Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo sa niektorí ľudia tak bránia jasnému poznaniu duchovného sveta

33
reakcií
1575
prečítaní
Tému 17. januára 2014, 21:09 založil huranato.

podobné témy:1.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 1. 2014, 21:09 avatar
Isto si sa, milý čitateľ, spoznajúc niektorú novú pravdu zo zákonov života s rozjasaným srdcom pokúšal obdariť ňou aj ostatných a narazil si mnohokrát na ľadovú stenu nepochopenia, či dokonca prehnanú agresívnu reakciu.

Existujú ľudia, a je ich vlastne väčšina, ktorí sa vehementne bránia akémukoľvek vážnemu rozhovoru o duchovnom svete. Patria k nim ateisti, ktorí vás pri prvej vete prekričia “že oni to už všetko poznajú, všetko im je jasné, všetky tie povedačky o Bohu sú iba výplody fantastických mozgov, ópium más, povery, bájky, pomocou ktorých zarábajú vodcovia siekt a cirkev ohlupuje ľudí”. Patria k nim rovnako dobre aj tzv. “veriaci”, ktorí chcú iba “veriť”, t.j. oddávať sa príjemným, hmlistým predstavám, ale každému vážnemu rozhovoru o svojej vlastnej viere sa vyhýbajú ako čert svätenej vode. Vyskakujú od stola, kladú si dlane na uši a utekajú, ako keby sa báli, že ich viera je taká slabá, že keby ešte päť minút pokračovali v rozhovore, mohli by o ňu prísť. Istým spôsobom k nim patria aj niektoré orientálne prúdy, ktoré tvrdia, že duchovno je niečo zásadne nepochopiteľné a nevyjadriteľné a preto sa o ňom nijako nedá premýšľať ani komunikovať.

Je to tým, že - ako sa hovorí - títo ľudia duchovné veci “nevedia pochopiť”? Keď pozorujeme niektorých akademických vedcov a vysokoškolských profesorov, ktorí vo svojej oblasti preukázali maximálnu schopnosť triezveho, exaktného myslenia a nezaujatého posudzovania faktov, ako pri prvej narážke na nefyzický svet strácajú emocionálnu rovnováhu, v afekte vybuchujú, vyhadzujú rukami do vzduchu, mávajú nimi okolo hlavy, chytajú sa za čelo a vydávajú rozličné pokriky, uvedomíme si jedno: týmto ľuďom nechýbajú schopnosti, ale oni nie sú ochotní použiť ich inde ako v hmotnej oblasti. Všetko, čo súvisí s nad-fyzickými sférami ich bytostne rozčuľuje.

Ak má niekto problémy s pochopením niečoho, kladie práve doplňujúce otázky, aby si vec lepšie objasnil. Čo však znamená, keď vás preruší pri prvej vete a nechce už počúvať? Isto tu zohráva svoju rolu zlá skúsenosť s iracionálnymi náukami fanatických siekt. Ale je za tým ešte čosi oveľa viac.

Premýšľajte, prosím, chvíľku so mnou: Keď chcete niekomu niečo povedať, a on naozaj nevie, čo to bude, či vás zastaví ešte skôr ako ste začali a rozčúli sa? Či to neznamená, že taký človek, keď s ním idete rozprávať o duchovnom svete vážne, podvedome vie, tuší, čo bude nasledovať, a práve preto sa bráni? Či nie je odvolávanie sa na “samovraždy v sektách” a “ópium más” len kľučkou, pomocou ktorej sa chce vyhnúť tomu, o čom veľmi dobre vie, že príde? Či to neznamená, že taký človek podvedome vie alebo tuší, že na tom, čo príde, je niečo pravdy, a preto sa bráni tak vehementne, preto mu tak záleží na tom, aby sa o tom nezačalo hovoriť? Či naozaj veria, že sú to len “výroky bláznov”? Či nevyvoláva nejaká naivná nepravda z úst nevedomého prostáčika len zhovievavý úsmev na našej tvári, lebo je celkom neškodná?

