Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Prečo som rozpredal Slovensko

21
reakcií
1980
prečítaní
Tému 14. apríla 2013, 12:05 založil He-Man.

podobné témy:1.
označiť príspevok

He-Man
   14. 4. 2013, 12:05 avatar
Tak som dnes otvoril afinabula, a zazrel som tam aj akúsi výsmešnú paródiu na Dzurindu ... pozrel som na zdroj ... a ono je to naozaj. Náš ksicht privatizácie, Dzurinda, naozaj sám, dobrovoľne a v plnej viere, že je to vážna argumentácia, vykotil do Smetí blog, ktorý stojí dať celý rovno sem do kroniky, pretože je to umelecký výtvor.

autor: Mikuláš Dzurinda:

-------------

Prečo som rozpredal Slovensko

To, čo sa deje v eurozóne, ktorá bail - outmi zachraňuje jednu krajinu za druhou a čo vyvrcholilo na Cypre rozhodnutím o vyvlastnení sporiteľov dáva stále zreteľnejšiu odpoveď na otázku, prečo sme na Slovensku na prelome tisícročí tak mohutne privatizovali.

Prečo sme do viacerých podnikov, aj tých, ktoré mali charakter prirodzených monopolov, pustili zahraničný kapitál. Alebo - ako som o tom tak často počul a ešte stále počúvam od ľudí - prečo som ako premiér rozpredal Slovensko.

Nuž, dnes je to omnoho jasnejšie, ako kedykoľvek predtým: urobili sme to preto, aby sme jedného dňa nemuseli siahať na úspory občanov. Alebo zo dňa na deň drasticky znížiť ľuďom platy, či dôchodky. Aby sme sa nedostali do klieští Medzinárodného menového fondu, Európskej centrálnej banky a Európskej komisie.

Dôsledky opatrení, prijímaných najmä v Grécku a najnovšie na Cypre, sú a budú pre tamojších obyvateľov neznesiteľne bolestivé. My sme sa takýmto dôsledkom vyhli, lebo sme včas ozdravili naše banky, choré po socializme. To ozdravenie stálo veľa peňazí. Aby sme sa neúmerne nezadlžili, privatizovali sme. Predávali sme. Predávali sme včas, v období, keď sa ešte naše podniky dali efektívne predať. Iné krajiny by dnes rady predali. Ale nemajú čo. Alebo nie je záujem v neistých časoch kupovať. A napokon: to, čo sme za predaj podnikov utŕžili, sme neprehajdákali, ale použili sme na ozdravenie chorých bánk. Tieto banky, ale i privatizované podniky sú zdravé a fungujú dodnes. Už vyše desať rokov vyrábajú, predávajú, zamestnávajú ľudí, ktorí vidia aj mnohé iné prínosy príchodu investorov. Významnú časť výnosu z privatizácie sme odložili aj na naštartovanie dôchodkovej reformy, na tvorbu druhého piliera penzijného systému. Vďaka týmto opatreniam a tomuto prístupu súčasná vláda nemusí dnes siahať ľuďom ani na úspory, ani na dôchodky.

-----------

Toľko už štvrťstoročia neustále aktívny politik, bývalý predstaviteľ rôznych strán a vlády.
To azda ani nepotrebuje komentár. Nie, kometár to nepotrebuje, ale potrebuje to obžalobu:

1. banky choré po socializme - Po socializme neboli žiadne banky choré, pretože za socializmu tu žiaden trh nebol, takzvané banky fungovali v úplnom inom prostredí a ab definitio nemohli mať tie problémy, ktoré sa tak eufemisticky nazývajú "choroba".
Aj oficiálne sa naliatie nehoráznych peňazí do bánk v 90-tych rokoch odôvodňovalo prvou vlnou nepodložených "pôžičiek" počas privatizície. To, že Dzurinda posúva toto klamstvo na socializmus, po ixtý krát svedčí o tom, aký je to nehanebný klamár.

2. čo sme za predaj podnikov utŕžili, sme neprehajdákali - Za túto vetu samú nie, ale za to, kam tie peniaze dali, si ti zločinci zasluhujú iba jedno - gulku medzi oči. To hovorím po zrelej úvahe a chladnom premyslení. Žiadať čokoľvek menšia ako tento trest by bola zbabelosť a zmekčilosť - jeden z hlavných problémov Slovenska.

