Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo nám chce Tvorca vziať slobodnú vôľu?

152
reakcií
1381
prečítaní
Tému 14. novembra 2016, 19:32 založil savras.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
 
 


1.
označiť príspevok

savras žena
   14. 11. 2016, 19:32 avatar
Stvoriteľ nám daroval slobodnú vôľu. Môžme ju užívať po svojom, čiže žiť v hriechu, alebo žiť podľa jeho prikázaní. Ibaže prikázania sú vlastne konkrétne pravidlá. Zákony ako správne žiť. Musíme ich dodržiavať, ak chceme byť spasení, teda úplne sa im podriadiť. Prestať žiť podľa svojej vôle a začať žiť podľa Vôle Božej. Dobrovoľne sa vzdať vlastnej vôle a úplne sa podriadiť niečomu vyššiemu. Vzdať sa svojho práva rozhodovať o vlastnom živote a prijať fakt, že sme bezmocne vydaní napospas niekomu inému. Nie je to definícia otroctva? Aj keď zrejme myslená v dobrom? Stvoriteľ nám teda na jednej strane slobodnú vôľu daroval, ale v skutočnosti chce, aby sme sa jej zriekli a úplne sa mu podriadili. Ako je to teda?

Odpoveď: Ak chceme pochopiť princíp slobodnej vôle vo vzťahu k Stvoriteľovi musíme sa pokúsiť pozrieť na tento problém nie z nášho malého, ľudsky pozemského pohľadu, ale z pohľadu Stvoriteľa. To jest zhora smerom dolu k človeku. Jedine takýmto spôsobom sa nám to môže veľmi jednoduchým spôsobom vyjasniť.

Svet, stvorenie a teda i človek vznikli z Vôle Najvyššieho. Každý z ľudí je preto nepatrnou čiastočkou Jeho Vôle. Čiastočka Vôle Stvoriteľa teda predstavuje najhlbšiu a najelementárnejšiu časť našej vnútornej podstaty. No a naša skutočná a pravá slobodná vôľa nie je spojená s ničím iným, ako práve s našou vnútornou podstatou. To teda prakticky znamená, že ak by sme boli schopní načúvať svojej najvnútornejšej podstate a ísť cestami, ktoré nám ukazuje, museli by sme nevyhnutne kráčať cestami plne totožnými s Vôľu Stvoriteľa. K nej nás totiž práve z našej skutočnej slobodnej vôle ťahá naša vnútorná podstata, nakoľko ona sama je nepatrnou čiastočkou Vôle Najvyššieho, z ktorej povstala.

Ako sme teda už na začiatku povedali, celé stvorenie, vrátane človeka vzniklo z Vôle Božej. V úvodných častiach Biblie sa v kapitole o stvorení sveta píše: „Duch Boží sa vznášal nad vodami.“

Stvoriteľ teda tvoril a stvoril svet zo svojej Vôle, A túto tvorivú Vôľu Božiu nazýva Biblia Božím Duchom. Duchom Božím, ktorý sa vznášal nad vodami a formoval svet. Bol to teda Duch Boží, čiže Duch Svätý. Vôľa Stvoriteľa a Duch Svätý, Duch Boží je teda jedno a to isté. A ako sme si na začiatku povedali, z tejto Vôle, čiže z tohto Ducha vznikol človek. Z tvorivého a prvotného Ducha Božieho, ktorý tvoril svety vznikol ľudský duch ako malá a nepatrná časť Ducha.

A opäť a znova, ak hovoríme o pravej slobodnej vôli človeka, tak táto je spojená práve z našim duchom. S našou najvnútornejšou duchovnou podstatou. Je spojená so slobodnou vôľou nášho ducha, ktorý v nás sám zo svojej slobodnej vôle túži po Svetle a po Bohu. A práve táto naša túžba po Bohu, po Jeho Svetle a po živote v súlade s Jeho Vôľou je skutočným prejavom našej pravej slobodnej vôle.

To teda znamená, že keby sme sa pokúsili dať slobodu nášmu vlastnému duchu, tento nás zo svojej vlastnej slobodnej vôle nemôže viesť nikam inam, ako k Výšinám a ku vznešeným hodnotám Ducha.

Slobodná vôľa nie je teda v skutočnosti vôbec nič z toho, čo dnes za slobodnú vôľu ľudia považujú. To všetko je len obyčajná svojvôľa a holdovanie vlastným slabostiach, či úchylkám. To, čo teda dnes ľudia opovažujú za slobodnú vôľu sú iba najrozličnejšie nánosy a nečisté strusky, ktoré im znemožňujú nájsť spojenie so svojou skutočnou slobodnou vôľou, ktorá je totožná jedine so slobodou ich ducha. Zo slobodou ich najvnútornejšej duchovnej podstaty, ktorá povstala z Ducha Božieho, z Ducha Svätého, z Vôle Stvoriteľa a je preto automaticky k tejto Vôli a k tomuto Duchu priťahovaná.

My ľudia sme zostúpili do hmotného sveta za účelom nášho duchovného vývoja a hlboko vo svojom podvedomí máme vtlačené všetky vyššie uvedené skutočnosti. Zmyslom nášho duchovného vývoja tu na Zemi je prebudiť ich k plnému vedomiu. Plne vedome sa stotožniť s tým, čo nesieme podvedome ukryté v hĺbke seba samého. Ak to dosiahneme, staneme sa duchovne zrelými, duchovne slobodnými a plne zjednotenými so svojou skutočnou slobodnou vôľou.

No a účelom Mojžišových prikázaní, Kristovej náuky, či iných hodnotných duchovných učení je, aby sme sa rozpomenuli. Aby sme sa na základe náuky, prichádzajúcej z Ducha rozpomenuli na svoju najvnútornejšiu podstatu. Na to, že sme duchovnými bytosťami, ktoré vznikli z Vôle Božej a preto chcú zo svojej najvnútornejšej prirodzenosti k tejto Vôli smerovať.

Náš každodenný život v súlade s náukami, prichádzajúcimi z Ducha má v nás teda prebudiť k životu a k plnému uvedomeniu to hlboko skryté, podvedomé v nás. Máme sa jednoducho tu na Zemi rozpomenúť na nádherný, rozprávkový sen, z ktorého sme sem dolu do hmotnosti prišli. Na nádherný a rozprávkový sen, ktorého je naša najvnútornejšia duchovná podstata neoddeliteľnou súčasťou. Máme konečne pochopiť, kým naozaj sme. Máme odložiť naše najrozmanitejšie názory, náhľady, túžby a priania, fixované iba na hmotný svet, ktorých pestovanie považujeme za legitímny prejav svojej slobodnej vôle. Máme konečne nájsť našu skutočnú slobodnú vôľu, ktorá je spojená so slobodou nášho ducha a tým s veľkou Vôľou Stvoriteľa.

