Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo Boh stvoril ZLO a ZHUBCU, aby kazil, keď nás tak miluje?

58
reakcií
5977
prečítaní
Tému 7. mája 2013, 19:07 založil Lucifero.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
02. 02. 2012
21
12. 10. 2019
132
 
 


1.
označiť príspevok

Lucifero muž
   7. 5. 2013, 19:07 avatar
Roháčkov preklad Biblie. Izaiáš 45/7: ...ja, ktorý formujem svetlo a tvorím tmu, pôsobím pokoj a tvorím ZLO, ja HOSPODIN činím to všetko. A Izaiáš 54/16: Hľa, ja som stvoril kováča, ktorý dýma na oheň z uhlia a vyrába ZBRANE (ktorými sa budete zabíjať) podľa svojej práce; a ja som stvoril i ZHUBCU, aby kazil. Poznámka: vy čo to máte vo vašom Písme inak, máte zlé, prekrútené Biblie.
Súhlasí dilemma


2.
označiť príspevok

Krištof
   7. 5. 2013, 20:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

milky945 muž
   8. 5. 2013, 00:48 avatar
Iz 45, 6 – 7: Ja som Hospodin a nieto viac nikoho! Ja formujem svetlo a tvorím tmu, pôsobím blaho a tvorím biedu. Ja som Hospodin, ktorý to všetko robí. …..... Podľa teba / článku je toto slovo určené Izraelu, Božiemu ľudu v babylonskom zajatí. Napriek tomu je platné globálne, teda platí aj tu a teraz. Alebo to chceš spochybniť? Chceš spochybniť, že tvorí svetlo?

„Pokiaľ niekam Boží pokoj ešte neprišiel, vládne tam nepokoj a vojna, závisť a nenávisť, sebectvo a lož. To všetko je ovocím ľudského hriechu. Iste, Boh to dopustil, ale preto, že nechcel mať z človeka hraciu bábku, ale partnera. Dal človeku slobodu rozhodnúť sa pre dobro alebo pre zlo.“ ….... Tak toto ma pobavilo. Ďalej vysvetlím prečo.

Človek je tak pyšný, keď si o sebe myslí, že on sa môže slobodne rozhodnúť pre dobro a zlo. Človek robí také dobro, na ktoré má, na všetko ďalšie / väčšie dobro sa musí prekonávať, teda musí vynaložiť úsilie a to zakaždým. Neviem kde tu vidíš slobodu. Ďalej zlo je tiež niekedy bez voľby, ide samé z človeka, teda človek sa musí prekonávať ho nerealizovať. Tu kde vidíš slobodu?

Človek je tak pyšný, že môže hovoriť a súdiť, čo a ako chcel Boh (že nechcel mať z človeka hraciu bábku, ale partnera). Boh nechce mať z človeka hraciu bábku, ale rozlišujme výrobu a výrobok, proces a jeho výsledok. Keď sa vyrába človek v tele matky, je tam slobodná vôľa? Nie, vnútri matky ide všetko podľa plánu, žiadna sloboda. Až potom sa narodí človek so slobodnou vôľou, i keď aj tá sa ešte dlho neprejaví a dala by sa spochybniť. Tak potom, prečo si človek myslí, že môže zasahovať do procesu svojho stvorenia, do výroby? Či vyrobiť hmotnú vec (telo človeka) je jednoduchšie ako duchovnú vec / ducha človeka?


17.
označiť príspevok

Krištof
   8. 5. 2013, 13:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

milky945 muž
   12. 5. 2013, 20:31 avatar
Krištof 20:

Dovoľ mi polemizovať s tvojím tvrdením, že „Kristus čaká na slobodné rozhodnutie človeka". Toto tvrdenie si podporil veršom Zjavenie 3,20, podľa ktorého Ježiš akoby stál pred dverami srdca každého hriešnika a klopal, aby bol prijatý. Ak hriešnik dvere otvorí, Pán vojde dnu. Problém je v tom, že je to len jeden verš a je písaný pre cirkev v Laodicee. To je označenie cirkvi pre posledné obdobie. Ja ti môžem ukázať iné verše, ktoré spochybňujú tento výklad, ale na konci sa pokúsim o správny výklad v kontexte uvedených veršov.

Ján 6,39: „A to je vôľa toho, ktorý ma poslal, Otcova, aby som neztratil ničoho z toho, čo mi dal, ale aby som to všetko vzkriesil v ten posledný deň."
Ján 6,44: „Nikto nemôže prijsť ku mne, keby ho nepritiahol Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň."
Tak myslím, že tu nie je čo dodať, hlavne Ján 6,44 je ostrá britva.

Ján 10,2-5 (o dverách, ovciach a pastierovi): „ale ten, ktorý vchádza dverami, je pastier oviec. Tomu otvára vrátny, a ovce čujú jeho hlas, a svoje vlastné ovce volá podľa mena a vyvodí ich a keď vyženie všetky svoje vlastné ovce, ide pred nimi, a ovce idú za ním, pretože znajú HLAS. Ale za cudzím nikdy nepojdú, ale utečú od neho, pretože neznajú hlasu cudzích." .......... Ovce poslúchajú pastiera, čujú jeho hlas, idú iba za ním, nejdú za druhým, nejdú za diablom, lebo Boh otec ich pritiahol ku Kristovi, ako píše Ján 6,44 vyššie.

