Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo ľudia vyhľadávajú Boha i keď neexistuje.

88
reakcií
1887
prečítaní
Tému 13. mája 2013, 19:33 založil nabzlo.

podobné témy:1.
označiť príspevok

nabzlo muž
   13. 5. 2013, 19:33 avatar
13. Máj 2013, janko2005, ateizmus,
To, že Boh neexistuje je len môj názor, plním vedomím tvrdím, že nepíšem vedome klamstva. Tak ako je veriaci presvedčený, že Boh existuje.
Nevidel som ho, nepočul som ho a zázraky – škoda o tom hovoriť, tak vravím že Boh neexistuje. A kto tu vlastne klame? Keď niekto povie, že Boh existuje, miluje ma, sleduje ma…a potom rozhodne či pôjdem do pekla a budem trpieť navždy, alebo do neba. Ako to niekto môže povedať? Neklame tá osoba, keď si toto dovolí povedať?
Existenciu Boha potvrdzuje náboženstvo svojim písmom svätým, ktorý napísali ľudia v nejakom mimo rozumovom tranze a preto je to celé zahalené do rituálov, pompéznosti a svätuškárskeho uctievania. Preukazovanie dôkazov nemá v náboženstve svoje miesto. Svedectva (ktoré sú vlastne anekdoty o údajných zjaveniach), ako aj starostlivo zostavene skazky nahradzujú logické závery. Väčšina kňazov žije v takej zhode s klamstvami, že pri svojich každodenných činnostiach ich už ani nevnímajú. Aj u nich ich viera prekonáva všetko. Rozum je zatlačený do úzadia.
Prečo písmo sväté písali ľudia? Ak Boh stvoril celý Vesmír, život, človeka., čo je veľmi, veľmi zložité. Prečo Bibliu písali omylný ľudia, stačilo predsa povedať „Buď Biblia“ a bola by, taká, ktorú by nemohli napádať prihlúpli neveriaci a poukazovať na zjavné nezrovnalosti.
Keby naozaj bol nejaký Boh, ktorý nám radi, usmerňuje a ktorý nás posudzuje, určite by sa ukázal alebo sám by napísal Bibliu – nikto by o ňom nepochyboval, každému by to muselo byť jasne ako správne žiť a nie iba niektorým „vyvoleným“!
Je množstvo možnosti, ako by to mohol napraviť, aby to bolo zjavné – z toho je jediný logicky zaver, prečo tak nerobí, že nemôže a to i keď je všemohúci, pretože neexistuje.
Predstavme si, že by Boh predsa len existoval a ukázal sa ľudu, aký náboženský chaos by nastal pretože by sa musel prikloniť na nejaký náboženský smer. Ľudia by sa neho obracali vzájomne sa vylučujúcimi prosbami – ako by ich mohol všetky splniť, či vysvetliť – teda ukázal by svoju neschopnosť. A mali by sme na koho konkrétneho brýzgať, hľadať banálne chyby, aby sme zmiernili svoju vlastnú neschopnosť, tak ako to teraz robíme voči svojich politikov. Ľudia sa v ľuďoch sklamali, pretože nikto nie je dokonalý v zmysle mojich predstav a má svoju vôľu, čím môže mať i iné názory, nie také aké si ja predstavujem. Preto veriaci radšej veria v neexistujúceho Boha , pretože ten ich nesklame – je presne taký aký si ho vysnívali –takému Bohu nemožno nič vyčítať a je hodný nášho obdivu, pričom nezáleží na tom, že si ho môže každý predstavovať trocha inak.
Ľudia si vždy vysnívajú Boha vznešeného ako oni sami, preto majú Bohovia maniere a morálku malých deti. Robert A. Heinlein
Veriaci majú strach a sú bezradní. Viera v Boha im pomáha. Z hora uvedeného je zrejme, že im nepomáha Boh, ale viera. Boh je tu niečo nadbytočné – istiace. Vyplýva z toho, že Boh existuje?
Fakt, že si prajem aby Boh existoval. No neviem si predstaviť dokonalého Boha, pretože jedna z vlastností dokonalosti je jeho zjavná existencia. Vraj, keď si človek niečo naozaj želá, tak sa to aj splní aj keby si to mal vymyslieť.
Realita je tým čím je, nie tým čím by sme chceli aby bola. Frank Zappa
Zázraky, či Boh je naša nevedomosť a tú nemožno nazvať dokonalosť. Boh tvorený ľuďmi nemôže byť teda dokonalý a ak sme stvorený v jeho obraz, výsledkom je zlyhanie boha, alebo nevydarený experiment. Ľudia teda musia znášať následky za zle rozhodnutie vyspelejšej bytosti a ešte majú byť za to mučený? V čom je tá dokonalosť, hádam v sľuboch, že potom budem mať dokonalý posmrtný život? Vyspelejšia forma života závislá na našej viere je väčší výsmech pre boha ako moje rúhanie sa voči nemu, lebo boh sľubujúci nebo za vieru je pre rozumného človeka neovládaného strachom úplný nezmysel. A aj keby bol Boh nesmrteľný, strach zo svojej smrti tým neodstráni.
Náboženstvo je ilúzia, ktorá pochádza z nášho pudu sebazáchovy. – Sigmund Freud
