Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Prezident Kiska si v Brne prevzal Veľkú zlatú medailu Masarykovej univerzity

54
reakcií
352
prečítaní
Tému 30. januára 2019, 16:16 založil Osvietený.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 16:16 avatar
BRNO, BRATISLAVA. Slovenský prezident Andrej Kiska si v utorok v Brne prevzal Veľkú zlatú medailu Masarykovej univerzity, ktorú mu odovzdal pri príležitosti stého výročia jej založenia rektor Mikuláš Bek.

Slovenský prezident podľa neho prispel k uchovávaniu masarykovskej a štefánikovskej tradície v českej a slovenskej politike.
Poukázali na krehkosť demokracie

Kiska vo svojom prejave varoval pred populizmom a šírením nenávisti a nedôvery voči štátu.

Informovala o tom spravodajská televízna stanica ČT24.

Kiska v aule Právnickej fakulty Masarykovej univerzity vyjadril úctu k hodnotám slobody, demokracie a rešpektovania ľudských práv, ktoré podľa neho univerzita nesie od prvej republiky po súčasnosť.

"Prijímam túto medailu s vďakou voči všetkým, ktorí v čase poznačenom sklamaním a zahltenom nenávisťou vyznávajú a praktizujú demokratický étos, bez ktorého by sa tieto hodnoty dávno stratili," povedal.

Slovenský prezident ďalej varoval pred populizmom, šírením nenávisti a nedôvery v štát.

"Zástancovia demokracie a slobodnej, otvorenej spoločnosti musia byť ostražití. Stačí chvíľa nepozornosti a to, čo demokracii trvalo vybudovať roky, si zlo alebo totalita vezme za noc."

Kiska zároveň pripomenul, že na škole študuje viac než päťtisíc Slovákov.

Rektor taktiež zdôraznil, že slobodný ponovembrový režim nemusí byť samozrejmosťou a že v súčasnosti znova ide o deľbu kontroly a moci v štáte, toleranciu menšinových názorov, slobodu médií a ochotu pomáhať tým, čo to potrebujú.

Kiska podľa Beka nepodľahol ani "šedivému úradníctvu", ani svojrázu vulgárneho humoru a lacných bonmotov. "Dokázal vyvážiť pokoru voči štátnickej úlohe s civilnou ľudskosťou," dodal Bek.

Uvedené ocenenie udeľuje druhá najväčšia česká univerzita významným osobnostiam z Česka a zahraničia za ich zásluhy o demokraciu.

V minulosti bola Veľká zlatá medaila udelená aj princovi Charlesovi, bývalej ministerke zahraničných vecí Spojených štátov Madelaine Albrightovej či bývalému poľskému prezidentovi Aleksandrovi Kwašniewskému.

V rámci ďalšieho programu absolvuje slovenský prezident prednášku a diskusiu so študentmi na Fakulte sociálnych štúdií Masarykovej univerzity a rokovanie s primátorkou Brna.

Pracovnú cestu v Česku zakončí Kiska vo vile Tugendhat otvorením výstavy k filmu "Sklenená izba", ktorý sa nakrúcal v jej priestoroch.

Čítajte viac: domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


47.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   30. 1. 2019, 21:24 avatar
Slovenský prezident podľa neho prispel k uchovávaniu masarykovskej a štefánikovskej tradície v českej a slovenskej politike.
aké sú tie tradície-nikdy som o nich nepočul.


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 21:28 avatar
To je tradícia dobrých vzťahov oboch krajín a demokracie .


49.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   30. 1. 2019, 21:31 avatar
akých oboch krajín. títo páni nepoznali naše krajiny, vždy sme boli za ich života pod jednou strechou.


51.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 21:42 avatar
Ano po vzniku československa

Slovenský a český exil na čele s bývalým ríšskym poslancom Tomášom Garriguom Masarykom, generálom Milanom Rastislavom Štefánikom a diplomatom Eduardom Benešom presadzoval počas vojny u mocností Dohody vznik samostatného štátu Čechov a Slovákov

Česi sú Slováci a Slováci Česi, sme jedno) a územné spojenie bývalých Zemí Koruny českej a Horného Uhorska.
Tomu tiež napomáhali rôzne krajanské zbierky (prevažne v USA)

Pittsburská dohoda bola politická dohoda, ktorú 31. mája 1918 v americkom Pittsburghu podpísali zástupcovia Slovenskej ligy v Amerike, Českého národného združenia a Zväzu českých katolíkov s Tomášom G. Masarykom. Text dokumentu sformuloval v rámci svojej návštevy USA T. G. Masaryk.

