Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Prečo je ťažko kritizovať ateizmus a ateistov?

84
reakcií
2622
prečítaní
Tému 22. júna 2012, 17:49 založil Lea Smeja.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 17:49 avatar
Nuž preto, že je ťažko skritizovať niekoho čo uznáva nič a verí či dúfa v nič. Aj preto, že ateizmus nemá žiadne pravidlá a normy správania, slušnosti. Preto ateisti a skeptici študujú odušu Bibliu, náboženstvá, aby v nich nachádzali domnelé chyby, aby mali o čom poučovať veriacich. Napr. často sa posmievajú a hovoria veriacim toto je kresťanská láska? Lebo ateista nemusí mať nijakú lásku alebo, keď má môže byť bez pravidiel, môže to byť láska o ničom a k ničomu s ničím. Lebo čo povie veriaci na ateistu, ktorí uráža, ponižuje, keď ateista nemá pravidlá, normy ani základné spôsoby? Skrátka ateizmus nemá nič a uznáva nič - a nič je len nič. Preto ateistom neostáva nič iné, len urážať a ponižovať a ničiť to čo je, čo funguje a čo je dobré - niečo robiť musia. Aj keď to čo robia nemá nič spoločné s vedou, zdravým rozumom a logikou ani hľadaním pravdy. Preto sú tak ateisti hluční a všade ich je plno, lebo prázdny sud najviac hučí a nie je nič ľahšie ako byť ateistom, každý veriaci bol aspoň na chvíľu ateistom, lebo je to len vzbura, hlúposť a ľahké pre každého. Byť veriacim si vyžaduje mať rozum aj srdce a to už nedokáže každý.


2.
označiť príspevok

Krištof
   22. 6. 2012, 18:33 avatar
"Pokiaľ praktizovanie náboženstva nevedie k žiadnemu zlepšeniu vo viditeľných činoch človeka - pokiaľ je stále rovnako chamtivý, nenávistný, závistlivý alebo prchký, ako bol predtým - pokiaľ podvádza tých, čo pre neho pracujú, alebo okráda svojho blížneho, pokiaľ neprejavuje žiadny súcit s trpiacim alebo pri sebamenšej provokácii vrazí nôž do hrudi druhého - potom musíme mať za to, že jeho "praktizovanie" je z väčšej časti iluzórne. Príjemné pocity, nové názory, väčší záujem o "náboženstvo" neznamenajú nič, pokiaľ neurobia naše skutočné správanie lepším: rovnako ako v chorobe "cítiť sa lepšie" nie je príliš dobré, ak teplomer ukazuje, že teplota stále stúpa. V tomto zmysle má vonkajší svet vcelku pravdu pri súdení náboženstva podľa jeho výsledkov. Strom poznáte po ovocí..."
K. Sri Dhammananda
Súhlasí havran


4.
označiť príspevok

Krištof
   22. 6. 2012, 18:41 avatar
Z toho vyplýva o. i., že veriaci to má v niečom automaticky ťažšie, pokiaľ sa má držať učenia o konaní dobrých skutkov a pod. No je to jeho "problém", keď sa na to dal. Na jednej strane má v náboženstve podporu, na druhej strane sú na neho kladené určité nároky a zodpovednosť. A či sa to darí mne? Tak trochu ;-P


5.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 18:48 avatar
ale ved to je v poriadku, lepsie nieco robit a pozitivne, jak robit nic a uznavat nic a byt proti niecomu co je existujuce a dobre pre cloveka - to da rozum


85.
označiť príspevok

ruwolf muž
   23. 6. 2012, 22:19 avatar
Konať niečo na príkaz nie je dobro.


