zastaví sa lebo Matovič je jeho sluha

Lebo Matoviča nezvolili voliči ale Pompeo                


21.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   11. 8. 2020, 12:21 avatar
19/ On veri v silu kapitalu ten nas Mamonov sluzobnik!!!hihihi))
Súhlasí havran, Kasafran


23.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 8. 2020, 12:36 avatar
Takých je veľmi veľa, čo veria v silu kapitálu
Súhlasí Kasafran


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 13:12 avatar
A nie len ľudí ale i 200 ruských webov . Samozrejme nie v tú ruskú silu kapitálu .

Je to všetko myslením .

Bolševíka nemôže napadnúť , že niekto vie zarobiť miliardy spôsobom , že je schopný .

Preto hlada ako ich ukradol , sprivatiizoval za korunu alebo nejaký iný spôsob .
Jobs , Zuckerberg, Gates a mnoho iných by vedeli týmto chudákom porozprávať svoju cestu


25.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 8. 2020, 13:14 avatar
Alebo George na úkor britskej libry.
Súhlasí Kasafran


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 13:18 avatar
era prečo zavádzaš ???

George Soroš chybu neurobil

V roku 1970 spolu s Jimom Rogersom založil a riadil hedgový (investičný) Soros Fund Management fond, ktorý bol potom premenovaný na Quantum Fund. Do roku 1981 fond zvýšil svoje imanie na 400 miliónov amerických dolárov. V roku 1992 napríklad zarobili na devalvácii britskej libry, ktorú fond v septembri inicioval okolo 1 miliardy amerických dolárov.

Chybný bol finančný system Britanie nie Sorosov prepočet .

Sorosova kritika
Soros otvorene kritizuje systém finančných špekulácií, napriek tomu, že sú základom jeho majetku, pretože znemožňujú hospodársky rozvoj v mnohých nevyspelých krajinách. Mnohé z problémov svetovej nerovnováhy prisudzuje nedostatkom vlastným trhovému fundamentalizmu (market fundamentalism).


28.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 8. 2020, 13:21 avatar
Prečo ma nespravodlivo obviňuješ? Kde zavádzam?

Nezbohatol George na úkor britskej libry?


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 13:27 avatar
Na úkor libry nie . Na úkor neschopnej Britskej vlády .

Byrokrati verzus trh

V tom čase bolo euro ešte nenarodeným dieťaťom európskych politikov, ale existovala už jeho kolíska. Bol to Európsky mechanizmus výmenných kurzov, v ktorom platila dohoda, že všetky meny štátov Európskej únie budú mať navzájom stanovený kurz a okolo neho nahor aj nadol hranice, z ktorých sa nemôžu pohnúť. Išlo teda o pokus ťažiť výhody zo stabilných kurzov, ktorý dnes stelesňuje euro.

Slabinou systému bolo, že štáty, hoci hospodárili rozdielne, nemohli dovoliť, aby sa rozdielne vyvíjala aj hodnota ich mien, a museli za vysokú cenu udržiavať kurzy na neprirodzenej úrovni. Túto slabinu pochopil George Soros a vďaka tomu sa stal najslávnejším novodobým finančníkom.

Hospodársku recesiu v tom čase prežívali Taliani a Briti, čím prirodzene trpela líra a libra. Naopak, najsilnejším štátom s najsilnejšími peniazmi bolo Nemecko. Lenže Nemecko po zjednotení potrebovalo investovať stovky miliárd mariek do obnovy svojej východnej časti. Znamenalo to, že mariek z trhu ubudlo a úroková miera, za ktorú sa požičiavali, stúpla. Vo východnom Nemecku zase neprirodzene rýchlo rástli platy aj ceny a strážca inflácie Bundesbanka proti tomu zasiahla zvýšením kľúčových úrokových sadzieb. Tieto okolnosti viedli k tomu, že záujem o marku rástol, rástla aj jej hodnota, ale na ostrovoch klesal záujem o libru spolu s jej kurzom. Začínalo ísť do tuhého, centrálne banky Talianska a Spojeného kráľovstva sa museli rozhodnúť - buď nechajú udalostiam voľný priebeh, alebo budú za obrovskú cenu držať svoje meny nad vodou.

George Soros si v knihe Soros o Sorosovi spomína, že podnet na útok mu dal vtedajší prezident Bundesbanky Schlessinger, keď na verejnosti naznačil, že nie všetky meny vtedajšieho európskeho koša v ňom musia bezpodmienečne zostať. „Pochopil som, koľko udrelo. Povzbudilo nás to, aby sme špekulovali s poklesom talianskej líry,“ hovorí Soros.

Soros verzus Bank of England

Útok na líru prebehol rýchlo a bezbolestne. Talianska centrálna banka si skoro uvedomila, že nemôže poraziť špekulantov. Líra pod ich tlakom oslabila a musela opustiť spoločný menový kôš. Pre špekulantov na čele so Sorosom to znamenalo dôvod pokúsiť sa o niečo podobné na oveľa väčšom ihrisku, ktoré strážila Bank of England.