Dohoda
Schvaľovala spojenie Slovákov a Čechov v samostatnom štáte, v ktorom malo mať Slovensko vlastnú administratívu a snem. Hoci zo slovenského hľadiska znamenala ústup od hlavných požiadaviek Clevelandskej dohody, zaručovala Slovákom širokú samosprávu a slovenčinu ako úradný jazyk na školách, v úradoch a vo verejnom živote. Na rozdiel od Clevelandskej dohody nemalo ísť o federatívne usporiadanie štátu a forma štátu mala byť republikánska.


52.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   30. 1. 2019, 21:51 avatar
51. aj pred vznikom československa. ved rakúsko-uhorsko bolo tiež len jednou krajinou. síce staručké mocnárstvo, ale jedno.  


50.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 21:33 avatar
Okrem toho tak Masaryk ako Štefanik boli evanjelici a slobodomurári rovnako ako Beneš . Čiže istá vyššia vrstva inteligencie .


54.
označiť príspevok

havran
   31. 1. 2019, 09:39 avatar
Ten ozembuch sa vyžíva v zbieraní ocenení , najmä od Porošenka a môžu byť aj čokoládové.Ten chlap sa motá najmä medzi mladými po vysokých školách , lebo tam je zameraný svojími americkými sponzormi. Oblbuj a panuj je jeho heslo. Presne tak, ako to robil jeho otec a potom on i jeho bratranec Bystrík vo funkciách predsedu CZV SZM. Samozrejme uveličený Osvietený dokáže len pokorne s tupým pohľadom a zvesenou hlavou priímať čo ho osvieti zo slniečkárskeho neba.


55.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 1. 2019, 13:28 avatar
Havran Tvoja nenávisť k vlastnému prezidentovi je zábavná . Nevieš sa zmieriť so skutočnosťou že 60 % slovakov si zvolilo za prezidenta Kisku nie ja ale 1 300 000 voličov
A ty ako supernomenklaturny komunistický káder KSČ eštebák kontráš kričíííííš zlý je to človek lebo bol v szm v ktorom bolo 99,99 všetkej mládeže . Kričíš posluhoval KSČ neuvedomujúc si že tým posluhovačom si bol ty    
KSČ odmietla a to viac krát prijať Andreja Kisku za člena taká je pravda .

Veľmi ťa serie Kiska a vieš prečo ??? Nie pre SZM ako píšeš ani nie poreto lebo si v 90 lúčku kúpil ale preto lebo sa vie jasne vyjadriť k fašizmu i komunizmu a jasne definuje našu krajinu ako člensku krajinu nato a EU a to ťa serie najviac .

Prezraď nám tú sumu ktorú poberáš ako eštebak - vysluhové gumacke a starobné nech sa tu spolusudruhom hlava zatočí ako ťažko eštebaci trpia v tej hnusnej demokracii    

To sa však nedozvieme      

Neboj hneď po ďalších voľbách sa to poriadne a spravodlivo bude upravovať

OĽaNO chce plošne zdaniť výsluhové dôchodky príslušníkov komunistických tajných služieb, predovšetkým Štátnej bezpečnosti (ŠtB), ale aj vojenskej kontrarozviedky o 50 percent.

Ušetrené peniaze sa majú použiť na jednorazové odškodnenie politických väzňov sumou 1 000 eur. Ako povedala podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová, škody, ktoré napáchal komunizmus, sa vyčísliť nedajú. „Ľudia stratili sny, nemali možnosť študovať. Tento zákon je morálnym odškodnením politických väzňov. Komunisti sa dopustili zločinov a vieme pomenovať, kto sa ich dopustil,“ povedal


2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 17:35 avatar
Masaryk to bol ešte väčší kokot jak Kiska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! By si mohli podať penisy do piče !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!               


3.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 17:39 avatar
Ten dokonca nenávidel Slovákov ešte viac ako ty Edko a to už je čo napísať !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 19:21 avatar
Milan nemýl si slovakov a čurakov u vás v krčme


39.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 19:39 avatar
Nemýlim si a nerob si zo mňa piču !!!! Ďakujem.      


40.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 19:46 avatar
Ale riť i.refresher.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


42.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 19:48 avatar
Vidíš, taký borec by aj tebe rozbil piču, veríš mi ?


