Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Prečo sme takí akí sme ?

57
reakcií
3442
prečítaní
Tému 30. marca 2010, 08:44 založil Ónya.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
19. 04. 2011
104
26. 09. 2009
76
09. 04. 2010
66
26. 07. 2008
17
 
 


1.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 3. 2010, 08:44 avatar
Stávame sa tým, čím máme byť, alebo sa necháme unášať emóciami, precitlivelosťou, rôznymi negatívnymi či pozitívnymi pocitmi a dojmami , svojimi predstavami ? Prečo sa nám dejú veci, ktoré sa dejú? Je to osud, trest? Často sa nás dotýkajú veci - maličkosti , ktoré si príliš pripúšťame , urážame sa..nekomunikujme tak ako by sme mal .., aby sme sa dozvedeli "prečo ?" ..Často si nevysvetlíme dopad slov ..otázky ostávajú otvorené a nedoriešené..,, často podvedome "tvarujeme druhých do vlastnej predstavy a pritom si neuvedomujeme že tomu druhému tak berieme jeho identitu. To vlastné JA má každý. Každý má svoj prejav reči , spôsobov, zvykov ..prečo ho meniť ..prečo neakceptujeme druhých takí akí sú ?? Lebo to, akí sme si určujeme prevažne sami. V živote sa máme stretnúť s ľuďmi, ktorí nám ukážu smer. No je v tom háčik. Tých ľudí možno stretnúť až keď sme na to pripravení. Stretli by ste človeka, ktorý by Vám povedal čosi priečiace sa Vášmu presvedčeniu. Môžete, ale i nemusíte to pochopiť. Tu nezáleží, či ste na stretnutie vnútorne pripravení. Pretože vždy ste. Ste pripravení na čokoľvek, čo Vás stretne. Pretože ste si to vybrali. Náš život si tvoríme prítomným okamihom a našimi myšlienkami, skutkami,...Napríklad veľakrát sme plní hnevu. Zloby. Veľa z nás to pripisuje stresu, partnerovi, počasiu, práci, slovám ktoré druhý vysloví - považované za verbálny atak ..a tp. Aj tam sú isté pravdy, no tá najväčšia je v nás. Spýtajte sa, čo Vám daná situácia môže ponúknuť. Aké dvere Vám môže otvoriť hnev? Je potreba si danú situáciu uvedomiť , spýtať sa , komunikovať a hľadať vysvetlenie a vyhnúť sa tak zbytočnému hnevu, smútku, vnútornej bolesti a prázdnote , bez zbytočnej odmeranosti a urážlivosti, bez vzťahovačnosti ..je ťažké byť jednoduchý a "prijateľný" pred ruhých ? Prečo sme takí akí sme ?
Súhlasí postoy-lea


45.
označiť príspevok

Anette žena
   30. 3. 2010, 14:25 avatar
Ónya, nemyslím, žeby sme sa navzájom mali vnímať, ako nemenné tabu témy. A aj vo vlastnom živote vidím, ako na seba navzájom s manželom, ale aj dcérou vplývame a meníme sa. A u mňa je to možno aj choroba z povolania, že učiteľky furt niečo vysvetľujú a hodnotia   


46.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 3. 2010, 14:34 avatar
haha Anette, ..ano učitelia so vážne občas so zdvihnutým prstom, .. a je tam tendencia podrobne vysvetľovať občas aj poučovať../nie všetci ... ...a to, že sa meníme je prirodzené , vedú nás k tomu okolnosti ..máme svoje presvedčenia a vnútorné postoje ..ktoré zase vonkajšími vplyvmi nás môžu veľmi zmeniť ..a zase je tu otázka, či sme natoľko vnútorne silný a sme to my ..alebo sa necháme ovplyvňovať nielen názormi druhých ale aj celkovým spôsobom žitia ,ktoré nás ovplyvňuje ....


47.
označiť príspevok

Anette žena
   30. 3. 2010, 14:37 avatar
minule už o tom bola reč. Nevybrala som si, kde, kedy, komu sa narodím. Nevybrala som si ani školy, ktoré som vychodila. Dokonca aj s tým výberom partnera to nestálo celé len a len na mne. Takže to, kde práve teraz som, nie je úplne vecou mojej slobodnej voľby.
Súhlasí postoy-lea, Ónya


58.
označiť príspevok

*game* žena
   31. 3. 2010, 14:38 avatar
no vcera po mne hucala celych osem hodin jedna osoba, ze som pokrytec...nie som a prave preto som sa sem vycapila...serem na celu krasu...a na celu povrchnost...nezmenim svoje ja a svoje hodnoty...kym v tom nenajdem nieco hlbsie...som aka som a je mi to suma fuk...a hotovo... 