Môžeš mať konto plné peňazí a predsa môžeš byť chudobný. Podobné vety denne počuješ z úst kňazov a hneď po skončení výplachu mozgov začnú žobrať. Nechytá Vás hnev, keď vidíte darmožráčov, ktorí sa oháňajú Ježiškom, či skromnosťou a pritom im ide len o vašu skromnosť z ktorej žijú.
Už hneď v prvej knihe boh hovorí veriacim „nebudete jesť zo stromu poznania“ čím chcel povedať že „budete sa správať ako ja chcem a budete tupí ako ovce“. Niekto by mohol namietať, že sa v konečnom dôsledku Boh postará o spravodlivosť, že nemorálni jedinci skutočne nemajú pred Bohom žiadnu budúcnosť i keď proti ním my nezakročíme. Je však tento biblický obraz vždy správny – Kto do teba, kameňom ty do neho chlebom – neodráža táto veta skôr nepochopenie sveta, ktorá v konečnom dôsledku vytvára túžbu po pomste. Potom sa nečudujme slovám z Biblie o pekle, alebo ako sa to riešilo v starom zákone, kde peklo ešte nepoznali – napr.. žalmom 109, kde preklínajú svojich nepriateľov a ich rodiny na niekoľko pokolení. Môžeme prostredníctvom takých to rád z Biblie riešiť problémy či riadiť ekonomiku, politiku, etiku, morálku, sociológiu, či ochranu proti nástrahám prírody či Vesmíru. A čo sa dozvieme z Biblie, keď výsledky vedy nepasujú z Bibliou, že sú vedci obviňovaní z povýšenosti nad Boha a z primitívnej manipulácie -viď podľa dole uvedených citátov z Biblie.
Žalm 10:4 Zlý vo svojej povýšenosti nič neskúma; všetky jeho myšlienky sú: „Niet Boha.“
Žalm 53:1 Nerozumný si povedal v srdci: „Niet žiadneho Jehovu. “Správali sa skazonosne a správali sa odporne v nespravodlivosti; niet nikoho [takého], kto koná dobro.
Veriaci človek pristupuje k Bohu, či zástupcom Boha na Zemi, tak ako obvinený predstupuje pred sudcom. A prečo? Pre súčasného človeka, kde náboženstvo už nehrá rozhodujúcu úlohu sa role obrátili. On je sudca a Boh je na lavice obžalovaných. Chce vedieť prečo Boh dopustí vojnu, chudobu a choroby. No keďže sa nič rozumne nedozvie musí sa chytiť vlastného rozumu. Preto sa hovorí, že tam kde je rozum nie je Boh, alebo kde je Boh je neprípustný rozum. Vytvoriť demokratickú a spravodlivú spoločnosť nie je ľahké a potrebuje to čas, aby ľudia pochopili, že nie sú ovce. Severské štáty Európy, kde v tomto smere najviac pokročili sú známe tým, že tam je v priemere i najviac neveriacich.
Aby som len nekritizoval uvediem rady psychológa ako správne a úspešne žiť - a i keď sú v rozpore s radami z Biblie typu ako sa stať ovcou, myslím si, že sú ďaleko užitočnejšie:
Snažme sa opustiť myslenie zamerané na istoty a žime okamžikom danej situácie. Človek by mal znášať neistoty bez paniky a prehnaného strachu. Považujme normy, pravidla a programy za niečo umelé vytvorené i keď je to spojené z úzkosťou a sankciami zo strany autorít.
Nechápme chyby ako hriech a prestaňme známkovať chyby svojich blížnych. Hľadajme pokiaľ možno spoločný menovateľ, možnosť jednania. Seba hodnotenie vedie sebe potlačovaniu a k neuróze. Voči agresie sa bráňme ihneď.
Je potrebné byt kritický k vonkajšej manipulácie, mať odvahu i mýliť sa, ale i priznať si chyby pri posudzovaní vlastného chovania. Buďme individuality a kritizujme konformistické myslenie a chovanie. Tolerujme individualistické reakcie druhých, majú na to právo. Stabilitu nahraďme flexibilitou, zostaňme otvorený voči názorom iných. Vyžadujme to tiež smerom k nám. Prestaňme perfekcionisticky hodnotiť seba i ostatných, buďme znášanlivý k omylom a chybám v rámci zákona. Pestujme lásku k všetkému živému, buďme kritický voči obdivu, dokonalosti a automatizmu.
Nakoniec by som chcel podotknúť k tejto téme, že tieto moje úvahy nie sú dôkazy, ale len logické špekulácie a skutočnosť môže byť úplne iná, ale určité nie taká ako ju prezentuje katolícka cirkev, pretože i jej predstavitelia neverili a dávno vedeli, že ich Boh neexistuje, inak by nemohli spáchať také ťažké hriechy ako zabiť človeka a to nie preto, že by neveril, ale preto, že ohrozoval ich výsadne postavenie. Vedeli, že je beztrestné počas svojho života žiť v prepychu z milodarov, bez najmenšej kontroly a mať absolútnu moc nad stádom oviec, ako čakať na odmenu v posmrtnom živote, ktorý neexistuje. Je tu i ďalší rozdiel, zatiaľ čo moje špekulácie o neexistencie Boha mi nič nevynesú, t.j. nemám dôvod klamať, zato špekulácie o existencie Boha sú účelové, nakoľko na ich základe sa vybudovali rozsiahle výnosne živnosti, ktoré si majitelia nemôžu odpíliť a preto im nič iné nezostáva ako veriť a klamať i iných aby verili.
Súhlasí sta2rky


