Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Predajte Vatikán a nakrmte svet...

18
reakcií
864
prečítaní
Tému 10. decembra 2012, 16:03 založil nabzlo.

podobné témy:1.
označiť príspevok

nabzlo muž
   10. 12. 2012, 16:03 avatar
Posolstvo pre cirkev

Cirkvi odkazujem: Postojte. Zamyslite sa na okamih a opýtajte sa Boha: Teší vás vaše postavenie užívať si života podľa vlastných pravidiel? Je to v súlade s vašim vnútorným hlasom? Zapredali ste Ma za svetské radovánky a pôžitky? Tie samé excesy zanechajú len prázdnotu vo vašom vnútri. Cez pocity vo vašich srdciach budete vedieť, že to nie je správne. Vy však dychtíte ešte viac po tejto ničote, prinášajúcej vám vzrušenie a pôžitok, ktoré vám podsúva podvodník a klamár - Satan - výmenou za vaše duše.
Už sa na to nemôžem pozerať-Boh....


2.
označiť príspevok

nabzlo muž
   10. 12. 2012, 16:11 avatar
Zdroj: Vlada
Dátum: 10.12.2012

Keď už nevieš, ako zarobiť peniaze, založ si vlastnú sektu.
Keď už nevieš, ako zarobiť peniaze, predávaj čo neexistuje.
Keď už nevieš ako zarobiť peniaze, predávaj čo neexistuje, zabaľ to do vedeckých kecov a hovor, že to pomáha ľuďom.

Vývoj komerčnej mágie prešiel rovnakým vývojom ako všetok ostatný priemysel. Od jednotlivých remeselníkov, cez cechy, až k priemyselnému nasadeniu. Pretože ľudia idú po tajomne, ako sliepka po fluse, nie je divu, že existujú organizácie a firmy, ktoré tieto potreby uspokojujú. V tejto časti uspokojovania duchovných potrieb je však trochu preplnené.

Cirkví

Historicky najstaršie firmy na uspokojovanie potrieb tajomnosti sú cirkvi. Cirkvi majú prepracovanú mytológiu, ponúkajú posmrtné pôžitky a za to vyžadujú celoživotnú poslušnosť a dodržiavanie nimi stanovených pravidiel. Účasť na spoločných rituáloch nie je povinná. Žijú z darov veriacich. Ak je cirkev štátnym náboženstvom, dostáva peniaze aj od štátu. Cirkvi vlastnia majetok a vôbec správajú sa ako zabehané firmy. Presadiť sa s novou cirkvou dá dosť práce a nie je to záležitosť na jednu generáciu. (Mormóni, Svedkovia Jehovovi) Prísun nových klientov je väčšinou zabezpečovaný pomocou infikovania memplexom v mladosti.

Prevádzka cirkvi má vysoké náklady, treba zaobstarať veľa nehnuteľnosti na prevádzkovanie rituálov, platiť oficiálnych predstaviteľov, financovať výučbu. Preto potrebuje cirkev veľké množstvo klientov, alebo aspoň nejaký historický majetok na podnikanie. Náklady na členstvo si hradí každý sám.

Sekty

Ak chceme zbohatnúť v priebehu jedného života, je najvýhodnejšie založiť sektu. Sekty sú vedené vizionárom (guru), ktorý udáva smer. Mytológia nebýva zďaleka tak kvalitná a môže čerpať inšpiráciu aj v televíznom seriáli (Vesmírni_ľudia). Požitky ktoré sú ponúkané sa môžu týkať posmrtného i súčasného života - osobné stretnutie s guru, prísľub odstránenia pochybností, prísľub šťastia. Sekty väčšinou vyžadujú absolútnu poslušnosť voči svojim predstaveným. Žijú z osobnej práce a majetku svojich členov. Účasť na spoločných rituáloch je väčšinou povinná. Sekty sú liahňou nových cirkví a ak sa im podarí prežiť generačnú výmenu, stanú sa z nich mladej cirkvi. Keď sa nová cirkev zavedie, potom už väčšinou nemá problémy s prísunom peňazí od svojich veriacich. Prísun nových klientov zabezpečuje osobný nábor pevného jadra členov sekty. Scientológovia používajú k náboru pančované psychologické testy, z ktorých vyplynie, že daný jedinec je na tom zle, načo mu okamžite ponúknu platený výukový kurz na odstránenie týchto neexistujúcich chýb. Na záver kurzu sa vykonáva ďalší psychologický test. Kontrolná otázka: "Čo nasleduje po teste?"