Ján 10,8-9 (Ježiš Kristus sú dvere): „Všetci, koľko ich prišlo predo mnou, sú zlodeji a lotri, ale ovce ich nepočuly. Ja som dvere. Ak niekto vojde cezo mňa, bude zachránený, a vojde aj vyjde i pašu najde.“ ….. Takže Kristus je dverami oviec, Kristus sú tie dvere v Zjavenie 3,20.

Zjavenie 3,20: „Hľa, stojím pri dveriach a klepem. Keby niekto počul môj HLAS a otvoril by dvere, vojdem k nemu a budem večerať s ním a on so mnou.“ …. V kontexte predchádzajúcich veršov, sa tento verš dá interpretovať takto: Boh otec pritiahne ľudí ku Kristovi svojím Duchom. Tým sa stanú poslušné ovce, ktoré počujú a poznajú Kristov / pastierov hlas a idú za ním. Takže ovca sa už nerozhoduje, či otvoriť dvere, ovca je už rozhodnutá vplyvom ducha Božieho. Ovca chce ísť na pašu s Kristom, so svojim pastierom, lebo pozná jeho hlas.


59.
označiť príspevok

Krištof
   13. 5. 2013, 20:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Krištof
   7. 5. 2013, 20:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Krištof
   7. 5. 2013, 20:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

ranex muž
   7. 5. 2013, 21:10 avatar
Lucifero, obrovsky rozpor. Pretoze v knihe Henochovej su opisany padlí anjeli, ako tvorcovia tohto zla. Hlavne stat o tom, akod ali ludom zbrane je zaujimava.. Nedivim sa, ze Henochovu knihu mali za herezu isty cas...a dokonca synagognici ju prekliali, pokial sa nemylim.


11.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2013, 00:39 avatar
Nestvoril.
To len blbí veriaci veria takým sprostostiam. Dokonca ten svoj výmysel nazývajú dobrým...


21.
označiť príspevok

piskotka žena
   8. 5. 2013, 20:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

crossover muž
   8. 5. 2013, 22:23 avatar
Ehm bohov je vela, anjelov este viac, svatych ani nehovorim. Takze preco si sa zameral prave na toho, ktory ti najmenej sedi ?


6.
označiť príspevok

ranex muž
   7. 5. 2013, 21:12 avatar
A este cosi, pri nich- tzv. anjeloch ide o to, ze kvalitativne su totozní s najvyssim. Kazdy z nich je ako Boh, len kvantitativne nie...obdobne som sa docital toto o ludoch a Bohu.


7.
označiť príspevok

milky945 muž
   7. 5. 2013, 22:49 avatar
ZBRANE (ktorými sa budete zabíjať) - text v zátvorke si pridal ty, nie je v písme, ale inak ok.


8.
označiť príspevok

milky945 muž
   7. 5. 2013, 23:22 avatar
Prečo Boh stvoril zlo? Berieš to moc osobne, určite nie preto, aby ním človeka ovládal, strašil alebo na základe neho súdil. Zlo je protipól dobra. Boh stvoril oboje, pozná oboje, má moc nad oboma, má ich pod kontrolou, na rozdiel od človeka. Človek sa tomu ešte len učí, človek sa učí ovládať dobro a zlo / hriech. Človek (zatiaľ) nie je schopný takého dobra ako Boh. No zároveň, človek nie je schopný ovládať zlo a pokušenie v každej situácii, niekedy vyhrá zlo. Ale na konci bude človek ako Boh.

Boh dal Adama-Evu do záhrady, požehnal ich a povedal im: „Ploďte sa a množte sa, naplňte zem a podmaňte si ju!“. Čo si mali podmaniť? Všetko, celé stvorenie na zemi. Ľuďom sa to aj skoro podarilo, podmanili si všetky živé tvory, ale nepodarilo sa im podmaniť zlo, nepodarilo sa im získať kontrolu nad zlom. To sa deje až teraz za účasti Krista, lebo Kristus je druhý a posledný Adam. To robí teraz Kristus spôsobom, ktorý je už iná téma, iná diskusia, mal som o tom tému.


9.
označiť príspevok

milky945 muž
   7. 5. 2013, 23:48 avatar
Prečo Boh stvoril ZHUBCU? Zhubca je stelesnené zlo a Boh ho stvoril, aby zlo žilo a pôsobilo, aby sa človek naučil dvom veciam:
1.rozpoznať zlo, rozdiel medzi dobrom a zlom
2.ovládať / ovládnuť zlo

To súvisí s mojou druhou odpoveďou vyššie. Zhubca bol na zemi podobne ako ostatné Božie stvorenie. Boh povedal: „naplňte zem a podmaňte si ju!“. Takže týmito príkazom si mali podmaniť aj zlo, mali nad ním získať kontrolu, ovládnuť ho. To sa im však v prvom Adamovi nepodarilo, dopadlo to opačne, v rozpore s príkazom, ale nie v rozpore s očakávaním. Preto podľa plánu prišiel druhý / posledný Adam (Kristus).