Británia si nemohla podľa vzoru Nemecka dovoliť zvýšiť úrokové sadzby, pretože to nedovoľovala recesia. Tvrdá konzervatívna vláda nechcela ani pripustiť, aby libra vypadla z menového koša. Bank of England si teda zaumienila na ihrisku zvanom trh chrániť svoju nadhodnotenú menu pred obrovským špekulačným kapitálom. Jeho hlavný reprezentant Soros bol bohatší o necelých 300 miliónov dolárov, ktoré zarobil na líre.

Soros spustil lavínový predaj libier, Bank of England ich kupovala, aby zabránila prepadu kurzu. Minula na to miliardy libier a v kŕči vytiahla poslednú zbraň a zvýšila úrokové sadzby. „Britská vláda až do poslednej minúty verejnosť ubezpečovala, že menový systém je pevný ako skala. To možno ovplyvnilo niektorých investorov, ale nás určite nepresvedčili,“ spomína na svoju hviezdnu hodinu Soros.

Napoludnie Británia zvýšila úrokové sadzby, podvečer sa libra zrútila. Výsledok - Soros zarobil miliardu dolárov a európsky mechanizmus výmenných kurzov sa rozpadol.

Sorosovi neprajníci hovoria, že útoku predchádzala tajná dohoda s britskými finančníkmi a dokonca s kráľovskou rodinou. Jeho kritici zase poukazujú na nemorálnosť celého útoku. A čo nato Soros? Jeho obhajoba je odzbrojujúca: „Bojujem v živote za mnoho vecí, ale obhajovať menovú špekuláciu sa mi nechce. Považujem ju za nevyhnutné zlo. (…) Moja obrana znie, že postupujem v rámci pravidiel. Ak dôjde k zlyhaniu pravidiel, nie je to vina mňa ako právoplatného účastníka, ale vina tých, ktorí tie pravidlá stanovili.“ To sú podľa Sorosa úrady, ktoré si ale nechcú priznať vinu a „radšej budú vyzývať, aby špekulantov povešali na kandelábre“.

Čítajte viac: www.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 8. 2020, 13:30 avatar
Aké morálne    


31.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 8. 2020, 13:30 avatar
Podobne ako arizácia


34.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 13:34 avatar
Arizácia bol uplne niečo iné . V konečnom dôsledku práve arizácia usvedčila vrahov , ktorí nariadili arizáciu židovského majetku keď ešte len vo vlakoch sedeli .


39.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 8. 2020, 13:48 avatar
Yes, vyzerá, že George tiež o tom niečo vie
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 13:52 avatar
era to nemyslíš vážne                          

To si ma pobavil

Z akeho roku je to video a kto kladie otázky ?


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 13:54 avatar
Era poznáš tohoto človeka ???

William Oliver Stone

Kontroverzia

Stoneove filmy bývajú často kritizované za propagáciu konšpiračných teórií a historických nepresností. Film JFK, ako názorný príklad, uvádza hypotézy o mnohých vysokopostavených vládnych činiteľoch, ktorí by mohli mať prsty v atentáte na amerického prezidenta J. F. Kennedyho. Film vyvolal diskusiu v Assassination Records Review Board, vytvorenom americkým Kongresom, aby ukončil mlčanie obklopujúce atentát na Kennedyho, a Stoneove postrehy na konci filmu "JFK" o nebezpečenstve spočívajúcom v tajomstvách vlády [3]. Film bol veľmi kritizovaný v médiách, pretože bol považovaný za zmes pravdy a fikcie. Stone publikoval komentovanú verziu scenára v ktorom cituje zdroje pre svoje tvrdenia len krátko po vydaní filmu. Taktiež publikoval komentovaný scenár k filmu Nixon, nominovanému na štyroch Oscarov, ktorý bol ale napriek tomu kritizovaný pre jeho zobrazenie amerického prezidenta Richarda Nixona.

Hovorí sa, že Stone užíval počas nakrúcania filmu drogy. Na DVD filmu Natural Born Killers: The Director's Cut jedna z producentov, Jane Humsher, opisovala príbehy o tom, ako so Stoneom užívali psilocybín, halucinogénnu hubu. Natural Born Killers je nakrútený a upravený vo frenetickom štýle, kde animácia, zrnitý čierno-biely 8 mm film, farebný 35 mm film a VHS zábery sú prestrihané a poskladané do psychedelickej montáže obrazov, ukazujúcich nielen príbeh, ale tiež poskytujúcich myšlienky a pocity postáv. Film bol kritizovaný za jeho zjavnú glorifikáciu násilia. Stone vyvracal tento názor tvrdením, že je to satira na glorifikáciu násilia a násilníkov, ktorú majú na svedomí americké médiá. V skutočnosti, originálny scenárista filmu Natural Born Killers, Quentin Tarantino, bol nespokojný s konečným výsledkom filmu kvôli pozornosti, ktorú vkladal Stone do aspektov príbehu zahrňujúcich médiá, a žiadal, aby jeho meno bolo odstránené z filmu. V roku 1997 vyšla kniha Jane Hamsherovej Killer Instinct, ktorá hovorila o neovládateľnom spôsobe vzniku filmu. Kniha bola veľmi dobre hodnotená a predávaná v Hollywoode.