76.
označiť príspevok

havran
   23. 6. 2012, 18:53 avatar
Lea Smeja - tvoja demagógia je úbohá - pozerám ako už nejakú dobu zúrivo s "geblsovskou" príznačnosťou štekáš do tých ateistov , ale popravde si na smiech . Je to príznačne primitívne a môže to robiť dojem tak akurát na staré babky , čo s božou pomocou skončili základnú školu. Najkrajšie je na tebe , ako zdôrazňuješ svoju slušnosť a korektnosť - pravda ktorú si vyžaduješ k svojím nehynúcim kecom . Už by si mohla konečne seriózne začať hovorť , ako to myslíš s tou vedou a logikou.


78.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   23. 6. 2012, 18:58 avatar
Havran, vsetko co robim a pisem je viac vedecke, nez lubovolny vyrok zalozeny na ateizme.


3.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 18:34 avatar
Aj keď sa nesprávne vyjadruješ, v zásade poukazuješ na jednu vec:

Sú obhajcovia ateizmu, ktorí tvrdia, že ateizmus nie je ideológia, preto nie je prakticky na ňom čo kritizovať. Ateizmus je len postoj k ideológii teizmu, a ten už sa dá kritizovať. Pretože je mnoho teistických názorov. Polyteistických, i monoteistických. Napr. pri monoteistických sú najznámejšie islam a kresťanstvo. A keďže sú od seba odlišné, dajú sa i kritizovať.
Súhlasí Kasafran


8.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:01 avatar
Vlado nespravne sa vyjadrujes ty. Pretoze, je mnoho definicii ateizmu a aj mnoho odnozi ateizmu, preto sa daju kritizovat a pochybovat o nich, keby bol jeden ateizmus a jeden smer, dalo by sa uvazovat o nom, ze je na nom nieco dobreho, ale takto?


12.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:08 avatar
Asi ťažko! Ty sama si sa predsa vyjadrila: Nuž preto, že je ťažko skritizovať niekoho čo uznáva nič a verí či dúfa v nič.

To akoby si mala sama rozum, a dobre vedela, o akých ateistoch hovoríš. Sama si si ich zadefinovala. Ateista v tvojej predstave predsa uznáva nič a verí v nič. Preto som ti povedal, že napriek tomu, že sa chybne vyjadruješ, lebo toto je úplne zlé vyjadrenie o ateistoch, tak som ti potvrdil, že v zásade si poukázala na jednu vec, a to, že ateizmus nie je ideológia, a teda niet tam čo kritizovať. A inak, keď už hovoríš o akože viacerých ateizmoch, tak maj na pamäti, že je toľko ateizmov, koľko je vyjadrení k teizmom. Je predsa iný ateizmus voči islamu, a iný voči kresťanstvu, aj keď sa dá vyjadrovať aj všeobecne, a ateista môže kritikou jedného teizmu v podstate kritizovať aj všetky možné teistické názory.


14.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:12 avatar
okej presnejsie definovat ateizmus je to, ze je to proti vsetkemu co suvisi s vierou a nabozenstvom, zaklad je byt proti bez ohladu na to, ze je to casto az nezmyselne a trapne, len proti a proti


17.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:16 avatar
Proti všetkému nie. Len proti tomu, čo sa dá kritizovať. Napr. v kresťanstve je to narodenie boha-syna (ale i bohočloveka) z panny (bez pohlavného styku), len akýmsi zázračným spôsobom, zvyčajne to nazývame nadprirodzený jav.

A to už sa dá buď prijať, alebo odmietnuť. Teista, v tomto prípade kresťan, to dajme tomu prijme, a ten, kto to odmietne uznať, je ateista.


20.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:18 avatar
proti Bohu , nabozenstvu, cirkvi, veriacim a Biblii - takze ano nie proti vsetkemu ale proti tomu co som vymenovala


28.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:25 avatar
Keď človek číta bibliu, tak sa pri niektorých vetách zháči, pri iných vetách zhnusí, pri ďalších vetách čuduje, nad nelogickou úvahou autora daného biblického textu. Preto k nim zaujme kritický postoj. Čiže ani tento postoj u ateistu nie je proti biblii, ako ty tvrdíš, ale proti konkrétnym vetám, ktoré sú buď nelogické, odporné, nechutné, klamstvá, výmysly, a podobne.
Súhlasí Kasafran


29.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:26 avatar
Vlado, ale to je chyba - Bibliu nepatri do ruk ateistovi, je zbytocne, aby ste ju citali nemozete je porozumiet. Len sa rozculujete a nespravne vysvetlujete. Preco si necitate knihy o ateizme?