Sekty sú na tom lepšie v tom, že im väčšinou stačí jedno sídlo, kde sa odohráva život sekty. Väčšinou stačí nejaké vidiecke sídlo, alebo statok (Hare Krišna). Náklady na prevádzku siekt sú rádovo menšie, pretože je potrebné financovať len guru a jeho najbližších. Náklady na členstvo v sekte môžu dosiahnuť až vyšky všetkého majetku člena.


3.
označiť príspevok

blueevil
   10. 12. 2012, 16:19 avatar
ked tak nenavidiš naboženstvo, tak si ho nevšimaj, to by si už za tych 52 rokov mohol pochopiť
Súhlasí Style, rose.madder


5.
označiť príspevok

nabzlo muž
   10. 12. 2012, 17:00 avatar
jednu vec nepochopím do smrti,ako niekto môže zatvárať oči pred zlom ktoré náboženstvo pácha každý deň...
Súhlasí mysoulflies


7.
označiť príspevok

Style muž
   10. 12. 2012, 17:11 avatar
Tebe ako škodí, ako sa ťa to osobne dotýka? Dýchajú vzduch, ktorému uverili že je dobrý. Náboženstvo mám moc, vplyv na ľudí a ty to en tak nezmeníš.


11.
označiť príspevok

blueevil
   10. 12. 2012, 18:01 avatar
tam ide o ten odkaz, nie čo niekto v akom mene pacha. to su zakonitosti aby tato civilizacia mohla normalne fungovať. čo by si im na miesto toho ponukol ? sam nevieš...


12.
označiť príspevok

rose.madder žena
   10. 12. 2012, 22:42 avatar
..ja vidím zlo vo všetkých tvojich príspevkoch ...si teda veriaci?

..už otvor tie zaslepené očí nenávisťou konečne, zlo páchajú ľudia svojimi činmi, ale aj slovami plnými zla ...nie náboženstvo
..ak ťa tresnem po hlave Bibliou, nemôže za to tá kniha, ani jej obsah, ale JA -človek --konkrétne môj mozog, ktorý dal pokyn mojej ruke, aby ťa tresla ...
Súhlasí brumo, Sóley


13.
označiť príspevok

rose.madder žena
   10. 12. 2012, 22:43 avatar
12 patrila nabzlovi


6.
označiť príspevok

Bojislav muž
   10. 12. 2012, 17:05 avatar
nejde o nabozenstvo, ide skor o to pokrytectvo, hlavne katolickej cirkvi ktora vyslovene sedi na zlate a peniazoch ale vo svete ludia dru biedu, doslova sa zabija pre lieky a lekarske vybavenie ale hlavne ze papez sedi na zlatom stolci a cirkev by zo zlata a penazi mohla postavit aj mensie mesto
Súhlasí nabzlo, mysoulflies


8.
označiť príspevok

Style muž
   10. 12. 2012, 17:13 avatar
Ak zanikne Vatikán, cirkev padne. Raz bude aj to.
Súhlasí nabzlo, Bojislav


4.
označiť príspevok

havran
   10. 12. 2012, 16:45 avatar
nabzlo- svet potrebuje klamstvo. Keď sa tak prehrabujem históriou , vždy mi to tak vychádza , že nepochopiteľné veci rozumom sú najlepším riešením , keď už človek nevie ako ďalej. Vtedy je ešte vždy jedno riešenie "pomôž bože" No keď sa topiaci chytí vrby , hneď má zase nevďačnú myšlienku: "lepšia vrba ako sedem Bohov. Z toho plynie jeden uzáver: človek v núdzi myšlienkou na nadprirodzené a duchovné sa nabíja energiou , ktorá mu pomáha v núdzi.Z toho aj vyplýva snaha vládnucích držať plebs v biede. Boha vymysleli tí čo vládnu a chudáci im na to skáču ako muchy na mucholapku. No , ale veď im to pomáha - jedním aj druhým.


9.
označiť príspevok

Style muž
   10. 12. 2012, 17:15 avatar
Neber ľuďom Boha, potrebujú ho k svojej nádeji. Na vine sú tí, čo ho zneužívajú lebo ich kryje, chápeš ako.