V roku 1999 bol Stone uväznený a uznaný vinným za držbu drog a nepopierateľné šoférovanie pod ich vplyvom. Odsúdený bol na povinnú protidrogovú liečbu. 27. mája 2005 bol v Los Angeles uväznený znovu, tentoraz za držanie malého množstva marihuany.[4]

V roku 2003 odcestoval na Kubu, kde tri dni robil interview s kubánskym prezidentom Fidelom Castrom. Výsledkom tejto činnosti bol filmový dokument Comandante, kde sa Stone a Fidel Castro rozprávajú o filozofii, histórii, filmových hviezdach, Che Guevarovi, dôležitom dianí za posledných 50 rokov a Castrovom pohľade na budúcnosť revolúcie. Film mal podľa plánov vyjsť v máji 2003 na stanici HBO, ale bol uvedený až po incidente pri ktorom únoscovia pohrozili, že zabijú pasažierov na kubánskom trajekte, ak nebudú prevezení do USA. Únoscovia boli následne popravení a ako odozva na tento čin začali hlasné protesty kubánske] lobby z Miami, aby HBO film stiahlo. Dokument nebol do dnešného dňa v USA vydaný, a je ho možné dostať len na DVD, ktoré sú importované z Veľkej Británie. Stone sa vrátil na Kubu a vytvoril krátky film Looking For Fidel, ktorý je dokumentom zameraným viac na politickú stránku, pojednávajúci o podmienkach na ostrove a vzťahu medzi Kubou a USA. Film bol vysielaný na HBO začiatkom roku 2004. Stone vyhlásil, že obdivuje kubánsku revolúciu a podporuje práva [Kuby ako suverénneho národa, nepodliehajúceho vplyvu USA.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


46.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 8. 2020, 13:59 avatar
Najde o to, aké otázky kto kladie, ale o čisté odpovede, nezávisle na otázkach. Toho druhého tam možno úplne vymazať, ten nie je dôležitý

Píšem, že vyzerá, že niečo o tom vie. Máš iný názor?

A ten krásny začiatok je naozaj vzorom morálky: "Som tu v podstate na to, aby som zarobil peniaze, nepozerám na sociálne dôsledky toho, čo robím." To je krásne motto. Nezávisle od akýchkoľvek otázok
Súhlasí Kasafran


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 13:31 avatar
Rozmenené na drobné . Ľudia ktorí umelo nadhodnocovali Britskú libru urobili chybu . Soros určite nie .

„Britská vláda až do poslednej minúty verejnosť ubezpečovala, že menový systém je pevný ako skala. To možno ovplyvnilo niektorých investorov, ale nás určite nepresvedčili,“ spomína na svoju hviezdnu hodinu Soros.

Moja obrana znie, že postupujem v rámci pravidiel. Ak dôjde k zlyhaniu pravidiel, nie je to vina mňa ako právoplatného účastníka, ale vina tých, ktorí tie pravidlá stanovili.“ To sú podľa Sorosa úrady, ktoré si ale nechcú priznať vinu a „radšej budú vyzývať, aby špekulantov povešali na kandelábre“.


33.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 8. 2020, 13:33 avatar
George je náš vzor!
Súhlasí Kasafran


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 13:41 avatar
era určite sa to tak dá povedať o tomto vybornom finančníkovi a jednom z naj filantropov sveta .

Je to veľký vzor

Z Maďarska odišiel po 2. svetovej vojne v roku 1946. Od roku 1947 žil v Anglicku, kde študoval ekonómiu na London School of Economics. V roku 1956 odišiel do USA, aby – ako hovorí – zarobil dosť peňazí na Wall Street a mohol žiť ako spisovateľ a filozof. Má päť detí a je druhýkrát ženatý so Susan Weber Soros

Preslávil sa svojimi finančnými menovými špekuláciami ale aj filantropiou.

Filantrop

Soros je angažovaným filantropom od roku 1979, kedy začal podporovať černošských študentov, aby mohli študovať na Kapskej univerzite (University of Cape Town) v Juhoafrickej republike, vtedy trpiacej pod apartheidom.

Predsedá Soros Fund Management a Open Society Foundations (predtým od 1993 Open Society Institute), ktoré založil, je tiež riaditeľom European Council on Foreign Relations.

Podporuje i zmeny a vznik demokracie v bývalých krajinách sovietskych satelitov, ako napríklad i v Gruzínsku, na Ukrajine a inde.

V Spojených štátoch je jedným z významných prispievateľov liberálnych organizácií.
Sorosova podpora zmien k slobode a demokracii v strednej a východnej Európe je, mimo podpory priamej, záležitosťou miestnych organizácií – Open Society Institute a Sorosových nadácií (Soros Foundation).

Podporuje tiež Transparency International. Taktiež založil a finančne podporuje nadáciu Stredoeurópskej univerzity (Central European University - CEU).

Návrh na jej vznik padol už v roku 1989. Soros sa v roku 1990 stretol s vtedajším predsedom Slovenskej národnej rady R. Schusterom a s predsedom vlády M. Čičom a oznámil, že na založenie univerzity je ochotný poskytnúť 25 miliónov amerických dolárov. „Bolo to príjemné stretnutie. Títo chlapi sľúbili, čo len mohli,“ povedal L. Szigeti.