10.
označiť príspevok

Lucifero muž
   8. 5. 2013, 00:38 avatar
Niektoré vaše príspevky sú jasným dôkazom toho, že Pán nielenže zbabral celé stvorenie, ale aj rozum, o ktorom tvrdíte, že dal človeku stojí za fajku močky. Inak by ste nikdy nemohli tvrdiť, že práve my úbohí ľudskí červíci sme mudrejší ako náš stvoriteľ a vieme presne prečo boh urobil toto, alebo hento. Opovážite sa tvrdiť, že boh nestvoril niečo, aby sa to použilo nato, čo to v biblickom texte značí, ale že to značí niečo celkom iné. Robíte si zo svojho boha slaboduchého chumaja, ktorý nedokázal dať svojmu stvoreniu ani poriadny rozum, pretože žiadny človek nemôže vedieť, pokiaľ to jasne nevyplýva zo slova božieho, čo boh tým alebo oným myslel, chcel, urobil a t.ď. A ak je pravda, že pisatelia inšpirovaní bohom zle napísali slovo božie, potom je váš boh naozaj slaboduchým chumajom a nestojí zato v takého veriť, milovať ho a liezť mu do zadku. Jasným dôkazom slaboduchosti je aj Ježišovo ukrížovanie preto, aby nás spasil. Ako všemohúci to predsa mohol urobiť aj bez kriku a sĺz a hlavne bez krvavej jatky. Odhliadnuc od toho, že celá fraška s Kristovým ukrižovaním sa nemusela konať, a to ešte úplne streleným spôsobom, že nášho Ježiška porodila panna, ktorú oplodnil duch svätý. Veď všemohúci Pán to mohol lusknutím prstov celkom ľahko zariadiť. Takže váš spasiteľ je vlastne nemanželským synom Pánovým, a svätý Jozef je vlastne paroháč. Spomeňte si ako Pán – Hospodin povedal Adamovi a Eve, že keď budú jesť zo stromu poznania jablko, toho dňa zomrú. No nie-len, že nezomreli (toho dňa), ale Eva bola aj spasená dávno pred Kristom. Takže nebola zbavená ani posmrtného života ako sa nám snažia nahovoriť podaktorí cirkevní vykladači Písma. Ale spasená nebola len Eva. Ale aj tí, čo sú uvedení v Knihe žalmov 21 (22)/6, a to aj napriek tomu, že nemohli byť pokrstení. A za Spasiteľa je tamtiež v 26 (27)/9 označený Pán. (Viď Bibliu vydanú SSV.) Suploval Kristus ako Spasiteľ svojho otca? Prečo ale prišiel na svet ako Spasiteľ, keď Spasiteľom už bol jeho otec? Čoby Spasiteľ je označený aj v Knihe žalmov 64 (65)/6 Pán. Starý zákon je plný žiadostí o spasenie a konštatovaní o tých, čo spasení boli. Mnoho storočí pred Kristom. Bez krstu. Teda: Aký Spasiteľ je Kristus?
A v Izaiášovi 43/11 sa celkom jednoznačne hovorí: „Ja som Hospodin a okrem mňa niet Spasiteľa.“ takže, čo je pravda? Kto je vlastne spasiteľ? Takže prečo vlastne Pán stvoril zlo a zhubcu? Viete figu borovú. To by mohol povedať len Pán, pravda ak existuje.
Súhlasí dilemma


13.
označiť príspevok

dilemma žena
   8. 5. 2013, 01:16 avatar


14.
označiť príspevok

milky945 muž
   8. 5. 2013, 03:04 avatar
Stvorenie nezbabral, len ho ešte nedokončil, ako si mnohí mylne myslia.

Hospodin alebo JeHoVaH v starom písme je Ježiš v novom písme, teda sú jedna a tá istá osoba. Existuje nato viacero dôkazov, môžem dodať neskôr. Okrem iného aj tebou citované verše sú vlastne dôkazy, ale tie som nemyslel. Preto Davidove chválospevy o spasení v žalmoch síce ešte neboli aktuálne, ale boli logicky správne a pravdivé. Dávida „osvietil“ duch Boží a on samozrejme poznal pravdu, mohol hovoriť ústami Dávida, že Hospodin je spasiteľ, lebo Hospodin je Ježiš.

„Jasným dôkazom slaboduchosti je aj Ježišovo ukrížovanie preto, aby nás spasil.“ …. Kristova smrť nebola na spásu ale na odpustenie hriechov, pritom odpustenie hriechov je len nutná podmienka spásy, nie postačujúca. Spása je totiž viac ako odpustenie hriechov. Na spásu treba okrem Kristovej smrti aj Jeho vzkriesenie, jeho život v nás, ako som už písal vo svojej poslednej téme. Vyjadrím sa k tomu ešte zajtra, už nevládzem teraz.