2.
označiť príspevok

ruwolf muž
   30. 3. 2010, 08:48 avatar
To, aká si, je dané tým, čo sa do Teba dostalo(z vonka).
(Nič viac, nič menej.)
Súhlasí Boris


3.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2010, 08:57 avatar
ja v hneve nevidim problem.. v jeho miere mozno..
clovek neprejavujuci aspon obcasne pohorsenie-hnev sa mi vidi neuprimny.. ako sam k sebe, tak k okoliu. Patri k nasej prirodzenosti..
Súhlasí postoy-lea


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 3. 2010, 09:01 avatar
hmm..isto, aj to je dané, naše povahy ..ale prečo tak málo tolerancie, prečo toľká neústupčivosť a presadzovanie vlastnej vôle ..nejaká hranica musí existovať a ktorou sa prispôsobujeme situácii , alebo aspoň sa snažíme o pochopenie druhého..naučiť sa ho vnímať pozitívne ..,, dôležitá je komunikácia ../.. ľudia odídu od nás "bez slov" ..ostáva po nich len otáznik..nikdy sa asi nedozvieme že prečo ??


5.
označiť príspevok

ruwolf muž
   30. 3. 2010, 09:06 avatar
Asi to záleží od znalostí i sebapoznania človeka.
Ak pochopí, že tak ako v každom človeku aj v ňom sú "semiačka" zla i dobra a záleží od toho, ktoré si "polievame", tak ak si to neustále pripomína, možno bude viac tolerantný.
Súhlasí postoy-lea, achesa


6.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2010, 09:07 avatar
Zijeme v liberalnom svete.. co znamena, ze clovek si privlastnuje pravo na vsetko.. aj nereagovat, byt arogantny.. ignorovat spolocnost, ci moralne zasady. Tak si mnoho ludi predstavuje slobodu a preto sa niet comu cudovat.
Sme taki, akych nas spolocnost vychovava..


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 3. 2010, 09:17 avatar
to je chyba anie celkom sa dá povedať že spoločnosť nás do niečoho tlačí ...aby sme nejakí boli...môzžeme sa jej len umelo prispôsobiť , ale vnútorne nesúhlasiť..sme to stále my ..naše ja ..predsa moje vnútro mi nikto nevezme, na sebe treb aaj praocvať .pouvažujeme občas kde sa stala chyba alebo v čom je príčina že nám málokto rozumie ??? či nie je tá chyba v nás samých a že by to chcelo vnútornú zmenu..??
Súhlasí postoy-lea


11.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2010, 09:35 avatar
no podla mna to chyba nieje.. a cudujem sa, pretoze lea suhlasi a predsa napisala v 8.- na základe vonkajších faktorov (prostredie, kde vyrastame, rodina, výchova, rovesnícke skupiny, náboženstvo, škola, naše vzory ...) - - co predstavuje spolocnost.
ja sa nesnazim zbavovat seba sameho, alebo jedinaca ako takeho zodpovednosti za svoje ciny, ale cela spolocnost a jej nejake socialne smerovanie-spravanie nas velmi ovlyvnuje. Preto starcek dnes premysla uplne inak, ako bude premyslat starcek o 40 rokov.. je to dane spolocnostou v ktorej vyrasta.


44.
označiť príspevok

postoy-lea
   30. 3. 2010, 13:36 avatar
Boris napísala som, že aj vonkajšie aj vnútorne faktory. Neviem, ktorý faktor pôsobí silnejšie. Je to u každého človeka individuálne, ktorý prevládne, každopádne na každého pôsobia vonkajšie aj vnútorné faktory. Ónya vo svojom príspevku (čas 9:17 h.) vyzdvihla vnútorný a má pravdu, ty skôr prikladáš význam vonkajším vplyvom - spoločnosti a tiež máš pravdu. Miera vplyvu sa asi nedá vypočítať.Tak neviem prečo sa čuduješ, že som dala súhlas Ónyi, keď som jasne uviedla, že pôsobia vplyvy aj vonkajšie aj vnútorné. Čiže svojej definícií som sa nespreneverila.
Súhlasí Ónya, Anette