Soros je žiakom Karla Poppera, s ktorým si i živo dopisoval, a hovorí, že jeho investičné stratégie sú založené na Popperovom skepticizme o spoľahlivosti akejkoľvek ľudskej viery. Ako filozof popularizuje koncepty dynamickej nerovnováhy (dynamic disequilibrium), statickej nerovnováhy (static disequilibrium) a takmer rovnovážnych podmienok (near-equilibrium conditions). Jeho publikácie sa zameriavajú na koncept reflektivity (reflexivity).

Vo svojej knihe Vek omylnosti jasne píše, že sa angažuje v politike prostredníctvom svojich nadácií: "Je veľa problémov, ktoré presahujú štátne hranice. Napríklad stojíme pred globálnou energetickou krízou. A v rámci štátnych hraníc vládcovia často zneužívajú svoju moc. Keď zneužívanie dosiahne bod, kde ľud nemá nijaké iné útočisko, je povinnosťou medzinárodného spoločenstva, aby zasiahlo. To je pôda pre to, čo Karl Popper nazýval postupným sociálnym inžinierstvom, a ja som pripravený angažovať sa v ňom osobne i prostredníctvom svojich nadácií".

Ocenenia
Sorosova činnosť bola ocenená doktorátmi honoris causa – v roku 1980 od New School for Social Research v New Yorku,

Oxfordskej univerzity (University of Oxford), v roku 1991 od ekonomickej školy v Budapešti (Budapest University of Economics)

a Yalovej univerzity (Yale University).


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 13:43 avatar
Georgea Sorosa zvolili za Osobnosť roka 2018

Výber vplyvných ľudí do kategórie „Osobnosť roka“ vo Financial Times (FT) je podľa AFP zvyčajne odrazom úspechov týchto ľudí. V prípade G. Sorosa v roku 2018 bol výber určený aj hodnotami, ktoré tento známy miliardár predstavuje.

G. Soros (88) je denníkom opísaný ako „otec odvetvia hedžových fondov“, ale aj ako „vlajkonosič liberálnej demokracie a otvorenej spoločnosti“, ktorý „využil svoju filantropickú činnosť na boj proti autoritárstvu, rasizmu a neznášanlivosti“.

G. Soros má úzke kontakty s predstaviteľmi Európskej únie. V máji tohto roku v Bruseli upozornil, že Európa je v „existenčnej kríze“, a predstavil trojbodový záchranný plán pre Európu, ktorý má zabrániť tomu, aby sa EÚ rozpadla pod tlakom migračnej krízy, brexitu a vzájomnými hospodárskych súbojov vyvolaných úspornými opatreniami.

Denník FT nezabudol pripomenúť, že G. Soros, ktorý má židovský pôvod a pochádza z Maďarska, je hlavným terčom zástancov konšpiračných teórií. Finančník preslávený svojím špekulatívnym útokom na britskú libru v roku 1992, sa stal „obetným baránkom“ nacionalistov a priaznivcov konšpiračných teórií v Európe i v Spojených štátoch, ktorí ho obviňujú napríklad z podpory nelegálneho prisťahovalectva.

Britský denník pripomenul, že Nadácia otvorenej spoločnosti toho roku presťahovala svoje sídlo z Budapešti do Berlína, čo je dôsledkom zákona na potlačenie nelegálneho prisťahovalectva, ktorý Maďarsko označuje ako zákon Stop Sorosovi. Budapešť opustí aj Stredoeurópska škola (CEU), ktorú financuje americký miliardár. Nové sídlo univerzity bude vo Viedni.


65.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 14:48 avatar
Osvietený uvedom si, aký je rozdiel medzi zarábaním a vyrábaním dolárov. Veľmi jednoduchá otázka, no ty to v živote nepochopíš, lebo ty zarábaš doláriky ako agent.
Súhlasí Kasafran


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 13:14 avatar
3 tipy, ktoré Mark Zuckerberg, Jeff Bezos a Steve Jobs odporúčajú pre zvýšenie produktivity

Možno nesúhlasíte so všetkým, čo vo svojom biznise robia tí najúspešnejší ľudia, ale treba uznať, že v jednej veci sú naozaj dobrí: dokážu pracovať efektívne a byť produktívni.

Mark Zuckerberg, Jeff Bezos, Elon Musk aj Steve Jobs počas svojej kariéry urobili množstvo dobrých rozhodnutí. Profitovali z toho, že sa objavili v správnom čase so správnou myšlienkou na správnom mieste. A tiež urobili rozhodnutia, ktoré by mnohí z nás urobili inak.

Ale ani jeden z nich by to nedotiahol tam, kde je, keby nemali dobré mechanizmy na to, ako pracovať tvrdo, pracovať múdro a hlavne pracovať konzistentne. Toto sú produktívni ľudia.

Portál Resume.io urobil analýzu rozhovorov, biografií a blogových príspevkov od spomínaných ľudí a odhalil tri kľúčové veci, vďaka ktorým sú títo ľudia produktívni.
Naučte sa určovať priority

„Otázka, ktorú si pokladám takmer každý deň, je: Robím tú najdôležitejšiu vec, ktorú práve môžem robiť?“ hovorí Mark Zuckerberg.