15.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 5. 2013, 06:21 avatar
Ten samý prvý Krištofov príspevok je fantaztický, to je sen.
To je ten rozdiel medzi Bohom Otcom a Synom Ježišom. A Izaiaš je aj ten, na koho sa Ježiš najviac odvoláva.
A tak starý zákon a Izaiaš je Boh Otec a evanjelium je Ježiš. Nádherný rozdiel medzi Otcom a Synom. Izaiaš akoby najlepšie vysvetlil, prečo vlastne Ježiš a prečo evanjelium.
Porodila skôr než kvílila, skôr než na ňu prišli bôle, porodila chlapca. 66.
Izaiáš je ten, čo vidí Boha takého, aký je, lebo kto vidí Boha jednoducho, je jednoduchý, kto ho vidí ako zmätkára, je zmätkár, kto ho vidí ako vraha, nemá ďaleko v vražde, ale iba tí, čo ho vidia ako Boha, budú ako on, na jeho obraz.
Izaiáš je skutočný prorok, iba dnes sa nám zasvietilo, ako ďaleko idú jeho proroctvá. A keď sa proroctvá napĺňaju, musí byť prvda aj to, čo hovorí o inom a teda to, čo hovorí o Bohu.


18.
označiť príspevok

Krištof
   8. 5. 2013, 13:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2013, 13:44 avatar
Už Epikúros zo Samu vyvrátil možnosť jestvovanie dobrého boha...
Proroctvá sa nenapĺňajú, dodatočne sa vymýšľajú naplnenia...
Súhlasí vladobronx


16.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 5. 2013, 07:01 avatar
s tymi zbranami je to v poriadku,clovek sa vdaka nim stal clovekom,poludstil sa
bez zbrani by sme neboli tym cim sme,humannymi bytostami
cim vyspelejsia technika na zabijanie,tym vyspelejsia civilizacia
Boh nas vsetkych ehm miluje na svoj obraz
chcela by som vidiet zbran samotneho Boha,musi byt dokonala,najdokonalejsia na celom sirom svete
z akej hmoty je a akym sposobom zabija a zabija nou nas uz aj teraz ?
podla mna je to najdokonalejsia Psy zbran ,alebo nieco ovela horsie


20.
označiť príspevok

milky945 muž
   8. 5. 2013, 16:34 avatar
Elemír 18:
Veľa slov si dal, ale dohromady si nič nepovedal. Pokúsil si sa vysvetliť svoju vieru, že staré písmo je Boh otec a nové písmo je Ježiš, teda dve rôzne osoby. Žiaľ ten tvoj výklad som moc nepochopil, necitoval si žiadne písmo, postavil si to celé na vode a nič si nedokázal. Preto skúsim dokázať opak v štyroch bodoch / svedkoch, aj tak som to sľúbil vyššie:

Ján 1,10: „Na svete bol, a svet povstal skrze neho, a svet ho nepoznal! Prišiel do svojho vlastného, a jeho vlastní ho neprijali!"

V starom písme sa Boh židom predstavil ako Jehovah: ja som, ktorý som (Ex 3, 13-15). To isté urobil Ježiš v novom písme, napr.: Ján 8,58: „Veru veru vám hovorím: Prv, ako bol Abrahám, JA SOM!”, Mat 14,27: „Ježiš však hneď prehovoril k nim: Vzmužte sa, JA SOM, nebojte sa!“ a iné.

1.Korinťanom 10,1-5: „Lebo nechcem, aby ste nevedeli, bratia, že všetci naši otcovia boli pod oblakom a všetci prešli cez more a všetci boli pokrstení v Mojžiša v oblaku a v mori a všetci jedli ten istý duchovný pokrm a všetci pili ten istý duchovný nápoj, lebo pili z duchovnej skaly, ktorá išla za nimi, A TOU SKALOU BOL KRISTUS.“

Žalmy 31,1: Náčelníkovi speváckeho sboru. Žalm Dávidov. K tebe, Hospodine, sa utiekam, nedaj, aby som sa musel hanbiť, na veky! Vysloboď ma vo svojej spravedlivosti! Nakloň ku mne svoje ucho! Rýchle ma vytrhni a buď mi pevnou skalou a ohradeným domom, aby si ma zachránil. Lebo mojou skalou a mojím hradom si ty, a pre svoje meno ma voď a sprevoď! Vyveď ma zo siete, ktorú mi ukryli, lebo ty si mojou pevnosťou. Do tvojej ruky porúčam svojho ducha, lebo si ma vykúpil, Hospodine, Bože, silný a verný. …............ Kristus o sebe hovorí, že je cesta, pravda a život. Citované verše zo Žalmy 31 tomu presne zodpovedajú, teda naznačujú, že Hospodin = Ježiš.

Jak sa píše, stačí dvoch alebo troch svedkov na dôkaz pravdy, tu máme minimálne troch svedkov, tri citácie.