9.
označiť príspevok

Krištof
   13. 5. 2013, 21:39 avatar
1. "To, že Boh neexistuje, je len môj názor, plním vedomím tvrdím, že nepíšem vedome klamstva."

Ľudia majú rôzne názory. Názor nie je nutne pravda. Aj v minulosti boli niektorí presvedčení, že zem je plochá.

"Nevidel som ho, nepočul som ho a zázraky – škoda o tom hovoriť, tak vravím že Boh neexistuje."

Ani tvoje vedomie a myšlienky žiadny človek fyzicky nevidel. Znamená to, že nemáš vedomie a myšlienky? Tvoj text je pyšný - s takými vecami sa k Bohu asi nedostaneš. Ako je napísané (na základe skúsenosti autora) v Biblii: "Boh sa pyšným protiví, ale pokorným dáva milosť." (Jak 4, 6) Teda aby sa o teba Boh zaujímal, chýba ti elementárny ľudský predpoklad - pokora.

"Prečo písmo sväté písali ľudia? Ak Boh stvoril celý Vesmír, život, človeka., čo je veľmi, veľmi zložité. Prečo Bibliu písali omylný ľudia, stačilo predsa povedať „Buď Biblia“ a bola by, taká, ktorú by nemohli napádať prihlúpli neveriaci a poukazovať na zjavné nezrovnalosti."

Nechceš, aby ťa Boh aj kŕmil? Máš ruky, nohy, hlavu? Kto za teba chodí a myslí? Má Boh povedať aj: 'Buď myšlienka janka2005!'? Ľudia písať dokážu a dokázali aj vtedy, keď vznikali biblické texty, v spolupráci s Bohom. Aké nezrovnalosti? Veď aj veriaci sú odborníkmi na Bibliu a niektorí neveriaci si vždy nájdu dôvod na kritizovanie. Kto chce psa biť, palicu si nájde.

"nikto by o ňom nepochyboval, každému by to muselo byť jasne ako správne žiť a nie iba niektorým"

Boha treba hľadať, nie je dobré byť egocentrik. Treba byť trochu teocentrický a hľadať Boha. Lk 11, 9-13: "Hľadajte a nájdete... lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde... Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá Otec nebeský Ducha Svätého tým, ktorí Ho prosia?" Mnohí tak Boha našli alebo sa im dal nájsť.

"Fakt, že si prajem aby Boh existoval. No neviem si predstaviť dokonalého Boha, pretože jedna z vlastností dokonalosti je jeho zjavná existencia."

To asi nie. Boh je Duch. Aká zjavná existencia? Nechápeš pojmu duchovno, metafyzika, transcendencia? Myšlienky, sny alebo vedomie si už videl fyzicky, sú zjavné, keď sa zobrazuje mozgová aktivita? Keď si praješ, aby Boh existoval, prestaň tárať takéto hlúposti.

"Žalm 10:4 Zlý vo svojej povýšenosti nič neskúma; všetky jeho myšlienky sú: „Niet Boha." Žalm 53:1 Nerozumný si povedal v srdci: „Niet žiadneho Jehovu."

Vidíš, to je aj o tebe. Odmietaš, kritizuješ a pod.

"Nakoniec by som chcel podotknúť k tejto téme, že tieto moje úvahy nie sú dôkazy, ale len logické špekulácie"

Áno, sú to tvoje subjektívne špekulácie.

"Je tu i ďalší rozdiel, zatiaľ čo moje špekulácie o neexistencie Boha mi nič nevynesú, t.j. nemám dôvod klamať, zato špekulácie o existencie Boha sú účelové, nakoľko na ich základe sa vybudovali rozsiahle výnosne živnosti"

Myslíš si, že ateisti, ktorí napríklad vydávajú svoje knihy, nezarábajú na tom niekedy veľké peniaze? Alebo si myslíš, že my veriaci dostávame za duchovno nejaké materiálne statky?

Ale inak máš v tom texte aj zopár vecí, s ktorými sa dá súhlasiť. Možno by si mal byť viac trpezlivý. Keď sa chce človek dostať na nejakú veľkú horu, tiež nezačne nariekať, prečo je tá hora taká veľká, prečo tam nie je výťah atď.
Súhlasí milky945


10.
označiť príspevok

ruwolf muž
   13. 5. 2013, 21:47 avatar
Ide o to, čo sa nejak prejavuje. Tvoje myšlienky sa prejavujú tým, že vieš niečo skopírovať - síce to nieje bohvieaké myslenia, ale predsa.  Myšlienky sú deje v mozgu. Približne sa to dá aj pozorovať prístrojmi - napr. sa dá zistiť, na čo sa približne človek pozerá len tým, že sa sníma jeho mozog...


16.
označiť príspevok

Fotón
   13. 5. 2013, 22:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

ruwolf muž
   13. 5. 2013, 22:12 avatar
To nie je výmysel, to je východzí stav, pokiaľ sa neukáže, že sa Boh nejako neprejavuje.
Zatiaľ sa tak nikdy nikde neukázalo...


18.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:13 avatar
To len preto ze neveris zapisom ludi z minulosti


19.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:14 avatar
Lebo v nich sa tvrdi napriklad ze ho stretli


20.
označiť príspevok

ruwolf muž
   13. 5. 2013, 22:15 avatar
To sú zápisy z ôsmej ruky...


21.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:16 avatar
To je dovod koli ktoremu tomu neveris ako som poznamenal


22.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:18 avatar
Mozno by som tom prehlbil... Veris nejakemu cloveku? Povedz pocet


24.
označiť príspevok

ruwolf muž
   13. 5. 2013, 22:20 avatar
Neverím človeku, ktorý nedokáže prijať svet taký aký je - a preto si musí vymýšľať nechutné rozprávočky...