Zuckerberg vie o prokrastinácii celkom veľa. Veď sám vytvoril asi najúčinnejší nástroj na prokrastináciu na svete: Facebook.

Ľudia sú nastavení tak, aby vždy hľadali pocit uspokojenia, čo niekedy znamená aj robenie najpohodlnejšej možnej aktivity – sledovanie bezvýznamných príspevkov na sociálnych sieťach je výborným príkladom.

Spôsob ako Zuckerbergovu otázku využiť v praxi je tzv. Ivy Lee metóda. Každý deň, keď skončíte s prácou, si vytvorte zoznam 5 najdôležitejších vecí, ktoré musíte urobiť zajtra. Na ďalší deň prídete do práce a bez váhania sa budete môcť pustiť do dôležitých úloh.

Elon Musk má na určovanie dôležitosti úloh podobný názor:

„Zbavte sa častých pracovných stretnutí, pokiaľ sa nejedná o mimoriadne urgentné záležitosti,“ napísal Musk do emailu, ktorý minulý rok poslal všetkým zamestnancom Tesly.

Dokonca aj v jednom prieskume z Harvard Business School označili dve tretiny manažérov pracovné stretnutia za niečo, čo im bráni v ceste k dokončeniu svojej práce.

Technika na minimalizovanie počtu pracovných stretávok by sa dala nazvať „Stretávkovou očistou.“ Dvakrát za rok si sadnite ku kalendáru a pozrite sa na všetky naplánované stretnutia. Potom sa zamyslite nad dôležitosťou každého z nich a možno zistíte, že veľa z nich by sa dalo spojiť do jedného, alebo sa nemusia konať vôbec a vybavíte ich napríklad emailom.

Čítaj tiež: 200 motivačných citátov, ktoré ťa nakopnú
Pracujte rýchlo, vyhnete sa paralýze pri rozhodovaní

„Väčšinu rozhodnutí by ste mali robiť s približne 70% informácií, ktoré máte,“ hovorí Jeff Bezos. „Ak čakáte na 90%, pravdepodobne ste pomalí.“

Experti súhlasia s tým, že ak na rozhodnutie čakáte dlho, stáva sa riskantnejším. Ak už budete mať 90% informácií, máte väčšiu šancu podľahnúť tzv. „analysis paralysis“ – to je stav, kedy máte už toľko informácií, že sa nedokážete rozhodnúť pre jednu z možností.

Jednou z možností, ako sa tomuto problému vyhnúť, je nastaviť si deadline pre konkrétne rozhodnutie.

Pracujte so svojimi chybami

Je úplne bežné robiť chyby, či už je to v práci alebo aj v iných oblastiach života. Každý už chybu urobil a každý chybu ešte aj urobí. Ak sa ich nahromadí viac, máte dve možnosti – zabudnúť, alebo sa poučiť.

Ak nemáte dobrú stratégiu, chyby vám budú brániť v rozvoji, budete nad nimi premýšľať, ale bez toho, aby ste skutočne zistili príčinu a poučili sa z nej.

„Niekedy pri inováciách urobíte chybu,“ povedal raz Steve Jobs. „Najlepšie je rýchlo si ich priznať a pokračovať s ďalšími inováciami.“

Ak sa na ceste za vašim cieľom neučíte, nikdy ho nedosiahnete. Preto popremýšľajte nad týmito tipmi a skúste ich zaradiť do svojho pracovného života.


36.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2020, 13:42 avatar
Havran,
toho Dosvieteného antislovanského sionfašistického riťolezca je skutočne výstižné nazvať pakom - zlo šíriacim človekom...
Už som ho viackrát na tomto DF upozornil na tento jeho atribút, ale darmo. On sa ho zbaviť nedokáže, on zaň dokonca dokáže obetovať aj akékoľvek všetky zvyšky svojej racionality a humanity...
Možno už dostal od Demeša pokyn, aby sa čo najskôr presťahoval do Litvy a tam robil "víťaznej" bieloruskej prezidentke osobného strážcu. Postavu a skúsenosti vyhadzovača na to predsa má...
Súhlasí havran


38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 13:45 avatar
Kasafran

Neonacizmus je politická ideológia vychádzajúca z nacizmu, ktorá vznikla po 2. svetovej vojne.

Neonacisti vychádzajú z tézy o nadradenosti bielej rasy. Hlavným nepriateľom neonacistov sú imigranti, liberáli, Rómovia a predovšetkým Židia.

Neonacisti vinia Židov z mnohých nešvárov spoločnosti a prisudzujú im rozsiahle medzinárodné konšpirácie s cieľom ovládnuť svet.