34.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:34 avatar
Ateista môže byť slobodomyseľný človek, a môže čítať akúkoľvek knihu, aká sa mu ráči. Môže pokojne listovať v biblii, koráne, a v knihách o ateizme. Ľudia s tým nemajú problém.  
Súhlasí Kasafran


37.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:36 avatar
Ateistovi neprospieva na dusevne zdravie citat Bibliu, ved stale dookola vsetci ateisti omielaju tie iste vety, hoci si myslia, ze su to vedecke dokazy a argumenty. V skutocnosti ide o urazanie a posmech.


60.
označiť príspevok

Switch muž
   22. 6. 2012, 23:58 avatar
Ze biblia nepatri do ruk ateistovi.
Súhlasí Lea Smeja


19.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:18 avatar
najlepsie vystihuje ateistov slovo - protiboženci - t.j. proti Bohu,ktori podla nich neexistuje - trosku na hlavu co povies? keby vznikli napr. proticervenociapockovci, lebo su proti Cervenej ciapocke, ktora neexistuje, ale je podla nich zla xixii


25.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:22 avatar
Aj toto je zlé vyjadrenie. Teista niečo tvrdí. Ateista je ten, čo také tvrdenie odmieta, neuznáva, neprijíma. To nie je proti akémusi bohu, lebo aj tak stále v takej definícii chýba, že prečo len proti bohu v jednotnom čísle, keď bohov sú tisíce. To je proti teistovým názorom. Čiže najlepšie vystihuje ateistov to, že odmietajú uznať teistické tvrdenia.


27.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:23 avatar
ja som veriaca a tvrdim, ze ty Vlado si muz - a teraz mi to popri


30.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:28 avatar
Vidíš, nakoniec aj sama prídeš na to, že ateizmus nie je len o "proti všetkému", ako sa tu snažíš mylne prezentovať ateistov.

Nakoniec sa ukazuje, že už dostávaš rozum, a prišla si na jeden výrok, z ktorého vieš ľahko vydedukovať, že ateisti nie sú proti všetkému. Napríklad pokojne ti uznám tvoj názor, že som muž. Nemám žiaden dôvod tento tvoj názor nejako popierať. To, že ho nijako nepopieram, ti vlastne dokazujem, že si sa v tomto názore o ateistoch, že kritizujú všetko od teistov, mýlila, a zároveň ťa chválim, že už dostávaš kúsok rozumnosti do svojich úvah o ateistoch. Poklona. Teší ma, že občas myslíš.


31.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:29 avatar
ja ako veriaca pisem, ze Boh neexistuje - popri to


32.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:32 avatar
Neexistencia sa nezvykne dokazovať. Najprv si niečo naštuduj, kým opäť pustíš nejakú perlu: adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Krátky kurz elementárnej logiky: adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


33.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:34 avatar
ty nerozumies, pisem, ze Boh neexistuje (to je velmi vedecke a hlavne atisticke), ak pozadujem popriet to - mal si napisat, ze Boh existuje. Ty nerozumies logike.


35.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:35 avatar
Čo je na tom vedecké?


38.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:36 avatar
Vyrok: Boh neexistuje je vedecky podla ateistov.


41.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:40 avatar
Však dobre, keď neexistuje, tak sa niet čím zaoberať.


43.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:41 avatar
No ved to. A kazdy den je tu ateisticka tema alebo prispevok - nadavanie a urazanie Boha, ktori neexistuje - to sa mi nepaci a povazujem za hlupost na ateizme a ateistoch.


