Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Pred voľbami sľubovali, že nezrušia žiadne sociálne opatrenia

31
reakcií
266
prečítaní
Tému 26. apríla 2020, 16:49 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 4. 2020, 16:49 avatar
Pred voľbami sľubovali, že nezrušia žiadne sociálne opatrenia. Teraz ide vláda rušiť vlaky zadarmo pre dôchodcov
Bratislava 25. apríla 2020

Igor Matovič, Boris Kollár a v menšej miere aj ostatní vtedajší opoziční politici pred voľbami sľubovali ľuďom, že sa nebudú rušiť žiadne sociálne opatrenia predchádzajúcej vlády. Vláda však chce najnovšie dočasne zrušiť vlaky zadarmo pre dôchodcov-

Najmä Igor Matovič a Boris Kollár pred voľbami uisťovali ľudí, že voľbou ich strán sa nemusia ničoho obávať, keďže oni nedovolia rušenie žiadnych sociálnych opatrení, vrátane vlakov zadarmo, ktoré zaviedla vtedajšia Pellegriniho, respektíve Ficova vláda.

K prvému rušeniu sociálnych opatrení došlo zavádzania prvých opatrení proti koronavírusu. Kvôli boju proti koronavírusu „dočasne“ zrušili vlaky zadarmo pre študentov. Toto opatrenie sa však ešte dá pochopiť, keďže študenti sú momentálne doma, nechodia do školy a teda nemusia cestovať.

Nepochopiteľné je však to, že vláda ide najnovšie zrušiť aj vlaky zadarmo pre dôchodcov. Toto opatrenie pritom chce zaviesť práve v tomto čase, keď sa začínajú uvoľnovať iné opatrenia, napríklad otvorenie obchodov do 300 metrov štvorcových. Akú má teda logiku rušenie vlakov zadarmo pre dôchodcov ?

Návrh uznesenia je zverejnený na stránke Úradu vlády prekladá ho minister dopravy a výstavby Andrej Doležal – nominant hnutia Sme rodina.

Materiál je zatiaľ ešte nezaradený, no podľa našich informácii by sa mal na vláde prerokovať na budúci týždeň.

Návrh uznesenia:

„Odporúčanie Ústredného krízového štábu a pozastavuje platnosť uznesenia vlády SR č. 530/2014 a č. 590/2014 o zavedení bezplatnej prepravy realizovanej v rámci vnútroštátnej prepravy vo vozňoch 2. triedy do odvolania a to pre osoby, ktoré dovŕšili 62 rokov veku;poberateľov dôchodkov podľa zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, ako aj osôb, ktorým bol obdobný nárok na vyplácanie takýchto dôchodkov priznaný verejnou inštitúciou členského štátu Európskej únie a pre poberateľov vdovských výsluhových dôchodkov, vdoveckých výsluhových dôchodkov, sirotských výsluhových dôchodkov a invalidných výsluhových dôchodkov podľa zákona č. 328/2002 Z. z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.“

V odôvodnení tohto opatrenia sa píše:

„Dôvodom na toto dočasné opatrenie je ekonomická motivácia na zníženie rozsahu cestovania vybraného okruhu cestujúcich okrem nevyhnutnej potreby, eliminovanie blízkeho kontaktu medzi cestujúcimi a s tým súvisiace zníženie rizika prenosu ochorenia COVID-19.“

Podľa vlády cestovanie dôchodcov vzrástlo, a preto je potrebné zrušiť vlaky zadarmo:

„Kým za obdobie ucelených 2 týždňov od 16.3.2020 do 29.3.2020 sa priemerne prepravilo z týchto skupín na bezplatný cestovný lístok 4273 cestujúcich, za 7 ucelených kalendárnych dní od 1.4. do 7.4. ich už bolo 4972 a za ďalších 7 ucelených kalendárnych dní po veľkonočných sviatkoch tzn. od 14.4. do 20.4.2020 tento počet vzrástol na 5566 denne, čo počas pracovných dní predstavuje dennú hodnotu medzi 6500 – 7000 cestujúcich, pričom stále sú desiatky a stovky cestujúcich, ktorí sa presúvajú cez 3 a viac krajov (napríklad z Bratislavského, Trnavského či Trenčianskeho do Prešovského či Košického kraja) , tzn. prakticky naprieč Slovenskom.“

Vláda však dodáva, že isté skupiny obyvateľstva budú mať výrazne zľavy:

„Pre osoby nad 70 rokov bude umožnené cestovať za cenu len 0,15 € za každých 50 km, osoby s ťažko zdravotným postihnutím budú mať možnosť využiť 60% zľavu zo základného cestovného, osoby s pravidelnou dochádzkou do zamestnania 50 % zľavu a osoby nad 60 rokov zľavu 40% zo základného cestovného. V ponuke bude aj sieť ostatných zliav, ako je 15% zľava regional pri ceste do 60 km, či 10% zľava pre predplatné cestovné lístky na určitú dobu.“

Samuel Gdovin


6.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 4. 2020, 17:36 avatar
Kasafran, mňa ani tak nezaráža, že dočasne zrušili vlaky zadarmo i pre dôchodcov, aj keď mám pochybnosti o tom, že v tomto období cestuje veľa dôchodcov, vadí mi tá ich nelogičnosť... veď predsa ak chcú chrániť dôchodcov pred koronou, znížiť u nich riziko nákazy, ktoré sa zvyšuje cestovaním, potom prečo tie zľavy?  
 
Súhlasí Kasafran


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 4. 2020, 18:57 avatar
Logiku všetko dáva žiadne rušenie cestovania všetkých dôchodcov a všetkých študentov členských krajín europskej únie za peniaze danových poplatníkov Slovenska sa neruší .
Prečo sa teda dočasne pozastavilo pre študentov ? Preto lebo študenti do škôl necestujú ale sedia doma . Aby ich nezvádzalo masovo cestovať len tak po Slovensku bolo na podnet štátneho hygienika pozastavené cestovanie kvázi zadarmo . Podobne tomu bolo i dôchodcov kde sa dočasne zaviedol symbolický poplatok aby sa v Tatrách nevyrojila zadarmo Bratislavská sila dôchodcov v čase núdze. Ale aby dôchodci sedeli na prdeliach doma . Toľko z logického dôvodnenia hlavneho hygienika .

Naďalej však daňoví poplatníci budú mať možnosť zaplatiť cestovanie všetkých dôchodcov po Slovensku z členských krajín EU ako i cestovanie študentov z krajín EU . Čiže tak Nemecký, Francúzky , Rakúsky dôchodca či študent bude mať darom od daňových poplatníkov Slovenska cestovanie po Slovensku i naďalej . Vraj je to tak spravodlivé a socialne čo si ja mimochodom vôbec nemyslím ani omylom .

Ešte že neprešiel mešuge návrh kapitána aby vodiči z členských krajín europskej unie neplatili dialničné poplatky . Lebo to už ani nebol populizmus skôr myslenie šriegom .


13.
označiť príspevok

Bijoux žena
   27. 4. 2020, 16:11 avatar
7. osvieteny , s tymi rakušanmi asi prepojili s turizmom Slovensky dochodca večšinou vyuzíva len dopravu k rodine a atp .
Súhlasí Osvietený


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 16:31 avatar
Tu nejde o Rakušanov . Proste daňoví poplatníci zaplatia cestovanie vlakom za ich peniaze z celej EU čiže 28 krajín to isté platí pre študentov . Je jedno či je to z Česka alebo Rakúska alebo Veľkej Británie .

Danko navrhol aby vodiči z EU neplatili na Slovensku dialničné poplatky .

Proste uplne mešuge .

Ano pochopil by som to ak by sa na tom uzhodla EU potom by to rozum dávalo ale nie velký.


12.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 4. 2020, 15:56 avatar
Zľavy sú preto, že ti dôchodcovia, ktorí musia napriek odporúčaniam necestovať, predsa len niekam cestovať, aby to nemali také drahé.
Súhlasí Osvietený


15.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2020, 16:32 avatar
Starý chren, preto majú Pre osoby nad 70 rokov bude umožnené cestovať za cenu len 0,15 € za každých 50 km, OSOBY S ŤAŽKO ZDRAVOTNÝM POSTIHNUTÍM budú mať možnosť využiť 60% zľavu zo základného cestovného, osoby nad 60 rokov zľavu 40% zo základného cestovného. A mimo týchto zliav osoby s pravidelnou dochádzkou do zamestnania 50 % ... 
 


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 20:58 avatar
J.Tull prečo kopíruješ bludy z Kasafranovej stranky o spoplatnení dôchodcov keď sa nič také nestalo ???


21.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 21:19 avatar
Osvietený- vieš dobre, že ZMatoviča zastavili jeho vlastní. Garantujem ti, že je taký "schyzo" ako Stalin a bude čistiť vo vlastných radoch. To bude zábava, držím mu prsty.