Program je často populistický, väčšinu problémov štátu vidia v ideológii multikulturalizmu a liberálneho ľavičiarstva, činnosti Židov, prisťahovalcov a etnických menšín a prichádzajú s radikálnymi riešeniami, mnohokrát nezlučiteľnými s demokratickým zriadením.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


66.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 14:56 avatar
Osvietený - máš to popletené s vysvetľovaním neonacizmu. Najprv sa rozvinie neoliberalizmus PAKO. Ale si tu namiešal koktail politologických pojmov a je jasné ako tomu rozumieš PAKO. Neoliberalizmus nakoniec vedie k fašizmu. Nepleť tu pojmy. Tak skús definovať rozdiel medzi neofašizmom a neoliberalizmom. V čom je rozdiel?
Súhlasí Kasafran


45.
označiť príspevok

0svietený muž
   11. 8. 2020, 13:57 avatar
Mladenci, vy toho haluzickeho polodebila precenujete. :-)))))))) Je to iba nevzdelany vidlak, s presratym zivotom. Jeho "vytlak" je nulovy, nazory a vplyv marginalny. Ale, aspon zabava. :-)))))))))) A tak ho treba aj posudzovat.
Súhlasí Kasafran


49.
označiť príspevok

0svietený muž
   11. 8. 2020, 14:03 avatar
V Haluziciah robi svojej rodine iba hanbu. Mama by mu nezverila ani kozu. :-)))))))))) Ani posrate byvanie si nevie sam zaistit. Na marigotku sa mu museli poskladat mama so sestrou. :-))))))


58.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2020, 14:29 avatar
(49) 0svietený,
dúfam, že z tej maringotky odmontoval kolesá z obavy, aby mu ju bezdomovci neodtiahli ďaleko od mamy. Pomohol si mi pochopiť aj skutočnosť, prečo chodí kupovať do supermarketu čerstvý chlieb po 5 centov pred záverečnou...


64.
označiť príspevok

0svietený muž
   11. 8. 2020, 14:45 avatar
Ked tomuto prizivnikovi pred tromi rokmi v opakovanej drazbe predali strechu nad hlavou, ktoru mu financovala rodina, mama so seestrou mu kupili "maringotku", on tomu hovori mobilny domcek a postavili na maminej zahrade. Samozrejme bez kolies, lebo aj tie by predal na Bazosi, ako svoju fototechniku. :-)))))))))))
A ten kokotko nevie maringotku ani na siete pripojit. :-))))))))


67.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 14:59 avatar
Osvietený - kedy vrátiš ten dlh za tu maringotku? 
Súhlasí Kasafran


77.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 23:49 avatar
havran po prve nevlastnim maringotku ale je fakt že vlastním tri mobilne domy .

Jeden z času na čas obývam najmú keď idem na poľovačku Mobilný dom BK Empress

vypada takto

euro-mobilnedomy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Je komplet zariadený ma riadne stavebne povolenie inžinierske siete , elektrinu s vlastnými hodinami pitnu vodu z vodovodu a žumpu na odpadovú vodu .

Nekupoval som ho na dlh ale keš ako tie dva ktore sú v rekonštrukcii .

Nemám žiaden dlh voči nikom nikdy som nemal a dufan že mať ani nebudem . Mám riadne doplatené socialne i zdravotne poistenie bez meškania ako slušný človek .

Toľko k záhade mojej 12 metrovej maringotky

Tolko k maringotkám a dlhom.

               

Čo sa týka fototechniky nikdy som nemal lepšiu výbavu ako dnes . Na bazoši som však popredal stovky objektívov a ešte i popredám .


40.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 13:48 avatar
Pravicový extrémizmus

antidemokratickosť spočíva najmä odmietaní demokratického ústavného zriadenia a fundamentálnej rovnosti medzi ľuďmi. Politické strany pravicového extrémizmu väčšinou propagujú "silný štát", agresívny nacionalizmus a odpor proti cudzím etnickým skupinám. V širšom zmysle možno do pravicového extrémizmu zahrnúť aj určité formy (historického či moderného) terorizmu.

Na stránkach slovenského Ministerstva vnútra Slovenskej republiky bola svojho času (bez uvedenia zdroja) uvedená nasledujúca definícia pravicového extrémizmu: „súhrn postojov, spôsobov správania a akcií, ktoré sú buď organizované alebo nie, ktoré vychádzajú z rasisticky alebo etnicky podmienenej sociálnej nerovnosti človeka, vyžadujú etnickú homogenitu národa a odmietajú princíp rovnosti zakotvený vo Všeobecnej deklarácii ľudských práv, zdôvodňujú prednosť spoločenstva pred indivíduom, odmietajú pluralizmus hodnôt liberálnej demokracie a demokraciu chcú definovať ako spiatočnícku“.

Ako keby som program ľsns čítal

Pravicový extrémizmus je teda charakteristický nasledujúcimi prvkami:

je antipluralistický a podnecuje strach pred spoločenskou rôznorodosťou
odmieta myšlienku ľudských práv, hlavne ľudskej dôstojnosti ako i práva na slobodu a rovnosť
uprednostňuje autoritatívny vodcovský štát, a preto je antidemokratický
je antiparlamentaristický, pretože odmieta súťaženie politických strán a preferuje homogénne národné spoločenstvo
je antiinštitucionálny, odmieta deľbu moci
je verejne alebo skryto rasistický a/alebo antisemitský
vo všeobecnosti je nepriateľský voči cudzincom, odmieta „iných“ alebo „cudzích“, ako i tých, ktorí sa za týchto ľudí zasadzujú
je vypäto nacionalistický a nepriateľský voči ostatným štátom
podporuje revizionizmus, v ktorom bagatelizuje význam nacistického štátu alebo ho dáva za príklad, či relativizuje a popiera holokaust
je náchylný páchať násilie, vo vlastných radoch toleruje neonacistov a vojenské násilie
znevažuje všetkých, ktorí sa odkláňajú od noriem, ktoré stanovili samotní extrémisti, ako napr. homosexuáli, postihnutí ľudia, etnické menšiny alebo politicky inak zmýšľajúci ľudia."

