Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo sa s veriacimi nedá diskutovať logicky...

17
reakcií
1297
prečítaní
Tému 5. júna 2012, 07:47 založil Sono Daxis a-Lia.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   5. 6. 2012, 07:47 avatar
1) Lebo oni sami nechcú diskutovať logicky - vedia, že keby išli do logickej diskusie, ktorá nesie váhu a nejaký zmysel, tak by tú diskusiu okamžite prehrali na plnej čiare. Ani jeden silený a citový argument by nedokázali obhajovať a presadzovať - pretože s povahy argumentov sú nezmysel. Neznamená, že náboženstvo je zlé a nemajú pravdu. Čo mi je, ale divné, lebo poznám ľudí čo vedia o náboženstve aj rozumne hovoriť.

2) Veriaci zakladá diskusiu často očividne, len kvôli tomu aby si navzájom pritakali a zopakovali starú mantru - a opakujú si ju dokola - že sú veriaci a basta. Aby ateistom zobrali živnú pôdu do diskusie okamžite na začiatku diskusie vyberú z diskusie všetky logické argumenty a používajú citové útoky a silové argumenty, ktoré nemožno vyvrátiť ani potvrdiť.

"Tvrdenia to sa logicky nedá chápať a podobne." sú klasickým nezmyslom, ktorým veriaci končí diskusiu s ateistom.

V podstate, keď to tak zhrnieme sú podaktorí veriaci diskutéri dobre trénovaní a dobre prešpekulovaný klamári , ktorý vedia ako na to. Celkom logicky keď nenechajú v diskusii priestor pre logiku okamžite eliminujú každého ateistu, ktorý si zakladá na logike v diskusii, a nechajú mu 0 ovi priestor na manévrovanie. Vedome teda tlačia diskusiu do extrému, kde je nutné len priznať vieru v boha , lebo nič iné už nezostáva, že sme všetci veriaci, alebo hlupáci neveriaci.

3) Väčšina ateistov potrebu diskutovať mimo logiku nemá- aj keď sa nájdu aj hlupáci ateisti, ktorý budú nezmyselne útočiť na kresťanov.

V každom prípade útoky od ateistov, sú však aj na tomto fóre dokázateľne vyprovokované zo strany veriacich diskutérov. Napr. Napríklad tvrdenie, že najviac násilia je zo strany ateistov, vyprovokovalo diskusia o tom, že defacto za násilie v histórii môžu práve kresťania. Čo je mimochodom- fakt, lebo v mene náboženstva sa napáchalo veľké zlo. Na druhej strane, aby bolo toto tvrdenie fér musíme priznať, že toho násilia bolo v minulosti ako aj dnes podstate veľké množstvo.
Súhlasí Antidogmatik


2.
označiť príspevok

nabzlo muž
   5. 6. 2012, 07:51 avatar
čo to to tu trepeš,čo je logické na náboženstve,hovno...


3.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   5. 6. 2012, 08:00 avatar
Nie celkom, viera v niečo čo je pravdepodobné nie je nezmysel. Napr. Ak futbalisti hrajú futbal je možné uveriť, že ti rozbijú, okno na aute hoci, šanca, že lopta padne rovno na tvoje okno je minimálna.

Mimochodom aj o nelogických veciach sa dá diskutovať logicky. Aspoň je možné ich analyzovať externe.


4.
označiť príspevok

nabzlo muž
   5. 6. 2012, 08:08 avatar
podľa všetkého,existencia boha je minimálna a že existuje nejaký kresťanský boh je skoro nulová,pri tisíckach iných bohov na svete....
Súhlasí Antidogmatik


5.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   5. 6. 2012, 08:14 avatar
Len, aby tu nevzniklo nedorozumenie - veriac- môže v byť aj ateista - teista však ateista nemôže byť. Takže keď niekto povie, že je ateista ešte neznamená, že neverí v posmrtný život a podobne. Z toho plynie, že veriaci neje len kresťan, ale ktokoľvek, kto v niečo verí. Niečo čo plynie z jeho presvedčenia, očakávania, skúsenosti a podobne, fantázia a podobne.
Súhlasí Antidogmatik


6.
označiť príspevok

majomajo muž
   5. 6. 2012, 08:27 avatar
Diskutovať znamená predkladať dôkazy na svoje tvrdenia, čo viera samotná vylučuje, takže diskusia nie je systémom LEBO.......
Súhlasí Antidogmatik


7.
označiť príspevok

martyx69 muž
   5. 6. 2012, 09:35 avatar
Čo za hlúposti to hlásate? Evolúcia je rovnaká viera, ako viera v Boha, akorát evolúcia hlása smrť, naproti tomu v Bohu je večný život. Kdo si ako zaseje, tak potom zožne.


