Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo neverím-preto....

6
reakcií
1226
prečítaní
Tému 29. septembra 2012, 20:11 založil nabzlo.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 05. 2012
69
29. 12. 2008
8
08. 03. 2011
31
18. 01. 2010
5
24. 01. 2018
72
 
 


1.
označiť príspevok

nabzlo muž
   29. 9. 2012, 20:11 avatar
Víkendové zamyslenie - Upíry a náboženstvo
Zdroj: Dr. Vladimír Šotter, Národný Inštitút Francois Marie Voltaire
Dátum: 29.9.2012

Keď sa tak zamýšľam kladiem si otázku: Čo je účelom náboženstva? Prichodí mi na rozum upír. Prečo? Vidím porovnateľnú podobnosť medzi upírom a náboženstvom. Upír vysáva krv, náboženstvo vysáva optimizmus a radosť zo života ľudí. Upír potrebuje získať čo najviac koristí a každá korisť potom nakazí ďalšieho človeka a stáva sa obeťou, ktorá zase nakazí ďalšieho, a tak dookola. Podobne je to aj s náboženstvom. Podobnosť nájdeme aj v tom, že potom, čo vám ukradnú, neskôr vracajú ako dar, čo môže vzbudzovať dojem pozitívneho. Veď aj upíry sú nesmrteľní a podľa náboženstva tiež nás čaká po pozemskom živote ten ďalší. A čo také napitie sa červeného vínka, krvi Ježišovej, nemá to podobenstvo s upírmi?

Najvplyvnejšie náboženstva (rozumej tie, ktoré najviac zamorujú ľudský rozum) sú monoteistické - kresťanstvo, islam a judaizmus. Všimnite si tú obrazotvornosť: Spomenuté náboženstvá vznikli v púštnych, resp. blízko púštnych priestranstiev. A aký následok zanecháva ich pôsobenie? Vplyvom ich pôsobenia ľudská duša sa stáva vypriahnutou púšťou. Môže napríklad taký radikálny islam v podobe terorizmu prinášať pokoj, lásku, súcit? Asi sotva. Veď vypriahnuté teroristické púštne duše islamistov sú násilné, prinášajúce krv (a zasa podobenstvo s upírmi) a žiadne dobré posolstvo. Možno symbol islamu polmesiac je predsa len romantickejší v porovnaní so symbolom kresťanského kríža - symbolom ukrižovania. Pod mesiacom je možné stráviť krásne chvíle s človekom, ktorého máme radi, kde mu môžeme vyznať lásku. Sotva si viem predstaviť ležanie v tráve pod krížom a oddávaniu sa vyznaniu lásky, keď na vás pozerá priklincovaný Ježiško.

Viem si predstaviť reakciu veriaceho s jeho otázkou: Čo mám proti náboženstvu? Nuž pokrytectvo, a také bez akejkoľvek hanby, tiež účelovo vnucovanú nevedomosť a samozrejmé arogantné sebaospravedlňovanie. Ako príklad uvediem citát Miroslava Kocúra, bývalého kňaza: „Samotný pápež ešte ako biskup vzal do pastorácie aj kňaza, o ktorom sa vedelo, že má problémy s pedofíliou. Na kom má byť zodpovednosť, ak nie na ňom? Ak kňaz povie, že cirkev by sa mala reformovať, tá ho vyhlási za bludára a volí rázne kroky. Ak zneužije deti alebo mladistvých, presunie ho do inej farnosti. Trochu priveľká disproporcia, nie? Niekedy mám pocit, že tí, čo sa k takýmto témam stavajú ležérne, majú v skutočnosti akýsi tajný druhý život plný pokrytectva. Stretol som s ľuďmi, ktorí predo mnou plakali, lebo ich zneužili kňazi a nevedeli sa s tým vyrovnať. Niektorých zneužívali priamo v seminári. Tieto veci sa dejú v takej miere, že ich určite nemožno považovať za štatistickú odchýlku. V Amerike som zažil, ako to ignorujú, hoci Vatikán musel mať informácie. Jednoznačne nepomáhali obetiam, ale zachraňovali akési dobré a posvätné meno svojej inštitúcie. Prednejšie ako osudy ľudí im bolo to, aby na nich nepadlo zlé svetlo. Tí ľudia predsa boli dokázateľne zneužití, kňazi im zničili životy."
Tak toto nepotrebuje bližšie vysvetlenie.