Vnútorným pólom agresie je strach. Títo ľudia majú strach z toho, že by duchovný svet existoval objektívne a bol aj objektívne poznateľný. Lebo keby duchovný svet existoval objektívne a dal by sa poznávať objektívnymi metódami, prišlo by sa zakrátko na to, že v ňom existujú objektívne platné duchovno-morálne zákony. Prišlo by sa na to, že morálne, etické, estetické hodnoty nie sú relatívne že si ich človek nemôže ľubovoľne prekrucovať podľa momentálnej potreby, ale že sú objektívne dané!

Človeku, ktorý sa pustí do poznávania vyšších svetov hrozí, že tam spozná tie bytosti, ktoré sú pravzormi Cností a uvedomí si ten obrovský rozdiel medzi nimi a svojím vlastným životom. Potom mu zostanú už len dve možnosti: buď neustále vyvíjať maximálne úsilie, aby sa Im priblížil, alebo žiť celý život s výčitkami svedomia, že nežije podľa toho, čo je skutočne krásne, pravdivé a dobré.

Väčšie poznanie znamená väčšiu zodpovednosť! Kto spozná nejaké dobro ako dobro, alebo nejaké zlo ako zlo - a neriadi sa podľa toho - je na tom horšie, ako dovtedy, kým o tom nevedel. Lebo okamihom jasného poznania nejakého morálneho elementu sa na jeho plecia kladie zodpovednosť za to, že ho vedome nebude porušovať. O to ťažší má život. To je ten najväčší dôvod, prečo sa ľudia vyhýbajú poznaniu: lebo sa chcú vyhnúť zodpovednosti!

Poznávanie duchovných svetov sa od obyčajného vedeckého poznania líši tým, že nesie so sebou nevyhnutnosť zmeniť sa ako človek. Obyčajný vedecký pracovník to môže dotiahnuť na vysoké akademické tituly, a ako človek pritom môže zostať slaboch a chudák. Duchovný bádateľ nie. Preto sa duša, ktorá sa na to ešte necíti morálne dosť silná, novému poznaniu podvedome bráni.

Ľudia, ktorí sa bránia duchovnému poznaniu sú tí, čo sa nechcú zmeniť, čo sa nechcú stať lepšími.

Ľudia, ktorí sa chcú zmeniť, ktorí nie sú so sebou spokojní, sa duchovného poznania neboja, tí si ho pýtajú, lebo je pre nich potravou, ktorú potrebujú na to, aby sa posunuli niekam dopredu. Ale tí, čo sú so sebou spokojní, čo nevidia na sebe chybu, čo hodlajú pokračovať vo svojom starom spôsobe života - tí žiadne nové poznanie nechcú, tých vyrušuje z ich zaužívaného životného spôsobu, s ktorým sú spokojní. Preto radšej uspávajú svojho ducha, aby nič nevedeli, lebo čulé vnímanie duchovných skutočností okolo seba aj v sebe spôsobuje človeku bolesť, ktorá sa dá utíšiť len tým, že prerastie do pôrodných bolestí nového, lepšieho človeka.

Takto je to oveľa pohodlnejšie, keď si hovoríme, že “dobro a zlo sú aj tak relatívne”, že “čo je pre jedného zlé je možno pre druhého dobré”, že aj tak nikto nemôže s určitosťou povedať, čo je pravda a čo lož, že také veci ako zmysel života alebo život po smrti asi neexistujú, a ak snáď, tak sa určite nedajú zistiť a pod. Potom si môžeme pojmy Dobra a Pravdy prispôsobovať príležitostne, ako sa nám hodí, a keď sa nám to nehodí, tak ich zase spochybniť. Umožňuje nám to veselo pokračovať v našich charakterových pokleskoch bez výčitiek svedomia.