48.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2010, 14:41 avatar
Onya napisal /a nie celkom sa dá povedať že spoločnosť nás do niečoho tlačí ...aby sme nejakí boli/
No spolocnost nas tlaci, aby sme nejaky boli, co je ten vonkajsi faktor.
Súhlasí Anette


8.
označiť príspevok

postoy-lea
   30. 3. 2010, 09:18 avatar
Ónya sme takí akí sme, na základe vonkajších faktorov (prostredie, kde vyrastame, rodina, výchova, rovesnícke skupiny, náboženstvo, škola, naše vzory ...) a vnútorných faktorov (genetika, predispozície k niečomu...).
Súhlasí ruwolf, činčin


9.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 3. 2010, 09:32 avatar
leuš..myslím niečo iné.každý sle indivuiduálni so svojimi vlastrnosťamui a povahnai..myslím ..niečo ako aj ty..že si dokázala urobiť so sebou zmenu k pozitívu a výraznú../musím off.. 


10.
označiť príspevok

ruwolf muž
   30. 3. 2010, 09:35 avatar
Ónyuška, ale tá zmena zrejme prišla na základe nejakého poznania...


12.
označiť príspevok

jungold
   30. 3. 2010, 09:35 avatar
presne tak : necháme unášať emóciami, precitlivelosťou a dojmami , svojimi predstavami, tuzbami (chtic)... odnasat od podstaty do nevedomosi. potom ked je neskoro, nam to dojde.... :D
Súhlasí Ónya


13.
označiť príspevok

jungold
   30. 3. 2010, 09:36 avatar
rôznymi negatívnymi či pozitívnymi pocitmi sa riadime, pretoze jedine tie su prave


14.
označiť príspevok

ruwolf muž
   30. 3. 2010, 09:38 avatar
Čiže neutrálne pocity sú nepravé, či jak?


16.
označiť príspevok

jungold
   30. 3. 2010, 09:48 avatar
neutralne pocity?
to je co? 


17.
označiť príspevok

ruwolf muž
   30. 3. 2010, 09:48 avatar
Ni pozitívne ni negatívne.  


15.
označiť príspevok

jungold
   30. 3. 2010, 09:45 avatar
nie. pocity su predsa vzdy prave, pretoze ich neovlada nase ego. ego ovlada iba mysel. mysel samozrejme ma moc aj nad pocitmi. jedine tie mozu byt aj falosne. ked si vsugerujeme sebaklam. tazko urcit nieco definitivne. ja rozlisujem ktore pocity su prave. niekto iny nemusi.
Súhlasí Ónya


18.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 10:13 avatar
lebo sme ludia. to znamená, že mame pocity. aky by sme nemali negatívna pocity, nemali by sme ani pozitívne. naše vady su neoddelitelné od našich kladov. a vobec, ešte par rokov do zadu sme bojovali lovili ako iné zvery. agresivita je sučastou spravania každého druhu.
Súhlasí postoy-lea


19.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 10:16 avatar
tak prečo sa otázkami "ako možeme byt takí zlý" staviame sami pred sebou do predpokladu, že sme ako ludská rasa niečo viac? prečo by sme mali byt my najmorálnejšie tvory na svete? lebo viemeslovo morálka povedat? čo má morálka spoločné so životom? vieš kam tým mierim....sme prste tvory-mame limbický systém, méme emocie, mame pudy, mame hlavne vela kecov, ktorými sa snažíme presvedčit seba a ostatných, akí sme lepší...nemá to zmysel.


20.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2010, 10:18 avatar
ako pre koho..
ma to zmysel.


21.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 10:20 avatar
ma zmysel presviedčat sam seba, že som lepší ako skutočne som? to vedie k mystifikácí seba sama-a to brzdí skutočné možnosti zlepšit sa. lebo popieranú chabu neodstániš.


22.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 10:20 avatar
chybu


24.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2010, 10:23 avatar
zdokonalovanie seba sameho je chyba?