Ak ste sa niekdy s plnou vážnosťou ponorili napríklad do Kristových slov, museli ste predsa tu a tam hlboko vnútorne vycítiť, že vo vás niečo prebúdzajú. Že vyvolávajú akúsi tajomnú odozvu. Že vo vás niečo rozochvievajú. Že je to čosi ako ako sen, ktorý sa vám kedysi sníval a na ktorý sa pod vplyvom týchto slov nejasne rozpomínate.

Je to preto, že Kristove slová, či slová prorokov sú volaním. Volaním Ducha k duchu človeka! Volaním určeným k precitnutiu. Volaním určeným k prebudeniu. K pozemskému znovuzrodeniu do reality Ducha, z ktorej sme prišli, z ktorej pochádzame a s ktorou sa máme tu na Zemi opäť plne stotožniť. To je náš cieľ a to je zmysel nášho života!

Stvoriteľ nás teda v nijakom prípade nezotročuje svojimi prikázaniami, ale naopak, ukazuje nám nimi cestu k skutočnej slobode.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š
Súhlasí kntsz


10.
označiť príspevok

toman
   14. 11. 2016, 21:11 avatar
savras (1):

Toto je New Age filozofia (všetci sme súčasťou Boha, všetci sme v podstate dobrí atď) ako vyšitá. Biblia nepodporuje toto učenie, ale naopak mu krásne odporuje.
Súhlasí Shagara


11.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 11. 2016, 23:31 avatar
10-
to má ďaleko od New Age, skorej mám pocit, že si sa naľakal.....
Tvoj názor, ak som ho dobre dešifroval z inej témy, je evanjelíckeho typu, že stačí viera a tá nás spasí - činy nerozhodujú.
Viera nás nespasí ak naše činy nebudú v súlade s Božou vôľou. O tom Kristus nespočetne krát hovoril.
Napriek tomu by som bol rád, ak by si doložil v čom Biblia odporuje "sarvas" príspevku.


16.
označiť príspevok

toman
   15. 11. 2016, 11:51 avatar
kntsz (11):

Odcitujem ti z Wiki, čo znamená New Age:

* "New age hlása spirituálnu evolúciu jednotlivca, hľadanie skrytých individuálnych duchovného rozmeru, zdroj šťastia nachádza v človeku samom. New age sa opiera o vieru v duchovnú transformáciu človeka: zmena seba a sveta sa vedno spájajú tak, ako cesta spasenia a cieľ."

* "V tejto myšlienkovej stavbe Boh figuruje ako neosobná sila a človek ako časť božstva"

Vycucnem z toho:

* zdroj šťastia sa nachádza v človeku samom
* zmena seba a sveta sa vedno spájajú = človek je časť božstva

Teraz si ešte raz prečítaj príspevok č.1. To, čo tam je napísané, je New Age filozofia. Ja som to definoval ako:

* všetci sme v podstate dobrí = nepotrebujeme Spasiteľa
* všetci sme súčasťou Boha = nepotrebujeme Spasiteľa

To je inými slovami to isté, čo hovorí Wiki.

Biblia odporuje #1
---

Autor prvého príspevku píše:

No a účelom Mojžišových prikázaní, Kristovej náuky ... je, aby sme sa rozpomenuli ... na svoju najvnútornejšiu podstatu. Na to, že sme duchovnými bytosťami, ktoré ... chcú zo svojej najvnútornejšej prirodzenosti k tejto Vôli smerovať.

Boh má iný názor. Podľa neho nikto nemá vôľu, ani chuť poslúchať ho. Boh je toho názoru, že nikto nie je dobrý. Žalmista hovorí:

(Ž 14, 1-3 - katolícky preklad) Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre. 2 Pán pozerá z neba na synov ľudských a skúma, či je niekto rozumný a hľadá Boha. 3 Všetci poblúdili, všetci sa skazili; nikto nerobí dobre, veru, celkom nik.

a Pavol to rozširuje:

(Rim 3, 19 - katolícky preklad) A vieme, že všetko, čo hovorí zákon, hovorí tým, čo sú pod zákonom, aby boli umlčané každé ústa a aby bol celý svet pred Bohom usvedčený z viny.

Boh si teda nemyslí, že niekto je schopný poslúchať ho a ani, že by bol ktokoľvek vo svojej podstate dobrý (porov Gn 6,5). Práve nato dal Zákon a prikázania, aby sa každý voči nim mohol pomerať a zistiť, že to naozaj nedokáže, že je naozaj zlý a aby bol v stave uznať to. A keď to uzná, Boh ponúka riešenie. Lenže to riešenie nie je v človeku samom, ale v Kristovi.

Biblia odporuje #2
---

Autor prvého príspevku hovorí:

"Z tvorivého a prvotného Ducha Božieho, ktorý tvoril svety vznikol ľudský duch ako malá a nepatrná časť Ducha. "

Toto som identifikoval ako ďalší znak New Age učenia (všetci sme súčasťou Boha). Prečítaj si Gn 1-3 a porovnaj, či sme súčasťou Boha alebo nie.

Spása z viery
---

Ohľadom toho ako vnímam vieru verzus skutky a ich vplyv na spasenie si môžeš prečítať tu (príspevok 35):

Katolícka cirkev vedie svojich členov do pekla#post35

V podstate ide o to, že spása je iba z viery a dôsledok spasenia sú skutky (ovocie). Tak to hovorí Pavol napr. v Gal 2,16 a Jakub ho v tom podporuje.

To, čo si si ty prečítal a čo si väčšina katolíkov predstaví pod pojmom "spása iba z viery" je toto: "Uverím a môžem si robiť, čo chcem.". Toto je nebiblické a hovorí sa tomu "lacná viera".

Katolícka cirkev hovorí toto:

viera + skutky = ospravedlenenie pred Bohom (spása)

Biblia hovorí toto:

viera = spása + skutky

Teda skutky sú dôsledkom spásy a nie podmienkou spásy. Pretože inak by Ján nikdy nemohol napísať, že niekto si môže byť istý svojím spasením ešte pred svojou smrťou (porov 1 Jn 5,13).
Súhlasí milky945