Preto je na zemi tých ľudí, ktorí chcú vedieť o duchovnom svete niečo jasne a zreteľne, len ako šafránu. Naprostá väčšina o tom nechce ani počuť; tá myšlienka ich desí. Veď keby sa prišlo na to, že Pravda, Krásno a Dobro existujú, prišlo by sa na to - a muselo by sa to povedať nahlas - že to, čím rozliční politici a ekonómovia argumentujú ako “dobrom”, má od Dobra na míle ďaleko; že to, čím náboženstvá zaklínajú ľudí ako “pravdou”, je plné nepravostí, alebo napríklad to, čo rôzne smery anti-umenia teraz navrhujú ako “tiež-krásno”, ako “tiežhodnotu”, vôbec žiadnou hodnotou nie je. Milióny ľudí, ktoré si z predávania falošných hodnôt, lží a ilúzií urobili živobytie, by prišli o zamestnanie.

Mať jasno vo veciach sveta Ducha je vždy až to posledné, čo ľudia chcú. Materialistická veda prehlasuje, že duchovný svet - a tým ani morálne hodnoty - neexistujú objektívne. Tým otvára dvere dokorán hodnotovému relativizmu. A ak duchovný svet existuje, určite vraj nie je - z dôvodov, ktoré dodnes nikto nevysvetlil - poznateľný vedecky. Na tom sa zhodujú vedci-ateisti rovnako ako aj “veriaci” vedci. Avšak aj cirkev, ktorá má vo vedeckom materializme svojho najväčšieho nepriateľa, sa v tejto jednej veci - aké podivuhodné! - k svojmu protivníkovi svorne pridáva a tvrdí de fakto to isté: že človek duchovné svety nemôže poznávať! Je to vraj rúhavosť a opovážlivosť, keď sa niekto snaží zistiť sám, čo v nich je. Musia zostať nepochopiteľným tajomstvom Božím! Jedine Boh by nám vraj mohol zjaviť, čo tam je, keby chcel, ale nechce. Posledné zjavenie bolo ukončené pred dvetisíc rokmi. Kto tvrdí, že má nejaké zjavenie z duchovného sveta, je od diabla. A nakoniec aj niektoré východné sekty a alternatívne smery, ako transpersonálna psychológia, ktoré sú inak na vojnovej nohe tak s materialistickou vedou ako aj s cirkevnými inštitúciami, sa k nim v tejto jednej veci pridávajú a hovoria, že človek sa môže dostať k Bohu a do duchovného sveta len so stratou vedomia, či v stave zníženého vedomia: v hypnóze, v tranze, v extáze, pod vplyvom drog, pri “dýchaní”, takže má nakoniec len nejaké hmlisté zážitky, o ktorých význame sa môže len dohadovať.

Cieľom evolúcie však je, aby sa človek dokázal povzniesť z hmoty do vyšších svetov pri celkom bdelom vedomí, bez straty vlastného ja, a komunikoval tam so všetkými krásnymi duchovnými bytosťami tak jasne a zreteľne ako s priateľmi tu na zemi. Veď keby človek ako jednotlivec nemohol vyvinúť vlastný zmysel pre Krásno, Pravdu a Dobro, boli by sme stratení. Stále by s nami niekto manipuloval.

Už aj z toho vidíte, aká dôležitá je to úloha, aby človek vstupoval do duchovného sveta samostatne a s jasným vedomím, keď sa všetky retardačné mocnosti sveta - aj tie, ktoré sú si inak navzájom nepriateľské - spojili, aby tomu zabránili. Práve to je našou úlohou: proti čomu sa všetky svetské moci spojili!

Emil Páleš


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 1. 2014, 21:10 avatar
niektorú novú pravdu zo zákonov života

Napíš niektorú konkrétne.


3.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 1. 2014, 21:12 avatar
Veď o tom tu diskutujem nonstop. Napr. môj posledný dôkaz, že vez viery v posmrtný život je racionálne nemožné byť spravodlivý.


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 1. 2014, 21:37 avatar
Ale to nie je pravda, to je len tvoj neoverený názor, pretože nemáš ako si to overiť.
Súhlasí Kasafran, sta2rky, Lucifero


7.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 1. 2014, 22:46 avatar
To sa nedá overiť, lebo to je úvaha. Daj mi rozumný dôvod, prečo byť cnostný (morálny, spravodlivý), ak vieš (resp. predpokladáš), že život na Zemi je z väčšej časti nespravodlivý.