26.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:21 avatar
Mne z toho vychadza ze neveris sebe ked so svetom bojujes


27.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:23 avatar
Lebo keby si ho prijal taky aky je tak s nim nebojujes


28.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:27 avatar
To mi vsak nesedi... Mne praveze pride ze si veris az moc


29.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:33 avatar
Ma to teda dalsi dosah ako vies ze to co mas v sebe nie su rozpravocky?


30.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:34 avatar
Nevravim ze su len sa pytam


31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:37 avatar
Pokojne popremyslaj Vsetkym dobru noc


37.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   14. 5. 2013, 10:27 avatar
Rozdiel je v tom, že ich nepopieram.
Pokrytec by som bol práve naopak, ak by som popieral skutočnosť tým, že by som si vymyslel rozprávočku, že nič také ako fundamentalistické náboženstvo nejestvuje...


38.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 10:31 avatar
Rozumiem, nechcem ti brat tvoje presvedcenie len riesim jeden konflikt ktory vnimam i u seba...


39.
označiť príspevok

Fotón
   14. 5. 2013, 10:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   14. 5. 2013, 14:57 avatar
Nevieme isto, či jestvoval.
Ale pravdepodobne áno, pretože máme o ňom správy zo strany, proti ktorej bojoval.


68.
označiť príspevok

alone
   14. 5. 2013, 18:02 avatar
Že kresťan klame, ak hovorí že boh existuje? To je to isté- aj ja mozem povedat že klameš, že boh neexistuje   Nečítala som celý tvoj článok, je to nad moje sily. Chápem, cirkev v stredoveku bola na tom zlé- obyčajné babky zelinkárky, čo liečili ľudí a robili im dobre, boli považované za čarodejnice a potom ich upaľovali. Ale to bola minulosť- ako Šavol žil zlým životom, zmenil sa a Boh mu ukázal to čo robil zlé a zmenil sa, pridal sa k apoštolom a zmenil sa na Pavla. A nemysli si, že ak hlavní predstavitelia katolíckej cirkvi nie sú ukážkoví, že každý kresťan je taký. Ako môžeš posudzovať Slovensko len podľa premiéra ak nepoznáš ľudí v ňom? Každý Slovák je iný, ako každý človek na zemi, nie?
A ESTE NIECO: Žiadni vyvolení- myslíš si, že tým čo sa Ježiš napríklad zjavil? Oni neboli vyvolení, tie veci, že sa im Kristus zjavoval či Panna Mária sú výsledkom toho, že došli svojimi dobrými skutkami až k veľkej svatosti a chceli vidieť Ježiša... ESTE BY SOM TI TOHO CHCELA POVEDAT VELA, ALE NEVIEM, RADSEJ MI NAPIS NA MOJ EMAIL: milujemmacky95@gmail.com a mozeme sa rozprávať a špekulovať, ja si myslím, že som ti rovnomerným súperom a že ti viem vysvetliť veci celkom dobre. Teraz som ti vela nenapisala, lebo nemám čas ale prostredníctvom emailu ti môžem všetko dopodrobna vysvetliť. Ja som kresťan, ktorý sa snaží rieši problematiku, zamyslí sa nad históriou, chybami...a chce pomôcť ateistom. Síce rrešpektujem tvoj postoj voči viere, ale len ti chcem vysvetliť, ako to naozaj je. 


69.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   14. 5. 2013, 18:55 avatar
Čo sa nikdy nijako neprejavuje, je úplne rovnocenné s tým, čo nejestvuje. (Teda ak to budeme považovať za nejestvujúce, nič sa tým pre nás nezmení.)

Nepoznáme žiadny prejav Boha, čiže...


81.
označiť príspevok

Krištof
   16. 5. 2013, 16:50 avatar
Keď už, Boh sa aj podľa svedectva prejavuje u tých ľudí, u ktorých chce. To, že sa neprejavuje jednému, neznamená, že sa neprejavuje mnohým iným. Napríklad tým, ktorí sú pokorní. Bolo by predsa ťažkým "egocentrizmom" tvrdiť, že čo nepoznám, čoho prejav som nezažil, to neexistuje. Okrem toho prejav Boha môže byť aj stvorenie a existencia vesmíru, život, človek atď.


88.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   3. 6. 2013, 03:51 avatar
Potom nie je spravodlivý a nemá všetkých rovnako rád, keď má vyvolených a nevyvolených.
(Ty určite nie si pokorný človek.)
O tom, že bol Vesmír stvorení, nemáš žiadne podklady. Rovnako život či človek...


79.
označiť príspevok

sta2rky muž
   15. 5. 2013, 09:20 avatar
Veľmi rozumné uvažovanie, gratulujem. Kiež by na základe takéhoto uvažovania všetci veriaci v akékoľvek náboženstvo boli schopní prehodnotiť svoje postoje k svojej náboženskej viere a zaujať tak racionálny postoj k sebe, svetu a náboženským klamstvám či podvodom.


2.
označiť príspevok

nabzlo muž
   13. 5. 2013, 19:36 avatar
každý veriaci blbeček,by si to mal prečítať...


3.
označiť príspevok

Arcturus muž
   13. 5. 2013, 19:49 avatar
Myslim si že touto poznámkou si ich práve odradil od čítania  


33.
označiť príspevok

nabzlo muž
   14. 5. 2013, 07:46 avatar
súhlasom ste potvrdili svoju hlúposť...


4.
označiť príspevok

Alexandra žena
   13. 5. 2013, 20:43 avatar
navrhujem skopirovany clanok a prispevok c.2 komplet zmazat - nahlasujem Martinovi


32.
označiť príspevok

nabzlo muž
   14. 5. 2013, 07:36 avatar
nahlasovať môžeš tvoju sprostú hlavu....