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


68.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 15:02 avatar
Osvietený- nevidíš tam podobnosť s tým čo robí dnešná vláda? Takmer všetko sa na nich hodí a s postupom času to bude naozaj všetko. To ty PAKO naozaj nedovidíš?
Súhlasí Kasafran


43.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 13:55 avatar
Kasafran je tam nejaký bod s ktorým by si sa nestotožnoval v príspevku 40 ???

Za odpoveď a tvoju čistu slävänsku rasu vopred ďakujem


44.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2020, 13:57 avatar
(33) Era,
zrejme si si vedomý skutočnosti, že jednou z trvalých úloh nášho viacmenného Dosvieteného na tomto DF je v prvom rade ospravedlňovať a obhajovať akýkoľvek sionfašistický zločin spáchaný kdekoľvek vo svete...!
V rade druhom je jeho trvalou úlohou nihilizovať, znevažovať, odmietať, popierať, neuznávať, nemať za nič všetko pokrokové a akýkoľvek úspech Slovanov, ktorý dosiahli v čase budovania nového spoločenského systému -socializmu...!


48.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 8. 2020, 14:02 avatar
Kasafran, Osvietený sa predovšetkým baví, pretože je bohém. A za druhé, robí medzi nami edukačné poslanie. Aby sme nezomreli bez poznania, vieš?
Súhlasí Osvietený


50.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 14:14 avatar
Era tak to si trafil uplne presne .
Dobré je že sa poznáme osobne .

A ešte lepšie je že si moje šípy neberieš osobne .

Vlastne tu zostávaš ty Era ,Peter , Kntsz ešte Starý Chren a Ninka s ktorými sa dá ešte diskutovať . Vedia argumentovať .

Inak sa nesmierne bavím na psíkoch štekajúcim pri bráne očakavajúc že sa dám na 4 a budem štekať proti nim tiež čo si práve vymyslím . Ale ja nie som psík ja som bohém .


53.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 8. 2020, 14:18 avatar
Ale my sa nepoznáme osobne. Ak niekto bol sa tebou a povedal ti, že je -era-, tak ti klamal.
Sorry for that.


56.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 14:24 avatar
era a možno je to naopak . To nikto nevie dokázať . Ale je možné i tvoja odpoveď .


59.
označiť príspevok

0svietený muž
   11. 8. 2020, 14:33 avatar
Tak bohem...:-)))))))))) No, ty si dostatocne dementny, aby si tomu aj uveril. :-)))))))))
Súhlasí Kasafran


60.
označiť príspevok

hokejis muž
   11. 8. 2020, 14:37 avatar
Je to trol, ktorého tu máme na to, aby nás zabával
Súhlasí Kasafran


63.
označiť príspevok

hokejis muž
   11. 8. 2020, 14:39 avatar
Tento mega trol verí všeličomu
Súhlasí Kasafran


52.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 14:15 avatar
A EDU kácia je tiež dôležitá .
Pevne verím že tak ako ja od teba si sa i ty odomňa niečo nové dozvedel v diskusiach .


76.
označiť príspevok

hokejis muž
   11. 8. 2020, 16:39 avatar
EDU kačný trolling
Súhlasí Kasafran


69.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 15:05 avatar
Kasafran- nebude to na Blikáča trochu zložité?
Súhlasí Kasafran


74.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2020, 16:30 avatar
(69) Havran,
to určite bude - nie však trochu, ale veľmi...!


47.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 14:00 avatar
Kasafran neodpovedal si mi na tvoju otazku v ktorej sa nachádza domnenka že patríš k nejakej špecialnej vyvolenej rase slovanov .

Ešte raz

Kasafran je tam nejaký bod s ktorým by si sa nestotožnoval v príspevku 40 ???

Za odpoveď a tvoju čistu slävänsku rasu vopred ďakujem


51.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2020, 14:14 avatar
(40,47) Dosvietený,
ten Tvoj myšlienkový mišung vylej z hlavy do miešačky a nechaj ho znovu poriadne premiešať! Potom ho vylej do fúrika a z vďaky ho vyvez a vylej k Sorosovým nohám...
Súhlasí havran


54.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2020, 14:20 avatar
(48) Era,
ak by bol Dosvietený bohémom, potom by nimi museli byť aj všetci potkani loziaci pod štadiónom Bohemians Praha...


57.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 14:28 avatar
Kasafran ja som bohém a ty si mládenec aby bolo jasné kto je kto .


61.
označiť príspevok

hokejis muž
   11. 8. 2020, 14:38 avatar
Edo ty si trol !
Súhlasí Kasafran


70.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 15:09 avatar
Osvietený- zase si nepochopil Kasovu jemnú iróniu. Potráp si trochu šedú hmotu, ak tam ešte niečo máš PAKO.
Súhlasí Kasafran


75.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2020, 16:37 avatar
(57) Dosvietený,
už skutočne začínaš len blikať. Už si ani nemáš čím uvedomiť, že bohémstvo je od Teba podstatne viac vzdialené, ako odo mňa moja mladosť...!


