hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  veda  /  téma

Prestaňme posielať správy, varujú vedci. V mliečnej dráhe sú 4 mimozemské civilizácie

príspevkov
45
zobrazení
3
tému vytvoril(a) 2.11.2022 03:37 Scarlette
posledná zmena 3.11.2022 21:30
1
02.11.2022, 03:37
Ľudstvo sa už desiatky rokov márne snaží objaviť a kontaktovať akúkoľvek formu mimozemského života. V snahe nadviazať kontakt s inteligentnou mimozemskou civilizáciou, ktorá sa potencionálne môže ukrývať niekde v nekonečnej temnote a diaľave vesmíru, z času na čas vysielame správy určené práve mimozemšťanom.

Vysielanie správ do vesmíru
Ako sme ťa nejedenkrát informovali, mnoho odborníkov si však myslí, že vysielať správy do vesmíru a upozorňovať tak na svoju prítomnosť môže byť hrozný nápad.

Nie nadarmo jedna z teórií objasňuje absenciu mimozemských civilizácií tým, že všetky sa zo strachu o svoj vlastný život skrývajú vo vesmíre ako v temnom lese. Viac informácií o tejto teórii nájdeš v samostatnom článku.


To, že vysielať správy do vesmíru a snažiť sa nadviazať kontakt s mimozemšťanmi nie je dobrý nápad, tvrdí aj vedec z Oxfordu, podľa ktorého zdieľanie citlivých informácií o polohe našej planéty a ľuďoch na nej predstavuje riziko, ktoré je potrebné zvážiť. Dokonca aj Stephen Hawking pred svojou smrťou tvrdil, že kontakt s mimozemšťanmi by nás potencionálne mohol „stáť krk“.

Bez ohľadu na to, či vysielanie správ do vesmíru s cieľom nadviazať kontakt s mimozemskou civilizáciou predstavuje riziko alebo nie, tieto aktivity, niekedy označované ako METI (Messaging to Extra-Terrestrial Intelligence), sa praktizujú od roku 1974. V tej dobe totiž ľudstvo vyslalo prvú medzihviezdnu rádiovú správu z dnes už neexistujúceho observatória Arecibo. Cieľom tejto správy bola guľová hviezdokopa M13.Od tej doby uplynulo už veľa času a ľudstvo vyslalo niekoľko medzihviezdnych rádiových správ. pokracovanie : odkaz
none
2

1. Scarlette 02.11.2022, 03:37

Ľudstvo sa už desiatky rokov márne snaží objaviť a kontaktovať akúkoľvek formu mimozemského života. V snahe nadviazať kontakt s inteligentnou mimozemskou civilizáciou, ktorá sa potencionálne môže ukrývať niekde v nekonečnej temnote a diaľave vesmíru, z času na čas vysielame správy určené práve mimozemšťanom.

Vysielanie správ do vesmíru
Ako sme ťa nejedenkrát informovali, mnoho odborníkov si však myslí, že vysielať správy do vesmíru a upozorňovať tak na svoju prítomnosť môže byť hroz...

02.11.2022, 03:40
za predpokladu , ze existuju mimozemstania ktori su tak technologicky vyspeli ze, maju schopnost medzihviezdneho transportu .v podstate sa da podla mna dospiet len k dvom alternativam . a tj ,ze ich zamer je mierovy -neskodny . aj v prip.ak by chceli nasu planetu kolonizovat,( pod podmienkou ze by nam boli biologicky blizko) resp, preskumat bez zasahovania, dalsie neskodne scenare.

ta druha verzia je uz menej optimisticka. od prevzatia vlady cez zotrocenie nasej civilizacie , ja neviem az po upravu atmosfery aby bola pohostinna pre ich biologiu atd. proste nas koniec.
v kazdom prip. mi hned napadol Wells a jeho vojna svetov a keby sa mali na tejto planete raz objavit. dufam ze sa to jeho sci-fi nenaplni
none
3

2. Scarlette 02.11.2022, 03:40

za predpokladu , ze existuju mimozemstania ktori su tak technologicky vyspeli ze, maju schopnost medzihviezdneho transportu .v podstate sa da podla mna dospiet len k dvom alternativam . a tj ,ze ich zamer je mierovy -neskodny . aj v prip.ak by chceli nasu planetu kolonizovat,( pod podmienkou ze by nam boli biologicky blizko) resp, preskumat bez zasahovania, dalsie neskodne scenare.

ta druha verzia je uz menej optimisticka. od prevzatia vlady cez zotrocenie nasej civilizacie , ja n...