5.
označiť príspevok

Alexandra žena
   13. 5. 2013, 20:44 avatar
k tomu Bohu co neexistuje je ozaj hlupostou ateistov, ze furt o neexistujucom pisu, koho to zaujima?
Súhlasí milky945


6.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 5. 2013, 21:03 avatar
Alexandra,
odporúčam Ti potom použiť rovnaký "meter" aj na vierohodnsť argumentov veriacich o jeho "existencii"...


7.
označiť príspevok

Alexandra žena
   13. 5. 2013, 21:05 avatar
Kasafran, ziaden veriaci nepredklada dokazy (vierohodne argumenty) o Bohu.


34.
označiť príspevok

havran
   14. 5. 2013, 07:50 avatar
... veriaci jednoducho verí v tom je jeho slabosť i sila ZáROVEň


70.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 5. 2013, 21:37 avatar
(7) Alexandra,
a položila si si jednoduchú otázku - prečo? Veď o ňom/nich (otec, syn a duch) predsa neustále hovoria, zbožňujú ho/ich. a to bez akéhokoľvek overiteľného dôkazu? To chce skutočne každý z nich prísť do kráľovstva nebeského, pretože blahoslavení duchom chudobní, lebo len ich je to kráľovstvo...?


71.
označiť príspevok

Sinka
   14. 5. 2013, 21:40 avatar
Kasafran, keď chceš na niekoho reagovať, najprv si over, či môže odpovedať.

www.diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Účastník zablokovaný.
Súhlasí Linda


72.
označiť príspevok

Linda žena
   14. 5. 2013, 21:43 avatar
idem lustrovať..kto ešte? 
Súhlasí Roman2760


73.
označiť príspevok

Roman2760
   14. 5. 2013, 21:48 avatar
Mne na lustri svietia uz len dve ziarovky....daj aj ty bacha )))))))


74.
označiť príspevok

Linda žena
   14. 5. 2013, 21:51 avatar
bacha Roman, zatiaľ tri žiarovky svietia 


75.
označiť príspevok

Roman2760
   14. 5. 2013, 21:52 avatar
Si bohatsia..... ))))))


76.
označiť príspevok

Linda žena
   14. 5. 2013, 21:57 avatar
no jó, lebo si ma zaviedol do náboženskej témy 


8.
označiť príspevok

Lucifero muž
   13. 5. 2013, 21:33 avatar
Boh nie jediná neexistujúca entita, ktorou možno dosahovať konkrétne reálne výsledky. Napríklad cirkev svätá získala prostredníctvom nejestvujúceho boha do vlastníctva viac ako polovicu poľnohospodárskej pôdy Zeme a pod. Prostredníctvom imaginárneho, teda nejestvujúceho čísla sa dá dopracovať k celkom reálnym výsledkom. Statici prostredníctvom neexistujúcej častí väzníka vedia vypočítať nosnosť väzníka jestvujúceho. Takže aj niečo , čo v skutočnosti nie je, môže byť pre niekoho veľmi užitočné. A naopak, pre iného veľmi nebezpečné a škodlivé. Napríklad pre ľudí označených ako kacíri a ženy označené ako bosorky. Alebo komunistická ideológia, ktorá tvrdila, že Marxsovo učenie je všemocné, pretože je pravdivé. A hoci sa ukázalo, že nie je ani všemocné ani pravdivé , niektorí z neho profitovali, iný naň doplatili. Tak je to aj s Bohom a inými nejestvujúcimi entitami.
Súhlasí nabzlo


11.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:01 avatar
poloz si zasadnu otazku ako mozes vyhladavat nieco co neexistuje ked to vyhladavas


12.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:04 avatar
a potom pride niekto kto sa ta spyta preco to vyhladavas co by si mu odpovedal... dosad si tam kludne banan


13.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 5. 2013, 22:06 avatar
Predstava niečoho je často krajšia, lepšia ako skutočnosť...


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:07 avatar
Je na tom nieco spatne? Robit to?


15.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:08 avatar
Ako by sa potom skutocnost mohla stavat krajsia a lepsia? Keby sme sa s nou uspokojili?


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 5. 2013, 22:18 avatar
Je zlé upokojovať sa nádejou? Vraj zomiera posledná... zlé to je, ak ti bráni v činoch, použitá ako výhovorka... alebo ak predlžuje trápenie... niekedy je zasa dobrá, a kto rozhodne, čo zaváži viac?


25.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 22:21 avatar
Nemyslel som nadej.. Myslel som na to co by ta motivovalo zlepsovat sucastnost tak aby bola buducnost krajsia ako dnes ked uz sa tam raz dostaneme do tej buducnosti


36.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 5. 2013, 08:34 avatar
Nadja, vieš, čo sú predstavy ? Napríklad, ak sa nadržaný chlap pozrie na tie tvoje kukuče, tak ti cez ne vidí až do pi....., to je predstava, reália môže byť úplne iná a ak by uvidel tvoju skutočnú fotografiu a máš ich ešte krajšie, možno by ti potom vedel povedať aj aké máš ponožky a futro na topánkach.
A teda niekto sa spolieha na svoje kukuče a niekto hľadá aj tam, kde by iný povedal, že sa nedá nič nájsť. A vtedy sú predstavy na mieste. Ak nikto skončil svoje predstavy na matériály, je materialny, nič viac, ak ale niekto hľadá duchovno, môže nájsť neporovnateľne viacej. Žiaden materiál nemôže existovať bez ducha, teda bez myšlienky, ale my z tých myšlienok o materáli niekedy nepoznáme ani tie, čo to je za materál, kde sa vzal a aká je jeho historia.