Čo vlastne je dobré na náboženstve? Odpoveďou nech mi je radikálny islam, pretože priamo ukážkovo predvádza akým problémom je náboženstvo. Nebyť jeho (radikálneho islamu), tak žijeme možno v ilúzií, že islam ako náboženstvo je neškodná záležitosť. Lenže ten islam nie je v tom sám. Našťastie skončili doby, keď kresťanstvo písalo históriu krvou a inkvizícia je minulosťou. I keď nie tak celkom. Pamätáme si ako americký prezident Bush mladší tvrdil, že boh mu vnukol myšlienku vojensky napadnúť Irak. Tu nemôže byť ospravedlnením ani to, že je to pozostatok jeho pomätenej mysle z alkoholických opojení. Nakoniec on to má v hlave obrátene viacero vecí, nielen čítanie príhovorov z obráteným textom. Takže moja odpoveď na úvodnú otázku v tomto odseku znie: Nič.

Kresťanom to vôbec pomalšie páli. Veď také priznanie pravdy Galileovi, že Zem sa otáča okolo Slnka im trvalo 500 rokov. Zrejme si už uvedomili, že robiť zo seba totálnych hlupákov sa nedá do nekonečna. Lenže tí kresťania sa stále nevzdávajú, chcú zanechať svoj odkaz aj pre ďalšie generácie, preto cynicky indoktrinujú mysle detí napĺňaním predsudkami a nenávisťou. Ich falošnej morálke musíme čeliť, pretože pokiaľ by sa jej nechal voľný priestor, doba križiackych výprav by sa mohla vrátiť a to by malo ťažko predstaviteľné obete pri dnešnej vyspelej technike. Totiž oni by aj vedecké objavy dokázali využiť v mene boha. Pre náboženských psychopatov by nastal raj tu na Zemi.

História jasne dokazuje, pokiaľ sa dostane k moci náboženstvo, dochádza k represiám. Bolo by naivné si myslieť, že by nedokázali ukrižovať. To je ďalšia moja odpoveď na otázku, čo mám proti náboženstvu. Hitler napísal knihu Mein Kampf a bol to taký jeho manuál, keď bol pri moci. Predstavte si bibliu jej krvavý dramatický obsah (ďalšia podobnosť s upírstvom) podľa ktorej, by sa kresťania riadili, pokiaľ by mali moc v rukách. Prepáčte zabudol som napísať, že ide o svätú bibliu. Pritom je to závažný dodatok. Veriaci často hovoria, že bibliu nemožno brať doslovne, skôr metaforicky. Lenže ani tento argument nevzbudzuje radostný úsmev. Práve z tejto hypnotickej zmesi môže niekto vyčítať akúkoľvek fantáziu a preniesť ju do reálneho života a takto ospravedlniť svoje ukrutné činy.

Pokiaľ by v dnešnej dobe niekto napísal scenár k filmu s obsahom ako je v biblii, kde tečú potoky krvi, vytrhnuté črevá, to všetko sprevádzané ďalšími krutosťami, psychopatickým besnením, ľahostajnosťou k ochrane života, tak by kandidoval na najkrvavejší film 20. a 21. storočia, kde by vstup povolený len nad 18 rokov a s úvodným upozornením, že film môže spôsobiť doživotnú traumu. Samozrejme by to bol film americký, tým sa žiadne iné krváky nevyrovnajú. Preto je v Amerike taká vysoká miera veriacich. Pokiaľ by ste hľadali vo svätej knihe filantropiu, empatiu, múdrosť, tak skôr nájdete erotické salóny vo Vatikáne.

Židia so svojim čakaním na mesiáša neprinášajú žiaden pokoj. Mohlo by sa znova priklincovávať na kríž (kríže) z dôvodu rúhania, teda pokiaľ by sa objavil. Musíme si pozorne uvedomiť, že náboženstvo je zdrojom ohromných tragédií, vnucovania pocitu viny, nenávisti (aj k sebe samému), bolesti, strachu, krutosti.