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 21:34 avatar
Havran ja som Matoviča nevolil ale držím mu tiež prsty . Neteším sa na zlo to je tvoja parketa ale na to že to zvladne lebo ina možnosť tu nie je . To že teba vzrušuje každá vec ktorá by mohla Slovensko poškodiť ma neprekvapuje ty sa tešíš na vystupenie z eu či nato ako si sa tešil na vladu neschopných kotlieb . Tak sa teda teš súdruh


25.
označiť príspevok

Kacír muž
   27. 4. 2020, 21:35 avatar
Vyhrážaš sa mu ?


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 16:36 avatar
Starý chren presne tak ako píšeš preto keď bude cestovať / dočasne v čase núdze činskeho hnusu / 70 ročný dedko z Bratislavy do Trnavy zaplatí DOČASNE gigantickú sumu 15 centov čo ho podľa Kasafrana môže ekonomicky zničiť .

Dôchodca podľa hlavného hygienika ako i študent pri zatvorených školách má sedieť doma na prdeli nie sa voziť po Slovensku vo vlaku . Podľa mňa je to logické ??? Alebo ???


22.
označiť príspevok

havran
   27. 4. 2020, 21:23 avatar
Osvietený- kto by od teba mmohol čakať toľko logiky?    


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 21:31 avatar
súdruh ty si majster sveta v komentoch v ktorých nič nepovieš to ten vuml


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 4. 2020, 17:03 avatar
Je to ďalší z tvojich hoaxov . Vlaky zadarmo respektíve z penazí danových poplatníkov Slovenska pre všetkých študentov z 500milionovej eu ako i všetkých dôchodcov z europskej unie budú platiť i naďalej daňový poplatníci Slovenska .

Jediné čo vláda urobila je zmena pre študentov europskej unie v núzovom stave

Bezplatné cestovanie vlakmi pre študentov bude zrušené, a to počas uzavretia škôl. Vyhlásil to v utorok premiér Igor Matovič (OĽaNO). Zaviazané k tomuto opatreniu bude Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR. Študenti podľa I. Matoviča majú byť v súčasnej situácii doma, nie cestovať bezplatne vlakmi na výlety.

Kasafran ty kurva eštebacka komunistická klamárska zase klameš ako v každom jednom príspevku.


3.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 4. 2020, 17:19 avatar
(2) Osvietený,
je mi skutočne ľúto, že tá Tvoja debilita spojená s vulgárnosťou a nenávisťou stále preráža ďalšie a ďalšie dná amorálnosti...
Prečítal si si vôbec celý článok? Pretože, ak by si tak spravil, určite by si až takto idiotsky nereagoval...!
Už si začal svoju matku-učiteľku zoznamovať s výplodmi svojho "ducha" tak, ako som ti pred chvíľou odporučil v inej téme...?


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 4. 2020, 17:34 avatar
súdruh prečítal som si i tieto hovná ktoré šíriš si patologický luhár


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 4. 2020, 17:34 avatar
Nazvať teba kurvou je urážka lahkej ženy


8.
označiť príspevok

majko1 muž
   27. 4. 2020, 15:21 avatar
Ide iba o to, vláda už viackrát klamala a to je tam iba mesiac aj s cestou. Gratulujem všetkým ich voličom,,že sa nechaju klamať, svedčí to o ich neschopnosti posúdiť realitu napriek mnohým upozorneniam.......


9.
označiť príspevok

Kacír muž
   27. 4. 2020, 15:22 avatar
Ja som ich nevolil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 15:37 avatar
Kacír ty si volil Kisku teda aspoň si to písal a strana za ľudí je v koalícii .


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 15:36 avatar
majko1 ty za tým Ficom more vyplačeš .

Zopár faktov

Žiadne cestovanie dôchodcov EU a študentov EU za peniaze daňových polatníkov SR sa neruší.
/Pozastavuje sa na pokyn hlavneho hygienika v čase núdze /

Ale to neznamená že sa nemôžeš vyplakať a samozrejme zaklamať si ako Fico .
Súhlasí Starý chren, Bijoux


19.
označiť príspevok

majko1 muž
   27. 4. 2020, 19:05 avatar
A ešte treba zrušiť aj školstvo zadarmo, tiež všetky privatizácie podnikov ktoré boli postavené za peniaze daňových poplatníkov v tej dobe kým taký ako ty srali do plienok, treba zrušiť aj zdravotnú starostlivosť a všetky štátne nemocnice postavené za peniaze tých istých daňových poplatníkov SR lebo svet sa nezačal príchodom exotov ako ty na svet.