44.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 19:51 avatar
Neverím . Lebo mnoho rokov dozadu sa mi vyhrážal a keď som ho stretol v BA že či to ešte platí vyfučal ako malý chlapec . Keby mal toho aspon zlomok čo sa schováva v jeho teplej riti bol by na tom lepšie .
Je to malý zamindrákovaný chudák ktorý je o hlavu menší odomňa    
Okrem pupku a tej plnej zadnice toho veľa nemá .


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 17:48 avatar
Masaryka si nepamätám ale na stránkach ľsns isto niečo písali    


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 17:52 avatar


6.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 17:54 avatar
Ten kokot už vtedy mal internet ?     


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 17:57 avatar
Jasné to len ty si pozadu


12.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 18:23 avatar
Zozadu zrazu.


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 18:48 avatar
slobodomurari mali odjakživa internet Masaryk , Štefánik či Edvard Beneš . evajnielici

Masaryk bol ideológom čechoslovakizmu, považoval teda Čechov a Slovákov za jeden národ (čo možno vyplýva z oblasti, kde vyrastal, kde sa hovorilo zmiešaným česko-slovenským nárečím). Po vzniku prvej Československej republiky (ČSR) v roku 1918 podcenil pokračujúce emancipačné kultúrne i politické úsilie Slovákov a ich autonomistické predstavy odmietal. Jeho osobný vzťah k Slovákom bol síce srdečný, ale nepretavil sa do politickej podoby.[2] Na Slovensku často a rád pobýval i ako prezident (Topoľčianky, Hrušov, Bystrička a i.). Vo svojich vyjadreniach na Slovensku a voči Slovákom (vrátane amerických Slovákov počas prvej svetovej vojny) sa vydával za zástancu Slovákov a autonómneho Slovenska (napríklad roku 1918 výrok: Bude slobodné Česko a bude slobodné Slovensko…Každá vetva bude pánom vo svojom dome), ktoré však za jeho prezidentovania nikdy nevzniklo, zo zrejmých obáv oslabenie jednoty proti nedemokratickým susedom.

Prichádzam na Slovensko rád, lebo som Slovensko vždy miloval a hlboko cítil s jeho smutným osudom, ktorý mu hrozil rozdelením a zničením…


17.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 18:50 avatar
Masaryk jebal do Slovákov, bodaj by jeho deti za to skapali od hladu, kokot vyjebaný !!!!!!!!!!!!!!!!!!!      


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 18:55 avatar
Milan never všetýkm hojaksom


19.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 18:57 avatar
To niesa hojáks, to prababka mi to hovorila, zažila to na vlastnej koži !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rok narodenia prababky bol rok pána 1901.


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 18:59 avatar
Čo ju neuspokojil?    .


23.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 19:05 avatar
Takému kokotovi by nedala ani džuga z nosa a nieto ešte vagínku !!!!!!!!!!!!!        


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 19:13 avatar
Dal prababke bič po tej koži či ? Či koze ? Milanovce (Nagykér)?


26.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 19:17 avatar
Nasrať !!!!!!!!!!


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 18:59 avatar
Moja prababka hovorila že to bol fantastický človek narodená v roku 1886


22.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 19:01 avatar
To bude tým, že bola Češka.


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 19:10 avatar
Babka bola naša čistokrvná rakusko uhorčanka z najväčšieho nášho štátu v europe .


27.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 19:18 avatar
No nehovorím !!!!!!!!!!!!!!         


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 19:22 avatar
Ale v roku 1918 emigrovala do československa


30.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 19:23 avatar
Do susedstva Masaryka ?


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 19:28 avatar
V ktorom susednom štate československa ???                     


32.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 19:29 avatar
Maďarsko - Uhorsko bez uhoriek ?                                                                                        


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 19:33 avatar
Rakúsko-Uhorsko bola konštitučná dualistická monarchia v rokoch 1867 – 1918 v strednej Európe.

Taká malá EU
Nástupnícke štáty

Rakúsko
Maďarsko
Česko-Slovensko
Poľsko (časť)
Rumunsko (časť)
Kráľovstvo SHS
Taliansko (časť)


34.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 19:35 avatar
Taká malá eú, tebe už načisto jeblo z toho !!!!!!!!!!                                                                                     EU NAŠ        


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 19:36 avatar
Ja som vedel Milan že ťa naštartujem    


36.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 19:37 avatar
Už mi to aj chýbalo, takéto pičoviny len tak niekde neprečítam !!!! Senk jú verý máč.    