45.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:43 avatar
Pozri sa. Keď nebudú existovať žiadne teizmy, nebude ani ateizmus. Nebude totiž dôvod. Nebude čo kritizovať.


47.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:44 avatar
A co budu kritizovat byvali ateisti, ked nebude veriacich ani nabozenstvo?


48.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:45 avatar
Nič.  Budú si veselo pospevovať.  


49.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:46 avatar
Sibne im?


50.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:47 avatar
Nemyslím. Naopak, zistia, že už nie sú na svete šibnutí.


52.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:48 avatar
No, ale to je hlupost, ked budu vsetci ateisti a nebude ani veriaceho, to znamena, ze vsetci budu sibnuti. Logika.


53.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:51 avatar
Teraz si odporuješ. Použi logiku. Najprv si povedala, že "bývalí ateisti", a výraz "nebudú veriaci" znamená, že aj títo ľudia sú už bývalí veriaci. Čiže niet žiadnych veriacich, teda teistov, a tak niet ani ateistov. Aspoň si sleduj, čo píšeš.


55.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:53 avatar
Niet nikoho - presne o tom je ateizmus a nezmyselne kecanie, skoda reci a slov.


56.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:56 avatar
Tak, tak, v takom svete už niet nikoho, niet teistov, ani ateistov, sú len ľudia. A tí žijú, tvoria, a tešia sa zo života. Ale asi už by sme zašli do utópie, keby sme si o nich aj mysleli, že nebudú kecať, tárať, a podobne sa zabávať. Veď umenie, kultúra, aj sci-fi literatúra, to všetko patrí k životu, len múdri ľudia vedia, že ide o ľudskú vynaliezavosť.


57.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:58 avatar
a najmudrejsi vedia, ze ani neexistuju, ze sa im to len zda a kazdy den rano po prebudeni rozmyslaju minimalne pol hodiny ci ziju alebo nie - to je vrchol rozumu skeptika a ateistu xixix


58.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 6. 2012, 20:01 avatar
Vladko, podľa mňa vždy sa nájdu ľudia, ktorí budú veriť v niečo nadprirodzené, "vyššie", nemusí to byť Boh, môže byť nejaká vesmírna energia, ktorá prúdi len tomu, kto... dosaď čo chceš


59.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 20:09 avatar
Nemyslím si. Je to vývoj. Nevieš, ako budú rozmýšľať živočíchy v budúcnosti. Používaš silné slovo, že vždy. Nemyslím si to. Ak dnes môžu žiť ľudia bez náboženstiev vo svojich názoroch, tak z toho si môžem aj ľahko odvodiť predstavu, že nemusia byť na svete žiadni inakší ľudia. Ale neviem to. O budúcnosti ľudí sa nedajú robiť závery. Preto slovo "vždy" považujem za silné slovo, aké nie je v mojom slovníku uvažovania.


36.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:35 avatar
Bábo raď: Ty nerozumies logike.

     


61.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 6. 2012, 00:27 avatar
Lea Smeja,
už veľakrát som sa musel pousmiať nad "vedeckou presvedčivosťou" Tvojho "novátorského" antiateistického križiackeho ťaženia. Čiň sa aj naďalej, Tvoja apologetika sa určte dočká božskej odmeny...
Čudujem sa však, že pri Tvojom "exaktnom" prístupe k predmetnej problematike Ti uniká elementárna podstata - ateisti totiž neuznávajú nielen Tvojho kresťanského boha, ale ani tisíce bohov iných náboženstiev...
Dám Ti kontrolnú otázku: Koľko bohov uctievali starí Egypťania, väznitelia/otrokári Židov?


62.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   23. 6. 2012, 08:52 avatar
Mily Kasafran, skus mi davat kontrolne otazky z ateizmu.


63.
označiť príspevok

mamaleone muž
   23. 6. 2012, 17:29 avatar
kontrolna otazka: kolko bohov ma ateizmus?