17.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 13:16 avatar
16-
iba v krátkosti.
Tak, ako som už uviedol v -14- , zaujíma ma, kto je skutočným autorom -1- a očakávam nielen autorstvo, ale aj obhajobu napísaného voči tvojej -16-.
Osobne si myslím, nakoľko sa príspevok -1- čiastočne stotožňuje s mnou uvedeným -12- Jungovým citátom a nielen s uvedeným citátom, že príspevok pochádza z kruhov odborníkov v hlbinnej psychológii a teda pohľad New Age je nezaujímavý, lebo v oblasti hlbinnej psychológii sa pravda hľadá ako v prírodnom vednom odbore doplnenom o duchovno. V tomto prípade Popperovsko - Jungovskou verifikáciou a falzifikáciou.
New Age funguje v princípe na odhaľovaní medzier vo vedeckom poznávaní a dopĺňaní si ich vlastným konštruktom t.j. hlavne výmyslami. Ja nevidím argumenty, že by príspevok bolo možné zaradiť do New Age.
Počkám si, či autorka (autor) príspevku "savras" zareaguje a ak by nie, tak osobne si myslím, že si ho nesprávne pochopil.
Nikde sa v príspevku netvrdí, že by malo ísť o nejaké budovanie osoby človeka nezávisle na Bohu naopak, je kladený dôraz na hľadanie zmyslu Božieho zámeru v stvorením človeka a jeho ducha so slobodnou vôľou, kde sa slobodná vôľa vysvetľuje nie ako nejaké materiálne rozhodovanie, ale ako slobodné hľadanie podstaty človeka, ktorej úplný počiatok stvorenia je u Boha a teda konečné nájdenie našej podstaty je nájdením Boha.
Takémuto pohľadu aj napovedá Kristovo podobenstvo v zmysle - kto bude hľadať Boha, bude ho stále viacej a viacej nachádzať a kto ho hľadať nebude, bude stále menej a menej citlivý na Boží hlas.
K otázke odlišného chápania viery - skutkov - spásy sa nebudem ďalej vyjadrovať. Je to vážny rozdiel medzi dvomi náboženstvami. Môjmu cíteniu, ale nielen cíteniu, ale aj logike uvažovania - môjmu presvedčeniu, je bližší pohľad katolíckej viery. Nemám však potrebu ťa presviedčať a vyvolávať konflikt. Je to tvoja osobná vec.


18.
označiť príspevok

Immanuel
   15. 11. 2016, 13:19 avatar
Iba v kratkosti napises pol strany?


20.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 20:53 avatar
18-
och Immanuel - immanuel
Toto ti hlavne prišlo na um....
naozaj to bolo v krátkosti, lebo o v meritum diskutovaného problému Jung pojednáva min. v jednej knihe a doc. Král cca v troch knihách. Je to podstata , ktorá keď sa verifikovateľne rozlúskne, tak je vyriešený problém medzi teizmom a ateizmom, lebo bude známa pravda o celom súcne a jeho vzniku ako aj zmysle a všetky náboženstvá stratia opodstatnenie , lebo pravda nielen o hmote, ale aj o duchovne bude verifikovaná......


21.
označiť príspevok

Immanuel
   15. 11. 2016, 20:55 avatar
Podla mna sa to nerozluskne

Stvoritel to zabezpecil

Aby sme vecne ostali v tme nasho tapania


23.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 21:29 avatar
21-
ja si to nemyslím.
Adam a Eva boli vyhnaní z raja so slovami choďte, poznávajte a neste dôsledky svojho poznania.
(Niekde a už som sa pokúšal to znovu nájsť som čítal pokračovanie - iba tak sa môžete vrátiť späť.)
To by znamenalo, že áno, pravda je riadne zašifrovaná a jej hľadanie nás bude stáť množstvo námahy a utrpenia, ale nakoniec sa podľa Božích slov nájde.
Pritom nemusíme nájsť hneď pravdu celú, stačí nájsť správny smer a všetko sa mu podriadi.
A myslím si, že ľudstvo je veľmi blízko toho, aby smer bol objavený a vedecky verifikovaný.....   


24.
označiť príspevok

Immanuel
   15. 11. 2016, 21:30 avatar
Ja vychadzam z kvantovej fyziky Ktora pojednava o tom ze ani len nie je mozne urcit polohu elementarnych castich

Poziciu nadobudnu az ked ich pozorujeme

A to mi evokuje ze niekto nechce aby sme vsetko vedeli

Nepotrebujeme to ku stastiu


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 11. 2016, 21:32 avatar
Aj zlodeji vychádzajú z kvantovej fyziky.

Pozíciu páchateľov nadobudnú, až keď ich pozorujeme.
Súhlasí Immanuel


26.
označiť príspevok

Immanuel
   15. 11. 2016, 21:33 avatar
Jak vravim

Mozes uplne vsetko

Ked ti na to nepridu


27.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 22:10 avatar
24-
Ideš na to dobre.
Kvantova fyzika bude popri hlbinnej psychológii naozaj rozhodujúcou pri nájdení pravdy o Bohu a jeho diele.
Veď práve to čo si napísal je znakom toho, že jestvuje zatiaľ nedefinované rozhranie medzi správaním sa hmoty a duše pozorovateľa. Už som to tu niekde písal, že nositeľ nobelovej ceny W. Pauli za objavy v kvantovej fyzike, roky konzultoval svoje zistenia s hlbinným psychológom Jungom a zjavne tam našli previazanosť. Boh asi nechcel, aby ju predčasne zadefinovali a obaja sa nedožili veku , aby zistenia ukončili a publikovali.
Zjavne má všetko svoj čas.
Momentálne cítim, že človek bude ešte musieť riadne trpieť, nakoniec to bolo aj predpovedané, aby dospel k tomu aká je pravda.
(Vojny, zemetrasenia....)


28.
označiť príspevok

Immanuel
   15. 11. 2016, 22:13 avatar
Ja si myslim ze ak by sme dosli k pravde, tak by sme mali v rukach nebezpecnu zbran Ktorou by sme mohli pozmenit stvorenie do podoby ktoru si nikto nezela

A preto je pravda pred nami skryta

Aby nedoslo k jej zneuzitiu


32.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 23:18 avatar
28-
to si nemyslím.
Treba si byť vedomí toho, že Boh ako stvoriteľ všetkého, má moc všetko aj zrušiť, prípadne korigovať.
Naše vedecké skúmania a zistenia, nikdy nebudú mať stvoriteľský charakter , ale iba poznávací charakter ako to bolo a ako to je. V hmotnom svete sa nikdy nedostaneme k stromu večného života - preto sme boli vyhnaní z raja, aby sme sa k tomuto stromu nedostali.
Naša existencia v hmotnom svete ja tak zúfalo úbohá, že východiskom z nej je iba svet duchovný. No a ten prechod do duchovného sveta má Boh riadne zabezpečený Posledným súdom a Očistcom. Vedz, že On si svoj program nenechá zavíriť a zasviniť.  


33.
označiť príspevok

Immanuel
   15. 11. 2016, 23:22 avatar
Prave preto ze monopol na pravdu ma v rukach on tak si ju musi udrzat

Lebo potom by bolo viacero vseveducich

A ako vseveduci mas moznosti veci dojebat

Lebo vies ako na to


34.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   15. 11. 2016, 23:23 avatar
Ježiš je večne živý.