18.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   11. 12. 2012, 17:49 avatar
Svet nepotrebuje klamstvo, pretože z neho pochádza ešte viac nedorozumení, a tragédii, ale viem že si to myslel obrazne, pointu chápem, len doplním, že po Bohoch volajú väčšinou ľudia v najväčšej núdzi, keď v danej chvíli pre nich neexistuje racionálne riešenie. Ľudí dobíja motivácia, a niekedy siahnu v núdzi aj po Bohoch, ktorí však neexistujú. Je to viacmenej psychologická autosugescia, dať si nádej, uvoľniť sa od bremena zodpovednosti za svoje činy, veď Boh to už nejako zariadi, a hneď je lepšie. Mnohé inštitúcie však vieru zneužili, používajú ju len na vlastné profitovanie, prevažne materiálno-mocenské, dávajú falošnú nádej a manipulujú ľudí vo svoj prospech. Cirkev je samý hnus, znôška lží a manipulácii naprieč celou históriou.
Súhlasí nabzlo


10.
označiť príspevok

nabzlo muž
   10. 12. 2012, 17:24 avatar
Boha si nechajte,vrátiť treba majetky...

Aby sa rozmnožovalo cirkevné bohatstvo, falšovali mnísi a iní cirkevní ľudia listiny a dokumenty.
Ak chcel biskup alebo opát zväčšiť svoj pozemok, nechal často vyhotoviť falzifikát, ktorý sa potom »našiel« v archíve a dokázal, že to alebo tamto knieža zo skorších časov už odkázalo určitý kus zeme kláštoru. Čo mohli proti tomu robiť jednoduchí roľníci, ktorí často nevedeli ani písať a ani čítať?
Existovali mnísi, ktorí sa vyučili remeslu falšovania listín, a ktorí chodili krajinou z kláštora do káštora, aby vykonávali svoje remeslo.
Mních Gueron priznal na smrteľnej posteli, že prešiel celé Francúzko, aby pre kláštory a kostoly zhotovoval falošné dokumenty. 16) S. 83
V južnom Nemecku túto kriminálnu prácu vykonával benediktínsky kláštor Reichenau na Bodanskom jazere. 17) S. 23 Úplným vrcholom bolo, keď si pápež Štefan II. (+ 757) dovolil tvrdiť, že mu Konštantín daroval celý západný svet. Viacerí ľudia, ktorí toto »Konštantínovo darovanie« považovali za falošné, museli svoje výroky zaplatiť životom, tak napríklad aj Johannes Dränsdorf v Heidelbergu ešte v roku 1425 a vodca Waldenských Friedrich Reiser v Štrasburgu 1458. 11) S. 51
Základom pre Konštantínove darovanie bola nasledujúca rozprávka: Prenasledovateľ kresťanov Konštantín bol podľa nej pápežom Silvestrom I. vyliečený z lepry, obrátený a pokrstený a z vďačnosti daroval pápežovi všetky provincie v Taliansku a v západných krajinách.
Potom ako bol už v 12. storočí tento podvod odhalený prívržencami Arnolda z Bresci, potvrdil to s konečnou platnosťou pápežský sekretár a humanista Laurentius Valla v roku 1440 v jednom spise. Rímsko-katolícke písanie dejín, priznalo toto sfalšovanie podľa Deschnera až od 19. storočia. 10) S. 106
Ešte stále sú cirkvi najv§čším súkromným vlastníkom pozemkov v celej Európe a určite aj na svete. Koľko z tochto bohatstva bolo zaplatené z poctivej práce? A koľko majetku získala zhabaním, ukradnutím, falšovaním a inými lúpežami?

Čítajte viac: dolezite.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí mysoulflies