3. banky, ale i privatizované podniky sú zdravé a fungujú dodnes - Banky nie sú zdravé, boli vyvlastnené cudzími bankami a ako tie fungujú, to je už dnes oficiálne známe ako"finančná kríza". Privatizované podniky buď skrachovali, alebo sa zmenili na primitívne výrobne s lacnou pracovnou silou. Toto objektívne hodnotenie 20 rokov sametu nikto z histórie nevymaže, a ani sa o to žiaden serózny historik nebude pokúšať.

4. naštartovanie dôchodkovej reformy, na tvorbu druhého piliera penzijného systému - Druhý pilier je pokus oklamať kauzalitu toho, že dôchodcov vždy živí aktívna generácia - nikdy to ináč nebolo, ani nemôže byť. Zabalené do zahmlievacích klamstiev finančného lumpenproletariátu sa ale pokúšajú presvedčiť, že "druhý pilier"dokáže vytvoriť zázračne hodnoty z ničoho. Ako vidno dnes, druhý pilier je vo finančnej kríze a už teraz stratový. Čo bude potom, keď sa začnú domáhať svojich penzií ich prví klienti v reálnych počtoch, ani nehovoriac. Okrem toho, od samého začiatku bola táto "reforma dôchodkov" mtivovaná myšlienkou podvodu - pretože jej hlvanou motiváciou bolo, že teraz sa dvadsať-tridsať rokov bude odvádzať polovička dôchodkových zdrojov niekam, odkial za to celý ten čas nič nebudeme dostávať späť. Nič, okrem pár čísielok. A keď príde na splácanie - potom sa už na niečo vyhovoríme, napríklad na "finančnú krízu". Prinajhoršom zdrhneme, veď na to máme Bahamy.

5. Predávali sme včas, v období, keď sa ešte naše podniky dali efektívne predať. Iné krajiny by dnes rady predali. Ale nemajú čo. - Privatizácia nebola efektívna, ale bolo to odovzdávanie. Nebola to často ani privatizácia, lebo podniky išli do zahraničných štátnych rúk. Dnes, ani inokedy, žiadne iné krajiny nechcú nič "predať" - a ak, tak tam majú podobných zradcov, ako je Dzurinda, Mikloš a ich spolupáchatelia. Ak niekto nemá čo predať, tak sme to my, Slovensko, táto krajina už takmer nič nevlastní.

6.Vďaka týmto opatreniam a tomuto prístupu súčasná vláda nemusí dnes siahať ľuďom ani na úspory, ani na dôchodky. - Táto veta je za prvé lož - pretože nezodpovedá realite. Inflácia, hlavne tá reálna, nie oficiálna, a iné faktory, už dávno okresali mzdy a dôchodky do stavu, keď ľudia nedokážu pokryť ani základné výdaje. Čo sa týka jej predpovedacej časti - veď uvidíte, čo ešte bude.

Považujem za prejav nehoráznej drzosti a arogancie, že človek menom Mikuláš Dzurinda napíše takéto niečo na web. Považujem ho za odsúdeného zločinca a policajná moc by jeho a jeho spolupáchateľov mala zatknúť a vykonať trest presne tak, ako káže zákon.
www.nadhlad.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí mysoulflies


11.
označiť príspevok

Style muž
   14. 4. 2013, 13:18 avatar
Solejová tu hodinu šmiruje, možno sa významne zapojí do tvojej témy, ona je taká pokecovo zbehlá      


12.
označiť príspevok

He-Man
   14. 4. 2013, 13:35 avatar
Soley je oproti tebe clovek.
S tebou je naozaj len zbytocne stracat cas.. kedze urazky pokladas za argumenty.. odios


15.
označiť príspevok

Style muž
   14. 4. 2013, 13:54 avatar
Uhádol si, namiesto argumentov používaš urážky  Mám ti ich spočítať ? Nikam sa neposúvaš človečina 


16.
označiť príspevok

dilemma žena
   14. 4. 2013, 13:55 avatar
clovek     

človek sa začína inde, nie na pokeci, kde doryčná/ý manipuluje životy, nie som s tým sama, kto o tom vie. si tak mimo..
Súhlasí Style


17.
označiť príspevok

dilemma žena
   14. 4. 2013, 13:55 avatar
dotyčná/ý


21.
označiť príspevok

Sóley žena
   14. 4. 2013, 17:51 avatar
Čože? Takže Ty si ma dnes hodinu šmíroval? Smutné, Stajlko, smutné. Takto mrhať životom.