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 11. 2016, 22:14 avatar
Jasné, že ide na to dobre. Ja som si ho až uložil na pamiatku. forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

toman
   15. 11. 2016, 14:38 avatar
kntsz (17):

Aj keby ten článok vyššie (príspevok 1) napísal sám Jung, stále je to New Age filozofia.

Napísal som ti definíciu, porovnal s článkom a ukázal ti, že ten článok propaguje túto filozofiu, ktorá stojí na dvoch hlavných bodoch:

* človek (jeho duch, jeho vnútro, jeho ja, jeho self) je časťou boha, ktorý preniká všetko a je vo všetkom
* dôraz na človeka a jeho vlastné ja

Ty máš svoju vlastnú definíciu New Age, citujem:

"New Age funguje v princípe na odhaľovaní medzier vo vedeckom poznávaní a dopĺňaní si ich vlastným konštruktom t.j. hlavne výmyslami"

a tak ti to, čo som napísal, nedáva zmysel. Preto by som ti odporučil pozrieť si Wiki stránku a tú definíciu si prečítať. Zrejme si zamieňaš expresiu New Age v spiritualite (ezoterika, mystika a pod) so základnými kameňmi tejto filozofie.

Ja som odkazoval na podstatu New Age filozofie to sú tie dva vyššie uvedené body. No a na nich, na tomto chápaní Boha ako neosobnej entity leží celá New Age filozofia, ktorej k životu okrem iných pomohol práve Jung svojimi myšlienkami o kolektívnom nevedomí a archetypoch.

A spása zo skutkov zapadá do tejto formy videnia sveta, kedy vo svojom spasení som dôležitý najmä ja.

Carl Jung
---

Mimochodom, Jung neveril na biblického Boha. Citát, ktorý si dal v príspevku 12:

"Ja neverím, že Boh existuje preto, lebo ja som o jeho existencii presvedčený."

má pokračovanie, resp. sám Jung listom vysvetľuje, čo tým myslel:

---

Nepovedal som "Existuje Boh". Povedal som "Nepotrebujem veriť v Boha, lebo ja som o jeho existencii presvedčený.". Toto ale neznamená: Som presvedčený o existencii určitého Boha (Zeus, Jahve, Allah, Trojjediný Boh, atď), ale: Som presvedčený, že som zjavne konfrontovaný neznámym faktorom, ktorému hovorím "Boh".

---

Z toho je jasné, že Junga nemožno zaradiť nikam inam než do New Age prúdu.


22.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 21:18 avatar
19-
vieš čo toman, robíš chybu.
Postavil si si cieľ zaradiť príspevok -1- a teraz už aj celého Junga medzi New Age a všetko svoje poznávanie smeruješ k dokázaniu toho, čo si si predom stanovil za cieľ. Tak sa pravda nehľadá. O New Age mám naštudovaného podstatne viacej ako je na Wiki aj s hlavnými predstaviteľmi New Age. Mýliš sa min. v tom, že si okamžite presvedčený a vôbec nečakáš na reakciu "savras". Ja som ti napísal, že nerobím závery a počkám si na bližšie vysvetlenie. Už som napísal, že v celom príspevku -1- nevidím ani náznak na rozdiel od teba, že by nejakým spôsobom bol Boh ako najvyšší tvorca a tým aj vládca všetkého nejako zpochybňovaný a naviac človek vyvyšovaný. Opak sa javí pravdou.
V tvojom postoji je vidno evanielícka východzia pozícia, ktorá stavia hlavne na viere.
Podstatné je pre vás uveriť, ale uveriť bez čo iba malej pochybnosti je pre človeka nemožné. Ak by to dokázal tak " zodvihne horu a hodí ju do mora".... Okrem snahy o najvyššiu vieru sú treba činy, ktoré hlavne pomáhajú vieru posilňovať.
My môžeme iba hľadať pravdu o Bohu a približovať sa Bohu ako nášmu počiatku a s nádejou aj koncu.
Takéto videnie podporuje aj príspevok -1-.
Zjavne sa však jedná iba citát z nemenovaného zdroja a nič bližšie sa nedozvieme, lebo "savras" si asi ani neuvedomuje čo odkopčil.


30.
označiť príspevok

toman
   15. 11. 2016, 22:25 avatar
kntsz (22):

Ja argumentujem iba z pohľadu Biblie a tá úplne jasne protirečí obrazu Boha a človeka tak ako ho reprezentuje príspevok 1. Biblia určite:

* nevidí človeka ako súčasť Boha
* nevidí človeka ako v podstate dobrého alebo čo i len schopného robiť dobré

Ak ti nevyhovuje pojem New Age tak si to kľudne nazvi inak. Ja som pojem New Age použil preto, lebo pre takéto učenie sa tento pojem zaužíval. Podstata však ostáva.

Kľudne tiež môžeš nazvať Junga kresťanom. To však nič nemení na podstate, že ním nie je a ani neverí v biblického Boha.

Ak máš o New Age veľa naštudovaného, tak ako to tvrdíš, napíš definíciu New Age. Vyššie si niečo napísal, ale nenapísal si odkiaľ to máš, či iba zo svojej hlavy alebo to vieš niečim aj podoprieť.


31.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 23:07 avatar
30-
teraz budem viac-menej citovať a to preto, že s citátmi súhlasím:
New Age je hnutie - volná asociácia rôznych duchovných aktivít, ideí a hypotéz. ktorých cieľom je nájsť nové duchovné alternatívy k dnešnej západnej kultúre a jej náboženským cestám. Odmieta testovatelnú pravdu vedeckého vedenia ako celku.
Áno, je pravdou, že niektorí analitici a to výhradne tí, čo nepochopili Junga, mali tendenciu niektoré jeho zistenia radiť do New Age. Ich falošnosť však bola vyvrátená serióznymi vedeckými zisteniami z oblasti ľudského nevedomia, ktoré Jung testovateľne preukázal a tým ho nie je možné radiť medzi New Age.
Za hlavného predstaviteľa New Age sa považuje N.D. Walsch, známy svojim výrokom, že Hitler odišiel do neba a že ak to pochopíme, tak porozumieme Bohu. Myslím, že nie je treba pokračovať. K takémuto názoru dospel práve preto, lebo nadraďoval vieru v Boha nad činy. Boha stavia iba do polohy pozorovateľa toho čo stvoril. ....
Je toho samozrejme veľmi veľa a nejaká konečná definícia neexistuje. Je to akýsi galimatiáš, ktorý zneužíva aj vedu aj náboženstvá na nájdenia hlavne komerčne zaujímavej pravdy.

Tvoje dva hviezdičkové body sa dajú vykladať rozdielne:
- Človek je stvorený Bohom a na obraz Boha so slovami "a bolo to veľmi dobré" - popieraš to ? Ak to uznáme, tak nemôžeme tvrdiť, že Boh stvoril nepodarok, ktorý s ním nemá nič spoločné, čo nie je schopné nič dobrého urobiť.
Stačí si preštudovať Kristove pôsobenie a jeho vyučovanie. Načo by to robil, ak by vedel, že to nemá zmysel, lebo človek je zlý a nemá na to, aby bol dobrým. To je podľa mňa silne zvrátený názor.