14.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 12. 2012, 01:45 avatar
To už sa ani nedá pozerať na to vaše fňukanie, koľko má cirkev peňazí a akí sú veriací zločinci. Koľkože peňazí ste vrazili do tej cirkvi, ža vám je tak teraz strašne ľúto za nimi. Vidíte na cirkvi iba zlo, ktoré vôbec nie je božie a ani cirkevné, stan takto neustále škodí cirkvi, aby takí, ako vy, uverili jeho klamu a tieto naivné a detské vyýhovorky použili na to, aby ospravedlnili neveru v Boha. Však si never, keď nechceš veriť, čo si myslíš, že z tvojich rozumov si tresnem po hlave a prestanem veriť ? Ja už som bol neveriací, ako si ty teraz, a keby si si myslel, že všetci veriací sú najväčší zločinci a všetci neveriací sú tí najsvätejsí ľudia, ktorých svätosť nadnáša nad všetky kostoly a hlavy majú múdre ako balňony, ne prestanem veriť,len preto, že ty žereš krčmové drýsty aj s navijákom, pretože moja viera nie je a nebude založená na tvojom názore, ale na mojej skúsenosti, ako sa dá profitovať s viery v boha už tu na zemi. A bol by som idiot, keby som sa toho vzdal len preto, žen ty si myslíš, že máš v hlave žiarovku a ja iba sviečku. Zapamätaj si tieto slová, čo teraz prečítaš, ža príde doba, keď to budešty, čo si budeč otlkať hlavo o múr, ako trápne a naivne si sa nechal oklamať a prepásol si jedinečnú príležitosť, ktorú dostane každý živý tvor od boha. A to je príležitosť mať sa už tu na zemi lepšie a žiť oveľa pokojnejšie a spokojnejšie a to nehovorím o tom, čo príde potom. Vaše fantázie končia na tomto skúrvenom pozemskom svinstve a já mám chvála Bohu, fantáziu oveľa ďalej. Ale aby si prestal žrať satanove svinstvo a chcel by si sa pokúsiť o niečo lepšie, an to terba trošku námahy a vy ste si nechali povýšiť satanom lenivosť na slobodu, lebo v tak jednoduchom živote sa ani nič iné nedá. Takže vy si užívajte svoju slobodu a my svoju a prestaňte bojovať o našu záchranu, lebo my by sme vas mali zachraňovať, ale keď si človek prečíta tieto vaše naázory ny DF, s tým sa nedá nič robiť. Pripadáte mi ako malý chlapci, ktorí v živote ešte nevideli nahú ženu, ale strašne by chceli radiť dospelým, ako sa treba milovať. Skúste najprv tú vieru a potom kecajte ! Aj v súťaži 5 proti 5 na otázku v čom sú mladí lepší ako dospelí, bez váhania odpovedal ani nie dvdsaťročný fagan: "V milovaní" Bičan stuhol ako štolver, ale on to tak vierohodne a presvedčivo povedal, ako by to bola tá najväčšia pravda sveta. A tu je niekde vaša úroveň. A obviňovanie zo zločinu tých, čo sa ho dopustie zriedka a nevšínmňmavosť tých zločincov, ktorí z toho dokonca žijú, je tioež jeden z dôkazov s ktorým sa nedá pohnúť.
Ak príde ohvnosť spustošenia tam, kde nemá byť, verte, že koniec je blízko !


16.
označiť príspevok

havran
   11. 12. 2012, 07:52 avatar
elemír - ty zjavne dávaš prednosť pokryteckej viere v Boha pred čistotou ľudského bytia. Možno si to ani neuvedomuješ. Ale pozri sa ako žijú spoločenstvá ľudí. Vraj na Slovensku je 80 percent veriacich , no aký je výsledok? Ako sa správa kapitál a cirkev , keď 2 percentá ľudí si privlastňuje cca 75 percent bohatstva vytvoreného ľuďmi , ktorí drú od ráno do večera za Pán boh zaplať? Odkiaľ berieš tú istotu , že pán bude trestať bohatých za ich bohatstvo. Len sa pozri , ako sa vytrčajú v prvých radách v kostole a ešte aj farár sa im klania. Veď sa zobuď.
Súhlasí mysoulflies


17.
označiť príspevok

Bojislav muž
   11. 12. 2012, 16:20 avatar
vsetci musia vrazat nehorazne peniaze do KC, ci sa im to paci ci nie, pokial viem tak ty katolik nie si lebo vedome popieras dogmy KC, spochybnujes aj svatu trojicu, teda podla KC skoncis v pekle


15.
označiť príspevok

nabzlo muž
   11. 12. 2012, 07:17 avatar
elemirko,ja viem že sa fakty zlé čítajú...