45.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   14. 5. 2013, 15:06 avatar
Duchovno je mambo-džambo.


46.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 15:11 avatar
Podla mna je to len tvoja predstava o duchovne :-) rozpravocka ako hovoris :-)


47.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 15:15 avatar
Ja sice mam rad rozpravky, ale rad si i na vlastnej kozi overim ci rozpravka ma nieco do seba alebo nie :-)


48.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 15:17 avatar
Len ak vstupis do rieky tak zistis ake to je byt mokry :-) dovtedy ten pojem pre teba bude len prazdne slovo bez vyznamu :-)


49.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   14. 5. 2013, 15:48 avatar
Vieš, čo je mambo-ždambo? (Viac krát som to tu už spomínal.)


50.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 15:50 avatar
Skus este raz...


51.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   14. 5. 2013, 15:53 avatar
en.WikiPedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Mumbo jumbo (phrase)


52.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 15:57 avatar
Nebolo by odveci keby si ten clanok dal do slovenciny a na wikipediu, lebo priznam sa, anglictinu az tak dobre neovladam... Ak mozes skus nejako kratko a polopatisticky :-)


53.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   14. 5. 2013, 15:59 avatar
Je to označenie slova, ktoré nič neznamená. Takéto slová si vyberajú rôzny "šamani", aby tým vzbudili tajomnosť a tým zdanlivú dôležitosť nezmyslov, ktoré tárajú...


54.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 16:01 avatar
Co ak pre tych samanov nieco znamena? A len pozorovatel ma tento dojem?


55.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 16:03 avatar
To je presne ten pripad ako som tu minule riesil ze co je to srdce... Bo ja si pod tym predstavujem organ... Ale ludia to pouzivaju v inom kontexte...


56.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 16:05 avatar
Inymi slovami ide o definiciu pojmu kde si myslim ze u velkej vacsiny z nas moze byt rozdielna...


57.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 16:20 avatar
Riesenim podla mna by bolo vyjasnit si pojmy aby sme zbytocne nebojovali oroti niecomu co ani nevieme co znamena... :-)


40.
označiť príspevok

Lucifero muž
   14. 5. 2013, 14:48 avatar
11. To sa nevyhľadáva, to sa jednoducho predpokladá, stanoví, nakreslí, použije, atď., a keď sa dosiahne želateľný výsledok, napríklad rozmery betónového prekladu, nosnosť ktorá je od nich závislá na tú nejestvujúcu časť sa jednoducho zabudne. Pri návrhu konštrukcií napríklad z plastov, povedzme u lietadiel je to iné. Keď potrebujem niečo vyrátať v čom mi pomôže nejestvujúce imaginárne číslo tak ho použijem a nemeditujem, že jestvuje niečo čo nie je. Ak prestanú veriaci uznávať Boha, statne sa pre cirkev svätú nejestvujúci. Nebudú si môcť vyvaľovať darebné zadky v luxusných zariadeniach, ale sa budú sa musieť začať živiť sami. No keďže ľudská hlúposť je nesmrteľnejšia ako Boh, nebude to iste čoskoro.


41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 14:50 avatar
Zavidis im? :-)


84.
označiť príspevok

Lucifero muž
   29. 5. 2013, 18:52 avatar
Nezávidím, opovrhujem nimi.


35.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 5. 2013, 08:15 avatar
V prvom rade ste všetci pomýlení samotnou cirkvou, ktorá o Bohu vo svojich dogmách a vom svojom svätom učení pripisuje Bohu veci,,ktoré mu evanjleiu nedáva a teda ak Ježiš uznal za vhodné, že tieto veci o Bohu ne musíme vedieť, tak si ich netreba vymýšľať. Boh niko neriadi. Boh stvoril človeka ako samostatne sa rozhodujúcu ľudskú osobnosť, človek si môže robiť čo chce, ale nie všetko mu osoží. A tým Boh nemôže byť za nič na zemi zodpovedný. Za všetko je na zemi zodpovedný samostatne zodpovedný človek,ktorý modeluje tento svet podľa toho, čo uveril Ježiša, alebo nikoho a teda satana. A podľa tohoto presne vyzerá svet, máme tu asi 85% neveriacich a 15% veriacich a s tým sa nedá pohnúť, ako sa nedá pohnúť s tým, že aby to bolo aspom dvojnásobok veriacích. Ak by sa toto nemožné aj stalo, bolo by tu stále iba 30% dobra a zlého 70%.
Proste väčšina ľudí neverí, že existuje satan a ten to využil tak, že ich zmagotil na svoj cieľ a na svoje potreby a oni netušia komu vlastne patria. Hlavne, že sa potom divia, prečo tu je tak zle a zo všetkého obvinia Boha, satana neuznávajú a zo všetkého zlého obvinia BOha. Boh je sudca a všetci tí inteligentní a sebavedmí suveréni, ktorí na neho dnes kydajú, určite raz poznajú, kde je sever a kde server a aký je rozdiel medzi mechanizáciou a menštruáciou, políciou a polúciou.
Niekto nedokáže pochopiť ani to, že ak nahádže do miešačky hrušky s kladivami, môže vysypať len kladivá zasraté od hrušiek.