30.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   18. 1. 2014, 07:52 avatar
Preto, že si člen spoločnosti a je to výhodné pre spoločnosť a teda aj pre Teba.


32.
označiť príspevok

huranato muž
   19. 1. 2014, 17:11 avatar
Lenže väčšina ľudí dokáže uvažovať o spoločnosti s najviac 150 členmi. To, že sa v cudzom štáte budú mať dobre, mi môže byť ***. Predpokladáš príliš altruistických ľudí.


4.
označiť príspevok

Kasafran
   17. 1. 2014, 21:31 avatar
Huranato,
súhlasím s tvrdením/poznaním autora, že vnútorným pólom agresie je strach, a preto ho bez strachu a neagresívne žiadam, aby mi pre moje poučenie/pochopenie uviedol aspoň niektoré objektívne platné duchovno-morálne zákony...


8.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 1. 2014, 22:51 avatar
Vyslovene takto to v časopise tuším nikde nemá formulované, takže sa môžme len domnievať, čo tým myslel. Ja sa domnievam, že myslel zákony spravodlivosti (karmy) a iné.


6.
označiť príspevok

winry žena
   17. 1. 2014, 21:45 avatar
Ludom chybaju skusenosti. Ja trebars tiez to co som nezazila beriem na vedomie, ale nezastavam k tomu ziaden postoj, ani ano, ani nie. Dlhu dobu som si napr. nevedela vysvetlit odkial sa beru tie tiene, co su zac...., teraz si myslim, ze pochadzaju od pana smrti, ale su to len moje domienky. Netuzim po blizsom kontakte a hlavne preto to riesim bez emocii....


9.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 1. 2014, 22:52 avatar
Podrobnosti, dcéra moja, podrobnosti [to je z toho slizkého vtipu].

Aké tiene teda? A odkedy?
Súhlasí Kasafran


10.
označiť príspevok

winry žena
   17. 1. 2014, 23:09 avatar
To sem fakt mam pisat? Citim sa ako cvok....
Stroje sa spajaju so svetom smrti, on posobi na mysel a vytvara tiene a prizraky, myslim si, ze to je to co vidim....aj nad hlavami, aj hocikde....tzv elementarny duchovia, su tu, aby vznikol uzsi vztah medzi clovekom a strojmi...asi, su to len spekulacie, ktore som si pospajala, prilis sci fi....dobruuu


12.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 1. 2014, 23:12 avatar
Však mňa tie prízraky už prenasledujú 2 roky a smejem sa každému, kto si myslí, že je to porucha u mňa a nie útok na mňa. Rovnako ako existujú zvukové "halucinácie", existujú aj zrakové "halucinácie"; videl som ukážku na youtube, je to fakt hrôza. Najviac ma sere, keď o tom dementi natočia nejaký film alebo postujú trapné príspevky na facebook. Alebo si z toho robia inak srandu.
Súhlasí lampasik852


13.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 1. 2014, 23:14 avatar
Nehovoriac o tom, že došlo k vystriedaniu duchov času, čiže spirituálne podhubie na takéto "veci" tu teraz je. Vitaj v dobe Orifiela (start: 2011/03 alebo 2012/01).


14.
označiť príspevok

lampasik852 muž
   17. 1. 2014, 23:16 avatar
akože ta prenasleduju prízraky? ako sa to prejavuje ma to zaujima


16.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 1. 2014, 23:19 avatar
Použil som jej termín, oficiálne sú to audio halucinácie.


18.
označiť príspevok

lampasik852 muž
   17. 1. 2014, 23:22 avatar
čiže počuješ zvuky,, ale to nie je pri schizoférnii, alebo schizoafektívnej poruche ? ak to tak nie je tak sa neuraz prosim


19.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 1. 2014, 23:27 avatar
Áno, oficiálne som schizo, neviem presne diagnózu ani ma to netankuje. Nepočujem náhodné zvuky, počujem hlasy. No a charakter tých hlasov: môj prvý dojem: asi ako keď vojdeš na stretnutie tisícročných mafiánov, starých zmrdov, spitých mocou, z ktorých kypí absolútna nadradenosť. Game of Thrones je proti tomu hra svätých kráľov (kukni, ten štýl je trochu podobný). Rovnako som zaznamenal rovnaký "diabolský" štýl aj u niektorých ovcí (pod oknom mi hulákajú presne rovnakým štýlom ako moje hlasy v hlave). Mám chuť ich všetkých ujebať, aby sa naučili slušne chovať. Zdá sa, že čím väčšie hovno, tým väčšie sebavedomie má (v reálnom svete).