72.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   23. 6. 2012, 18:45 avatar
Ateizmus ma dvoch bohov - prvy je popierat vzdy a stale a vsetko a druhy ma jediny zaujem znicit vieru a nabozenstvo.


6.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 6. 2012, 18:54 avatar
Lea veď ty sama si dôkazom že to nie je ťažké, ty to tu predvádzaš už dosť dlho a dosť trapne......
Súhlasí Romanov


7.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 18:56 avatar
Majo srandujes. Skeptici/ateisti tu na Df to uz robia cele roky, je ich viac a pisu skoro kazdy den svoje trapne a dookola sa objavujuce sa vylevy.


9.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 6. 2012, 19:02 avatar
To je mimo tému ktorú si zadala. Vyjadri sa k svojej téme.


10.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:04 avatar
Majo ja pisem o ateizme a ty ma neustale len obracias svoju pozornost na veriaceho. Tato tema nie je o veriacich, ale o ateistoch.


11.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 6. 2012, 19:06 avatar
Nie je ty píšeš z pozície veriacej o tom ako ťa štvú ateisti. Ateista sa predsa nezaoberá tým ako ťažko či ľahko sa ateista kritizuje......Mne je viera kohokolvek úplne ukradnutá, iba mi vadí snaha zasahovať do môjho života, čo sa z pozície veriacich stále deje.


13.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:09 avatar
Majo chodi ta niekto presviedcat na vieru, okrem Jehovistov? Lebo mne vadi, ze niekto uraza moju vieru, uraza moje nabozenstvo, Boha aj vsetkych veriacich. Inak je mi neviera ukradnuta


15.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 6. 2012, 19:13 avatar
Iných zasa uráža že sa mu stále niekto snaží hovoriť do života..............To nie je o presviedčaní na vieru, to je diktát spoločnosti že čo je dobré čo je správne čo je morálne a podobne. A nie zanedbatelné je, že ja ako ateista v občianskom štáte musím vieru podporovať, myslím cez prerozdelenie daní, kde na vieru tečú nemalé peniaze.......


16.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:15 avatar
ale no, teraz je to opacne - skor diktat ateistov,aby vsetko bolo ateisticke -sekularne, aby druhi ludia nemali moznost si vyznavat vieru a pestovavat nabozenstvo. Ja som veriaca a vadi, ked sa z penazi, ktore si vyzbierali veriaci pomaha ludom v nudzi a pomaha sa vsetkym aj ateistom, toto sa mi nepaci a nesuhlasim.


21.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:18 avatar
LS: Ja som veriaca a vadi, ked sa z penazi, ktore si vyzbierali veriaci pomaha ludom v nudzi a pomaha sa vsetkym aj ateistom, toto sa mi nepaci a nesuhlasim.

A prečo, keď nesúhlasíš s ich krokmi, ich nekritizuješ, len tu sa ponosuješ? Však aký máš mentálny problém kritizovať veriacich, že pomáhajú aj ateistom? Však si kritizuj čo chceš! Si slobodný človek.


23.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:21 avatar
dakujem


65.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 6. 2012, 17:53 avatar
Majomajo, mňa ako veriaceho štát tiež núti cez dane dávať peniaze na veci, s ktorými ako veriaci nesúhlasím.
Súhlasí Lea Smeja


66.
označiť príspevok

majomajo muž
   23. 6. 2012, 17:58 avatar
Ktoré sú to, ale musia súvisieť s ateizmom ?.....lebo o tom je reč.