25.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 10:30 avatar
čitaj poriadne 19 a 21...lebo budem predpokladat, že reaguješ z dlhej chvíle


27.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2010, 10:34 avatar
snazim sa citat poriadne.. nerozumiem.. na zaklade coho sudis kto nieco v sebe zapiera a kto sa snazi zdokonalovat?


29.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 10:40 avatar
potom bohužial musíš počkat na niekoho, kto ti interpretuje moj príspevok jasnejšie. na moju škodu to ja očividne nedokážem


30.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2010, 10:45 avatar
cincin, myslim, ze nepotrebujem vysvetlit obsah tvojho prispevku. Co potrebujem vysvetlit je na zaklade coho sudis cloveka, ci nieco v sebe zapiera, alebo sa snazi zdokonalovat ako inteligentna bytost..
Otazka existencializmu nam hovori, ze clovek ma prirodzenu vlastnost byt lepsi, zdokonalovat ako svoje schopnosti, tak vlastnosti. Je to normalne. Clovek moze akurat zle pochopit to co robi a nevedome ublizovat to ano..
Ale ako to zistis.. podla coho sa riadis>?


32.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 10:49 avatar
nesuhlasim, podla tvojej otazky sudim, že potrebuješ vysvetlit obsah príspevku. dovtedy nemá dalšia debata zmasel, lebo to bude ja o koze a ty o voze. a ako to už býva pri debatách, kde každý interpretuje otázku inak, viedla by i tato k zbytočnému emočne zataženému polemizovaniu z oboch strán.
dakujem za pochopenie a prajem pekný den


33.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2010, 10:58 avatar
a ja zase trvam na tom, ze som porozumel.
/tak prečo sa otázkami "ako možeme byt takí zlý" staviame sami pred sebou do predpokladu, že sme ako ludská rasa niečo viac? prečo by sme mali byt my najmorálnejšie tvory na svete? lebo viemeslovo morálka povedat? čo má morálka spoločné so životom?
odpoved je preto, ze sa snazime o to zdokonalovanie.. sami seba sudime a kritizujeme, aby sme tak nadobudali nove predstavy o tom, aki by sme mali byt-co mozeme zlepsit-prisposobit k lepsiemu ako pre seba tak pre ostatnych vnejakych socialnych skupinach.. prirodzeny vyvoj moralky v spolocnosti.. hladame aj opodstatnenie nas samych resp. nejaku ulohu v nasom zivote nieco, co by nas samotnych v nasich aj ostatnych ociach postavilo vyssie.. #
to je existencionalizmus.
ja sa pytam ako tychto ludi rozlisujes ty. ako vies, ze sa niekto na nieco hra a niekto ma skutocne snahu posunut seba sameho.
alebo napis rovno, ze sa o tom nechces bavit.


34.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 11:10 avatar
boris, neporozumel, moja 21 bola reakcia na tvoju 20 ktorá reagovala -trochu nepochopením na moju 19. boris, na tvoju otázku odpoviem tak, ako keby nemala predchádzajúcu histroiu, ktorej jasnost je zastrená.
ja-ako to robím ja.
zaleži na tom, z akého uhlu pohladu to momentálne beriem. zjednodušene možeme definovat dva-podla skupin ludi-ktorých poznám, mam predstavu o ich zazemi, zažila som ich reakcie na viacero situaci. a na týcch ktorých nepoznám-neutvaram si o nich žiadnu subjektivnu vazbu, alebo som zatial nemala možnost si ju utvorit, alebo su to jednoducho postavy z rozprávania, správ, niekto o kom viem že existuje ale neviem o jeho pochodoch nič.