23.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 5. 2013, 06:08 avatar
milky, teraz asi robíš podobnú chybu ako já, že na niečo iné myslíš a niečo iné píľšeš. V mojej mysli to má súvis, ale vonkajší čitateľ nemá šancu pochopiť, ak si chcel dokázať, že Ježiš a Boh je to isté, tak to si potom treba lepšie prelistovať evanjeliu, zvlášť pasáže, kde Ježiš sa priamo rozplýva, keď hovorí o svojom otcovi a vo všetkom sa mu podriaďuje, vo všetkom sa naňho odvoláva, teda nádherný vzťah Otca a Syna, napriek tomu, že Ježiš je ďalej, presne ako pozemaský syn otca by to mal potiahnúť ďalej, ako Otec, čo napríklad v mohých rodinných podnikoch, kde neboli červení idioti, funguje stále. Vpodstate otec zostáva vyššie, ale syn ide ďalej a postupom času príde tiež na tú istú výšku, alebo ešte aj vyššie, ale ďalej,


25.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 5. 2013, 12:11 avatar
Hm, máš pravdu, na začiatku som sa vyjadril nepresne. Boh otec a Boh syn sú samozrejme dve rôzne osoby. V 23 som dokazoval iné, dokazoval som, že Hospodin / Jehovah v starom písme je Ježiš Kristus v novom písme. Takže je logicky správne hovoriť o Hospodinovi ako o spasiteľovi, lebo Hospodin = Ježiš. Teda Hospodin, ktorý komunikoval / jednal so židmi v starom písme, je Ježiš Kristus.


26.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 12:15 avatar
...Ty si dokazoval Bibliu?..teda určité slová z Biblie?....hmm..a to si hovoríš, že si veriaci?..Bibliu buď prímeš alebo nie!!!! cesta medzi tým nie......prdón...potom je tu ešte drahá Lea....ale už nič viac... 
Súhlasí vladobronx


28.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 5. 2013, 12:34 avatar
repress 29: Ty si čítala 23? ... Nedokazoval som pre seba, ale pre Elemíra a Lucifera.


29.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 12:35 avatar
...aký je v tom rozdiel?..čo sa má čo dokazovať na Biblii?..nech už je to pre koho chce....rozumel si otázke?...
Súhlasí vladobronx


30.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 5. 2013, 12:48 avatar
Samozrejme aj kresťan môže/má nad Bibliou premýšľať, zvažovať, skúmať...


31.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 12:54 avatar
..čo je pre Teba Biblia?..
Súhlasí vladobronx


32.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 5. 2013, 12:56 avatar
Súbor 66 kníh, v ktorých je ľuďmi zachytené Božie zjavenie


38.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 13:09 avatar
...takže sa to dá zrovnať so súborom knih a publikácií, v ktorých je ľudmi zachytené Ufo...z toho vyplýva, že na základe ľudských domienok my veríme....super..
Súhlasí vladobronx


41.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 5. 2013, 13:24 avatar
Samozrejme to môžeme skúmať, posudzovať a aj porovnávať... aj nastoľovať rozličné analógie a hľadať odpovede na otázky, ktoré nastoľujú.
Tebe to ide inak celkom rýchlo


33.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 5. 2013, 12:56 avatar
repress 32: Odpovedal za mňa krásne rastos v 33, ale pridám k tomu. Medzi nami je ten rozdiel, že ty Písmo berieš tak ako je, prvoplánovo alebo tak ako ti niekto vysvetlí. Výsledok toho je poznanie, ktoré ma napr. Lucifero vyššie v 13, bludy, bludy, bludy a zas len bludy. Ale neboj, to isté robí aj cirkev katolícka a iné. Ja hľadám pravdu a nato potrebujem uvažovať nad písmom a hľadať súvislosti.


34.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 13:00 avatar
...si na veľkom omyle...ja Písmo neberiem, lebo to nie je Božie slovo!!!!...je to spis pocitov jednotlivých pisateľov, ktorí sa rozhodli zaznamenať udalosti...ale veriaci, ktorí žerú Bibliu tak tam nemajú čo dokazovať...jednoducho sa zmierili s tým, čo je tam napísané...preto som sa pýtala, čo som sa pýtala....mňa z toho vynechaj..
Súhlasí vladobronx


37.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 5. 2013, 13:08 avatar
37: Tak potom sa nestaraj, čo a ako robia druhí. Keď teba Písmo nezaujíma, akým právom kritizuješ tých, čo zaujíma? Divná, repressovská logika. ... Ja som vlastne nedokazoval Písmo ale pravdu a nato potrebuješ niekedy použiť viacerých svedkov, viaceré verše, ktoré si nemôžu protirečiť.