67.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 6. 2012, 18:00 avatar
Napr. na učebnice, ktoré tvrdia, že vesmír vznikol samovolne, evolúciou, bez stvorenia Bohom.
Súhlasí Lea Smeja


68.
označiť príspevok

majomajo muž
   23. 6. 2012, 18:08 avatar
To predsa je iba súhrn faktov , to sa učia všade vo svete, okrem toho máte nepovinne povinné náboženstvo už pre malé detičky a tam ich to určite neučia a tie školy idú tiež z mojich daní . To čo učia deti v škole sú iba fakty, žiadna ideológia, samozrejme okrem cirkevných škôl......Lenže z mojich daní idú peniaze aj napr. pre platy kňazov, čo je vyslovene ideologická záležitosť.Takú paralelu nenájdeš. Prečo cirkev nebojuje o odluku od štátu, potom by bolo všetko jasnejšie......


69.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 6. 2012, 18:32 avatar
Majomajo,68, s tou odlukou s tebou súhlasím. S tým súhrnom faktov celkom nie. Totiž, aj keď sa evolučná teória všade učí a chápe ako fakt, predsa je to len teória, aj sa tak nazýva. A vieš, že od teórie k praxi býva niekedy veľmi ďaleko. Niekedy sa musím pousmiať, keď vidím v televízii dokument, kde komentátor číta komentár k prírodopisnému filmu a hovorí, ako sa niečo 100% udialo pred miliónmi rokov, ako by sme pri tom boli očitými svedkami.
Súhlasí Lea Smeja


73.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   23. 6. 2012, 18:46 avatar
Slusny clovek bingo, dobry argument. Suhlasim.


18.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 6. 2012, 19:17 avatar
Ale my sme občiansky štát , prečítaj si ústavu, nikto ťa nenúti opustiť tvoju vieru , tej druhej časti nerozumiem, veď zbierku robili asi z nejakým účelom a zbierka je dobrovolná, ja dane platiť musím.......


22.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:20 avatar
nic nemusis, nikto ta kvoli tomu nezabije


24.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 6. 2012, 19:21 avatar
Lea, ty nie si v poriadku, ja končím túto akože debatu pre tvoju neschopnosť normálne diskutovať a argumentovať......
Súhlasí Romanov


26.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:22 avatar
Majo neda sa s vami normalne, ja musim diskutovat tak po salensky ako diskutujete a argumentujete vy ateisti/skeptici/deisti a ini.... Naucila som sa od vas.


39.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:38 avatar
To nemá chybu. 

Už si z toho fóra načisto osprostená.  
Súhlasí Romanov


40.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:39 avatar
Vlado nie. Osprosteny ste vy, akonahle niekto pouziva ateisticke dristy a nezmysli, tak viem, ze nie je v poriadku.


42.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:41 avatar
Však skopíruj tie drísty. Vieš, ty čosi melieš, ale bez toho, aby si to nejako podložila. Ak si myslíš, že nejakí ateisti tárajú,tak uveď tie táraniny. A o nich sa môžeme baviť.


44.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:42 avatar
Zober si akykolvek prispevok od ateistu, kde uraza alebo ponizuje Boha, veriacich, Bibliu a nabozenstva je ich tu vela.


46.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 6. 2012, 19:44 avatar
Super, ty tvrdíš, že je ich veľa, potom nemáš problém skopírovať dajme tomu niektoré moje. A rozoberme si ich.


51.
označiť príspevok

mamaleone muž
   22. 6. 2012, 19:48 avatar
nemám vo zvyku nikoho urážať ale teba Lea je hriechom neuraziť si tak primitívna alebo tak hlúpa s tvojimi príspevkami naozaj žiješ v 15. storočí tvoje útoky na ateistov to je ako hon na čarodejnice, buď si nejaký zarytý farar alebo primitívna veriaca a poviem ti tak primitívnych ludí nie je čo lutovať, môžeš odpovedať kolko chceš, môžeš urážať ateistov kolko chceš aj tak na pokroku nič nezmeníš, s tebou je akákolvek diskusia dopredu prehratá si skrátka ortodoxná veriaca a takí sa dostanú určite do raja, držím ti palce v boji proti ateistom.
Súhlasí Romanov, havran


54.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   22. 6. 2012, 19:52 avatar
dakujem za podporu