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 21:42 avatar
majko1 čo znamená zadarmo ??? Nič nie je zadarmo to si už raz zapamätaj.

Za ake peniaze danových poplatníkov boli postavene aké podniky ???

Ty píšeš ako keby Slovensko bolo ako NY. city .

Ved tu bolo v roku 1989 uplne hovno fabriky ktoré funguju tu boli znarodnene takým ludom ako bol Baťa .


27.
označiť príspevok

Kacír muž
   27. 4. 2020, 21:43 avatar
Takže ani cigáni v osadách nemajú domy zadarmo ???????????????????????????


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 22:02 avatar
Cigani nie ale ty vnuk arizatora maš byt ukradnuty Baťovi zdarma


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 4. 2020, 21:44 avatar
Zadarmo znamená, že ty to nezaplatíš. Prídeš do obchodu, a pri nákupe ti dajú nejakú pozornosť. Bežne to nerobia, ale teraz oslavujú 10. výročie podnikania, tak zadarmo dávajú zákazníkom drobnú pozornosť.


30.
označiť príspevok

Kacír muž
   27. 4. 2020, 21:45 avatar
Aj primerosy ?


29.
označiť príspevok

Kacír muž
   27. 4. 2020, 21:45 avatar
Baťa bol kokot do piče, takého človeka zavesiť za gule a dať ho zožrať medveďovi kokot jeden, dojebal prírodu v TANAPE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 22:06 avatar
Keby si nebol taký nebetyčný KKT akým si vedel by si že Tanap bol založený 1. januára 1949. kedy bol už Baťa pradávno okradnutý.


17.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 4. 2020, 18:43 avatar
(5) Osvietený,
nazvať Teba človekom, je ťažkou urážkou ľudského rodu...


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 4. 2020, 18:45 avatar
Ľudský rod ? Ja že tvoju slävänsku čistu rasu

Ako povedal prognostik sem ste to dotiahli súdruhovia
http://www.youtube.com/watch?v=bBu7q-0eRRM Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:12,  -era- naozaj za opýtanie nič nedáš, poďakuj mi, za brúsenie tvojho myslenia, máš to...
dnes, 19:09,  Milan46- pandemia je zásterka pre deti a nedosahuje ani úroveň epidémie. Sám si dôkazom...
dnes, 19:08,  Mil@níčko, to si ty???
dnes, 19:06,  Viem už, že z teba dostať úplne jasné a zreteľné vyjadrenie je takmer nemožné, ale za...
dnes, 19:03,  -era-to sa pýtaš naozaj, alebo si robíš srandu? Myslel s som si, že bystrejší . Nezdá sa...
dnes, 18:57,  (21) Havran, obidva tie naše vládne proamerické a pronatovské "klince" si trafil...
dnes, 18:56,  Pandemického charakteru ?
dnes, 18:52,  Aký druh ohrozenia máš na mysli?
dnes, 18:47,  Je mi jedno, ako sa volajú strany , ale kým nebudú sociálnodemokratické, tak Slovensko je v...
dnes, 18:45,  Že vraj o nič nejde a hlas pár starcov je ako volanie na púšti? Toto sa nám snaží tu...
dnes, 17:40,  A sme doma. Evanjelium je mocou Božou na spasenie VERIACEMU. Ked človek neverí, božia moc na...
dnes, 17:26,  Dávam svoj hlas strane Hlas.
dnes, 17:18,  S Erom.
dnes, 16:40,  Daj si Panadool, niekedy je zbytočné trpieť....*03
dnes, 16:32,  Mne sa páči, že hovoril o tom, aby sa nebrali 13. dôchodky starším. ..
dnes, 16:28,  Si prišla pomôcť EnaXovi? Či ako? ..
dnes, 16:24,  To sa mýliš . Cibuľka jasne identifikoval Klausa i Čarnogurského ale i ďalších.
dnes, 16:22,  Ja netlačím terazky na nikoho, iba približujem. Možno Ti to takprišlo, Ondreji. *21 .. No s...
dnes, 15:52,  Pelleho prdy budú značne teplé a dúhová e :-))))) Pastva pre darmozravu kaviareň a socky...
dnes, 15:37,  Ožran Havel za fľašu whisky spolupracoval rovnako s ŠtB ako ajs KGB. V Charte z neho mali...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(107 962 bytes in 0,390 seconds)