2.
označiť príspevok

He-Man
   14. 4. 2013, 12:07 avatar
a afinabul na to:
Vezmite si taky vedny odbor, ako je psychológia.
Používa sa naozaj pri analýze javov v modernej spoločnosti.
Urcite viete, že dnes existuju odborníci, ktori dokazu na základe detailnych pozorovaní presne identifikovať tajomstva ľudských duši, poznať ich motivácie, rozoznať ich skrytych demonov.

Viete si predstavit osvietenu spoločnosť, kde by takýto odbornici raz týždenne prezentovali v televizii svoje postrehy zo života a správania verejne činnych ľudí, hlavne politikov, novinárov a umelcov?

Viete si predstavit, ako by spoločnosť fungovala, keby Vám odbornici povedali pravdu o tom, že Ján Fígeľ je patologicky klamár, že Darina Rolins je psychopat bez svedomia, že Benova-Flasikova trpi neduhom, ktory je definovaný ako NPD - narcissistic personality disorder?

Alebo ste presvedčení, že takými neduhmi "elita" netrpi?
Súhlasí mysoulflies


3.
označiť príspevok

Style muž
   14. 4. 2013, 12:23 avatar
Mne už tá tvoja politika ide močom  Všetci to vedia, nikto nič nezmôže, nesedí v parlamente a nedvíha ruku. Len si sťažuješ na nesprávnom mieste. 


4.
označiť príspevok

He-Man
   14. 4. 2013, 12:26 avatar
Malokto to vie. Stazujem si na spravnom mieste prave preto, ze to malokto vie.
Súhlasí mysoulflies


5.
označiť príspevok

Style muž
   14. 4. 2013, 12:39 avatar
Pochybuješ o tom, že nemajú ľudia vedomosti,o tom čo sa deje a kto je kto ? Sa mýliš, skôr sa zaoberaj čo s neprečerpanými euro fondami ako ich Fico prerozdelí aby sa o ne neprišlo.
Toto vylep na MOST SNP..aby top všetci videli, napíš do JOJKy, do Markízy , do médií , obťažuj novinárov aby sa to rozhýbalo aby sa niečo robilo ak si taký aktivista a obťažuješ tým DFKO, kde chodia ľudia relaxovať. somárik.


6.
označiť príspevok

He-Man
   14. 4. 2013, 12:58 avatar
Ved si to prave sam potvrdil, ze nic nevies.. Co trepes o erofondoch sa preber....


7.
označiť príspevok

Vlado muž
   14. 4. 2013, 12:59 avatar
Erofondy? To je predsa Cumeľova agenda.
Súhlasí mysoulflies


8.
označiť príspevok

Style muž
   14. 4. 2013, 13:01 avatar
Strácaš tuším prehľad, zaoberáš sa politikou a nič nevieš. 


9.
označiť príspevok

He-Man
   14. 4. 2013, 13:05 avatar
Ty si ten, kto trepe od veci. A tie tvoje uskrny len dosvedcuju aky si maly clovek.


10.
označiť príspevok

Style muž
   14. 4. 2013, 13:13 avatar
Žiadne argumenty úbožiak 


13.
označiť príspevok

He-Man
   14. 4. 2013, 13:36 avatar
K plytkosti niesu ziadne argumenty...
Súhlasí mysoulflies


19.
označiť príspevok

Maudes
   14. 4. 2013, 16:33 avatar
Polovica psychickych chorob bola vygenerovana prave tymito tzv. doktormi,a by mali komu predavat lieky na zlepsenie nalady.
Netreba ich brat vazne. Psychicke "choroby" su bezne veci a vzdy tu boli a vzdy aj budu, len nie su chorobami, ale iba zaminekou, ako vam podstrcit ten ci onen skvely liek na vasu chorobu. A nakonci stojií objednavatel takejto ucelovej nemoci zvany farmaceuticka spolocnost.
Niet lepsich chorob pre kseft tychto farmaceutickych monstier,a ko su dusevne poruchy, choroby...dokonca zivota mozu predavat svoje jedy za zavratne sumy, chorym, ktorí chorí ani nie su..