64.
označiť príspevok

Malvínka žena
   23. 6. 2012, 17:44 avatar
Čase budoucí
(Ateistická modlitba )

Dej mi klidnou mysl v bitvách
krev v žilách smíchej s odvahou
ať víra mysl neopouští
byť tělo klesá námahou

Dej mi sílu přijímat prohry
a všechny rány s hrdostí
bych mohl hledět s hlavou vzhůru
do očí všech bytostí

Dej mi ústa mluvící pravdu
i v dobách, kdy se pravda nenosí
a sílu v těžkých časech
být oporou a pomocí

Dej mi v noci klidný spánek
v něm sny a s nimi cíl kam jít
a vytrvalost spolu s pílí
si své sny také vyplnit

Dej ať mé srdce neotupí
ať umí vroucně milovat
byť trápila by láska marná
když není kým cit opětovat

Dej mi slyšet smích mých přátel
a hojnost jejich domům
ať naše loďstva vrátí se
vždy šťastně k našim molům

A dej ať dobré úmysly
vždy vedou naše kroky
ať spolu silní jako lvi
jsme ještě dlouhé roky

Amen


74.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   23. 6. 2012, 18:47 avatar
Malvin a este by som chcela komu, ze tieto prosby a tuzby predklada ateista?


70.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 6. 2012, 18:43 avatar
Slušný človek; k "69" ... vedel by si mi vysvetliť aký je rozdiel medzi teóriou relativity, kvantovou mechanikou, teóriou "veľkého tresku" - teóriami kozmológie /čierne diery, vznik hviezd, planét, galaxií .../ a ET ...? 


71.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 6. 2012, 18:45 avatar
Nie.


75.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 6. 2012, 18:50 avatar
Slušný človek; ... ten rozdiel, ktorý som mal na mysli, je v predsudkoch niektorých veriacich, ktorým sa zdá, že ET protirečí ich viere ...


77.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 6. 2012, 18:58 avatar
Neviem, či je to predsudok. Ale ani som nechcel argumentovať týmto smerom, len som reagoval na mamaleoneho argument, že ateistický štát ho cez dane núti podporovať cirkev.Tak som argumentoval, že aj mňa ako veriaceho núti cez dane podporovať veci s ktorými nesúhlasím. Ale ja z toho nerobím problém, keď cez dane musím podporovať ateistické názory. Viem , že štát má právo odo mňa brať dane a použiť ich podľa svojho uváženia. Tým netvrdím, že tu zo strany štátu nie je priestor na zlepšenie narábania s daňami.


79.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 6. 2012, 19:06 avatar
Slušný človek; ... ET je rovnako dobre/zle podložená ako teórie, ktoré som spomínal ... a hlavne nie je to ateistický názor, alebo možno povedať že ateistickou je veda všeobecne ... To teraz sa má na školách učiť len to, čo schváli cirkev, ale teraz ktorá? ... katolícka napr. ET propaguje ...  


80.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 6. 2012, 19:13 avatar
Pre mňa by sa náboženstvo v školách nemuselo učiť vôbec. Asi si ma zle pochopil. Moja reakcia bola len reakciou na to ako sú ateisti diskriminovaní, že musia cez dane platiť farárov. Chcel som povedať, že nie len ateisti sú štátom diskriminovaní , ale aj teisti, takže sme na tom rovnako. Ale to s pravou vierou v Boha nemá nič spoločné, si myslím. Ale keď to ateistom vadí, že sú štátom takto diskriminovaní, ja im nebránim,aby s tým niečo robili.


81.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 6. 2012, 19:20 avatar
Slušný človek; ... ale pochopil. Ja Ti oponujem vtom, že Tvoj príklad s ET o tom, že s jeho vyučovaním na školách sú veriaci diskriminovaní nie je pravda, alebo sú potom vlastne "diskriminovaní" vyučovaním, mimo náboženskej výchovy, všetkým ...