35.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 11. 2016, 23:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 11. 2016, 23:32 avatar
A kde by mal ísť? Vari len nie do pekla.


39.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 11. 2016, 12:02 avatar
35-
je to na dlhšie, takže možno umelo to skrátim zo svojho videnia:
Walsch prešiel viacerými náboženstvami. Začal ako katolík..... Dokonca bol aj kňazom. Bol 5x ženatý a má radu nemanželských detí. Sám o sebe hovoril, že sa vždy choval sobecky a nezodpovedne. V 49- rokoch zostal úplne osamotený a rozhnevaný napísal Bohu dopis a vraj aj na jeho prekvapenie začal dostávať odpoveď , ktorú zapísal do tuším do troch kníh.
Zjednodušene mu boh povedal, že stvoril človeka na svoj obraz a teraz sa iba prizerá ako človek dospieva do svojej podoby boha. Keďže Boh stvoril všetko, tak stvoril aj dobro aj zlo a je úplne jedno, či človek robí dobre alebo zle. Dôvodom na takéto stvorenia bolo to, že chcel spoznať sám seba ako stvoriteľa. Dokonca zlo je potrebné, aby ste poznali dobro. Aj tak človek nič nemôže urobiť iné ako to čo boh stvoril a je preto úplne jedno čo človek robí. Nik ho podľa toho čo robí, nebude posudzovať, veď načo by boh posudzoval sám seba. Posudzovanie a odsudzovanie je iba výtvorom človeka. Hitler išiel do neba preto, lebo peklo neexistuje. A tým, čo zavinil predčasnú smrť vlastne pomohol, lebo ich oslobodil od pozemského otroctva a najšťastnejším okamžikom nášho života je smrť, lebo všetci prechádzame do raja.
atď. atď.
Radosť zomrieť......


40.
označiť príspevok

Ludwig muž
   16. 11. 2016, 12:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

toman
   16. 11. 2016, 09:37 avatar
kntsz (31):

Ako to tak vidím, tak ty produkuješ množstvo tvrdení, ktoré žiaľ ničím nepodkladáš. Ale fakt, že ničím. Nepodložené tvrdenie za nepodloženým tvrdením.

Nepodložené tvrdenia - New Age
---

Najskôr si tvrdil, že o New Age máš "naštudovaného podstatne viacej ako je na Wiki" a skončil si pritom, že "nejaká konečná definícia neexistuje". Tak, čo teda? Vieš alebo to nevieš definovať? Ten galimatiáš, ako ho nazývaš, má totiž nejaké spoločné črty. Ja som ich už napísal niekoľkokrát.

Nepodložené tvrdenia - Jung
---

Ďalej tvrdíš niečo o analytikoch, ktorí nepochopili Junga a ktorých falošnosť bola vraj vyvrátená vedeckými zisteniami. Skús dať konkrétne mená, konkrétne odkazy a prípadne konkrétne citácie.

Zaujímalo by ma, že čím presne vyvrátili slová samotného Junga (ktoré som uviedol v 19), že on biblického Boha neuznáva.

Pretože Jungove slová (pozri 19) presne zapadajú do toho, čo si sám napísal:

"New Age je hnutie ... ktorých cieľom je nájsť nové duchovné alternatívy"

Nepodložené tvrdenia - Walsch
---

Tvoj výrok "Za hlavného predstaviteľa New Age sa považuje N.D. Walsch" je iba tvoj výrok. Skús to niečim podložiť, že on je ten hlavný, lebo podľa mňa len tak strielaš do vetra.

Navyše spojiť Walsha a jeho výroky o Hitlerovi a biblickú cestu spásy z milosti skrze vieru je nemožné. Úplne nemožné! To nie, že miešaš hrušky s jablkami. To miešaš hrušky s kocúrmi. Ani len v rámci kategórie si neostal.

Walsch-ova New Age filozofia, ktorú pretavil do kníh s názvom "Konverzácie s Bohom" je presne tá, ktorú som opísal už na začiatku:

* Boh je všetko vo všetkom
* dôraz na ja, čo chcem ja, ja som autorita

Tvoje otázky k Biblii
---

Človek je stvorený Bohom na svoj obraz = človek nie je časť Boha, ale mimo Boha. Ako príklad ti dávam to, že existuje rozdiel medzi tvojím obrazom a tebou samým. Boh a človek (obraz Boha) nemajú rovnakú podstatu. Toto New Age filozofia (vrátane Walscha, vrátane príspevku 1) popiera.

Jediný dôvod, aby sem Kristus prišiel bol ten, že človek je zlý a už od svojej mladosti nerobí nič iné, iba zlé (porov. Gn 6,5). Ježiš prišiel, lebo ľudí treba zachrániť od hriechov, prišiel ľudí oslobodiť z otroctva hriechu (porov Jn 8,34). Ježiš nám neprišiel ukázať, že sme dobrí ľudia.

(Mt 1,21 - katolícky preklad) Porodí syna a dáš mu meno Ježiš; lebo on vyslobodí svoj ľud z hriechov."

(Mk 10,18 - katolícky preklad) Ježiš mu povedal: "Prečo ma nazývaš dobrým? Nik nie je dobrý, jedine Boh.

Samotné meno Ježiš znamená "Boh zachraňuje"...

Ty nie si vo svojej podstate dobrý (Ž14;Rim3) a ani na to nemáš, aby si bol dobrým. Potrebuješ Ježiša a vieru v jeho ukončené dielo a nie snahu byť niečím, čím nikdy nebudeš - dobrým človekom.


38.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 11. 2016, 11:24 avatar
37-
čo chceš odo mňa?
Už v úvode posledného príspevku som volne (viac-menej) uviedol, že vychádzam z citátov - volne z citátov preto, že tu nemienim prepisovať všetko, čo som o danej problematike čítal, aby som dospel k tomu, k čomu som dospel.
Ak budeš hľadať dôkaz o tom, že Kristus je chiméra, tak ich nájdeš, ak budeš hľadať dôkazy o tom, že je boho-človekom, tak ich tiež nájdeš ...atď.
Ty si v pozícii presvedčeného o svojej pravde, ja som v pozícii presvedčeného o svojej pravde.
Už v -17- som ti uviedol, že je to tvoja osobná vec... a ja tu nie som na to, aby som kde-komu vykladal a zháňal spätne dôkazy o tom, ako som ku svojmu videniu sveta dospel zvlášť ak vidím to, ako vidíš ty.
Ty si o mne myslíš, že mám pomýlené a ešte neviem aké videnie a ja si myslím - ako som už uviedol, že sa s tvojim videním nikdy nestotožním, lebo mi pripadá nielen pomýleným, ale aj zvráteným.
Tvoje videnie podľa mňa vôbec nie je podložené Bibliou, ale predstavuje stav vyjadrený v Kristových slovách: "Pekne uvádzate nazmar príkaz Boží, aby ste zachovali podanie svoje. A tak rušíte slovo Božie svojim podaním. "
Sorry.