8.
označiť príspevok

Mil44 muž
   5. 6. 2012, 09:35 avatar
Keď Hospodin videl, že ľudská zloba na zemi je veľká a všetko zmýšľanie ľudského srdca je ustavične naklonené len k zlu, oľutoval, že utvoril človeka na zemi a cítil v srdci bolesť. Gen. 6.
Noachovi povedal : urob koráb/ kvôli záchrane jeho rodiny a zvierat pred potopou / rozmery : 135m x 22,5 m x 13,7 m. Stalo sa to v 3 tisícročí pred n.l. Nedávno som sa dozvedel ako komunisti za čias komunizmu boli šokovaní z usvedčenia ich klamstva a omylov, keď na vrchu Ararat sa našli archeologické dôkazy tohto korábu. A takýchto dôkazov o Biblickej pravde je nespočetné množstvo.


9.
označiť príspevok

nabzlo muž
   5. 6. 2012, 09:46 avatar
hovno našli....


10.
označiť príspevok

Mil44 muž
   5. 6. 2012, 10:16 avatar
To ako Teba, hej . Pýtaj sa archeológov - je o tom množstvo dôkazov. Môžeš sa aj sám tam ísť na vlastné oči presvedčiť - dá sa to i keď zložito vybaviť- videli to už mnohí i Slováci.


11.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   5. 6. 2012, 10:36 avatar
Bolo dokázané, že nič nenašli a teraz nenájdeš jedného človeka čo o nejakej arch niečo vie. Ešte bolo vedecky dokázané, že archu postaviť nemohli. Tak čo?


12.
označiť príspevok

Mil44 muž
   5. 6. 2012, 11:40 avatar
Na internete je o tom kopec dôkazov. Mám o tom videonahrávku - len to neviem preposlať. Mohol by som z toho nejaké foto poslať - ak mi pošleš em. adresu. A tiež sa pýtaj bývalých višších súdruhov - oni o tom vedia.


14.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   6. 6. 2012, 01:00 avatar
Mil44. Nemyslíš, že sú to nádherné hovadiny. Všemohúci a vševediaci Hospodin stvoril, nedokonalých ľudí, a potom to, že stvoril zmätok, pričom vedel, že čo tvorí bude zmätok, svoju činnosť oľutoval a ešte ho z toho bolí aj srdce. A prečítal si si aké rozmery mal Noemov ten koráb? A nie je čudné ako sa do takého člna zmestil párik afrických slonov, párik nosorožcov, žiráf, anakondy, tigri, levy, leopardi jelene srnky kravy, kone, psy, mačky a tak ďalej. Teraz si predstav, že to všetko bolo treba kŕmiť 40 dní. Predstav si aký objem na tej lodičke zabralo len seno, slama a rastlinná potrava. No a pre mäsožravcov mal v sklade si mäsové konzervy, pretože inak by sa mu mäsová potrava pokazila. Pochybujem, že by niektoré dravce žrali sušené, solené alebo údené mäso. no skús to všetko vysvetliť nech sa my debilní neverci, ktorí neveríme takýmto sprostostiam pobavíme. O náleze tej archy súhlasím s príspevkom 9.


15.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   6. 6. 2012, 09:25 avatar
   som nečakal, že niekto pôjde tak ďaleko a dá sa do vysvetľovania.


16.
označiť príspevok

Mil44 muž
   6. 6. 2012, 12:24 avatar
Všemohúci i vševediaci Boh dal ľudom slobodnú vôlu, aby sme sa mohli sami rozhodovať v dobrom i v zlom a nebyť ako telce, ktoré musia poslúchať.
To, že sme nedokonalí, neinformovaní to je len obraz našej nedokonalosti, pyšnosti, slabosti, hriešnosti.
V roku 1959 turecký pilot z lietadla fotil krajinu. Tieto fotky sa nejak dostali do USA. Vedci pri ích obhliadke zistili, že na vrchu Ararat na západnom kopci Al judi vo výške cca 2000 m nad morom je útvar podobný lodi. Medzi tým bolo v roku 1976 tam zemetrasenie a koráb začal vyčnievať 6 m nad okolím. Hladači kovov v roku 1989 potvrdili že koráb je pravidelne 72 X spevňovaný kovovými / pôvodne rozžeravenými / tyčami z Al, Ti, Fe. Drevo je skamenené - steny sú vo viacerých vrstvách zlepené. Koráb mal 3 poschodia, našli sa tam kovové nádrže na vodu 4,2m x 7 m. Dlžka korábu je 157 m. Sú tam kamené kotvy vysoké cca 2,5 m s otvormi pre lano a ďaľšie množstvo artefaktov a tiež skamenený trus. Pri to ma napadol náš vševediaci diskutér, že aj tam ho našli. Pri korábe turci vybudovali návštevné stredisko pre turistov, alevzhľadom na Kurdské nepokoje je to asi teraz problém tam ísť. Inf. Suprising Discoverie. Mám k tomu 50 min. vedcami naplnené video.
Viem, že i túto info budú mnohí ignorovať. To už predpovedal i Ježiš, keď povedal - že tak ako bolo za čias Noema, tak bude i pri Jeho druhom príchode - plno zvrátenosti, namyslenosti na svoju múdrosť a hriechu. Kým je ešte čas milosti spamätaj sa človeče !