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 19:37 avatar
Sissi na hrad


38.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 19:38 avatar
Sissi na hruď !!!!!!!!!!!


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 19:47 avatar
Ale mojúúúúúúú ty nemáš modru krv


43.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 19:51 avatar
Aj ty máš červenú ako ja, mňa nevyjebeš vieš.   


45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 19:54 avatar
ja mám ABCD +


46.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 19:56 avatar


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 17:59 avatar
Ministr zahraničních věcí Jan Masaryk také ještě v květnu 1945 protestoval u sovětského velvyslance Valerije Zorina proti tomu, že vojáci Rudé armády demontují a odvážejí strojní zařízení československých továren, které v žádném případě nespadají do kategorie válečné kořisti. A na ústřední čs. orgány v Praze došly stovky stížností místních národních výborů na bezohledné chování ruských vojsk, rabování a svévolně zabírání soukromých majetků.

Zdroj: ziegler.blog.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 18:00 avatar
Pro srovnání to ještě porovnejme s chováním Rusů v poválečném Československu. To například přiblížil ministr financí v čs. exilové londýnské vládě Ladislav Feierabend v knize Politické vzpomínky, díl III., kterou vydalo brněnské nakladatelství Atlantis, takto. „Rusové si nic nepřivezli sebou a žijí ze země. Vybíjejí dobytek, hlavně dojnice, a hromadně porážení prasata. Kdyby to tak šlo delší dobu, nebude ani maso, ani mléko, ani hnůj.“

Zdroj: ziegler.blog.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 18:01 avatar
Kiska je môj prezident . 1 307 065 voličov sa rozhodlo správne


11.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 18:21 avatar
To kde si najebal takú cifru ? Dennnnnnnnnnnnnník en písal ?


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 1. 2019, 18:24 avatar
Ing. Andrej Kiska, manažér, kandidoval ako občiansky kandidát, a získal 1 307 065 hlasov, čo je 59,39 %.

Pozri: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


14.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 1. 2019, 18:25 avatar
Hojáks jak emerická ropa !!!!!!!!!!!!!!    


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 18:30 avatar


53.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 1. 2019, 09:26 avatar
Blahov list do Brna rektorovi uni-verzity: Chcete ponížiť vášho pre-zidenta, preto oceňujete nášho podnikateľa so splátkovými firmami
Bratislava 29. januára 2019 (HSP/Foto: Kombosnímka facebook/TASR-Pavel Neubauer)  

Ľuboš Blaha so Smeru-SD reagoval na dnešné správy o tom, že dosluhujúca hlava štátu Andrej Kiska si dnes v Česku na Masarykovej univerzite preberá Veľkú zlatú medailu za zásluhy o demokraciu (viac v článku). Kiska podľa vedenia univerzity chráni hodnoty ako sloboda, úcta k pravidlám a zodpovednosť. “Pevne verím, že ste toto vyjadrenie mysleli ako žart,” píše Blaha rektorovi  Mikulášovi Bekovi.

Blahov list v plnom znení

OTVORENÝ LIST SENÁTOROVI BEKOVI Z ČESKEJ REPUBLIKY

Vážený pán rektor a senátor Mikuláš Bek,

s poľutovaním som prijal správu, že ste meno slávnej Masary- kovej univerzity v Brne prepožičali na provinčné politikárčenie. Vaše rozhodnutie odovzdať prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi Veľkú zlatú medailu pri príležitosti 100. výročia od založenia univerzity považujem za veľmi nepodarený vtip.

My na Slovensku síce rozumieme, že toto gesto má smerovať najmä k prezidentovi Českej republiky Milošovi Zemanovi, kto- rému týmto chcete ako predstaviteľ českej opozície v Senáte ČR tak trochu detinsky demonštrovať svoju neúctu, ale vyjadrujete tým neúctu aj voči Slovenskej republike, a preto sa musím ozvať.

Vážený pán Bek,
Andrej Kiska nie je štátnik ani skúsený politik, je podnikateľ so splátkovými firmami, ktorý nemá schopnosti čítať politickú realitu. To bude asi dôvod, pre ktorý cestuje do Brna, aby prijal vyznamenanie, ktorým ho len využívate na to, aby ste zneuctili Vášho vlastného prezidenta, ktorého by mala Vaša univerzita vyznamenať predovšetkým.

Pán Kiska Vám takto robí užitočného pajáca v politickej hre, ktorá je nedôstojná tak voči Českej, ako aj Slovenskej republike.