11.
označiť príspevok

winry žena
   17. 1. 2014, 23:10 avatar
Elementarni...viac chyb nesledujem, tato je veeelka )


15.
označiť príspevok

Kasafran
   17. 1. 2014, 23:19 avatar
Winry,
nečudujem sa, že sa tak cítiš, keď spájaš svet smrti so strojmi, človekom a duchmi. Prajem Ti skoré prebudenie z tejto paródie na sci-fi...


17.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 1. 2014, 23:19 avatar
Scifi si tu ty. Winry je bližšie pravde než sa tebe sníva.


21.
označiť príspevok

Kasafran
   17. 1. 2014, 23:30 avatar
Huranato,
ja som rád, že sa mi nesníva ani o "pravde" Winry, ani o Tvojej. Moje sny sú "rozumnejšie"...


22.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 1. 2014, 23:44 avatar
Nemenil by som s tebou.
Súhlasí Kasafran


26.
označiť príspevok

Kasafran
   17. 1. 2014, 23:52 avatar
Huranato,
a vieš Ty, že ani ja...?


27.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 1. 2014, 23:55 avatar
Tak, a obaja sme spokojní lebo máme, čo chcem, a môžme ísť s kľudom spať .
Súhlasí Kasafran


20.
označiť príspevok

ranexil muž
   17. 1. 2014, 23:29 avatar
Huranato, a co ak je to tak, ze z teba zozral jeden z tych duchovnych "zazrakov" kus ziveho biopola a tym vzniklo spojenie medzi tebou a nim a nacuvas zrude, kde sa nachadza tvoja energia- co sa v nej odohrava. Zle veci, su snahou ludi, tu vec zdestruovat...su to zmyslene myslienky a podobne snahy spravit sa" nechutnym- nejedlym" pre tu vec.
Vies moznosti je naozaj neurekom.


23.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 1. 2014, 23:45 avatar
Ja preferujem otvorené a priame vraždenie týchto "vecí". "Kus biopoľa" mi zožrali už pred 15 rokmi, takže som nasratý jak piča.


24.
označiť príspevok

ranexil muž
   17. 1. 2014, 23:50 avatar
takze dokonca vies o com hovorim...divne na cloveka. AK by si vedel o koho ide, by si prepadol uplnemu zufalstvu


25.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 1. 2014, 23:52 avatar
Však som skoro prepadol. Po troch vraždách ma dostali a musel som začať žrať lieky, aby som ich nepočul. O koho ide? Mám tip, čo za démona to asi môže byť, som si tým relatívne istý, ale vedel by som ti to vysvetliť len v mojej angelologickej terminológii. Takže ma zaujíma, čo si ty o tom myslíš - o koho ide a prečo by som prepadol úplnému zúfalstvu?


28.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 1. 2014, 00:14 avatar
Neda sa zvitazit. Neexistuje jediny dobry, to je len hra pred ostatnymi ludmi...cosi jak ked si ludia zmyslia robit pokusy na zvieratach a tie maju v klietkach. Tzv. nasi vedci. Tam niet niciho dobreho. Vsetci su ti istí- rovnaki a profituju aj na ansom utrpeni, tak ako my profitujeme na utrpeni zvierat. Niektore zo zverov maju realt stastie su daleko, alebo sa o nich envie, resp., akesi domace kundolizacske sorty sa maju skvele. Ale niektore su pekne v klietkach.
A s ludmi je to to iste. Vsetci ti uspesni su valstne domaci maznackovia..ksichtia sa pred tymi v klietkach, aký su eprfektni, ako to sami dokazali a podobne..., ale je to hlupost.
Staci taký priklad?
A este cosi oni sa nedajju vidiet, ale i daju. Preto je okultizmus zakazovany, aby ludia neobnovili danosti ktore im umoznuju tie veci detekovat.