41.
označiť príspevok

toman
   16. 11. 2016, 12:14 avatar
kntsz (38):

Čo od teba chcem? Už nič.

Oddávaš sa svojim pocitom a domnienkam o Kristovi a voči nim sa nedá argumentovať. Citujem: "lebo mi pripadá nielen pomýleným, ale aj zvráteným."

Tebe niečo nejako pripadá a to považuješ za pravdu. Voči emóciám sa nedá argumentovať.

Pre istotu ti ešte raz zopakujem evanjelium:

Načo prišiel Ježiš?
---

Ty si už od mladosti hriešny, pretože Adam zhrešil a ty si po ňom zdedil hriešnu prirodzenosť. Nikdy si neurobil nič, čo by potešilo Boha, lebo všetky tvoje skutky sú zašpinené tvojou hriešnou prirodzenosťou. Preto ťa Boh nemôže prijať k sebe do večného života, lebo On je na rozdiel od teba nekonečne dobrý a svätý.

Aby však nemusel od seba odvrhnúť všetkých, zľutoval sa a poslal Ježiša, aby sa obetoval za mnohých. Kto uzná svoju hriešnosť a uverí v Jeho zástupnú obetu, toho hriech bude prikrytý tak ako keby nikdy nezhrešil. A takto očisteného (umytého krvou Baránka) ťa Boh môže prijať k sebe.

Bez toho ostávaš špinavý a nehodný Boha.

V konečnom dôsledku teda ide o to, či si vsadíš na to, že ty sám si ten večný život dokážeš zabezpečiť (skutkami, obetami, pochopením Jungových archetypov a kolektívneho nevedomia alebo čímkoľvek iným) alebo sa obrátiš na Ježiša (na jedinú cestu), aby ti ho zabezpečil on.

Kto má uši, nech počuje!


42.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 11. 2016, 22:13 avatar
41-
poznám tento názor, ktorý hlása isté nemenované náboženstvo.
Ak to jemne preženiem, tak toto smeruje k New Age.
Kristus povedal veľa podobenstiev, z ktorých vyplýva ako je dôležité to, čo konáme a ako zmýšľame, nie iba to či veríme, tiež nás nazýval malovernými tak, ako hriešnymi.
- ....hľadajte kráľovstvo nebeské a jeho spravodlivosť..... (aj napredovanie vo vedeckom skúmaní, ktoré v konečnom dôsledku vedie k nájdeniu Boha)
- ... o toliaroch a ich potrebe rozmnožovania a nie zakopania...
- ...jeden syn povedal, že pôjde a nešiel a druhý syn, ktorý povedal že nepôjde a šiel - asi najrukolapnejší príklad ako rozhoduje čin a nie slová. (to, že konal bolo dôležitejšie ako to čo vravel)
A tiež dôkazom toho, že človek je nielen hriešny, ale aj maloverný : ....ak budete veriť a poviete tejto hore zodvihni sa a hoď sa do mora, stane sa.
Vieš si predstaviť takúto vieru?
Tým je v podstate povedané, že tvoja viera nikdy nebude skutočnou vierou tak, ako človek nikdy nebude bez hriechu.
Z toho vyplýva, aby sme rozmnožili každý to čo od Boha dostal. Či už v konaní dobra, v štúdiu, poznávaní a hľadaní pravdy, tak aj vo viere - v Boha a jeho Syna.
Ak by stačilo sa orientovať iba na utužovanie viery a povedzme aj oľutovaní hriechov, tak sme v podstate tam, ako uviedol Walsch o Hitlerovi. Stačí, aby pred tým čo sa zabil oľutoval svoje hriechy a vyznal vieru v Boha a bude spasený.....
Naozaj k takýmto úvahám nie je čo dodať.
Nezabúdaj, že Boh je okrem iného aj spravodlivý.

Ešte k tvojej kritike:
Ak mi - pripadá, tak máš možnosť ma presvedčiť, že mi to zle pripadá.
Ak by som mal komunikovať s ľuďmi tak, že im vykričím do očí moju hypotézu o nich, tak neviem k čomu by taká komunikácia bola .


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 11. 2016, 22:23 avatar
42 ,...ty vychádzaš z praxe RKC,....ale tá je úplne zcestná. RKC učí,že stačí na smrteľnej posteli oľutovať a šup ho do neba. Tak to vôbec nefunguje. Zcestná je i teória RKC,že skutkami si vyslúžime záchranu,a tak RKC učí,že aj ateista /alebo inoverec/môže byť zachránený,aj keď neverí v Krista!
Tieto predstavy sú nebiblické a záchrana si vyžaduje veľa úsilia a je podmienená viacerými skutočnosťami ,ako to uvádza Písmo. Boh nie ja naivný, aby sa dal oblafnúť,trebárs deviatimi -prvými piatkami, a podobne. To sú len "nebiblické bájky RKC"!


44.
označiť príspevok

toman
   17. 11. 2016, 08:02 avatar
kntsz (41):

Súhlasím zo Shagara (43) v tom, že tvoje myšlienkové pochody vychádzajú z učenia Katolíckej cirkvi. Tá vidí spasenie ako proces, ktorý spája vieru a skutky. Biblia vidí spasenie ako udalosť viery, počas ktorej nastane znovuzrodenie a až potom nasledujú skutky (skutky sú dôsledok viery).

1 Jánov
---

Nikdy som nepovedal, že spasený človek nemá mať skutky. Spasený človek *musí* konať skutky, inak nie je spasený. A to aké skutky sú dôsledok spasenia opisuje mimo iného aj 1 Jánov list, ktorý Ján uzatvára slovami "toto som vám napísal, aby ste vedeli, že máte večný život".

Teda ten, kto sa správa tak, ako to opisuje Ján vo svojom liste, tak o tom môžeme povedať, že je spasený. Pretože robiť tieto skutky nespasený človek nedokáže alebo to dokáže načas a potom odchádza (aj o tom hovorí Jánov list). Samozrejme existujú aj iné biblické "testy" zistenia, či niekto je alebo nie je spasený, ale tento je najobsiahlejší.

***
Tak ešte raz. Na základe Biblie hovorím, že spasený človek po svojom spasení *musí* konať skutky a zároveň hovorím, že konanie skutkov na spasenie nemá žiadny vplyv.
***

Katolícka cirkev vs Biblia
---

Katolícka cirkev to vidí takto: Verím a konám skutky podľa zákona (dodržiavam desatoro a cirkevné prikázania) a na základe toho sa nádejám spásy. Nikdy si nemôžem byť istý, čo sa stane pokým zomriem. Zvládnem to? Zvládneš to?