17.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   6. 6. 2012, 23:23 avatar
16. Aj o slobodnej vôli som tu už písal. Napríklad Onana stála život keď ju použil. A tu platí tiež. Vedel vševediaci boh, čo bude to jeho zbabrané stvorenie robiť, keď bude mať slobodnú vôľu?


18.
označiť príspevok

Mil44 muž
   7. 6. 2012, 00:10 avatar
Neviem ako Ty, ale ja ani moje deti a vnúčatá sa necítime zbabrané, ale radosťou a Božím požehnaním naplnené stvorenie. A tešíme sa zo slobody, ktorú sme sa podľa Božej Pravdy naučili užívať.


13.
označiť príspevok

Anti-VIVIVI muž
   6. 6. 2012, 00:11 avatar
Sono Daxis a-Lia

Ved mozes zacat, o com chces logicky diskutovat ?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:56,  Zadarmo! ...Tak to malo byť v konečnej fázi socializmu, komunizme. To mysleli komunisti...
dnes, 07:12,  Áno, móže to spraviť jedinou myšlienkou, a nakoniec to tak aj spraví, keď stará Zem spolu...
dnes, 07:11,  1 - Čisto teoreticky - ako si ty predstavuješ čas a čo - aké vlastnosti času - by vlastne...
dnes, 07:04,  Palestínčania dostávajú na frak len vtedy, keď útočia na Izrael. Každý štát má právo...
dnes, 06:27,  Matka svata toto snad neni pravda . Chlapi ved ste to mali v tej brožuře.Cas neexistuje...
dnes, 06:23,  No konecne normalna hra dalsia verzia nech ponuka moznost vlady slobodneho obcana . Ja,...
dnes, 05:18,  Keď sem môžeš chodiť ty, tak môže aj on. Ty urážaš ľudí takisto a si odporný...
dnes, 05:01,  (9) Demagógia, Lemmy. Toto platí pre sliepky, ako si ty. Ty hovoríš o nejakej výpovednej...
dnes, 01:37,  Ja ho zostrojím !!!!!!!!!!!!!!
dnes, 01:26,  Ak je čas lineárny, stroj času nikdy nezostrojíme. Ak by sme ho totiž niekedy v budúcnosti...
dnes, 01:00,  udržuje tradiciu RKC.....nie je je schopný rozpoznať , že vyzdvihovanie Marie na uroveň Boha...
dnes, 00:51,  A čo predstavuje ak nie kresťanstvo ?
dnes, 00:50,  ako vidím chápeš....František nepredstavuje kresťanstvo, dokonca to takto chapu aj evenjelici
dnes, 00:42,  Aj ty využi svoju jebnutosť a choď robiť farára namiesto Fera. Tak to využi a deti zneuži....
dnes, 00:40,  len zrkadlíš, ale to ti nepomôže....Vstúp dp seba, nenadavaj hlavne ženam ako jebnutý,...
dnes, 00:35,  Pravda neni o hre na slova..... Tvoje lopatovanie dokonca nepatrí ani na pokec, vôbec to...
dnes, 00:34,  ano tvoje"šaškovanie"....nie je vhodne na seriozne df.....skôr na pokec.....
dnes, 00:31,  Moje šaškovanie zase "zarovnáva" dušu, na môj dušu, dušuj sa, neviem, či tomu...
dnes, 00:30,  moja lopata neškodí, ver mi....len "narovnáva".......neviem, či tomu rozumieš
dnes, 00:28,  Ak sa polepšíš ty, odhodíš lopatu a urážky, tak ťa budem nasledovať, ver mi.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ponúkať priateľstvo tomu, kto túži po láske, je ako umierajúcemu od smädu dávať chlieb.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(84 844 bytes in 0,365 seconds)