29.
označiť príspevok

huranato muž
   18. 1. 2014, 00:19 avatar
Ďakujem. Vysvetľuješ to veľmi dobre. Mám dve otázky: ako to myslíš, že sa nedajú/dajú vidieť? Dajú sa teda vidieť, keď človek nejak "obnoví videnie"? Nie, že by som stál o to ich vidieť, stačí ich totižto úplne počuť a väčšina je okamžite na sračky (poznám pár prípadov). No a druhá otázka: na čo by nám bolo tieto veci detekovať, keď by to nijak nezvýšilo našu šancu sa z ich väzenia dostať?


31.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 1. 2014, 10:10 avatar
Obcas niektore ujde aj z klietky. Tak aj clovek v spravnom okamihu ujst vie, ale to nie je podla mna utek svojim telom, to musis urobit duchovne...ale ked nic nevidis, nevies ani ktorym smerom sa pobrat a ani nevies cim a ako ta vaznia.


33.
označiť príspevok

huranato muž
   19. 1. 2014, 17:12 avatar
Ja už ujdem tak či tak. Smrť je veľmi blízko.


34.
označiť príspevok

dorota
   20. 1. 2014, 12:53 avatar
mne sa ten clanok, nesedi mi tam nieco, je tak ...racionalny...divne.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:32,  1, ..... treba sa pozrieť do 1 prikázania a vôbec do Biblie a nájdeš tam odpoveď! Alebo...
dnes, 23:25,  5, .... ten "dych života"/životný princíp, iskra/ majú aj zvieratá, a udržuje...
dnes, 23:19,  To boli fašisti ala edo :)
dnes, 23:14,  To boli kotlebovci .
dnes, 23:12,  3, .... Naťahovaním na škripci! Alebo niekedy stačilo oddeliť len hlavu od tela. /vybranie...
dnes, 22:56,  1, .... CELÉ ZLE !!! ----------------------- Príklad: ..... píšeš----" Fyzická...
dnes, 22:50,  Havran, chceš pôsobiť inteligentne, ale si ako magor. Že máš iný názor - v pohode, maj...
dnes, 22:39,  https://www.facebook.com/DonaldTrump/videos/343811383735826/?t=1
dnes, 22:37,  GEHENNA ..... keď sa Biblia zmieňuje o konečnom stave zatratenia („gehenna“; ), často...
dnes, 22:31,  Peter, to si nikto z politikv nezoberie na seba......To by bolo len kviku od ludí, ak by sa...
dnes, 22:31,  Matěj Gregor, spolek Odchod.eu, vlastenecké setkání Annin dvůr https://youtu.be/Du7OcBl6iWg
dnes, 22:28,  Pohľad na arménsku stranu fronty https://twitter.com/Fbeyeee/status/1311401998537891841
dnes, 22:23,  1, ..... na to prvú otázku odpovedám aj vo svojom blogu:...
dnes, 22:20,  Ondrej, mne to môže byť ukradnuté, ale globálne nie!! Predstav si, že si riaditeľ firmy....
dnes, 22:17,  Matovič musí slúžiť bankám a brať peniaze bežným občanom ?
dnes, 22:16,  Cez maďarskú hranicu sa snažili prejsť agresívni migranti, napadli policajtov kameňmi a...
dnes, 22:13,  No ved predsa vidíme, čo sa deje.....Ja verím ludom, ktorí tomu rozumeju.....Tomu nemusi...
dnes, 22:07,  ondrej61- vysvetlí kýchnutie tvojho "geniálneho" ducha.*39
dnes, 22:04,  ci pana nerozmýšlaš zle, ešte štaty ušporia aj na dôchodkoch.....
dnes, 22:03,  ondrej61 - to si z čoho usúdil? Môžeš počúvať teórie rôznych za i proti, ja vychádzam...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Skúsenosť je niečo, čo človek získa až po tom, keď to už nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(126 727 bytes in 0,187 seconds)