Biblia to vidí takto: Činím pokánie (Mt 4,17), verím v to, čo urobil Ježiš, vzývam meno Pánovo (Rim 10,13) a z milosti Božej mi bude udelené ospravedlnenie (spása). Zároveň nastane moje znovuzrodenie (Jn 3,3) a dôsledok bude moje konanie skutkov (Jak 2,14).

Abrahám
---

Katolícka cirkev prekrútila to, čo učí Biblia. Biblia hovorí, že spása je z viery a *iba* z viery. A keď spása (ospravedlnenie) nastane, potom človek koná skutky. Pavol s Jakubom to popisujú z rôznych uhlov na príklade Abraháma (Gn 15,6). On uveril, to sa mu počítalo za spravodlivosť a preto a iba preto bol schopný toho, čo bol schopný - zobrať Izáka a drevo s cieľom ísť ho obetovať.

Teda viera došla naplnenia v jeho skutkoch (porov Jak 2). Skutky neboli potrebné pre jeho ospravedlnenie, ale skutky boli dôkazom jeho ospravedlnenia. Inými slovami, bez jeho skutkov by sme sa museli spoliehať na jeho slovo. Toto je definícia "lacnej viery", o ktorej si ty myslíš, že je jedinou alternatívou voči katolíckej ceste "viery+skutkov".

Veci sa majú inak. To, čo hlása Biblia je "drahá viera". Tak drahá, že za ňu musíš zaplatiť celým životom. Ježiš ťa vyzýva spočítať si, či na to máš (porov Lk 14,25-34). Lebo tvoja viera ťa môže stáť majetok, priateľov, rodinu, zdravie a v konečnom dôsledku ťa bude stáť tento život.


45.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 11. 2016, 11:53 avatar
Chlapci 43-44-
pomýlili ste si diskusné fórum s politickou - náboženskou agitáciou.
Nech vaši vodcovia (neviem akí) , vstúpia do rokovania s Vatikánom a nech si to vyjasnia.
Mňa do toho nezaťahujte.
Moja viera v Boha je založená úplne na niečom inom, ako si myslíte vy.
Hlavne stojí na mojom poznaní a na mojom svedomí a áno, aj na vnútornom hlase, ktorý neviem definovať, ale ktorý preukázateľne jestvuje a preukázateľne je previazaný s mojim životom.
Nikto z vás nebude za mňa vysvetľovať a obhajovať pri poslednom súde....
Tam budete mať čo robiť sami so sebou (ako každý)....
Takže zanechajte tú agresívnu agitáciu
a kľudne si vyberajte barličky v tomto svete čo i u Hare Krišna, je to vaša slobodná vôľa, za ktorú si nesiete zodpovednosť.
Mojou "barličkou" je a zostane katolícka viera a áno aj s vedomím, že jej predstavitelia boli a sú tiež iba hriešni ľudia.
   
Súhlasí -era-


130.
označiť príspevok

toman
   17. 11. 2016, 17:32 avatar
kntsz (45):

Toto je diskusné fórum, ak som to dobre pochopil.

Svojim vyjadrením "pomýlili ste si diskusné fórum s politickou - náboženskou agitáciou" si opäť dokázal, že celkom správne tvrdím, že ty si človek nepodložených tvrdení.

Pretože:

* ty si v počiatku (príspevok 11) reagoval na mňa a nie ja na teba
* ty si v ňom načal tému viera verzus viera+skutky
* ty si ma vyzval na biblické zdôvodnenie môjho názoru
* ty si vo svojom poslednom príspevku (42) hovoril takmer výlučne o povahe viery a teda o náboženstve

Navrhol si tému, vyzval k diskusii a teraz sa čuduješ, že reagujem a ešte ma aj nazývaš agresívnym agitátorom.

No nič sa neboj, ja končím...


131.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 11. 2016, 17:36 avatar
Toman, niečím si podráždil kntsz, ale neber to vážne. Hnevá sa možno sám na seba, lebo nemá argumenty. Jasné, že nikto si tu nepomýlil diskusné fórum s politickou alebo náboženskou agitáciou. Ono to nejako súvisí. Ako máme inak diskutovať, ak nebudeme môcť brániť svoje názory? Kntsz je zbytočne podráždený.


153.
označiť príspevok

kntsz muž
   18. 11. 2016, 21:14 avatar
131-
mňa nik nepodráždil, útoky na moju osobu mi nevadia, len mi už pripadajú trápne neustále útoky na RKC. Samé zcestná, pomýlená, prekrucuje..... Čo to je ak nie agitácia .....
Za povšimnutie pritom stojí, že diskusia začala z podľa mňa dosť myšlienkovo hlbokého až profesionálne filozofického - zjavne odniekiaľ odkopčeného textu, lebo autor témy si tuná už ani neprdol, iste sám ani nepochopil čo to odkopčil. A keďže ma zaujíma zdroj, tak som zareagoval.
Marnosť nad marnosť.
Moja prvá a jediná otázka na toman-a sa skončila tirádami účelovo vybraných citátov z biblie zavŕšených priam klenotom vysvetlenia : "Katolícka cirkev vedie svojich členov do pekla"
Ďakujem, neprosím.
No a ty si si tiež využil možnosť prihriať si svoju polievočku.
Takáto debata vôbec nie je o argumentoch - ak by som mal ďalej argumentovať, musel by byť poslucháč, čo si príspevok prečíta a pokiaľ možno pochopí ..... vôbec pritom nečakám súhlas - zvlašť od "toman, Shagara a Lemmy" nie, lebo to by znamenalo , že som to asi s tými dvojdecákmi prehnal.


12.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 11. 2016, 23:42 avatar
1-
už som sa s takýmto názorom stretol - hovorí sa tomu aj individuácia - vývojový proces zrenia osobnosti - získavanie nezávislej osobnej identity.
Túto problematiku na odbornej - vedeckej úrovni rozobral C.G.Jung - hlbinný psychológ, človek stotožnený s existenciou Boha. ("Ja neverím, že Boh existuje preto, lebo ja som o jeho existencii presvedčený."
Citujem Junga:
"Individuace neznamená jen, že se člověk stal na rozdíl od zvířete skutečně lidským, nýbrž že se má stát z části božským. Prakticky to znamená, že dospěje, bude odpovědným za svou existenci, bude vědět, že nejen on je závislý na Bohu, ale také Bůh na člověku. Ve vztahu člověka a Boha musí prevděpodobne dojít k významné proměně! Naše uctívání Boha a náš vztah k Bohu se již nebudou vyjadřovat ve vypočítavém velebení neprobádaného Krále nebo v dětských modlitbách k milujícímu Otci, nýbrž v zodpovědně prožívaném životě a v naplňování božské vůle."