Spomínal som monoteistické náboženstvá ako zdroje zloby. Napríklad taký budhizmus je náboženstvo bez boha, teda bez okov a to vzbudzuje určitý optimizmus. Tak aspoň niečo plusové pre náboženstvo.


2.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   30. 9. 2012, 09:33 avatar
Preco neveri ateista v Boha? Preto, ze nepouziva zdravy rozum, zdravu logiku a vedecke poznanie. Keby pouzival veril by v Boha. Ateista dokaze len pisat hanopisy, prekrucat jasne fakty a ma potrebu potierat slobodu vyznania a viery inych ludi a skonci az vtedy az znici vsetkych veriacich. Ateista je klon Hitlera.


3.
označiť príspevok

Vlado muž
   30. 9. 2012, 09:37 avatar
Daj si svoj názor dokopy s faktom, že Vladimír Šotter je ateista. Ty tvrdíš: Ateista je klon Hitlera.


4.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   30. 9. 2012, 09:39 avatar
strawman


5.
označiť príspevok

Vlado muž
   30. 9. 2012, 09:40 avatar
Zdá sa, že si zistila, že si napísala riadnu koninu, keď sa snažíš takto naivne brániť. 


6.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   30. 9. 2012, 09:41 avatar
Načo si napísal koninu v príspevku číslo 3 a spájaš jablka s hruškami? Si dnes mimo? Ešte si si k raňajkám zabudol prečítať nejaké táraniny zo zositov humanistov?


7.
označiť príspevok

nabzlo muž
   30. 9. 2012, 13:22 avatar
pravda sa zle číta,čo sliepka...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:51,  ja sa pridávam *19 ninuš youtube.com/watch?v=X_DeGCloQWg
dnes, 14:45,  1Nazorejská sekta; V Sk 24:5 sa hovorí o sekte, v súvislosti s miestom Nazaret (Mat 2:23)....
dnes, 14:36,  Všetko najlepšie Ninka, láska moja ;)
dnes, 14:26,  BLM je plne neomarxistov a neobolsevikov. Ich cieľom je anarchia a zmena politických pomerov v...
dnes, 14:25,  151. ... z...
dnes, 14:23,  140. ty hnup , ty si program blm v zivote nevidel ani nečítal . ty tak max dokázeš tupo...
dnes, 14:20,  148. J.tull. aj satan cituje bibliu ked sa mu to hodí *21
dnes, 14:18,  146. magoris toto vygrcká jedinec ako ty :) najnovšie príspevky od tohto účastníka...
dnes, 14:17,  hokejis, ona to tvrdí a Ty to šíriš ďalej... *17
dnes, 14:16,  Dobrý deň, Ja mam s nimi tiež veľmi nepríjemnú skúsenosť. Kúpil som si frekvenčný...
dnes, 14:14,  Kasafran, máš na mysli: "Iná stránka veci je, vyvodzujúc z jeho príspevkov,...
dnes, 14:12,  Možno o tom diskutovať lenže ty len kydáš, troluješ...
dnes, 14:11,  143. magoris čize ty sa s owensovou nestotoznuješ ?
dnes, 14:09,  J.Tull na tento príspevok neodpovedal pretože nemá argumenty :) prečo klameš ? To tvrdí...
dnes, 14:07,  J.Tull nemá argumenty tak nezmyselne obviňuje, to povedz Candace Owensovej ona to tvrdí :)
dnes, 14:04,  hokejis, a čo to má spoločné s používaním pojmu afroameričan/černoch... takto...
dnes, 13:58,  Myslitel, čo má spoločné marxizmus s "mottom je znicenie kapitalizmu a tzv. bielej...
dnes, 13:55,  J.Tull viac krát som písal že BLM podporujú extrémisti z Antify :)
dnes, 13:54,  (123) J.Tull, myslím si, že sklon k extrémnejšiemu posudzovaniu rasového problému si...
dnes, 13:53,  J.Tull prečo klameš ? To tvrdí Candace Owensová americká konzervatívna komentátorka a...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(66 472 bytes in 0,198 seconds)