19.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 12. 2012, 03:48 avatar
Viera nie je o tom pozerať sa na druhých. Na seba a hlavne do seba sa pozri. Stále máte strach pochopiť hlavnú podstatu veci. A to je, čo z toho človek má, že praktizuje vieru už tu na zemi. Najprv skúste a potom môžete hovoriť o tom. Pokiaľ neskúsite, hovoríte o niečom, čo nepoznáte a to je potom prinajmenšom divné. Čo mňa je potom, že niekto kradol a spadol a či bol pri tom katlík, alebo drbolík alebo nejaký iný idot, ,čo mňa je potom, že veriací sú zločnci a neveriací svätý, to je každému na hovno !!! Čo vás po druhých, vy sami sa pokúste hľadať v sebe a nenechajte si újsť príležitosť len pre sprosté krčmové kydy, aj keby hneď boli sto krát pravda, čo mňa je potom, koľko je vo Vatikáne, alebo v Amerike, alebo v kravskej riti koľko peňazí, mňa zaujímajú len tie, čo mám ja, alebo ja si zodpoviem svoje peniaze a tie druhé, nech si zodpovedajú druhí. Napísané je, že nevyjdeš stade, dokiaľ nezaplatíš do poslednej mince. A preto ja radšej dám, ako by som mal niečo neoprávnene zobrať a potom sa zodpovedať. Nech sú tie fakty aké koľvek, čo jaá mám s tým ??? Já si zodpovedám svoje a iný nech si tiež zodpovie svoje. Vď´predsa viera v Boha nemôže byť založená na tom, čo niekto iný niekde ukradol, zničil zabil a čo ja viem čo ešte.Hovoríte o faktoch a fakty to sú, ale načo a pre koho ? Pozerať sa po iných a robiť iba to, čo robia iní, je trápne malomeštiactvo a dokazuje to, že si primitív, ktorý nie je schopný vymyslieť niečo sám. Nedokážeš pohnúť sím so sebou, lebo máš strach, že tam ten kradol a spadol. S takým strachom a stakým životom sa dajte vypchať, ja si nenechám újsť perfektnú príležitosť, že si niekto niekde nevedel so sebou rady a teraz ja mám za jeho debilitu trpieť ??? Mať z toho mindráky ?? To je depresia, to treba užívať antidepresíva. Pachtíte sa za zlými správami, necháte sa tým kŕmiť a to je váš svet ??? Ja som nepozeral televízne noviny, ani nepamätám, načo ?? Trápiť sa do rána s tým, že nejaký idiot zabil svoju mater, lebo bol ožratý ?? A keď bol veriaci, tak prestanem veriť v boha ????? To je aká suverenita osobnosti, aka samostatnosť rozhodovať o sebe, ak si riadim svoj život podľa nejakého neznámeho debila, ktorého som nikdy nestretol a anikdy nestretnem ? A o tieto drbnuté správy mám oprieť svoj osud, či veriť, či neveriť ??? Viera je najintímnejší kontakt jednotlivca s Bohon, alebo s nebom a nezávisí od dobra a zla okolia, závisí len od teba samého, či to chceš, ši chceš využiť výhody, ktoré sú z viery už ru na zemi. Ako neveriací nemáš zodpovednosť pred nikým a pred ničím a preto ani nemôže mať o teba nikto záujem. Bez Boha si strom, ktorý neprináša ovocie a ktorý sa preto vytne a hodí do ohňa. Ale keď budeš chcieť dokázať bohu, že z málom si bol poctvivý a dobre si hospodáril, urobí z teba hospodára ešte väčšieho. nechápem ako môžete žiť v takomto pesimizme, hnať sa za zlými správami a tým si zdôvodňovať nezmyselnosť svoho života ? Toto je pre psychiatra, tento nekonečný pesimizmus. To by sa dalo ľahko vyliečiť antidepresívami, ale čo s takými, čo sa boja aj boha a aj psychiatra? To už potom len Cirkum dederum. Konečne si bojislav aj všimol, čo píšem o trojici, čo píšm o dogmách, atď. Píšem to preto, lebo nie som posratý a natrieskami krčmovými drístami o zločinnosti veriacich a dokonca podľa vás a i o zločinnosti samotného boha. Lebo som si prečítal evanjelium a zistil som, že tieto veci tam nie sú, alebo sú dokonca proti základnej logike Ježiša Krista, napriek tomu, že niektoré nezmysly sú v cirkvi zabetonované dve tisíc rokov, že nepodceňujem satana a jeho význam pri spasení