82.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 6. 2012, 19:28 avatar
Nie všetkým. Veriaci predsa nemajú problém s vedami, ktoré opisujú prírodu okolo nás. Iba s tými, ktoré opisujú, ako to , čo je okolo nás , vzniklo.


83.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 6. 2012, 19:43 avatar
Slušný človek; ... neviem o tom, žeby sa vyučovalo, že povedzme vesmír, život na 100% vznikol takto a takto ... Vyučuje sa o tom, ako to asi mohlo vzniknúť podľa dostupných vedeckých poznatkov. Náboženstvá v tomto smere neponúkajú žiadne vysvetlenia v otázke "ako?" a podľa mňa vedecké vysvetlenie, spoznanie odpovede na túto otázku nemusí byť v protiklade s tým, čo v hrubých črtách hovorí veda dnes a hlavne, nemusí odporovať stvoreniu v náboženskom ponímaní ...


84.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 6. 2012, 19:48 avatar
V podstate s tebou súhlasím. A ani s tým nerobím veľkú vedu. Moje deti sa ET v škole učili, ja som im to nezakazoval, len som im vysvetľoval, ako to chápeme, keď videli nejaký rozpor. Len mám taký pocit , že niektorí ateisti majú väčšií problém s tým náboženstvom, ktoré nie je ani povinné.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:30,  78, ..... OK, ... ale ja nebudem hľadať takých bohov , čo mi budú štekliť uši, len preto,...
dnes, 02:28,  3, ... až tak si na tom zle?*15 Ako ti môžem pomôcť?*58*21*52
dnes, 00:55,  V pondelok idem zbierať do potoka odpadky. .. *60
dnes, 00:54,  Ono je to hlúpe, že 10 susedov Ťa nechá na ulici. .. brrrrrrrrrrrrrrr. ..
dnes, 00:52,  Keď už sa tá téma otvárala. .....
dnes, 00:29,  79, .... OK, ..... si to nemá zmysel! Dobrú noc.*40
dnes, 00:28,  80, .... už sme to preberali citoval som celú pasáž a aj daný list a podobne. Nemáš...
dnes, 00:19,  75, ..... "Podali mu/Ježišovi/ zvitok proroka Izaiáša. Rozvinul ho a našiel miesto, kde...
dnes, 00:03,  Aka to bola neutralitau JS, ked sa nemecki biblisti, este v tridsiatych rokoch min. storocia...
včera, 23:55,  Škandalózne odhalenie? Korumpoval šéf Penty Igora Matoviča? Ľuboš Blaha...
včera, 23:52,  Shagara, take sprostosti mozes "zvestovat" akurat tak v Sieni kralovstva. *13*13*13*13*13
včera, 23:51,  To je tvoja viera v boha ktorý zlých zabije :) Verím v spravodlivého Boha, ktorý umožňuje...
včera, 23:51,  Takze ziaden....lebo Jakub 4,4 *13*13*13*13*13*13*13*13*13
včera, 23:48,  72, .... ale zlí len zomrú a nikdy už nebudú existovať a môcť prejavovať nejaké...
včera, 23:48,  Kde Ježiš hovorí o Jahvem ?
včera, 23:46,  68, .... Ježiš to sám hovorí! On cituje aj SZ a tvrdí to opakovane!
včera, 23:44,  70., ..... neutralita JS je tak dôležitá u JS, že spolupráca so svetom, STB je v tomto...
včera, 23:43,  Shagara súhlasím :) Preto je spravodlivé keď každý pôjde medzi takých ako je on sám....
včera, 23:40,  63, ..... ale aj rodičia káznia svoje deti, ako to robí aj Boh! Ale je to podstatný rozdiel,...
včera, 23:39,  Stb rado pouzivalo jehovistov ako agentov proti katolickej cirkvi. A mnohi z nich na to radi...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nadmerné upieranie sa o ideály brzdí vlastný intelektuálny rast!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(201 145 bytes in 0,246 seconds)