55.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2020, 14:22 avatar
Kasafran pociťuješ nenávisť .

Zabudni na to staré hlúpe porekadlo, ktoré sa stalo hymnou slovenských alkoholikov. Klin klinom nevybiješ. Tma nevyženie tmu, iba svetlo to dokáže. Nedôveru neprekonáš podozrievaním, zbavíš sa jej, iba ak ju nahradíš dôverou.

Namiesto toho, aby si začal nenávidieť ľudí, ktorí ti ublížili, odpusť im a hoď to všetko za hlavu. Iba tak sa od nich dokážeš odpútať. Iba tak sa v živote dokážeš pohnúť ďalej. A že sa pohnúť musíš. Pretože zostať zaseknutý na jednom mieste, to je smrť.


62.
označiť príspevok

hokejis muž
   11. 8. 2020, 14:38 avatar
Edo pociťuješ nenávisť .

Zabudni na to staré hlúpe porekadlo, ktoré sa stalo hymnou slovenských alkoholikov. Klin klinom nevybiješ. Tma nevyženie tmu, iba svetlo to dokáže. Nedôveru neprekonáš podozrievaním, zbavíš sa jej, iba ak ju nahradíš dôverou.

Namiesto toho, aby si začal nenávidieť ľudí, ktorí ti ublížili, odpusť im a hoď to všetko za hlavu. Iba tak sa od nich dokážeš odpútať. Iba tak sa v živote dokážeš pohnúť ďalej. A že sa pohnúť musíš. Pretože zostať zaseknutý na jednom mieste, to je smrť.
?
Súhlasí Kasafran


72.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 15:16 avatar
hokejis- niečo podobné v tomto duchu som mu pred časom napísal i ja, ale v jeho poročilom štádiu morálneho rozkladu už to nepomáha, asi je to jeho koniec.  
Súhlasí Kasafran


71.
označiť príspevok

havran
   11. 8. 2020, 15:13 avatar
Osvietený - netáraj ako absolvent prvého ročníka bohosloveckej fakulty. Ak tu niekto nenávidí ľudí , tak si to ty, mrzák na duchu.
Súhlasí Kasafran


73.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2020, 16:02 avatar
(71) Havran,
on je zrejme už dávnejšie totálnym mrzákom - nielen na duchu, ale aj na tele! Už je na tom horšie, ako Ježišov priateľ biblický žobrák Lazar, ktorý bol vzkriesený po 4 dňoch...
No, ale náš Edo sa však z toho svojho bedárskeho stavu už nedostane ani do dožitej stovky...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:10,  eda z otroctva temných síl nevymaníš :)
dnes, 21:10,  t-e-ó-m-a covid 19 nanešťastie nie je tvoj mozok . Ten vyfukali dezinformačne stranky veľmi...
dnes, 21:08,  Obkecávaj si to ako chceš. ľudstvo bolo v otroctve temných síl. A všetko toto za chvíľu...
dnes, 21:08,  edovi robí radosť robiť zle :)
dnes, 21:07,  Nevymizne :)
dnes, 21:07,  Vždy som písal že po Trumpových ďalších voľbách a 21 decembra.
dnes, 21:06,  Kde som písal do októbra? No cituj.
dnes, 21:05,  Kovid do konca roka vymizne.
dnes, 21:05,  Kecaj si koľko chceš. Ja ti píšem ako to bude. A všetko príde už za pár mesiacov. Tak...
dnes, 21:04,  6 Zaznamenávam si: Od 1. decembra 2020 bude na Slovensku kovidová mortalita 10 percent.
dnes, 21:04,  t-e-ó-m-a minule si hovoril " Len vyčkaj do oktobra " Datum sa posunul ???
dnes, 21:03,  Každý jav má svoju príčinu a tie zlé veci samozrejme tiež. Väčšinou tú, že ľudia sú...
dnes, 21:03,  Ľudstvo sa dozvie skutočnú pravdu. Skutočnú históriu. Skutočné duchovno.
dnes, 21:02,  Každý jav má svoju príčinu a tie zlé veci samozrejme tiež. Väčšinou tú, že ľudia sú...
dnes, 21:01,  Zlo vie že už mu neostáva veľa času. Preto je taký chaos vo svete. Snažia sa narobiť...
dnes, 21:00,  Osvietený ty a tvoja modla budete stíhaní za šírenie poplašnej správy. Vieš , že na...
dnes, 21:00,  Len vyčkaj. Dezinformácie šíria tí tvoji ilumináti. Čoskoro nastane odhalenie.
dnes, 20:59,  t-e-ó-m-a ako že" Dozvieme sa skutočnú pravdu" Veď ty ju vieš už dnes ....
dnes, 20:58,  Na covid 19 zomrelo zatial 1000 000 ľudí. Pandemia je ešte len na začiatku už o mesiac...
dnes, 20:56,  Čo chvíľa nastane udalosť. Mimozemské bytosti svetla sa konečne oficiálne ukážu. Trump o...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho,
kto sa ti páči, pretože ten, kto sa ti páči, ťa opustí pre niekoho, koho miluje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(219 113 bytes in 0,464 seconds)