človeka a chcem upozorňovať na jeho majstrovstvo klamu, ako klame aj vás, aby ste ani nemrkli na stranu, kde je boh a vaša záchrana z otroctva zlých a často nepravdivých správ. A píšem to preto, lebo cítim za sebou toho, ktorý ma zatriasol od zadu okamžite, ako som upadol do šialenstva, stačilo zlomky sekúnd a poznal som ukrutnú bolesť, ktorá bola silnejšia, ako keď som zomrel po autonehode na Áre dvakrát od bolesti, lebo tí idioti ma posadili dvakrát a ja som mal preborenú pánev dovnútra. Trikrát som bol na druhej strane, ale zatiaľ som tu, lebo mi bolo povedané, že ty tu ešte nepatríš, napriek tomu, že pred tým som mal index platu na dôchodok 1,6 a potom nekonečené roky a starosť, ako zaplatiť mesačne inkaso. Ale veriaci som bol aj pred tým aj potom a a duševne šťastný aj pred aj po, lebo moje hodnotenie života nie je podľa peňazí tohoto sveta, ale podľa meny, ktorú si ukladám tam hore. Vôbec ma nesužuje závisť, koľko je peňazí vo Vatikáne a hocikde inde, legbo to mám ukradnuté, lebo ja sa starám o,iné poklady, ako sú peniaze apodľa týchto pokladov cítim už tu na zemi, ako to funguje. Veď prečo ľudia pijú, potrebujú byť aspom za chvíľu duševne šťastní, mať dobrú náladu, radovať sa. kto by nechcel, ale v cirkvi to ide aj bez alkoholu a poškodeného zdravia a hanby okolia. Prečo si nezoberieš do ruky evanjelium a nepreveríš si sám svojou vlstnou logikou, kto má pravdu, či já, čo som tam objavila a napísal, že JEžIš NIE JE BOH a že svätá trojica funguje tak, ako to vysvetlil v evanjeliu Ježiš Kristus a nie tak, ako sa to podarilo nasáčkovať do cirkvi stananovi a má to tam zabetonóvané cez najvyššiu hierarchiu, aby držal ďaleko od boha všeetkých tých, čo tieto veci pripisujú cirkvi a nie satanovi, ako ste napríklad aj vy ??? Toto preštuduj a rob mi oponenta v tomto ! Keď teda tzvrdíš, že si neveriací, tak to naštuduj a skús o tom vyjadriť podložený, nestranný názor. Ale trápne výhovorky na to, že niekto kradol a spadol, to vam ja nezožeriem.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:22,  na bolesť srdca...
dnes, 22:10,  Iba ak albíni.*13
dnes, 22:09,  Slováci nie sú bieli, keď už tak lipneš na farbe. Máme svetlú pokožku, ale nie bielu.
dnes, 22:08,  Rasizmus je o pohŕdaní, a hokejis pohŕda.
dnes, 22:02,  Je rasizmom to, že človek je presvedčený, že ľudské rasy existujú?
dnes, 21:57,  A vraj nie si rasista. Nebiela, to je aká, ak nie rasistická reč?
dnes, 21:56,  Nie. Nevie to. Napíš mu tam do komentára odkaz, aby vedel.
dnes, 21:37,  Nebiele krajiny ako keby som Hitlera čítal *08*08*08*08
dnes, 21:34,  Možno nepostrehol
dnes, 19:12,  Osvietený, Ján Benčík vynechal vo svojom blogu najväčšie eso, a to komunistu Petra...
dnes, 18:55,  48 Uz by si dychal lepsie?*13*13*13*13
dnes, 17:31,  ananás chcel uspieť a neuspel a teraz pistácie budú chcieť uspieť a neuspejú
dnes, 17:23,  pindúry sme si už pomerali
dnes, 17:11,  Stačí zastaviť populačnú exploziu v nebielych krajinách
dnes, 17:02,  To je jedno, kto. Všetci tvoríme ľudstvo.
dnes, 16:23,  50/ Ondrik ti to vysvetli ako sa daju ceny znizovat a platy zvysovat!!!:))))
dnes, 16:06,  Ono sa to vylučuje zrejme.......najlepšie e viac peňazí v rozpočte a nižšie dane...
dnes, 16:03,  47/ Znizis dane viac penazi na uctoch obcanov... Zvysis dane viac penazi v statnom rozpocte.....
dnes, 16:02,  A čo ak budúca vláda bude taká istá ako terajšia ? Okrem toho dôchodky sú nízke a treba...
dnes, 16:01,  Bieli nie, afričania, arabi...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nadmerné upieranie sa o ideály brzdí vlastný intelektuálny rast!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(90 749 bytes in 0,785 seconds)