tak, ked sme si to pekne rozčlenili na Známi a neznámi-volajme ich pre skratenie nadalej takto, pristupim k otazke. skupinu známych posudzujem podla toho, čo o nich viem z prežitého a pozorovaného-prípad od prípadu sa rozhodujem či ano, alebo nie, alebo nechávam nadalej-nevie posudit.
skupinu neznámych posudzujem na zaklade generalizovania z nasledujúcich vstupov-1. nemožno nikomu-ani len človeku odopriet skutočnost, že je zmietaný biologickými danostami-či už to berieme po stránke regulacie hormonov-ktoré jednoducho máme, tak sa nemožeme tvýrit, že nám ten edrenalin nestupol, alebo že nas ten oxytocin nezmakčil..., alebo na zaklade procesov správania sa jasných v biologii. podla týchto dvoch, aj ked sme ludia, nevieme si tu nadprodukciu nijak ovplyvnit-musime si proste vediet pripustit-ano som mierne erotoman, alebo ano, som mierne vznetlivý. ak to pripustíme, možeme nasledovat dalej a snažit sa riešit následky problému predchádzaním, uvedomením si seba sama...atd. ak ovšem si zakýto jedinec svoj defekt nielen že neuvedomí, ale uvedomit nechce, často na seba paradoxne začne alibisticky vešat škrupule morálky-tu je mnoho príkladov z historie naboženských rádov napríklad-ludia, ktorý potlačaju svoje"nedostatky" velkou omietkou "moralky" sa nakoniec aj rozsypu, omietka padne a prevalí sa špina-samozrejme beriem extrém, pretože vačšina.ta v akom takom priemere nebude nikdy odhalená takto velkolepo.


35.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 11:15 avatar
ako 2, berme postup obecných zásad psychologie-ktoré bohate čerpajú s našej č.1 teda biol.predpokladov, ale obohacujú ho o analýzu socialnych vazieb, dopadov chovania na základe . na okolie a sebe sama.
3, k týmto generalizovaným poznatkom dodám svoje subjektívne skusenosti so skupinou "znami"

to je tak nejak zjednodušene schema, podla ktorej posudzujem seba, znamych, neznamych

dufam, že tato odpoved mala pre teba aspon nejaký prínos


37.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2010, 11:23 avatar
vdaka   takze sudis len na zaklade tebe dostupnych informacii a mozes sa v ludok celkom mylit.

a porozumel.


38.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 11:52 avatar
samozrejme, je normálna vec, že vyhodnocovat možeš iba podla vstupnch informáci.
Súhlasí ruwolf, Boris


39.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 11:59 avatar
ale myslím, že základ z behavioralnych a psycho vstupov je relevantnejší, ako teoria existencializmu. sudim podla mojich vstupov o všetkých troch zmienených a rovnako podla vzorky "známych" v populácí.

boris, dovolím si k tebe poznámku, ktorú samozrejme podla rozsahu svojho sebepoznania možeš a nemusíš prijat. myslím, že ti v debate nikdy nejde o skutočný výsledok, ale o to, ako znenie výsledku správne nasvietit. preto si myslím, že tvoj vztah k objektivite je poza. moj nazor.


40.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 12:00 avatar
vid podanie prispevku 37


41.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2010, 12:25 avatar
iste.. a mozes sa aj mylit.


42.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 12:28 avatar
to už som uznala....možem. aj je to tam zretelne napísané.
Súhlasí Boris


43.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2010, 12:37 avatar
takze vieme, ze vlastne nic nevieme?  


28.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 3. 2010, 10:35 avatar
nie každý má potrebu presviedčať že je lepší,... pôsobí to možno tak, ale nemusí to byť pravda..môže to byť skreslený pohľad ").
Súhlasí činčin


23.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 3. 2010, 10:23 avatar
to je v poriadku čin čin,--no stáva sa, že nenávidíme tých, z ktorých mám pocit že nám ublížili ../ tí čo ublížili ..teda ak my to tak vnímam .. vôbec nie sú si vedomí svojho ublíženia...svojho zla..svojej škodlivosti..sú spokojní /niekedy úplne zbytočne/ a nedokážeme odpustiť, neuvedomuje si ako tým škodíme hlavne sebe a nielen na zdraví..")


31.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 10:46 avatar
bože, nemožem to furt dopísat, už som to i zmamala, vr...

toto som chcela k tomu odpuštaniu. ano, neodpuštat je zle, ak sa pozeraš na jav"neodpustim" tak, že nielen že to dotyčnému neodpustíš že ti ublížil, ale budeš k nemu prechovávat patologicky negatívne pocity...tu-ano, toto je pre teba a tvojje zdravie a vývoj osobnosti také velké mínus, že "neodpustenie" je tu velmi negatívne

ale ak "neodpustíš" je popis pre jav, kedy ti niekto ublížil a ty si to pamatáš ako nejaké ponaučenie že tomuto jedincovi sa dá verit s rezervou-može to byt pre tvoju dalšiu existenciu pozitívne-teda ešte dodám, ak nechováš k dotyčnému nejaké deštruktívne pocity, iba k nemu tvoje vztahy následkom jeho činu ochladli...
Súhlasí Ónya