Podľa Vašich medializovaných vyjadrení si pán Kiska zaslúži vyznamenanie, pretože presadzuje a chráni hodnoty ako sloboda, úcta k pravidlám a zodpovednosť. Pevne verím, že ste toto vyjadrenie mysleli ako žart.

Pán Kiska až tak bráni úctu k pravidlám, že si z daní odpočítal výdavky na svoju prezidentskú kampaň, čo je daňový podvod. Pán Kiska až tak bráni hodnotu slobody, že oslavuje ukrajinský režim, ktorý najnovšie vyznamenáva tzv. banderovských fašistov. Pán Kiska až tak bráni hodnotu zodpovednosti, že neváhal v čase vraždy mladého novinára zneužívať smrť dvoch mladých ľudí, hecovať slovenskú spoločnosť a vnášať na Slovensku nenávisť a svár.

A nanajvýš zodpovedne sa pán Kiska podieľal aj na podvode s pozemkami, ktorým za asistencie mafiánskych kruhov obral o miliónový pozemok nevinného zubára v Tatrách.

Ak sú toto dôvody na jeho vyznamenanie zo strany Masarykovej univerzity, myslím, že tým ako rektor dehonestujete významnú akademickú inštitúciu.

Je mi ľúto, pán rektor, že takto zneužívate akademickú pôdu na politiku a pošpiňujete dobré meno Masarykovej univerzity.

Rád by som Vám pripomenul, že tým zároveň urážate podstatnú časť slovenskej spoločnosti.

Vaše rozhodnutie je mimoriadne spolitizované, neúctivé a falošné.

Vyzývam Vás, aby ste pánovi Kiskovi žiadne vyznamenanie neu-deľovali, pretože tým vážne poškodíte meno Vašej univerzity.

S pozdravom

PhDr. Ľuboš Blaha, PhD.
predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:49,  t-e-ó-m-a poslanecká imunita je pre teba ako slovko liberal o oboch vieš hovno ale nebrani ti...
dnes, 20:47,  A tá Čaputová čo sa tvári furt jak keby ju žalúdok bolel...*39*21
dnes, 20:47,  kntsz mňa fascinuje na čitateloch ultra dezinfo hovnometov , že absolutne ignorujú matematiku...
dnes, 20:45,  Človek bez chrbtovek kosti ako ty píše niečo o pravde a lži. Lož je synonymum teba.
dnes, 20:44,  Ja viem, lož je tvoj nástroj, niekedy to bola súlož, ale keďže už ti nestojí, tak sa...
dnes, 20:44,  Kiska sa tiež ponáhľa zostaviť vládu. Už mu stíska riť. Jeho niekdajšie vyhlásenie....
dnes, 20:43,  Akú imunitu má minister ??? To len kokot ako ty sa to môže opýtať, ale nás nedojebeš...
dnes, 20:43,  Rodak to nie je názor to je len pravda a lož
dnes, 20:43,  Už ste tu kedysi rozprávali aj s babkami demokratkami, že mecár je náš spasiteľ a bez...
dnes, 20:42,  Len sa smej. Tvoj Kiska je taký istý zlotčinec ako Porošenko. A čo ten slávny...
dnes, 20:41,  Akú imunitu má minister ??? *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 20:37,  On má svoje názory, narozdiel od teba alias wiki. org !!!!!! *13*13*13*13*13
dnes, 20:36,  Veruže ty fašista, realita bude pre teba krutá, ešte sa vyzúr, lebo 1.3. 2020 už budeš f...
dnes, 20:35,  Ty si to odhalil *13*13*13 alebo len opísal od súdruha Paľceva *39*39*39*39*39*39*39*39*39
dnes, 20:34,  ty naše komunisticke hovienko zmier sa s realitou
dnes, 20:33,  Neruš ho, lebo terazky má polúciu. *06*06
dnes, 20:30,  Keď bude mať políciu a prokuratúru pod palcom tak nikto z nich neskončí v base. Preto chce...
dnes, 20:30,  Ale môže, imunita pôjde do pičí, budú sedieť aj vysoký predstavitelia štátu, a potom sa...
dnes, 20:29,  200 000 isto nie, stačí môj jeden kolega z Lendaku, ten ti ukáže, čo je to vláda ľudu...
dnes, 20:28,  Toema to ako člen vlady nemôže skončit v base ? To to asi Rostas prezradil tajne taku...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(164 062 bytes in 0,736 seconds)