20.
označiť príspevok

Maudes
   14. 4. 2013, 16:34 avatar
Kazdy nejaky sme a zarucene, neexistuje na tejto planete clovek, tkroý by podla tychto monstier v bielych plastoch netrpel na nejaku chorobu..


22.
označiť príspevok

He-Man
   15. 4. 2013, 06:55 avatar
Ale prd. Dobry doktor, nech uz je psycholog, neurolog, alebo kardiolog ti liek predpisovat nebude, ak nieje nevyhnutny, ale ta skor oboznami s tym, co robis zle vo svojej zivotosprave, zivotnom style. Psycholog je ten posledny, ktory niekomu nieco predpisuje. To je za prve a za druhe, ze je zdravie uz len biznis je problem kapitalizmu ako takeho, cize korupcia..... strasi v kazdom profesnom obore. Ak ide o peniaze, tak nejde o nic ine.


14.
označiť príspevok

pepazdepa
   14. 4. 2013, 13:54 avatar
Dzurinda mal zostat pri moci! On by spravil reformovanu reformu zreformovanej reformy.


18.
označiť príspevok

Style muž
   14. 4. 2013, 14:09 avatar
Bez Mikloša bol nula. Mikloš doriadil celú republiku.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:24,  Tomáš. A ty nehlásaš tú pravú vieru, cez ktorú budú ľudia spasení?*39
dnes, 05:14,  Nosatý admin Pietro kritizuje nosatých.*39
dnes, 02:43,  Evanjelium podľa Matúša 28: 16-20 "16 Jedenásti učeníci odišli do Galiley na vrch,...
dnes, 02:26,  Cirkev mala vtedy svetskú moc, tak používala bežné svetské súdenie, vrátane popráv, ako...
dnes, 02:23,  :) Dobré otázky.
dnes, 02:21,  Však si to prečítaj poriadne : https://www.knihazivota.sk ;) Žiadny koniec sveta sa tam...
dnes, 02:18,  Stále platí, že DZIOVA KNIHA ŽIVOTA, je oficiálny zoznam mojich priateľov ;) A tí,...
dnes, 02:14,  Jediné čo sa stane, že bude vyčiarknutý z KNIHY ŽIVOTA ;)
dnes, 02:09,  Nie je mi problém vrátiť peniaze tomu, kto si to rozmyslí s pomocou mojej OSOBE ;) Je to...
dnes, 02:08,  Objednáme si sálu v kulturáku a z vyzbieraných peňazí zaplatíme POSLEDNÚ VEČERU ;)
dnes, 02:08,  26 : Tak ale to by si mal byť konkretnejši pri informácii o svojej výzve, pretože vela ludí...
dnes, 02:04,  No predstavujem si to ako jednu veľkú párty, dobre sa najeme a NIEČO aj vypijeme ;)
dnes, 02:03,  24 : A čo bude mať z toho ten kto bude sedieť po tvojej pravici ? Aké výhody z toho bude...
dnes, 01:56,  Nehlásam koniec sveta ale posledný súd, to je dosť podstatný rozdiel ;) SOM stvoriteľ,...
dnes, 01:53,  22 : Hlásaš vieru o tom, že v roku 2042 nastane koniec sveta, v ktorom príde stvoriteľ Dzio...
dnes, 01:49,  Tu je moja viera, ktorú ale nehlásam, len SOM ju zverejnil na mojej stránke ;)...
dnes, 01:46,  Veď JA ani neviem, či SMRŤ je koniec alebo prestupná stanica len ;)
dnes, 01:44,  Pane milý, JA hlásam nejakú vieru? ;) Akú? ;)
dnes, 01:42,  18 : Pretože tak isto ako všetkých 40 tisíc denominácií, tvrdíš že len TY hlásaš tu...
dnes, 01:39,  A to už ako si na to došiel? ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Komu sa nechce, hľadá dôvod. Komu sa chce, hľadá spôsob.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(92 942 bytes in 0,304 seconds)