43.
označiť príspevok

Lucifero muž
   14. 5. 2013, 14:59 avatar
elemír, zasa táraš. Citujem: človek si môže robiť čo chce... napríklad beznohý sa môže rozhodnúť, že bude vynikajúci futbalista? Nemý sa rozhodne, že bude normálnym zdravým deťom, neovládajúcim posunkovú reč, rozprávať rozprávky? A tak ďalej...Ďalší citát: Za všetko je na zemi zodpovedný samostatne zodpovedný človek,ktorý modeluje tento svet podľa toho, čo uveril Ježiša, alebo nikoho a teda satana. Opýtaj sa na to tých 6 miliónov zavraždenývh Židov aká bola ich zodpovednosť.


44.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   14. 5. 2013, 15:01 avatar
Satana stvoril Boh, má nad nim plnú moc (vyplýva so Jeho Všemohúcnosti) a predsa ho nechá páchať zlo. Čiže konanie Satana Bohu vyhovuje.


58.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 5. 2013, 16:23 avatar
Elemír zase si protirečíš. Citujem dve vety, ktoré si protirečia:

1. ..., človek si môže robiť čo chce
2. Máme tu asi 85% neveriacich a 15% veriacich a s tým sa nedá pohnúť

Tak ktoré z nich platí? Podľa mňa platí skôr veta 2 ako veta 1, nehovorím však o číslach.


59.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 16:25 avatar
Mne to pride zmysluplne, bo z toho ze si kazdy robi co chce vyplyva ze niekto veri a niekto nie...


60.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 5. 2013, 16:30 avatar
.... a s tým sa nedá pohnúť


61.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 16:33 avatar
Podla mna sa to hybe... Lebo by to znamenalo ze ziadny veriaci sa nemoze stat ateistom a naopak...


62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 16:34 avatar
Rovnako existuje fluktuacia medzi vierami... Teda cestami ako dospiet k dokonalosti :-) teda k bohu :-)


63.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 16:39 avatar
V podstate pre mna su to len nalepky... Ateista, krestan, ci hentaky :-) vymedzuju presvedcenie :-)


65.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 5. 2013, 16:42 avatar
63: nie sú to len nálepky, kresťan má milosť božiu veriť, ateista ju nemá


66.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 5. 2013, 16:50 avatar
Co ak ma ateista milost boziu neverit?


64.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 5. 2013, 16:40 avatar
ok, môže byť jak píšeš, ja len hodnotím čo písal elemír
Súhlasí EnaXnaY


67.
označiť príspevok

gabor muž
   14. 5. 2013, 16:51 avatar
elemir
85%neveriacich a Zleho 70% Hovoris ze Boh zato co sa deje na zeme neje zotpovedni? Boh=Jezis zasadil len Jeden strom a ten strom vidaval ovocie dobra a zla to dobro a zlo sa nedalo rozdelit.Tak ked ze si zakusol do toho jablka spoznal aj dobro aj zlo.Druha vec eexistuju viac nazororov ako bol zhodeni alebo ako zostupil Satan na zem.No ak Bol zhodeny na zem tak vsemohuci Boh vedel ze to peklo bude tu na zemi lebo zlo bolo zhodene na zem samotnim Bohom.Tim duchovnim vecam je taske chapat luskym visvetlenim kdo vie aku dohodu maju medzi sebou dobro a zlo?


77.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 5. 2013, 22:05 avatar
Bolo viac stromov, plná rajská záhrada ich bola. Zlo bolo na zemi pred stvorením človeka a malo to svoj účel, ktorý hlavne Milan S. spochybňuje vo svojej tuším poslednej téme.


78.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 5. 2013, 22:55 avatar
Takto, vážení, treba si uvedomiť, že žijeme vo svete, ktorý podľa Krista patrí kniežaťu tohoto sveta. A to je satan. Takže kde to asi sme ????
Trvám na tom, že človek je samostatne rozhodujúca osobnosť, to sa môže každý sám na sebe presvedčiť, kedykoľvek chce. Urobím si čo chcem, či sa chcem modliť, alebo kydať na cirkev a na Boha, to závisí len od mojej slobodnej vôle, toto si neviete na sebe vyskúšať a pochopiť ??? Lenže vy nechcete, lebo tým by ľudstvo prebralo zodpovednosť za všetko zlo na zemi a vy by ste stratili jeden tromf na zdôvodnenie nevery. A teda, či tu je zlo alebo dobro, rozhoduje každý z nás, každú minútu a to sa všetko spočítava a dôjde sa k pomeru 15:85, to je pomer dobrých a zlých duchovných energii.
Boh spravil na zemi raj a čo mu z toho urobil satan ??? Lebo to Boh si dovolil prísť do jeho kráľovstva.
Ježiš Kristus, tak isto prišiel do jeho kniežatstva a podľa toho aj dopadol, ale stihol nám zanechť evanjlium pre tých, čo uverili, že musí byť ešte na svete niečo lepšie, ako tento satanov marazmus.
Ak by bol Boh zodpovedný za dianie na zemi, to by potom koho súdil na konci sveta, samého seba ???? To ho naozaj máte za takého idiota a myslíte si, že vám tieto kraviny zožerie aj s navijákom ? To mi vás je strašne ľúto, na toto by som sa ja nikdy nespoľahol. Veď toto vymysleli ľudia, ktorí mu chcú na konci sveta otrieskať o hlavu svoje hriechy, lebo mu povedia, že hrešili, lebo ich on ovládal. Na toto sa spoliehate ? A toto si myslíte o Bohu ?,
Je to väčší macher, ako ste vy všetci dokopy a tým že sa ho snažíte zosmiešniť, si len zbytočne priťažujete. Je to jednoducho sudca, ktorý si bude vyberať a bude si vyberať podľa svojich pravidiel a čo si nevyberie, to zostane tu. A to čo tu potom zostane bude kričať na vrchy, aby na nich padli, aby sa mohli vyhnúť božiemu hnevu. Nič nebude zabudnuté, aj Ježiš hovorí, uvidia koho prebodli.