39.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 13:11 avatar
..Ty si dokazoval Pravdu?...a vari Ty ju poznáš?....uff...
Súhlasí vladobronx


40.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 5. 2013, 13:23 avatar
repress 45:

Práve preto spájam viac svedkov, viac veršov, lebo nepoznám. Jeden verš veľa krát nestačí, nevypovedá o úplnej pravde, často krát len o polopravde. Písmo sa musí dokázať. .... Napr. Eva v rajskej záhrade nepoznala ani jeden verš, lebo to čo povedala hadovi nebol presne ten zákaz, ktorý dostali. ...... Ďalší príklad je hriech proti duchu svätom:

Marek 3,29: ale ten, kto by sa rúhal Svätému Duchu, nemá odpustenia na veky, ale je vinný večného súdu. Lebo hovorili: Má nečistého ducha.

Matúš 12,32: A kto by povedal slovo proti Synovi človeka, bude mu odpustené; ale kto by povedal proti Svätému Duchu, nebude mu odpustené ani v tomto veku ani v budúcom.

V Marekovi sa píše, že nebude mu odpustené na veky, v Matúšovi, že mu nebude odpustené v tomto ani v budúcom veku. Tak ktorý platí? Obidva, lebo obidva hovoria to isté, písmo si neprotirečí, to by si protirečil Boh. V tomto prípade treba prehodnotiť Mareka a jeho na veky, aby bolo v súlade s Matúšom.


42.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 5. 2013, 13:25 avatar
50: "Písmo sa musí dokázať písmom", som omylom vynechal.


43.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 13:50 avatar
...po lopate teda....5 ľudí napíše môj životopis svojím pohľadom, síce na základe určitých faktov, ale sto ľudí sto chutí, každý teda svojím spôsobom..daľších desať ludí ten životopis preloží do jazykov tiež svojím spôsobom a pohľadom, kde tu si vysvetlí vec inak a preklad už bude trochu o niečom inom, záleží na prekladateľovi...ktorý zo životopisov bude pravdivý? ak bude žiť nejaký môj priateľ, ktorý ma poznal, bude vedieť pravdu a môže obhájiť pravovernosť napísaného....ale čo ak už nikto nebude na obhajobu dôveryhodnosti toho životopisu?..budeš ho dokazovať napísaným? nie je to smiešne?..
.
Písmo by sa malo dokazovať slovom Božím, nie písmom...lenže to slovo Božie akosi my nepoznáme...
Ty si dokazuješ svoju pravdu, takí Jehovisti majú tiež v ruke Písmo a dokazuj svoje tým, že vyvrátia Tvoju pravdu s písma..babtisti detto..tak potom kde je tá pravda?....kua nechápete stále, že vierta je inééééééééééééééééééééééééé...isto nie dokazovanie niečoho...ja mám z tohoto pocit, že takí ateista je stokrát viac bližší k viere (tým, ako sa správa a koná dobro) ako Vy, čo tu píšete únavné články o Bohu a máte neustále potrebu dokazovať Písmo a pritom zabúdate sa ním chovať a správať...
Súhlasí vladobronx


44.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 5. 2013, 14:39 avatar
Všetky podstatné veci o Tebe budú pravdivé vo všetkých životopisoch, resp. ak jeden z pozorovateľov urobí chybu v zásadnej veci, ostatní ho opravia... či si mala rada ruže alebo tulipány, v tom sa môžu nezhodnúť, ale že si bola žena s dvomi deťmi, rozvedená a pracovala si ako zdravotná sestra a zomrela si prirodzenou smrťou v seniorskom veku, bude zrejmé zo všetkých, resp. textovou kritikou sa dopracuješ k čo najvernejšej verzii...

Predpoklad, že kresťania majú rôzne Biblie (kvôli prekladom) nie je správny. Preklad nemení zásadný význam slova, všetko podstatné je v každom z nich. Ak by som nemal k dispozícii iný preklad, použijem hoc aj od svedkov jehovových (ktorý je trochu tendenčne upravený) a dá sa...
Súhlasí milky945


45.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 14:54 avatar
..nemôžeš vyhlasovať predsa za pravdu to, že sa dozvieš o druhu kvetov, čo som mala rada, keď v druhej hnihe bude písaný iný druh a v tretej iba že kvety!!!!..a čo ak fantázia pisateľa pracovala natoľko, že moje obľúbené dajme tomu tulipány popísal ako narcise?..a tým už pravdu sa nedozvie nik....preto by sme nemali Bibliu brať ako slovo Božie, ako nemeniteľnú pravdu!!! ale iba " o pokus o pravdu"....pravdu sa dozvieme až keď tu nebudeme ....
..a nemáš pravdu ani v posledných riadkoch...Jehovisti v NZ zmenili slová Pán a nieltoré, ktoré sa týkali oslovenia Ježiša na Jehova...tým vylúčili trojedinosť...a kde je teda pravda?...ako my dokážeš, čo bolo na zvitkoch?...či tam bolo Pán ako oslovenie pre Ježiša alebo ako pre Boha?...zmenilo to totiž zásadný význam slova a všetko podstatné...
...a čo je to za kresťana, ktorý si trochu tendenčne upraví Písmo...hmm...ako ja mám prísť k Pravde?..
Súhlasí vladobronx


50.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 5. 2013, 15:32 avatar
repress 59:

To si povedala veľkú múdrosť, že písmo / biblia nie je božie slovo. Božie slovo je živé Písmo v nás. Nikomu nebolo dané úplné poznanie pravdy, ale to neznamená, že budem ignorovať Písmo, že budem ignorovať posla pravdy. Písmo = posol pravdy. A ja to ani nerobím. S pravdou, ktorú poznám idem na trh, nie s tým čo nepoznám, nie s tým v čom nie som si istý.