36.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 3. 2010, 11:17 avatar
takže na akt"odpustenia" možeme pozerat bud ako na akt odstránenia rušivej nenávisti, alebo na akt zaprenia pudu sebazáchovy. prípad od prípadu, mnohé medzistupne a nuansy medzi spomenutými-ako u všetkého


26.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 3. 2010, 10:31 avatar
veľa nejasností vnáša do našeho bytia komunikácia ako taká - ľudská, ktorá zlyháva na základe nejakých pocitov ..nedokážeme k sebe násjsť cestu--nezáleží nám na tom druhom ako mu je, ako sa cíti ..že absentuje sám "dôvod" "


49.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 3. 2010, 14:58 avatar
...sme takí, akí sme, a emócie sú našim jediným bohatstvom.
Súhlasí Ónya


50.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 3. 2010, 15:09 avatar
...a všetci chceme dosiahnuť to najväčšie bohatstvo: milovať a byť milovaný. 


51.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2010, 15:16 avatar
povedzme vacsina.. no nie vsetci.


52.
označiť príspevok

achesa žena
   30. 3. 2010, 20:31 avatar
chceme zit co najlepsie, kazdy po svojom. niekto nechce nic, ani zit.


53.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 3. 2010, 20:34 avatar
achesa, a čo určuje to, či chceme, alebo nechceme žiť čo najlepšie?


54.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2010, 20:36 avatar
individualita.. ktora aj pre kazdeho urcuje nieco ine pod cim vnima to"najlepsie" ?


57.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 3. 2010, 23:36 avatar
Hm... nie...
Naše "ja" chce vždy a za každých okolností žiť čo najlepšie. Hľadať musíme inde


55.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 3. 2010, 22:21 avatar
Nezaskodí maláa korekcia:
Prečo NIE sme takí, akí sme?
Súhlasí Ónya


56.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 3. 2010, 22:46 avatar
díky za "korekciu: ..trafil si PRESNE "))
Súhlasí ranexil
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:12,  Shagara, ty si taký vzdelaný v tomto. Povedz, kde sa teraz nachádzajú tí, ktorí uverili...
dnes, 05:07,  A čo teraz? Milióny kresťanov za túto herézu skončí v pekle.
dnes, 04:32,  Rekord v šíreniu spamu a fake príspevkov má Osvietený, ktorý si vytvoril pre rekord aj...
dnes, 03:00,  143, .... OK, ale práve to je to, čo ľudí zvádza. To, že veria svojím slepým pastierom a...
dnes, 02:47,  Pozastavme sa nad slovami, ktoré povedal známy katolícky teológ kardinál John Henry Newman:...
dnes, 01:11,  Prečo robíš zo seba idiota? Veď si povedal, že Slovania neexistujú. Ty si ako Don Quijote...
dnes, 01:09,  Som Osprostenému vyrazil dych.
dnes, 01:07,  A to je extrémizmus, predávať tričko s Tisom? Potom bude aj extrémizmus tričko s Kiskom....
dnes, 00:58,  kntsz 47 najväčšia chyba pri hľadaní pravdy je, ák nepozeráme nato, kto čo povedal, ale...
dnes, 00:18,  -era- Poľská obranná vojna alebo invázia do Poľska začala 1. septembra 1939 a trvala do...
dnes, 00:07,  Tajná služba hovorí poslancom o pravicovom extrémizme. Sedia medzi nimi aj kotlebovci...
dnes, 00:05,  Hajať... Čaute. ..
včera, 23:59,  A to tu bolo ešte v roku 2016 stovky príspevkov o zavedení zlatého rubľa...
včera, 23:58,  Kedy padne magická stovka ???...
včera, 23:57,  Ideš haji buvi? .. čaaau. ., .
včera, 23:57,  Korporátny dohľad napriahol po tomto jasnozrivom rodoľubovi svoje špinavé...
včera, 23:53,  Treba zavraždiť oponentov gulag či koncentrak ???
včera, 23:49,  S Bohom !
včera, 23:48,  Tvoj edo vie, preto hádže neustále výhybky :)
včera, 23:46,  Robot zapnutý :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Posielam Ti zoznam všetkého, čo by som si na Vianoce želal: Teba!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(161 928 bytes in 0,463 seconds)