80.
označiť príspevok

gabor muž
   15. 5. 2013, 20:38 avatar
elemir
Dobre rozmislas --Vitvoris si peknu zachradu same kvetu ,ruze no proste krasa.Potom prides a znicis to co si vitvoril je to normalne podla teba.Boh vitvoril Raj na zemi a le zlo bolo zhodene na zem.Ak Boh chcel aby zlo nepokracovalo na zemi malo byt hore uz znicene,ak nebolo hore znicene zlo tak Boh musel mat nejaky dvovod nie.


82.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 5. 2013, 17:06 avatar
Dôvodov by s našlo, to je najmenej, napríklad, akby nebolo zla, nevedli by sme, čo je dobro, ale toto je treošku zložitejšia matematika. Ježiš púovedal jasne, že tu vládne knieža tohoto sveta a ktosi myslíš, že je knieža tohoto svet a komu to patrí.
Totálna všemohúcnosť boha je nezmysel,Boh je scchopný vecí o ktorých nemáme tušenia, ale aj jeho všemohúcnosť má svoje mantinely. A jestli že my nechápeme, čoho je schopný, tak nemôžeme ísť ďalej, aby sme tieto mantinely, čo už zase nemôže, tušili.
Ja netuším, aký je vzťah medz Bohom a satanom a nie je mi to potrebné ani vedieť, ja vidím len jeho natiahnutú pomocnú ruku, ktorú mi podáva, aby ma z tohoto kniežatsva dostal do svojho kráľovstva, lebo potom, čo urobil satan s Ježišom, je mi jasné, že chcem ísť k nemu.


89.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   3. 6. 2013, 03:54 avatar
"Ak by nebolo zla, nevedli by sme, čo je dobro" - je hlúposť.

Boh ako tovrca Satana je plne zodpovedný za jeho správanie...


83.
označiť príspevok

Beckie žena
   29. 5. 2013, 14:07 avatar
joj... no to je jednoduché :D
pretože proste a jednoducho je :D
keď chcete poďme spraviť rubriku - prečo ľudia cítia vietor, keď ho nevidíme :D


85.
označiť príspevok

nabzlo muž
   29. 5. 2013, 19:31 avatar
alebo prečo cítime smrad ked prdneme....


86.
označiť príspevok

Beckie žena
   31. 5. 2013, 20:45 avatar
prepáč, je mi luto, ale akokolvek sa snazim, nevidim logiku v tvojom prispevku. Ak argumentujes, prosim k veci.


87.
označiť príspevok

limpopo muž
   31. 5. 2013, 21:00 avatar
Prečo ľudia vyhľadávajú Boha aj keď neexistuje, alebo prečo v neho veria?
Prečo vyhľadávaš ľudí? Aj keď existujú ty im neveríš?!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:52,  “A všetkým národom sa najprv musí zvestovať dobrá správa…keď však uvidíte...
dnes, 07:44,  Nedokonalé ľudstvo je často v Biblii prirovnané ku stádu oviec alebo dobytka...ich pastier...
dnes, 04:10,  6 - píšeš, citujem: "Ešte ak RKC to lepšie vysvetľuje ako ty, aj ked si tú ženu...
dnes, 03:58,  "V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu naňho zaútočí s...
dnes, 02:40,  Jehovista Shagara zašiel až tak ďaleko, že hlása herézu, že Kristus je archanjel Michal.
dnes, 02:39,  Jehovisti sú tiež ako arianisti, pretože neuznávajú rovnosť Krista s Bohom.
dnes, 01:45,  4 : Situácia s Atanázom a Arianizmom je však dostatočným dokazom že obrovská apostáza...
dnes, 01:38,  "Môžete vypestovať buď dobrý strom, ktorý bude prinášať dobré ovocie, alebo zlý...
dnes, 01:37,  Tak dobré ráno, a nedepresívne sny.
dnes, 01:35,  Hej tak, zvrátený. .. ja už idem spať. =D *28*06 =D
dnes, 01:34,  Ja si vždy spomeniem na Antonyho Hopkinsa,nkeď niekto hovorí o krátkosti života. .. aaa...
dnes, 01:29,  Ja sa ešte chcem ale na niečo tešiť. *03.. ..tiež som na PN,.. *13 .. Ja sa teším aj na...
dnes, 01:29,  Prevrátený? Nie náhodou zvrátený?
dnes, 01:29,  Ani sa nenazdám, a budem starec.
dnes, 01:26,  Hm, áno, rýchlo preplávame.
dnes, 01:23,  Nooo, myslím, že Dvorák bol prvší.. =•)) .. ale on je nadkapacita kapacít .. a zlý...
dnes, 01:22,  Som invalid, ale viem vysedávať za počítačom, občas aj poležiačky píšem. Vôbec nie som...
dnes, 01:18,  A čo diskutuješ veľa? Či po robote by si nevládal?
dnes, 01:17,  Nie keď spí, hockedy. .. ale ja ho mám rada.. ujo. *21. *21
dnes, 01:15,  Ale aspoň mám čas na diskusie. Keby som pracoval, nemohol by som toľko diskutovať.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(217 207 bytes in 0,291 seconds)