Ateista je stokrát viac bližší k viere? S týmto si dovolím nesúhlasiť, pretože s pravdou rastie aj viera. Jedno ide ruka v ruke s druhým, sú jak spojené nádoby, takže ateista bez pravdy má malú vieru. Neber to v zlom. Viera je poklad, ktorý nemá veľa ľudí, lebo nejde o vieru v Krista ale o vieru Krista, teda o Kristovu vieru v nás. Vieru v Krista mal aj Satan, ale Kristovu vieru nie. Preto ja často abstraktný pojem viery interpretujem skutkami, lebo skutky sú svedectvom viery, skutky sú dôkazom viery, Kristovej viery.


51.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 15:42 avatar
..upresním Ti , prečo som napísala, že ateista je bližší k viere.....vychádzajúc z Písma...
...ak budeme stáť vo veľkom zástupe, ateisti budú mať oveľa čistejší šat ak nie úplne biely, ako ktorýkoľvek búchajúci sa do pŕs pravý kresťan....čistota šatu je aj správanie sa a spôsob života, ktorý vedieme....že je tam absencia Boha, to sa pri tom praní môže zmeniť, ak uvidí, uverí...ale čistotou srdca sa vyrovná určite kresťanovi ak ho neprevýši....to som len chcela poukázať na príspevky, kde ateistov zatracujete ....neviem prečo...


52.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 5. 2013, 16:10 avatar
85: ja nezatracujem ateistov, ani neviem ako to zatratenie myslíš, lebo ja také slovo nepoznám a nepoužívam. To by som ich súdil a to nie je dobré. V mojich príspevkoch sa snažím ísť vecne, nie osobne, teda pravdu, pravdu a nič len pravdu, samozrejme len tak ako mi bolo dané.


53.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 16:14 avatar
...ale kde je pravda???????????????????????????????????????????? ....ako si si ňou istý?...sme pri prvom, že Biblia nemusí byť pravdou...pravdou je božie slovo...Ty ho vieš?...


55.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 5. 2013, 16:35 avatar
Veď vravím, len tak ako mi bolo dané. Nejdem za hranicu toho. .... Písmo ma veľkú reduntanciu (nadbytočnosť), veľa vecí sa opakuje. Takže pri hľadaní tej pravdy treba pochopiť a prijať iba niekoľko málo základných princípov / právd, napr.: Boží plán stvorenia, že Boh z nás tvorí svoju rodinu, že my budeme jemu podobný, že naše stvorenie práve prebieha aj s jeho účasťou (viac menej), nie len našou snahou. Na tých základných princípoch treba stavať pri poznávaní hlbších právd.

To je úplne iný prístup ako som videl u Katolíkov, oni vykladajú písmo, každú jeho časť od piky, teda nemajú na pozadí základné princípy, ktoré sú platné globálne, vždy a všade. Uvažujú maximálne o blízkom kontexte verša, ktorý vykladajú, aktuálnu alebo blízku kapitolu. Aspoň tak som si všimol u nich, ospravedlňujem sa ostatným, ktorí to nerobia.


35.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 13:02 avatar
...pravda je presne tam v odpovedi Krista Pilátovi...vieš predsa, čo mu odpovedal?..
Súhlasí vladobronx


36.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 13:03 avatar
..a ešte mi nedá...v ktorej prepísanej Biblii hľadáš tú pravdu?...môžeš mi odpovedať?..
Súhlasí vladobronx


46.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 5. 2013, 15:10 avatar
Hej vladobronx, necpi sa repress do zadku, je to dosť nechutné.
Súhlasí vladobronx, repress


47.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 15:20 avatar
...ja si myslím, že dať súhlas na môj príspevok je rozhodne viac košér, ako na príspevok nechutný a zhľadiska duchovna, ktoré tu presadzuješ Ty priam neprípustný....tu máš ten príspevok, pod ktorý si dal súhlas Ty...a mňa by zaujímalo, či Ťa viedla ruka Božia ku kliknutiu na súhlas ...hmm..
.
Lea Pragmatická súhlasím reagovať nahlásiť ? 7. 5. 2013, 18:37
Si nepricetny? Vies o com je tema? Svoje zvrhle chutky si nechaj do hajzlu, ked si pojdes vyhonit a vystriekat gule. Este raz budes mat sexisticku narazku, budem Ti odplacat dvojnasobne.
Súhlasí milky945

Viac na: Deti ako tovar. Sekulárni humanisti podporujú obchodovanie s deťmi.#r974051#ixzz2Snk7ojEA
Súhlasí vladobronx


48.
označiť príspevok

vladobronx muž
   9. 5. 2013, 15:24 avatar
Dal som aj Tebe Ty bozie stvorenie a pomodli sa za mna,aby som dnes nespadol zo strechy.
Súhlasí repress, milky945


49.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 15:31 avatar
..keď niet argumentov, prechádza sa na rozoberanie diskutujúcich :-))
Súhlasí vladobronx


24.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 5. 2013, 06:10 avatar
A ešte k hlavnej téme:
Ak by nebo zlo, nevedeli by sme, čo je dobro, presne ako v raji, iba vtedy uvidel ADam s Evou, čo bol raj, až keď oň prišli.