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 11. 2016, 23:47 avatar
12,...Jung bol apoštol,alebo prorok?


15.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 00:00 avatar
13-
kto bol Jung si vygúgli.
Ak to tam nenájdeš bol priateľ, žiak a pokračovateľ S. Freuda, ktorý svojho učiteľa vo vedeckom skúmaní duchovna prerástol.


14.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 11. 2016, 23:56 avatar
1-
ešte by ma zaujímalo autorstvo stránky na ktorú odkazuješ resp. skorej autorstvo celého tvojho pravdepodobne odcitovaného príspevku.
Takéto hĺbkové rozbory nemôžu zostať v anonymite, inak v princípe popierajú obsah.


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   14. 11. 2016, 19:37 avatar


3.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   14. 11. 2016, 19:37 avatar


4.
označiť príspevok

gabriel pb
   14. 11. 2016, 19:41 avatar


5.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   14. 11. 2016, 19:42 avatar
A zase na piču, kedy sa to naučíš ?   


6.
označiť príspevok

gabriel pb
   14. 11. 2016, 19:43 avatar


7.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   14. 11. 2016, 19:44 avatar
A zase na piču, kedy sa to naučíš ?   


8.
označiť príspevok

gabriel pb
   14. 11. 2016, 19:45 avatar


9.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   14. 11. 2016, 19:46 avatar
Ty si macko Gabko...................  


46.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:34 avatar
Zlo je relativny pojem


48.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 15:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:37 avatar
Je Napriklad vdaka tomu ze su vrazdy maju policajti co robit A to je dobre


56.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 11. 2016, 15:39 avatar
Lenže musíme platiť policajtov a to je zlé, mohli by robiť zmyslplnšiu robotu


59.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:39 avatar
Vysetrovat vrazdy je zmysluplna cinnost


64.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 11. 2016, 15:41 avatar
zmysluplnšie je nevraždiť a nepotrebovať policajtov.


66.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:42 avatar
To by bola nuda


74.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 11. 2016, 15:45 avatar
Akože uprednostňuješ vraždy pred nudou?  


78.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:46 avatar
Samozrejme Vsetko lepsie ako nuda


49.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:38 avatar
Od rana do vecera len sudi a sudi
Súhlasí Fotooon


60.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:41 avatar
Nic od neho nechcem Vsetko co potrebujem mam


68.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:44 avatar
No mna ludwig vcelku ignoruje On sa sustreduje vyhradne na teba
Súhlasí Fotoon


136.
označiť príspevok

Fotoon muž
   18. 11. 2016, 07:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.139.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 07:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.140.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 07:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.141.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 11. 2016, 07:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.142.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 07:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.143.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 11. 2016, 07:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.144.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 07:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.145.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 07:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.146.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 07:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.148.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 11. 2016, 07:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.150.
označiť príspevok

Milkyway
   18. 11. 2016, 08:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.151.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 08:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.152.
označiť príspevok

Milkyway
   18. 11. 2016, 08:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.149.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 11. 2016, 08:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.147.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 11. 2016, 07:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:46 avatar
A zase sudis
Súhlasí Fotoooon


81.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:48 avatar
A zase sudis
Súhlasí Fotoooon


138.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 11. 2016, 07:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:41 avatar
Vzdy ked posudzujes konanie niekoho druheho tak sudis


69.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:45 avatar
Takze suhlasis s tym ze sudis?


75.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:47 avatar
Aj napriek tomu sudis A za to budes sudeny


76.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 16:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 16:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.88.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 16:18 avatar
zmrd


91.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.95.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.99.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.103.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.123.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 11. 2016, 17:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.125.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 17:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.127.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 11. 2016, 17:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.128.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 17:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.129.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 11. 2016, 17:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.96.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.97.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.98.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.102.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.108.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.112.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.101.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.104.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.105.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.109.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 16:49 avatar
Ze si chybny
Súhlasí Fotoon


111.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.114.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.116.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.118.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.121.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 17:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.110.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.113.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.115.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.117.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.119.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.122.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 17:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.124.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 17:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.126.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 17:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.132.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   17. 11. 2016, 21:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.133.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 05:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.134.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 05:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.135.
označiť príspevok

Fotoon muž
   18. 11. 2016, 07:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.137.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 07:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:58,  želáme vám skoré uzdravenie Bianca Ban - Spirit Of Africa [Epic Music - Beautiful Uplifting...
dnes, 18:56,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/82537620_2537300586529143_8780414209734213632_n.p...
dnes, 18:55,  Najhoršie je, že aspoň 10 z 10 obdivovateľov jeho blahorodia berie ako dôležitejšie že...
dnes, 18:55,  Viac ako sto ruských detí sa otrávili pitnou vodou, ktorá obsahovala červy....
dnes, 18:54,  https://www.piestanskydennik.sk/wp-content/uploads/2011/07/pes_303.jpg šľachtenie
dnes, 18:53,  ty sa za svoje radsej ani nepriznaš.....len zbabelo z poza obrazovky kritizuješ......*10*10*10
dnes, 18:53,  Statočný vodca Slovenských brancov oddychuje po hrdinskom boji s hordou agresívnych...
dnes, 18:52,  Červenobiely svet chcancov...
dnes, 18:52,  http://static.cdn.markiza.sk/media/a501/image/file/2/0242/DgWd.kulturny_dom_v_skalici_ktoreho_aut...
dnes, 18:51,  nemá dengy....oligarchia nespustit svaj standart.....
dnes, 18:51,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/82762342_2679601578754363_46019177380828...
dnes, 18:50,  https://www.ludovakultura.sk/wp-content/uploads/2017/10/kosak.jpg
dnes, 18:48,  čiže vy máte doma tiež tie funkcie a diagnózy na ľudí, je to milé, ak otvárajú lekári...
dnes, 18:48,  Práca predsa šľachtí, vy lemry západniarské...
dnes, 18:48,  V dôsledku dôchodkovej reformy a zvýšenia dôchodkového veku pôjde tento rok do penzie o...
dnes, 18:45,  Diagnóza F10 - Poruchy psychiky a správania zapríčinené užitím alkoholu
dnes, 18:44,  hmm, vďaka za info. Zaujímavé definície platia v tvojom svete :)
dnes, 18:44,  funkcia f10, koľko máš funkcií
dnes, 18:42,  Po voľbách je niekto alebo nejaká strana ktorá má v prvom rade koaličný potencial , realny...
dnes, 18:41,  Tvoje prorokovanie beriem s riadnou rezervou, veď už si prorokoval aj, že : "Do...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď vás práca začína naozaj baviť, znamená to, že ju pravdepodobne robíte zle.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(339 567 bytes in 1,247 seconds)