02.11.2022, 04:48
Verím v mimozemštanov. Teda v bytosti existujúce MIMO Zeme. A to sú Boh a anjeli. A ešte satan a padlí anjeli. Tí všetci však existujú nie len mimo Zeme, ale aj mimo hmotný vesmír. V mimozemšťanov, ktorí žijú v hmotnom vesmíre zatiaľ neverím. Tým netvrdím, že neexistujú. Ale zatiaľ nie sú relevantné dôkazy, že existujú. Tak v nich neverím. A myslím, že za môjho života tu na Zemi sa ich ani nedočkám.
👍: Scarlette
none
33
03.11.2022, 10:32
Ja to vidím inak.
Čo sa týka vývoja na našej Zemi, tak spejeme k vyššej a vyššej sociokultúrnej úrovni a tá speje ku Kristovmu posolstvu t.j. k dobru a láske, alebo k úplnému zániku sebadeštrukciou.
Som presvedčený, že skorej ako dokážeme vyvinúť technológiu na medzi hviezdne lety kde by mohla byť civilizácia, tak sa udeje buď jedno alebo druhé.
Ak to druhé, tak nie je o čom a ak to prvé, tak sa nemáme čoho obávať. Akákoľvek civilizácia, ktorá by to dokázal, by bola na tom lepšie ako my čo do duchovného vývoja a teda by bola pre nás len prínosom.
Je tuná však ešte jeden problém vysoko pravdepodobný:
Existencia človeka ako sebareflexívnej bytosti sa odhaduje max. na 3,5 mil. rokov. Z toho človeka, ktorý by bol schopný zostrojiť čo iba len koleso predstavuje max. 6000 rokov a to je tak obdobie, že by niekto čo lieta vesmírom, mohol mať záujem o nejakú primitívnu komunikáciu s nami.
No tým problémom je potom hlavne to, aby sa stretli časy existencie dvoch civilizácií, ktoré by reálne mohli komunikovať a to či už v dobrom alebo v zlom.
none
35

33. kntsz 03.11.2022, 10:32

Ja to vidím inak.
Čo sa týka vývoja na našej Zemi, tak spejeme k vyššej a vyššej sociokultúrnej úrovni a tá speje ku Kristovmu posolstvu t.j. k dobru a láske, alebo k úplnému zániku sebadeštrukciou.
Som presvedčený, že skorej ako dokážeme vyvinúť technológiu na medzi hviezdne lety kde by mohla byť civilizácia, tak sa udeje buď jedno alebo druhé.
Ak to druhé, tak nie je o čom a ak to prvé, tak sa nemáme čoho obávať. Akákoľvek civilizácia, ktorá by to dokázal, by bola na tom lepšie ak...

03.11.2022, 11:08
34.seriozne ? ako ludsky druh nedokazeme medzi sebou komunikovat . vedieme vojny a zabijame sa medzi sebou likvidujeme planetu , znecistujeme si zivotne prostredie atp . nedokazeme sa ako civilizacia spravat rozumne
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 94 905 B vygenerované za : 0.122 s unikátne zobrazenia tém : 47 377 unikátne zobrazenia blogov : 779 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Ahojte som tu noví a volám sa vlado mam 33 rokov a stala sa mi nečakaná udalosť s ktorou si neviem poradiť a potreboval by som od ľudí súrne potrebujem pomôcť☹️ chcel by som sa opýtať či sa tu nenájde dobrý človek ktorý by mi vedel pomôcť do výplaty...

citát dňa :

Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.