Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prienik Gréckej,pohanskej filozofie do kresťanského učenia

10
reakcií
932
prečítaní
Tému 20. októbra 2016, 00:11 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 10. 2016, 00:11 avatar
Grécky ortodoxný metropolita Methodios Pisídsky nedávno napísal knihu The Hellenic Pedestal of Christianity (Helenistický základ kresťanstva), aby ukázal, že grécka kultúra a filozofia sú podkladom moderného „kresťanského“ myslenia. V tejto knihe bez váhania priznáva:........ „Takmer všetci významní cirkevní Otcovia považovali grécke prvky za nanajvýš užitočné a vypožičiavali si ich z gréckeho klasického staroveku, aby pomocou nich mohli pochopiť a správne vyjadriť kresťanské pravdy.“
Aby tak pohania boli pritiahnutí do kresťanstva,...lenže každá palica má dva konce.
Bolo to v čase keď Eusébius nariekal že "kresťanstvo je takmer úplne skazené pohanstvom".
Spojenie so svetom,s pohanskou filozofiou bol posledný klinec do rakvy kresťanstva. To čo nasledovalo potom,bola len ohavná napodobenina kresťanstva s tým najhorším správaním.
Paradoxom je,že podobenstvo o "burine a pšenici" tento prorocký predpovedaný vývoj vysvetľuje, a z toho plynie záver ,že dané "odpadnutie" bolo zavŕšené v 4 storočí už spomínaným spojením so svetom/štátna cirkev moci/, a že pravá cirkev/pšenica/ mala byť viditeľná až v "čase konca" a znamením malo byť celosvetové "oddeľovanie" buriny od pšenice. A dnes robí iba jedno náboženstvo v nebývalých rozmeroch po celom svete.
Filipanom 2:8......"Dajte si pozor, aby vás azda niekto neodviedol ako svoju korisť filozofiou a prázdnym klamom podľa ľudskej tradície."


2.
označiť príspevok

Korund
   20. 10. 2016, 13:03 avatar
:-) :-) :-)
Ach, jaj...Shagara, Shagara...Keby si sa aj trochu vzdelával, nielen papagajoval brooklynské poučky, vedel by si, že Psidsky má jednoznačnú pravdu.
Dejiny sú toho dôkazom. Kto koho, ako a prečo ovplyvňoval. Kto si koho podmaňoval, aj aké trdície sa zachovávali. Pozostatky polyteizmu v kresťanstve, ktoré tam nastupujúca cirkev neohrabane zabudla..../teraz som ti nahral :-) / Alebo, aby sme nechodili ďaleko, arogantné presadzovanie kresťanského učenia Cyrilom a Metodom na území Veľkej Moravy...viď " nariadenia svätých otcov". Ničili násilím tradície prírodných nábožensiev Slovanov, v mene nového Boha, "kresťansky" dávali vypaľovať občiny, predávali ľudí do otroctva, konfiškovali majetok v prospech novej cirkvi. .....počul si niekedy o tom v sieni kráľovstva? :-) :-) :-)
Súhlasí fajer


4.
označiť príspevok

fajer
   20. 10. 2016, 13:35 avatar
Cyril a Metod je obyčajný podvod, tá sranda s kresťanstvom, stála okolo 6 000 000 nevinných Slovanov...


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2016, 09:20 avatar
2,...Počul,ale unikla mi pointa z toho čo si napísal!


3.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   20. 10. 2016, 13:21 avatar
"každá palica má dva konce."
má aj nekonečne dlhá palica dva konce?


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2016, 09:21 avatar
3,...má,a sú nekonečne dlhé! Jeden koniec je "odpadnutie" a druhý koniec je "spálenie buriny"!


9.
označiť príspevok

J.Tull
   30. 10. 2016, 14:51 avatar
Patrick91, nekonečne dlhá palica nemôže existovať, lebo priestor je zakrivený... na koncoch sa spojí a uzavrie v kruh...


11.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 10. 2016, 15:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 10. 2016, 14:27 avatar
...pricapím, ako má "prienik" do kresťanského učenia perzské náboženstvo:
„... Keď sa Zarathuštra „narodil a vyrastal, voda a rastliny rástli“ ... „odteraz sa bude dobré náboženstvo mazdaizmu šíriť po všetkých siedmych kontinentoch“
Zarathuštra sprvoti žil v nebi. Až neskôr sa narodil k pozemskému životu. Narodil sa „uprostred dejín“ a v „Strede Sveta“. Keď Zarathuštrova matka dostala jeho chvarenah /tajomné fluidum, ohnivé svietivé, oživujúce a spermatické zároveň/, obklopilo ju veľké svetlo. „Po tri noci bočné steny domu vyzerali, akoby boli v plameňoch“ Pokiaľ ide o jeho telesnú podstatu, ktorá bola stvorená v nebi, spadla z dažďom a narástli od nej rastliny, ktoré spásli dve jalovice, čo patrili rodičom Proroka: podstata prešla do mlieka, ktoré zmiešané s haomou /nápoj nesmrteľnosti/ vypili jeho rodičia; prvý raz spolu uľahli a splodili Zarathuštru. Ahriman a dévovia sa ho ešte pred narodením márne pokúšali zahubiť. Tri dni pred tým ako prišiel na svet, dedina tak žiarila, že Spitamidi /kmeň, ku ktorému patril; „skvelí útočníci“/ opustili dedinu v domnienke, že je v plameňoch. Pri návrate našli dieťa vyžarujúce okolo seba svetlo. Podľa tradície sa Zarathuštra pri príchode na svet smial. Len čo sa narodil napadli ho dévovia, ale on ich zapudil vyslovením posvätnej mazdajskej formulky. Vyšiel víťazne zo štyroch skúšok /hodili ho na horiacu hranicu, do vlčieho dúpäťa .../.
Keď sa Ahura Mazda priblížil k Zarathuštrovi „ako Dobré zmýšľanie“ a spýtal sa ho: „Komu chceš zasvätiť svoj kult?“, Prorok odpovedal: „Tvojmu ohňu!“ a dodal „Pokiaľ budem môcť chcem pomýšľať na dar tvojmu ohňu z úcty k Poriadku, ktorý je v ňom!““ Anjeli-pôvod a hierarchia?hl=detska+rec
Zdôrazním podobu (nielen) s predstavami JS. Zarathuštra je prvým človekom, ktorý konal len dobro... Ahriman (diabol... ) sa ho viackrát pokúšal zahubiť a keď neuspel, sľuboval mu, ak sa zriekne jediného Boha, Ahura Mazdu, pozemskú slávu panovníka nad panovníkmi. Ako som vyššie uviedol, Zarathuštra bol splodený nadprirodzeným spôsobom. Jeho duchovné telo stvoril Boh mnoho tisíc rokov pred stvorením sveta. Bol predpovedaným Prorokom, je z rodu najväčších dávnovekých iránskych kráľov, ktorí odvodzujú svoj pôvod až od prvého človeka Gajómarta (Adam)   


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 10. 2016, 09:23 avatar
5,...a viem aj o iných podobných veciach,náboženských. A čo teraz? Pravda neexistuje? Ale bo ju mal iba súdruh Lenin?


10.
označiť príspevok

J.Tull
   30. 10. 2016, 14:58 avatar
Shagara, A čo teraz? a nič  ... uviedol som z podobných vecí jednu ... jeden príklad prieniku pohanskej filozofie do kresťanského učenia ...  ...nevedel som, že si komunista   ...okrem Tvojich príkladov sa iné nesmú spomínať?   
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(64 678 bytes in 0,507 seconds)