27.
označiť príspevok

repress žena
   9. 5. 2013, 12:22 avatar
..nikde nenachádzam zmienku, že by to tí dvaja oľutovali, že odišli odtade....čo ak poznali raj až na zemi?....
Súhlasí vladobronx


56.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 5. 2013, 22:57 avatar
Áno, ale to by mal potom samotný genezis namenej 800 strán a to by sa kto učil naspamäť, keď v určitom čase sa biblia šírila a odovzdávala len ústne.


54.
označiť príspevok

ranex muž
   9. 5. 2013, 16:30 avatar
Boh zhubcu nestvoril. Boh je zhubcom sam. Robi to on.


57.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 5. 2013, 23:20 avatar
Čierna diera je nevidite+ná preto, lebo produkuje svetlo pre plusový rozmer. Svetelná vlna je K násobne väčšia ako je vlnenie našeho svetla. Ak pozorujeme čiernu dieru z Hublovho teleskopu a v strede je čierne (odtiaľ názov čuernej diery), to neznamená, že tam je tma. Tam je svetlo vyššieho rozmeru, ktoré je mimo spektra nášho svetla a preto ho nemáme čím zaregistrovať a vidíme ho ako tmu.
Zabudnite na fotóny, to je kravina, foton nemá ako niesť náboj informácii, ktorý je schopna ľahko prenášať svetelná vlna.
Svetlo ako vlnenie sa môže dokomca šíriť ako energia zavesených guličiek.
Všetko v tomto svete je založené na vlnení a teda svetlo prvé. Vlnenie sa môže šíriť do nekonečna, ale foton iba do spotrebovania jednorázovo udelenej energie. Svetelná vlna sa odráža, alebo nie, podľa toho, aká je výška zdrsnenia povrchu vhľadom na výšku vlny. U bielej farby je výška drsnosti neporovnateľne menšia a u čiernej, neporovnateľne väčšia . Ak sa svetelná vlna neodrazí, odovzdá svoju energiu povrchu, ktorý ju pohltil. Napríklad pri fotosyntéze odovdá nielen energiu, ale aj frekvenciu molekule CO2 a vytvorí znova energetický kyslík a uhlík do organickej mriežky.

..........................

........................
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:58,  V súčasnosti je situácia mimoriadne ťažká v Doneckej oblasti na východe krajiny,...
včera, 23:59,  https://www.youtube.com/watch?v=vLtmmFjxSoc
včera, 23:48,  22. AirPods ? *39
včera, 23:41,  Ten názov piesne sem ukladám, lebo videá zvyknú časom zmiznúť: Dua Lipa - Levitating...
včera, 23:28,  Neskutočné.......
včera, 23:25,  Chcel by som tomu trochu vyťať na hlasitosti, ale susedia by ma teraz ukameňovali. Snáď...
včera, 23:19,  To je naozaj perfektná pesnička....
včera, 23:16,  Perfect......
včera, 23:15,  https://www.youtube.com/watch?v=T88fbHOmvRk
včera, 23:08,  chjo trochu rytmu www.youtube.com/watch?v=TUVcZfQe-Kw
včera, 23:03,  63. termodynamicky zakon *39
včera, 23:01,  23. na to vezmni jed , nejaky blbecek nebude o mne verejne rozsirovat ze sirim dezinformacie :-)...
včera, 21:54,  ak pripustíme. že petríček nie je úplný magor, tak musí vedieť, že kto napadol koho,...
včera, 21:33,  https://media.newyorker.com/photos/630e85c820c2208e4152741d/master/w_2560%2Cc_limit/Cassidy-Biden...
včera, 21:33,  Neviem čo chápeš pod čistou energiou v tomto prípade. Ja si to predstavujem takto (nie...
včera, 21:27,  Má... čo mala jadrové zbrane tak to len vdaka tomu že bola súčastou ZSSR. Ked sa ZSSR...
včera, 21:23,  Odyssey - Native New Yorker
včera, 21:22,  Však požiadaj, a čo sa mám z toho teraz akože čo ? :D Tvojou najnenadávnejšou dezinfo...
včera, 21:19,  Takže ďalej: https://www.youtube.com/watch?v=JpQ6NtbZxiE
včera, 21:18,  uz ho vypni , spammuje
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Nie šaty z hodvábu, nie prsteň zo zlata, ale srdce čisté je ozdobou dievčaťa.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(163 911 bytes in 0,208 seconds)